Danaiden onverwacht nog in moeilijkheden Meisjes-stek slaat niet aan Van der Wiel naar VS Leiden Lions loopt één op vier Vlietwijk sluit competitie af met nederlaag Nederlaag van LSG: Philidor op rozen MAANDAG 5 FEBRUARI 1979 PAGINA 13 LEIDEN - Na het behalen van het Europees jeugdschaakkam- pioenschap en de 'daaraan ver bonden meestertitel regent het bij de 19-jarige Leidenaar John van der Wiel uitnodigingen voor toernooien. Zo ontmoet hij zaterdag 10 februari o.a. het trio grootmeesters Jan Timman. Genna Sosonko en de Westduitser Robert Hübner en verder nog kandidaat-groot meester Hans Ree in een rapid- toernooi te Nijmegen. Uiteraard is hij ook in actie te zien op het jaarlijks NoteboomMoer- nooi, dat LSG op 23, 24 en 25 fe bruari zal organiseren. Vervolgens staat de strijd Nederlandse titel bij de - hij is junior af - op het pro gramma. Dit kampioenschap be gint op 5 maart in Leeuwarden. Alle Nederlandse cracks behalve Gor van Wijgerden geven dan ac te de presence. Geheel onverwacht kwam voor hem een uitnodiging uit Califor nia» (VS). Dit toernooi, wordt van 25 maart tot 4 april in het Ameri kaans Lone-Pine gehouden. De eerste prijs is geen kattëplasje: 25.000 dollar. De Nederlandse delegatie bestaat behalve uit John van der Wiel ook nog uit Genna Sosonko, Hans Ree, Hans Böhm en Gert Ligte- rink. Slechts grootmeesters, meesters en schakers met. een ELO-rating van boven 2400 mo gen aan dit sterk bezette interna tionale toernooi deelnemen. Overigens is John van der Wiel één van de weinige schakers, die in de KNSB-competitie nog een 100 procent-score hebben. Zaterdag boekte hij voor zijn club V/Rot terdam tegen Weide van Gronin gen zijn zesde winstpartij. Het was een fris aanvalspartijtje van uit een Siciliaanse opening, die Van der Wiel met een winnend stukoffer besliste. LEIDEN - De kampioenschappen van de Leidse Schaakbond voor meisjes zijn zaterdag geen succes geworden. Vorig jaar, toen dit toernooi voor de eerste maal werd gehouden, waren er 25 schaaksters, nu slechts zestien. Jeugdleider Hans de Raad was dan ook niet tevreden, want hij vermoedt, dat diverse verenigin gen wel meisjes hebben, maar ze niet aanmoedigen om aan kam pioenschappen deel te nemen. In de leeftijdscategorie tot 13 jaar werd een achtkamp gespeeld met een speeltempo van 20 minuten per partij. Meestal waren de schermutselingen binnen tien minuten voorbij. Soms waren er heel fraaie matbeelden. Ellen Hcvkamp veroverde bijna onbedreigd de titel Zij won vijf maal. Alleen tegen Heieen Groen vergaloppeerde zij zich door met veel meerstukken een patstelling op het bord te toveren: remise. Haar naaste concurrent Corine de Koning werd behalve door haar ook nog door Marjan Marchand verslagen. Marleen Oudshoorn en Marjan Marchand moesten om de derde plaats een beslissingsduel spe len, dat door Marleen met 2-1 werd gewonnen. De strijd om de titel inde categorie tot 16 jaar was h°°l wat spannen der. Titelverdedigster Gerda Langbroek verloor meteen al in de eerste ronde van Marleen van Wijngaarden. Hanneke Aande- wiel en Lisette Varkevisser gre pen hiin kansen. Toen Lisette in de laatste ronde door Gerda Langbroek werd verslagen, was het pleit beslecht: Hanneke kampioen. Voor de titel in de categorie tot 20 jaar waren slechts twee gegadig den. Josien Varkevisser en Mo nique Ammers. Zij werden bij de 16-jarigen ingedeeld. Met een 100 procent-score ging de titel naar Josien. LEIDEN - Zowel Vlietwyk als Veglo hebben de badminton- competitie afgesloten met een nederlaag. De Voorscho- tense eersteklasser verloor in Middelburg met 7-4 van Avanti, terwijl het gedegra deerde Veglo geen partij was voor kampioen PSV uit Eindhoven (11-0). BC Leiden