Jan Lammers: "Ik maakte een stuurfout Televisie in dubbelrol bij shirtreclame Philidor en LSG vechten om promotie Koplopers in volleystrijd [iiven winnen Sylvia Barlag: Record door training op fietspaden Zandvoorter 5crasht9 in Rio Betaald voetbal opnieuw afgelast Between aan leiding in biljartcompetitie ZATERDAG 3 FEBRUARI 1979 SPORT PAGINA 13 De hypocrisie van de politieke par tijen over de shirtreclame neem langzamerhand lachwekkende vormen aan. Het is alsof er door twee wereldmachten over ont wapening wordt onderhandeld, waarbij de ene partij zich plotse ling vastbijt in de dumdum-ko- gel. Alles mag, de H-bom, de neu tronenbom, napalm, ontblade- ringsmiddelen, maar zodra komt niet de dumdum-kogel ter spra ke, of er wordt vastberaden ge roepen: "Niet dan over mijn lijk!" Alsof shirtreclame de bestaande situatie ingrijpend zou verande ren. De spelers lopen toch al met reclame op het veld, namelijk met de driestrepige Adidas- reclame, waarvan iedere insider, dus iedereen die wel eens een spotoutfit koopt, weet dat het om shirtjes, broekjes of schoenen van de Duitse sportartikelenfir ma Adidas gaat, zo goed als ie dereen weet dat die haan bij de VARA hoort en niet bij de NCRV, en dat dat ronde mannetje, als het uit banden is opgebouwd bij Mi- chelin hoort, en als het een bruine kleur heeft, bij Droste hoort. De naam van de sponsor wordt trouwens ook niet verborgen ge houden als de elftallen in hun trainingspak het veld betreden. Maar dan is de televisie meestal nog niet in actie, en het gaat erom dat de televisie geen gratis STER- zendtijd verleent aan elf sand wich-men van de ene firma plus de elf sanwich-men van de ande re firma. Laten we even een dui delijk voorbeeld geven. AZ'67 heeft op zijn shirtjes, in plaats van de naam van de spelers zoals tot op heden, de naam van Wastora geborduurd. Wastora doet dat niet om de twaalfduizend man op de tribunes deze firmanaam in te prenten, maar in de hoop dat zes miljoen televisiekijkers die naam onuitwisbaar in het geheugen krijgen gegrift. Betaalt Wastora daarvoor een prettig bedrag aan de STER, dus aan de regering en de omroepverenigingen? Nee, Wastora betaalt daarvoor een verhoudingsgewijs klein bedrag aan AZ '67Daar zit iets scheefs in Maar dit scheve is niet minder scheef dan de oogluikend toege stane reclame in de stadions, de borden die er ook niet staan voor de toeschouwers, maar voor de televisiekijkers, hoewel de eige naar van het stadion de centen ervoor krijgt. Het stadion is in zo'n geval dus een soort bordeel houdster, die gelegenheid geeft tot een vorm van visuele ontucht en daar goed voor betaald krijgt. De vraag is dus, of je de bestaande wantoestand nog moet uitbrei den met shirtreclame, of juist op dit punt "halt, tot hier en niet Verder!" moet roepen. Persoon lijk vind ik dat die shirtreclame er ook nog wel bij kan, en wel omdat de dubbelzinnige rol van de tele visie in deze kwestie uiterst ver troebelend werkt. De televisie zendt immers maar al te graag voetbalwedstrijden en samenvat tingen van voetbalwedstrijden uit. Daar moet je ze voor betalen, je kan ook zeggen: daar moet ze voor bloeden. Maar gerekend naar de tijd die aan voetbal wordt besteed, bloedt de televisie (de NOS, de verschillende omroep verenigingen) natuurlijk maar een klein beetje. Ze betaalt veel meer voor een uur Toon Hermans of voor een uur Hollands Glorie dan vooreen uur samenvattingen van de competitie. Ze krijgt de voetbalprogramma's ook min of meer panklaar geleverd. Er hoeft niet eerst een regisseur (hoewel Walter van der Kamp zich daar graag voor zou aanmelden) veer tien dagen lang met de Ajacieden en PSV'ers te trainen, dat doen die clubs in eigen beheer, dus wat dat betreft krijgt de