'Bouw nog meer woningen in Morsebelpolder Le/bfee agenda Nog steeds gratis tv-kijken Eerst Rijndijk dan Westeinde PvdA-fractie Oegstgeest: Raad Zoeterwoude na kritiek op college: Vierde lagere school Oegstgeest onzeker Kritiek op openbaar worden „vertrouwelijk" verkeersplan j STAD EN RAND VRIJDAG 26 JANUARI 1979 Vrijdag Fred. Hendrikplantsoen 25. Leiderdorj informatieavond Baha'i gem., 20.15 uut 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club v. al leenstaanden, 20 yur. 't Breehuys, BreeStraat 19, scholierencj fé, 15-17.30 uur; soos Mirakel, 20-24 urn gehandicaptensoos, 21-24 uur; eethui Repelsteeltje, 18-19.30 uur. Nieuwe Rijn 20 A, NVSH-trefcentruni soosavond, vanaf 21.30 uur. LAK-theater, Theatergroep Kiss me "Salome", 20.30 uur. Antonius Clubhuis, ontspanningsavonl Diabeten Vereniging, 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, gemeente raad, 20 uur. OEGSTGEEST - "Als we de één miljoen gulden voor het bestemmingsplan Morsebelpolder goedkeuren, geven we dan niet gelijk onze goedkeuring aan Haaswijk II?" Dat vroeg de Oegstgeester D'66-fractieleider Wuisman zich gisteravond af bij de behandeling van het krediet voor het resterende gedeelte van de Morsebelpolder. Het gaat daarbij om het terrein ten noorden van de geplande nieuwbouwwijk Haaswijk I in deze polder. CDA-raadslid Van Veen bestreed het naar zijn menig te regionale denken van Kohlbeck. "Wij moe ten ons daarbij eens beperkingen gaan opleggen", aldus Van Veen, Tot dusver is slechts voor het zui delijke deel van de Morsebelpol der een bestemmingsplan ge maakt (Haaswijk 1976). Dat hing samen met de plannen voor aan leg van de nieuwe provinciale weg 6. "Maar nu we er praktisch zeker van zijn dat deze weg er niet komt, willen we dit resterende deel ook een bestemmingsplan Uitwerken", aldus burgemeester Van Eysinga. Wuisman maakte de opmerking omdat in dat plan tevens de mo gelijke bouw van 350 woningen wordt opgenomen. "Het gaat mij er om of we ons nu met deze kre diettoekenning niet alsvast voor een groot deel vastleggen", ver duidelijkte de D'66 leider. Zijn PvdA collega Kohlbeck kon hierin met hem meegaan. "Na tuurlijk beïnvloedt deze beslis sing de toekomstige besluitvor ming over eventuele huizenbouw in dat gebied", zei hij. "Maar waarom ook niet? Het wordt steeds duidelijker dat meer wo ningbouw in deze regio nodig blijft". "want onze regionale verplich tingen hebben ook hun grenzen. Zo heeft onze grote buur Leiden bijvoorbeeld nog zoveel bouw plannen en mogelijkheden e op terreinen die Oegstgeest nota bene in het verleden heeft afge staan", merkte hij op. Op de vraag of het aangevraagde krediet van 1 miljoen gulden voor het bestemmingsplan Morsebel- polder ten laste van Haaswijk I zal komen antwoordde wethou der van financiën Van Belle ont kennend. "Ongeveer de helft er van is eventueel nodig voor grondaankopen in Haaswijk II", antwoordde Van Belle. "Maar mochten hierop nooit huizen worden gebouwd dan komt dit bedrag gewoon ten laste van de gemeente. Voor het overige zul len de kosten voor Haaswijk I in evenredigheid op dit plan rus ten", aldus Van Belle. Overigens omvat het nieuwe be stemmingsplan ook het sport veldencomplex voor sportver eniging A.S.C. ZOETERWOUDE - Het plan Hoge Rijndijk West" in Zoeterwoude zal eerder worden aangepakt dan het plan Westeinde III. Dat is het resultaat van een uit gebreide discussie en een stemming gisteravond in de Zoeterwoudse gemeen teraad. Aanvankelijk leek het er op dat het plan Hoge Rijndijk het niet zou halen, omdat het CDA bezwaren had. Van der Geest noemde de argumentatie van het college van burgemeester en wethouders die het plan prioriteit moest geven boven "Westeinde III" een vrij mager stuk". "Blijkbaar over heersen de financiële overwegin gen" concludeerde Van der Geest. Als argumenten om voorrang te ge ven aan Westeinde noemde Van der Geest de spoedige komst van een winkelcentrum in de dorps kern, de bouw van de vierde lage re school en het feit dat in het ge deelte Hoge Rijndijk na de tot standkoming van "Hoge Rijndijk West" voorlopig niet meer kan worden gebouwd. Omdat de grondprijs in het laatstgenoemde plan drie maal zo hoog is als in Westeinde III, waardoor het uit stellen van bouwen