Van Agt voetbalt in Leiden mee voor gehandicapten-sport CHAUFFEUR cr Huisvrouw uit Leiden (46) leerde in "vrije" tijd voor drs. Italiaans "BROMSNOR" VANDAAG OP OPERATIETAFEL REGEER administratief medewerkster ROOIJACKERS 'for ir randstad uitzendbureau Luba Alphen zoekt Administratief, (Para)medisch, Industrieel en Technisch uitzend- talent. LubapQ Uitzend hJ Buroi-j *9 ei door Sjak Jansen Elke ochtend, steevast om tien uur, ga ik de stad en regio in, op zoek naar mensen en dingen voor deze rubriek. Tips en wensen voor "Publiek", kunt u tot klok slag tien aan mij kwijt, tel. 071-144941, toestel 215. Schriftelijke reacties zijn ook zeer welkom. Van de term "een uitzonderlijke prestatie..." wil de Leidse huisvrouw Ida van Veen-Ne leman niets weten. Als spil van een huishouden met zes opgroeiende kinderen, wist de 46-jarige Leidse het kleine beetje vrije tijd dat ze had, ze ven jaar lang op te offeren aan haar studie Italiaans. Vrijdag slaagde Ida aan de universiteit voor haar docto- raal-examen en dat beteken de groot feest in dé Jac. Ro mansstraat. "Ik heb me er weliswaar veel voor moeten ontzeggenmaar de studie heeft me veel plezier opgeleverd. Anders zou ik er onherroepelijk mee zijn opge houden. De kinderen hebben het -nooit vervelend gevonden dat ik vaak zat te studeren. Zij hebben me telkens weer aangespoord verder te gaan met de Italiaanse taal. Tien jaar geleden is het met een eenvoudige cursus van de Volksuniversiteit begonnen. Na driejaar wilde ik het wat flinker aanpakken en toen dacht ik, waarom zou ik niet gaan studeren. Vóór die tijd was er nooit veel van geko men. Ik had er geloof ik toen ook niet zoveel zin in. Van daar ook dat ik tot de oudste studentes van de universiteit behoorde". Vakantie "Waarom ik specifiek de Ita liaanse taal heb gekozen? Nou, al jaren brengen we daar onze vakantie door. En op een gegeven moment dacht ik, wat jammer dat wij Ne derlanders ons daar zo moei lijk verstaanbaar kunnen maken. Zodoende". Ida van Veen zegt dat ze de af gelopen jaren geen minuut verloren kon laten gaan. "Om het huishouden in het gareel te houden en te kunnen blijven studeren was het noodzaak om met schema's te werken. Vooral toen ik na mijn kandi daats in de avonduren les ben gaan geven aan de Volksuni versiteit. Maar mijn man en de kinderen hebben het altijd reuze opgevangen. Zij vonden het niet erg om af en toe ook eens de handen uit de mouwen te steken". Honden Studeren was haar, voordat ze zich in de Italiaanse taal ging verdiepen overigens niet vreemd. "Voordien ben ik erg lang be zig geweest met honden. Liep allerlei tentoonstellingen aj als keurmeester. Ik gaf toen ook een kynologencursus. Maar toen dat Italiaans om de hoek kwam kijken moest ik kiezen of delen. En toen heb ik die hondenbesognes maar la ten varen. Spijt heb ik er nooit van gehad". Leiden zal op zaterdag 26 mei landelijk in de belang stelling staan, wanneer op de sportvelden van UVS in de Leidse Kikkerpolder het Boerhaave-voetbaltoer- nooi zal worden gespeeld. Klapstuk van het toernooi is de slotwedstrijd tussen Haagse politici onder aan voering van premier Van Agt en hoogleraren van het Aca demisch Ziekenhuis in Lei den. Voor die topper zal prins Bernhard de aftrap verrichten. Aan dit toernooi doen 16 ploe gen mee. De opbrengst is voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Artsen-team De zestien ploegen worden voor het overgrote