televisie het in de schoot geworpen. Dubbelrol De televisie speelt dus een dubbel rol. Voetbal is voor haar een top- programma, maar wordt nog steeds niet als een topprogramma betaald. Het voetbal sjoemelt daar een beetje tussendoor. Het neemt genoegen met wat de tele visie betaalt, ook al omdat het aan de andere kant wat vangt voor de "televisierechten" van de recla me. In zijn beruchte TV-debat met de hoofdredacteur van het Leidsch Dagblad, Han Mulder, heeft Peter Post er onlangs op gewezen dat de bezoekers van zijn zesdaagse 60 gulden per piaats zouden moeten betalen als de baan niet bont en blauw be pleisterd was met reclame. Ver moedelijk zouden ze meer dan zestig gulden moeten betalen, omdat er geen vijftigduizend be zoekers zouden komen als ze zes tig gulden moesten, betalen, dus die dertigduizend die ook dan nog zouden komen, zouden dan bijvoorbeeld vijfentachtig gul den moeten betalen. Maar omdat er dan lang geen dertigduizend mensen zouden komen opdagen, zouden de achttienduizend die vijfentachtig gulden zouden kunnen en willen betalen inmid dels honderd gulden moeten be talen, maar het is natuurlijk zeer de vraag of er dan werkelijk tien duizend mensen bereid zouden zijn honderddertig gulden te be talen. Enzovoort, enzovoort. Berend Boudewijn, de directeur van de Amsterdamse Stads schouwburg, vertelde me laatst dat een plaats in de zaal voor een operavoorstelling zonder subsi die momenteel 250 gulden zou moeten kosten. Vergeleken daarmee is een plaats van zestig gulden voor een avond zesdaag se, met minstens zoveel acteurs en zangeressen als in een opera, nog spotgoedkoop. De opera redt het (bravo!) nog zonder reclame, de zesdaagse redt het nog zonder subsidie, maar de PvdA doet er wel verstandig aan te bedenken dat haar achterban zestig gulden moet betalen voor een avondje zesdaagse als ook hier de reclame zou worden verbannen (inclusief de shirt-, pet- en broekreclame die in de wielrennerij gebruike lijk is), of dat de regering de be- roepssport op dezelfde manier moet gaan sponsoren als het be roepstheater. Dat gaat nu ook ge beuren, zal men zeggen, maar dan toch op heel bescheiden wijze, gezien het aantal "gezelschap pen" en het aantal "acteurs". NICO SCHEEPMAKER LEIDEN - Nu V/Rotterdam II na de nederlaag tegen Den Haag moest afhaken, gaan de schaak teams van Philidor/Leiden en LSG/Leiden in klasse I B van de KNSB-competitie aan kop. Uit gerekend in de laatste ronde ontmoeten beide Leidse teams elkaar, hetgeen dus een span nende nek-a^n-nek-race kan op leveren met als inzet een plaats in de hoofdklasse. Philidor I walste rode lantaarndra ger Maastricht I plat. Van Maaren verloor als enige door een geval len vlag, terwijl Voorn-en Van Steenwijk remise maakten. Bak ker, Joop Piket, Gelpke, Theo Piket, Okkes en Selier wonnen op rij. Ad van den Berg en ex- Philidorspeler Jan van Reek bra ken hun partij af. Na uitvoerig analysewerk van deze "eindspel studie" bleek de partij op tempo remise te zijn en derhalve be droeg de winst van Philidor 7V2- 2Vz. In de vandaag te spelen zesde ronde gaat een compleet Philidor op bezoek bij V/Rotterdam II. Thee Piket ziet het wel zitten en houdt het op een 6-4 overwinning voor de Leidenaars. Concurrent LSG I wint wel, maar de score valt meestal magertjes uit. Tegen Overschie I had het zondermeer 7V2-2V2 moeten wor den, maar door geklungel werd het slechts 5V2-4V2. Baart, Sikkel, Wichers, Tolenaar en Oei zorgden voor degelijke winstpartijen. Verburg voegde daar nog een remise aan toe. Erwich en Dob belaar waren na stukverlies ge heel kansloos, terwijl Kuijpers en Heemskerk vanuit kansrijke po sities verloren. Teamleider Nico Bosman verwacht vandaag tegen degradatiekandi daat De Wolstad uit