'Meerburg' wil nog uitbreiden Weidse agenda Positief oordeel over aanleg van waterlandschap w mme „Kinderen opvoeden meer de bestaande zebra te gebruiken Nieuw onderkomen sociëteit in historisch pand VRIJDAG 9 FEBRUARI 1979 Van gezelligheidsclub tot recreatieve tennis vereniging Het huidige complex van Meerburg. Tachtig me wachtlijst. Verder heeft de club aangevraagd in kunnen spelen. Het aanleggen van een terras, eer uitbreiden van de tennisvelden staan dan ook op m,sen staan nog op de i competitieverband te i lichtinstallatie en het het programma. ZOETERWOUDE - "Voor de toekomst hebben we nog wel wat wensen op het programma staan. Zo denken we op korte termijn aan de aanleg van een terras en het aanbrengen van een lichtinstallatie op onze tennisaccommo- datie. Ook hopen we over niet al te lange tijd te beginnen met een uitbreidingi van onze tennisbanen." Voorzitter Geert Lolling van de tennisvereniging "Meerburg" somt en kele plannen op, die bovenaan het verlang lijstje staan van de Zoeterwoudse vereniging. Meerburg heeft zich in minder dan vier jaar tijd ontwikkeld tot een tennisvereniging met 400 leden, terwijl er nog tachtig aspirantle den op de wachtlijst prijken. Lolling over de oprichting en ontwikkeling van "Meerburg: "Het initatief tot oprichting van een tennisvereniging in Zoeterwoude is uit gegaan van SV Meerburg, waaronder bij voorbeeld ook de voetbalvereniging valt. Er werd in 1975 een enquête georganiseerd met als doel, te kijken of er in Zoeterwoude-Rijn- dijk behoefte aan een tennisvereniging was. Op deze enquête reageerden uiteindelijk tachtig mensen positief." Hierna kwam het tot een oprichtingsvergadering, waarbij er een voorlopig bestuur werd gekozen. Parochie "We stelden een huishoudelijk reglement op en gingen op zoek naar leden. De leden moesten wel uit het verzorgingsgebied van de paro chie Meerburg komen. Een voorwaarde die de gemeente Zoeterwoude had gesteld met het oog op de te verlenen steun van hun kant. In mei 1976 namen we onze eerste twee ba nen in gebruik. De banen huurden we op subsidiebasis van de gemeente. In die tijd hadden we al 200 leden, zodat we toen al moesten overgaan tot een ledenstop. We dienden dan ook een aanvraag in voor de aanleg van meerdere tennisbanen. Die zijn er gekomen, en wel vorig jaar mei toen we er twee banen bij hebben gekregen," zo schetst Lolling in het kort de geschiedenis van de tennisvereniging. Competitie "Meerburg" heeft tot nu toe nog geen teams in competitieverband laten spelen. Komend seizoen gaat dit echter voor het eerst gebeu ren, tenminste als de KNLTB (Nederlandse tennisbond) haar toestemming verleent. Er zijn tot nu toe vier teams bij de KNLTB op gegeven. Lolling over het in wedstrijdver band spelen. "In het begin waren we een ech te gezelligheidsvereniging. Langzamerhand zijn we naar een meer recreatieve sfeer gaan toewerken. We hebben nu twee tennisleraren die in principe iedereen, wie daar tenminste behoefte aan heeft, les geven. Nu we compe titie gaan spelen is het natuurlijk wel belang rijk dat we een redelijke aanwas van jeugdige leden blijven houden. Dit seizoen hebben we voor de junioren de verplichting gesteld, dat er twee maal per week getraind moet worden. Zo proberen we hen een goede ondergrond te geven, in het geval, dat ze op de een of andere manier in een seniorenteam zouden moeten invallen. Wanneer we tot de competite worden toegela ten beginnen we in de laagste klasse, name lijk de vijfde klasse. Ik hoop dat ons eerste team aardig kan meedraaien in de eerste ja ren, daarna kunnen we, wellicht aangevuld met enkele jeugdspelers aan promotie gaan denken," aldus Lolling. Financieel Op financieel gebied heeft "Meerburg" niets te klagen. Ondanks de redelijk lage contributie