Hermens na operatie voorlopig buitenspel BISLETT-BUELLEN Nederland:puike wereldkampioen vallen en ruziemaken Ruud Krol niet mee naar Italië Laurent wint ronde Verloren seizoen voor Nijmeegse atleet Desire Wilson: debuut met bon DINSDAG 20 FEBRUARI 1979 SPORT PAGINA 9 Als de Internationale Schaats Unie ooit nog eens wereld kampioenschappen uit schrijft op de onderdelen: gro te bek opzetten, ruzie maken, op de billetjes schaatsen, overconcentratie en te weinig concentratie dan garandeer ik dat Nederland geen enkele moeite zou hebben vier rijders bij de eerste zes te klasseren. De vraag is zelfs of op al die spiksplinternieuwe nummers er nog wel een medaille in niet-Nederlandse handen zo^l belanden. Haar Een dag voordat de WK schaat senrijden all-roundersin Oslo werden gehoudenbracht de Noorse krant Dagbladet een pagina-grote prent van Eric Heiden en Jan Egil Stor- holt. waarin zij werden ge portretteerd als boksers die op de wereldtitel zwaargewicht uit zijn. Om u een indruk te geven hoe die pagina er uit zag. treft u bijgaand een ver kleinde afdruk er van aan. Men heeft de heren in de meest letterlijke zin de maat aeno- men.Ikvind hel allemaal zeer amusant en behalve aan de bokserij doet hij mij ook enigszins aan de paardehan- del denken. Uit het cijferma teriaal blijkt dat Storholt op de meeste punten physiek net iets minder is dan Heiden. Echt groot ishet verschil op de onderdelen bovenarm (de spierballen dus) en dijbeen daar had ik het vorige week al over), waar Heiden vier. vijf centimeter hoger scoort Maar Storholt heeft weer iets Heiden en Storholt als boksers. Als er waarheid schuilt in hetgeen mijn grootmoeder, stammend uil het flonkerende jaar 1875. tot op hoge leeftijd daarover beweerde dan krijgt Heiden het nog heel moeilijk een geschikte vrouw te vin den. Een man moest volgens haar be slist beschikken over haar op zijn borst. want een vogel bouwt zijn nest nu eenmaal niet in een boom zonder bla- Goed, ik weet wel dat de nestel principes van meisjes sinds pakweg 1900 wel enige wijzi ging hebben ondergaan, maar toch'. Ach, ik wil er alleen maar mee zeggen dal die jongen van Heiden niet alles mee heeft Jongemannen Eind december-heb ik het in deze rubriek gehad overeen "mar kant stukje wild voetbal bij Quick Boys". In het. clubblad van deze Katwijkse zaterdag vereniging stond vorig jaar een artikeltje waarin er over geklaagd werd dat er op het sportpark Nieutv Zuid door een grote groep jongeman nenop zondag werd gevoet bald. Herhaaldelijk had het Quick Boys-bestuur de Kat wijkse politie gevraagd in te grijpen, maar van die zijde was niet gereageerdDaarom had het bestuur een brief ge schreven naar de burgemees ter. het hoofd van de politie, "om op korte termijn maatre gelend op te treden" In mijn reactie, eind december, schreef ik dat hei clubblad-ar tikel mij droef stemde. For meel had Quick Boys volko men gelijk: zij zijn de huur ders van het complex,zij dra gen er de zorg voor de velden enz. Wat mij echter niet beviel was de sfeer die uit het. stukje sprak. De politie afsturen op jongens die voetballen op.een voetbalveld, of beter op een reusachtig veldencomplex dat op zondag nooit gebruikt wordt, viel verkeerd bij me. Ik vroeg me af of er ooit wel e^iis met die "grote groep jonge mannen" was gepraat en verder of de tijd niet. gekomen was voor Quick Boys om een afdeling zondagvoetbal in het leven te roepen. In elk geval vond ik het een situatie die vroeg om een "sierlijke oplos sing waar de politie niet aan te pas zou moeten komen". Sip In het zojuist verschenen janua ri/februari nummer van het clubblad van Quick Boys staat een "open brief'aan mij afgedrukt.