Alternatieve aanlegmethode voor sportvelden Willibrordlaan 'Autoverkeer in toekomst op routes rond Oegstgeest' [Le/c/se agenda Wanprestaties Loek Dikkers Hinze imponeert met zeer goede begeleiding Taxibedrijf wil verhuizen naar bedrijfsterrein in Merenwijk Geld voor vogelvoer bijna op Diepspitten en bronbemaling na protesten waarschijnlijk van de baan HIJ.U.'IH' Geen reactie gemeente (Van een c r verslaggevers) DEN HAAG - Het Leidse taxibe drijf Eltax wil verhuizen naar het industrieterrein in de Merenwijk. De gemeente Leiden heeft nog niet op de aanvraag van Eltax ge reageerd. Dit bleek gisteren op een zitting van de Raad van State in Den Haag, waarin het verzoek van het taxibedrijf om de bovenwoning aan de Bonairestraat 11 in Leiden bij de bedrijfsruimte te mogen trekken, werd besproken. Zowel van de gemeente als van de pro vincie Zuid-Holland heeft Eltax daar geen toestemming voor ge kregen, omdat de woning goed en goedkoop zou zijn en dus gezien de woningnood in Leiden zeer bruikbaar. Inmiddels staat de bvenwoning al zo'n twee en een halfjaar leeg. Tot augustus 1976 werd zij nog be woond door de toenmalige eige naar van Eltax, de heer Marks en zijn gezin. Het bedrijf is inmid dels overgenomen door de schoonzoon van Marks, H. C. van Gulden die in Leiderdorp woont. Een deel van de woning wordt nu gebruikt voor opslag van reserve onderdelen, spatborden e.d., terwijl op de eerste verdieping bovendien de mobilofooncen trale van het taxibedrijf geves tigd is. Eltax heeft dringend grotere ruim te nodig, maar zolang die er niet is kan het bedrijf de bovenwoning aan de Bonairestraat zeker niet missen. Daar kwam het betoog van de raadsman van Eltax, de Leidse advocaw mr. Kloppen burg, gisteren op neer. Hij ves tigde er de aandacht op dat Eltax inmiddels is uitgegroeid tot een bedrijf met achttien taxi's, en 42 chauffeurs alsmede vijf perso neelsleden voor de administratie in dienst heeft. In de garage onder de woning wor den dagelijks tien auto's gestald; voor de overige acht is elders ruimte gevonden. „Als het bedrijf nu een deel van de woning moet afstaan, moet het inkrimpen en dat heeft gevolgen voor de werk gelegenheid", zei mr. Kloppen burg. Hij gaf toe dat de woning weliswaar bouwkundig goed is (bouwjaar 1960) 1960) maar niet goed bewoonbaar is vanwege de geluidsoverlast en de trillingen die door het taxibedrijf worden veroorzaakt. Ambtenaar Steiger stelde daar na mens Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland tegenover dat in dien Eltax overlast veroorzaakt, het taxibedrijf in een woonstraat als de Bonairestraat eigenlijk niet thuishoort. „Het bedrijf had veel eerder moeten uitzien naar ande re ruimte". Gemeente-ambtenaar Memelink van Bureau Huisves ting wees op de grote behoefte in Leken aan goede en goedkopen woningen. „We betreuren het ui termate dat deze bovenwoning inmiddels al twee en een halfjaar leeg staat". Hij vond de woning zeer geschikt voor een paar alleenstaanden of een tweepersoonshuishouden, waarmee Memelink al aangaf dat de gemeente Eltax wel wil toe staan een deel van de woning te gebruiken. De woning is name lijk in haar geheel groot genoeg voor een gezin. Eigenaar Van Gulden liet op een vraag van staatsraad Troostwijk overigens weten op een dergelijk compro mis niet te willen ingaan: hij wil voor zijn bedrijf over de hele wo ning kunnen beschikken. Op 30 maart doet de Raad van State uitspraak. OEGSTGEEST - De sportvelden van UDO bij de Willi brordlaan in Oegstgeest, zullen hoogstwaarschijnlijk niet volgens de zogenaamde diepspitmethode met bronbe maling, worden aangelegd. Toch hoopt het gemeentebestuur binnen het eerder gestelde kre diet van rond de twee miljoen gulden te blijven. De kosten die al gemaakt zijn door het inschake len van het adviesbureau Mos en het expertisebedrijf Lengkeek lopen