Tilburg nu eens een ontketend LSG en der halve een royale zege. Philidor II/Leiden vecht voor zijn laatste kansen op handhaving in klasse IB. De Leidenaars zijn nog steeds puntloos, want ook tegen HMC/Den Bosch ging het mis: 4-6. Van Loon, Van Ofwegen, Smit en Barkema vloerden hun opponenten. Van den Bosch, Vergeer en Hans Kuyf gingen combinatoir de boot in. Jongsma dolf het onderspit in de tijdnood van zijn tegenstander. Binnen dijk had er 5-5 van kunnen ma ken, maar hij kon het winnende einde niet vinden en verloor. Teamleider Ton Kohlbeck: "Van daag is de strijd tegen het ook nog puntloze Maastricht I onze laatste strohalm. We moeten winnen, anders zijn we nu al gedegra deerd". Een vrij uit spelend Voorschoten I zorgde in klasse II tegen koplo per Moerwijk I voor het nodige stuntwerk. Schuckink Kool ver overde al na zes zetten een stuk. Wouters en Houweling wonnen met hun pionnetjes, maar Bon- gers kwam niet verder dan remi se: Va-3Vz. Huizer zorgde voor V2-4V2, toen de vlag tijdnoodspecialist Rex van Dijken te vlug af was. Brouwer liep met een pion naar dame en V2-5V2. De vooruitgespeelde partij van Both werd toen remise gege ven. Dat Bert Houweling, Thieme en Wise nog verloren, was eigen lijk niet belangrijk, want de winst was al binnen: 4-6 winst voor Voorschoten. Oud-eerste klasser DD II is van daag de tegenstander van Voor schoten; een strijd met gelijke kansen. LSG II had weinig moeite met het puntloze Overschie II: 3V2-6V2. Smout, Pols, Wiebes en Van der Drift boekten winstpartijen. Re mises kwamen op naam van Ko- nings, Bakker, Van Schaik, Bru- nia en Geertsma, terwijl Egberts als enige verloor. Vandaag moet LSG II zich waar maken. Tegenstander is Moer wijk, dat aan kop bleef, omdat ook concurrent Spangen verloor. Bij winst heeft LSG zelfs kam pioenskansen. Te mooi om waar te zijn, want de leider van het Leidse tiental ziet een stunt a la Voorschoten niet één, twee, drie zitten, hoewel Jan Lammers: na zijn 'crash' een illusie c RIO DE JANEIRO (GPD/ANP) - Jan Lammers heeft in de eerste weken van het in Argentinië gestarte formule-1 -seizoen met veel pech te kampen. Moest hij twee weken geleden in Buenos Aires tien ronden voor het einde met een gebroken aandrijfas vroeg tijdig naar de pits, afgelopen donderdag reed hij zijn Shadow-wagen in de vrije training voor de Grand Prix van Brazilië door - zoals hij zelf zegt - een stuur- of inschattingsfout met een snelheid van 160 kilometer per uur total loss. De Zandvoortse coureur die ongedeerd bleef, moest gisteren tijdens de eerste officiële training op het circuit Interla- gos met zijn reservewagen genoegen nemen met een twintigste plaats (2.31.60), ruim zeven seconden achter de snelste man in de training, Jacques Lafflte. De oorzaak van Lammers crash moet indirect gezocht worden in het feit dat de debutant in het Grand Prix-circus in Argentinië een fikse mentale dreun opliep. In de afgelopen maanden ver klaarde de Nederlander, dat hij sneller was dan zijn teamgenoot Elio de Angelis. In de trainingen en de wedstrijd in Argentinië bleef Lammers echter in de scha duw van de Italiaan, die zijn stal- genoot zelfs een ronde inhaalde. Doordat De Angelis stukken sneller was. kreeg hy bovendien de zogenaamde "qualifiers", de supersnelle banden die eigenlijk voorbestemd waren voor Lam- Risico's Lammers kon dat allemaal niet verwerken en wilde in Brazilië la ten zien dat niet De Angelis, maar hij de snelste man van het Sha- dow-team is. De Zandvoorter nam dientengevolge meer risi co's dan normaal en reed zijn wa gen total-loss. Het toeval wil dat De Angelis, die veel meer erva ring heeft dan Lammers, een dag later op precies dezelfde plaats uit de bocht vloog. Hoewel hij moet wennen aan