- geschreven door het bestuurslid J. H. Sip (Ik schijn steeds te moeten botsen met mensen die zo hetenEerst met Cor Sip,over diens finan ciële inbreng in LFC en nu weer met Jaap Sip. Omt met. Carmiggelt te spreken: zou den die mensen soms een stuk je ijzer hebben ingeslikt en ik zelf een magneetje?). Waarom Sip niet gewoon een ingezon den stuk in de krant plaatste, ontgaat me. maar vooruit. U; zal zijn argumenten hier in het kort toch weergeven. Sip vind het jammer dat hel QB- artikel mij zo droefjes heeft gestemdOm mij op te vrolij ken, biedt hij me een glassher- tij aan, want hij ziet "in de voetbalsport graag vrolijke Tot de categorie chagrijnen be hoort Sip dus niet. Zijn betoog komt er op neer dat die grote groep jongemannen wat hem betreft overal kan voetballen ,duin, strand) maar niet op Nieuw Zuid. Is er ooit gepraat met die jon gemannen? Jazeker en hoe. Men heeft zgevraagd op te hoepeleufik vertaal het maar even vrij), "of hadden we mis- schien moeten vragen welke kleedkamer ze in het vervolg wilden gebruiken?", aldus Sip. En dan het hete ha ng ijzer, voet bal op zondag op Nieuw Zuid. (Ik sla nu zelf ook te sidderen dat ik dat ooit heb durven voorstellen). Sip schrijft daarover: dat hoeft helemaal niet, want er is in Katwijk een vereniging waar zondag- voetbal wordt bedreven,KRV Daar moeten ze maar naar toe gaan. Van die mogelijkheid was ik ook wel op de hoogte, maar ik had er geen melding van gemaakt omdat ik niet zag waarom je naar Katwijk Rijn moet als je aan Zee woont en daar de vel den onder handbereik hebt. Maar ik heb, dat wil ik best erkennen, over het hoofd ge zien dat je logica niet altijd met de ellestok moet melen. Sip heeft echter nog krachtiger argumenten: sinds zon dagclub KRV een zaterdag afdeling heeft, is het aantal zondag elft allen daar geslon ken tot vier. "Zegge en schrijve hebben zo'n vijftig inwoners van Katwijk belangstelling om op zondag te voetballen. Geen reden voor het Quick Boys-bestuur om zich druk te maken, om zon dagvoetbal in te voeren dus". Dat is heel leuk, ofschoon wat al te simpel geredeneerd, maar ja, JH. Sip, het ging niet om het wel en wee van KRV, maar om die "grote groep jonge mannen" op Nieuw Zuid. Nogmaals: wat ik voorsta is een aardige oplossing, althans een poging daartoe, buiten de politie om. Wat Sip wil, is ook wel duide lijk: doodse stilte op zondag op dat schitterende Nieuw Zuid. Ik doe er nu verder het zwijgen toe. Er zijn al te veel woorden over vuil gemaakt. De burge meester ziet maar. Het glas sherry dat Sip me aanbiedt,, kom ik nog wel eens leegdrin ken. Maar vrolijker, zal ik er, vrees ik, niet op worden. MENTON (ANP) - De Fransman Michel Laurent heeft gisteren de Ronde van de Middellandse Zee op zijn naam gebracht. Ook in de laatste etappe kon hij de voor sprong van acht seconden, die hij op de Mont Faron op Knetemann (tweede) had veroverd, vasthou den. Wel was er op de slotdag opnieuw een Nederlands succes. Jan Raas won de eindspurt van het tweede gedeelte, waarmee de Zeeuw na zijn winst in de proloog voor de tweede keer op het erepodium kwam. Het eerste gedeelte was, eveneens in de eindsprint, ge wonnen door de Belg Benny Schepmans. Jos Schipper ein digde in het eindklassement ver rassend als derde. Eindklassement 1. Michel Laurent (Fra) 12 uur 2 mm 6 sec, 2. Gerrie Knetemann (Ned) op 8 sec, 3. Jos Schipper (Ned) op 16 sec, 4. Jean- Luc van den Broucke (Bel) op 26 sec, 5. Jan Raas (Ned) op 45 sec, 6. Leo van Vliet (Ned) op 52 sec, 7. Paul Sherwen (GBr.) op 1.39,8. Hcnnie Kuiper (Ned) op 1.59,9. Ferdi van den Haute (Bel) op 2.04, 10. Cees Priem (Ned) op 2.36, 11. Aad van den Hoek (Ned) op 2.38. Taiwan daagt IAAF voor de rechter TAIPEH (ANP) - De atletiek unie van Taiwan heeft de internatio nale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) voor de rechtbank ge daagd omdat de IAAF vorig jaar oktober Taiwan heeft uitgesloten als lid van de federatie ten gunste van China. Vrijdag zal de zaak voor het eerst dienen voor een rechtbank in Londen. Op 6 oktober besloot het congres van de IAAF in San Juan op Por to Rico met 203 tegen 153 stem men China als lid van de IAAF toe te laten. Het betekende auto matisch dat Taiwan zijn rechten als lid van de