van der meer Jaren vijftig helemaal terug AfTS Cleijn Duin nu in hopeloze situatie V Publicatie van brieven van lezers houdt niet 111 MFUSnmBuUim v 'I. datderedactie het met de in ho ud eens is DINSDAG 6 MAART 1979 Na nederlaag tegen Swift KATWIJK - Door een 2-1 nederlaag tegen Swift is Cleijn Duin nu in een vrijwel hopeloze situatie terecht gekomen. De Katwijkse zaalvoetbal hoofdklasser bezet nu de laatste plaats met twee punten minder dan Van Gerven, dat zelfs nog een duel meer te spelen heeft. De andere Kat-wijkse ploeg. Van der Plas, etaleerde gisteren plotseling een uitmuntende vorm. Met 8-3 werd Glasbergen verslagen. Cleijn Duin - Swift 1-2 (1-1) De Katwijkse zaalvoctbalformatie heeft de nederlaag tegen Swift geheel aan zichzelf te wijten. Swift namelijk toonde erg weinig interesse, maar Cleijn Duin, dat de punten toch hard nodig heeft, kon er niet van profite ren. Zonder een stap extra te doen werkten de Katwijkers dit duel af, daarnaast inzicht en klasse te kort komend om de Leidenaars op de knieën te krijgen. In de vijftiende minuut nam Swift een voorsprong dooreen doelpunt van Piet Gubler. Nog in dezelfde minuut kwam Cleijn Duin langszij dooreen treffer van Wim Haasnoot. Nauwelijks geïnspireerd hierdoor ging de thuisploeg verder. Kansen (voor Jaap van Duyn en Adrie Koelewijn) kwamen er wel, maar er werd veel te slordig met deze mogelijkheden omgesprongen. Jan van der Reyden gaf tenslotte aan hoe het wel moest Op schitterende wijze vond hij het net, daarbij definitief het vonnis vellend over de Katwijkse ploeg. Van der Plas - Glasbergen 8-3 (2-1) Het gemis van de steunpilaren Anne Ouwersloot en Cor Vreugdenhll deed zich bij de Rijnsburgse ploeg vooral in de tweede rondgang voelen. Weliswaar nam Van der Plas door doelpunten van de kien spelende Lourens Mouter in de eerste helft ook al de leiding, maar Piet Haasnoot zorgde er toen toch voor. dat de Rijnsburgers nog in het kielzog van de Katwijkers konden blijven. Na de rust evenwel was het snel gebeurd met Glasbergen. Een ontketende thuisploeg diende de uitgebluste bezoekers een snelle knock-out toe. Alleen Piet Haasnoot bleef overeind. Door twee doelpunten te scoren bracht hij zijn totale productie op 29 treffers. De zes Katwijkse doelpun ten kwamen op naam van Adrie Pluvmgraaff (3), Lourens Mouter, Fred Eijsberg en Arie Remmelswaal. ROB ONDERWATER Een nauwsluitende door- knoop-jurk waaronder een strakke pantalon wordt gedra gen. Met materiaal is crêpede kleuren fuchsia-zwart-wit (f 120.-). Dierenhulpdienst Naar aanleiding van uw stuk in de krant van 2 maart wil ik wel even de Dierenbescherming vragen om eerst goed informaties in te winnen alvorens de Dierenhulp dienst af te kraken, want óók deze dienst staat voor iedereen klaar en voert alle opdrachten snel en efficiënt uit. Ook de minder spectaculaire ge vallen die niet de krantenko lommen halen, zoals mij is over komen toen hier een gewonde kraai in de straat zat. Die heb ik gevangen, ik heb opgebeld naai de dierenhulpdienst en binnen 10 minuten werd hij opgehaald. En dat terwijl ik géén donateur ben. Dus Dierenbescherming, alvorens een oordeel te vellen over men sen die zoveel goeds doen voor de dieren, informeer eerst eens goed hoe of het in werkelijkheid is want afkraken is niet zo moeilijk. N. Ottenhof-Pezaro Heemskerkstraat 64 Leiden. Abortus (2) Een schrijvende lezer voerde in de ze krant van 28 februari het pleit voor een terugkeer naar de hei dense romeinse opvattingen. Blijkbaar heeft hij nog niet in de gaten dat we al een behoorlijk eind in die richting gevorderd zijn. Maar dat is dan ook al één van de eerste uitingen van barba- risering. Kijkend naar de geschiedenis kun je je afvragen: wat is uiteindelijk de ondergang van de in vele op zichten zeer zeker eerbiedwaar dig te achten. Grieks-Romeinse cultuur geworden? Was het niet het ontbreken van religieuze en daarmee oi. -«smakelijk verbon den ethische vaarden? Het le vensgevoel van de Romeinse cul tuur kende toch immers maar één belang; dat was de staat. (Cicero). De "grote laag" die niet direct bij het dienen van dit staatsbelang betrokken was, miste daardoor de prikkel van een persoonlijke positieve bezieling en kon alleen maar vragen naar steeds meer brood en spelen, uitlopend op volslagen perversiteit. Terug naar de oude heidenen...? Waar gaat het eigenlijk om bij die "eindeloze discussies" over de abortus-provocatus? Het is wel licht nuttig om nog eens in herin nering te roepen wat destijds door de Rotterdamse psychiater Van Schaik - oprichter van de Stimezo (Stichting voor Medisch Verantwoorde Zwangerschaps Onderbreking), een man van de praktijk dus - in een interview met de Haagse Post