kan de club zich uitstekend bedruipen. Lol ling: "Ik mag wel zeggen dat wij een uiterst gezonde vereniging zijn. We draaien zonder enige financiële steun van de gemeente Zoe terwoude. We werken gewoon met wat we ter beschikking hebben, en stellen onszelf niet voor onmogelijke opgaven. Natuurlijk heb ben we ook onze wensen voor de toekomst, maar we beseffen best dat deze wensen niet in drie tellen gerealiseerd kunnen worden." OEGSTGEEST - "We moeten i dringen bij het schoolteam en de ouders van de leerlingen dat deze de kinderen opvoeden meer van de bestaande zebra gebruik te maken". Dit zei raadslid Kohl- beck (PvdA) gisteravond tijdens de vergadering van de verkeers- commissie. Aan de orde was een uitgebreide rapportage van de oudercommis sie van de Joris de Witteschool waarin deze aandrong op de ver plaatsing van de zebra ter hoogte van de school op de Irislaan. Kohlbeck hierover "Het is wel zo dat dit de beste plaats is voor een zebra maar als hij niet gebruikt wordt heb je er niet zoveel aan". Adjudant Gelderblom van de af deling Oegstgeest van de Rijks politie deelde mee dat bij de aan leg van de bestaande zebra op die plaats rekening is gehouden met de toezegging dat oversteekbri- gadiers de zebra zouden beveili gen. "Maar die zijn er nooit ge komen en daarom steken de kin deren ook maar over waar het hen het beste uitkomt", zo reageerde Gelderblom op de opmerking van Kohlbeck. Ook verkeersdeskundige Wester duin die als niet-raadslid de commissie van deskundige bij stand voorziet gaf te kennen niet zo in de door Kohlbeck beoogde opvoeding te geloven. Overigens was de hele commissie van me ning dat bij de school moest wor den aangedrongen om alleen de uitgang aan de Kamperfoelielaan in de toekomst te gaan gebrui ken. De ingang aan de Clematis laan zou de kinderen teveel op onjuist oversteekgedrag bren gen. De brief van de acht scholen in het Leidse "Houtkwartier" aan Ge deputeerde Staten (het dagelijks bestuur van de provincie) gedaan om de Haarlemmertrekvaartweg permanent voor autoverkeer af te sluiten zal niet met een telex van de commissie worden onder steund, ondanks een voorstel van Kohlbeck. "Voordat de gemeen teraad als geheel zich hierover uitspreekt kunnen we zeker zoiets niet ondernemen", was de mening van Kakebeeke (CDA). Commissielid Reilingh (WD) vond dat eerst beter de konse- kwenties moeten worden bestu deerd die zo'n maatregel voor an dere wegen zou hebben. "Vooral de konsekwentie die deze maat regel voor de Kennedylaan en voor Warmond zou hebben wil ik wel eens op tafel hebben", aldus Reilingh. Voorzitter wethouder Thorn zei toe te onderzoeken of afsluiting tij dens de nu geldende speruren 's ochtends en 's middags met paal tjes mogelijk is. Overeengeko men werd dat in een extra com missievergadering op woensdag 14 februari de commissieleden de diverse alternatieven voor de toekomst van deze weg zullen be spreken zodat een eensluidend m n ooeenteraad kan worden voor- Rectificatie Kostenstijging raadhuis onverantwoord Per abuis is een uitspraak van WD-raadslid Steenkamp uit Oegstgeest in de krant van gister overgekomen als zou die door wethouder Van Belle gedaan zijn. Niet Van Belle maar Steenkamp heeft gezegd dat zijn partij in fractieberaad wil pogen één mil joen van het bedrag af te halen. Wel kritiek op bomenrij en versmalling weg Houtkamp LEIDERDORP - Het plan van een water landschap in de "Houtkamp" in Leider dorp werd gisteravond in totaal vrij posi tief beoordeeld door omwonenden en leden van verschillende raadscommis sies. Wel maakten enkele bewoners van de flats aan de Laan van Ouderzorg be zwaar tegen de toekomstige hoge bome- rij die langs deze weg gepland is. Een van de bewoners stelde voor een walkant te maken. De