deed het in de tweede klasse beter in Utrecht werd Iduna 2 met 3-5 verslagen. Vlietwijk, dat samen met Rot terdam als tweede achter PSV is geëindigd, had het verlies voornamelijk te wijten aan de dubbels, waarin slechts een maal werd ge wonnen. In het herendubbel wonnen Dick Oostergo en Henk Westerbeek van het Zeeuwse duo Smolders/Mol: 10-15 en 15-17. Oostergo en Westerbeek waren ook in hun enkel succesvol. De eerste versloeg Mol met twee maal 8-15, terwijl Henk Wester beek te sterk was voor Proos (3-15 en 14-17). Het laatste puntje voor Vlietwijk werd veroverd door Jorinde Bis schop, die won van Ririhena met de cijfers 11-12 en 10-12. Haar zusje Rozemarijn kwam tot een opmerkelijke score tegen Van der Water. Na een 1 -11 winst en een 11 -2 verlies, moest ze in de derde set het onderspit delven met 12-10. Veglo had zoals verwacht mocht worden niet al te veel in te brengen tegen PSV. Toch was de Leidse ploeg een paar keer dichtbij een puntje. Zo verloor invaller Marien Jacobs op het nippertje van Van Meel (17-15. 1-15 en 18-17). Ook Wim van Rooy dwong zijn tegenstander Holm een derde set af: 3-15, 15-5 en 15-13. Nolly Bennink kwam in het damesenkel na een 11-2 verlies goed terug (3-11). maar ging uiteindeijk toch ten onder 11-9. Wim de Roov en Hans van Harteveld hielden het in het herendub bel ook drie sets uit. maar het duo Sweep/Van Meel trok na 6-15 en 15-8 toch met 15-13 aan het langste eind. BC Leiden had in Utrecht tegen Iduna 2 veel te stellen met de twee meter lange Bijl, die moeilijk te passeren was. In het herenenkel versloeg hij na een spannende partij Jan Slingerland (15-11, 14-17 en 15—8), maar samen met Dorie Koelemij nam hij in het ge mengd dubbel wraak op Bijl, die een tandem vormde met Portier: 11-15, 15-7 en 12-15. Ook in het herendubbel moest Bijl met Nooijer tegen Enzo Spadon en Herman Strik na drie sets het hoofd buigen-(6-15, 15-10 en 6-15), waarmee Leiden de zege vei lig stelde. ATLETIEK - Drie weken voor de Europese indoorkampioen schappen atletiek heeft Bruno Bruni gisteren in Genua een nieuw Italiaans record hoog springen gevestigd. Al bij zyn eerste poging kwam hij over de 2.26 meter. Ons Eiland rekent af met concurrent in tweede klasse LEIDEN - Alweer is in de hoofd klasse van de KNSB-competitie een profschaakteam door de mand gevallen. D/Watergraafs- meer zag zijn illusies tegen stad genoot E/VAS/ASC in rook op gaan. Van der Weide slaagde er niet in zijn hangpartij tegen Van Dijk remise te houden, zodat El VAS/ASC met 4V2-5V2 won. Aangeslagen door dit verlies ging het ook zaterdag in de zesde ron de tegen de amateurs van Eind hoven niet naar wens. Ondanks een verliespartij van kopman Langeweg tegen Kuijpers namen de Amsterdammers weliswaar een 4-5 voorsprong, maar in de enige hangpartij ziet Van der Spek tegen Schouten winstkan sen, zodat het wel op 5-5 zal uit draaien. Hekkesluiter DD pakte bij VHS in Haarlem een punt 5-5. KNSB- competitieleider De Bolster sol liciteert naar de titel remiseko ning, want hij boekte zijn zesde gelijke spel. Overigens is DD blijkbaar nog niet in gevaar, want anders had Donner aan het eerste bord getroond. De nek-aan-nek-race om de landsti tel tussen V/Rotterdam en El VAS/ASC duurt ook na zaterdag voort. BSG/Bussum werd met 3-6 het slachtoffer van de Amster dammers, terwijl de Maasstede lingen Groningen met 6-4 klop ten. Bij de Rotterdammers ont braken Jan Timman en Max Eu- we, maar hun vervangers, de ge broeders Wind, wonnen beiden. Een verrassing was de nederlaag van Hans Böhm tegen Baljon. Het eerste tiental van Philidor/Lei- den zit in klasse I B op rozen. (3-7), terwijl het Leidse LSG zich onnodig door De Wolstad/Til- burg liet verrassen (4Vs-5V2). De teamleider van V/Rotterdam II was kwaad, omdat hij de gebroe ders Wind niet tegen Philidor kon opstellen, daar zij in het eerste moesten invallen, maar het is de vraag of de Rotterdammers dan hadden gewonnen. Ad van den Berg offerde tegen de Belgische kampioen Meulders twee pionnen. Hij kreeg deze te rug, maar meer niet V2-V2 Van Halderen veroverde al snel een stuk in het Frans: V2-IV2. Voorn zorgde met een gelijke stelling voor 1-2. Okkes was heer en meester in het centrum en dat le verde hem een toren op: 1-3. Sze- keley offerde tegen Piet Bakker een stuk, maar goed verdedigen bracht remise: lVa-SVz. Rinie Kuyf zette Dalderop kansloos van het bord: lVs-4Vs. Doelman offerde tegen Joop Piket een paard. Bij goed spel had het remi se moeten worden, maar de vlag van Doelman bezweek: IV2-5V2. Van Maaren maakte in een duffe partij remise, terwijl Peter Gelp- ke zijn opponent positioneel van het bord schoof: 2-7. Theo Piket moest 20 zetten in vijf minuten doen. Hij haalde het wel, maar zijn stelling was een puinhoop: 3-7. Wat LSG in de vorige ronden nog wel lukte, winnen, lukte nu niet. Teamleider Bosman: "Tegen een degradatiekandidaat verliezen, terwijl je kampioenskansen hebt, vind ik erg stompzinnig." Frans Erwich speelde een snelle remise, evenals Peter Bosch: 1-1. Tolenaar was kansloos: 1-2. Het Hans Böhm: verrassend verlies werd nog erger voor LSG want Verburg ging onnodig in een ge lijke stelling door de vlag: 1-3. Kuijpers maakte er met een ge degen winstpartij nog 2-3 van, maar door een taxatiefout van Baart werd het 2-4. Dobbelaar loodste zijn prima stelling keurig door de tijdnoodfase: 3-4. Sikkel probeerde in een toreneindspel nog van alles, maar het was en bleef remise. Heemskerk zag na pion winst totaal niets meer: 3V2- 5V2. Wichers veranderde door fraai priegelwerk een remiseach tige stelling in een gewonnen: 41/ 2-5V2. De reserves van Philidor/Leiden boekten een zeer royale 2V2-7V2 op het nu al zo goed als zeker ge degradeerde Maastricht. Barkema won na afsluiting van de damevleugel vlotjes op de ko ningsvleugel, terwijl Kohlbeck snel een stuk veroverde: 0-2. Van Ofwegen overvleugelde Kees van der Meer in het middenspel: 0-3. Het ging even mis, toen Van den Bosch verloor 1-3. Met doorlo pende vrijpionnen van Van Loon en Van Steenwijk werd het 1-5. Hans Kuyf besliste met een fraai pat tegen Van Reek de match: l1/ 2-5V2. Met positioneel vlechtwerk maakte Smit nog IV2-6V2. Bin nendijk en Selier hielden het toen maar voor gezien: twee remises en 2V2-7V2. Voorschoten I gaat in klasse II C net aan verliezen bij DD II. De Hagenaars staan met 5-4 voor. In het hangende dame-eindspel heeft Thieme slechts kansen op eeuwig schaak (prognose: 5Y2-4V 2.) De zwakte van Voorschoten aan de staartborden gaf de doorslag. Zo zag Bausch zijn aanval als boe merang werken en werd Brouwer in de tang genomen: 2-0. Bongers werd eraf gecombineerd. Huizer behield zijn 100 procent-score door combinatoir te winnen: 3-1. Wouters strafte een actie van En schedé af, maar de aanval van Wi se kwam te laat 4-2. Both had lang het initiatief, maar kwam routine tekort: 5-2. Houweling greep zijn kans, toen Evertse de zaak forceerde, terwijl Schickink Kool een moeilijk eindspel met twee paarden tegen een toren toch nog wist te winnen: 5-4. LSG II slaagde er niet in het huze- renstukje van Voorschoten in de vorige ronde te herhalen, want het werd een weliswaar onver diende 4V2-5Va nederlaag tegen koploper Moerwijk I. Bakker en Brunia konden de zware stukken van hun tegenstanders niet tegenhouden: 0-2. Wiebes maakte met een degelijke remise V2-2V2. Een sterke aanvalspartij van Konings betekende IV2-2V2, maar de