Bakker Ontwikkelingssamenwerking? Wit kan het EuropeesParlement daaraan doen? 7/7) LEEFJE 'NS UIT: Kom op voorEiirnpa. P. BAKKER B.V. S dames en jongedames, i mannen en jongemannen ■H^hhhbhhb! BIJ VAN VFFELEN Nieuwe bromfiets, fiets of een extra zakcentje nodig? Neem dan een krantenwijk bij het Leidsch Dagblad. Gevraagd voor Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Boven de 15 jaar. Hoge beloning. Aanmelden bureau Leidsch Dagblad Witte Singel 1, Leiden of tel. 071-144941 toestel 141 en vragen naar dhr. J. Werk. KLEDING Alphen a/d Rijn: Pieter Doelmanstraat 20 Delft: Jacob Gerritpromenade/Burgwal— Gouda: Wijdstraat 35-37, Hoogstraat 16-18- Leiden: Breestraat 103-105 Wit vragen voor direct H voor inpakwerkzaamheden. Werktijden van 8.00 tot 17.00 uur; middagpauze half uur en H 2x15 min. koffiepauze, hoog loon en goede sociale voorzie- 0 ningen, reiskosten worden vergoed. Kom even langs! De Engel/Lisse Akenvoorderlaan tel. 02522-19126 (NZH-lijn 50, Leiden-Haarlem, halte Engelenbuurt) Na werktijd aanmelden bij N. Uitendaal, Thorbeckelaan 95, 0 Hillegom, tel 02520-21076. Doe mee aan de Europese verkiezingen op donderdag 7juni./)~\ Publikatie van het Nationaal Comité Rechtstreekse Verkiezingen Europees Parlement, Alexanderstraat 2,2514-JL 's-Gravenhage. Tel 070 - 63 59 52. iedereen leest de krant altijd en overal. Broeken voor jongens en meisjes nu met 20% korting. Bij Van Uffelen. Ook wij zijn afhankelijk. Wij in Europa moeten driekwart van onze basisprodukten, waaronder belangrijke grond stoffen, uit de ontwikkelingslanden invoeren. En 40% van onze export buiten Europa gaat naar die ontwikkelingslanden. De ontwikkeling van de arme landen is Het vraagstuk van de Derde Wereld is een vraagstuk van de héle wereld. Om de verhoudingen tus sen „ffrm" en „rijk" te verbeteren heb ben al veel landen een ontwikkelings beleid. Vaak individueel. Maar het is natuurlijk beter als landen hun krachten bundelen en gezamenlijk een beleid opbouwen. De Europese hulp. De activiteiten van de Europese Gemeenschap op dit gebied mogen gezien worden. Wij bieden bijna 60 ont wikkelingslanden belangrijke voor delen volgens de afspraak die de „Conven tie van Lomé" wordt genoemd. Voor de periode 1975/1980 is er circa 10 miljard gulden beschikbaar voor financiële hulp. Verder bieden wij die landen vrije toegang voor bijna al hun produkten en garanties voor hun export-inkomen. Maar ook andere ontwikkelingslanden genieten, naast financiële- en voedselhulp, belangrijke voorrechten ten aanzien van hun export naar Europa. zowel voor hen als voor de Gemeenschap van groot belang. Energiebronnen kunnen daar worden ontwikkeld waar een natuurlijke oorsprong is: watervallen voor energie. Suikerriet voor ethyialcohol, enz. Daarom moeten we samenwerken, ook in technologie. Het Europees Parlement. Europa moet op dit terrein nieuwe besluiten gaan nemen. En daarbij dient het Europees Parlement een belangrijke rol te spelen. Het moet onderzoeken, stimuleren en controleren. Het zou ook moeten meebeslissen maar daarvoor heeft het Europees Parlement nu nog te weinig ipacht. Het wordt tijd dat wij, de 260 miljoen burgers van Europa, die macht helpen vergroten. Daarom zijn de Europese verkiezingen zo belangrijk. Eindelijk gaan we zelf onze vertegen woordigers kiezen in het Europees Parlement. Een gekozën parlement is een sterker parlement. U weet dus: straks meedoen aan de Europese verkiezingen. Zegt Pascal tegen Lianne:- „Als je gen broek gaat kopen, dan moet je tegen- je moeder zeggen dat ze- naar Van Uffelen moet gaan. Daar hebben ze lekker veel keus.- En leuke kleuren. En ze- blijven ook hardstikke- goed zitten

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 12