groene „muur" van bomen wilde hij, evenals de rest van de bewo- i de benedenverdiepingen niet voor zijn ramen hebben. Een ander punt van kritiek, naast de bo menrij, lag op verkeerstechnisch gebied. De breedte van de Laan van Ouderzorg moet volgens de plannen teruggebracht worden van negen naar zes meter, het CDA-raadslid Tieken waarschuwde voor een levensgevaarlijke verkeerssi tuatie voor fietsers na versmalling van de weg. Als voorbeeld haalde hij de si tuatie aan op de Hoogmadeseweg. Als voorbeeld haalde hij de situatie aan op op de Hoogmadeseweg, waar geen en kele suggestiestrook bestaat voor flet- Zoals gemeld wordt een gedeelte van de Houtkamp grenzend aan de Laan van Ouderzorg en de Engelendaal afgegra ven om een waterlandschap te realise ren. Vooral uit technisch oogpunt is dit noodzakelijk. Nu Leiderdorp steeds meer bebouwd wordt, moet het riole ringsstelsel een grotere "overloop" heb ben. Zo'n "overloop"-mogelijkheid is nodig om grote regenbuien te verwerken. De sin gels en sloten binnen Leiderdorp heb ben te weinig vermogen om deze extra waterafvoer goed te verwerken. Naast de noodzaak van de waterplas wil de ge meente er tevens een mooi parkachtig geheel van maken. De ideeën hiervoor werden nu gisteren voorgelegd aan de leden van de commis sies voor ruimtelijke ordening en open bare werken voor cultuur, sport en jon gerenwerk. wethouder Meerburg merkte aan het eind van de vergadering op dat er geen beslui ten genomen konden worden. "Het plan zal nog afzonderlijk in de commissie be handeld worden. Nu kan ik nog geen toezeggingen doen" aldus Meerburg. Time Out nu definitief naar boerderij 'Bos' WASSENAAR - Het is nu zeker dat de jongerensociëteit Time Out in Wassenaar binnenkort kan ver huizen uit de kelder van de Salva- torschool naar de boerderij ("Bos") in het gebied Ter Weer. As de gemeenteraad in de komen de raadsvergadering "ja" zegt te gen deze verhuisplannen dan kan het overleg met het bestuur van "Time Out" en met de sportver enigingen die in de nabijheid van de boerderij op een nieuw sport complex gaan spelen beginnen. Het doel van die gesprekken moet zijn dat de verenigingsge bouwen die voor de sportvereni gingen gebouwd moeten worden met de boerderij in architecto nisch opzicht een te aanvaarden geheel zullen Alternatief De boer die momenteel nog samen met zijn vrouw de boederij be woont krijgt van de gemeente een andere woonruimte aangeboden. Jaren geleden is hij er al van in kennis gesteld dat hij de boerde rij zou moeten verlaten. Het provinciale bestuur moet nog akkoord gaan met deze verhuis plannen van de gemeente, omdat een wijziging van het bestem mingsplan Ter Weer nodig is. In de begrotingsvergadering van dt gemeente die 'n december ge houden werd vroeg de raad aan burgemeester en wethouders ui terlijk in de februarivergadering een voorstel in te dienen voor het gebruik van dé jongerensociëteit, tenzij het college een beter alter natief zou aanbieden. Op dat moment waren er nog bespre kingen gaande over een pand in de Van Hallstraat waarin zowel Time Out als het jeugdcentrum Nieuw Nijvelt zouden kunnen worden ondergebracht. De be sturen van de beide jeugdcentra vonden dat denkbeeld echter minder geschikt. Er is dus nu geen alternatief en dat betekent de hierboven geschet ste verhuizing uit de veel te klei ne ruimte in de Salvatorschool, die overdag dienst deed als fiet senstalling en regelmatig onder water liep. Sport Boerderij "Bos" ligt in een hoek van het terrein waarop twee sportverenigingen zullen gaan spelen. In het plan ligt verder het nieuwe Adelbertcollege. Tussen deze school en de Rijksstraatweg bouwt de woningbouwvereni ging St. Willibrord nu 153 wonin gen. Langs boerderij Bos loopt nog de strook grond die gereser