Randstad Sport ten onder? Leidse agenda la—. Grondaankoop vertraagt nieuw complex volkstuinen Onderlinge twist verdeelt Voorschotense club Burgerlijke stand Aanleg sportvelden: geen diepspitmethode VOORSCHOTEN - De mogelijkheid bestaat dat Randstad Sport, een van de oudste sportverenigingen van Voor schoten door twist ten onder gaat. Er is een groot geschil gerezen tussen de zaterdag- en zondagafdeling. De leden van de zaterdagafdeling willen komen tot een volledig zelfstandige vereniging. was de neutrale en SVLV de r.k. voetbalvereniging. Kort na de Tweede Wereldoorlog wilde ook het christelijk deel van Voor schoten in eigen dorp voetballen. Een overzicht van het sportcomplex van de Voorschotense voetbalclub Randstad Sport. De leden van de zaterdagafdeling willen komer tot een volledig zelfstandige vereniging. In een rapport over deze zelfstan digheid zegt de onderzoekcom missie van de zaterdagafdeling dat er drie mogelijkheden aan wezig zijn: de zaterdag richt een nieuwe vereniging op; de zater-.- dag stoot de zonclagafdeling af of de huidige Randstad Sport wordt opgesplitst in twee verenigingen. Niets schijnt de "zaterdag" te kunnen weerhouden volledig zelfstandig te worden, terwijl volgens financiële experts vast staat dat splitsing de doodsteek voor beide nieuwe verenigingen zal betekenen. De vereniging telt nu ruim 300 senior- en 300 junior jeugdleden. Oprichting De voetbalvereniging Randstad Sport droeg bij de oprichting de naam Rouwkoop. Rouwkoop Leidse onderafdeling naar de tweede klas van de KNVB. Het prestatievoetval in de 2de klas duurde echter slechts twee jaar en daarna viel Randstad Sport- zondag sterk terug. Thans staat het eerste elftal op de onderste plaats van de 4de klasse. De za terdagafdeling leverde in al die jaren gemiddelde prestaties en dat betekende eerste klas Leidse recht tegenover. De zondagafde ling meent dat de zaterdagleden alleen kwamen om te voetballen. Alle aktiviteiten en het vereni- gignswerk moest gedaan worden door de zondagleden. De ont spanningsavonden, kaartavon den e.d. worden steeds verzorgd door de zondagafdeling. Veelal was er zelfs op zaterdagmiddag Plan "Koemans" De Sportraad heeft vorig jaar al bemiddeld en hieruit kwam een plan "Koemans" dat voorzag in volledige gelijkschakeling. Dat bestuursplan werd drie maan den geleden door de algemene ledenvergadering met algemene stemmen aanvaard. Het steekt bij de zondagafdeling dat de zater- Na diverse pogingen werd on derdak gevonden bij de zondag vereniging Rouwkoop. Ruim tien jaar geleden werd de naam Rouwkoop veranderd in. Randstad Sport. In die tijd ging de zondagafdeling aan prestatie voetbal doen. Er kwamen oude semi-profs naar Voorschoten en in de kortst mogelijke tijd pro moveerde Randstad Sport van de onderafdeling of vierde klasse KNVB. Uit het rapport van de zaterdagaf deling komt de algemene klacht naar voren dat deze afdeling zich nimmer goed heeft kunnen ont plooien omdat de touwtjes altijd in handen bleven bij de zondag afdeling. De gedachtengang van de zondagafdeling staat hier lijn- wanneer het 1ste elftal thuis voetbalde niemand te vinden om kaartjes te verkopen, zo verde digt de zondagafdeling zich. Twee meningen die ver uit elkaar liggen. Nu komt de ruzie niet van de ene dag op de andere. dag niet eens het resultaat van het bestuursplan heett willen al- wachten maar geheel in strijd met het besluit van de ledenver gadering, een onderzoekscom missie om te komen tot zelfstan digheid heeft ingesteld. Omdat volgens het afscheidings plan van de zaterdagafdeling alle accommodation moeten worden gedeeld, bestaat er weinig kans dat deze "papieren aiscneiuing" een oplossing kan bieden. Daar voor bestaat een te groot wan trouwen tussen de zaterdag- en zondagafdeling. De zaterdagaf deling heeft al gesprekken ge voerd met de heer Van Steyn van de KNVB "afdeling Leiden. Het rapport over de zelfstandigheid zal 9 maart officieel openbaar worden gemaakt en op 26 maart is er een buitengewone algemene ledenvergadering. De zaterdagafdeling rekent op een ledental van 100 senioren en 150 jeugdleden. Dat aantal is volgens financiële experts te gering voor een voetbalclub met een vrij dure accommodatie. Naarstig wordt door goedwillende verenigings mensen gezocht naar een middel