volgens een woordvoerder van de gemeente "zo'n vaart niet". Wethouder Thorn geeft toe dat er een opdracht is uitgegaan naar gemeentewerken om naar alter natieven té zoeken en dat het bronbemalen en diepspitten hoogstwaarschijnlijk van de baan is, waardoor het risico van verzakken van huizen wegvalt. "Wanneer we de diepspitmetho de aanhouden dan zal er bij de bewoners toch altijd een bepaal de angst blijven, zelfs al wordt het risico teruggebracht tot nul", al dus de wethouder. Hij hoopt in de volgende commissievergadering, over veertien dagen al met een nieuw voorstel te komen. ZATERDAG 17 FEBRUARI 1979 De gemeente was van plan de grondlagen (kleien zand) volgens deze methode te verwisselen om een goede bovenlaag voor de sportterreinen te krijgen. Omdat daarvoor grondwerkzaamheden van meer dan vijf meter onder het maaiveld nodig waren, ontstond er bij de wijkbewoners grote on gerustheid. Zij waren bevreesd dat door bron bemaling en een verandering van de grondwaterstand hun huizen zouden gaan verzakken. Er volg de een handtekeningenactie en een informatie-avond. Gemeen tewerken van Oegstgeest hebben nu van burgemeester en wethou ders de opdracht gekregen om in samenwerking met de Neder landse Sport Federatie, welke in eerste instantie de diepspitme thode had geadviseerd, alterna tieve methoden op een rijtje te zetten. De ijsvlakte aan de Willibrordlaan in OegstgeestWaar nu nog geschaa tst kan worden moeten de éoe^Ëabfet^^ van UDO komen. Tot geruststelling van de bewoners van de wijk WillibrordlaanIGrunerielaan wil de gemeente nu ook van het diepspitten plus bronbemalen afstappen. Zaterdag Sanders, Levendaal/hoek Korevaar- straat, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Breehuys, swingavond voor middelbare scholieren, 20-24 uur. Vrijetijdscentrum, volksdansinstuif, 20 Karl Zuckmayer, 20.15 i LAK-Theater, toneelgroep Sater met "Het verhoor", 20 30 uur. Groen oord hal, schoolzaalhand bal-wed strijden, 9-17 uur. Stadsgehoorzaal, carnaval voor 65-plus- sers. 14 uur Zondag Middelweg 19 c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. LAK-Theater, kindervoorstelling: pop pentheater De Trekwagen friet "Tulpen uit Amsterdam", 15 uur. Volkshuis, ontmoetingscentrum voor vrouwen "Femke", 10.30-12 uur, ma. van 9.30-12.30 uur. Maandag Omspuiten Komende dinsdag verwacht die dienst gemeentewerken rappor ten van deskundigen waarin met name de zogenaamde "omspuit- methode" aan de orde komt. Via deze methode kunnen eveneens de grondlagen worden verwis seld (het zand dat onder de klei laag ligt moet er bovenop ge bracht worden). Maar dit kan dan gebeuren zonder diepspitten of bronbemaling. Na bestudering van dit alternatief zal er een advies uitgaan naar het college van burgemeester en wethouders, waarschijnlijk aan het eind van de komende week. Dinsdag 27 februari zou het nieuwe plan dan in de B en W- vergadering komen, waarna een voorstel aan de raad kan uitgaan. De raadsleden krijgen het dan in de vergadering van maart ter be handeling voorgelegd. De Nederlandse Sport Federatie had in een eerder advies laten we ten dat bij een dergelijke slechte grondstructuur (op verschillende plaatsen is de kleilaag drie meter dik) alleen maar gebruik gemaakt zou kunnen worden van de diep spitmethode, om goede velden te kunnen realiseren. Twee bedrijven hebben inmiddels laten weten dat het "omspuiten" veel moeilijker zal gaan, gezien de slechte grond, maar dat het technisch wel mogelijk blijft. Het gaat wel aanmerkelijk zwaarder en zal naar wordt aangenomen ook kostenverhogend werken. Wanneer het voetbal morgen is afgelast - en dat mag onder de huidige weersomstandigheden, toch wel verwacht worden - kun nen de voetballers van Meerburg uit Zoeterwoude toch aan wed strijden deelnemen. En wel aan kaart- en dobbelwedstrijden. Morgenmiddag, in de kantine