Yoetbalstrijd kan deels worden hervat Pernix pakt titel in beslissings- duel met DKC: Vitesse zwaar belaagd bij Malaga een opening? Zege V.d. Wal met dank aan Bronstring Zaalhandbalteam door Usland weggespeeld DONDERDAG 1 MAART 1979 PAGINA 17 MALAGA (GPD/ANP) - De vriendschappelijke wed strijd tussen Malaga en Vi tesse is gisteravond in een complete veldslag geëin digd. Een kwartier voor tijd sloeg bij een 2-0 achterstand in het nadeel van de Gelder se ploeg de vlam in de pan toen verschillende spelers van Vitesse om onbegrijpe lijke reden werden gemoles teerd door hun tegenstan ders. Trainer Henk Wullems nam ijlings zijn troepen macht in bescherming en liet pardoes de aftocht blazen. Scheidsrechter Gonzalez Torres was inmiddels al naar zijn kleedkamer gevlucht, terwijl op de per stribune Nederlandse jour nalisten door een dolgewor den menigte werden be laagd. v Hoewel de Guardia Civil vrij snel in groten getale een kordon voor de catacomben s onder de tribunes kon leg gen, slaagde een groep fu rieuze Malaga-aanliangers er toch in de kleedruimte van Vitesse te bereiken. Met koevoeten, messen, lege fles jes en ander materiaal werd een bestorming uitgevoerd die wonder boven wonder geen gewonden eiste. Een uur later verlieten de Neder landers onder begeleiding van een enorme politie macht het complex waar op een strategisch opgestelde plaats de bus wachtte. Dat de Vitessenaren zich niet veilig voelden bleek wel uit het feit dat de npeesten in hun tassen volle flessen en stuk ken hout hadden gestopt om zich in geval van nood te kunnen verdedigen. Overigens is het niet de eerste keer dat Nederlandse voet ballers in Malaga op moei lijkheden stuiten. Ruim een jaar geleden overkwam AZ'67 in dit stadion bijna hetzelfde. Toen werd Jantje Peters een gebroken neus ge slagen. Johan Cruijff be waart eveneens niet de beste herinneringen aan deze Spaanse kustplaats, want op het toppunt van zijn roem raakte hij in de arena, die bijna 40.000 toeschouwers kan bevatten, in conflict met de scheidsrechter, wat hem verleidde tot de inmiddels historische kreet 'hoeren jong'. De Franse eerste divisieclub Racing Club de Strasbourg heeft gisteren bevestigd dat de vereniging contact heeft opgenomen met Johan Nees- kens om te informeren naar de eisen van de Nederlandse international. Strasbourg ontkende echter de cijfers die in verband met een even tuele verhuizing van Nees- kens naar de club in de Fran se pers worden genoemd. Daar spreekt men- van een transferbedrag van 2.8 mil joen francs (1.5 miljoen gul den) en een maandsalaris van 70.000 francs (150.000 gulden). Zoals bekend heeft Neeskens onlangs aangekondigd dat hij aan het eind van het sei zoen wanneer hij transfer vrij is bij Barcelona ver trekt. Feyenoord heeft een besluit genomen ten aanzien van de trip naar Zuid^Amerika, die de Rotterdammers na afloop ADVERTENTIE Henk Wullems: •met Vitesse belaagd- van de competitie onderne men. Omdat de Nederlandse competitie op zijn vroegst is afgelopen op 10 juni is de trip noodgedwongen aanzienlijk ingekort. Stephan: "De wedstrijden in Brazilië, Uruquay, Suriname en op Curasao zijn inmiddels geannuleerd. Het enige wat overblijft is Argentinië, waar we een viertal wed strijden gaan spelen. Dit kost ons dus veel geld". In de rest van het land is voetbal niet mogelijk. Deze conclusie valt te trekken uit het resultaat van een bliksenenquete die deze krant gisteren onder de clubs in de eredivisie heeft gehouden. Ook de KNVB is van mening dat op enkele velden weer kan worden ZEIST (GPD) - De competitie in de ere- en eerste divisie van het betaald voetbal kan, als de weersomstandigheden niet