veerd is voor de aanleg van de noordelijke randweg. Welke verenigingen op het nieuwe sportcomplex waarvoor vorig jaar 700.000 gulden is uitgetrok ken zullen gaan spelen is nog niet zeker. Burgemeester eri wethou ders menen dat de handbalver eniging "Olympia" en de base- ballclub "American Baseball Foundation" (ABF) recht op de terreinen hebben. Eerder zijn er nogal wat bezwaren in de raad geweest om het terrein in te rich ten als honkbalterrein voor de baseballclub. Er was onzekerheid over de status van deze vereniging die haar vroegere terrein in de omgeving van Ter Weer moest opofferen voor de woningbouw, waarmee intussen gestart is. Nu wordt ge meld dat de nieuwe ingezaaide grasmat van het sportvelden- C f J- i - - if;j; - x t i -*y> V, f De boerderij Time Out zal worden gehuisvest. complex over enige maanden voldoende hard zal zijn om als sportveld te gebruiken. De handbalvereniging "Olympia' telt ruim 200 leden en heeft direct behoefte aan twee verharde vel den en een onverhard oefenveld en de daarbij behorende kleed- en kantineruimte. De ABF heeft behoefte aan een groot honkbalveld en een veld dat beurtelings door volwasse nen of door twee jeugdteams kan worden bespeeld. Op deze twee velden kan tevens Amerikaans voetbal en softbal worden ge speeld. Daarnaast wenst de ver eniging een behoorlijk kleed- en kantineruimte. De ABF telt 483 leden. Voor de voltooing van het complex is nog eens 782.000 gulden nodig. De kosten van de kleed- en kanti neruimte komen geheel voor re kening van de verenigingen. De ABF wil bovendien in 20 jaar tijd een bedrag van 200.000 gulden betalen voor de inrichting van het veld als honkbalterrein. Benoeming A. van Vuure uit Wassenaar DENHAAG/WASSENAAR - Mr. A. van Vuure uit Wassenaar is door het bestuur van het Land bouwschap benoemd tot voorzit ter van de hoofdafdeling Sociale Zaken. De heer van Vuure is WD-raadslid in Wassenaar. Bridgeavond Vrijdag Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Baha'i gem., 20.15 uur. Parlement, Nieuwe Rijn 52, club v. al leenstaanden, 20 uur; klaveijas- en jo- keravond, 20 uur. Breehuys, scholierencafé, 15-17.30 uur; soos Mirakel, 20-24 uur; gehandicapten- soos, 21-24 uur; eethuis Repelsteeltje, 18-19.30 uur. Nieuwe Rijn 20 A, NVSH-trefcentrum, open weekendcafé, 21.30 uur. Leidse Schouwburg, Mechels Miniatuur Theater met "Jan Rap en z'n maat", van Yvonne Keuls. 20.15 uur. LAK-Theater, het Wespetheater met "Sleurdans, dovemans", 20.30 uur. Vrijetijdscentrum, optreden van de groep Moeras, 21.30 uur. Pieterskerkzaal, Kloksteeg 16, leden vergadering D'66, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, informatie avond bewoners Willibrordlaan, 20 uur. Zaterdag Sanders, Levendaal/hoek Korevaar- straat, Antiekstraat, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Breehuys, swingavond voor middelbare scholieren, 20-24 uur. Nieuwe Rijn 20 A, vrouwencafé, 21 uur. Leidse Schouwburg, Maijol Flore en Robert Kreis "Maijol en Robert samen", 20.15 uur. LAK-Theater, toneelgroep De Appel met "Netvlies", 20.30 uur. VW-kantoor, start molenwandeltocht, 9-13 uur. Vroolijke Arcke, rommelmarkt, 10-16 uur; bingo-avond, 20 uur. Vrijetijdscentrum, volksdansinstuif, 20 Speeltuin Maredijk, carnaval en open huis, 20 uur. Don Boscohuis, Zoeterwoude, boeren bruiloft, 20 uur. Bar Entre-nous, Voorschoten, installatie prins carnaval, 21.30 uur. Zondag Middelweg 19 c kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. LAK-Theater, kindervoorstelling: Haags Marionettentheater met "De gou den schelp", 15 uur. Volkshuis, "Femke" ontmoetingscen trum voor vrouwen, 11-13 uur, ma. van 10-12.30 uur. ARTSEN LEIDEN - Voord spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur voorm. tot zondag 24 uur waargenomen