gezegd is: "Ik heb er een paar duizend zelf gedaan. Als je een vergis sing maakt in de zwanger- schapsduur, kan je niet stop pen. Als je geen vrouwenarts bent een moeilijke klus. Ik haalde er echt stukjes uit: arpjes en beentjes en zo... Dan was ik daar beroerd van. Dan dacht ik: het moest ei genlijk niet gebeuren hè? Ik vergeleek het met het slach ten van een konijn. De één werkt zus en de ander zo. Je had er bij die nieuwe-genera- tie-aborteurs, die niets an ders deden dan zoveel moge lijk doorjassen" Dit is bij de wilde beesten af, waar lijk terugkeer tot het heidendom! "Het gemiauw van de katjes", zo noemt men in Japan het huilen van de ongeboren kinderen die door middel van de zgn. kleine keizersnede geaborteerd worden. Wanneer de uiteengereten resten van een foetus in de vuilnisbak van een abortuskliniek tot het summum van met-christelijke barmhartigheid verheven wordt, dan is wel heel duidelijk wat de Bijbel bedoelt met: "De barmhar tigheid der goddelozen is wreed- J.Kol Boshuizerkade 86 Leiden PAGINA 16 In zomercollectie van C en A AMSTERDAM - Wie het be treurt het rock-en-rolltijd- perk van de jaren vijftig te hebben gemist kan deze zo mer ondermeer bij C en A haar hart ophalen. De collec tie voor de jonge vrouw zat vol met jaren vijftigtrekjes. Het silhouet is langer en smaller geworden. Dat smal ler geldt dan voor de taille en rok want de schouders zijn fors, hier en daar zelfs weer met kussentjes opgevuld. Overslagrokken en rechte rokken met grote splitten wa ren veel te zien en ook de kniebroek met het splitje was veelvuldig in beeld. Als je slank bent staat zo'n broek, samen met een ruimvallend blazertje verdraaid leuk. Slank moet je ook zijn voor die echte vijftiger jaren-jur- ken met gewaagde decollete's en brede ceintuurs. De stof fen zijn vaak heel dun en soe pel, dikwijls glimmend; de kleuren gedurfd rood gecom bineerd met rose, felblauw hardpaars en knalgeel. Voor degene die niets moet hebben van al die felle kleu ren zijn er okergeel, steen rood en leverbruin. In die kleuren heeft C en A een heel fijn mantelpakje met een ruimvallend - swaggerachtig -jasje voor f215.- met bijpas sende bloese bent u f 280.- kwijt. Wat de mannen betreft daar is het allemaal licht en gemak kelijk. Wit en ecru zijn erg in het beeld en daarbij komt na tuurlijk een fel gekleurd t- shirt met grote strepen. Want voor wat de dessins be treft is het deze zomer groot of druk: brede strepen, grote ruiten en drukke kleine pa tronen. Voor de kinderen is er ook iets rock-en-rollachtigs in fel rood blauw en geel maar gelukkig ook lieve Hollv Hobbyjasjes en jurkjes. Uit' Engeland overgewaaid kwam het "jogging-pak - zeg maar trainingspak - dat je ook als pyama kunt gebruiken. H. v. d. HOEVEN De jurken in jaren vijftig stijl (f120.-). Voor de man een band- plooienbroek met smal toelo pende pijpen (fyO.-) en een zo- mercolbert van licht materiaal (f150.-). ADVERTENTIE Mocht u binnen 14 dagen na aankoop van een VanderMeer-meubel ergens anders hetzelfde meubel (onder dezelfde voor- l waarden betreffende levering en V service) voor een lagere prijs X kunnen kopen, dan geeft f VanderMeeru het prijs- f verschil terug. UIT VOORRAAD LEVERBAAR (PVV rofiteer van VanderMeer's speciale aanbieding: bijzonder-luxueuze, |P^ J^)ft royaal-geplooide bankengroep in rondom-echt-leer met komfortabele, hoge rug en extra-diepe, horizontale stiknaden in zit-en rugkussens. De kussens vallen heerlijk-ruim over rug- en voorkant en over de armleggers en dat geeft deze zitgroep een bijzonder-rijk effekt. (Alle onderdelen zijn los verkrijgbaar. Bijpassende fauteuil 895,-. Uit voorraad leverbaar in de kleur die blijft: warm nègre. Op bestelling óók in elegant flesgroen, cognac en zakelijk zwart). Da s volop luxe en 't is tóch informeel! Da's leer-nieuwe-stijl: super-zacht en ruim gerimpeld! Daarom gaan leerzoekers nü snel naar VanderMeer. Daarom profiteren ze van deze aanbieding in rondom-echt-leer. LUXUEUZE 2+3-ZITTER IN RIJK-GEPLOOID RONDOM-ECHT-LEER MET HOGE RUG. NU ALS SPECIALE AANBIEDING: Den Haag: Spui hoek Kalvermarkt. Den Haag: Winkelcentrum .Waldeck', einde Laan van Meerdervoort. Utrecht: Rijksweg Oudenrijn-Arnhem, afrit Utrecht. Rotterdam: Groothandelsgebouw, Weena 737. Amsterdam: Stadhouderskade 74 Diemen (bij Amsterdam): Rijksweg Amsterdam-'t Gooi. afrit De Sniep. Beverwijk: Rijksweg Haarlem-Alkmaar, Velser-tunnel. afrit Zaandam/Heemskerk. Eindhoven: Noord Brabantlaan bij de Rijksweg Tilburg-Maastricht, afrit vliegveld. Etten-Leur: Rijksweg Breda-Roosendaal. Heerlen: Spoorsingel 2. Enschede: Winkelcentrum .De Klanderij'. Almelo: Oranjestraat 25

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 16