'PUNTENLIJST' VOOR RAAD LEIDERDORP jtlzq/th. .eidse agenda Kleureen kwestie van gevoel" Gemeentebestuur meer weten over Wassenaar wil onroerend goed Ger van Dijk uit Lisse wint regionale bloemschik wedstrijd "Koningin Wilhelmina" Voorschoten 75 jaar LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 -19.30 u Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. VRIJDAG 2 MAART 1979 Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk 1 (Morswcgkwar- tier, noord-binnenstad, Noorderkwar tieren Groenoord): R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266; Wyk II (Kooi en Merenwyk): P.J. Derchant, Hooi gracht 61. tel. 123752; Wijk III (Waard, Professorenwyk, Tuinstadwyk en Zuid binnenstad): W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866; Wyk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): van zaterdag 10 tot zondag 8 uur vm.: B. Roos, Zocherstraat 1, tel. 766123; van zondag 8 tot 24 uur: F. Lahr, Zoeter- woudse Singel 11, tel. 120347. Leiderdorp - De weekenddienst wordt waargenomen door F. Kemme, Gro- tiuslaan 12, tel. 893139 (zaterdag); H.B. van Wijk, v.d. Valk Boumanwcg 198, tel. 890529 (zondag). Zaterdag en zondag spreekuur van 12.30-13 uur op: Praktyk- gebouw Winkelhof, Floryn 10, tel. 891000. Oegstgeest - E.W.F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 152130. Weekend dienstvan zaterdag 10 tot maandag 7 uur Voorschoten - J.H. Vrijenhoek, S. v.d. Oyelaan 38, tel. 2356 (zaterdag); A. Mei man. J.W. Frisolaan 13, tel. 2493 (zon dag). Warmond - Hoornweg, Kievitspark 19, Vooihout, tel. 02522-11393. Apotheken De avond- en nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: 2 tot 9 maart, door Apotheek Kok, Rapenburg 9, Leiden, tel. 124807; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met open baar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voorspoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. W ij kverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 (ten zuiden van de Rijn); teL 134604 (ten noorden van de Rijn). Leiderdorp - Gezondheidscentrum Leiderdorp, Berkenkade, tel. 410131, spreekuur maandag t/m donderdag van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan. tel. 4641. Warmond - Zr. A. Vriend, de Hooge Wei 203, Sassenheim tel. 02522-12022. Dierenartsen Leiden - De weekenddienst van zater dag 13.00 tot maandag 9.00 uur wordt waargenomen door A.W. Helder, Her- melijnvlinder 36, Leiden, tel. 071-136686; De weekenddienst van zaterdag 12 tot maandag 8 uur. wordt waargenomen door F. van Gobi. Pr. Frederikdreef 14, Katwijk, tel. 01718-74781. Vrijdag Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Baha'i gem., 20.15 uur. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club v. al leenstaanden. 20 uur. Breehuys, scholierencafé, 15-17.30 uur; soos Mirakel. 20-24 uur; gehandicapten- soos, 21-24 uur; eethuis Repelsteeltje, 18-19.30 uur. W. de Zwijgerschool, W. de Zwygerlaan 44, ruilclub, 19.30-22 uur. LAK-Theater, Eenakterfestival door studententoneelgezelschappcn, 20.30 Lokhorstkerk, Peterskerkstraat 1, lezing "De komst van-de Heer is nabij! Ver wachten wij Hem echt?" 20 uur. Vrijetijdscentrum, Los Mismos, Zuida- merikaanse muziek, 21.30 uur. Sterrenwacht -nationale sterrenkijkdag, 19 uur. Visser 't HooR-lyceum, Kagerstraat 1, toneelstuk "De spooktrein". 20 uur. Groenoordhal, Ned. Caravanclub, vanaf 17 uur. Zaterdag Sanders, Levendaal hoek Korevaar- straat. Antiekmarkt. 