Bakker opent met stunts! Belangrijke zege van P/Leiden oj) Amsterdam EK 47/1 Hose neemt leiding op Jan Verheyen 'huurling' J lees ons verhaal in deze krant Nog geen vuurwerk Borg met dood bedreigd SNEEUWBUI HEIDEN TE MACHTIG... VRIJDAG 2 MAART 1979 ROTTERDAM - Wanneer het de weergoden behaagt, komt de FC Den Haag zondag tegen Vitesse al uit met rechtsbuiten Jan Ver heyen. De Haagse coördinator Eddy Hartmann slaagde er giste ren in Oostenrijk in de ex-Feye- noorder los te weken by Wacker Innsbruck. Verheyen gaat gedu rende de rest van het seizoen aan de slag op huurbasis. FC Den Haag heeft een optie op hem voor het geval men in het Zuiderpark zo gecharmeerd raakt van de aanvaller dat men hem definitief wil inlijven. Bij het scheiden van de transfer markt slaagde Go Ahead Eagles- manager Bob Maaskant erin om Feyenoord-doelman Henri van Leeuwen te huren. De stand-in van Van Leeuwen wordt bij Feyenoord Peter Eijkelenboom van FC Vlaardingen. Feyenoord-doelman Eddy Treytel wacht met betrekking tot zijn toekomst nog op een beslissing van de zijde van het Feyenoord- bestuur. Ruim drie weken gele den legde hij zijn financiële voorwaarden voor bij directeur Peter Stephan, die - zo luidde de afspraak - binnen enkele dagen uitsluitsel zou geven. Tot op he den wachtte de doelman echter tevergeefs, hetgeen hem uiterma te begint te vervelen. Voorstel Treytel: "Ik ben straks transfervrij en heb een voorstel gedaan voor een twee- of driejarig dienstver band. Naar Amerika kan ik in middels niet meer, nu Feyenoord geen toestemming gaf eerder te vertrekken. Inmiddels ben ik op het punt beland dat ik het wach ten beu ben. Wanneer zich mor gen een kandidaöt-werkgever meldt, ben ik weg". Arie Pieneman, jeugdtrainer van Feyenoord, dient zijn contract bij de Rotterdamse club gewoon uit. De voormalige speler van Fortu- na '54 keerde deze week uit IJs land terug, nadat hij met Akranes niet tot overeenstemming had kunnen komen. De zaak ketste af, omdat Feyenoord een afkoop som van 5000 gulden bedong. De 26-jarige Rob van der Meer van Sparta is door zijn club tot aan het eind van dit seizoen uit geleend aan Telstar. Incidenten Het bestuur van de Spaanse eer ste divisievereniging Malaga heeft gisteren besloten voorlopig geen vriendschappelijke wed strijden tegen Nederlandse clubs meer te organiseren. Dit naar aanleiding van de incidenten woensdagavond in het duel tegen Vitesse. Die wedstrijd werd tien minuten voor tijd gestaakt, nadat een vechtpartij was ontstaan. Volgens de Spanjaarden werd niet verder gespeeld wegens 'de slechte manieren van de Hollan ders'. I De eredivisieclub AZ'67 heeft gisteravond in St. Willebrord een vriendschappelijke voetbalwed strijd tegen Rood Wit (2e klasse amateurs) met slechts 1-0 ge- Jan Peters was de ma- de treffer. enkele partij binnen tien beurten, in de avonduren viel er slechts een lichte verbetering te bespeu ren. In het bijzonder bij Klaus Hose, die na winst op Steures in de eerste ronde in 16 beurten ver volgde met een zege op Scherz in 6 beurten en daarna onmiddellijk de toppositie in het klassement innam. De Westduitser wordt gevolgd door Dielis, Connesson en Van der Smissen met evenveel wed- strijdpunten, doch een lager al gemeen gemiddelde. Willy Steures, de tweede Neder lander in dit gezelschap, incas seerde op de eerste dag twee ne derlagen. ADVERTENTIE AIX-LES-BAINS (ANP) - Lage moyennes op de eerste dag van een biljarttoernooi zijn niet exceptioneel. De kennis making