waardoor de twist en de splitsing kan worden voorkomen. Op dit moment is de al jaren duren de "liefde-haat verhouding" ech ter nog volledig in de ban van de ernstige ruzie, welke een bedrei ging is voor ^ïet voortbestaan van de gehele vereniging Randstad Sport. JOOP PEETERS In Voorschoten: LEIDERDORP/ZOETERWOUDE GEBOREN: Debbie drv: B.Heetveld en M.N. Noordervliet; Miranda dr v: R. Ver- zijde en M.C. Kulk; Menno zn v: C.W.A. Plefj en M.S.T. Euwe; Willem zn v: J.H. Hegi en J.F. van Weeren; Canessa dr V: F.R. Dunkeren J.C.U. Klein; Jeronimus znv: J.J. BavelaarenP. Libochant; Irene dr v: J. Witpaard en W.A.M. van Bem- mel; Geziena dr v: K. Winter en R.A. Postma; Maarten zn v. J.P. J. Dickhoff en C.N. Oudshoom; Inge dr v: H. Gijsman en M.E.C. Batenburg; Marcel zn v. P.J.M. van Haastert en VA. Boutier; Robert zn v: A.H.M. Madlener en L.C. Gemtsma; Sophie dr v: C.A. Linse en M.M. van Ysel Smits; Willemen dr v. J. Vos en E.M.C.G. van Voorthuysen; Wou ter zn v: P. Schoorl en H.K. Dogeterom; Catharina drv: G.A. Kerkvliet en A.P.M. Ammerlaan; Katherine dr v: J.A.L. Bar nes en C.J. Blommestein. Wilkens; L. Schreuder e Broek; C. Chaudron en C.F.G.M. Gros- sat; P.C.M. Bosman en P.J.M. van Vel- zen; J. Brandt en C.I.L.M. Bruines. Het volkstuinencomplex in Adegeest, dat in zijn geheel een stukje wordt opgeschoven en daarna vergroot. OEGSTGEEST - De nieuwe voet balvelden in de Voscuijl zullen niet met de diepspitmethode worden aangelegd. Dit besloot de Oegstgeester raadscommissie voor openbare werken en sport gisteravond. Tegen deze werkwijze van aanleg gen van sportvelden was zoals bekend door de omwonenden bij het gemeentebestuur protest aangetekend omdat de huizenbe zitters schade vreesden door het toepassen van bronbema- ling."Maar toch moeten we dit voorstel om in plaats van diep- spitten nu te gaan omspuiten niet zien als een door de knieën gaan van het gemeentebestuur voor de wijkbewoners", aldus Van Gor- kum, directeur van gemeente werken. "Het is gewoon erg slechte grond om sportvelden aan te leggen en we zijn er pas op het laatste ogenblik achter ge komen dat de diepspitmethode toch te riskant is". Ook wethouder van openbare wer ken Thorn vond dat de nu geko zen werkmethode hoewel zonder risico's voor de huizen in kwestie voor de sportvelden zelf een stap terug betekent. "Het is jammer dat we nu het advies van de Ne derlandse Sport Federatie om met behulp van diepspitten de beste velden aan te leggen niet kunnen opvolgen", zo zei hij. Maar mevrouw Van Vloten (WD) uitte juist haar blijdschap dat nu tenminste voor een veilige werkwijze is gekozen. De verbouwing van de voormalige Leo Kannerschool aan de Gever straat in Oegstgeest tot een cultu reel centrum'zal nu ook met een aanpassing van de zolder en de garage van het gebouw worden uitgebreid. Als tenminste de gemeenteraad akkoord gaat met het voorstel van B en W. De oorspronkelijke plannen om de zolderruimte ook te verbouwen moesten plotseling worden teruggenomen omdat de brandweercommandant het ge heel niet brandveilig genoeg vond. In de nieuwe plannen is echter met een brandtrap waar van de kosten twintigduizend gulden bedragen, rekening ge houden. De totale verbouwing aan het pand om dit voor gebruik door K. en O. S.J.J.O. en de Streekmuziek- school geschikt te maken kost daardoor nu bijna vierhonderd duizend gulden. Verwacht wordt dat over ongeveer drie maanden met de werkzaamheden kan worden begonnen. VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten is bezig om op zo kort mogelijke termijn gronden in handen te krijgen die nodig zijn voor de uitbreiding van het volkstuinencomplex in Ade geest. Het ligt in de bedoeling het huidige volkstuinencomplex in zijn geheel ietwat te laten op schuiven om een uitbreiding van de sportvelden "Adegeest" mo gelijk te maken. Van de kant van de gemeente wordt echter meegedeeld dat de proce dure voor de aankoop van een strook grond die nodig is voor de uitbreiding na de verplaatsing erg moeizaam verloopt. De on derhandelingen daarover vertra gen de aanleg van hét nieuwe complex waarvoor de gemeente raad van Voorschoten in haar komende vergadering 1.075.000 gulden beschikbaar moet stellen Clubgebouw Over drie maanden kan men nu hoogstwaarschijnlijk met de ver bouwingswerkzaamheden aan