Tekort aan bejaarden woningen in Wassenaar Streekmuziekschool bestaat tien jaar eidse agenda In 6 jaar moeten er 175 worden bijgebouwd Meer parkeerruimte bij Ylietwijk Voorschoten Première Gajes groot succes BURGERLIJKE STAND voor Haagse bejaarden, zal dat aantal 344 bedragen. Op het ogenblik bedraagt het aantal bewoners van de 6 "verzorgings tehuizen" 349. Dat zijn dan het Johannahuis, Huize Rust en Vreugd, het Sophiekehuis, pen sion Willibrord, Huize Nieuw Rijksdorp en Huize Santhorst. Maar van die 349 plaatsen wordt slechts 54% bezet door mensen die al in Wassenaar woonden. Bovendien zullen er in 1985 zeker twee van de nu bestaande tehui zen opgeheven zijn: huize Nieuw Rijksdorp en huize Santhorst voldoen niet aan de normen die het provinciaal bestuur stelt, en mogen daarom niet blijvend als bejaardenoord worden geëxploi teerd. Voor de vier andere verzorgingste huizen worden verbouwings of vernieuwingsplannen voorbe reid. Bekend is dat het bestuur van pension St. Willibrord al de nodige toestemmingen heeft ge kregen om een nieuw tehuis te bouwen met 125 verzorgings plaatsen. Het Johannahuis (date rend uit 1931) en huize Rust en Vreugd-in exploitatie sinds 1950 - behoren tot de Wilhelmina Ali- dastichting. Het bestuur beraadt zich over de verbouwing van de beide tehuizen. Wat het Sophie kehuis betreft een verklaring van geen bezwaar aangevraagd voor de verbouwing van dit uit 1960 daterende huis. Ervan uitgaande, dat in 1985 in elk geval 125 goede verzorgings plaatsen in het nieuwe huize St. Willibrord beschikbaar zullen zijn, moeten er dus in de drie an dere tehuizen 173 plaatsen be schikbaar komen voor Wasse- naarse bejaarden en in totaal 219 als men ook Haagse bejaarden zal blijven opnemen. Dan zal in 1985 7% van de bejaarden in een verzorgingstehuis kunnen worden opgenomen. Die 7% is de algemeen gehanteerde vuistre gel. Service-flats Wat de service-flats betreft menen burgemeester en wethouders met het provinciaal opbouwor- gaan, dat die voldoende in de ge meente aanwezig zijn. Op het gebied van de verpleegte huizen lijkt in de naaste omge ving ook voldoende opvangmo- gelijkheid te zijn, al doen zich bij het plaatsen van bejaarden wel eens problemen voor. Daarom zal het gemeentebestuur eventuele pogingen om in deze gemeente een verpleeghuis voor bejaarden te stichten bijven steunen. Het rapport van het provinciaal op- bouworgaan bevat tal van inte ressante cijfers over de aantallen bejaarden. Die aantallen blijken in Wassenaar hoger te liggen dan het provinciaal en het landelijk gemiddelde. Berekend is dat er in 1985 bijna 4300 bejaarden in Was senaar zullen wonen Enkele leden van destreekmuziekschool Rijnakkoord aan het werk tijdens het gistermiddag gehouden koffieconcert. LEIDERDORP - De streekmuziekschool Rijnakkoord in Leider dorp heeft gistermiddag met een koffieconcert in de Dorpskerk in Leiderdorp aandacht besteed aan het tienjarig bestaan. Leer lingen van deze school brachten onder andere werken van Han del en Bach ten gehore. Verder heeft men het afgelopen week einde in het Dorpshuis in Leiderdorp nog een populair concert gegeven in een serie concerten die de tweede lustrumviering moet begeleiden. Omdat de jubilerende school naast Leiderdorp nog Alkemade, Ha- zerswoude, Woubrugge en Koudekerk aan den Rijn overkoepelt, zullen ook voor andere plaatsen nog verschillende uitvoeringen plaatsvinden. Zo is men vanavond in de Hei-vormde Kerk in Oude Wetering, morgenavond in