met het gloednieuwe materiaal vergt enige aan passing, die normaliter pas in het verloop van de tweede ronde wordt voltooid. De openingsdag van de 20ste Euro pese titelstrijd anker kader 47/1 in Aix-les-Bains vormde geen uitzondering op deze regel. In de middagséance eindigde geen De 28-jarige Nijmegenaar kon zijn LEIDEN - Nu reeds is duidelijk geworden welke vier clubs straks gaan strijden om de nationale basketbaltitel en ook de eerste plaats in principe al vergeven is (aan Den Bosch) richt de aandacht zich, voor wat betreft de play-offs, op de klassering van de overige drie. Na gisteren heeft Parker Leiden, de huidige landskampioen, zich nadrukkelijk aangediend voor die, zeer belangrijke, tweede plaats. Door een overwinning op DL/Amsterdam heeft de Leidse ploeg vier punten afstand genomen van naaste belager Donar. furieuze start (20-6) waarbij even 'de hoop op beter' gedemon streerd werd via excellent bas ketbal zakte Leiden, Jimmy Woudstra uitgezonderd, terug naar het niveau waarop de laatste maanden gepresteerd wordt. Te gen een ploeg als Rotterdam kan dat kwalijke gevolgen hebben, maar in het geval dat de tegen stander uit de middenmoot komt kan zoiets weinig kwaad. Zonder veel moeite werd het verschil dan ook bepaald op een punt of tien, een kleine tempoversnelling vlak voor rust was zelfs voldoende' voor een 60-44 voordelige stand. Hoewel Amsterdam, na de hervat ting, vooral dankzij de inbreng van de onverslijtbare Hank Smith nog even aardig aandrong (72-65) was er van een echte drei ging nimmer sprake. Zonder tot grote daden te komen handhaaf de Leiden de voordelige marge van tien punten, de scheidsrech ters (die weer op alles letten be halve op de essentiële zaken) ten spijt. Zelfs met vijf forwards spelend en op gegeven moment met vier mensen binnen de lijnen die opgezadeld waren met 4 P's kon de ploeg van Hennie Blom weinig gebeuren, eenvoudigweg omdat Amsterdam nu eenmaal op een ander niveau acteert. Hoe groot het verschil écht kan zijn bewees Leiden nog even in de allerlaatste fase van dit duel. tegenstanders Hose en Connes son slechts in de beginfase bijbe nen. De twee nederlagen hebben voor Steures, die in de nationale titelstrijd door afwezigheid van de zieke Hans Vultink als tweede eindigde achter Christ van der Smissen en daardoor het recht op deelneming aan dit toernooi ver wierf, echter nog geen schok kende consequenties. In Aix-les-Bains wordt gespeeld volgens het systeem automatique wat inhoudt dat in de eerste vier ronden de vier sterkste spelers worden geconfronteerd met de vier zwakkeren. Steures behoort tot de tweede categorie en zal morgen, wanneer de zwakken onderling de strijd aanbinden, moeten duelleren om de vijfde plaats. Te behoudend Christ van der Smissen behoort tot de sterksten, is als tweede ge plaatst en wordt in één adem met Dielis en Connesson als favoriet genoemd. De nationale kam pioen heeft die prognose op de eerste dag niet geheel kunnen waarmaken. Weliswaar bleef hij ongeslagen, zijn spel miste echter overtuiging. Tegen de Fransman Couespel speelde hij te behoudend, wat hem 19 beurten kostte: 300 om 142. Tegen Aguilera keek Van der Smissen na vijf beurten tegen een achterstand van ruim 100 punten aan: 22-135. In de achtste beurt kwam hij even los en maakte een serie van 106, die hem weer vrij wel naast de Spanjaard bracht. Daarna kroop Van der Smissen weer terug in zijn risicoloze spel. Stand na twee ronden; 1. Hose 2. Dielis 3. Connesson 4. Van