de Leo Kannerschool in Oegstgeest gaan beginnen. Verwacht wordt dat het ongeveer 400.000 gulden gaat kosten om van deze voormali ge school een cultureel centrum voor Oegstgeest te maken. LEIDERDORP - De bromfietser T.H.V. uit Aarlanderveen is van ochtend op de kruising Engelen- d aal/Gallaslaan in Leiderdorp gewond geraakt na in botsing te zijn gekomen met een auto. De Leiderdorper A.A. v. P. sloeg met zijn auto van de Engelendaal de Gallaslaan in en Aakte daarbij de rechtdoor gaande 'bromfietser. Deze werd met beenletsel naar het AZL overgebracht. Wassenaarse commissie: 'Time Out zo snel mogelijk in boerderij onderbrengen' WASSENAAR - De plannen voor de huisvesting van de Wasse naarse jongerensociëteit "Time Out" in boerderij Bos in het ge bied van "Ter Weer" moeten op zo kort mogelijke termijn worden gerealiseerd. Deze mening zijn de leden van de commissie onder wijs, cultuur en recreatie toege daan. Er wordt bij wethouder Dijkstal dan ook op een snelle afwikkeling van zaken aange drongen. Boerderij Bos staat aan de rand van het terrein, waarop de sportvel den van de American Baseball Foundation en van de handbal vereniging Olympia zullen wor den aangelegd. Beide sportver enigingen willen kleedkamers en een kantine bouwen. De commissie stelt in dit verband dat het een kwalijke zaak zou zijn als een van de drie betrokkenen zou moeten wachten op eikaars plannen. Wethouder Dijkstal zegt niet be vreesd te zijn voor uitstel, door de programma's met eisen van de drie verenigingen. Vertraging zou eventueel wel kunnen ont staan door de voorgeschreven ar- tikel 19-procedure, die nodig is om de vestiging van "Time Out" in de boerderij mogelijk te ma ken. Verder ligt het in de bedoeling 200.000 gulden uit te trekken voor het bouwen van een clubgebouw voor de Volkstuindersvereniging die bij hun huidige tuinen ook een dergelijk onderkomen heb ben. Wel wordt opgemerkt dat bij dit bedrag een grote zelfwerk zaamheid van de leden nodig is om een aan de omgeving aange past houten gebouw neer te kun nen zetten. Het huidige complex van de Volks tuindersvereniging dat ongeveer 4 hectare beslaat kan niet meer groter gemaakt worden. Uitbrei ding is echter dringend gewenst gezien de nog groeiende wacht lijst van de vereniging en de grote ruimtenood van het ernaast gele gen sportpark "Adegeest" Al geruime tijd was bekend dat de huidige plaats van de volkstui nen slechts een tijdelijke was en zou moeten gaan dienen voor het vergroten van de veldsportter- reinen. Het meest aangewezen gebied voor de nieuwe volkstui nen lag volgens de gemeente iet wat verderop, westelijk van het huidige complex. Deze plaats zou dan een definitieve moeten zijn, ook al omdat daar aansluitend op het terrein, nog wel mogelijkhe den voor verdere uitbreiding aanwezig zijn. Totaal plan sport- en recreatieplan voor dit gebied met een oppervlakte van ongeveer 25 hectare. Hieronder vallen naast de volkstuinen ook nog het sportpark Adegeest en het nieuwe zwembad "Het Wed de" Het volkstuinencomplex krijgt op de nieuwe plaats een oppervlakte van 4,4 hectare inclusief paden, sloten, groenvoorzieningen, open plekken voor .hoogspannings masten en een clubgebouw. Op deze grond kunnen 138 volkstui- I nen worden aangelegd. De 2,2 hectare waarmee het terrein dan nog wordt uitgebreid, zal nog eens 66 volkstuinen tellen, waar door het totaal op 204 komt. De gemeente wil voor iedere volks tuin bebouwing toelaten. De volkstuinders zullen, als de ge meenteraad akkoord gaat begin nen met een tarief van 35 cent per vierkante meter tuin die per jaar gehuurd wordt. In de loop van een aantal jaren (plusminus 7) wordt de prijs met 5 cent per vierkante meter verhoogd totdat in '86 een eindtarief van 65 cent bereikt is. De gemeente gaat er van uit dat 35 cent een redelijk bedrag is in vergelijking met de volkstuinprijzen in de omliggen de gemeentèn. Men heeft voor een oplopend tarief gekozen om dat de volkstuinders in de eerste jaren nogal hoge kosten krijgen voor verplaatsing of de bouw van huisjes en voor het op kwaliteit brengen van de grond. Wandelpad Beginnend bij de brug, die het volkstuinencomplex en het zwembad "Het Wedde" in de toe komst moet gaan ontsluiten zal een wandelpad worden aange legd. Dit pad gaat deel uitmaken van een heel