de reservewa gen, is de kans zeer groot dat Lammers start in de Grand Prix van Brazilië, omdat de 24 snel- sten in de training in de wedstrijd mogen uitkomen. Een training overigens, die ook bij de andere coureurs allesbehalve naar wens verliep. James Hunt bijvoorbeeld had de grootste problemen met het Braziliaanse circuit. Vandaar dan ook, dat hij nauwelijks zijn stempel op het koersverloop kon drukken. Zei de Engelsman na afloop: "Dit circuit is levensgevaarlijk. Het lijkt meer op een wasbord dan op een echte wed strijd baan. De kop van de rangschikking zag er na de tweede training als volgt uit 1. Jacques Laffite (Fra) Ligier 2.23,07 (gem. snelh. 198,126 km/ uur), 2. Patrick Depailler (Fra) Ligier 2.23,99, 3. Gilles Villeneu- ve (Can) Ferrari 2.24,34, 4. Jody Scheckter (ZAF) Ferrari 2.24,48, 5. Jean Pierre Jabouille (Fra) Re nault 2.24,85, 6. Didier Pironi (Fra) Tyrrell 2.25,16, 20. Jan Lammers (Ned) Shadow 2.31,60. LEIDEN - In de eerste klasse van de volleybalcompetitie begon koploper Orion niet zo best tegen middenmoter WVC. Pas na de tweede set (15-8, 5-15) ging het draaien. Grote handicap was de zwakke serve bij Orion. Ook de veldverdediging was minder ver zorgd dan normaal. In die derde set echter werden de hersens be ter gebruikt en met Cor Wesse- ling als uitblinker werd W.V.C. zwaar onder druk gezet. Het re sultaat was er dan ook naar 15-7, 15-5 voor Orion dat daarmee zijn ongeslagen status vasthield. Gemini 3 en Blok gingen gelijk met elkaar op. Gemini won de eerste set met 15-13 na met 0-10 achter gestaan te hebben. Daarna wist Blok via 9-15 en 13-15 de stand op I-2 te brengen. Daarbij bleef het, want i.v.m. een te starten basket balwedstrijd besloot de zaallei ding de wedstrijd te staken. De competitieleider moet nu bepa len of de wedstrijd in zijn geheel moet worden overgespeeld of dat alleen de vierde set nog moet worden afgewerkt. R. V.V. was weer eens ouderwets op dreef. Kennelijk voelen de Rijns- burgers er niets voor om betrok ken te worden bij de degradatie strijd. Het bepaald niet zwakke Ridderveld kon met een 3-0 ne derlaag weer naar huis terugke ren. D.A.C. blijft ook winnen. De ze keer was de Leidse studenten- ploeg S.K.C. het slachtoffer (3-0). Leython 2 en Gem. 4 vochten ver woed om de punten. Leython verloor de eerste set met 11-15, maar won de tweede met dezelf de cijfers. De derde verloor het weer (7-15) maar de vierde bracht weer winst (15-10). De 2-2 was hier de enige juiste uitslag. Orion 2 wilde wel tegen W.V.V. maar heeft te weinig doorzet tingsvermogen om tot winst te kunnen komen. Orion 2 nam een 4-9 voorsprong maar verloor uit eindelijk met 18-16. Daarna wist W.V.V. met veel zachte aanvallen de volgende sets ruim met twee maal 15-7 op zijn naam te bren gen. Bij de dames is V.C.O. van slag. Nu werd uit in Alphen van D.A.C. kansloos met 3-0 verloren. R.V.V. speelde in de eerste set tegen L.U.S.V. praktisch vlekkeloos volleybal (4-15). Daarna zakte het tempo, terwijl het blok bij L.U.S.V. beter geforméerd werd. Toch nog winst voor R.V.V. met II-15. Daarna ging het mis. Toen ook Tine van Baren zich nog blesseerde was snel verklaard waarom R.V.V. (16-14) verloor. In de vierde set brachten meer zelf beheersing en plaatsballen de rust terug. RW won royaal (7-15) de 1-3 zege voor R.V.V. een feit NOVO 2 en Orion speelden een par tij met lange rally's. Alleen de in zet van Orion was iets groter en dat was net voldoende om aan het einde van elke set de balans naar de kant van de Hazerswoudse dames te doen doorslaan (15-11, 15-8 en 15-13). NOVO 3 en V.C.L. deelden de pun tjes in een duel van wisselend ni- Leython 4 was in feite sterker dan Gemjni 4 maar verkeek zich toch een beetje op de Voorschotense