LZ revancheert zich tegen Het Ravijn: 8-4 LSG MOET WACHTEN OP MISSTAP... Scylla op weg naar ereklasse Zijl/LGB met speels gemak langs PSY BC Leiden wint eigen toernooi PAGINA 13 SPORT SPORT Een ware aardverschuiving in klasse II C. Voorschoten I behaalt een verras send grote zege op Charlois/Europoort II (7-3), terwijl LSG II met 3V*4Ws Het Witte Paard I/Sas van Gent klopt. Daar koploper Moerwijk I met 4V2-5V2 het loodje legt tegen DD II, zyn Voorscho ten I en LSG II van degradatiekandida ten plotseling titelkandidaten gewor den, hoewel beide tientallen wel af hankelijk zijn van de misstappen van Moerwijk I en Spangen I, dat tegen DSC/Delft niet verder kwam dan 5-5. De resultaten van Voorschoten I en LSG II op een rijtje: Huizer (Voorschoten I)-Viergever (Charlois/Europoort II) II) V2-V2J Bongers-Lansbergen V2-V2; Houweling-Fritschy 1-0; Thieme-De Zwart 1-0; Schuckink Kool-Visser V2-1/ 2 Wouters-Bij de Vaate 1-0; Wise-Van Drunen V2-V2 Both-Leer 1-0; Brouwer- De Wit 0-1; Thierry-Offermans 1-0. Jansen (Het Witte Paard I)-Smout (LSG II) 0-1; Van de Wijnkele-Konings 0-1; Cardon-Bakker V2-V2; Van Rij-Pols 1-0; Den Hamer-Van Schaik 1-0; Van der Vreede-Wiebes 0-1; De Ridder- Van der Drift '/a-'/a; Provoost-Brunia 0-1; Van de Nevele-Mieremet V2-V2; Dierick-Geertsma 0-1. LMHC maakt MAANDAG 5 MAART 1979 Schakers Philidor twee punten voor LEIDEN - Wie zeiden er ook weer, dat het profschaakteam van D/Watergraafsmeer was uitgeschakeld en dat de strijd om de landstitel in de hoofd klasse van de KNSB-competi- tie een onderonsje tussen V/ Rotterdam en E/VAS/ASC was geworden? Nu, deze zogenaamde deskundigen kunnen beter zwijgen, want hun uit spraken werden in de zaterdag ge speelde zevende ronde glashelder weerlegd: landskampioen V/Rotter dam zag zijn ongeslagen record bij Philidor/Leeuwarden dankzij een ze venklapper van de Friezen in rook op gaan (7-3) en Eindhoven stootte het eveneens nog ongeslagen Ê/VAS/ASC van zijn voetstuk (4V2-5V2), terwijl Dl Watergraafsmeer het tiental van Charlois/Europoort met 6-4 een illusie armer maakte. Met nog twee ronden te spelen en de duels V/Rotterdam-D/ Watergraafsmeer en E/VAS/ASC-V/ Rotterdam op het programma is een spannender slot nauwelijks denkbaar. Het meest opmerkelijke van de verras sende nederlagen van V/Rotterdam en E/VAS/ASC was de score aan de vijf topborden: beide teams sprokkelden elk slechts één magere remise uit die vijf partijen. Bij de Rotterdammers zorgde Jan Tim man in zijn partij tegen Genna Soson- ko voor het halfje. Vervolgens verloren Hans Böhm, John van der Wiel, Max Euwe en Fred van der Vliet op rij van Ligterink, Paul Boersma, Jassen en Scholl. Van der Wiel had in zijn partij wel een stuk tegen drie pionnen ge wonnen, maar in tijdnood liepen de pionnen van Boersma hem van het bord: een slechte generale voor de Lei- denaar met het oog op de vandaag te starten Nederlandse kampioenschap pen. Bij de Rotterdammers handhaafde Van Dop als enige een honderd-procent- score via winst op Van Scheltinga. Overige uitslagen: Wiersma (Leeuwar- den)-Kerkhoff (Rotterdam) V2-V2; Van Manen-Doelman V2-V2; Ooiman-Car- lier 1-0 en J. Boersma-Westerveld V2-1/ Eindhoven dankte zijn zege op E/VAS/ ASC vooral aan de winstpartij van Frans Kuijpers op Hans Ree. Voor de enige remise aan de vijf topborden te kende Bert Enklaar in zijn partij tegen Peter Scheeren. De tweekamp tussen de Leidse tientallen van Philidor