PvdA tegen „tonnen" voor honkbalclub Weer protest tegen bouw H aas wij kbrag BARRY HUGHES „ERE-HANGKONT -eidse agenda Nieuw plan: museum in oude PTT-centrale „,ABF is geen open vereniging" PAGINA 2 WASSENAAR - Het Was- senaarse PvdA-raadslid Greep heeft er bezwaar te gen dat vele tonnen uit de gemeentekas worden be steed aan een groot sport park, voor een club die niet bij het Wassenaars Sportcontact is aangeslo ten en die geen "open" vereniging is waarvan ie dereen lid kan worden. Greep doelt daarmee op de honk balclub American Baseball Foundation, die in het nieuwe sportpark bij Ter Weer sport velden krijgt toegewezen. De gemeenteraad van Wassenaar ging deze week (met de PvdA- fractie en de Partij Wassenaar te- Ter Weer: bang voor soosherrie WASSENAAR - De Wassenaarse woningbouwvereniging "St. Willibrord" heeft in een brief aan de gemeente laten weten dat verscheidene kandidaat-kopers van de 157 woningen in de wijk Ter Weer bang zijn voor geluid soverlast wanneer "Time Out" in de daar gelegen boerderij ge huisvest wordt. De jongerensociëteit heeft na een lange actie beslag weten te leg gen op boerderij Bos, die in Ter Weer ligt. Volgens de woning bouwvereniging vrezen de toe komstige bewoners van Ter Weer nu de overlast van brom mers. Gepleit wordt voor een verbindingsweg buiten het woongebied om. In de raadscommissies zal dit as pect nog nader besproken wor den. Reform, school in Leiderdorp wil kleuter afdeling erbij LEIDERDORP - De reformatori sche school "Gom«is" aan de Splinterlaan heeft het gemeente bestuur van Leiderdorp verzocht bij de lagere school een kleuter school te mogen openen. De school meent bij de door haar voorgestelde opening (november 1981) daarvoor genoeg kleuters te hebben. Uit de aanvragen die het schoolbestuur tot nu toe heeft gehad blijkt dat er in 1981 ten minste dertig kleuters de kleu terschool komen bezoeken. De Gomarisschool wil met deze aanvraag inspelen op de nieuwe situatie die omstreeks 1983 zal ontstaan. Dan zal namenlijk de wet op het „basisonderwijs" tot stand zijn gekomen. Lagere scholen en kleuterscholen smel ten dan samen. Door beide ge bouwen nu zo dicht mogelijk bij elkaar aan te sluiten wordt op de ze wijze het kleuteronderwijs „dichter" bij het lager onderwijs gebracht. De Leiderdorpse commissie on derwijs keurde in haar vergade ring van gisteravond het verzoek van de bijzondere school goed. Wethouder Verdier (onderwijs) zei dat het verzoek geheel vol deed aan de formele eisen van de wet "*Ve moeten daarom ook on ze medewerking geven aan de stichting van een nieuwe kleuter school. Maar of het nieuwbouw wordt betwijfel ik ten zeerste", aldus Verdier die rekening hield met de komende verhuizing van de Gomarisschool naar "De Vo- gelweid" in de Vronkenlaan. "Wellicht zijn er andere scholen in de omgeving van De Vogelweid" die gebruikt kunnen worden. Ge zien de huidige leegstand van lo kalen zal er best een plaatsje te vinden zijn. In de naburige school "Het Kwetternest" staat bijvoorbeeld al een lokaal leeg", aldus de wethouder. gen) akkooord met het uittrek ken van een bedrag van 782.000 gulden voor de voltooiing van dit veldencomplex met velden voor de ABF en handbalvereniging "Olympia". Al eerder was een bedrag van 700.000 gulden uitge trokken voor hetzelfde complex. Wat "Olympia" betreft had de raad geen enkele moeite. Er werd zelfs voor gepleit de vereniging finan- ciël behulpzaam te zijn bij het bouwen van kleed- en kantine ruimte. Veel minder enthousiast toonde de REGIO LEIDEN - De ko mende dagen zal het car naval weer in volle hevig heid losbarsten. Niet al leen in het zuiden van het land, ook rondom Leiden. In Leiderdorp heeft de carnavals vereniging de "Rijnschuimers" een omvangrijk