Provincie „onder indruk" van brief over Trekvaartweg FMÈImÈm ||«HH ■|B| 1 - BIJ "WINKELHOF" 200 PARKEERPLAATSEN MINDER DAN GEDACHT Voorschotense muziekschool zit ruimer \L=,eidse agenda KANS OP DEFINITIEVE AFSLUITING VAN WEG VOOR AUTO'S "Nacht van Zoeterwoude" rond tafeltennis-jubileum VRIJDAG 16 FEBRUARI 1979 gfc rv v. U i* ,1 i tiïxi De Haarlemmertrekvaartweg (oftewel: Leidse Vaartstaat momenteel sterk in discussie op scholen, in gemeen teraden en bij de provincie. Er is sterke aandrang om deze route helemaal af te sluiten voor auto's. VOOEHOUT/OEGSTGEEST - De kans bestaat dat de Haarlemmertrekvaartweg (oftwel: Leidse Vaart) tussen Oegstgeest en Voorhout definitief dicht gaat voor au to's. Nu nog mogen auto's gedurende bepaalde delen van de dag gebruik maken van deze weg (maar niet rond begin- en sluitingstijd van scholen). Namens de provincie zal gedepu teerde Diepenhorst (dagelijks bestuurslid van de provincie) maandag over een week (26 fe- Leidse scholen bruari) een gesprek hebben met het gemeentebestuur van Oegst geest, waarin hij de problemen LEIDERDORP - Van de in totaal 637 geplande parkeerplaatsen bij het nieuwe Leiderdorpse winkelcentrum "Win kelhof' komen er on geveer 200 te vervallen. Dat kwam gisteravond naar vo ren tijdens een vergadering van de (raads)commissie van financiën in Leiderdorp. Dat deze parkeerruimte kleiner uitvalt, zou o.m. een gevolg zijn van eeh andere palencon structie die nodig bleek tij dens de bouw van "Winkel hof' en door de aanleg van een invaliden-roltrap. "We zijn bang dat er nu teveel auto's in de wijk gaan worden geparkeerd. En dat is nou net niet de bedoeling. Zodra we dat constateren moet er wat aan worden gedaan." Aldus de Leiderdorpse wethouder Bezemer tijdens de vergade ring, in een eerste reactie op de berichten. Het aantal van 637 parkeerplaatsen maakte aanvankelijk onderdeel uit van een contract tussen pro jectontwikkelaar Matser, die "Winkelhof' bouwt, en de gemeente Leiderdorp. In de thans ontstane situatie is het de bedoeling dat de 100 parkeerplaatsen die aanvan kelijk zouden worden "gere serveerd" voor de bewoners boven het winkelcentrum, zullen worden gebruikt als algemene parkeerruimte voor het winkelend publiek. Wet houder Bezemer zag ook nog mogelijkheden tot meer par keerruimte als "Winkelhof' verder wordt uitgebreid. Voorts kwam ter sprake, dat projectontwikkelaar Matser parkeergelden wil gaan hef fen voor de "Winkelhor parkeerplaatsen. De wet houder noemde dat een "de licate zaak". Matser wil een tol gaan hefTen van 75 cent voor het eerste uur tot een bedrag van 1 gulden voor het volgende uur. Een hele dag parkeren moet 7,50 gulden kosten. De commissieleden gingen gis teravond met dit voorstel van Matser akkoord omdat deze hele zaak, wanneer iets mis zou lopen, dan toch ten na dele van Matser zou uitpak ken en niet van de gemeente. Ook wethouder Bezemer was van mening dat de project ontwikkelaar zelf wel een eventuele mindere opkomst van klanten (door de parkeer gelden) probeert te vermij den. De wethouder deelde nog mee dat de eerste drie maanden wel gratis geparkeerd kan worden. "Geleidelijk aan zullen de klanten voor hun parkeerplaats moeten beta len." Felle kritiek Naar aanleiding van de felle kri tiek van D'66 en PPR op de beleidsplanning van de ge meente (zie onze krant van eergisteren) zal onderzocht worden op welke manier de plannen beter uitgevoerd kunnen worden. De kritiek, die gisteravond nog eens door briefschrijver Gordijn (PPR) werd toegelicht, bestond vol gens wethouder Bezemer ook al bij het college van burge meester en wethouders zelf. Bezemer zei dat B en W ook al van plan waren geweest het slecht functioneren van de planning te onderzoeken. Daarvoor had hij al een werk groep geformeerd. Gordijn liet in zijn toelichting op de eerder gespuide kritiek weten dat het plan "te star is" en "alleen bestaande proble men weer geeft". "Zo kan niet ingespeeld