en LSG met als inzet de titel in klasse IB en de daaraan verbon den promotie naar de hoofdklasse is nog steeds niet beslist. Philidor had weinig moeite met Overschie I (6V2-2V 2), terwijl LSG geen fout maakte bij een ongeïnspireerd spelend Den Haag I (2 2-7 V2). Philidor startte tegen Overschie met twee remises van Piet Bakker en Van Halderen. Theo Piket zette de vijande lijke koning "gewoon" mat, terwijl Menno Okkes zijn opponent in de po pulaire Svesnikov-variant van het Si- ciliaans platwalste: 3-1. Een experi ment van Peter Gelpke slaagde niet hij werd eraf gehakt. Na een remise van Voorn ging het van een leien dakje: Van Maaren joeg zijn tegenstander in een scherpe partij door de vlag, terwijl Rini Kuijf gretig profi teerde van een fout van Kloek op de zesde zet: 5V2-2V2. Joop Piket speelde dezelfde offervariant waarmee hij in 1978 te Biel (Zwitser land) een schoonheidsprijs had ge wonnen. Tegenstander Vriend dacht een versterking te hebben gevonden, maar verzeilde toch in een verloren eindspel: 6V2-2V2. Na 38 zetten bezat Ad van den Berg ko ning, dame en twee pionnen en zijn opponent koning, twee torens en twee pionnen. Na 83 zetten nog steeds de zelfde situatie. Wanneer na 50 zetten geen pion is verzet en geen stuk is ge slagen, is de partij remise. Alvorens de laatste vijf zetten te doen besloot zijn opponent de zaak eerst thuis nog wat te besturderen. Prognose: 7-3. Joan Baart zorgde met een schitterend paardoffer voor het eerste Leidse punt in de strijd Den Haag-LSG. Het werd echter snel 1-1, omdat Erwich zijn voordeel vergooide. Door sterk ge speelde winstpartijen van Bosch, Dobbelaar, Wichers en Charles Kuij pers wandelde LSG naar een riante 1-5 voorsprong. Tolenaar zorgde voor het beslissende tikje. Na een zware aanval te hebben afgeslagen kon hij een remiseachtig eindspel afwikkelen. Tot grote hilari teit promoveerde zijn duidelijk teleur gestelde opponent in de slotfase met een pion met tot dame maar tot loper. Evengoed sloeg Tolenaar deze eraf met remise als resultaat. Heemskerk maak te er nog 1V2-6V2 van, waarna Sikkel en Hörchner met twee remises van 2V2-7V 2 tekenden. Philidor II/Leiden komt gewoon kwali teiten tekort om zich in de eerste klasse te kunnen handhaven. Dat bleek za terdag nog eens duidelijk in het duel tegen V/Rotterdam II. Na een snelle remise van Jongsma plaatste Van Loon een winnende doorbraak- IV2-V2. Door de taktische opstelling waren de eventuele verliespartijen van Selier en Van den Bosch ingecalculeerd. Beiden verloren inderdaad, maar Smit gaf met een pion onnodig zijn partij weg: IV2- 3V2. Kohlbeck en Hans Kuijf trokken de zaak recht: 3V2-3V2. En danBinnendijk en Barkema lij- ken remise in handen te hebben, ter wijl Vergeer beter staat. Wat gebeurt? Vergeer en Binnendijk verliezen, ter- 1 wijl Barkema zijn partij nog afbreekt, maar meer dan remise zit er niet in: prognose: 4-6 verlies. EINDHOVEN/LEIDEN - De Zijl/LGB heeft zaterdagavond in Eindhoven met een 9-3 overwinning op PSV de kans behouden om dit jaar een vierde plaats in de competitie te behalen. Stadgenoot LZ'86 behaalde een ruime overwinning. "Runner up" Het Ravijn werd met 8-4 verslagen. Katwijk behaalde eveneens een ruime overwinning op Brandenburg uit Biltho- ven: 11-5. t Doelman Oostendorp stopt een schot van LZ-speler Heek, Carambole trekt zich terug; De finalisten van het gemengd dubbel B: staand vlnr: Maurice Leunis- sen en