"W atersport-zaken niet in knel door brug Koudenhoorn e/bfee agenda Jongeren nog weinig de bak Bouw muziekschool en leeszaal in Houtkamp NIET VERORBERD BROOD GAAT SCHOOLPLEIN OP Betaald parkeren onder Winkelhof is nodig" DINSDAG 20 FEBRUARI 1979 VOORSCHOTEN - Op korte ter- mijn zullen er in Voorschoten weinig mogelijkheden voor jon gerenhuisvesting zijn. Deze conclusie kon gisteravond ge trokken worden na een bijna twee uur durende discussie, ge voerd door de gecombineerde commissies van welzijn, openba re werken en financiën. De discussie over de jongerenhuis vesting in Voorschoten werd be sproken aan de hand van een no titie van burgemeester en wet houders Naast de algemene vraag wat de plaats is van de jon geren in het totale huisvestings beleid, kwam in deze notitie ook de wens van de jongeren en die Voorschoten; veel woonruimte nodig voor echtscheidingen van het gemeentebestuur naar voren. De fracties wisten er maar moèilijk raad mee, zo bleek gis teravond. Zo vinden de commis sies een zogenaamde "studen- tenkast" uit het oogpunt van de jongeren wel reëel, maar een ge meentebestuur kan moeilijk me dewerking verlenen aan een vorm van huisvesting die niet of ficieel voldoet aan de normen. De jongeren, die graag een soort huisvesting willen die neerkomt op de bestaande 2 en 3 ka merflats, hebben dezelfde wen sen als alle anderen wohingzoe- kenden. Ze kunnen dan ook moeilyk met voorrang worden behandeld. Dit vindt ook de wo ningadviescommissie, die de huisvesting in Voorschoten re gelt. Overigens groeit het woning probleem. ;in Voorschoten jaar lijks. Per. 1 januari 1978 stonden er bij de woningcommissie 380 woningzoekenden ingeschreven. Per 1 januari van dit jaar was dit aantal gegroeid tot 480, van wie 107 alleenstaanden. Hiervan be horen er 41 tot „de jongeren". Belangrijk is dat Voorschoten kampt met hetzelfde probleem als tal van andere forenzenplaat sen. Uit cijfers blijkt namelijk dat echtscheidingen hier méér voor komen dan in „oude" leefge meenschappen. Een niet gering deel van de huizen moet dan be steed worden aan het geven van huisvesting aan de man of vrouw die bij echtscheiding het geza menlijke woonhuis verlaat. Nieuwbouw, gisteravond ook als mogelijkheid aangestipt, werd door verschillende commissiele den gezien als een soort „getto vorming". Nu wat betreft de huisvesting voor bejaarden juist is gekozen voor bouw van be jaardenhuizen tussen de „gewo ne" woningen, meenden vele commissieleden, moet ook niet worden overgegaan tot aparte jongerenwoonblokken. Aan het slot van de discussie, die in feite weinig opleverde, kon wet houder Marselis alleen de toe zegging doen de hele zaak alsnog nader te onderzoeken. Wethou der Eveleens tenslotte zag het meeste heil in een goede door stroming. WARMOND - De werkgelegenheid van de Warmondse watersportbedrijven wordt niet bedreigd door de bouw van een brug van de gemeentehaven naar het eiland Koudenhoorn in Warmond. Dit is de mening van bur gemeester en wethouders van deze gemeente, als reactie op vragen van de WD-fractie uit de Warmondse ge meenteraad. VVD verbolgen: Wij kiezen liever pont Deze vragen kwamen naaf aanlei ding van de opstelling van het be stuur van de Koninklijke Water sportvereniging (KWV) en de Verenigde Watersportbedrijven uit Warmond, die eerder hun voorkeur -hehben. uitgesproken voor een pontverbinding tussen de haven en de oever van Kou denhoorn. B en W merken nu op dat de Grote Sloot aanmerkelijk wordt ver breed en dat via het Zomergat een nieuwe verbinding met de Warmonder Leede tot stand wordt gebracht. Zij menen dan ookdat de watersport niet in het gedrang zal komen als de