worden op actuele gebeurtenissen die een snel besluit vereisen. Door het beleidsplan worden deze za ken veelal op de lange baan geschoven. Ook moet de be volking van onze gemeente meer duidelijkheid krijgen over de bedoeling van het beleidsplan," aldus Gordijn. Deze week hebben ook verschil lende scholen in Leiden bij het gemeentebestuur van Oegstgeest aangedrongen om de weg voor auto's te sluiten. Directies en be sturen van die scholen menen dat het afsluiten van de Haarlemmer trekvaartweg gedurende de schoolspitsuren niet genoeg is. De weg blijft gevaarlijk voor de leerlingen die dagelijks op en neer (brom)fietsen naar Leiden. De raadscommissie voor verkeers zaken in Oegstgeest sprak zich deze week al in meerderheid uit voor afsluiting van de weg. Ook de gemeenteraad van Voorhout is het helemaal eens met het stre ven van de Leidse scholen om de weg af te sluiten. Tijdens de gis teravond gehouden raadsverga dering in Voorhout hielden de raadsleden een vurig pleidooi voor het veiligmaken van de Haarlemmertrekvaartweg voor schoolkinderen. Kortzichtig Volgens mr. Borst (CDA), lid van de Voorhoutse gemeenteraad, heb ben de verkeersmaatregelen niet het verwachte effect opgeleverd. Automobilisten zouden zich weinig aantrekken van het ver bod om de weg tijdens spitsuren te gebruiken. Dirkst van de WD betitelde de af sluiting van de weg langs de Leidse Vaart evenwel als kort zichtig, als niet de verbetering van de Haarlemmerstraatweg (de weg langs het Groene Kerkje) op korte termijn wordt aangepakt. Die weg verkeert in zeer slechte staat, en door afsluiting van de Morgen officiële opening in Cultureel Centrum 95 59 VOORSCHOTEN - "Met onze nieuwe huisvesting kunnen wij beter naar buiten treden dan voorheen, terwijl we ook over meer lesruimte beschikken. Iets dat het peil van de lessen zeker omhapg zal brengen. De leerlingen zullen ook met meer plezier dan voorheen de lessen volgen". Dat is de overtuigde mening van T. C. Esselaar, oud raadslid van Voorschoten en momenteel vice- voorzitter van het bestuur van de Streekmuziekschool Leiden en Omstreken. Esselaar doelt met deze uitspraak op de nieuwe huisvesting van de Voorschotense afdeling van deze muziekschool, die morgen vööf het eerst in gebruik wordt geno men. Dan zullen de 350 leden die bij de afdeling Voorschoten aan gesloten zijn hun muzieklessen kunnen volgen in het Cultureel Centrum aan de Prinses Marij- kelaan in Voorschoten. Met deze nieuwe huisvesting gaat een reeds lang gekoesterde wens van deze afdeling in vervulling. Tot voor kort kreeg men nog de lessen in het in verval geraakte Baljuwhuis. Samenwerking Voor Esselaar een reden om nog eens terug te kijken op de ont staansgeschiedenis "Onze afde ling is zo'n tien jaar geleden voortgekomen uit een samen werking tussen verschillende gemeenten in de regio Leiden. Er werd toen gekeken welke ge meenten geïnteresseerd waren in het stichten van een muziek school. 'Uiteindelijk waren dat Oegstgeest, Wassenaar en Voor schoten. In samenwerking met de muziekschool Leiden werd er een gemeenschappelijke rege ling getroffen. En in 1971 kwam de Muziekschool Leiden en Om streken tot stand". "Er was op dat moment in Voor schoten geen goede huisvesting voor ons aanwezig. Maar we moesten toch érgens onderdak vinden, zo zijn we in het Baljuw huis terecht gekomen. Een niet zo beste huisvesting, die in de loop der jaren eigenlijk steeds slechter werd- Sinds vorig jaar was de situatie niet meer vol te houden. Door tal van ongemakken - zo hadden we ver scheidene malen last van lekka ges - werd het de leerkrachten eenvoudig onmogelijk gemaakt om op een normale wijze les te Het nieuwe zaaltje in het Cultureel Centrum, dat morgen officieel in gebruik wordt gesteld voor de Muziek- •choolleerlingen. geven. Toen we in de zomer van afgelopen jaar dan ook hoorden dat de in het Cultureel Centrum gevestigde dependance van de Rembrandt scholengemeen schap per 