IAAF verloor, om dat de reglementen voorschrij ven dat een land slechts één ver tegenwoordigende sportbond kan hebben. De atletiek unie van Taiwan stelt dat de stemming in San Juan in strijd was met de reglementen van de IAAF en daarom geen rechtsgeldigheid heeft. Het besluit op San Juan is niet ge nomen met een driekwart meer derheid van de stemmen, zoals voorgeschreven in de reglemen ten. maar slechts met een enkel voudige meerderhefd. Taiwan, dat 22 jaar lid is geweest van de IAAF, wil de beslissing 'op die grond aanvechten. Zaak Tol De arbitrage commissie van de KNVB heeft gisteravond in Zeist de zaak Pier Tol aangehouden. De verwachting is dat pas over een of twee maanden een uitspraak kan worden gedaan. Gisteravond hebben de raadslieden van beide partijen hun standpunten en de juridische aspec ten toegelicht. Volgendam is het er niet mee eens dat Pier Tol aan het einde van het afgelopen seizoen gratis overging naar AZ '67. Volendam wil een ver goeding van een half miljoen gulden voor Tol. In ruil voer Hans Mol nam AZ '67 Tol van Volendam over. Dit als gevolg van een overeenkomst, die namens Volendam werd ondertekend door Joop Brand en oud-bestuurslid Van der Linden. Volgens het bestuur van Volendam zouden Brand en Van der Linden niet bevoegd zijn geweest namens de club te tekenen omdat zij buiten het bestuur om gehandeld hebben. AZ '67 heeft dit bestreden. Inmiddels heeft het bestuur van Volendam een nieuw argument in de juridische strijd gebracht. Het gaat om een brief van Van der Linden aan Cees Molenaar, één van de geldschieters van AZ '67, en een schriftelijke verklaring van Brand. Hieruit zou moeten blijken, dat de overeenkomst die beide heren in 1977 met AZ '67 sloten met AZ, wel degelijk buiten medeweten van het bestuur van Volendam is gegaan. (Van onze sportredactie) ARNHEM (GPD) - De Nederlandse herenatletiekploeg, die dit jaar het optreden in de strijd om de Europa-Cup wacht, zal het in dat landentoernooi zonder Jos Hermens moeten stellen. De Nijmegenaar die eind vorige week in ons land terugkeerde uit Ameri ka verwacht niet dat hij eerder dan in het naseizoen (september) zijn eerste wedstrijd zal lopen. „Natuurlijk is het niet leuk om de komende maanden niet meer dan een toeschouwer te zijn. Ik ben er na de operatie en na alles wat ik in Amerika heb gehoord echter van overtuigd dat ik nu definitief van de problemen met de achillespe zen af ben. Dat is een geweldig stuk motivatie waardoor ik die komende periode echt wel door kom", aldus de ruim veertien da gen geleden in Boston aan beide achillespezen geopereerde we relduurrecordhouder. Zondag zaten beide benen waar mee Hermens zijn werelduurre cord liep om daarnaast op de 5 en 10 km door te dringen tot de in ternationale top, nog in het gips. Gisteren na een bezoek aan de Bussumse arts Hermans ver dween die gipslaag. waarna de Nijmegenaar zich voorlopig een poosje op krukken zal moeten voortbewegen. .Dan zal het waarschijnlijk fietsen, zwemmen en wandelen worden en dan kijken hoe het gaat. Van dr. Leach. die me geopereerd heeft, heb ik een programma meegekregen. De pijngrens staat daarbij centraal. Het wordt dus afwachten en proberen'', aldus Jos Hermens, die van de Ameri kaanse arts al te horen kreeg dat het komende seizoen waar schijnlijk verloren zal zijn. .Misschien kan ik in september nog een aardig wedstrijdje lopen maar voorlopig reken ik nog ner gens op. Hoewel Leach al eerder met succes andere atleten ope reerde was mijn geval voor hem ook nieuw. Het was voor het eerst dat hij een atleet aan beide achil lespezen opereerde en bovendien had hij ook nog nooit een achil lespees gezien die er zo erg aan toe was als mijn linker. Letterlijk sprak hij van een puinhoop". ,Van drie Amerikanen die ook ge holpen waren, hoorde ik dat ze na zes tot acht weken al weer licht konden trainen. Bij mij zal dat zeker niet het geval zijn. Die lin ker achillespees die heel erg dun is zal