het Hazcrswoudse Anker en donderdagavond in de Hei-vormde Kerk in Woubrugge voor con certen. Vrijdagavond is er dan weer een concert in de Dorpskerk in Leiderdorp. Voor de leden van de school staan er ook nog allerlei activiteiten op het programma. Zo is er in het weekeinde in het Anker in Ha- zerswoude al een voorstelling van het Nederlands Marionetten theater geweest en woensdag is in de Alkemadeburcht in Roelo- farendsveen een voorstelling van het poppentheater van Guido van Deth. Daarnaast zullen de leerlingen nog een bezoek brengen aan het Residentie-orkest tijdens een radio-programma en aan een museum. Op 16 maart is er dan de afsluiting van de feeste lijkheden met een receptie in het restaurant van sporthal Op Dreef' in Leiderdorp. Eerste plannen De Leiderdorpse muziekstichting kwam zo'n 15 jaar geleden met de eerste plannen voor een gezamenlijke muziekschool met de omliggende gemeenten. Het duurde echter nog tot in 1969 voor dat concreet met een muziekschool kon worden begonnen. De deelnemers van het eerste uur waren naast Leiderdorp de ge meenten Koudekerk, Hazerswoude en Woubrugge. Enkele maanden later sloot ook Alkemade zich daarbij aan. Wat de Leiderdorpse afdeling betreft ziet dit jubileumjaar er bij zonder rooskleurig uit omdat hoogstwaarschijnlijk dit jaar nog de plannen rond komen voor een nieuwe school in Buitenhof. In totaal heeft de muziekschool Rijnakkoord nu zo'n 1500 leden en ze is nog steeds groeiende. Met deze groei stijgen ook de kosten. Voorditjaarisercen begroting van IV2 miljoen gulden opgesteld. Daaivan wordt 65% gesubsidieerd, het resterende bedrag moet door lesgelden worden opgebracht. Op groenstrook achter winkelcentrum PAGINA 2 WASSENAAR - Er zullen in de jaren tot 1985 tenminste 175 bejaardenwoningen in Wassenaar bijgebouwd moeten worden, wil de gemeente 15% van de be jaarden-huishoudens kunnen huisvesten. Die 15% vormt de laagste norm voor de behoefte aan spe ciale woningen voor be jaarden. Dit is een van de conclusies die getrokken worden uit twee nota's ge publiceerd door burge meester en wethouders over "voorzieningen voor bejaarden" in Wassenaar. De 175 woningen zijn nodig, daar er in 1985 minimaal 457 en maxi maal 914 bejaardenwoningen moeten zijn. Op het ogenblik zijn 285 woningen voorhanden. Voor 70 van deze woningen zijn plan nen gereed of in uitvoering. V erzorgingstehuizen Wat de verzorgingstehuizen betreft zal Wassenaar in 1985 voor de ei gen Wassenaarse bejaarden moe ten kunnen beschikken over 298 plaatsen. Als er in de Wassenaar- se tehuizen ook plaats moet zijn LEIDEN - Na de première van '1001 Angst', gistermiddag in een volledig uitverkocht LAK-thea- ter door de theatergroep GAJES, lijkt het bestaan van een traditie in het genre "kindertheaterpro- dukties" een feit. Dat de groep in een behoefte voorziet, bleek enerzijds uit de grote belangstel ling en anderzijds uit de vaak zeer spontane reacties van de meer dan 100 kinderen. De theater groep weet voortdurend reacties aan de kinderen te ontlokken, die in hun enthousiasme soms hun plaats verlaten om de verteller (Hans Stoop) de meest fantasie rijke suggesties aan de hand te doen. Ruud Kenter zet een zeer geloof waardige 'Smoezeltje' neer, die opvallend veel gelijkenis ver toont met Dickens' Scrooge. Sjaak Veringa als een draak, maar veel meer nog als de held haftige 'Ali Ben Bang el Banger', die nergens bang voor is, heeft 40 potten goud uitgeloofd voor de gene, die hem bang kan