d. Smissen 5. Scherz 6. Aguilera Als Leiden die klassering weet te handhaven is de ploeg niet alleen zeker van een gunstige uitgangs stelling voor de play-offs, maar ook verzekerd van Europees basketbal. Gisteren in de Vijf Meihal was overigens weinig te bespeuren van interesse in dit soort zaken van importantie. Het publiek in ieder geval liet het afweten. Dat beschouwde waar schijnlijk de wedstryd tegen de Amsterdammers als de zoveelste in een reeks van simpele over winningen en vond het daarom niet de moeite waard om die paar gulden te spenderen. Bovendien gaf het spel van de favorieten de laatste tijd geen aanleiding om hoogstandjes te verwachten, ze ker niet tegen een dergelijke op ponent. Zondag wacht het duel tegen koploper EBBC Den Bosch en wellicht rekent men dan op echt vuurwerk. Een uitgangs punt waarbij een goeddeel van de spelers zich gisteravond wel kon aansluiten. Dat de zaak plichtmatig werd afge handeld is niet helemaal juist, maar dat er beslist niet tot de bo dem van het kunnen werd gegaan is wel degelijk zo. Assistent- coach Han Wallaart was het daar absoluut niet mee eens, maar daarover later meer. In feite werd er door Leiden maar twaalf minu ten echt aardig gespeeld: vlak na het begin, net voor rust en even voor het einde. Dat dat genoeg was voor een overwinning van 108-89 geeft niet zozeer de sterkte van Leiden weer alswel het enorme krachtsverschil dat be staat binnen de nationale compe titie. Tenslotte had Amsterdam 28 minuten de tijd om wat terug te doen. Al vernachtte niemand (behalve Wallaart) dat er een se rieuze poging van die zijde ge waagd zou worden. Furieus Uitblinker Jim Woudstra scoort vanaf de zijkant. Assistentie i personen van Sid Bruinsma (10) en John Washington. Vonk John Washington plaatste toen zijn WIELRENNEN - Patrick Sercu heeft met zijn koppelgenoot Al- bert Fritz de zesdaagse van Han nover gewonnen. Het betekende de 64ste zesdaagsezege van de Belg, die hierdoor nog één over winning nodig heeft om het re cord van Peter Post te evenaren. AUTOSPORT-Jan Lammers staat na de eerste trainingsrit voor de grote prijs van Zuid-Afrika als 21ste geklasseerd. Zijn tijd in de trainingsomgang was 1.15.46. zevende block en de uitblinken de Jim Woudstra (die ook vol gend jaar voor Leiden zal uitko men) passte direct op Arthur Collins. Een spetter van een dunk was het gevolg en bij Leiden sloeg de vonk over. Ademloos keken de Amsterdammers ver volgens toe hoe de landskam pioen van 96-89 naar 108-89 ren de. Via waarlijk schitterende combinaties. Het kon dus nog wel. Han Wallaart: "Er wordt heus wel geknokt, iedereen die in het veld staat wil gewoon winnen. En als het even kan met het grootst mo gelijke verschil. Dat het nog niet 154 27.27 87 26.08 101 23.07 106 17.14 57 13.30 55 12.00 70 11.28 60 10.30 STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse tennisspeler Björn Borg is per brief met de dood bedreigd. De brief was on dertekend door 'de Rode Ita liaanse brigade'. Volgens de Zweedse tennisbond die de brief ontving zou een foto waarop Borg in een Israë lisch legeruniform was afge beeld de reden zijn van deze bedreiging. Uit voorzorg heeft de Zweedse politie Borg onder speciale bewaking gesteld. Momen teel is Borg in Stockholm waar hij zich voorbereidt op een wedstrijd tegen de Ame rikaan John McEnroe. De trainer van Borg, de Zweed Bergelin, maakte zich niet al te druk over deze zaak. 