9.30-17 uur. Breehuys, swingavond voor middelbare scholieren, 20-24 uur. LAK-Theater, Eénakterfestival door studententoneelgezelschappen, 20.30 Antonius Clubhuis, Mare 43, concert door muziekvereniging Nieuw Leven, 20 Breehuys, lezing over "Tantra Yoga", 20 HOT House, Vrijetijdscentrum, concert door het Josef Nip Quartet, 21 uur. Groenoordhal, Ned. Caravanclub, vanaf 17 uur. Zondag Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel 125802. Volkshuis, "Femke" ontmoetingscen- LAK-Theater, kindervoorstelling door de Leidse theatergroep Gajes 15 uur. Banckertweg, Swift-kantine, start Swift recreatie- en tourfietsseizoen, 8.30-9 uur. Aquariumliefhebbers De Wassenaarse vereniging van aquariumliefhebbers "Het Zee paardje" houdt vanavond om 20.00 uur de jaarlijkse ledenver gadering in de zaal achter de Zijllaankcrk. Na het huishoude lijke gedeelte van de vergade ring zal er worden gekiend. Expositie In Voorschoten, Molenlaan 3, houdt Gerard Lutz dit weekein de voor de tweede maal een ex positie van zijn tekeningen. De expositie kan op vrijdag t/m zondag van 11 tot 17 uur worden bezocht. Popgroep Plant De Groningse formatie Plant zal morgen in de Lindehoeve te Voorschoten een optreden ver zorgen. Plant speelt een mengsel van funk, rock en reggae. De groep bestaat uit: Heddy van der Laan - gitaar en zang; Ruud Ba- nus - toetsen en zang; Rudi Lent- ze - gitaar en zang; Eddie Korma - drums; Gerrit Veen - bas en zang. Aanvang van het optreden is 21.00 uur. Strandloop A.V. Holland organiseert zondag alweer de negende strandloop. Men kan zich laten inschrijven nabij de strandopgang aan de Wassenaarse Slag te Wassenaar. De start is om 11.00 uur. Er is keuze uit de afstanden 2, 4, 8 en 12 kilometer. Burgerlijke stand Politieke keuze door het geven van punten LEIDERDORP - Het Lei- derdorpse gemeentebe stuur heeft gisteravond in een speciale openbare raadsvergadering lijsten met projecten vastgesteld die de komende jaren al dan niet uitgevoerd moe ten worden. Dit is dan het beleidsplan waar Leiderdorp in de toekomst mee wil gaan werken. Het is de bedoeling dat een kant en klare lijst van beslaande en nieuwe wensen (projecten) voor gelegd wordt aan de Leiderdorp- se raadsleden. Die kunnen door het geven van punten aan de projecten, hun eigen politieke waardering uitten in de hoogte van hun punten. Dit heet het sco ren van de raadsleden. De heer Hekkelman (CDA) vond deze manier van werken een uit stekend stuk gereedschap om een goed gemeentelijk beleid te kunnen voeren. "De opsomming van al onze wensen geeft een goed beeld van al die leuke din gen die we in de komende tijd willen hebben. Bij het scoren zijn de raadsleden echter gedwongen een duidelijke politieke keuze te maken. Ze kunnen niet meer zeggen dat alles wat hun mooi lijkt maar uitgevoerd moet wor den. Nee, met het scoren wordt pas duidelijk wat zij voor bepaal de projecten willen inleveren, "aldus Hekkelman die dit een grote vooruitgang vond voor de kiezer." Zo zullen er geen loze kreten meer worden geslaakt, of in hoeverre het tenkoste van een ander project moet gaan." Bedenkingen Hekkelman's positieve benadering van het beleidsplan viel in goede aarde bij wethouder Bezemer Daarentegen uitten zowel de PPR- alsook de WD-fracties hun bedenkingen tegen het beleids- plan-in-wording dat tot nu toe nog niet goed blijkt te werken Bezemer gaf toe dat er nog veel tekortkomingen aan het plan kleven maar dat die door de prak tijk opgelost moesten worden. Een van die tekortkomingen was dat het beleidsplan te star was en niet op actuele gebeurtenissen kon inspelen. In een brief die de PPR onlangs aan het Leider- dorpse gemeentebestuur schreef staan naast deze ook andere na delen van het beleidsplan be schreven. Bezemer vond dat de gemeente door moest gaan met het opstellen van het beleidsplan. "Zeker nu we na veel moeite 25000 gulden subsidie van de