van de club. Aanvang 14.00 uur. CHARLES LENNARTZ OEGSTGEEST - Het au toverkeer in en rond Oegstgeest zo veel moge lijk leiden over rond de gemeente lopende routes. Dat is in hoofdzaak de kern van het advies van Raadgevend Ingenieurs bureau DHV over de ver keersproblematiek in Oegstgeest. Loek Dikker en zijn bandleden leverden gisteravond in het LAK- Theater een wanprestatie. Dikker had met zijn begeleiders het snode plan opgevat om eens een muziektheater-show aan het volk te presenteren. Hij zal misschien gedacht hebben: 'Ik kan aardig met de piano overweg, en al die anderen op hun eigen instrument kunnen ook redelijk uit de voeten. Als we dan nog een beetje dwaas door elkaar lopen, en zelfs films en dia's aan de mensen tonen dan hebben we vast muziektheater. Ik heb het vermoeden dat Dikker c.s. eigenlijk helemaal niets wilde laten Maar, zal de oplettende lezer opmerken, er zal toch wel iets gebeurd zijn in het LAK gisteravond. Inderdaad was er "iets" dat in een theater verwacht kan worden. De bezoekers konden twee respec tabele geïmproviseerde, zij het met een terdege strak thema, muziekstukken beluisteren, hetgeen hinderlijk werd verstoord door iets dat op bewegingstheater leek, althans er liepen enige muzikanten door elkaar. Bovendien hadden Dikker en kornuiten het limineuze idee om een filmpje te laten zien. Eerst van een voortrazende trein, en toen nog één met uitgeputte mensen die door een winterlandschap trekken, of was het zomer? Ach het filmpje was wat slecht, maar dat kan een ieder overkomen. En ofhct niet opkon waserook nog een koffiejuffrouw, maar wat die daar deed is zelfs na uitgebreide navraag nog duister. En dit stukje artistieke grootheid duurde wel geteld zevenveertig minuten. Normaal gesproken zou men zeggen: ik wil mijn geld terug, ik zat net en toen was het al afgelopen!" De enige verklaring dat er zulke tafrelen niet plaats vonden moet mijns inziens gezocht worden in het feit dat ieder een blij was dat het afgelopen was. Het meest trieste van dit relaas is dat we in Leiden Dikker heel wat beter bezig hebben gezien (HOT HOUSE) en dat hij zijn naam nu zo verprutste. LOUIS CORNELISSE. Gisteren presenteerde burgemees ter Van Eysinga het Verkeers plan 2 waarin hiertoe drie zoge naamde structuuralternatieven worden uitgewerkt. Daaruit moet een keuze worden gedaan. De drie ontwikkelde alternatieven tonen een stijgende graad van gevolgen voor het Oegstgeester straatbeeld. Geeft het eerste al ternatief nog een noord-zuid ver binding via deTerweeweg en een oost-west verbinding via de Oranjelaan-Marelaan te zien, in het tweede is de oost-west ver binding verbroken. Dit vooral om het sluipverkeer in de woonwij ken tegen te gaan. Het derde ontwikkelde laternatief gaat het verst voor wat betreft het creëren van autoluwe woonwijken. De noord-zuid zowel als de oost-west verbinding dwars door het hart van Oegstgeest zijn hier onder- Minister pleit voor snelle ontwikkeling rond plannen Leidse polder DEN HAAG/LEIDEN - Minister Beelaerts van Blokland vindt dat plannen voor woningbouw in de Leidse Stevenshofjespolder (BIJ Voorschoten) snel ontwikkeld moeten worden. Hij zegt dit in schriftelijk antwoor den op vragen die deze week door de Tweede Kamer bij de begro tingsbehandeling van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening zijn gesteld. In een opsomming van bouwmo gelijkheden in het westen van het land geeft de minister aan dat Leiden voor de komende jaren weliswaar nog genoeg bouwmo gelijkheden elders heeft, maar wil er in de woningproduktie geen gat vallen, dan zal het plan Stevenshofjespolder er snel moe ten komen, aldus Beelaerts van Blokland. LEIDEN - Chris Hinze, die gis teravond voor een volledig uitverkochte Leidse Schouwburg optrad werd muzikaal terzijde gestaan door Louis van Dycke (op piano en elektrisch