Joyce Herclots. Gehurkt vlnr: Jan Slingerland en Cees Broeksma. Over de wedstrijd Zijl/LGB-PSV valt in feite niet veel te vertellen, behalve dan dat de Leidse forma tie veel en veel sterker was. Be haalde De Zijl/LGB in vorige sei zoenen kleine overwinningen op de Eindhovenaren, dit seizoen is het wel anders. Met speels gemak loopt de Zyl/LGB nu over PSV heen. Thuis werd het 6-0 en in Eindhoven was de marge even groot (3-9). Het tekent de kracht en de vorm van de Leidse forma tie dat de zwakke broeders op dit moment geen enkele belemme ring meer vormen. De eerste periode keek de Zijl/LGB rustig de kat uit de boom en liet de ploeg het offensieve werk aan PSV over. Al snel bleek dat de aanvalspatronen van de Eindho venaren geen enkel gevaar in hielden en langzaam namen de pupillen van coach/trainer Rob Schouten het initiatief over. PSV was hier duidelijk niet tegen be stand en incasseerde in het eerste spelkwart dan ook twee treffers. In de volgende perioden was De Zijl/LGB oppermachtig. Score- verloop: eerste periode 0-1 Jan Jaap Korevaar, 0-2 Stan van Bel- kum. Tweede periode 0-3 Jan Jaap Korevaar, 1-3 Rob Hooge- band 1-4 Martin Vreeburg, 1-5 Stan van Belkum. Derde periode: 1-6 Dick v.d. Bosch, 1-7 Jan Jaap Korevaar. Vierde periode: 2-7 Wim Mulder, 3-7 Kees van Ge- mert, 3-8 Alex van Belkum, 3-9 Stan van Belkum. Op een lager niveau maar veel inte ressanter, was de wedstrijd van LZ'86 tegen het Ravijn. De resul- taten van de Leidse ploeg waren Kringtitels Petra Hoek LEIDEN - De kring Gouwe Rijns treek organiseerde zaterdagmid dag in zwembad De Zijl zwem wedstrijden voor zwemmers en zwemsters uitkomend in de A klasse. Er werd gestreden om het winterkampioenschap van de kring op de schoolslag en de vlinderslag in de diverse leef tijdsgroepen. Wilco van der Zeeuw werd kampioen op de schoolslag jongens 1965/1966. Pe tra hoek pakte bij de meisjes '63/'64 de titel. De belangrijkste uitslagen zijn: 50 meter schoolslag jongens '65/'66: 1. Hans Lalau Zijl/LGB 36.1, 2. Wilco v.d. Zeeuw LZ'86 36.2; 100 meter schoolslag: 1. Wilco v.d. Zeeuw 1.18.6, 2. Hans Lalau 1.19.2; 200 meten 1. Wilco v.d. Zeeuw 2.50.4, 2. Hans Lalau 2.57.1; 50 meter vlinderslag meisjes '63/'64: 1. Petra Hoek, Katwijk 31.6; 100 meter school- slagrl. Petra Hoek 1.10.5; 200 me ter vlinderslag: 1. Petra Hoek 2.43.3; 50 meter schoolslag heren: 1. Rob Boele BZPC 33.0, 2. Bart Hameter LZ'86 33.8; 100 meten 1. Rob Boele 1.12.9; 2. Bart Hameter 1.14.1; 200 meten 1. BartHameter 2.41.2. 2. Rob Boele 2.41.5. de laatste weken slecht, zo niet bedroevend te noemen met als dieptepunt de 4-3 nederlaag te gen degradatiekandidaat BZPC. Tegen "runner up" het Ravijn ging het zaterdagavond echter weer een stuk beter. Het Ravijn debuterend in de eerste klasse, behaalt goede resultaten en kon voor deze wedstrijd nog aan spraak maken op één van de twee promotieplaatsen. LZ'86 maakte aan deze illusie een einde door zich ruimschoots te revancheren voor het slechte spel van de laat ste weken en de eerste ontmoe ting tegen het Ravijn die in een 6-5 nederlaag eindigde. LZ'86 startte als vanouds zeer en thousiast maar zag het vele werk niet beloond. Het Ravijn scoorde de eerste treffer (0-1). Rudy Muusse bracht de ploegen weer op gelijke voet door zijn belager eenvoudig van zich af te schud den en de overigens matige doelman Oosterdorp het nakij ken te geven. Voor het einde van de eerste perio de scoorde Rudy