veranderen, dit weekeinde worden hervat. Met uit zondering van het terrein van PSV zijn de velden in het zuiden van het land weer bespeelbaar, en ook in de omge ving van Rotterdam kan worden gevoetbald. gespeeld. Maar of dat ook daad werkelijk zal gebeuren, hangt af van het aantal afgelastingen. Mocht meer dan de helft van het aantal vastgestelde wedstrijden van het programma worden ge schrapt, dan is het heel goed mo gelijk dat ook de wedstrijden die wel doorgang hadden kunnen vinden, worden afgelast. Compe titieleider Jan Huijbregts wil die beslissing echter zo lang moge lijk uitstellen. Vóór zaterdag zal de KNVB dan ook geen uitsluit sel geven. In het zuiden van het land heeft de zon de laatste dagen verdienste lijk werk verricht. De velden van FC VW, Roda JC en Fortuna SC zijn weer goed bespeelbaar. De temperatuur is dank zij de zon snel gestegen, en de vorst is uit de bodem verdwenen. Ook de ter reinen van Eindhoven en NAC zijn ijsvrij. Bij PSV daarentegen heeft de zon weinig kunnen uit richten. Door de overkapping van de tribunes ligt het veld goeddeels in de schaduw en kan het ijs niet ontdooien. „Alleen als het erg hard gaat dooien, is er een kans dat er dit weekeinde ge speeld kan worden. We rekenen DEN HAAG - Pernix is kampioen. De lieidse korfbalploeg die afgelopen zaterdag via een zege op DKC naast die ploeg kwam, herhaalde het huzarenstukje gisteravond in het beslissingsduel om de titel van de tweede klasse B van de micro-competitie. In de Haagse sporthal Overbosch werd DKC met 7-5 verslagen. er echter niet op", aldus PSV. In de regio Rotterdam is men wel optimistisch. Bij Sparta, Excel sior, FC Dordrecht en FC Vlaar- dingen verkeren de velden in goede conditie. Bij Feyenoord kampt men echter met hetzelfde probleem als bij PSV. Door de overkapping is de zon nauwelijks van invloed geweest. Directeur Peter Stephan: „Er is een kans dat er in de Kuip gevoetbald kan worden, maar ik denk dat de kans dat het niet gebeurt groter is." In de rest van het land ziet de situa tie er weinig rooskleurig uit. In het noorden en het oosten van het land, alsmede in de kop van Noord-Holland, is er geen sprake van dat er op korte termijn ge voetbald kan worden. Bij FC Twente en Go Ahead is de gras mat nog bedekt met een sneeuwlaag van circa 5 centime ter. Bij Twente zit er nog een vorstlaag van 8 tot 10 centimeter in de grond. Volgens Go Ahead Eagles is de vorstlaag daar bijna een halve meter dik! „De kans dat hier gespeeld kan worden, is tien procent", luidt de reactie van de Deventer ploeg. Ook in Arnhem ziet men de toe komst somber in. Bij Vitesse ligt evenals bij FC Twente en Go Ahead nog sneeuw op het veld. De vorstlaag daar is echter iets dunner, circa 6 centimeter. Maar volgens Vitesse dooit het te wei nig om die vorstlaag nog dit weekeinde uit de grond te krij gen. „We rekenen niet op voet bal", zeggen de Arnhem- In het midden van het land, bij FC Utrecht, twijfelt men er niet aan dat er voorlopig niet gevoetbald kan worden. Het stadion De Gal genwaard heeft door de overkap ping van de tribune maar ten dele van de zon kunnen profiteren. Waar het veld in de schaduw ligt, treft men één bonk ijs aan door dat FC Utrecht de sneeuw heeft plat gewalst. Volgens de Utrech ters zal er ook volgende week niet gevoetbald kunnen worden. „De lichte dooi is niet van invloed. Het water bevriest 's avonds weer", aldus FC Utrecht. Ook in de koop van Noord-Holland is voetbal dit weekeinde uitgeslo ten. De velden van Volendam en AZ'67 worden nog geplaagd door Wel voetbal voör Frans Thijssen. De oud-Twente speler (l) maakte gis teravond zijn debuut voor Ipswich Town, dat de