maken. Smoezeltje ziet daar wel iets in en trekt een drietal Griezels (regel recht weggelopen uit de Mupped Show) aan, die hem moeten hel pen het goud te bemachtigen. Maar reus Iwan uit Rusland (Aat Seger) blijkt hoogtevrees te heb ben en de draak blijkt geen vuur te kunnen spuwen. De twee hek sen (Karin van Leeuwen) duiven als tweeling uit Siam niet alleen te zijn en zij zijn bovendien col lectief bang voor muizen achter het behang'. Geen reden derhalve voor Aii Ben Bang el Banger om de beloofde goudstukken aan Smoezeltje te geven. Het lukt de verteller tenslotte door middel van een zwart spook met twee grote ogen om Ali Ben in zijn slaap te verrassen en de 'stui pen op het lijf te jagen'. Het mid deleeuwse buikorgeltje was ook een belangrijke plaats in '1001 Angst' toebedacht, terwijl Stoop zichzelf niet onverdienstelijk op de gitaar begeleidde. Karin bleek een zeer overtuigende heks, het geen niet onmiddellijk een posi tief waarde-oordeel Behoeft in te houden. Toch had zij zich het meest in haar rol ingeleefd, waar door haar aandeel in '1001 Angst' sterker geprofileerd leek dan dat van de overige spelers. Zeker is in elk geval, dat de kinderen een prachtige middag hebben gehad. Ook dat jongetje, die zo in het stuk opging, dat hij regelmatig tussen de spelers te vinden was. Dat is pas publieksparticipatie. BERT KOEKEBAKKER VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten wil op een groen- strookje bij het winkelcentrum in de Vlietwijk nog een achttal par keerplaatsen aanleggen. De hui dige ruimte om auto's neer te zet ten is te klein gebleken. Door het plaatsgebrek weken veel auto mobilisten uit naar de achterzijde van de winkels, om op het bin nenterrein te parkeren. Daar staan echter al de auto's van het winkelpersoneel geparkeerd, zodat door de geringe breedte van de toegangsweg naar het ter rein dit met name voor vrachtau to's die goederen kwamen afla den bijna ontoegankelijk werd. Na een onderzoek van de ambtelij ke werkgroep verkeer van Voor schoten is men nu tot de conclu sie gekomen dat de groenstrook die bij het binnenterrein ligt nu maar parkeerstrook moet wor den. Om te bereiken dat de win kels toch nog van de achterzijde goed bereikbaar zijn voor de be voorrading is het ook noodzake lijk voor de noordelijke zijde van de rijbaan op het binnenterrein een parkeerverbod in te stellen. Met de aanleg van deze extra par keergelegenheid wordt tevens meer parkeerruimte geschapen voor de bewoners van het nabij gelegen flatgebouw aan de Rem- brandtlaan. De aanleg moet bijna 7000 gulden gaan kosten. Beste hond "De beste hond van de show" is de titel die Harco, dobermann pin cher van Leidenaar D. Faas, gis teren in Zoetermeer in beslag mocht nemen. Na eerste te zijn geworden in de rasgroep werd de reu Harco vervolgens geko zen tot algemeen winnaar van de 228 deelnemende honden bij de clubmatch van de kynolo- genclub Zoetermeer. Lezing Op de contactochtend van de Was senaarse afdeling van de Neder landse Vereniging van Huis vrouwen, zal mevrouw G. Vio van het museum Boymans mor gen een lezing houden over het onderwerp "Kunst in het oude Egypte". De lezing vormt een in leiding op de tentoonstelling over dit onuerwerp, die in het voorjaar in het Rotterdamse museum zal worden gehouden. De aanvang van de lezing is 10 uur en vindt plaats in het NPB- gebouw aan de Lange Kerkdam in Wassenaar. NUT Voorschoten NUT Voorschoten houdt morgen avond om 20.15 uur haar voor jaarsvergadering. Het