sociale wo ningbouw onmogelijk zou ma ken door de hoge kosten, besloot het CDA toch maar de voorrang te geven aan het plan Hoge Rijn dijk West. Ook Progressief Zoeterwoude had kritiek op de plannen van B en W. Straver sprak van een te weinig afgewogen voorstel; "Hoewel anders werd gesuggereerd door Ben W hebben wij er nooit twijfel over laten bestaan dat wij de voorkeur aan geven Westeinde III eerst aan te pakken, aldus Straver. Het voorstel van het CDA beide plannen gelijktijdig uit te voeren werd door PZ afgewezen, omdat Zoeterwoude een C-status heeft, wat inhoudt dat de gemeente maximaal vijftig woningen per jaar mag bouwen. PZ stemde dus tegen het voorstel "Hoge Rijndijk West" al eerste, dat wil zeggen vanaf 1981 vol te bouwen. De WD was voor. Fractieleider Mi- chielsen begreep de argumenten van de beide andere partijen niet "Zakelijk gezien moet de keuze wel op "Hoge Rijndijk West" vallen, zo zei hij. Zaterdag 'Sanders Levendaal/hoek Korevaai straat, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Breehuys, swingavond voor middelbari scholieren, 20-24 uur. LAK-Theater, Arca-theater uit Gent mé "Kaspar, 20.30 uur. Stadsgehoorzaal, ABBA-dag, vanaf li Antonius Clubhuis, feestavond van D( Hutspotten, 20.30 uur. De Kopermolen, open-huis kerkelijl i De Regenboog, 10.30 uur. Zondag Middelweg 19 c, kindervoorstellinl Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel 125802. LAK-theater, kindervoorstelling, 15 uur, Wassenaarseslag, prestatieloop, 11 uur, Maandag Achterstand registratie CAI-aansluitingen LEIDERDORP - Inwoners van Leiderdorp die in een huis zijn terecht gekomen waarin een ka beltelevisie-aansluiting aanwezig is zullen niet lang meer gratis kunnen kijken. De beheerscom missie voor de Centrale Antenne inrichting (CAI) in Leiderdorp wil deze zaak zo snel mogelijk uit de wereld helpen. Doordat de administratie van de CAI-aan sluitingen meer werk met zich brengt dan verwacht, heeft de gemeente een achterstand opge lopen in de registratie van aange sloten huizen. Het is niet moge lijk dat een administrateur van gemeentewerken het werk "er even bij doet". OEGSTGEEST - De nieuwbouw van een vierde openbare lagere school in Oegstgeest staat op losse schroeven. Dit moet geconcludeerd worden naar aanleiding van nieuwe regelingen die de Rijksoverheid voor de stichting van nieuwe schoolgebouwen heeft getroffen. Deze regeling houdt ondermeer in dat om leegstand van klaslokalen te voorkomen, gemeenten met toekomstverwachtingen over leerlingaantallen voor vijftien jaar met het ministerie van onderwijs moeten gaan overleggen. "Ik geloof niet meer in een nieuw gebouw voer De Springplank," aldus burgemeester Van Eysinga van Oegstgeest tijdens zijn maandelijkse persconferentie. De voorbereiding voor de nieuwbouw van de school aan de Kennedylaan waren al in een vergevorderd stadium. Na aanvankelijke problemen met de inspectie van het lager onderwijs over de revolutionaire architectuur van ir. Jan Verhoeven is hem enige maanden geleden verzocht het onderwerp ervan uit te werken. De Oegstgeester wethouder van onderwijs mevrouw Blom heeft de moed echter nog niet opgegeven. "Op een voorstel van een van de ouders uit de oudercommissie van de school heb ik een afspraak met het ministerie van onderwijs gemaakt om over de zaak te praten," zo deelde zij mee. "Niet met de minister zelf natuurlijk, maar met een verantwoordelijk ambtenaar. Een ernstig pfobleem bij het overtuigen van het ministerie vormt het toekomstig aantal leerlingen dat van Haaswijk verwacht kan worden," aldus mevrouw Blom. "Want hoewel de nu nog in een semi-permanent houten gebouw aan de Lange Voort gevestigde school schuin tegenover de toegangsbrug naar Haaswijk is gepland, kun je de verwachte leerlin- genstroom daarvandaan niet aantonen." Sluiting van openbare lagere scholen in Oegstgeest als gevolg van de te voorziene terugloop van leerlingen ziet zij vooralsnog niet. "Ik verwacht dat wij dat kunnen opvangen met vierklassige lagere scholen met daaarbij één of meerdere kleuterklasssen. Want die samensmelting moet toch in het kader van de toekomstige basisschool gebeuren," aldus wethouder Blom. Daarom heeft de CAI-commissie twee weken geleden al besloten en extra