deel gevormd door teams van de academi sche ziekenhuizen in Neder land.' Van die zestien neemt het organiserende Leiden er drie voor zyn rekening: een artsenteam en een "ge mengd" team van het AZL en een huisartsenteam. Zij zul len de stryd moeten aanbin den met collega's uit Maas tricht, Groningen, Rotter dam, Nijmegen, Beverwijk, Utrecht en Amsterdam (twee teams). Om de zestien ploegen te com pleteren z(jn ook de Leidse politie, brandweer, het stu dentencorps Minerva en art senteams van de landmacht en marine met een elftal ver tegen woordigd Het optrommelen van deze ploegen vormde slechts, één van de vele taken van het Boerhaave-comite. Toch is men nu al dik tevredep. Im mers: de baten hebbén reeds het streefbedrag van 100.000 gulden overschreden. Comite-organisator Theo van Duijn: "Maar dat houdt niet in dat we het actievoeren sta ken. We moeten de gehandi capten die sport willen beoe fenen op alle mogelijke ma nieren steunen. Je moet het zien als een geste van gezonde in gehandicapte sportlieden. Want, geloof me, wij nemen ons petje voor die mensen af. Wat dat aangaat doet het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten erg goed werk. Vandaar dat wij zo blij zijn met de 120.000 gulden die we nu al binnen hebben". Shirtreclame Dat bedrag is voor het leeuwe- deel beschikbaar gesteld door sponsors, zij het in ruil voor shirtreclame. De leden van het landmacht-, marine- en politieke team zullen echter om principiële redenen niet als lopende reclamezuil op het veld verschijnen. Na elf maanden van organisatie heeft het Boerhaave-comité ook de AVRO-televisie kun nen interesseren opnamen te maken. Ondanks dat dit prij zenswaardige sportgebeuren op de buis te aanschouwen valt, verwacht het Boerhaave- comité toch enige duizenden bezoekers. "We hopen op achtduizend be zoekers". zegt de Katwijker Van Duijn. "Gezien de ach terban. van de deelnemende teams zal dat ook wel lukken. Per slot is dat alleen maar voordeel voor het National Fonds Sport Gehandicapten, dat nu de handen vol heeft aan de organisatie van de Olympische Spelen voor Ge handicapten (Paralympics) die volgend jaar in Papendal bij Arnhem zullen worden gehouden. Ik geloof dat de organisatie daarvan vier mil joen gulden opslokt. Maar om misverstanden te voorko men: De baten van het Boer- haave-toernooi zijn zuiver be stemd voor gehandicapten die sport willen beoefenen. We staan geen cent af voor de organisatie van de Paralym pics. Voorverkoop De voorverkoop van kaarten voor dit toernooi zal geschie den via de Leidse voetbalver enigingen, de VW en de be kende toto-en lotto-adressen. Het toernooi begint om tien uur en zal tegen het einde van de middag zyn afgelopen. De 70-jarige acteur Lou Geels uit Roelofarendsveen, die sinds enige weken met een aandoening aan zijn longen in het Leidse Diaco- nessenhuis verblijft, is vanochtend geopereerd. Aanvankelijk dacht men dat een operatie niet meer mogelijk was, maar gisteren is besloten toch een long weg te nemen, zodat naar men hoopt één long gered kan worden. De echtgenote van Bromsnor zei gisteren zeer verheugd te zijn over dit besluit. „Een vooruitgang van mijn man. Het biedt weer enig uitzicht. Het besluit heeft hem zelf uiteraard ook veel goed ge daan". Mevrouw Geels vertelde dat de niet aflatende stapels post haar man veel goed doen. Nog dagelijks komen er tientallen beterschaps betuigingen gericht aan Bromsnor