uitwedstrijd tegen Derby County met 1-0 won. In een andere wedstrijd voor de Engelse league ver sloeg Manchester United tegenstander Queens Park Rangers met 2-0. een centimeters dikke vorstlaag. Bij Haarlem en Ajax is de situatie niet veel beter. Beidé laatste clubs hoeven zich echter nog niet al te Veel zorgen te maken, omdat voor hen dit weekeinde een uit wedstrijd gepland is. Aan de hand van de gegevens uit de enguete zouden bij onveranderde weersomstandigheden de vol gende wedstrijden het komende weekeinde doorgang kunnen vinden: EREDIVISIE: NAC-PEC Zwolle, Roda JC-NEC en FC VW- AZ'67; EERSTE DIVISIE: Fortuna SC- Heracles, FC Dordrecht-SW, Excelsior-SC Amersfoort, FC Vlaardingen-FC Den Bosch en Eindhoven-SQ Cambuur. De volgende wedstrijden zullen vermoedelijk worden afge last: EREDIVISIE: FC Twente-FC Utrecht, FC VolendanvMW, Feyenoord-Sparta, Vitesse-FC Den Haag, PSV-Haarlem en Go Ahead Eagle^-Ajax; EERSTE DIVISIE: Heerenveen- De Graafschap, FC Groningen- FC Veendam, Wageningen-Wil- lem II en Telstar-FC Amster dam. In deze wedstrijd bleek Pernix in de tweede helft uiteindelijk de beste controle te hebben over de zenuwen, waar het eerder be paald niet naar had uitgezien. In de eerste helft immers, was Per nix er mede door het goed geor ganiseerde defensiewerk van DKC uit Delft niet aan te pas ge komen. Aangezien ook de Leidse verdedigers de zaak goed onder controle hadden, kregen beide partijen in de beginfase maar weinig kansen. Het duurde dan ook tot de 20ste minuut voordat HUNT STOPT MET RACEN JOHANNESBURG (Reuter) - De vroegere wereldkampioen James Hunt heeft gisteren in Zuid-Afri- ka een scherpe aanval gedaan op het Grand Prix-racen. Hunt ver klaarde aan het einde van het sei zoen te zullen stoppen, omdat de wagens belangrijker zijn gewor den dan de coureurs. Volgens de 31-jarige Brit gaat de overwinning tegenwoordig "uit sluitend naar degene, die aan het stuur van de beste auto zit. "Wat algemeen het wereldkam pioenschap van de coureurs wordt genoemd, is in feite kampioenschap voor de ontwer pers en hun staf', aldus Hunt. De bond van constructeurs heeft er inmiddels voor gezorgd dat de Grote Prijs van Spanje op 29 april kan doorgaan. Door zich garant te stellen voor een belangrijk deel van de kosten. er gescoord werd. DKC nam toen de leiding. Wel werd die treffer snel beant woord (via Kees Hortensius), maar toen de uitstekende arbiter Keesmaat het rustsignaal gaf, had DKC toch een 2-1 voor sprong. Veilig Na de pauze liep het aanvallend veel beter bij Pernix. Al vrij snel kwamen de Leidenaars door tref fers van Janko Breedveld, Kees Hortensius en Alice Tieleman op een belangrijke 4-2 voorsprong. De Delftse tegenstander kwam nog wel op 4-3, maar door twee treffers van Janko Breedeveld en Ria Laman. bezat de Leidse ploeg in de 33ste minuut van de tweede periode een veilig ogende 6-3 voorsprong. Het toen op balbezit spelende Per nix zag DKC echter nog gevaar lijk naderbij sluipen (6-5), tot Liesbeth Brokaar aan haar "red dende" actie begon. Zij werd op onjuiste wijze geblokkeerd en de daarna volgende strafworp van Peter Kuypers, die reeds na tien minuten de geblesseerde Kees De selectie van Pernix, met rechts trainer Flip v.d. Kooy Pernix. Een ploeg die dit s sterk is verjongd en daardoor de Geen centrale afgelasting am ate urvoe tb al ZEIST (ANP) - Het zaterdag en zondag amateurvoetbal zal het aanstaande weekeinde niet cen traal worden afgelast. Daartoe hebben de commissies van het zaterdag en zondag amateur voetbal woensdag besloten. De situatie zal per district worden bekeken. De beide commissies willen de competitie en het bekerpro gramma normaal afwerken. Alles zal in het werk worden gesteld om het seizoen op 4 juni te beëin digen. Definitieve toestemming voor toernooien en buitenlandse wedstrijden zal afhankelijk wor den gesteld van het verloop van de competitie.