kracht in te schakelen, waarvoor tienduizend gulden ter beschikking werd gesteld. Het college van burgemeester en wethouders van Leiderdorp zag deze uitgave echter niet zo zitten, zodat tot op heden nog geen hulpkracht is aangetrokken. Burgemeester Van der Have, voorzitter van de commissie, wil de niet vooruit lopen op het in de maak zijnde gemeentelijk perso- neelsplan: "Het aannemen van een extra kracht past vermoede lijk niet in dit plan. De ambtena ren werken er nog aan, maar er wordt geen rekening gehouden met deze extra hulp." De werkzaamheden in het kader van de aanleg van de televisie kabel zoals die zijn verricht door aannemer Van de Berg zijn niet geheel foutloos uitgevoerd. Dat blijkt uit een vertrouwelijk rap port van CAI-Woerden dat gister avond ter tafel kwam. CAI-Woer- den is indertijd door de gemeente Leiderdorp belast met de con trole op d e aanleg van de kabel en de kwaliteit van de aansluitingen. De kritiek die CAI-Woerden in een rapport heeft samengevat be tekent voor aannemer Van de Berg uitstel van oplevering van wijk één. Dat zijn de flats langs de Engelendaal. Pas als de fouten zijn hersteld kan de wijk worden opgeleverd en wordt de aanne mer door de gemeente betaald. In een bouwvergaderin g heeft aan nemer Van de Berg CAI-Woerden te kennen gegeven niet langer welkom te zijn. "Geen pottekij kers dus", concludeerde een van de commissie-leden. De overige leden van de CAI-commissie wa ren het daar mee eens en voor taan zullen daarom de beslissin gen die de aannemer in de bouw- vergadering neemt moeten wor den besproken met de CAI- Woerden èn met de Leiderdorpse van 9-11.30 u Vrijetijdscentrum, yoga, t'ai chi, 19.3C uur; gitaar, Go-club, 20 uur. Breehuys, ma., di., do. en vr. overblijf, soos, 12.-13.15 uur. Stadhuis, cie. algemene bestuurlijke aangelegenheden, 20 i Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt d| weekeinddienst van zaterdag 10 uur vm tot zondag 24 uur, waargenomen door d( volgende artsen; Wijk I (Morswegkwaï tier, noord-binnenstad, Noorderkwaï tier en Groenoord): J. Rijnders, Gerari Brandtstraat 29, tel. 760947; Wijk II (Koo en Merenwijk): P.J. Derchant, Hooi gracht 61, tel. 123752; Wijk III (Waard Professorenwijk, Tuinstadwijk en zuid Binnenstad): J. van Gent, Zoeterwoudsi Singel 28, tel. 122538; Wijk IV (Zuid-Wes en Haagwegkwartier): H. Engel, Mej van Streefkerkstraat 53, tel. 121334. Leiderdorp - De weekenddienst word waargenomen door J. van der Leden Hoofdstraat 8, tel. 894539 (zaterdag); J van de Beek, Baljuwstraat 5, tel. 894531 (zondag). Zaterdag en zondag spreekuu van 12.30-13.00 uur op Hoofdstraat 8, tel 894539. Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36, tel 152255. Weekenddienst van zaterdag 11 tot maandag 7 uur vm. Voorschoten - S.M. Platteel-de Jongh Diepenbrocklaan 6, tel. 5417 (zaterdag) B. Schotanus, Leidseweg 305, tel 071-766462. Warmond - A. de Gijsel, Oranje Ns ssaulaan 10, tel. 10834. Apotheken OEGSTGEEST - "Juist omdat wij in de verkéerscommissie zeer uitvoerig hebben gesproken over een correcte wijze van presente ren van het verkeersrapport aan de burgers van Oegstgeest vind ik uw mededeling onaanvaard baar". Aldus richtte de PvdA- fraktievoorzitter Kohlbeck zich gisteravond tot het Oegstgeester Fietsstrook naast Ambachtsherenweg ZOETERWOUDE - De verbetering van de kruising Ambachtshe ren weg-Veldzichtstraat-Richel- lestraat in Zoeterwoude zal geen vertraging ondervinden. De si tuatie zal echter op korte termijn nog eens worden bekeken, omdat in het oorspronkelijke plan geen rekening is gehouden met fiet sers. Er is al een krediet van f 110.000 beschikbaar gesteld, hoewel CDA'er Engelkes aan merkingen had op de hoogte van het bedrag. De versmalling die in de Am bachtsherenweg wordt aange bracht en het instellen van een richtingsverkeer in een gedeelte van de straat heeft voor het fiets- verkeer verstrekkende gevolgen. Fietsers zouden namelijk de niet geringe omweg via Dorpsstraat en Kerklaan moeten maken om weer op de Ambachtsherenweg uit te komen. "Of men moet", zoals burgemeester Detmers suggereerde, "de fiets aan de hand nemen, twintig me ter lopen en dan zijn weg vervol gen". De gemeenteraad was gis teravond echter van mening dat een