AUTO VERKOPEN AUTOPAGINA Belgen willen wel maar kunnen niet vergaderen SNUFFEL Kostenbeheersingsplan voor gezondheidszorg VROUWELIJKE KRACHT SLEUTELTJES ■BH ADVERTEERT OP DE VERSCHIJNT ELKE VRIJDAG 20,- 25,- 29,- 25,- WOENSDAG 21 FEBRUARI 1979 imbassadeur ban verlaat Nederland EN HAAG (ANP) - De ambassa deur van Iran in Nederland, Ah mad Eghbal, zal op korte termijn ons land verlaten. Een woord voerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag heeft dat gisteren bevestigd. Vanneer de ambassadeur precies vertrekt is nog niet bekend. Vori ge week verklaarde de Iraanse ambassadeur dat er na de machtswisseling in zijn land voor hem niets was veranderd, omdat hij geen politicus was, maar een diplomaat. "Ik wacht orders af', zei hij toen. \fgelopen zondag echter versche nen berichten uit Teheran, dat het nieuwe Iraanse bewind de ambassadeurs had teruggeroe pen uit 25 landen, waaronder Ne derland. De regering-Bazargan m deed toen tevens een beroep op Iraanse studenten in het buiten land om de bezetting van ambas sades in diverse landen te beëin digen. (Van onze correspondent) BRUSSEL - De Belgische parlementsleden hebben een merkwaardig probleem: ze willen graag vergaderen, maar ze kunnen niet. Inmiddels stuurt de demissionaire regering van premier Paul vanden Boeynanls parachu tisten naar Zaire, koopt nieuw oorlogstuig en neemt allerlei andere beslissingen zonder dat effectieve par lementaire controle mogelijk is. De Senaat en de Kamer van Af- Het katholieke dagblad „De Stan- gevaardigden, die half december daard" vindt deze oplossing maar werden gekozen, kunnen niet bijeenkomen zolang er geen voorzitters zijn benoemd. Ge bruikelijk is dat de voorzitters pas worden gekozen als er een re gering is, maar de formatie van een nieuw kabinet zit volledig in het slop. De kans is groot dat de crisis nog enige weken aan sleept. Het oudste lid van de Kamer, de communist Glineur, wilde toch vergaderen, maar de fractielei ders van de grote partijen staken daat een stokje voor. Ze willen nu zogenoemde briefings houden, informele bijeenkomsten buiten de gewone regels van het parle mentaire werk om. Een twintig geselecteerde afgevaardigden zouden achter gesloten deuren de regering dan toch aan de tand kunnen voelen. niets. Men zou beter doen, schrijft het blad in een commen taar, de overheid te verplichten tot een ruimere informatie van de pers. Want echte vrees koestert de regering alleen voor wat de pers vermag bloot te leggen, al dus de schrijver, die niet ver meldt dat de in België doorgaans sterk partijgebonden bladen er vaak liever het zwijgen toe doen. In elk geval moet het parlement be gin april bijeenkomen om nieuwe kredieten goed te keuren voor de demissionaire regering, anders komt het kabinet zonder geld te' zitten. Tot zo lang kan de regering regeren zoals ze heeft gedaan sinds 15 november toen Senaat en Kamer ontbonden wer den. De 81-jarige voormalige revue-ster Grade Fields heeft gisteren uit ha n- den van de Engelse koningin-moeder de versierselen mogen ontvangen, die behoren bij de orde van 'Dame Commander of the British Empire'. Behalve Gracie Fields werd ook de operazangeres Joan Sutherland eind vorig jaar op de hoogte gesteld van het feit, dat zij zieh voortaan 'Dame' mag DEN HAAG (GPD) - De regering komt over enkele weken met een nieuw „kostenbeheersingsplan" voor de gezondheidszorg. Dit bleek uit mededelingen die staatssecretaris mevrouw Veder- Smit (volksgezondheid) gisteren deed in de Eerste Kamer. Het gaat om een antwoord op de vraag om een totaalplan van kos- tenbeheersende maatregelen, die gesteld werd in de motie-Lub- bers (CDA), door de Tweede Ka mer aanvaard in het debat over Bestek '81 (december 1978).' Deze motie werd ingediend omdat vele kamerleden vonden dat de regering met haar plannen voor „eigen bijdragen" 'om besparin gen op de kosten te bereiken te eenzijdig te werk ging. Mevrouw Veder zei dat nu een overzicht zal