programma sa mengesteld. Morgenavond om 20.30 uur zullen prins Gérard I en zijn raad de patiënten van Ley- thenrode bezoeken. Zaterdag brandt het pas echt los in Leiderdorp. In optocht, met de Leiderdorpse majorettes en de drumband wordt naar het raad huis getrokken om daar uit han den van de burgemeester de sleu tel van het gemeentehuis in ont vangst te nemen. Na aanvaarding van zijn macht zal prins Gerard de Eerste van Leiderdorp omdo pen in "Het Bullerijk". Zaterdagavond houdt de carna valsvereniging haar grote feest avond, in de versierde zaal van raad zich over de Amerikaanse honkbalvereniging. Evenals verleden jaar ontspon zich daar over een uitvoerige discussie of men het wel een Wassenaarse vereniging kan noemen, aange zien meer dan de helft van de le den niet in Wassenaar woont. Naast Greep hadden Lodder (Partij Wassenaar) en Van Klaveren (CDA) bedenkingen tegen grote investeringen voor de ABF. Van Klaveren dacht aan een beschei den hulp voor deze vereniging. De Baseball Foundation heeft vele het Zijlkwartier. De aanvang van deze avond is 20.30 uur. Een keur van artiesten, plus de Rijnschui mers zullen zondagmiddag om 2 .30 uur de jeugd van Leiderdorp bijbrengen hoe een goed Bulle rijk carnaval viert. De verschil lende commissies gaan maandag in een gekostumeerd feest het onderling nog eens goed over doen. Tot slot van het uitgebreide programma wordt op dinsdag een bezoek gebracht aan Huize de Does. De Carnavalsvereniging "De Deylknotsen" uit Wassenaar laat zich ook niet onbetuigd. Het be gint vrijdagavond om 20.00 uur met het traditionele bejaarden carnaval. Plaats van handeling zal de versierde sporthal in Was senaar zijn. Als speciale attractie komt Ria Corita. Om 13.15 uur ontvangt prins Kees IV zaterdagmiddag de dorpssleu tel op het bordes van het raad huis. Prins Kees IV nodigt alle kinderen tot 12 jaar uit hierbij jaren een terrein aan de Deyler- weg bespeeld, maar moest daar weg in verband met de woning bouwplannen in de wijk Ter Weer. Als aan de ABF een kleiner terrein zou worden toegewezen, kon ook de Wassenaarse atletiek vereniging "Holland" worden geholpen. Deze club was ook ge gadigde voor een eigen terrein in Ter Weer maar burgemeester en wethouders stelden zich op het standpunt dat die vereniging te recht moest komen op een ge deelte van de schoolsportvelden aanwezig te zijn om na de over handiging van deze sleutel in een verklede optocht naar de sport hal te gaan, waar een kindercar naval zal losbarsten. 'Avonds komen de groten aan de beurt. Adéle Bloemendaal zal het Balmasqué leiden in de sporthal. De sluitingsavond wordt maan dag gehouden in het Praethuys. De boerenkapel "De Zwiebels" en het showorkest "de Trawan ten" alsmede prins Kees en zijn gevolg zullen voor het feestple- zier zorgen. In Voorschoten wordt zaterdag weer de "Knotse Katers Koers" gehouden met als motto: "Antiek Voorschoten". Aan deze koers kan deelgenomen worden met alle soorten voertuigen zoals au to, fiets, handkar, bokkewagen en met het oog op de aanwezige "versnaperingen" het meest vei lige voertuig: de benen wagen. Een jury zal de versiering beoor delen, en hiervoor enige prijzen aan de Prinsenweg. Nieuwzwaag (VVD) verklaarde dat voor de VVD-fractie de aanvan kelijke aarzelingen ten aanzien van de ABF zijn weggevallen. Mevrouw Van der Heiden-Bak ker (werkend Wassenaar) was van mening dat men nu de ABF niet langer aan het lijntje mag houden. Volgens haar moet de club geholpen worden, onder de voorwaarde echter dat het een open vereniging wordt, die zich aansluit bij het Wassenaarse Sportcontact. uitreiken. De versierde voertui gen moeten om 12.30 uur opge steld staan op het parkeerterrein bij het winkelcentrum Noord- Hofland. Het