strijdmacht van Egberts verdween in de doos: IV2-3V2. Rex van Dijken zag tegen Smout niet hou hij moest winnen en verloor op vlag: 2V2-3V2. Mieremet stond gewonnen, toen zijn opponent drie maal dezelfde stelling claim de. Het was inderdaad zo en dus remise: 3-4. In tijdnood gaf Van der Drift minstens remise weg: 3-5. Geertsma won een technisch eindspel, terwijl Pols in de lang ste partij zich Tiaar remise vocht: 4V2-5V2. Eén van de vele malendat Leiden Lions de kans op een treffer miste. Hier mist Theo Dietz de zo broodnodige koelbloedigheid om goalie Harry van Bilsen te verschalken. LEIDEN - Menken/Leiden Lions liep gisteravond tegen Feenstra Heerenveen in dubbel opzicht één op vier. Zowel waar het ging om het verschil in pure klasse als bij het aantal gescoorde doelpun ten: 4-16 Het team van Paul Dom 111. dat als een gestroomlijn de bolide uit de startblokken was geschoten, ontmoette op weg naar de laatste Plav Off-kans dusdanig veel (Friese) hindernis sen, dat het aan het eind van de rit niet veel meer voorstelde dan een hevig sputterende vooroorlogse hoestbui op vier wielen. Leiden Lions, dat eerder dit seizoen Heerenveen nog met 1-3 verraste, werd nu door de equipe van Lar- rie van Wieren op bijkans genan te wijze te kijk gezet. Op werke lijk alle onderdelen van het spel demonstreerden de "verwar mingsjongens" hun surplus aan kwaliteit: gaven ze de Leidenaars vooral een lesje in het doelmatig uitvoeren van het Power Play en het koel afmaken van deals regel bekwaam opgezette aanvalsae- Waar bijvoorbeeld Theo Dietz en Ivan Kocanda ieder tot driemaal toe niet bij machte waren ge weest om vanuit vogelvrije posi- ti'e doelman Harry van Bilsen te passeren, droeg bankspeler Luk de Vries één minuut voor tijd het onthullende bewys voor die laat ste stelling aan. door, zonder voordien de puck ook maar een keer te hebben beroerd, simpel de zestiende treffer op het bord te brengen. Een goal. die het voorde Leidenaars zo trieste einde vormde van een duel, dat die spelers zo voortvarend waren be gonnen. In de openingsfase hadden de "blauwwitten" de Friezen bru taalweg in eigen stellingen opge sloten en kregen met name Dietz. Meyer en Cuomo uitstekende mogelijkheden. Geen moment had het er in die periode op gele ken dat Leiden Lions uiteindelijk onder de Heerenveense slopers hamer zou vallen. Goed, de noor- derlijke formatie mocht na 4.43 minuut via Jan Jansen dan wel op gelukkige wyze de 0-1 vinden, maar die treffer had geen demo raliserende werking op de Ton Menkenhal-bewoners. Toen ech ter een minuut later goalie Ed Nienhuis op bedenkelijke wijze in de fout ging op het moment dat de verdediger Mike Powers zijn geluk beproefde met éen houd baar "slapshot", werd hot eerste krasje op het Leidse plaatwerk wel duidelijk zichtbaar. De be zoekers namen het initiatief over en legden vervolgens hun oppo nenten hun wil op, wat werd weerspiegeld in het derde doel punt, dat Jan Jansen (assist Lar- rie van Wieren) aantekende. Het mechanisme van de Domm- machine begon na die 0-3 de ge breken te vertonen, die daarvoor zo nadrukkelijk verborgen waren gebleven. Nadat Gordy McDo nald de paal had getroffen, profi teerde die laatste van zwak doel- manswerk van Nienhuis, die een inzet van Powers knullig voor de Canadese nummer 2 liet ploffen. Leiden Lions, bij wie Jean Martin (voorzitter Pirn van Halem: "We zijn zaterdag rondgekomen") in steeds sterker mate een tekort aan wedstrijdritme etaleerde, was na die treffer definitief tot stilstand gebracht Desupprema- tie werd door Heerenveen met een gaaf staaltje "penalty killing" (Jack de Heer bevond zich op de strafbank) onderstreept en ver volgens met de 0-5 van ander maal Jansen tot