Muusse zijn tweede treffer (2-1). De tweede periode was het meest aantrekkelijke speldeel van deze wedstrijd (althans van Leidse zy- de). Met zeer snel uitgevoerde breaks werd de verdediging van het Ravijn volkomen wegge speeld. Hoogtepunt in dit spel kwart was een aanval, opgezet door Heck, die na een lange rush routinier Gerard Soet in staat stelde zijn traditionele treffer te scoren (3-1). Hier bleef het echter niet bij. LZ-keeper Erik Vos stop te eerst een strafworp en deze stop werd direct gevolgd door een Leidse aanval die bekwaam door Heek werd afgerond (4-1). Jan van Duuren (afstandsschot) en Jan de Graaf (break) brachten de stand voor het einde van deze periode op 6-1. In de derde perio de ging LZ'86 onverdroten door hoewel de scherpte in het spel van de voorafgaande periode zich niet meer zo nadrukkelijk mani festeerde. De 8-2 stand die op het scorebord verscheen was vooral te danken aan Jaffde Graaf die zijn naam eer aandeed door op vorstelijke wyze tweemaal te sco ren. Vooral de laatste treffer was van uitzonderlijk gehalte (een achterwaarts schot van 9 meter). In de laatste periode liet LZ'86 de teugels vieren en het Ravijn maakte hier dankbaar gebruik van door de eindstand op 8-4 te brengen. Tweedeklasser Katwyk won ge makkelijk van Brandenburg. Na een wat stroef gespeelde eerste periode (2-2) liepen de Katwij- kers snel uit. Via 6-2 en 8-4 werd het tenslotte 11-5. Topscorers: Paul van Putte (5) en Hans van Duyvenvoorde (3). Vivax, spelend in het district, be haalde een ruime 13-1 overwin ning op naaste belager WVZ. De voorsprong op WVZ is nu 7 pun ten en de promotie kan Vivax nauwelijks nog ontgaan. Topsco rers Wormgoor (3x) en Jack* Frauenfelder (3x). De dames van De Zijl/LGB speel den teleurstellend gelijk tegen DSZ 2 ondanks het schutters- werk van Jolanda v.d. Maarel, zij verzorgde de hele Leidse produk- tie (4x), verkeren de Leidse da mes nog steeds in de gevaarlijke zone. Eindstand 4-4. De dames van LZ'86 (tweede klas se) kwamen dit weekeinde tweemaal tot een overwinning. Het werd 3-1 tegen Zwemlust (uitblinkster Monique van Leeuwen scoorde 2 maal) en 4-3 tegen Breda, doelpuntenmaak- sters Astrid Velting en Anke Chaudron. DIRK KLOOS LEIDEN - De badmintonclub Lei den had zich na afloop van het door haarzelf georganiseerde toernooi geen mooiere compli menten kunnen indenken. Bondsgedelegeerde Kopp vond het het best georganiseerde eve nement dat hij de laatste jaren had meegemaakt, terwijl de sponsor het toernooi volgend jaar nog grootser wil gaan opzetten. Naast deze complimenten ont ving BC Leiden voor de beste verenigingsprestatie ook nog de beker met daaraan verbonden 125 gulden. Dit laatste kon gro tendeels op het conto van Cees Broeksma, Joyce Herclots, Jan Slingerland en Maurice Leunis- sen geschreven worden, die de finale van het gemengd dubbel (klasse B) tot een BC Leiden-aan- gelegenheid maakten. Daarmee sleepte dit viertal zoveel punten binnen dat de beker volgend jaar door hun vereniging verdedigd moet worden. Cees Broeksma en Joyce Herclots zorgden tevens voor een sportie ve verrassing nu zij hun oppo nenten, een team hoger spelend, versloegen. Onbetwist de beste speler van de 180 deelnemers was de in Leiden wonende Santosa. Hij veegde in bijna al zijn partijen zijn tegen standers van de baan. In de finale heren enkelspel (klasse A-2) had Monfils zelfs niets in te brengen. Met de 15-1 en 15-3 setzeges