door de volgende artsen: wijk 1 (Mors- wegkwartier, noordbinnenstad. Noor derkwartier en Groenoord): H. Jasperse jr., witte Singel 72, tel. 124961; wyk 2 (Kooi en Merenwijk) Y. Groeneveld, Brikkenwal 19, tel. 133834; wijk 3 (Waard, Professorenwijk, Tuinstadwijk, Zuidbinnenstad): J. van Wingerden, Boshuizerkade 28, tel. 130791; wijk 4 (Zuid-West en Haagwegkwartier): H. Klaassen, Witte Singel 69, tel. 123089. Leiderdorp - zaterdag H.B. van Wijk, v.d. Valk Boumanweg 198, tel. 890529. zondag F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139 (zaterdag en zondag spreekuur van 12.30-13 uur praktijk Winkelhof, Florijn 10, tel. 89100.) Oegstgeest -E.J. Roelants, Frans Hals laan 10, tel. 153747. (van zat 10 tot maan dag 07 uur) Voorschoten - zaterdag C. Meijer, Cho- pinlaan 16, tel. 2493. zaterdag 23 uur tot zondag 23 uur S.M. Platteel, Diepen- brocklaan 6, tel. 5417. Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, Warmond, tel. 01711-10030. APOTHEKEN De avond-, nacht en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 9 tot 16 Februari door apotheek Doeza, Doezastraat 31Leiden, tel. 071-121313 en apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. Totzat. 13 uur Voorschotense Apotheek Leidseweg 66, tel. 2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer moge lijk is met openbaar vervoer naar de apo theek te komen kan men uitsl. voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 Leiderdorp - Gezondheidscentrum Berkenkade ma t/m dond. 14-15 uur, tel. 410131 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500 Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond -T. Miedema, Kagerplein307, Sassenheim, tel. 02522-10542 DIERENARTSEN Van zaterdag 12 tot maandag 08 uur F. van Gooi, Prins Frederikstraat 14, Kat- wiik. tel. 01718-74781. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. LEIDEN - Aan de Rijksuniversi teit Groningen slaagde voor het doctoraal examen geneeskunde: A. de Fraeff uit Oegstgeest. Voor het doctoraal examen tandarts slaagde A. IJkel uit Wassenaar. WARMOND - Liefhebbers van een partijtje bridgen kunnen maan dagavond in Warmond terecht. Plaats van handeling is 't Tref punt en de aanvang is om 20.00 uur. Inlichtingen zijn te verkrij gen bij E. C. van Winsen-Ruigrok tel. 02522-15994. VOORSCHOTEN - Alle partijen die zitting hebben in de gemeen teraad van Voorschoten zijn van mening dat voor een goed func tioneren van de commissie eco nomische zaken alle onderne mers betrokken moeten worden en niet alleen de winkeliers. Deze commissie economische zaken zou "middenstandsaangelegen heden" gaan vervangen. Het voorstel van burgemeester en wethouders voor de samenstel ling van de commissie is dan ook afgewezen. De politieke partijen willen in plaats van drie verte genwoordigers van de winkeliers er twee nemen. De ene vertegen woordiger namens de industrie en de dienstverlenende sector is volgens de partijen te weinig. Men wil voor deze sector dan ook twee vertegenwoordigers aan trekken. Datzelfde geldt voor de werkne mers. B en W hadden één deel nemer van deze groep voorge steld. De commissie wil ook hier twee vertegenwoordigers. De vertegenwoordiger namens de ouderen, en invaliden varvalt IN VOORSCHOTEN: „Alle ondernemers bij economische zaken betrekken" omdat deze volgens politieke partijen vertegenwoordigd kan worden door de twee personen die namens de vrouwenorganisa ties en de werknemers zitting hebben in de commissie. De voorzitter van de commissie economische zaken wordt de wethouder van financiën. Ook de straat en markthandel is met een afgevaardigde vertegenwoor digd, evenals de agrarische be drijven. Voorschoten telt 300 be drijven en 150 winkels. LE1DSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2