provincie hebben gekregen om het plan uitvoerbaar te maken, "verduidelijkte de wethouder die het beleidsplan niet meer weg kon denken voor Leiderdorp". We kunnen niet meer uit ons hoofd alle dingen die in Leider dorp spelen in de gaten houden. Daar heb je een machine voor nodig. Dan kan je tevens contro leren of de doelstellingen wel beantwoord worden. Verder is er een beter inzicht in hoeverre bepaalde projecten be ter tegelijk uitgevoerd kunnen worden, zei Bezemer die er ten slotte nog aan toevoegde: "Met het scoren (geven van punten) op bepaalde projecten zoals bij voorbeeld het rooien en herplan ten van bomen langs de Achtho- venerweg, wordt precies duide lijk welke partij daar hoog of laag op heeft gescoord. Op die manier zijn de algemene beschouwin gen, die alle Leiderdorpse poli tieke partijen aan het begin van de eerste nieuwe raadsperiode houden, niet meer nodig. Maar ja, zo'n ritueel is niet van het ene op het andere jaar uit te roeien" al dus wethouder Bezemer. De volgende, openbare en speciale raadsvergadering zal geheel zijn gewijd aan het geven van scores die de Leiderdorpse raadsleden dan voor bepaalde projecten moeten geven. LEIDEN - Geboren: Bastiaan Paulus Johannes zv P. Verhoogt en M.M.N. van der Krogt; Thomas Nicolaas Maurizio zv J.M. Waasdorp en M.A. Spadon; Raoul Maxime zv M. Deijn en A G. van Pola- nen; Wendy Manon dv N. Tijsterman en L.H.J. Vister; Michiel zv A. Nagtegaal en G. Disselveld; Chantal Desirée dv J.C.P. Schlagwein cn T.A. Chaudron; Gerben zn v: H. Ph. M. Vermeulen en J.B.W.M. Atteveld. Ondertrouw J.G.M. Veeren en V. de Raad; R. van Loon en C. Brouwer; J.H. Lens en M.W. van der Pol; D. Florijn en N.J. Jacobs; H. Smit en C.J. Verdel; J. Serdi.in en S. Massaar; R.J. Cannoo en H. van Diemen; J.J.J. van Hensbergen en C. Ligthart Schenk; J. Boer en V.B.E. Scholte; C.J. Otten en J.C. Koens; H.A.G. Vermeulen en G.P. Smit; W.P.M. Bots en P.A. van der Voort; J.W.M. Steenbergen en J.W. Schildwacht; H. Nieuwhoff en P. Kroonenberg; N.P. Holwerda en Y.M.W. Timmers; R. Moe- likerenM.S. van Strien; C. Hoogenboom en J. Glasbergen; C. Mahabier en J.M.A. Coenen. Overleden: E.J. van den Eikhoff (1918) ev A. van der Linden; S. A.T. Knipscheer (1894) ev A, Goudswaard; N. Aker (1900). ZOETERWOUDE - Gymvereni ging SJZ uit Zoetenvoude is van plan een jongensafdeling op te richten. De belangstelling voor de tumsport in Zoetenvoude is groeiende, zo konstateert de ver eniging, ook bij jongens. Momenteel is er bij SJZ een ge mengde kleuterafdeling. Voor de meisjes is er daarna volop gele genheid om op verschillend ni veau verder te gaan bij SJZ. De jongens zijn dan echter gedwon gen om de vereniging te verlaten. Nu ook van de zijde van ver schillende ouders op een vervolg van een kleuterafdeling voor jon gens is aangedrongen, heeft het bestuur voorbereidingen getrof fen om te komen tot een jongens afdeling. Zo is Bernadette van der Meer, zelf aktief lid van de vereniging en studente op de Haagse Sport- academie, aangetrokken om de leiding over de nieuwe groep te verzorgen. Bij voldoende belang stelling zal er gestart worden met een afdeling gymnastiek voor Bloemenschikker Ger van Dijk voor zijn winnende composities. WASSENAAR - Het gemeentebe stuur van Wassenaar heeft on langs aan alle Wassenaarse ma kelaars een brief gestuurd met daarin de mededeling dat de ge meente belangstelling heeft voor wat er op de onroerend goed- markt te koop is. In verband met het gemeentelijk beleid rond de ruimtelijke orde ning is het van belang dat de ge meente Wassenaar daarvan op de hoogte blijft, zo luidt een passage uit de brief. De gemeente is bijzonder geïnte resseerd in