streek de voor het Amsterdamse „Slotermeer" uitkomende Malei- siër de titel op. Ook in de finale dubbel won Santo- sa met zijn partner Telwin. On danks deze goede resultaten kwam zijn club niet in aanmer king voor één van de drie geld prijzen. De BC Leiden incasseer de de hoogste geldprijs, terwijl de BC Velsen en Veglo respectieve lijk met 75 en 50 gulden huis waarts konden gaan. De mogelijkheid bestaat dat de BC Leiden badmintoninternational Guus de Vogel als trainer con tracteert. De Zoetermeerder heeft zich in principe accoord verklaard met een eventuele overkomst naar de Leidse ver eniging. Binnen het bestuur moet de trainerskeus nog nader wor den besproken. geen indruk LEIDEN - LMHC heeft gisteren in de oefenwedstrijd tegen Bloe- mendaal (uitslag 0-5) nauwelijks indruk gemaakt. Na twaalf minuten stond de equipe van Rein Grippeling al met 3-0 achter, nu Theodoor Doyer even- zovele korte corners naar de Leidse plank had gestuurd. Het handjevol strafcorners, dat Lei den in deze, 3x25 minuten du rende oefenontmoeting kreeg toegewezen, draaide uit op een trieste vertoning die bij het "handje-stoppen" van Frits Ver- hey telkens roemloos ten einde liep. Leiden speelde op de natte kunst- grasmat het bekende, opportu nistische spelletje, wat een ge weldig verlies aan kracht impli ceerde. Bloemendaal had daardoor weinig moeite om de eindscore via Ad Boelaars en Theodoor Doyer op 5-0 te bepalen. titel Between LEIDEN - Between 1 kan zich kampioen van de Leidse biljart competitie noemen, nu het eerste viertal van De Carambole zich op de valreep uit de competitie van de eerste klasse heeft terugge trokken. Aanleiding hiertoe is een geschil dat is ontstaan na het duel Landzicht-Carambole, dat wegens de gladheid werd uitge steld. Het team van Landzicht was niet op komen dagen, wat De Carambole ertoe aarfzette bij de Bond een 8-0 overwinning te ei sen. Toen evenwel bekend werd dat de wedstrijd alsnog gespeeld zou moeten worden, besloot de ploeg zich van verdere deelname aan de puntendans te onthouden. Door die beslissing is een abrupt einde gekomen aan de nek aan nek-race met Between; De Ca rambole zag al haar wedstrijden met 8-0 verloren verklaard. De uitslagen in de eerste klasse: Rijnstreek-Vriendschap 1 4-4; Between 1-Carambole 1 8-0 regl.; Landzicht 2-UVS 1 2-6. In de tweede klasse vochten Ca rambole 2 en Wapen van Voor schoten 1 een sleutelduel uit. De Voorschotenaren hadden in de voorgaande ronden met een ste vige tussensprint de reserves van De Carambole van zich af weten te schudden, maar zagen hun ri valen in het onderlinge treffen met 6-2 zegevieren. Het Wapen van Voorschoten kan nu nog op een voorsprong van één punt bo gen en heeft daarbij bovendien een ronde minder gespeeld (92 uit 18 om 91 uit 19). Met nog twee wedstrijden voor de boeg zal De Carambole 2 dan ook stevig uit de slof moeten schieten, wil die ploeg nog enige aanspraken op de titel maken. De uitslagen: Morspoort 1-Rijnegom 1 6-2; TOG 1-TOP 1 4-4; De Waag 1-De Heul 1 2-6; Carambole 2-Wapen van Voorschoten 1 6-2. Cleyn Duin 1 strandde in de derde klasse tweemaal op een Land zicht team. Zowel tegen het tweede als derde werd het 4-4. Landzicht 3 kon daar zeer tevre den mee zijn, want de ploeg won zelf nog met 2-6 bij Rijnegom 2. Met 91 uit 19 zit dit viertal nu op rozen, want de achterstand van Cleyn Duin bedraagt 9 punten. Weliswaar hebben de Katwijkers nog een ronde extra