fietsstrook naast de rijbaan versmalling een betere oplossing zou zijn Richellestraat in Zoeterwoude wordt college van burgemeester en wethouders. Met een aanvullende mededeling op de agenda van de raadsverga dering had het gemeentebestuur uitgesproken het jammer te vin den dat het verkeersplan in de openbaarheid was gebracht. Twee weken geleden al heeft de ze krant namelijk een samenvat ting van dit als vertrouwelijk roulerende stuk gepubliceerd. "Ik ben zelfs aangevallen de per soon te zijn die het conceptver keersplan van het raadgevend ingenieursbureau DHV aan de pers zou hebben doorgespeeld. En dat heb ik niet gedaan, zo be weerde Kohlbeck. "Bovendien is er in de besloten vergadering van de verkeerscommissie op 10 ja nuari toestemming gegeven het rapport aan anderen te lezen te geven," vervolgde hii. De voorzitter van deze commissie, de wethouder van openbare wer ken Thorn, bestreed dit echter met de opmerking dat hij het aan de verantwoordelijkheid van de betrokken raadsleden had over gelaten. "Ik kan u helemaal niets verbieden", aldus Thorn, "Maar er zijn in het verleden in de com missie afspraken gemaakt over de openbaarheid van het rapport. En die hielden duidelijk in dat het rapport 'onder ons' zou wor den gehouden." Burgemeester Van Eysinga suste de discussie door de aard van het probleem in de decembermaand te plaatsen. "In die maand is het verschrikkelijk moeilijk geble ken alle leden voor een vergade ring van de verkeerscommissie bij elkaar te krijgen," verduide lijkte hij. "Daarom duurde het zo lang vanaf het moment dat het rapport er was totdat de commis sie erover kon praten," aldus de burgemeester. Maar ook WD-fraktievoorzitter Rheilingh herinnerde zich op de vergadering van 10 januari door wethouder Thom gedane toezeg ging dat het rapport openbaar zou worden gemaakt. "De toege zegde gemeentelijke publikatie in het plaatselijk advertentieblad heb ik dan ook gemist," zei hij. Om aan de vele vragen van inwo ners van Oegstgeest naar inzage van het rapport te voldoen ging wethouder Thorn in op een voor stel van raadslid Kakebeeke (CDA). "Het rapport zal op het gemeentehuis voor iedereen ter inzage worden gelegd," beloofde hij, "samen met de schriftelijke opmerkingen en de kritiek van de leden van de verkeerscommis- De avond-, nacht- en zondagdienst de apotheken in de regio Leiden word waargenomen van 26 januari tot 2 fe bruari door. Apotheek Reyst, Steen s straat 35, Leiden telefoon 071-120136 S Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66 P Voorschoten, tel. 01717-2525. Indien he na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk il met openbaar vervoer naar de apotheel te komen kan men uitsluitend voa spoedre'cepten van een taxi, tel. 12244' gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, te) ten noorden van de Rijn 134604, tel. 1 zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei jj derdorp, tel. 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Q] Dierenartsen Leiden - De weekenddienst van zate! dag 13 tot maandag 9 uur, wordt waarge nomen door F. Muhrling, Plantsoen 25 te Leiden telefoon 071-125057; de weep enddienst van zaterdag 12 tot maandag! uur wordt waargenomen door. J. Vesl jens. Rijn en Schiekade 23, Leiden. Tele foon 144323. Informatieavond bewoners De Grunerie OEGSTGEEST - "De gemeente zal op vrijdag 9 februari en infor matieavond houden voor alle in woners van wijk de Grunerie in Oegstgeest om te proberen nader tot elkaar te komen." Deze toe zegging deed wethouder van openbare werken Thorn gister avond de Oegstgeester raadsle den. Zoals bekend hebben de Grunerie- bewoners bij de gemeente gepro testeerd tegen de voorgenomen bronbemaling als werkmethode bij de aanleg van nieuwe sport velden in de Voscuyl. De bewo ners vrezen dat bij deze werk zaamheden vlak naast hun woonwijk de grondwaterspiegel zodanig zal dalen dat de funde ring van hun huizen daarvan schade zal ondervinden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave; Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnementf 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummersf 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschry- ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2