agrarische gronden, bedrijfsgebouwen en bedrijfster- reinen. Ook kunnen interessant zijn gronden en gebouwen waar op of waarin het gebruik afwijkt van wat in het bestemmingsplan voor die grond of dat gebouw is bepaald, zo wordt gesteld. LEIDERDORP - De Leider dorpse politie organiseert zater dag 10 maart een "fïetsenkijk- dag". Alle gevonden fietsen in Leiderdorp van de laatste tijd zullen dan voor het publiek te kijk worden gesteld. Het bureau aan de Acacialaan zal de gehele dag zijn geopend. VOORSCHOTEN - De oranjever eniging "Koningin Wilhelmina" uit Voorschoten gaat in mei van dit jaar haar 75-jarig bestaan vie ren. In de raadszaal van het ge meentehuis zal de oranjevereni ging in mei een receptie worden aangeboden door het gemeente bestuur. Op koninginnedag zal vuurwerk worden afgestoken ter gelegenheid Van dit 75-jarig be staan. De ledenvergadering van de oranjevereniging dacht eerder zeer verdeeld over het afsteken van een heleboel vuurwerk, maar met een krappe meerderheid van stemmen werd het voorstel toch aangenomen. Opvallend is dat voor het eerst in de driekwart eeuw van haar bestaan de vereniging een vrouw in het bestuur heeft opgenomen. Me vrouw G.E. Oprei-Kievit door breekt de tot nu toe gevolgde l(jn, waarbij vrouwen alleen werden gevraagd voor commissies, maar nooit voor bestuursposten. De heer S. Miezenbeek is verder herkozen als voorzitter. Wat het programma van koninginnedag betreft is er nauwelijks enige af wijking met dat van vorig jaar. Ook dit jaar zal er weer een kin deroptocht zijn. De oranjevereniging is verder van plan dit jaar een grote propagan- da-actie te houden om meer ge zinnen in Voorschoten tot een lidmaatschap te bewegen. Hoe wel de vereniging nog gesteund wordt door bijna 1200 gezinsle den en daarmee met de ijsvereni- ging tot de grootste Voorscho- tense verenigingen behoort, loopt het percentage van de huis gezinnen, die lid zijn, jaarlijks te rug. SJZ in Zoetenvoude vil jongensafdeling jongens in de leeftijd van 6 t/m 9 jaar. Hiervoor komt de gymnas tiekzaal aan de Schenkelweg op de vrijdagmiddag beschikbaar. Er zal begin april kunnen worden begonnen. Men kan zich opgeven voor de jongensafdeling bij mevr. H.G. van der Kolk, Schenkelweg 44, tel. 2418. Expositie 17e eeuwse etsen in Voorschoten VOORSCHOTEN - Willem Vis, voorzitter van de Voorschotense Kunst Kring,opende gisteravond een expositie van de kunstenaar Albert Flamen 1620-1669Op de tentoonstelling is een unieke col lectie 17e eeuwse etsen van alle mogelijke soorten-zee en zoetwa tervissen en schelpdieren te zien. Albert Flamen werd in 1620 in Brugge geboren en werkte vanaf 1648 tot aan zijn dood in Parijs. Van wie hij een leerling was is niet bekend. Opmerkelijk van deze kunstenaar is, dat zijn werk, zoals zijn por tretten en landschappen middel matig kan worden genoemd. Maar in 1664 maakt Flamen een serie waarmee hij veel succes heeft. De serie bestaat uit vijf maal twaalf platen van vissen, die door Flamen met een waar heid en nauwkeurigheid zijn ge tekend en gestoken die niets te wensen overlaat. Flamen heeft de vissen en schelpdieren geestig en levendig neergezet, en geplaatst in een toepasselijke omgeving. Albert Flamen heeft veel geëxperi menteerd. met de ets-techniek en een afwisselend gebruik gemaakt van de burijn en de droge naald, met als resultaat een bijzondere wijze van graveren. Het werk van Flamen werd door gaans uitgegeven bij Van Merlen in Parijs, maar ook Jacques Lag- niet en Louis Boissevin waren zijn uitgevers. De gehele serie van vijf maal 12 et sen, is tot 1 mei te zien en te koop, op vrijdagen en zaterdagen van 11-17 uur. Dit kan gebeuren bij E. de