grote carnaval, dat georgani seerd wordt door de Voorscho- tense carnavalsvereniging "De Forse Caters" begint zaterdag om 21.30 uur, en wordt gehouden in de zalen van "De Gouden Leeuw". Er is een boerenkapel en een combo aanwezig. Oegstgeest Lang verstoken ge weest van carnaval, krijgt vrydag alle gelegenheid om te laten zien dat het wel degelijk carnavalsbe nen bezit. Dit zal in samenwer king gaan met de Warmondse carnavalsvereniging "De Sop pers" dat besloten heeft haar eer ste lustrum binnen de poorten van Oegstgeest te vieren, onder leiding van prins Ton I en prinses Margriet. De avond vindt plaats in het "Camphuys" aan de Rhyn- geesterstraat weg te Oegstgeest. De aanvang van de avond is 20.00 CDA-er Otte pleitte voor een nade re behandeling van het financiële gedeelte in de commissie finan ciën. Volgens hem moest ook de behoefte van de atletiekvereni ging nader bekeken worden. Nieuwenhoven (D'66) noemde de Baseball Foundation "een vreemde-vogelclub" die niets gedaan heeft om zich in de Was senaarse gemeenschap te inte greren. Er zou bij het ABF-be- stuur moeten worden aange drongen op het aannemen van Wassenaarse kinderen als lid en op het beschikbaar stellen van hun terrein voor schoolsport- wedstrijden en dergelijke. B en W lieten weten al deze voor stellen in overweging te nemen. De PvdA-fractie en Lodder gin gen akkoord met de voorzienin gen voor de honkbalclub, maar niet voor de ABF. uur, en er is muzikale begeleiding van de bekende boeren blaaska pel "De Zandhazen" en disco theek "Randstad Holland". De Zoetcrwoudse carnavalsver eniging "De Hangkonten" onder aanvoering van prinses Cornells en prinses Jeanette hebben het komende weekeinde een druk programma af te werken. De Hangkonten organiseren zater dag allereerst een kindermatinee. Voor de allerkleinste carnavals vierders komt het kindercircus Atleta uit Warmond naar de, Christus Dienaarkerk. Aanvang 14.00 uur. De seniorenvierders zyn zaterdag avond aan de beurt. Met mede werking van de gebroeders Slin gerland en de altijd grappende voetbaltrainer Barry Hughes. Hughes wordt zaterdag tevens tot erehangkont omgedoopt. Ter afsluiting van het carnavalsge- beuren in Zoeterwoude, is er op zondagavond om 20.30 uur in Don Bosco voorde jeugd "carna- disco". WOENSDAG 21 FEBRUARI 1979 Woensdag Nieuwe Rijn 20 A, vrouwencafé, 21 uur. Troef, "Meidengroep", 20-22 uur, sport, 18.30 uur Vrijetijdscentrum, tekenen en schilde ren, saxofoon, gitaar, jazzballet, etsen, zelf kleren maken, aardewerken, volks- i dansen, 20 uur. Leidse Schouwburg, Zuidelijk Toneel Globe met "De mensenhater" van Mo lière, 20.15 uur. Breehuys, scholierensportcafé, 15-17.30 uur; eethuis Repelsteeltje, 18-19.30 uur. HogeRijndijk 28, spreekuur rechtskun dige dienst leden van het CNV Leiden, i Gebouw' Irene," Hoofdstraat 82, Leider dorp, bijeenkomst werklozen, do. van I 14-16 uur, tel. 146586. Hogewoerd 108, Ethiopië-avond van Amnesty International, 20 uur. Rijksherbarium, Schelpenkade, lezing van de Kon. Maatsch. voor tuinbouw en plantkunde, 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, PvdA/PPR fractie. 20 uur; D'66-fractie, 20 uur; CDA-fractie, 20.30 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. econo mische aangelegenheden, 20 uur. Donderdag Troef, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars, 20-21.30 uur, tel. 140866. Nieuwe Rijn 20 A, werkgroep homofilie, open-café-avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwlnkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vry advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg. Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur, tel. 130983. Vrijetijdscentrum, sportcafé. Go-club, Filmhuis (Russische film), aardewerken, 20 uur; tafeltennistoemooi, 20.15 uur. Leidse Schouwburg, Don Kozakken- koor o.l.v. Serge Jaroff, 20.15 uur. LAK-THeater, Sharon Landau met een soloprogramma, 21 uur. Academiegebouw, Rapenburg 73, lezing "De verzorgingsstaat en de economie", 20 uur. Gesprekcentrum, lezing over pyrami- des, 20 uur. Stadhuis, cie. onderwijs, 20 uur. Nieuwsteeg 18, UFO-lezing, 20 uur. Gemeentehuis Zoeterwoude, gemeente raad 20 uur. Gemeentehuis Warmond, gemeente raad, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, gemeente raad, 20 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 16 tot 23 febr., waargenomen door Apo theek Centraal, Breestraat 74, Leiden, tel. 071-120552. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging. Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121752. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum Leiderdorp, Ber kenkade, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout. tel. 02523-3137. SOS-dienst lefonische hulpdienst, telefoon 1-125202. Voor allen die in moeilijkhe- n verkéren. Dag en nacht bereikbaar. jornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 intooruren). Spreekuren ma., di. en 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00 uur. Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere donder dagavond van 7-8 uur. Rutgershuis Papengracht 26. Spreekuren ma. en vr. 14-15 20-21 uur, wo. 9-10, do 19-20 uur Tel. 126802. FIOM Fiom, bureau v. hulpverl. bij zwanger schap en alleenstaand ouderschap. Ter- weepark 2, tel. 151068. Vrijwillige hulpverlening LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: «71-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. OEGSTGEEST/DEN HAAG - "De heiwerkzaamheden voor de Haaswijkbrug zullen geluidsoverlast voor de be woners van onze serviceflat veroorzaken. Ook kan daar door schade aan het gebouw optreden". Met deze woorden onderstreepte Oegstgeestenaar Stolk vanmor gen zijn bezwaarschrift tegen de bouw van de Haaswijkbrug voor de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Stolk is ook bang dat het toekomstige verkeer over de brug de bejaarde bewoners van de Haaswijckflat veel geluid soverlast zal bezorgen. Namens de gemeente Oegstgeest werd daartegen ingevoerd dat destijds bij de verkoop van de grond waarop de flat staat, be dongen is dat de brug zonder be- u kunnen worden aan gelegd. Gemeente-ambtenaar Noordermeer ging er daarom van uit dat dit beding ook in de koop contracten van de appartemen ten in de flat zou zijn opgenomen. Namens de werkgroep "Milieuzorg Oegstgeest", die al eerder be zwaar heeft aangetekend tegen de aanleg van de brug, duidde mevrouw De Groot eveneens op de te verwachten verkeersover last. Zij wees op een andere mo gelijkheid: het verkeer via de Almondebrug. Dat zou naar haar mening 'ook goedkoper zijn, om dat dan minder dure verkeers maatregelen getroffen zouden hoeven worden. Almondebrug Als "deskundige" kwam aan het woord oud-raadslid mevrouw Zoutendijk, ook namens de werkgroep Milieuzorg Oegst geest. Haar mening is dat de Haaswijkbrug nu een veel be langrijker verkeersfunctie krijgt dan waar hij oorspronkelijk voor was bedoeld. Ook zij vindt dat de Almondebrug beter in staat zou zijn het verkeersaanbod door de Oegstgeester woonwijken te voorkomen. Morgenochtend doet het Raad van State-lid Van der Hoeven in deze zaait uitspraak. De plek waar de brug wordt aangelegd, in het verlengde van de Irislaan, richting Morsebelpolder. Voor de Raad van State is vandaag de vrees uitgesproken dat er geluidsoverlast voor en schade aan de Haeswijckflat (links op archieffoto) kan ontstaan. Voor „Oud-Zoeterwoude' Het pand Watertje 34, dat qua uiterlijk beter geschikt is voor een oud heidkundige kamer dan