binnen. „We hebben nu al vier zakken vol. Fantastisch hoor". Lou („Bromsnor") Geels in het Leidse Diaconessenhuis met één van de vele brieven, die binnen blijven komen. De acteur is vandaag geopereerd aan een long ARROW SNELDIENST Biedt u misschien DE OPLOSSING voor uw haastwerk. Voor al uw kleinstukgoederen bieden wij: ir Transporten voor Midden-Oosten. voor elke opdracht rijdt apart een snelle luxe wagen, die uw bestelling terstond uitvoert. Wilt u méér weten, bel dan gerust even naar: ARROW SNELDIENST Hazerswoude 01728-8564 Regeer Meubel Hoge Rijndijk 86-88 Leiden. Wij vragen op korte termijn voor het bezor gen en monteren van meubelen een: in het bezit van het groot rijbewijs. Plusminus 25 jaar oud. Ervaring in de meu belbranche strekt tot aanbeveling. Mondelinge solicitaties Woensdag 21 februari van 15.00 tot 18.00 uur aan de Hoge Rijndijk. Uitgeverij van Leidsch Dagblad, Alphens Dagblad, Alleman en Ridderveld. Een krant waarin u o.a. het regionale gebeuren dagelijks terugvindt, waar ruim 160 medewer- kers(sters) ervoor zorgen dat 47.500 kranten voorzien van nieuws en advertenties van de pers rollen vraagt een als assistente van de chef hoofdboekhouding. Zij zal werkzaamheden gaan verrichten zoals het boeken van in- en verkopen, bijhouden van giro- en bankboek en ander voorkomende werkzaamheden. De administratieve afdeling omvat 15 personen. Voor deze funktie denken wij aan een jonge vrouw, i.b.v. MAVO- en typediploma en een praktijkdiploma Boekhouden of studerende hiervoor. Leeftijd tot 30 jaar. Het Leidsch Dagblad biedt een prettige werksfeer, een goed salaris en uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarden. De werktijden zijn maandag t/m vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Heeft u interesse in deze funktie dan kunt u inlichtingen krijgen onder telefoonnummer 071 - 14 49 41, vragen naar de heer Oudshoorn. Schriftelijke sollicitaties aan de personeelscoördinator de heer R. Metman van het Leidsch Dagblad B.V., Witte Singel 1, 2311 BG Leiden. NAAIMACHINES! Voor een grote collectie nieuwe en occasions o.a. HUSQVARNA naar Naaimachine-SPECIAALZAAK Wij halen en brengen u gratis thuis. Inruilen van alle merken. ADM. DE RUYTERLAAN 14, KATWIJK tel. 01718-15844 b.g.g. 73245. Waarom nuchter blijven als er voor alle zotten en zottin nen van Oeteldonk genoeg nonnevotten, worstebroodjes en appel flappen zijn bij Winkelcentrum 'de Kopermolen' 28 Leiden - Merenwijk-Tel. 071-149140 Bakt meer dan brood alléén direct werk op kantoor voor: secretaresses met goede typevaardigheid en ruime ervaring met notu leren en voor de verdere secretaressewerkzaamheden. Voor verschillende bedrijven in Leiden en omgeving. Hele dagen, langere periode. ponstypiste boekhoudkundig medewerkers op PD of MEAO niveau met ruime ervaring, voor zelfstan dige functies bij verschillende bedrijven in Leiden en om geving. Hele dagen, langere periode. typistes ned. en m.t. voor verschillende instanties in Leiden en omgeving. Hele dagen, voor langere en korte periode. Leiden, Kort Rapenburg 6, tel. 071-149541/144841 Katwijk. Cleyn Duynpark 12, tel. 01718-71215 (tussen 14.00 e 17.00 uur) i Alphen. Vondelstraat 18, tel. 01720-93505 (tussen 14.00 e 17.00 uur) Alphen a/d Rijn, de Aarhof 67 Tel. 01720-94645 iedereen leest de krant altijd en overal. iedereen leest de krant altijd en overal.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 4