bestuur zal, in verband met de veran derde wetgeving op het gebied van verenigingen, geen wijzi ging van de statuten voorstel len. Wel is er een voorstel tot in schrijving in het verenigingen- register van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Klaverjassen Het Dienstvcrlcningsccntrum Oegstgeest organiseert mor genmiddag een klaverjaswed- strijd. De wedstrijd begint om 13.30 uur. Het adres is Lijtweg 9, Oegstgeest. Voorlichting belasting Aanstaande woensdag is er in het raadhuis "De Paauw" te Wasse naar de eerste van een viertal "zittingen" van ambtenaren van de rijksbelastingdienst. Hierbij wordt voorlichting gegeven over het invullen van het aan giftebiljet voor de inkomstenbe lasting. Ook op de andere woensdagmiddagen in maart zullen de ambtenaren in het raadhuis aanwezig zijn. LEIDEN - Geboren: Miranda dv G. van der Mcij en J.C.H. Hoek; Erik Johannes zv J. Kortekaas en J.C. Duindam; Kas- per Jesse zvJ.J. Fernhouten J.M M. Ur- banus; Elif dv M. K. Karaman en E. Ku- se; Manska dv C. S. Harings en A. M. LiesveldJenniffer Mariélle Mijsje dv II, G. M. Putto en J. S. Lucasseiv, Regina Jacoba dv A. C. van der Geer en J. J. M. Wolvers. Overleden; F, Logeman (1888); W. Schouten (1906): J. van der Linden (1901) „Nieuw Leven": muzikaal teken LEIDEN - De muziekvereniging "Nieuw Leven" gaf, onder lei ding van dirigent P. Baart, een drukbezocht concert in het St. Antonius Clubhuis. De Harmo nie gaf in een één-uur-lange uit voering blijk van gezonde muzi kale levenstekenen. Het korps speelde met fris en jeugdig élan. Dit dank zij de dirigent, die er al één en dertig jaar voor staat. Bij zo'n inzet en musiceer-plezier loopt de criticus gevaar onbillijk te worden. Natuurlijk, "Nieuw Leven" is een amateurgezel schap, de techniek, de voor dracht zijn niet zó perfect en ver fijnd als je dat van vakmensen kan en moet verwachten. Maar het resultaat van deze vrije tijds besteding bleek toch waard om aan te horen; de muzikanten hoefden er zich niet voor te schamen. Men mag wel zeggen, dat geen van hen "af ging"; als regel was hun toon gaal'en pittig. Na de "Marche Cincinnati" (James Cower) maakte het korps het zich te moeilijk met de Triomfmars uit Verdi's "Aïda". Deze muziek vraagt om een grote ruimte en een pompeuze aankleding, komt dus in een lage, besloten zaal niet tot haar recht. Het was maar ge lukkig, dat de muzikanten hun partijen kenden. Het gewenste effect moest men er dan maar bij fantaseren. Het bekende "Choral and Rock Out" van Ted Huggens (alias Van Lijnschoten) maakte in deze rus tige duidelijke uitvoering een prettige indruk. Alleen had de tweede versie nog pregnanter te genover de eerste (cantus firmus- techniek a la Bach) moeten afste- - ken. Van dezelfde componist een innige "Song for Lovers", waarin de beide (vrouwelijke) fluitisten een zoetgevooisde solo-partij speel den. Wat er daarna kwam aan (zoge naamd, maar niet écht) moderns, leek beter geslaagd dan het voor afgaande. Het leek er op, dat de muzikanten in "Happy Sound Selection" (Cees Vlak) en het po pulaire "Mexican Trumpets" zich vol ambitie uitspeelden. Het publiek beloonde hen, na de mars "Sons of the brave" (T. Bidgood) met een staande ovatie. JOHAN VAN WOLFSWINKEL Grasberm wordt stopstrook voor autoverkeer VOOKSCHOTEN - Nabij de ver- keerslichtinstallatie aan de Ad miraal de Ruytersingel in de Voorschotense wijk Noord-Hof land zal de langs de weg gelegen grasberm vervangen worden door een stopstrook voor