^ Turntrainer Asarjan eerder weg DEN HAAG (GPD) - De Russische trainer Asarjan, die de dames- turnploeg van het KNGV onder zijn hoede heeft, ke^rt eerder dan was venvacht terug naar zijn va derland. Het KNGV had Asaijan, wiens contract op 1 april afloopt, gevraagd tot na het wereldkam pioenschap in december in de Verenigde Staten als trainer aan te blijven. Asarjan was in eerste instantie van plan aan dat ver zoek gehoor te geven, maar fami lie-omstandigheden hebben hem genoodzaakt toch op 1 april het land te verlaten. Asaijan zal worden opgevolgd door de Tsjechische trainer Jan Vlacil, die al een maand geleden door het KNGV is gecontracteerd. Vlacil zal echter pas op 1 januari 1980 in dienst van de turnbond treden. Door het vervroegde ver trek van Asarjan was directeur De Wolf van het bondsbureau genoodzaakt te proberen Vlacil sneller naar Nederland te halen. Dank zij de medewerking van de Tsjechische autoriteiten en de ambassade is dat gelukt. Jan Vlacil treedt op 11 april bij de KNGV in dienst. Dat is nauwe lijks een maand, voordat het Eu ropees kampioenschap in Ko penhagen plaatsvindt. De 49-ja- rige trainer, die tien jaar lang deel uitmaakte van de Tsjechische turnselectie en die sinds 1970 trainer van beroep is, vindt dat echter geen probleem. Bronstring: "onvoltooide hekstelling" ABCOUDE (GPD) - In de derde ronde van de damtweekamp met Kceperman heeft de 22-jarige Groninger Van der Wal een knappe prestatie geleverd. Hij slaagde er in zijn tegenstander, oud-wereldkampioen Koeper- jnan, na een bijzonder interessan te en spannende strijd een ne derlaag toe te brengen. De match is nu halverwege en met een stand van 3-3 is de strijd weer volledig open. Van der Wal bracht gisteren een nieuw openingsschema op het bord. Er ontstond een spelsys teem dat ruim tien jaar geleden door de Leidenaar Evert Bron string is ontworpen en met de term „onvoltooide hekstelling" was aangeduid. Daar had Koeperman het zichtbaar BARCELONA - De Nederlandse zaalhandbalploeg is ook in de tweede wedstrijd in het wereldkampioenschap in de B-groep weggespeeld/In Barcelona zegevierde IJsland, bijna freewheelend, met 28-14. Voor Nederland rest nu alleen nog het duel met Bulgarije om de zevende plaats; IJsland gaat met Hongarije om het brons strijden nu Spanje (23-20 tegen Tsjeeho-Slowakije) en Zwitserland (21-19 tegen Zweden) zich in de finale speelden en zich plaatsten voor de Spelen van Moskou. Nederland kon weinig uitrichten tegen IJsland, omdat de Oranje-ploeg in vergelijking met de tegenstander op alle fronten tekort kwam. De ver dediging deed het van tijd tot tijd nog voldoende, maar de aanval bleek opnieuw letterlijk en figuurliik te kort te schieten moeilijk mee. In zijn 30-jarige damcarrière is hij met dit expe rimentele speltype slechts heel weinig in aanraking geweest en daardoor kon hij gisteren niet op zijn routine vertrouwen maar moest achter het bord een goed speelplan zien te bedenken. De naar het Amerikaanse Boston uitgeweken Rus stak zeer veel bedenktijd in de stelling, maar kon desondanks geen oplossing vinden voor de steeds groter wordende problemen. Ten slotte werd hij met zoveel dreigingen geconfronteerd, dat er niets be ters meer overbleef dan het offe ren van een schijf. Maar van se rieuze tegenstand kon toen al geen sprake^meer zijn; Van der Wal maakte geen fout meer en won overtuigend.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17