orgel) en de Amerikanen Greg Maker (bas fenderbas), Terry Sil- verlight (drums) en de uit zonderlijk begaafde gitarist Anton del Forno. Van die begaafdheid gaf Del Forno blijk door op werkelijk magistrale wijze 'Variaties op een thema van Mozart' te spelen, terwijl ook zijn 'Intro For Magic Flute' (na een tradi tionele Zauberflöte-introduc- tie door Hinze/Van Dycke) veel indruk maakte. Het concert van gisteravond maakte duidelijk, dat Hinze de hem begeleidende musici met zorg uitkiest. Voor deze 30 optredens durende tour nee had hij zelf musici uit New York ingehuurd, die er moeiteloos in slaagden het kwalitatief hoge muzikale ni veau van Hinze's vorige be geleiders uit te bouwen. Vooral Maker Del Forno maakten veel indruk. 'Salo- më' (een compositie van Van Dycke) liet beslist niet na in druk te maken, maar in 'Pas- sacaglia' en 'Dancers Fare well' vóór de pauze leek de groep toch meer naar een eenheid toe te groeien. Voor dat het publiek de koffiepau ze werd ingespeeld, kon het over het algemeen zeer en thousiaste publiek ook nog genieten van composities als 'Come Sunday', 'Funky En- ding' en het solo door Anton linksmet zijn begeleidingsgroep. del Forno gespeelde 'Roman- ze dell'amore'. Bij het kiezen van de hem be geleidende musici werd Hin ze geconfronteerd met twee criteria. Hij zocht professio nele mensen, die op de bühne veel van de collectieve aan dacht van het publiek naar zich toe zouden trekken öf hij omringde zich met muzikan ten van het tweede garnituur. Daaraan moest dan onvermij delijk de consequentie ver bonden worden, dat het mu zikale niveau geweld zou worden aangedaan. Hinze daarentegen zou wel alle aan dacht naar zich toe trekken. Bewust heeft hij gekozen voor dc eerste mogelijkheid met het resultaat, dat het succes van gisteravond een groeps- resultaat betekende en niet een ego-trip werd van een be gaafde fluitist. Hoewel iets wat op arrogantie lijkt hem niet vreemd is, ge biedt de eerlijkheid te ver melden, dat zijn grote muzi kaliteit daar ruimschoots bo venuit groeit. Na de pauze waren het vooral 'Trilogie', 'Latin Rock' en het mooie MeCartnev-nummer 'Blackbird', die in het bijzon der opvielen. Een prachtige avond, ondanks de conces sies, die hij incidenteel aan de Du.vs/Otterloo/Jacobs-trilo- gie lijkt te doen. broken. Alle verkeer dient zich in die situatie op de Warmonder- weg, Leidsestraatweg, Rhijn- geesterstraatweg en de Pres. Kennedylaan te concentreren. Ook dc onderlinge verbinding van de wijken wordt in dit laatste alternatief beperkt. Op de hoofd routes zouden dan wel beveiligde voetgangersoversteekplaatsen moeten komen en het wegdek waar nog niet aanwezig met asfalt dienen te worden bedekt Deze maatregel vooral om de geluid soverlast van het daar drukker wordende verkeer te beperken. Wethouder Thorn van openbare werken verwacht dat de maatre gelen om het eenmaal te kiezen plan tot uitvoer te brengen drie tot vijf jaar zullen vergen. Veel hangt bij eventuele wegrecon- structie af van de werkzaamhe den die dan gelijktijdig aan het rioolstelsel ondergronds zullen moeten worden uitgevoerd. Ook de mate waarin de gemeenteraad voor beide werkzaamheden gel den wil reserveren is bij de uit voering van de plannen een be palende factor. Op 8 maart zal het Verkeersplan 2 op eén infor matieavond met de inwoners van Oegstgeest worden besproken. Na de uiteindelijke alternatief bepaling door het gemeentebe stuur wordt daarvan door DHV dan een verfijnd en uitgewerkt werkplan opgesteld. LEIDEN EN OMSTREKEN - De voortduring van het strenge win terse weer heeft ervoor gezorgc dat de bodem van het fonds win- tervoeding van de dierenbe scherming voor Leiden en om streken in zicht komt. "We heb ben nog wel iets", zegt secretaris mevrouw Besjes, "maar er moet ook een reserve blijven voor het asiel en het ziet er naar uit