1 september weer naar Leiden zou verhuizen, zijn we meteen naar de gemeente toege- stapt". Positief Van de kant van de gemeente kreeg de muziekschool een positieve reactie. Ondanks de jarenlange slechte huisvesting is Esselaar zeer te spreken over de steun van de gemeente. "Zo krijgen we on der meer elk jaar 50.000 gulden subsidie". De Streekmuziek school Leiden en Omstreken wordt trouwens gesubsidieerd door het rijk en maakt daarmee deel uit van de in totaal 150 van rijkswege gefïnancieerde mu ziekscholen. Esselaar merkt op dat het animo voor de muziekschool in Voor schoten toch duidelijk minder is dan in Wassenaar of Oegstgeest. Hiervoor weet de vice-voorzitter wel enkele redenen aan te voeren. "Zo ondervinden wij veel con currentie van particulieren. Deze particulieren geven meestal pia noles tegen een veel lager tarief dan wij. Wij laten wel bij de bere kening van het lesgeld het inko men van de ouders meetellen, maar toch is het voor veel ouders een te hog contributie. Ook hier speelde de slechte huisvesting weer een negatieve rol. "Maar al met al moet ik bekennen 'dat de muziekschool in Voor schoten niet zo wortel heeft ge schoten als in andere gemeen ten", aldus Esselaar. Leerlingen De Streekmuziekschool Leiden en Omstreken telt zo'n 3000 leden. Zoals gezegd zijn 350 daarvan aangesloten bij de afdeling Voor schoten. De opleiding is niet ge richt op diegenen die later van de muziek hun beroep willen ma ken. Er zijn 60 leerkrachten aan de Voorschotense afdeling ver bonden, van wie het overgrote deel op part-time basis. De zogenaamde algemene muzi kale vormingsdependances die nu in het scholencomplex Noord- Hofland en in de Vlietschool zit ten blijven daar gehandhaafd. De nieuwe huisvesting van de mu ziekschool wordt morgenoch tend om 10.30 uur officieel ge opend, door wethouder Marselis van de gemeente Voorschoten. DINK BINNENDIJK ZOETERWOUDE - Over ruim een halfjaar zullen de beide Zoeterwoudse tefelten- nisverenigingen Pit '54 en Effect '54 een kwart eeuw bestaan. Bijna een jaar gele den is op éeri gecombineerde bestuurs vergadering het idee naar voren gekomen een evenementencommissie te vormen. Dat de beide verenigingen hun jubileum ge zamenlijk vieren mag geen verwondering wekken, daar de samenwerking de laatste jaren een vorm heeft aangenomen, die sterk doet denken aan een fusie. Overi gens is een dergelijk samengaan ook het streven voor de nabije toekomst. De wer kelijke viering van het jubileum zal op 13 oktober 1979 plaatsvinden. De jubileum commissie heeft tot die tijd echter nog tal van andere activiteiten in petto. Zo worden er in september een serie neder laagwedstrijden gehouden. Elke week spelen er 17 teams (Pit en Effect gecom bineerd) tegen andere verenigingen. Ver der is er het laatste weekeinde van sep tember een buitenlandse ontmoeting met een vereniging uit Duitsland. Leden van deze vereniging zullen bij diverse leden in Zoeterwoude worden ondergebracht. Buiten tafeltennis staan er nog verschillen de andere activiteiten op het programma. Een hoogtepunt zal ongetwijfeld de "Nacht van Zoeterwoude" worden. Vrij dagavond 12 oktober om 20.00 uur zal het startsein worden gegeven voor een nacht en een ochtend tafeltennis. De finish van deze marathon is gepland op zaterdag middag 14.00 uur. Voor de jeugd wordt er een speciale avond georganiseerd waarin naar alle waarschijnlijkheid een bezoek aan een bowlingcentrum wordt opgeno- Een bijzonder ludieke gebeurtenis zal onge twijfeld het tournooi met bestuurders van de Zoeterwoudse sportverenigingen en Burgemeester en Wethouders worden. De receptie op 13 oktober 's middags en de daarop volgende feestavond completeren het uitgebreide feestprogramma. Hoewel Effect en Pit beide geld beschikbaar hebben gesteld voor de viering van het jubileum zijn de zaken financieel nog niet helemaal rond. De onlangs gehouden kaarsenactie heeft echter al voor een flin ke duw in de