ploeg. Ondanks het uitstekend spel van hoofdaanvalster Nel van Elk en invalster Karin Schone- veld werd het een draw (13-15, 15-6, 15-1 en 7-15). Leython 5 had zich opgemaakt om S'70 in ieder geval één puntje af te snoepen, maar de zenuwen wa ren de dames danig de baas. Het gevolg: een voor het oog niet geïnspireerd Leython, dat in feite kansloos verloor (8-15,9-15,8-15) en nog vaster op de laatste plaats kwam. GER RENES ZEIST - De KNVB heeft voor het komende weekeinde opnieuw alle wedstrijden voor de compe titie in het betaalde voetbal af gelast. Dit houdt in dat de voet balclubs in zowel de ere als ook de eerste divisie het nu al acht weken zonder een recette moe ten stellen. Ook de Westduitse voetbalbond kent problemen met de afwer king van de competitie. Als alles volgens plan loopt, zal de Bun- desliga de volledige draad pas weer op 10 maart oppakkken. Tijdens een bijeenkomst van voorzitters van Bundesli- gaclubs is gistermiddag in Frankfort besloten de zaterda gen voor 10 maart uitsluitend te benutten voor inhaalwedstrij den. Met 15 stemmen voor en 3 tegen namen de voorzitters het plan van competitieleider Her mann Schmaul aan. Het is de bedoeling dat in een periode van vier weken 24 van de 25 eerder afgelaste wedstrijden worden ingehaald. Het met een schuld van 2,5 miljoen mark kampende Hertha BSC Berlin kan door deze beslissing een maand lang geen inkomsten boeken. "Wij worden er nu voor gestraft dat we alles hebben ge daan om onze wedstrijden door te laten gaan", zei preases Otto- mar Domrich bitter. Net als Her tha BSC stemden ook VFB Stuttgart en Eintracht Frank furt tegen het plan. "In de ko mende vijf weken hebben we twee uitwedstrijden en drie vrije zaterdagen", klaagde Frankfurts voorzitter Achaz von Thumen. "Onze pech is dat wij geld besteed hebben aan een verwarmingsinstallatie". Ie dereen was het er overigens in Frankfort over eens dat aan houdend slecht weer ook het nieuwe plan in duigen kan laten vallen. De doelman van de eerste divi sieclub FC Groningen, Azing Griever zal vermoedelijk aan het eind van het seizoen zijn club verlaten. Hoewel Gronin gen zijn doelverdediger graag wilde behouden konden beide partijen niet tot overeenstem ming komen over het contract. Russisch duo pakt titel ZAGREB - Het Russische paar Natalia Linitsjoek/Gennadi Karponosov heeft gister avond de Europese titel ijs- dansen bebaald. Het duo onttroonde Irina Moisejeva en Andrej Minenkov, die eerder de wereldtitel aan hun landgenoten verspeel den. LEIDEN - Het eerste viertal van Between heeft de kop in de Leid se biljartcompetitie kunnen ne men, door zelf met 0-8 van Rijns treek te winnen, terwijl de topper Landzicht 1-Carambole 1 uitge steld werd. Between kwam tegen Rijnstreek nogal gemakkelijk aan de punten, daar de Alphena- ren voor dit duel niet kwamen opdagen en reglementair met 8-0 verloren. Between bereikte door dit resultaat een totaal van 66 punten uit 13 wedstrijden. Met 62 uit 12 kan de Carambole dit aan tal overtreffen, maar de nr. 3 van de ranglijst, Landzicht (53 uit 12) zal dit niet zomaar toestaan. De Uitslagen in de eerste klasse: UVS l-'t Zuid 1 2-6; Rijnstreek klasse worden de wedstrijden uit het nu gestarte derde gedeelte van de competitie overigens op neutraal terrein gespeeld. Het Wapen van Voorschoten 1 pas seerde in de tweede klasse Ca rambole 2. De Voorschotenaren wonnen zelf met 6-2, de Caram bole stelde de ontmoeting met de Heul 1 uit, waardoor het wapen van Voorschoten nu op 75 uit 14 is gekomen, terwijl Carambole 2 op 74 uit 14 bleef staan. Derde is De Waag 1 met 65 punten uit 14. De uitslagen: Rijnegom 1-De Waag 1 2-6; Wapen van V.