worden gegeven van de moge lijkheden tot doelmatigheids- bevordering en van de instru menten die daarbij kunnen wor den gekozen. Zij wil ook aange ven welke middelen zij bij voor keur wil gebruiken. Binnenkort hoopt de staatssecreta ris haar visie te geven over het advies over een nationale aanpak van gezondheidsvoorlichting en -opvoeding. Programma's die zich toeleggen op beperking van roken, onevenredig veel alcohol gebruik en alles wat voor de ge zondheid schadelijk kan zijn noemde mevrouw Veder belang rijk. Verder moet de eerste lijns- gezondheidszorg (huisarts en aanverwante medewerkers) worden versterkt. Nereo Rocco overleden TRIEST (ANP) - In Triest is giste ren op 66-jarige leeftijd overleden de Italiaanse voetbaltrainer Ne reo Rocco. Hij was de uitvinder van het aanvankelijk succesvolle, maar later verfoeide "catenaccio- voetbal". Een verdedigende speelwijze, waarop aanvallend ingestelde ploegen zich meestal stukliepen. In wedstrijden, waarin twee (Italiaanse) ploegen "catenaecio" speelden, was de uitslag in de helft van de gevallen 0-0. Als actief trainer leidde Nereo Roc co AC Milan naar het Italiaanse kampioenschap, de verovering van de Italiaanse beker, de Euro pese bekers voor landskampioe nen en bekerwinnaars en tenslot te naar de wereldbeker voor clubs. Hoogheemraadschap van Rijnland Aanmelden: woensdagavond tussen 19.00-20.00 uur, bij de heer A. van Noort, Langebrug 10, Lelden, tel. 071-149941. HOND VERMIST Bastaard Bouvier, witte plek op snuit, krulstaart Tegen beloning terug te bezorgen: Lange Mare 61 Leiden, tel. 132329. Te koop zeer mooie git zwarte jon ge poedels, geen zuiver ras. Vader kampioen. Chopinlaan 18, Ha- zerswoude-Rijndijk. BELONING 200,- Wie heeft mijn lieve Valk parkiet gevonden grijs met gele kuif. hij is zaterdag 17-2-79 plm. 13.00 uur weggevlogen omg. Arendshorst (Merenwijk) M. van Meurs Arendshorst 93, Tel. 211285 (na 17.00 uur) Tel. 148333 tst 6449 (overdag). Zeeaquarium compleet met biolo gisch en mechanisch filter, lagere dieren en vissen afm. 125x40x40 t.e.a.b. Roekenplaats 16, tel. 071-212489. 50,- BELONING voor diegene, die mijn kat. geca streerd. zwart met witte buik, wit snuitje, witte tenen op 13.2.79 meegenomen heeft kontact opne men. Tel.: 071-760718 bel na 19 uur J. de Vink Topaaslaan 124. Nieuwe YAMAHA bromfietsen, zolang de voorraad strekt 200,- in prijs verlaagd. Nu met trommelremmen, rijklaar 1650,-. Volledige garantie en ser vice. Bert v.d. Mey, Middelweg 30, Leiden centrum. Tel. 071-142557. 20 soorten BUDDYSEATS voor Yamaha, Kreidler, en Zün- dapp. Vanaf f 39,50. Alle maten banden, uitlaten, cylinders enz. Verchroomde onderdelen met in ruil. Bert v.d. Mey, Middelweg 30, Leiden. Tel. 142557 (centrum). Te koop gevraagd gebruikte BROMFIETSEN zoals Kreidler, Zündapp, Yamaha en Puch Maxi. Moeten in prima staat verkeren en niet te oud zijn. Bert v.d. Mey, Middelweg 30, Lei den. Tel. 142557 (centrum). AANBIEDING Buitenband 275-17/21 x 275, echter motorfietskwaliteit, o.a. voor Yamaha, Kreidler etc. Normale prijs 59,50 nu 29,95. Onderdelen Struik, Hooigracht 51, Leiden. Tel. 071-122026. n alle BROMFIETSEN voorzien zijn van nieuwe verzeke ringsbewijzen. Voorkom juridische moeilijkheden.en kom even bij ons langs. Wij hebben nieuwe verzeke ringsbewijzen in voorraad. Heynen ass. b.v., Hogewoerd 124, Leiden. "Dit voor jaar weer met frisse moed aan de slag. C&A heeft het «vel heel bont gemaakt. Stuk voor stuk mijlpalen op snuffelgebied." (bekend prijsdier) Handig te kombi- neren overhemd blouse, 38-48 Da's nog eens 'n mooie polyester rok met stolp plooi en ceintuur, 40-52 25; Leuke blouse in wafelweef sel, 38-46 Nog zo'n mooie banenrok,100% polyester, 36-52 Daar past'n vro lijk open gebreid truitje bij, 38-42 Geruit én plissé én gevoerd, 'n fijne rok. 40-48 45r 't Vroege voor jaar vraagt om 'n warm gebreid vest, 36-46 55; C&^iiit0cA^ooide£i^e\/

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 11