tegoed, maar de competitie gaat voor Land zicht 3 al de laatste ronde in. De uitslagen: Rijnegom 2-Landzicht 3 2-6; Landzicht 2-Cleyn Duin 1 4-4; Between 2-Wachtje 1 4-4; Landzicht 3-Cleyn Duin 1 4-4. In de overige klassen werd slechts een enkele inhaalwedstrijd afge werkt. Vierde klasse: VOP 1- UVS 2 2-6; achtste klasse: Wapen van Voorschoten 3-UVS 3 4-4; UVS 3-Cleyn Duin 4 4-4. Laatste concurrent Docos compleet van tafel geveegd: 9-1 LEIDEN - Scylla werkt al jaren met het de vies: wie de jeugd heeft, heeft de toe komst, en doet daar constant haar spor tieve voordeel mee. Na het wegvallen van de cracks Bert v.d. Helm en Gerard Bak ker verdween Scylla uit de hoogste klasse. Met telkens weer andere jeugdspelers heeft men getracht het verloren terrein "te rug te winnen en dat gaat nu met het drie tal Kantebeen, Meyer en Swier eindelijk lukken. Want stadsgenoot Docos, de laat ste potentiële concurrent, werd zaterdag in een rechtstreeks duel compleet van de tafel geveegd 9-1. De 13-jarige Sjoerd Meyer deelde in de ope ningspartij een gevoelige tik uit door overeind te blijven tegen Paul Bakker, iets wat hem zes weken terug nog niet luk te. Ed Fallaux bemerkte daarna dat Frits Kantebeen een zoevende forehand com bineert met een betere backhand en toen routinier Ed van der Berg het hoofd moest buiten voor een bekeken spelende Patric Swier was het pleit al beslecht. Docos kwam door het dubbel nog wel op 1-3, maar individueel stond Scylla niets meer af. Is Scylla dus hard op weg naar de ereklasse, Avanti kan zich na de onverwachte winst van concurrent Midstars alleen nog via een extra degradatieduel redden. Tegen Korenbeurs deed men pas na 6-4 iets te rug, en bij 3-4 (Met Vriesekoop-van Ham voor de boeg) leek Avanti zelfs sterk terug te komen. Na een kwalitatief goede partij sneuvelde Vriesekoop echter en met haar Avanti. Want Theo Louwers kon zijn ver bazend goede zege op Hans Lingen niet laten volgen door winst op Van der Broek. Bij 3-6 liet Ronald Rijsdorp via Lingen zijn tweede winst aantekenen. De heren van Scylla 2 keerden tegen Aloy- sius 1 tijdig de bakens 6-4. Bij 2-4 zag het daar niet naar uit, maar Wibo van Gennip volbracht een originele hoeden-truc en Theo Bakker kwam door opgeven van Dumez aan zijn tweede winst. Sjaak v. Veen tenslotte vocht zich bij 5-4 door zijn zenuwen en versloeg Matthijsen. Scylla 3 wordt kampioen, zeker als volgende week Amsterdam 78 wordt bedwongen, R R is in ieder geval concurrent af na een 3-7 verlies. Avanti 2 promoveert niet on danks de 7-3 winst bij Rath omdat Polec net wat beter lijkt. In diezelfde poule de gradeert Scylla 4 hoewel de remise met Mizu best aardig was. Dames De vreugde bij Scyllatrainer Theo Bakker werd door zijn dames pupillen nog groter gemaakt. Aloysius immers werd in eigen huis met 7-3 op zij gezet. Invalster Sophia Vaalburg bleek weliswaar nog niet rijp voor dit niveau, maar Sandra de Kruiff en Stephine van' Gennip zorgden in hechte samenwerking voor de zeven punten, waarbij vooral de zege van Stephine van Gennip op Vivian Blanckaart opviel. Overige uitslagen: Vriendenschaar-Scylla 5 5-5; Tw. One Up-Avanti 3 5-5; Treffers-St. H. TSB 8-2; MVO-Treffers 2 3-7; Docos 3-Steeds Vooruit 8-2; Niké-Docos 2 9-1; Mizu 2-Vriendenschaar 10-0. Dames A'dam-Avanti 1 2-8; Red Star-Scylla 2 3-7; de Treffers 1-Avanti 2 3-7; Docos 1-MVO 1 4-6.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 13