'Dat is wel meer gebeurd in het verleden, maar ik vind het wel plezierig dat Björn on der speciale bewaking is ge steld'. Borg zelf wilde geen commentaar geven. Het heeft een haar gescheeld of Tom Okker had in de derde ronde van het Amerikaans indoorkampioenschap in Memphis gewonnen van de als vijfde geplaatste Brian Gottfried. De 27-jarige Ame rikaan uit Ft. Lauderdale stond in de derde set met 3-0 achter. Hij kwam echter te- rug met doorbraken in de vijfde en zevende game en won uiteindelijk de afslui tende tiebreak over 12 pun ten met 7-5. Totale uitslag: 3-6, 6-1, 7-6. Commentaar van Gottfried: 'De wedstrijd is niet voorbij, eer je elkaar de hand hebt gegeven'. Door deze over winning bereikte de Ameri kaan de kwartfinales van het met 250.000 dollar gedoteer de toernooi. Hij komt daarin uit tegen de winnaar van de ontmoeting tussen Jimmy Connors en Stan Smith. Connors, die als titelhouder eerste is geplaatst, won in zijn eerste partij gemakke lijk van de Tsjech Tomas Smid: 6-^-2,6-3. Na afloop had hij echter last van zijn schouder. De behandelende geneesheer verwachtte ech ter niet dat hij daar last van zou houden. De als derde geplaatste Vitas Gerulaitis won in zijn partij voor de derde ronde met 7-5, 6-3 van Bernie Mitton en komt in de volgende ronde uit tegen Peter Fleming. De ze zegevierde met 6-4, 6-1 over Victor Pecci. Verder won John Alexander met 7-5, 5-7, 6-3 van Vijay Amritraj. Deze had in de tweede ronde gewonnen van de als vierde geplaatste Eddie Dibbs. Voor de kwartfinales plaatste zich ook Victor Amaya. Hij won met 7-6, 6-4 van de Spanjaard José Higueras. In de avondpartijen zegevier de Jimmy Connors met 6-4, 6-1 over Stan Smith. Arthur Ashe handhaafde zich met moeite tegen Tim Gullikson: 1-6,7-6,6-3. De 35-jarige As he leidde in de tweede set met 5-0. Zijn tegenstander won echter zes games ach tereen en had twee match points in de twaalfde game. Nadat Ashe zijn service had behouden, won hij de tie breaker met 7-3. In de kwartfinales komt Ashe uit tegen de winnaar van Yannick Noah/Gene Mayer. helemaal lukt is een andere zaak. Verschijnende spelers zoeken nog naar de vorm. Het ging nu in het begin en aan het einde weer even aardig. Ik geloof niet in een ge brek aan motivatie of een ver slapping. Ik hoop alleen dat straks iedere speler in de vorm verkeert waarin Jim Woudstra nu is. Het is heus geen opzet, het ge beurt gewoon". Scores Leiden: CoUins 32, Plaat 26, Woudstra 20, Bruinsma 12, Washington 6, Oostveen 6, Van Rooden 4, Kip 2. Scores Amsterdam: Smith 33, Davis 21, Van Doorn 13, Kragtwijk 8, Wey s 8, Van der Hart 6. AD VAN KAAM INZELL (GPD) - Zelfs voor Eric Heiden is niet alles wat hij voor ogen heeft haalbaar. De Ameri kaan had gisteravond bij de ope ning van de traditionele record- jachten in Inzeil zijn zinnen gezet op een verbetering van zijn eigen, tot tweemaal toe gerealiseerde 1000-meter-toptijd van 1.14.99. De achtvoudige wereldkam pioen, die van geen enkele schaatser nog tegenstand van enige betekenis ondervindt, werd echter gestuit door de weergoden. Ook Hans van Helden had last van de sneeuw. Hij, die zich had voorgenomen het nationale 3000 meter-record van Ard Schenk aan flarden te rijden, bleef verre verwijderd van de 4.08.3, die ze ven jaar geleden werd gevestigd. Slechts Ria Visser kwam op de 1500 meter tot een goede prestatie: 2.14.22, wat een persoonlijk re cord betekende. De Oud-Bcyerlandse bezet nu ach ter Beth Heiden de tweede plaats in een vierkamp.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 19