ontslui ting van Koudenhoorn mogelijk wordt gemaakt door middel van een brug. Kritiek De WD uitte gisteravond tijdens haar ledenvergadering kritiek op de handelswijze van B en W rond de oeververbinding naar Kou denhoorn. "De gemeente War mond wil haar geld in een brug steken. Wanneer daaruit geld zou overblijvn, dan pas gaat de ge meente aan andere projecten denken. Wij als WD-fractie kie zen liever voor een pont en ma ken ook meteen een planning voor bijvoorbeeld subsidies voor het jeugdwerk in Warmond", al dus WD-fractievoorzitter Bon jer. De beide watersportinstanties hadden in een eerdere brief aan de gemeenteraad uitgerekend - dat een pont aanmerkelijk goed koper is dan een brug. De pont zou 125.000 gulden moeten gaan kosten, plus een landhoofd van 25.000 gulden. Dé jaarlijkse ^cos- ten voor de bediening komen op 75.000 gulden. Voorde totale kosten per jaar reke nen t de watersportinstanties 110.000 gulden. Volgens hun be rekeningen is voor een brug een investering van 1 miljoen gulden vereist. De jaarlijkse kosten van een dergelijke verbinding komen op 143.000 gulden, aldus becijfe ren de besturen van de KWV en de Watersportbedrijven. Uitgepraat "Maar als ik die rekensommen in de gemeenteraad laat zien en ze kij ken naar de investering voor res pectievelijk de brug of een pont, dan is de algemene opinie; die brug is zoveel duurder dus ook veel beter, laten we dan de brug maar nemen. Op zo'n basis zijn we natuurlijk snel uitgepraat", zo uitte Bonjer verder zijn ongenoe gen. De beide watersportinstellingen hadden in de brief aan de raad verder nog de vóór- en nadelen van een brug en een pont tegen elkaar afgezet. Door een brug wordt de doorvaart belemmerd voor grote motorschepen en alle zeilschepen. Ook de gemeente haven wordt volgens de KWV en de Watersportbedrijven on bruikbaar als loswal voor sche pen. Bij een punt blijft de scheepvaart vrijwel onbelem merd. Bonjer merkte nog op dat de brief van de watersportinstanties in de laatste raadsvergadering behan deld had moeten worden. "Dat werd toen resoluut van tafel geveegd. Toen hebben we in de commissie financiën het besluit genomen om de brief als agenda punt, voor de ingelaste commis sie economische aangelegenhe den (morgenavond), mee te ne men. Maar nu hebben we de agenda voor deze vergadering gezien, en nu ontbreekt de brief nóg. Zeker "vergeten", zo vlak voor de raadsvergadering van donderdag", zo voegde Bonjer er ironisch aan toe. Als nu blijkt dat na de raadsverga- dering van donderdagavond nog verder over een pont te praten valt, dan wil de WD in Warmond een thema-avond organiseren rond Koudenhoorn, zo besloot de ledenvergadering gisteravond. Op het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest zijn de leerlin gen in samenwerking met de leraren tot een aardig initiatief overgegaan. In elke pauze worden in de aula voederbakken ge plaatst, waarin de leerlingen overgebleven brood en andere voedsel-restanten deponeren. Na de pauze worden de bakken op het schoolplein gezet, zodat de vogels zich hieraan te goed kunnen doen. Ondanks het verzoek op het bord zijn ook boterham men zonder beleg van harte welkom Nieuwe suggestie in Leiderdorp: ZOETERWOUDE - Aan de Zuidbuurtseweg in Zoeterwoude-dorp hebben gisteren de heer en mevrouw Berg-Ammerlaan, hun 60-jarig huwelijksfeest gevierd. De bruidegom is 87 jaar, de bruid 84. Onder de feliciterende bezoekers waren ook burgemeester Detmers en zijn vrouw (foto boven). Zoeterwoudse "puinhoop" bij Lagerbergbrug wordt opgeknapt ZOETERWOUDE - Om te voorkomen dat er nog langer puin en afval gestort wordt op een terreintje bij de Lagerbergbrug in