volle rendement gebracht. Onder die. ongelijke, omstandig heden tilden de bewoners van de Thialfbaan de score in het tus- senpart systematisch naar 0-8 (doelpunten van Leo Koopmans. Brian de Bruyn en Jappie de Boer), waarna Rob Hagendoorn na assists van Dobbelaar en Van Sloun doelman Van Bilsen van de "shut out" (wedstrijd zonder tegengoals) mocht beroven Met een man minder omdat Piet Nota in het zondebankje zat, zorgde Wayne Zuk vervolgens voor 1-9, waarna in de laatste periode door Kocanda, Cuomo, Dobbelaar (voor Leiden) en Koopmans, Jack de Heer (3x). Jansen De Bruyn en De Vries de eindstand op 4-16 werd bepaald. Een resul taat. waarmee het verschil in klasse tussen beide ploegen niet beter getypeerd had kunnen worden GERARD VAN PUTTEN LEIDEN - In de Overgangsklasse D van de microkorfbal- competitie is de spanning in de degradatiezone te snijden. Niet alleen DEVD en Sperwers komen in aanmerking om te degraderen, maar ook De Algemene en De Danaïden. Doordat De Algemene in de slotfa- Se punten aan het verzamelen is en De Danaiden niet meer tot winst schijnt te kunnen komen, naderen beide ploegen elkaar in punten. Gelet op de nóg te spelen wedstrijden kan De Algemene meer punten verzamelen dan De Danaiden. Fides Pacta kwam te gen het Eindhovense Rust Roest niet tot winst. In klasse 2B heeft Ons Eiland mede-kampioens kandidaat Meervogels met dui delijk verschil opzij gezet 8-4. Ook Fiks uit Oegstgeest rekende met een van de concurrenten af. Tegen Zwervers werd een ver diende overwinning geboekt 9-7. De Algemene-Sperwers 11-11 (3-9). Voor De Algemene zijn er nog steeds mogelijkheden aan wezig om degradatie te ontlopen. Weliswaar stuurde coach Bart Lambooy zijn ploeg de zaal in om een "vier"punten wedstrijd te spelen, maar het gelijke spel werd gelet op de wijze hoe dat tot stand kwam eveneens met vreugde begroet. Het moeten winnen bezorgde De Algemene in de eerste helft veel zenuwen. De Leidenaars kwamen niet zon der kleerscheueren uit die eerste helft. Via 0-4 en 3-6 kwam Sper wers na 30 minuten op een zeer comfortabele voorsprong uit: 3-9. In de tweede helft werden bij Algemene de bakens op voor- treffleijke wijze verzet. Na acht minuten hadden Ruud van Vliet (2x) Wim van Vliet en Jorry Ser- dijn de stand een beter aanzien gegeven. (7-9). Alle mogelijkhe den waren nu weer aanwezig om op gelijke hoogte te komen. Sperwers hield echter nog vol doende tussenruimte 8-11. Een jagend De Algemene zag Lans het vroegtijdig op balbezit spe lende Sperwers toch nog een punt afhandig te maken. Wim van Vliet, de goed spelende Martin Filippo en Ruud van Vliet zorg den voor de laatste drie treffers. Doelpunten Ruud v. Vliet (4x), Wim v. Vliet (2x), Martin Filippo (4x) en Jorry Serdijn. Trekvogels-De Danaiden 17-12 (9-5). De ploeg van Gerard Bos gaat onverwacht toch nog een moeilijk slot van de microcompe titie tegemoet. En de vraag is ge wettigd of de Leidenaars conditie genoeg hebben om nog punten binnen te halen. Ook tegen Trek vogels kwam De Danaïden door conditiegebrek niet "aan de bak". In de beginfase hielden de Lei denaars nog stand tegen het toen reeds schotvaardige Trekvogels, maar in de vijftiende minuut nam Trekvogels definitief afstand 7-3. Cees Christiaanse en Eric Filc- mon hielden de achterstand bij rust nog beperkt tot 9-5. Bij 11-6 veerde De Danaiden.'waarin Eric Filemon wederom plaats moest maken voor Gerard Nap, weer wat op. Door de inbreng van Ge rard Nap - binnen 8 minuten 3 doelpunten - kwamen de Leide naars op 14-12. Dit had echter zo veel van de conditie gevergd, dat Trekvogels zelfs Vl ij gemakkelijk nog naar 17-12 kon uitlopen. Doelpunten: Cees Christiaanse (4x), Eric Filemon, Bea v. d. Meel, Ingrid