eerst door oefeningen ster ker moeten worden. Dan moeten de nu stijve pees en enkel weer los worden, ook weer door veel oefenen, voordat ik aan lopen kan gaan denken". .Bij dit alles houd ik contact met dr. Hermans. Dr. Leach heeft uit voerig met hem gepraat en ook een heel verslag gemaakt van zijn diagnose en van de operatie". „Ik heb er inderdaad alle vertrou wen in dat alles goed komt. Leach opereerde naast atleten zelfs een basketballer die niet anders doet dan explosief springen. Bij hem is het allemaal heel gebleven. Dan moet dat bij mij zeker ook lukken". .Dit seizoen dus nauwelijks of geen wedstrijden, maar daarna kan ik me gaan richten op Moskou. Hoewel velen steeds zeggen dat ik me nog moet bewijzen, weet ik na het vorige seizoen dat ik het aankan. Het vorig seizoen was mijn beste. Door die blessure kon ik bij de Europese kampioen schappen in Praag echter niet de kroon op het werk zetten. Dat moet dan in Moskou gebeuren. Als je dan bedenkt dat ik zonder die operatie waarschijnlijk had moeten stoppen, dan begrijp je wel dat ik die komende maanden zonder wedstrijden maar met een duidelijk doel voor ogen best doorkom", besluit Jos Her- ZEIST (ANP) - Ruud Krol gaat niet met de Nederlandse selectie naar Italië, waar zaterdag in Milaan de vriendschappelijke wedstrijd tussen de nationale teams wordt gespeeld. Hij ondervindt te veel hinder van een oude bilblessure. De Ajacied, die op het punt staat het record aantal interlandwedstrijden van Puck van Heel (64) te evenaren, zag na de training van de trip af. De meereizende groep van Jong Oranje is aangevuld met Willy Bothmer van FC VW. Bondscoach Jan Zwartkruis zal de zestiende speler voor de A-selectie halen uit het achttal van Jong Oranje. De manager van het Italiaanse voetbalelftal, Enzo Bearzot, heeft gisteren de namen van zeventien spelers bekendgemaakt, voor de interland te gen Oranje. De Italiaanse kampioen Juventus levert liefst acht van de zeventien voetballers, AC Milan, dat momenteel de ranglijst in de com petitie aanvoert, heeft slechts twee spelers bij de selectie, Aldo Maldera en Fulvio Collovati. De laatste confrontatie tussen beide landen, tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap in Argentinië, eindigde in een overwinning voor Oranje (2-1). De lijst met namen ziet er als volgt uit; Dino Zoff, Paolo Conti, Marco Tardelli, Claudio Gentile, Geatano Scirea, Antonio Cabrini, Aldo Maldera, Giancarlo Antognoni, Romeo Benetti, Franco Causio, Renata Zaccarelli, Roberto Bettega, Paolo Rossi, Bruno Giordani, Fulvio Collovati, Gabriele Oriale en Francesco Graziani. Opnieuw vrouw in Formule I-races LONDEN (ANP) - Dat begon al goed voor Desire Wilson (foto bo ven). De 25-jarige Zuidafrikaan- se maakte gisteren in Londen be kend dat ze wil gaan meerijden in de Formule I-autoraces en dat ze op 8 maart haar debuut zal ma ken op Brands Hatch in Enge land. "De leeuwin van Afrika", zoals haar bijnaam luidt, wilde na die mededeling best poseren 'voor de fotografen, parkeerde haar Tyrrell 008, waarin eerder Patrick Depailler heeft gereden. aan de kant van de weg en wera onmiddellijk door een vrouwelij ke parkeerwachter bekeurd, om dat ze vergeten had geld in de parkeermeter te stoppen Desire Wilson zal in zestien zoge naamde tweede divisie"- wed strijden voor de Formule I gaan rijden: in Engeland, Nederland, Frankrijk en België. Ze verklaarde dat ze er nog niet over denkt om serieus aan For mule I-wedstrijden deel te gaan nemen die meetellen voor het we reldkampioenschap. Als ik twee seizoenen heb meegedraaid in de Formule I kan ik misschien eens gaan denken aan officiële grand- prix wedstrijden. Ik zal niet de fout maken die mijn voorgang sters Davina Galica (Eng) en Lella Lombardi (Ita) hebben ge maakt: te snel in de top-tereeht willen komen, terwijl ze er eigen lijk de technische mogelijkheden nog niet voor hadden", zei ze.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 9