Zoeterwoude gaat de gemeente dit plekje beplanten. Er komen ook een paar parkeer plaatsen en een grasstrookje langs de Weipoortsevliet voor vissers. Steeds meer mensen hebben dit stukje grond gebruikt als stortplaats. In de jaren zestig werd het gebruikt door een bedrijf voor het schoonstoken van asfaltvaten. De afdeling gemeentewerken heeft vaker het puin en afval afgevlakt en het daarna bedekt met vuil zand of grond. Om nu aan deze blijvende werkzaamheden een einde te maken, wil de gemeente er beplanting aanbrengen. Het is nu de bedoeling dat het puin, dat inmiddels een hoogte van één meter bereikt heeft, wordt weggeruimd. Ook zal een soort teer, in de grond gekomen tijdens het stoken van afvalvaten, moeten worden ver wijderd om een behoorlijke grasgroei te garanderen. In totaal moet het plannetje 11.820 gaan kosten. LEIDERDORP - De moge lijkheid wordt onderzocht of de nieuwe Leiderdorpse muziekschool en de even eens nieuw te bouwen bibliotheek in de Hout kamp neergezet kunnen worden. Daartoe besloot gisteravond ,de Leiderdorpse commissie voor ruimtelijke ordening en openba re werken. De bouw van de muziekschool/ bibliotheek die in één gebouw worden ondergebracht moet ge beuren op de hoek Engelendaal en Laan van Ouderzorg, zo me nen de commissieleden. Met na me de huidige abrupte overgang van de bebouwing in het par kachtige gedeelte van de Hout kamp is voor de meeste leden re den om daar bouwactiviteiten toe te staan. Het raadslid Stuyvenberg (WD) wees gisteravond in de commis sievergadering op het aantrek kelijke financiële voordeel dat Leiderdorp op deze manier kan krijgen. "Nu het nieuwe raadhuis van de Houtkampplek naar Win kelhof is verhuisd, kunnen we beter de muziekschool en biblio theek op die plek én op eigen grond bouwen. Voor het nieuwe raadhuis hebben we 350.p00 gul den voor de grond moeten beta len". Wethouder Meerburg had moeite met het idee om weer andere plannen te bedenken voor de v twee Leiderdorpse gen, nadat ze pas zijn opgenomen m het plan Winkelhof. Ondanks de financiële voordelen die wer den voorgesteld, wil hij=-het tijd schema waarop met de bouw be gonnen zou worden, niet vertra gen. '-'Maar onderzoeken kan geen kwaad", zo liet hij toch we ten. Bomen Dok werd in de commissie nog ge sproken over de bomen die langs de Laan van Ouderzorg komen, om het park de Houtkamp te scheiden van de aangrenzende laan. Ondanks de terugkerende bezwaren van de flatbewoners die niet tevreden zijn met de bo men voor hun deur, hielden de commissieleden vast aan het be staande plan: geen laan zonder bómen. De flatbewoners maken er nog al tijd bezwaar tegen omdat zij niet tegen een groene muur aan willen kijken. Over de hoogte van de bomen moet nog nader beslist worden. "In elk geval kijkt er altijd wel één of andere verdieping in de kruin van de bomen. Daar is geen ont komen aan", constateerde wet houder Meerburg. Buitenhof De helft van de commissieleden ging akkoord met het plan van B en W om in de nieuwe wijk Bui tenhof-Oost 80 vrije-sectorwo- ningen meer te realiseren dan eerst gepland was. Zoals gisteren gemeld gaat dit nieuwe voorstel van B en W wel ten koste van het aantal woningwetwoningen, dat met 17 wordt .teruggebracht tot 229 en het aantal premiewonin gen (koop- en huurhuizen), dat wordt verminderd met 63 tot 211. Commissielid Stuyvenberg (WD) kwam met een eigen voorstel op de proppen: handhaven van de 43% woningwetwoningen, maar dan wel inclusief woningen in de beschutte sfeer. Verder wenste hij 5% premiehuur, 31% premie koop en 21% vrye sector-wonin gen. B en W wilden in hun nieuwe plan 40% woningwet, 5% premiehuur, 32% premiekoop en 