dat we nog een hele tijd voor voedsel voor de vogels moeten zorgen, ook wanneer het zou gaan dooi en. Bovendien wordt er steeds meer een beroep op ons gedaan. Vooral door particulieren die willen helpen met voederen. Het is hartverwarmend dat zoveel mensen willen helpen. Maar dat heeft alleen maar zin als wij geld hebben om voer te kopen. Net als de rijkspolitie, die helpt werke lijk reusachtig, maar je kunt het ze niet zelf laten betalen". Ondanks de goede zorgen van ve len, zijn heel veel vogels al aan de koude bezweken. Mevrouw Besjes: "Het enige dat wij kun nen doen is voederen en zorgen dat de zieke vogels worden ge holpen. Maar veel vogels kunnen niet tegen deze aanhoudende kou. Van iemand uit Oegstgeest hoorde ik bijvoorbeeld dat de duiven die door de kou bevangen zijn zo uit de bomen vallen en door katten en honden worden doodgebeten. Het is een rampza lige tijd", zo besluit mevrouw Besjes. De dierenbescherming heeft vanaf het invallen van de vorstperiode al voor byna vierduizend gulden voedsel rondgestrooid. Om het nog een poosje vol te kunnen houden, doet ze nu een beroep op de bevolking. Wie geld wil geven kan contact opnemen met de penningmeester mevrouw Schaafsma. Telefoon 071-152734 (tussen zes en zeven uur 's avonds). Troef, fotografie, yoga, Nederlands, 19.30-21.30 uur; huisvrouwengroep, di. van 9-11.30 uur. Vrijetijdscentrum, yoga, gitaar, t'ai chi, fotografie, speelavond Goclub, 20 uur. Breehuvs, ma., di., do. en vr. overblijf- soos, 12-13.15 uur. Ie Binncnvestgracht 33, universiteits raad, 19.30 uur. Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 uur. Aalmarkt 9, Lucas van Leydenschool, open-huis. 19-21 uur. Gemeentehuis Wassenaar, gemeente raad, 19.15 uur. Gemeentehuis Leiderdorp- cie- ruimte lijke ordening, 20 uur; cie. bestuursza ken, 20 uur. ARTSEN Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekeinddienst van zaterdag 10 uurvm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, noord-binnenstad. Noorderkwar tier en Groenoord): M.J.H. van Tol, Sit- terlaan 80, tel. 142427; W(jk II (Kooi en Merenwijk): P.L. Tan, Schoenerwal 13, tel. 210890; Wyk III (Waard, Professo- renwijk, Tuinstadwijk en zuid-binnen stad): S. Smit, Cobetstraat 43, tel. 130177; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwar- tier): F. Lahr, Zoeterwoudse Singel 11, tel. 120347. Leiderdorp - De weekenddienst wordt waargenomen door S.P. Ouwerkerk, Loevestein 40, tel. 891037. Zaterdag en zondag spreekuur van 12.30-13 uur op Praktijkgebouw Winkelhof, Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest - H. A. Reterink, Terweeweg 152, tel. 150394. Weekeinddienst van za terdag 10 tot maandag 7 uur. Voorschoten - F. Koopmans, Richard Wagnerlaan 69, tel. 6352 (zaterdag); S. v.d. Kooy, Baron S. v.d. Oyelaan 13. tel. - 6951 (zondag). Warmond - L.J.H. Lempers, Churchill- laan 13, Voorhout, tel. 02522-10240. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 16 tot 23 febr., waargenomen door Apo theek Centraal, Breestraat 74, Leiden, tel. 071-120552. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging. Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121752. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum Leiderdorp, Ber kenkade, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan. tel. 4641. Warmond - zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. Dierenartsen De weekenddienst van zaterdag 13 tot maandag 9 uur, wordt waargenomen door F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel. 071-125057; de weekenddienst van zaterdag 12 tot maandag 8 uur, wordt waargenomen door J. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, Leiden, tel. 144323. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden by voor uitbetaling te voldoen. By automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2