net van wandelpa den in dit gebied. Het bewuste pad dat de verbinding moet gaan vormen tussen de wijken Ade geest en Noord-Hofland zal 114.260 gulden gaan kosten. Voor de inrichting van de tuinen moet de gemeente nog eens 505.120 gulden uittrekken. Met "inrichting" wordt hier onder andere beplanting en een electri- sche aansluiting bedoeld. Bij al deze kosten komt nog 10.000 gul den die de gemeente beschikbaar wil stellen voor de volkstuinders om materiaal aan te schaffen voor een zelf te'bouwen drainagesys teem voor iedere tuin. DINSDAG 6 MAART 1979 Dinsdag Gerard Brandtstraat 6, informatieavond Baha'i gem., 20 uur. Breehuvs, Werklozen Advies Centrum, woe. van 10-12 uur, tel. 130983. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21 uur; NVSH-trefcentrum, middelenverkoop, bibliotheek, filmverhuur, 20-21 uur. Troef, talencursussen, cabaret, 20-22 Vrijetijdscentrum, tekenen en schilde ren, jazzballet, workshop geïmprovi seerde muziek, huis- tuin- en keuken elektra, 20 uur. Stadhuis, cie. kabel-tv, 19 uur; cie. finan ciën, 19 uur; cie. maatschappelijke aan gelegenheden en volksgezondheid, 20 't Parlement. Nieuwe Rijn 52, postze- gelmarkt, 19.30 uur. Prinses Beatrixspeeltuin, Schubertlaan, algemene ledenvergadering, 20.15 uur. Gemeentehuis Oegstgeest. cie. finan ciën en culturele zaken, 19.30 uur. Raadzaal De Weide 37, Warmond, cie. ruimtelijke ordening, 20 uur. Rijnlands Lyceum, Oegstgeest, komedie "Bedden", 20.15 uur. Woensdag Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21-24 Troef, "Meidengroep", 20-22 uur; sport, 18.30 uur. Vrijetijdscentrum, tekenen en schilde ren, saxofoon, gitaar, jazzballet, etsen, zelf kleren maken, aardewerken, volks dansen, 20 uur. Breehuys, scholierensportcafé, 15-17.30 uur; eethuis Repelsteeltje, 18-19.30 uur Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechtskun dige dienst leden van het CNV Leiden, 19.30-20.30 uur. Gebouw Irene, Hoofdstraat 82, Leider dorp, bijeenkomst werklozen, do. van 14-16 uur. tel. 146586. Leidse Schouwburg. Haags Sprookjes Toneel met "De legpuzzel van Leopard. 14.30 uur. Academiegebouw, lezing Pater L. Grol- lenberg, 20 uur. Visser 't Hooft-lyceum, Kagerstraat 1, le zing prof. dr. Verkuyl, 20 uur. Raadzaal De Weide 37, begrotingsverga dering, 19 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. wel zijn, 20 uur. Donderdag Troef, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars, 20-21.30 uur, tel 140866. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309. spreek uur alg. Ned. Invalidenbond, 19-23 uur. Architektenwinkel. Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-20.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19 vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur. tel. 130983. Vrijetijdscentrum, sportcafé. Go-club aardewerken, 20 uur. Stadhuis, cie. economische aangelegen heden, 20 uur. Volkshuis, Femke, ontmoetingscen trum voor vrouwen. 9.30-12.30 uur Lutherse Kerk, koopavondconcert door Hans van Nieuwkoop en Stans Bakker 20.30 uur. LAK-Theater. Mickery-circuit Don Quichotte's, 21.00 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, hoorzitting verkeersrapport, 19.30 uur. Raadzaal De Weide 37, Warmond, raads vergadering, 19 uur; cie openbare wer ken, 20 30 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. on derwijs, advies en bijstand, 20 uur. Apotheken De avond- en nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: 2 tot 9 maart, door Apotheek Kok, Rapenburg 9, Leiden, tel. 124807; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten tel 01717-2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met open baar vervoer naar de apotheek te komerw kan men uitsluitend voorspoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38. tel 121753 (ten zuiden van de Rijn); tel 134604 (ten noorden van de Rijn). Leiderdorp - Gezondheidscentrum Leiderdorp, Berkenkade, tel. 410131, spreekuur maandag t/m donderdag van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. A. Vriend, de Hooge Wei 203, Sassenheim tel. 02522-12022. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van LEIOSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro '28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 - 19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2