W armonderbrug gaat dicht voor de auto h» -WSMtSö Geen verzet oppositie tegen benoeming Meijer Boodschappen brigade in Merenwijk van start Abba-dag voor fans in Leiden Busbaan plan in Leiden wordt nog later Actief in vrije tijd Racen in Steenstraat DONDERDAG 25 JANUARI 1979 LEIDEN Björn, Anni-frid, Benny en Agneta van ABBA staan zaterdag centraal in de Stadsgehoorzaal. Zó gaat. het straks als de "boodschappenbrigade" in actie komt' Richard v.d. Berg (11), Onno de Koster(10) Petra Boon (12) en Bertran van Lingen (11) - van links naar rechts - wachten op telefoontjes. Schoolkinderen in actie over het beleid rondom de cafés nieuw het beleidsplan van het eindelijk tot besluitvorming college terug te verwijzen. Tegen komt. dit plan bestaan de nodige be- Frap tievoorzitter Peter kreeg de zwaren. Hij waarschuwde dat het fractie achter zich om niet op- aanhouden van het beleidsplan - LEIDEN - De PvdA-fractie wil dat er in Leiden enkele nachtcafés komen. De fractie vindt het on juist dat nu alleen enkele beslo ten studenten-sociëteiten een ontheffing hebben om langer open te blijven. "Dat privilege is voor ons onaanvaardbaar", was de algemene opvatting. De fractie zal dit standpunt inbren gen bij de komende discussie in de gemeenteraad over de drank en horecaproblematiek. De PvdA wil dat de slepende discussie LEIDEN - De plannen voor het busbaanplan op de route Hoge Rijndijk/centrum in Leiden zijn opnieuw vertraagd. De vertra ging houdt verband met nadere eisen van rijkswaterstaat en de provincie over de inrichting van het kruispunt Hoge Rijndijk bij de Leiderdorpsebrug. De ver wachting is dat de plannen nu pas in de tweede helft van dit jaar rond zyn. Zoals gisteren gemeld is de ge-»' meente Leiderdorp klaar met de voorbereiding om het deel van het plan op haar grondgebied uit te voeren. Het effect van het bus baanplan - een snellere door stroming van het openbaar ver voer - is echter gering als het deel op Leids grondgebied niet uitge voerd kan worden. De nadere eisen van rijkswaterstaat houden verband met de ver keersveiligheid op het kruispunt. De provincie heeft nadere eisen gesteld in verband met de door gang voor het scheepvaartver keer over de Rijn. Beide eisen maken het noodzakelijk om voor de inrichting van het kruispunt nieuwe berekeningen te maken. De nadere verkeerseisen van rijks waterstaat lijken de kans om de aanleg van een tunnel onder het drukke kruispunt groter te ma ken. Zoals bekend pleiten om wonenden uit de Leidse wijk Meerburg al geruime tijd voor zo'n voorziening en heeft de ge meente Leiden bij de minister van verkeer en waterstaat ook een subsidieverzoek voor de aanleg van een tunnel ingediend. Badhuis aan Lindestraat 1 april dicht LEIDEN - Het gemeentelijke bad huis aan de Lindestraat zal nu op 1 april definitief worden gesloten. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat het reeds vorig jaar zou gebeuren, maar omdat de bad meester op 1 februari 1979 met pensioen zou gaan werd besloten het badhuis tot die datum open te houden. De verwachting bestond dat rond die datum het zwembad aan de Bosnuizerlaan klaar zou zijn. De bouw is echter een maand ver- - traagd zodat alsnog tot een latere sluiting werd besloten. Het ligt nu in de bedoeling de dou che-ruimten in het nieuwe zwembad in Zuid-West zodanig te maken dat er ook gelegenheid is alleen een bad te nemen. De kosten van het langer openhou den van het badhuis worden ge raamd op een bedrag van 10.000 gulden. Wat er na de sluiting met het gebouw gaat gebeuren is nog niet bekend. LEIDEN - In het voormalige café restaurant "De Groote Vink" aan de Vinkweg nabij de spoorweg overgang is sinds vorige week een winkel in watersportartike len gevestigd. - Roofvogels De Leidse Biologen Club begint vanavond met een