Keuning, Oude Prenten Mo lenlaan 2 te Voorschoten. DEN HAAG/LISSE/LEIDERDORP - "Bij bloemschikken is de kleurenleer noodzakelijk. Dat kun je eigenlijk niet leren uit een boek, dat moet je aanvoelen. Kleur is een gevoelskwestie en voor de rest is het een grote dosis geluk als je bepaalde bloemen in de juiste kleur vindt". Aan het woord is de 22-jarige Lis- senaar Ger van Dijk, die woens dag in Den Haag voor de tweede keer in successie de regionale bloemschikwedstrijden gewon nen heeft. Ook vorig jaar toen hij voor de eerste keer meedeed won Ger, die in een bloemenzaak in Leiderdorp werkt, de beker. De succesvolle arrangeur vertelt dat voor een dergelijke wedstrijd heel veel voorbereidingen nodig zijn. Achtergronden worden van tevoren al klaargemaakt. Ook over de belichting moet nage dacht worden, omdat een juiste lichtinval heel veel goed kan doen aan de uitstalling van een werkstuk. Faciliteiten Als een gelukkige bijkomstigheid ziet de bloemschikkunstenaar uit Lisse, dat het bedrijf waar hij werkt, bloemisterij Rasser in Leiderdorp, hem alle faciliteiten verleent om aan wedstrijden deel te nemen. "Anders is het geen haalbare kaart. Er gaat zoveel tijd in zitten en je hebt zoveel nodig. Bloemen en planten en allerlei andere attribu ten. Zonder de achtergrond van een groot bedrijf is het haast on mogelijk om dat te realiseren". In de competitie die jaarlijks in Den Haag gehouden wordt tonen vooral jonge arrangeurs hun werk. De vraag komt hierbij op waarom het juist zoveel jeugdi gen zijn die eraan deelnemen. "Juist de wedstrijden zijn een goede toets voor watje werkelijk kunt" zo zegt Ger van Dijk, die aan de Rijks Middelbare Tuin bouwschool in Aalsmeer stu deerde. Daar volgde hij een ge combineerde cursus bloemen teelt en bloemsierkunst. Interesse De speciale interesse voor de bloemsierkunst heeft hij naar ei gen zeggen van thuis meegekre gen, maar hij ontwikkelde dit verder door na zijn studie op school nog een cursus "meester- binder" te gaan volgen. Een term die eigenlijk niet meer bestaat, maar zelf vindt Ger deze wel toe passelijk. Nederland is voor de regionale bloemschikwedstrijden in 14 dis tricten onderverdeeld. De veer tien winnaars komen eind maart tegen elkaar uit in Den Bosch om het Nederlands kampioenschap. De winnaar daar gaat naar Mel bourne in Australië als Neder lands vertegenwoordiger deel nemen aan het wereldkampioen schap. Om de beker in Den Haag te win nen moesten vijf opdrachten uit gevoerd worden: een bruidsbou- quet, een handgebonden bou quet, een plantenbak, een etalage en een cadeau-versiering. De op drachten zijn gebonden aan tijd. Ger van Dijk werkt het liefst in de kleuren blauw tot paars, zijn composities van bloemen zijn ge combineerd met aubergines en druiven. De kleur van de Fran- kenthaler-druiven, samen met de anjers, lathiris en een nieuw soort paarse hyacinth heeft hij ver werkt in zijn bloemstukken. Ook rode uien past hij er tussen in. Zelf is hij van mening dat hij een groot deel van zijn succes te dan ken heeft aan een goed gevoel voor kleur. Ger van Dijk is in de regio een goe de bekende bij alle corso's en hij heeft al menig tentoonstelling mee opgebouwd. Ook heeft hij meegewerkt aan de grote ten toonstelling in Valencia (Spanje) waar de Planten Propaganda Holland een tentoonstelling had van lelies, gladiolen en azalea's. Zijn werk is de komende dagen nog te zien in de bloemenwinkel in Leiderdorp. "Het is een kunstvorm" zegt Ger van Dijk tot besluit. "Het is alleen jammer dat het niet houdbaar is". i met organisator Ed de Keuning enkele schetsen van de kunstenaar Albert

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2