UP O-velden vallen niet duurder uit eidse agenda -■EQEZBXOB- Leidse mnseumschool moet tal van kandidaten afwijzen Zelf opknappen Deylercentrum stuk goedkoper Comité wil af van elitaire karakter tijdens culturele weken in Wassenaar HARDE AANPAK RESIDENTIE ORKEST OEGSTGEEST - Het nieuwe UDO-terrein nabij de Vos- cuijl in Oegstgeest wordt niet duurder dan de f2,28 mil joen die al eerder is uitgetrokken voor de aanleg. Aanvan kelijk werd gedacht dat dit bedrag zou oplopen omdat men nu een andere methode van aanleg van de velden wil gaan toepassen. ZATERDAG 3 MAART 1979 LEIDEN - Voor de opleiding aan de Leidse Reinwardt Academie (opleiding voor museum medewerkers) heb ben zich dit vqprjaar 325 be langstellenden opgegeven Dat zijn er zoveel, dat de Rein wardt een drastische selectie zal moeten toepassen. Er kun nen komend jaar maar rond de 80 studenten in het eerste leerjaar worden geplaatst. De Reinwardt Academie is de enige hoger beroepsopleiding voor museum-medewerker op hel niveau in hel land. De op leiding draait nog maar kort en heeft dan ook met een aan tal moeilijkheden te kampen. Een daarvan is dat het moei lijk is om de adspiranl-mu- seumdeskundigen goed te be geleiden als zij een praktijk- periode in een museum gaan doorbrengen. Het ministerie geeft nog steeds te weinig geld om een betere begeleiding te kunnen bekos tigen, zo werd gistermiddag gesteld op een vergadering van de begeleiding scommis- Zoals bekend maakten bewoners van de wijk Grunerie/Willi- brordlaan in Oegstgeest bezwaar tegen het realiseren van de vel den door middel van de eerder geplande diepspitmethode met bronbemaling. Omdat deze me thode intensieve grondwerk zaamheden tot 5 meter onder het maaiveld inhield, waren de be woners bevreesd voor verzak kingen van hun even verderop gelegen huizen. Bronbeiiiaih.g zou de waterstand kunnen doen zakken zo redeneerden zij. Nieuw voorstel De onrustgevoelens bij de bewo ners hebben ertoe geleid dat bur gemeester en wethouders van Oegstgeest nu alsnog met een nieuw voorstel aan de gemeente raad komen. De verschillende bodemlagen (klei en zand) op het terrein aan de Willibrordlaan dat ingericht wordt voor de voetbal velden, zullen toch verwisseld moeten worden, omdat de bo venlaag (zware kleigrond) totaal ongeschikt is voor de aanleg van sportvelden. Met de zogenaamde omspuitme- thode hoopt men nu binnen tien maanden klaar te zijn. Hiervoor zijn geen diepe grondwerkzaam heden met bronbcmaling nodig. Naast het wegnemen van de on rustgevoelens hebben B en W voor de omspuitmethode geko zen omdat het op den duur waar schijnlijk goedkoper zal uitval len. Voor de diepspitmethode is namelijk een erg deskundige en intensieve begeleiding noodza kelijk wil men de risico's (en de onrust) tot een minimum beper ken. Het uitsluiten van alle risi co's zou het project te duur gaan maken. "En voor de extra kosten Het einde van de Van Houdringenlaan met links het bruggetje over het slootje naar het korfbalcomplex. De weg zal evenwijdig aan het slootje nog een eind worden doorgetrokken en zal dan meteen verbindingsweggetje over het water worden aangesloten op het nieuw aan te leggen parkeerterrein. is geen geld beschikbaar" zo zeg gen B en W. In verband met de langere uitvoe ringsduur zullen verschillende kosten bij het omspuiten hoger uitvallen dan bij het diepspitten. In totaal is het omspuiten echter bijna 50.000 gulden goedkoper dan het diepspitten. Hierdoor worden de totale kosten niet ho ger. Parkeerterrein Het is de bedoeling dan het geld gebruikt wordt voor de aanleg van 3 voetbalvelden, een halfver- hard veld, een grasoefenhoek een parkeerterrein en een riolering vooreen later aan te leggen kleed/ clubgebouw en de doortrekking van de Van Houdringenlaan naar een parkeerterrein in de nabij heid van de korfbal veld en. De weg wordt ongeveer