van Haren, Trudy Nap en Gerard Nap (4x). Rust Roest-Fides Pacta 12-11 (6-7). Gedurende bijna het groot ste deel van de wedstrijd bezat Fides Pacta een voorsprong op Rust Roest. Via 1-0 kwamen de Leidenaars op een verdiende 6-7 voorsprong uit bij rust. Na de rust kwam Fides Pacta door 2 doel- punten van Wim Piket zelfs op 7-9. Rust Roest haalde echter goed in en kwam in de laatste mi nuut op 12-11. Ook Fides Pactais nog niet vrij van degradatie zor gen, maar op de ranglijst zal hoogswaarschijnlijk geen veran dering komen. Geldrop en SOS bleken in de afgelopen periode nauwelijks tot staat om punten te verzamelen, zodat een verrassing uit die hoek niet te verwachten is. Doelpunten: Daan Carree (2x). Dik Onderwater (2x), Nico Pikaar (2x), Wim Piket (3x), Anja Kam ping, Diet Rijsbergen. Zuiderkwartier-Crescendo 12-8 (5-4). De voor Crescendo zo be langrijke derby tegen Zuider kwartier werd voor de groen-wit- ten geer voortzetting van de overwinningenreeks. In een ge- lijkopgaande wedstrijd moest de ploeg van trainer Frans de Haas in de slotfase zijn meerdere er kennen in Zuiderkwartier, dat net even over meer kwaliteit en routine beschikte. Bij de rust wa ren de kaarten nog lang niet ge schud. Wel bezat Zuiderkwartier toen een kleine voorsprong 5-4, maar Crescendo boog deze be kwaam om en leek voor een ver rassing te gaan zorgen. Het koel operende Zuiderkwartier kwam met nog tien minuten te spelen echter langszij en besliste met een kleine tempoverhoging deze wedstrijd. Voor Crescendo scoorden: Louis Kok (3x), Joke Geijer (3x), Piet l'Amieen Wilfred Cornelisse. Voor Zuiderkwartier: Ineke den Hertogh, Toos van Dam, Wil de Wit (4x), Albert de Groot (3x), Dirk Jan de Kreek (2x) en Joep van Dam. Olga Soedan van Ons Eiland in duel om de bal. Ons Eiland-Mecrvogels 8-4 (4-2). Een fraaie en knappe overwin ning op Meervogels, één van de nog overgebleven concurrenten, was het resultaat dat de ploeg van Piet Weerheim na 60 minuten binnenhaalde. Een goed gecon centreerd Ons Eiland kwam door doelpunten van Nan Degenaars Julia Arnoldus en Barry van Duin op een 3-1 voorsprong, die niet meer uit handen werd gege ven. Na de rust zette Piet Beek man door twee treffers Ons Ei land definitief boven aan de ranglijst 6-2. Zonder nog in ge vaar te komen werd een 8-4 eind stand bereikt. Fluks-KOAG 6-9 (3-4). Slecht schieten en veel plaatsfouten kenmerkte deze belangrijke wedstrijd. Fluks verloor doordat het slechter speelde dan KOAG dat ook maar weinig raad wist met de bal. Bij rust waren er nog wel mogelijkheden (3-4), maar toen KOAG wegliep naar 3-6 was de wedstryd beslist. Pernix-Merwic 8-8 (1-4). Een fel Merwic zag kans na 20 minuten een verdiende 0-3 voorsprong te nemen. Carla v. d. Vecht ver kleinde die wel, maar Merwic ging de tweede helft in met een 1-4 voorsprong. In de tweede helft kwam Pernix mede door twee wissels - Daan Freekc en Jet Boter - sterker voor de dag. Na 1-5 werd langzaam ingelopen tot 7-7. Met nog één minuut te gaan kwam Merwic op 7-8, maar Lies- beth Brokaar zorgde er voor dat Pernix toch nog (theoretische) kansen behield op een titel. Ove rige doelpunten: Kees Horten- sius (3x), Janko Breedveld (2x)en Peter Kuipers. In de derde klasse heeft Fiks con current Zwervers voor goed afge schud. Nog drie punten zijn maar nodig om de titel binnen te halen. Fiks starte goed en kwam in de 20ste minuut op 5-1. Na de rust kwam Zwervers nog éénmaal ge lijk (6-6) maar het taktisch goed spelende Fiks haalde toch ver diend de overwinning binnen: 9-7. Doelpunten: Dirk Jan Elzen- ga (4x). Robert v. d. Kraan (3x), Aad Knetschen Martin Huizinga. GERT GRESSIE

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 13