auto's. Dit wordt gedaan om mensen die hun kinderen naar school bren gen de gelegenheid te geven te parkeren zonder overlast te be zorgen. Tot nu toe werd het daar ingestelde stopverbod veelvuldig genegeerd en werden de auto's gewoon in de berm neergezet. Dit leverde niet alleen een gevaarlij ke verkeerssituatie op, maar ook een vernieling van de berm. De beplantingsdienst heeft al laten weten geen heil meer te zien in een nieuwe beplanting. Om het brengen en halen van kinderen nu op een "ordelijker en veiliger wijze" te laten plaatsvinden wil de gemeente een stopstrook over een lengte van ongeveer 40 meter aanbrengen. De kosten daarvan worden geraamd op 15.200 gul den. gehuwd geweest met J. Stouten; H. T. Homan (190U) gehuwd geweest met S. Borst; E. Nederveld (1891) gehuwd ge weest met N. van Dooren; J. A. L. Klein (1966); M. C. Molenaar (1956); K. M. Vcr- kuijlen (1909). Gehuwd: C. van Dam en E. Knotter; J. J. van Klink en I. H. A. Dóll; R. van der Horst en A. Bronsgeest; H. Jongelcen en M. E. Rossa; M. M. Gordijn en T. C. M. Huiberts. MAANDAG 5 MAART 1979 j Maandag Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Troef, fotografie, yoga, Nederlands, 19.30-21.30 uur; huisvrouwengroep, di. van 9-11.30 uur. Vrijetijdscentrum, yoga, t'ai chi, gitaar, fotografie, Go-club, 20 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat, klas sieke films uit Hollywood, 20 uur. Stadhuis, cie. huisvesting migranten, 9 uur; gemeenteraad, 19.30 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, cie. openba re werken en sport, 19.30 uur. Gemeentehuis Voorschoten, fractiever gadering WD, 20 uur; fractievergade ring CDA, 20.30 uur. Apotheken De avond- en nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: 2 tot 9 maart, door Apotheek Kok, Rapenburg 9, Leiden, tel. 124807; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met open baar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voorspoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 (ten zuiden van de Rijn); tel. 134604 (ten noorden van de Rijn). Leiderdorp - Gezondheidscentrum Leiderdorp, Berkenkade, tel. 410131, spreekuur maandag t/m donderdag van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. A. Vriend, de Hooge Wei 203, Sassenheim tel. 02522-12022. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur. Dierenbescherming Asiel melding zwerfdieren, mevr. A. van Dewall, Kloksteeg 6. tel. 140917. Onderwijswinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur Dienstencentrum Hooglandse Kerkgracht 32, tel. 140483. Algemene informatie dag. 9.00-10.00 uur Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere donder dagavond van 7-8 uur. Rutgershuis Papengracht 26. Spreekuren ma. en vr. 14-15 20-21 uur, wo. 9-10, do 19-20 uur Tel. 126802. FIOM Fiom, bureau v. hulpverl. bij zwanger schap en alleenstaand ouderschap. Ter- weepark 2, tel. 151068. Vrijwillige hulpverlening Vrijwilligerscentrale Leiden, Lange- gracht 246A, telefoon 149064. Informatie over vrijwilligerswerk. Dagelijks ge opend van 9-17 uur. Praat- en kontaktgroep Praat- en kontaktgroep Leiden, voor mensen die door spanningen of andere oorzaken tijdelijk wat moeilijk zitten: telefoon 142154/761557. Help even Help even, Leiderdorp, ook voor hulp geven tel.: 410903/895587/410357/892597. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 -19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden by voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2