vijftig meter parallel aan het aanwezige slootje doorgetrokken en zal dan een verbinding over het water heen krijgen naar de parkeerplaats voor het voetbalcomplex. Het Deylercaürum in Wassenaar dat moet worden opgeknapt. WASSENAAR - Door zelfwerkzaamheid kan bij de verbouw van het gebouw Deylercentrum aan de Hofcampweg in Wassenaar 46.000 gulden op het totaalbedrag bepaard worden. De totale kosten van de vernieuwingen en verbeteringen van dit gebouw, het vroegere Deylerhuis, worden geraamd op 161.345 gulden. De gemeente Wassenaar heeft enkele jaren geleden het Deylercen trum gekocht. Verleden jaar heeft de raad 13.500 gulden beschik baar gesteld voor de aankoop van stoelen en tafels. Het opknap- plan is nu gereed gekomen en zal in de komende raadsvergade ring behandeld worden. Het bestuur van de wijkgemeenschap "Groot Deyleroord" die het gebouw gebruikt, heeft een aantal vakbekwame leden bereid gevonden zelf de handen uit de mouwen te steken. Aan de elektrische installatie moeten verbeteringen worden aan gebracht en de verwarming die nu nog uit een aantal gevelka chels bestaat zal vervangen moeten worden door een installatie met radiatoren. De ruimte achter de bar zal vergroot worden waardoor spoelbakken kunnen worden aangebracht. Üok komt er nog een verlaagd plafond. WASSENAAR - De Kulturele Kern Wassenaar, het or ganisatiecomité van de plaatselijke "Kulturele We ken", wil 29.000 gulden van de gemeente om onder meer het "elitaire karakter uit deze jaarlijkse Was- senaarse festiviteiten te halen. Men heeft nu bij de gemeente voor de Kulturele weken, die dit jaar weer in mei gehouden worden 14.000 méér gevraagd dan men in het voorgaahde jaar aan subsidie gehad heeft (15.000 gulden). Burgemeester en wethouders van Wassenaar zijn echter niet van plan die 29.000 gul den beschikbaar te stellen. Zij willen hooguit 20.000 gulden uittrekken voor de Kulturele Weken. Drie redenen De aanzienlijke verhoging die aangevraagd is door het orga nisatiecomité, is omkleed met drie redenen. In de eerste plaats wil men er meer dan in het verleden een activiteit van maken waarbij alle burgers van Wassenaar betrokken worden om het soms wat eli taire karakter van de vorige "weken" tegen te gaan. Ten tweede zullen de Kulturele Weken het verenigingleven tot activiteiten moeten bren gen. Voorkomen moet wor den dat reeds geplande uit voeringen door verenigingen verschoven worden om voor subsidie in aanmerking te komen. Ten derde zullen de festivitei ten een proces op gang moe ten brengen van zogenaamde "inter-activiteit". Daaronder verstaat de KKW dat door samenwerking mensen van verschillende instellingen geactiveerd worden. B en W zijn van mening dat door deze doelstellingen geen 29.000 gulden nodig zijn. maar dat die ook kunnen worden uitgevoerd met een sbusidie van 20.000 gulden. Programma Wat het programma betreft denkt de KKW aan een ope ningsmanifestatie op zater dag 12 mei op het Dorpsplein, die de gehele dag zal duren. Op het plein zal een toneel worden gebouwd met daar naast tafeltjes en stoeltjes on der parasollen. Op het toneel zullen de gehele dag activitei ten plaats vinden, zoals een "wagenspel", optreden van jazz-orkest poppenkast, volksdansen, popmuziek, ballet, drumband enzovoorts. Verder zal er een fiets- en/of wandeltocht worden voorbe reid langs Wassenaarse kultu rele monumenten. In de weken daarna volgt nog een groot aantal evenemen ten, zoals een tentoonstelling van het werk van leden van de Vereniging van Wassenaarse Beroepskunstenaars, een cantatedienst in de Dorps kerk, een muziekavond in het Dorpscentrum, een uitvoe ring onder auspiciën van het Nut van het Algemeen van Nederlandse en Vlaamse volksliederen en een foto-ten toonstelling van de foto- en en filmclub Solhouet, een ten toonstelling van leden van de amateur-beeldende kunste