23% vrije sec torbouw. Het uit PvdA-kring afkomstig bur ger- en commissielid Wesseling kwam ook met een voorstel, dat weer een andere verdeling in hield: 43% woningwet-, 8% be schutte sfeer, 5% premie-huur, 20% gewone premiekoopwonin gen en 24% vrije sectorwoningen. Volgens de voorlopige plannen zullen in de wijk Buitenhof-Oo§t zo'n 572 woningen gebouwd gaan worden. Deze beide uiteenlopende stand punten zullen samen met de me ning van de helft van de commis sieleden overgebracht worden naar B en W. I De ijsclub Leiderdorp heeft met het oog op de aanhoudende vorst zijn poorten weer geopend. Schaatsliefhebbers kunnen ie dere dag tot 10 uur 's avonds op de Leiderdorpse ijsbaan terecht. LEIDERDORP - Betaald parkeren in de parkeergarage onder Win kelhof is o.m. nodig om bewaking van de garage mogelijk te maken. Zo kan ook worden voorkomen dat er misbruik gemaakt wordt van de garage door het stallen van autowrakken of caravans. Bewaakt parkeren is verder nodig om vandalisme tegen te gaan. Een onbewaakte parkeergarage zou bovendien een groot gevaar zijn voor spelende kinderen. Dit waren gisteravond in de com missie bestuurszaken in Leider dorp de argumenten die wethou der Verdier samen met een amb tenaar aandroeg. Verschillende gemeenteraadsle den uit deze commissie vroegen zich af waarom projectontwik kelaar Matser, (de bouwer van Winkelhof), ineens met het plan op de proppen is gekomen om parkeergeld te gaan vragen voor de garage die onder het winkel centrum gaat komen. Eerder was in een contract tussen de gemeente en Matser opgeno men dat er gratis geparkeerd zou kunnen worden. Matser wil nu een tol gaan heffen van 75 cent voor het eerste uur tot een bedrag van 1 gulden voor elk volgend Commissielid Den Boeft verdacht Matser er nu van winst op het oog te hebben. Wethouder Verdier bestreed dit evenwel. Volgens hem zal de projectontwikkelaar de eerste jaren zelfs nog geld moeten toeleggen op de exploita tie van de garage. De commissieleden vroegen zich verder af of de bijna 200 parkeer plaatsen die minder in de garage zullen kómen, niet van invloed zijn geweest op de beslissing van Matser om geld te gaan innen voor het parkeren. Ook deze ge dachte werd door Verdier van ta fel geveegd. Hij antwoordde de nogal verontruste commissiele den dat een toekomstige stijging van de parkeer-tarieven in elk geval vastgesteld zullen worden na overleg en overeenstemming met het gemeentebestuur. Hij deelde verder nog mee dat bij een te grote parkeeroverlast in de omringende buurt, (waarvoor gevreesd wordt nu het aantal parkeerplaatsen in de garage zo sterk teruggelopen is). Matser zal zorgen voor de aanleg van een nieuwe parkeergelegenheid als het Winkelhof in de toekomst wordt uitgebreid. Ook daar moet dan betalen voor het parkeren verplicht zijn. Trainingsveld Dinsdag Gerard Brandtstraat 6, informatieavond Baha'i gem., 20 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, woe van 10-12 uur, tel. 130983. Nieuwe Ryn 20 A, Vrouwenhuis, avond over de pil, 20 uur; NVSH-trefcentrum, middelenverkoop, bibliotheek en film verhuur, 20-21 uur. Troef, talencursussen, 20-22 uur. Vrijetijdscentrum, tekenen en schilde ren, jazzballet, workshop geïmprovi seerde muziek, huis- tuin- en keukene- lectra, 20 uur. Antonius Clubhuis, bijeenkomst Leid- sche Vereeniging van Postzegelverza melaars, 20 uur. Rapenburg 100, lezing "De weg van het gebed", 20 uur. Stadhuis, cie. financiën; volkshuisves ting: economische aangelegenheden; onderwijs, 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, vergade ring schoolbegeleidingsdienst, 17.30 uur; vergadering WD-fractie, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. onder wijs, 20 uur. Woensdag Nieuwe Rijn 20 A, vrouwencafé, 21 uur. Troef, "Meidengroep", 20-22 uur, sport, 18.30 uur. Vrijetijdscentrum, tekenen en schilde ren, saxofoon, gitaar, jazzballet, etsen, zelf kleren maken, aardewerken, volks dansen. 