Het Merk dat met elke nieuwe auto weer voor een verrassing zorgt, introduceert: een nieuwe auto. MS Eindelijk. Over een paar dagen verschijnt er weer eens een echt nieuw gezicht op de Nederlandse wegen. Een wagen waaraan wat valt te zien en te beleven. Dat merkt u al zodra u instapt. En kennis maakt met een gloednieuwe vondst op het gebied van autobediening: een bedienings satelliet. Een ingenieuze cilinder naast het stuur waarop een groot aantal vitale bedieningsorganen zodanig zijn samengebracht dat u ze met de vinger toppen kunt bedienen zonder het stuur los te laten. Of u nu richting aangeeft, of de lichten regelt, of de ruitewisser, u kunt uw handen aan het stuur houden en uw aandacht op de weg. Een unieke combinatie van com fort en veiligheid. Ook de bumpers van onze nieuwkomer dragen hun steentjebij tot uw gemoedsrust. Ze zijn van thermoplastisch elastomeer. Een materiaal dat terugveert bij kleine schokken. Een goede bescherming bij het parkeren. Voor de goede orde, we praten over een vijfdeurs middenklasser. Met vier deuren voor een royale toegang tot alle zitplaatsen. En een vijfde deur voor een royale toegang tot de ruime kofferruimte, die u nog eens kunt vergroten door de achter bank weg te klappen. We praten overigens over een wagen die u rijklaar kunt kopen vanaf f12.650,-. Die rijklaarprijs moet kenners inmiddels doen vermoeden met welk merk zij van doen hebben. Zeker als we er aan toevoegen dat onze nieuwe weggebruiker voorwiel aandrijving heeft en dat hij ontworpen is door de fabrikant die op dat gebied pionierswerk heeft verricht. Ook tekenend voor de origine van onze nieuwkomer zijn vernuftige details zoals de aparte verwarmings- en ventilatiemogelijkheden voor de achterpassagiers. Typerend voor een automerk dat comfort hoog in het vaandel heeft. Inmiddels heeft u wel begrepen dat we praten over een unieke auto. Met een unieke lijn. Want daar hebben we het nog niet eens over gehad. Over de vormgeving van onze nieuwkomer. Over z'n fraaie functionele aëro dynamische lijn. Z'n iets hellende neus. En z'n eigenzinnige front. Allemaal elementen die samen zorgen voor een verrassend uiterlijk. Rest ons nog een van de grootste nieuwigheden aan dit type auto. De mogelijkheid om te kiezen uit twee volstrekt verschillende motortypen. Luchtgekoeld met vol ledig elektronische ontsteking. Of watergekoeld. Meer willen we op dit moment niet prijsgeven. Overmorgen onthullen we wat het nieuwe gezicht op de Nederlandse wegen wordt. Het is in ieder geval een wagen die zuinigheid, veiligheid en comfort als geen ander combineert. En die wetenschap moet autoken ners tochop hetjuiste spoor brengen. Nog even geduld a.u.b. mè- fMËf$agr ..o. SB

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 20