naarsvereniging Ars et Stu dium en een sehrijversmarkt. Voor 18 en 19 mei staat een "jazzweek-end" op het pro gramma waaraan een 5-tal jazzorkesten meewerken. WASSENAAR - Om het organise ren van tentoonstellingen van beeldende kunstenaars in Was senaar beter mogelijk te maken willen de burgemeester en de wethouders van deze gemeente subsidie invoeren voor exposi ties. In Wassenaar bestond nog geen subsidieregeling voor exposi ties. Dat betekende ook dat Was senaarse kunstenaars niet in aanmerking konden komen voor geld van de zogenaamde Jacob Marisstichting: beeldende kun stenaars kunnen geld krijgen Wassenaar: subsidie bij exposities nu op komst van deze stichting, mits de ge meente waarin de kunstenaar woont ook een financiële bij drage verstrekt. Door het ontbreken van subsidies van de kant van de gemeente Wassenaar waren de plaatselij ke kunstenaars dan ook erg be perkt in hun expositie-moge lijkheden. Het subsidiebedrag dat er nu zou moeten komen zal 3/8 bedragen van de kosten van het organise ren en inrichten van een exposi tie met een maximum van 300 gulden. In de Warmondse galerie De Pomp is tot en met 31 maart een tentoonstelling van tekeningen, aquarellen en etsen van Joop van Egmond. De expositieruimte aan de Dorpsstraat 38 in Warmond is dagelijks geopend van 13.00 uur tot 17.00 uur en van 19.00 uur tot 21.00 uur. LEIDEN - Het bestuur van de Leidse WD-afdeling is deze week groten deels gewijzigd. Een aantal bestuursleden, die al langere tijd van plan waren om af te treden in verband met privé-omstandigheden, zijn op een vergadering van de WD officieel teruggetreden. Hetzelfde gold voor een aantal bestuursleden die sinds kort buiten Leiden wonen. Het nieuwe WD-bestuur ziet er als volgt uit: vooriztter is mevrouw M. J. A. Portheine-ter Kuile, secretaris mr. Th. E. Korthals Altes en penning meester drs. W. Dijkema. Verder hebben P. van Ballekom, E. E. Brou wer, mr. Tjaarda-Engelberts en mevrouw G. van der Poel-Van Dorp zitting in het bestuur. LEIDEN - Het programma van het Residentie Orkest dat gister avond in de Leidse Stadsgehoor zaal concerteerde, was gister avond geheel gewijd aan muziek uit het laatste kwart van de vorige eeuw. Een vertouwde klankwe reld derhalve, een soort muzikaal freewheelen voor de luisteraar. Philippe Bender, die de ziek ge worden dirigent Marek J ano wski verving, liet zich kennen als een man met een tamelijk hardhan dige aanpak. Grieg's suite "Aus Kindersprookje in LAK-theater LEIDEN - Het Leidse kinder theater Gajes voert morgenmid dag om 15.00 uur in het LAK- thcater het stuk "Het sprookje van 1001 angst" op. Holbcrgs Zeit" voor strijkorkest had daar naar mijn smaak onder te lijden De oude Franse dans vormen die Grieg, hier toepast vragen een veel meer verfijnde klank en afwerking dan wij te ho ren kregen. Dit bezwaar gold ook, maar in min dere mate, voor de begeleiding van het celloconcert van Lalo. Vooral het eerste deel waarin een aantal toch al minder geslaagde tutti's voorkomen, werd door hardheid ontsierd. Solist was Godfried Hoogeveen, solocellist van het Residentie-orkest, die te recht een groot succes oogstte met zijn warmbloedige en hart- tochtelijke spel. Een tiental orkestleden, versterkt door de pianisten Marinus Flipse en Alwin Bar, respectievelijk aan het eind en aan het begin van een grote carrière, portreteerden met feilloos vakmanschap en tot groot plezier van de zaal de bonte rij van dieren die Saint Saëns in zijn Carnaval des Animaux ten toneel voert. Zonder iemand te kort te willen doen, mag hier toch wel de zeer muzikale en elegante olifant ge noemd worden. Immers, een con trabassist krijgt zelden of nooit de gelegenheid zijn kunnen als solist te tonen. Een wat trage uit voering van Duka's L'apprenti sorcier vormde het sluitstuk van dit concert. Mies Albarda. Buurtvergadcring in Pieterswijk ft LEIDEN - De Leidse vereniging voor de Pieters- en Academie- wijk organiseert maandagavond haar ledenvergadering. Die avond moeten commissies ge vormd worden voor de bestem mingsplannen van deze wijken. De vergadering is in gebouw Re- hoboth Rapenburg 10 en begint om 20.00 uur. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk 1 (Morswegkwar- tier, noord-binnenstad, Noorderkwar tieren Groenoord): R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel 120266; W(jk II (Kooi en Merenwyk): P.J. Derchant, Hooi gracht 61. tel. 123752; Wyk III (Waard. Professorenwijk, Tuinstadwijk en Zuid binnenstad): W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): van zaterdag 10 tot zondag 8 uur vm,: B. Roos. Zocherstraat 1, tel. 766123; van zondag 8 tot 24 uur: F. Lahr, Zoeter- woudse Singel 11, tel. 120347. Leiderdorp - De weekenddienst wordt waargenomen door F. Kemme, Gro- tiuslaan 12, tel. 893139 (zaterdag); H.B. van Wijk, v.d. Valk Boumanweg 198, tel. 890529 (zondag). Zaterdag en zondag spreekuur van 12.30-13 uur op: Praktijk- gebouw Winkelhof, Floryn 10, tel. 891000. Oegstgeest - E.W.F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 152130. Weekend- diehst van zaterdag 10 tot maandag 7 uur Voorschoten - J.H. Vrijenhoek, S. v.d. Oyelaan 38, tel. 2356 (zaterdag); A. Mei man. J.W. Frisolaan 13, tel. 2493 (zon dag). Warmond - Hoornweg, Kievitspark 19, Voorhout, tel. 02522-11393. Apotheken De avond- en nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: 2 tot 9 maart, door Apotheek Kok, Rapenburg 9. Leiden, tel. 124807; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met open baar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voorspoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 (ten zuiden van de Rijn); tel. 134604 (ten noorden van de Rijn). Leiderdorp - Gezondheidscentrum Leiderdorp, Berkenkade, tel. 410131, spreekuur maandag t/m donderdag van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. A. Vriend, de Hooge Wei 203, Sassenheim tel. 02522-12022. Dierenartsen Leiden - De weekenddienst van zater dag 13.00 tot maandag 9.00 uur wordt waargenomen door A.W. Helder, Her melijnvlinder 36. Leiden, tel. 071-136686; De weekenddienst van zaterdag 12 tot maandag 8 uur, wordt waargenomen door F. van Gooi, Pr. Frederikdreef 14, Katwijk, tel. 01718-74781. Zaterdag Sanders. Levendaal hoek Korevaar- straat. Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Brcehuys, swingavond voor middelbare scholieren, 20-24 uur. LAK-Thcater, Eenakterfestival door studententoneelgezelschappen, 20.30 Breehuys, lezing over "Tantra Yoga". 20 uur. HOT House, Vrijetijdscentrum, concert door het Josef Nip Quartet, 21 uur. Groenoordhal, Ned. Caravanclub, vanaf 17 uur. Zondag Middelweg '19c. kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Volkshuis. "Femke" ontmoetingscen trum voor vrouwen. 13-16 uur. LAK-Theater. kindervoorstelling door de Leidse theatergroep Gajes 15 uur. Banckertweg. Swift-kantine. start Swift recreatie- en tourfietsseizoen. 8.30-9 uur. Maandag Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Troef, fotografie, yoga, Nederlands, 19.30-21.30 uur; huisvrouwengroep, di. van 9-11.30 uur. Vrijetijdscentrum, yoga. t'ai chi, gitaar, fotografie. Go-club. 20 uur. Kijkhuis, Vrouwen kerkkoorstraat, klas sieke films uit Hollywood, 20 uur. Stadhuis, eie. huisvesting migranten, 9 uur; gemeenteraad. 19.30 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, cie. openba re werken en sport. 19.30 uur. Gemeentehuis Voorschoten, fractiever gadering WD, 20 uur; fractievergade ring CDA. 20.30 uur SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave; Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884 Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 - 19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2