-TOG 1 6-2; Morspoort 1-TOP 1 4—1. In de 3e klasse blijven Landzicht 3 en Cleyn Duin 1 elkaar op de voet volgen. Landzicht 3 "settelde" zich op 69 uit 14; Cleyn Duin op 62 uit 13. De uitslagen: Cleyn Duin 1-Rijnegom 2 6-2; Landzicht 2- Between 2 4-4; Wachtje 1-Land- zicht 3 2-6. Vierde klasse: Rijne gom 3-TOG 2 2-6; Carambole 3- Landzicht 4 4-4; DOB 1-DOS 1 6-2. Vijfde klasse: Zwaantje 1- TOP 2 7-1; Carambole 4-DOS 2 4-4; Landzicht 5-De Waag 3 2-6; Cleyn Duin 2-'t Zuid 2 0-8. Zesde klasse: Landzicht 6-De Waag 4 2-6; DOS 3-DOB 2 5-3. Zevende klasse: Wachtje 2-TOG 3 6-2; VOP 2-DOB 3 4-4; DOS 4-Ca- rambole 5 6-2. Achtste klasse: Spoortje 2-Cleyn Duin 4 2-6; De Waag 5-Morspoort 2 4-4; 't Zuid 3-De Heul 3 6-2. Negende klasse: Spijkerbak 2-Morspoort 4 4-4; ARNHEM - Op van sneeuw en ijs ontdane fietspaden ligt voor een deel(tje) de basis van Sylvia Barlags nationale indoor-vijf- kamprecord dat ze afgelo pen zaterdag in Zwolle vestigde. Dit via een score, die door een foutieve be rekening vanuit het Zwol se organisatorische brein weliswaar te geflatteerd bleek, maar na herbereke ning bleven er voor de Amsterdamse altijd nog 57 punten meer over dan haar totaal van vorig jaar. „Inderdaad, mede door het lopen op ijsvrije fietspaden. Natuurlijk hebben die lange afstand-jon gens het in deze tijd heel wat moeilijker. Omdat de echte tech niektraining buiten onmogelijk is, hebben we noodgedwongen het accent verlegd op het lopen. Op de fietspaden dus, dat was de enige mogelijkheid. Uiteraard train ik daarnaast wekelijks nog twee keer in de zaal waarbij dan nog de krachttraining komt", vertelt de 24-jarige ADA-atle- te. In Zwolle was het effect van dit al les merkbaar. Het slotnummer, de 600 m, legde Sylvia Barlag af in de opmerkelijke tijd van 1,39,9, bijna 4 seconden sneller dan vo rig jaar. Daarmee maakte ze haar zwakke hoogtesprong van 1.70 m meer dan goed. Aangezien Sylvia op de horden (8,6 seconden), het verspringen (6.02 m) en het ko gelstoten (12.20 m) ook al betere prestaties afleverde dan begin vorig jaar mocht ze een nieuw re cord aanvragen. Een indoor-record dat in de regel weinig waarrif rine krngt en vnnk niet wordt beschouwd als een goede maatstaf voor het veel be langrijker buitenseizoen. Uiter aard zijn goede indoor-prestaties lang niet altijd een garantie voor herhalingen in de buitenlucht. In het geval Sylvia Barlag ligt het anders. Het is zelfs niet overdre ven om nu al te beweren dat dank zij de prestaties op de vijfkamp in Zwolle de Nederlandse dame- satletiek een succesvol buiten seizoen tegemoet kan gaan. Een seizoen waarin de Europacup vijfkamp wordt verwerkt. Optimisme „Voor het komende Europa-Cup toernooi staan we er na nujn ge voel zeker zo goed, misschien wel beter voor", vindt Sylvia Barlag. Uiteraard stoelt dat optimisme voor een deel op haar recente re cord, „datje wel mag projecteren op het baanseizoen. Vorig jaar nam ik me na een totaal van 4318 punten in Zwolle voor ook in de zomer zo ver te komen. Het wer den toen zelfs 4348 punten. Het komende seizoen zijn die 4374 punten dus een nieuwe uitda ging", klinkt het hoopvol. Dat zou een mooie basis zijn voor het Europa-Cupteam. „Maar vooral de prestaties van Tineke Hidding in Zwolle zijn de aanlei ding van mijn optimisme. Er leek even een gat te vallen omdat Miijam van Laar dit seizoen het accent op het hoogspringen gaat leggen, maar met Tineke en Els Stolk hebben we een heel goed vijfkampteam". „Als je dan ook nog ziet dat er bij de jeugd heel veel talent zit dan lij ken in de toekomst vijfkampsuc- cessen gewaarborgd", aldus Syl via Barlag daarbij doelend op de prestaties van Thea den Hartog, Maijo Wijnbergen, Jacqueline Selker en Marjan Goedhart. „Een leuk groepje dat elkaar stimu- Wi-f

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 13