goede richting gezorgd. De loterij die eind februari van start gaat zal de laatste guldens voor de viering moeten opbrengen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN, ZOETERWOUDE, WARMOND, BENTHUIZEN, VOORSCHOTEN: Geboren: Jo hanna Geertruids d.v. P. Schrier en G. A. van Amsterdam (Warmond); Frank z.v. J. L. M. van Es en Th. B. M. van der Salm (Zoeterwoude); Clara d.v. P. J. Chr. Takken en K.Sahli (Zoeterwoude); Paul z.v. P. A. Gielen en M. Th. M. J. Jacobs (Zoeterwoude); Manfred z.v. P. van Looij en E. van der Horst (Leiden); Jeroen z.v. P. Vermeulen en E. C. J. M. Devilee (Leiden); Marc z.v. L. van der Drift, en J. Walraven (Lei derdorp); Ee.lke z.v. A. J. de Jonge en M. A. Diepenveen (Leiderdorp); Marieke d.v. R. C. Plasmeijer en J. P. G. A. Kerkvliet (Benthuizen); Ri- cardo zv. P. Devilee en S. Zirkzee (Leiden); Heidi d.v. J. Fakkel en M. Kuijper (Leiden); Lucas z.v. M. K. Knape en G. A. Steenbergen (Lei den); Suzanne d.v. C. Borst en J. M. van Polanen (Leiden); Merel d.v. J. G. T. J. Turk en M. A. G. Donderds (Leiden); Annemieke d.v. W. R. van der Heijden en M. C. Teeuwen (Lei den); Marij d.v. P. Kliek en J. M. Boelmans Kranenburg (Leiden). Oveleden: A. J. T. Mulder (1988) (Warmond); C. M. van Schagen (1901) ev. C. M. Vink (Warmond); L. G. Woortman (1893) (Warmond); A. M. Coomans (1893) ev J. J. IJssel- dijk (Warmond); A. M. van den Berghe (1896) (Warmond); A. Rob ber (1899) (Warmond); J. da Costa (1891) (Warmond); A. Robbers (1899) (Warmond); J. da Costa (1891) (Warmond); W. H. Hörchner (1895) (Warmond); G. van der Beek (1934) ev. J. P Zweistra (Warmond); C. P. Kraan (1899) (Warmond); Chr. Hoo- geveen (1898) (Zoeterwoude); A. Varkevisser (1898) (Zoeterwoude); P. van Waardhuizen (1898) ev A. M. Slimmers (Leiderdorp); J. Rietveld (1909) ev A. den Hollander (Leider dorp); A. F. Rosier (1908) ev C. Geerlings (Leiden); H. MJ A. W. Paardekooper (1901) (Leiden); C. M. Hoogenboom (1903) ev L. R. A. Bakker (Leiden); J. Verver (1898) ev S. Lens (Leiden); H. H. Huiseri (1900) (Voorschoten); A. M. De Kluizenaar (1905) ev J. G. van Ewijk; K. Jongeleen (1897); Koper/ Jansen (1893) (Warmond). ONDERTROUW: W. J. Grootveld (Den Haag) en F. G. M. Visser (Lei derdorp); F. van Voorst (Amster dam) en A. M. Verbeij (Leiderdorp); A. J. W. van Veen en J. M. W. B. Ammerlaan (Zoeterwoude); P. J. C. Visser en W. G. M. van der Lubbe (Zoeterwoude); A. J. G. M. van Moorsel en H. M. van Leeuwen (Warmond). Gehuwd: J. Arnoldus en N. van der Plas (Warmond); W. J. Kuiters en H. J. Stoof (Zoeterwoude); T. Hulswit en M. J. van Slingerland (Zoeter woude); A. J. M. Wolvers en H. J. M. Hoogeveen (Leiden); J. T. Witte- man en M. Vintges (Leiden); A. J. de Bruijn (Warmond) en C. Tiele- man (Leiderdorp). Vrijdag Fred. Hendnki Haarlemmertrekvaartweg zal de ze weg extra worden belast. Voor het herstel van de Haarlemmer straatweg is het noodzakelijk dat die weg vijf maanden wordt afge sloten. Als beide wegen tegelijk worden afgesloten is Oegstgeest "binnendoor" nauwelijks meer te bereiken, zo stelde Dirkst. Indruk Tijdens een gisteren in Den Haag gehouden vergadering van het provinciaal bestuur kwam de brief van de Leidse scholen ook aan de orde. Op mondelinge vra gen van het Leidse Statenlid Ma- rietje van der Molen (PvdA) zei provinciaal bestuurder Diepen horst dat de brief van de scholen indruk op hem had gemaakt. Toch wil hij niet direct tot afslui ting van de weg overgaan. Hij wil eerst overleg plegen met de ge meente Oegstgeest en dat ge beurt dan volgende week maan dag. De mogelijkheid om de weg gedu rende een groter aantal uren af te sluiten dan nu het geval is, wees Diepenhorst al bij voor baat van de hand. Wel sugge reerde Diepenhorst als moge lijkheid om een eind te maken aan de huidige gevaarlijke si tuatie voor (brom)fletsers, het invoeren van éénrichtingsver keer voor auto's op de Haar- lemmertrekvaartweg/Leidse Vaart. De gemeenteraad van Oegstgeest bespreekt de brief van de Leidse scholen tijdens'zijn vergadering van aanstaande donderdag. UTRECHT (ANP) - De Ver- voersbonden hebben gisteren alsnog met de minister van ver keer en waterstaat een cao voor het streekvervoer kunnen afslui ten. Het verschil in beloning tus sen werknemers in het streek vervoer en hun collega's in de stad is nu bijna opgeheven. Het verschil zal nog 35 gulden bedra gen. Bij de onderhandelingen over een cao voor 1980 willen de bonden de achterstand helemaal wegwerken. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club v. al leenstaanden, 20 uur. Breehuys, scholierencafé, 15-17.30 uur; soos Mirakel, 20-24 uur; gehandicapten- soos, 21-24 uur; eethuis Repelsteeltje, 18-19.30 uur Nieuwe Rijn 20 A, NVSH-trefcentrum, openweekendcafé, 21.30 uur. W. de Zwijgerschool, W. de Zwijgerlaan 44, ruilclub, 19.30-22 uur. Lokhorstkerk, Pieterskerkstraat 1, le zing "De komst van de Heer is nabij. Wat betekent dit voor de kerk?", 20 uur. Leidse Schouwburg, Chris Hinze his friends, 20.15 uur. LAK-Theater, muziektheater Loek Dik ker, 20.30 uur. Rudolf Steinerschool, C. Franckstraat, concert Rascher-kwartet, 20.15 uur. Volkshuis, sprokkel speldag van de Ra tel, 10 u Zaterdag Sanders, Levendaal/hoek Korevaar- straat, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Breehuys, swingavond voor middelbare scholieren, 20-24 uur. Vrijetijdscentrum, volksdansinstuif, 20 Leidse Schouwburg, Toneelgroep Thea ter met "De kapitein van Köpenick", van Karl Zuckmayer, 20.15 uur. LAK-Theater, toneelgroep Sater met "Het verhoor", 20.30 uur. Groenoordhal, schoolzaalhandbal-wed- strijden, 9-17 uur. Stadsgehoorzaal, carnaval voor 65-plus- rs. 14 i Zondag Middelweg 19 c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. LAK-Theater, kindervoorstelling: pop pentheater De Trekwagen met "Tulpen uit Amsterdam", 15 uur. Volkshuis, ontmoetingscentrum voor vrouwen "Femke". 10.30-12 uur, ma. van 9.30-12.30 uur. ARTSEN Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekeinddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk 1 (Morswegkwar- tier, noord-binnenstad, Noorderkwar tier en Groenoord): M.J.H. van Tol, Sit- terlaan 80, tel. 142427; Wijk II (Kooi en Merenwijk): P.L. Tan, Schoenerwal 13, tel. 210890; Wijk III (Waard, Professo- renwijk, Tuinstadwijk en zuid-binnen stad): S. Smit, Cobetstraat43,tel. 130177; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwar- tier): F. Lahr, Zoeterwoudse Singel 11, tel. 120347. Leiderdorp - De weekenddienst wordt waargenomen door. S.P. Ouwerkerk, Loevestein 40, tel. 891037. Zaterdag en zondag spreekuur van 12.30-13 uur op Praktijkgebouw Winkelhof, Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest - H. A. Reterink, Terweeweg 152, tel. 150394. Weekeinddienst van za terdag 10 tot maandag 7 uur. Voorschoten - F. Koopmans, Richard Wagnerlaan 69, tel. 6352 (zaterdag); S. v.d. Kooy, Baron S. v.d. Oyelaan 13, tel. 6951 (zondag). Warmond - L.J.H. Lempers, Churchill- laan 13, Voorhout, tel. 02522-10240. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio. Leiden wordt van 16,tot 23 febr., waargenomen door. Apo theek Centraal, Breestraat 74, Leiden, tel. 071-120552. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vèrvoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging. Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121752. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum Leiderdorp, Ber kenkade, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. Dierenartsen De weekenddienst van zaterdag 13 tot maandag 9 uur, wordt waargenomen door F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel. 071-125057; de weekenddienst van zaterdag 12 tot maandag 8 uur, wordt waargenomen door J. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, Leiden, tel. 144323. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummersf 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2