lezingen cyclus over roofvogels. Paul Opdam zal spreken over de onderwerpen Roofvogels in Nederland, achteruitgang en herstel" en "Havik en sper wer, zijn dat nu twee of vier soorten?". De lezing begint om acht uur in de collegezaal van het Botanisch Laboratorium aan de Nonnensteeg 3. De toe gang tot de lezing is gratis. Riolering In clubhuis "De Mirt aan de La ge Rijndijk 64 houdt de ge meente vanavond een voor lichtingsbijeenkomst voor de bewoners van de Lage Rijn dijk. De bezoekers krijgen die avond informatie over de Gemeente zet afsluiting door LEIDEN - De afsluiting van de Warmonderbrug in Leiden wordt door de ge meente doorgezet. In de gemeentelijke verkeers- commissie koos een over grote meerderheid giste ren voor afsluiting van de brug voor autoverkeer. Burgemeester en wethou ders kunnen nu in princi pe overgaan tot deze ver keersmaatregel. Tegen afsluiting van de brug voor autoverkeer waren een aantal be zwaren ingebracht door bedrij ven uit de omgeving (Haarlem merweg). De directeur van het garagebedrijf/benzinestation Elam voorzag grote omzetverlie zen en waarschuwde de gemeen te dat hij hierdoor mogelijk ge dwongen zou zijn personeel te ontslaan. De afsluiting van de Warmonder brug zal overigens pas doorgezet kunnen worden als de gemeente raad geld beschikbaar stelt voor tweerichtingsverkeer over de nabijgelegen Valkbrug. In de gemeentelijke verkeersplannen is de Valkbrug als de ontslui tingsroute voor dit noordelijke deel van de stad opgenomen. Bij de discussie in de verkeers- commissie verzette CDA-raads- lid Van Zijp zich tegen de afslui ting van de Warmonderbrug. Hij sprak van een "onverstandige maatregel" en waarschuwde voor grote filevorming in de omge ving. "De toekomst zal leren dat ik gelijk krijg", aldus de CDA-er. Deze verwachting werd bestreden door raadsleden van PvdA, PPR en PSP. Zij wezen erop dat een aangepaste Valkbrug een uitste kende ontsluiting voor autover keer wordt en het fietsverkeer Merenwijk-binnenstad via een autovrije Warmonderbrug bo vendien een veiliger route krijgt. De afsluiting van de Zijlpoortbrug voor autoverkeer geeft minder bezwaren. De verkeerscommis- sie stemde grotendeels in met de ze verkeersmaatregel. Deze af sluiting zal pas een feit worden als de nabij gelegen Heren- poortsbrug geschikt gemaakt is voor tweerichtingsverkeer. Tegen de afsluiting van de War monderbrug en de Zijlpoortbrug was overigens bezwaar binnen gekomen van de brandweer. Commandant Broekman waar schuwde voor een slechtere be reikbaarheid van bepaalde delen van de stad. Bij de gemeente be staat echter het voornemen om alarmverkeer (brandweer, poli tie, ambulance) over de afgeslo ten bruggen toe te laten. vernieuwing van de riolering. De huidige rioleringen in de Lage Rijndijk zijn tenminste vijftig jaar oud en verkeren in slechte staat. De bijeenkomst begint om acht uur. Django Edwards In het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat 66 treedt morgenavond Django Ed wards and Friends op. Djan go Edwards is een Ameri kaanse artiest die onder an dere optreedt als vuurvreter, clown, zanger, acteur, danser, mime-speler, parodist, acro baat, jongleur en show- en stuntman. Django's optreden wordt muzikaal begeleid door bassist Nout Jansen, Hans Willems en pianist-drummer Stanley Haywood. De toe gangsprijs bedraagt drie gulden en de show begint om acht uur. 