20 uur. Leidse Schouwburg, Zuidelijk Toneel Globe met "De mensenhater" van Mo lière, 20.15 uur. Breehuys, scholierensportcafé, 15-17.30 uur; eethuis Repelsteeltje, 18-19.30 uur HogeRijndijk ,28. spreekuur rechtskun dige dienst leden van het CNV. Leiden, 19.30-20.30 uur. Gebouw Irene, Hoofdstraat 82, Leider dorp, bijeenkomst werklozen, do. van 14-16 uur, tel. 146586. Hogewoerd 108, Ethiopiè-avond van Amnesty International, 20 uur. Rijksherbarium, Schelpenkade. lezing van de Kon. Maatsch. voor tuinbouw en plantkunde. 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, PvdA/PPR fractie, 20 uur; D'66-fractie, 20 uur; CDA-fractie, 20.30 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. econo mische aangelegenheden, 20 uur. Donderdag Troef, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars, 20-21.30 'uur, tel. 140866 Nieuwe Rijn 20 A, werkgroep homofilie, open-café-avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg gracht 32, vry advies, 19.30-21.30 t Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur, tel. 130983. Vrijetijdscentrum, sportcafé, Go-club, Filmhuis (Russische film), aardewerken, 20 uur; tafeltennistoernooi. 20.15 uur. Leidse Schouwburg, Don Kozakken- koor o.l.v. Serge Jaroff, 20.15 uur. LAK-THeater, Sharon Landau met een soloprogramma, 21 uur. Academiegebouw, Rapenburg 73, lezing "De verzorgingsstaat en de e 20 uur. Gesprekcentrum, lezing ovt !S, 20 i pyrami- Stadhuis, cie. onderwijs, 20 uur. Nieywsteeg 18, UFO-lezing, 20 uur. Gemeentehuis Zoeterwoude, gemeente raad 20 uur. Gemeentehuis Warmond, gemeente raad, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, gemeente raad, 20 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 16 tot 23 febr., waargenomen door Apo theek Centraal, Breestraat 74, Leiden, tel. 071-120552. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging. Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121752. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum Leiderdorp, Ber kenkade, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. voor Meerburg Burgerraadsman ZOETERWOUDE - Voetbalver eniging Meerburg uit Zoeter woude krijgt, indien de gemeen teraad aanstaande donderdag akkoord gaat, op korte termijn een goed trainingsveld. De be doeling is dat het trainingsveld wordt aangelegd in combinatie met grondwerkzaamheden voor de aanleg van een bomendepot en volkstuinencomplex. Voordat dit plan op tafel kon ko men, moest allereerst overeen stemming worden bereikt met rijkswaterstaat over de plaats en de stand van de te maken verlich ting rondom het trainingsveld. Rijkswaterstaat heeft zich in middels akkoord verklaard met het aanbrengen van de verlich ting, indien de verlichtingsmas- ten worden aangebracht op de wijze zoals is aangegeven door Electromach b.v. uit Hengelo. De kosten van de verlichting zijn voor rekening van Meerburg. Bovendien moet de gemeente Zoe terwoude een bedrag van 143.500 beschikbaar stellen om aanleg mogelijk te maken. Als de gemeenteraad daar donderdag mee instemt, zal in nauw overleg met het bestuur van Meerburg, de aanleg van het oefenveld en de verlichting zo snel mogelijk ter hand worden genomen. Koombrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel i. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. By automatische overschry- ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2