de voormalige PTT-centrale in Zoeterwoude. ,Maar het is uitgewoond en er zou bijzonder veel vertimmerd moeten worden": De voormalige PTT centrale in Zoeterwoude: nu geopperd als mogelijke expositieruimte voor „Oud Zoeterwoude". Het gebouwtje is goed be schermd (kleine raampjes met traliewerk en een deur als een kluisdeuren nog vrij nieuw. ZOETERWOUDE - De stichting "Oud Zoeter woude" hoopt een plaat selijk oudheidkundig „museum" te kunnen in richten in de voormalige PTT-centrale aan de Noordbuurtseweg in Zoe terwoude. De stichting, die allerlei spulletjes uit het Zoeterwoudse verleden vergaart en die tentoon stelt, is al jaren op zoek naar een eigen ruimte. Doordat het historisch materiaal dat de stichting verza meld heeft in de loop der jaren steeds is toegenomen, wordt de behoefte aan een eig«p opslag-en expositie lokaal steeds groter. In eerste instantie werd het pand Watertje 34 voor dit doel be stemd. Maar aan dit pand kleven de nodige bezwaren. "Het pand Watertje 4 is eigenlijk uitgewoond en er zal erg veel in vertimmerd moeten worden om het geschikt te maken voor ons. Ook de verwarming gaat veel geld kosten, terwijl droog hou den daar ook erg moeilijk is. Het belangrijkste is echter de be scherming. Om onze materialen echt goed te bewaren zou er ie mand moeten gaan wonen. Al leen een bewaker zou voldoende waarborg bieden tegen inbraak en diefstal", zo meent W. Bos man, plaatsvervangend secreta ris (en stuwende kracht achter het mededelingenblad "Suetan") van de stichting. De gemeente zelf is nu met een an der idee gekomen: de oude PTT- centrale die naast de nieuwe cen trale aan de Noordbuurtseweg ligt. Daarvoor moet de gemeente wel eerst overeenstemming met de PTT bereiken rond de over dracht. Hoewel het pand Watertje 34 qua uiterlijk meer met de aard van de stichting overeenkomt, geniet de PTT-centrale toch ook bij "Oud Zoeterwoude" de voorkeur. Bosman: "Om te beginnen is dat gebouw uitzonderlijk goed be schermd. Er zitten maar een paar kleine raampjes in, bovendien zit daar een degelijk traliewerk voor. De deur is als een kluisdeur zo safe, dus dat gebouw is uitzon derlijk goed beschermd. Ook verkeert het gebouwtje in goede staat. Het is dan ook gemakkelijk goed droog te stoken. Het rode puntdakje.zorgt ervoor dat het gebouw nog een redelijk aanzien heeft". Een nadeel vindt Bosman dat er maar een beperkte ruimte in is. "We zullen flink moeten selecte ren in de spullen die we uit willen stallen". Toch is „Oud Zoeterwoude" voor lopig wel blij met deze oplossing. "Nu maar afwachten of de ge meente en de PTT en wy met de gemeente tot overeenstemm- ming kunnen komen. Anders gaan we toch maar weer aan Wa tertje 34 denken", aldus Bosman. Schilderijen en dichtkunst in raadhuis van Benthuizen BENTHUIZEN - Gerard Koopmans en Johanna Hell exposeren vanaf morgenavond tot en met 22 maart met hun kunstwerken in het gemeen tehuis van Benthuizen. Reclametekenaar Gerard Koopmans is docent tekenen en schilderen bij het Kreativiteitscentrum in Zoetermeer. Hij maakt olieverfschilderijen. Johanna Hell heeft een paar poëziebundels gepubliceerd, onder meer „Het gebroken bewijs" en „Een huid om in te schuilen Zij nam deel aan Poetry International in Rotterdam en trad op in De Vaart in Hilversum en in het Museum voor Hedendaagse Kunst in Utrecht. Ook leverde zij radiobijdragen voor literaire programma's. Bij de opening, morgenavond om 20.00 uur, zullen spelen Janneke Schel- tens (dwarsfluit) en Gert van Surskum (klavecimbel). Carnaval in dorpen rond Leiden Vrijwilligerscentrale Leiden, Lange- gracht246A, telefoon 149064. Informatie 0)0) over vrijwilligerswerk. Dagelyks ge- opend van 9-17 uur.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2