'Blaue Funken Het komende weekeinde brengt de carnavalsvereniging "Blaue Funken" uit de Duitse zustergemeente Krefeld een bezoek aan Leiden. De LEIDEN - De Merenwijk heeft sinds gisteren zijn eerste "bood schappenbrigade", opgericht door scholieren van de gecombi neerde 5e/6e klas van de lagere school "De Meerpaal". Alle 25 kinderen van deze klas zijn be reid om boodschappen te doen in deze winterse omstandigheden voor bejaarden, zieken of "men sen die gewoon de deur niet uit kunnen of durven". Het idee om zo'n brigade op te richten kwam naar boven toen in de klas ge praat werd over de moeilijkhe den die veel mensen in deze tijd hebben met het doen van bood schappen. Dë kinderen van De Meerpaal zul len boodschappen kunnen doen voor mensen uit de Leedewijk. Ze verwachten dat de bejaarde *bewoners van de flats Parkzicht en Stadszicht een beroep op de "brigade" zullen doen. Maar ze "Blauwe Funken" zijn te gast bij de Leidse carnavalsver eniging "De Hutspotten"Om elf uur zaterdagochtend wordt het gezelschap door de gemeente officieel ontvangen in het stadhuis, 's Avonds is het Duitse gezelschap be staande uit 45 personen te gast bij het traditionele boe- renbal van de Hutspotten in het Antonius Clubhuis. Ver der werken aan de balavond mee hofkapel "De Bierkou- wersdarisorkest "Romani" de zanggroep "Family" en de uit Duitsland afkomstige "Felanis". Zondag is er een gezamenlijke maaltijd, waarna de gasten weer ver trekken. Schaatsen De ijsvereniging Rijndijk-Hoge Mors organiseert vrijdag avond vanaf acht uur har- drijwedstrijden voor leden vanaf 16 jaar. Zaterdagmid dag vanaf half drie zijn er ringsteekwedstrijden voor paren. De wedstrijden wor den gehouden op de ijsbaan aan de Rijjidijk. waarin de algemene regels moe ten komen - de besluitvorming sterk zal vertragen. Op voorstel van Peters sprak de fractievergadering zich uit voor de invoering van 'een zogenaam de bevriezingsverordening'. Met deze regeling kan de gemeente vestiging van nieuwe cafés in principe weren. In de fractie werd overigens al gewaarschuwd dat ook met de bevriezingsveror dening cafés niet te allen tijde te gengehouden kunnen worden. hopen ook dat andere scholen in de Slaaghwijk en de Zijlwijk hun voorbeeld zullen volgen. Ook in andere wijken zou op die manier een boodschappenbrigade opge zet kunnen worden. Wie denkt dat hij hulp nodig heeft kan tussen 6 uur en 7 uur 's avonds één van de vier kinderen bellen die zich als "contactadres" beschikbaar hebben gesteld. Het zijn Bertran van Lingen, Oester- bank 3 (telefoon 142697); Onno de LEIDEN - De aanstaande be noeming van PvdA-raadslid Leo Meijer tot voorlichter (waarnemend chef bureau voorlichting) bij de gemeen te lijkt bij de oppositie in de Leidse gemeenteraad niet op daadwerkelijk verzet te stuiten. Dit viel gisteren op te maken uit de eerste reacties op de publicatie in het Leidsch Dagblad dat B en W in principe besloten hebben het PvdA-raadslid tot voorlichter te benoemen. Zoals gemeld bestaat tegen deze benoeming sterk be zwaar bij het bureau voorlich ting. CDA-fractievoorzitter Driessen noemde de aanstaande benoe ming "politiek onverstandig". Hij zag persoonlijk echter geen reden tot zware politieke stap pen. Driessen zei dat Meijer als Koster, Kruisbes 21 (telefoon 126400); Richard v.d. Berg, Den- nerode 1 (telefoon 123340) en Pe tra Boon, Lintgras 14 (telefoon 141818). Overdag is het ook mo gelijk om de school te bellen (De Meerpaal, Broekplein 15, tele foon 125604). Wie 's avonds één van de kinderen belt, kan er op rekenen dat de volgende dag het boodschap penlijstje wordt opgehaald. raadslid beter niet had kunnen solliciteren, maar wilde niet zover gaan dat een raadslid niet bij de gemeente kan solliciteren. De benoeming van Meijer bij voor lichting betitelde hij als "een LEIDEN - Honderden fans van de popgroep Abba zullen za terdag vanuit alle hoeken van het land in Leiden neerstrij ken. Een dag lang zullen in de Stadsgehoorzaal stickers, t- shirts, balpennen, spiegels, posters, kettingen en foto's met daarop de beeltenis van Anni-frid, AgnetaBenny en Björn van eigenaar verwis selen. Natuurlijk zal er de ganse dag Abba-muziek ten gehore worden gebracht, Ab ba-films (aan elkaar gelaste tv opnames) worden vertoond en zal niemand er aan denken om over iets anders dan Abba te praten. Behalve misschien over het weer. Want verwachtte de Abba-fanclub, die deze dag organiseert, zo'n zeshonderd bezoekers naar Leiden te trekken, volgens een wat som ber gestemde voorzitter Cees de Bruyn (23) zullen dat er nu maar pakweg 300 zijn. Leiden was als ontmoetingsplaats uitgekozen vanwege de cen trale ligging, maar het ziet er niet naar uit dat meer fans de Sleutelstad zullen bezoeken dan tijdens vorige Abba-da- gen in Meppel (200 man) en Breda (450 man). kwetsbare zaak". De CDA-frac tievoorzitter zag een mogelijk verband tussen de opvattingen bij de PvdA-fractie om het colle- ge-beleid beter te "verkopen" en de benoeming van Meijer in een voorlichtingsfunctie. En dan is er nog een reden voor de voorzitter om wat somber- tjes te zijn:, de scheiding van twee groepsledenAgneta en Björn. Het bericht van die scheiding kwam ook voor de Abba-fanclub als een donder slag bij heldere hemel. 'Het knauwt wel aan je" ver zucht Cees de Bruyn als de scheiding ter sprake komt. "Ik heb zelfs de assisten t manager er nog over opgebeld omdat ik het niet kon geloven, maar het bleek echt waar te wezen". De gevolgen van die scheiding konden volgens de voorzitter wel eens desastreus zijn voor de vereniging. "Er vielen er1 toch al af in verband met Tra volta enzo, en nu ook denk ik, omdat ze gewoon geen ver trouwen meer in de groep hebben"zo voorspelt hij. Ove rigens staat de fanclub zelf goed aangeschreven, want ze telt in totaal 475 leden,die be halve in Nederland in landen als Australië, Spanje en zelfs Amerika wonen. De Abba- fanclub noemt zich de enige echte" in Nederland. Ons kleine land telt namelijk maar liefst twéé Abba- fanclubs die elk voor zich na tuurlijk pretenderen de enige echte te zijn. Cees de Bruyn: "Wij hebben toestemming van de platenmaatschappij plus de manager van de groep, en die andere club alleen van de Nederlandse platenmaat schappij. En dat werkt een beetje langs elkaar heen". Weer of geen weer, Abba-fans zijn zaterdag vanaf een uur of twaalf welkom in de Stadsge hoorzaal. Leden van de fanclub betalen twee gulden vijftig, niet-leden vijf gulden entree. "Het idee ontstaat nu dat de PvdA een politiek ambtenaar heeft neergezet en dit als vriendjespoli tiek gezien moet worden", aldus Driessen. Overigens trok hij de kwaliteiten van Meijer als voor lichter niet in twijfel. Van de zijde van D'66 zei fractielid Hoekema geen moeite te hebben met deze benoeming. "Het lijkt me heel goed, ik heb daar geen enkel bezwaar tegen". Hoekema vond geen enkele aanleiding om te spreken van een politieke be noeming. Meijer zelf maakte gisteren in de PvdA-fractie bezwaar tegen de publikatie in het Leidsch Dagblad. Hij vond dit met name tegenover de andere - afvallende - kandidaat onzorgvuldig. Het PvdA-raadslid drong bij de eigen wethouders aan te voorkomen dat gegevens over sollicitanten bij de gemeente in de publiciteit komen. "Dat is niet prettig voor betrokkenen", aldus Meijer. LEIDEN - Buurtvereniging D'Oude Morsch heeft in brieven aan NZH en de taxi-commissie in Leiden geprotesteerd tegen de onverantwoord hoge snelheden waarmee door bussen en taxi's wordt gereden in de Steenstraat. Volgens de buurtvereniging worden door taxi's soms snelheden van 70 en 80 kilometer bereikt waardoor levensgevaarlijke situaties voor fietsers en winkelend publiek ontstaan. Op de taxi-commissie wordt aandrang uitgeoefend om spoedig maatregelen te treffen, waardoor het "gerace" in deze winkelstraat wordt voorkomen. Wat de bussen betreft vermoedt de buurtvereniging dat in de Steenstraat te hard gereden wordt om de vertraging die in de Breestraat werd opge lopen iets te beperken. In de brief aan de NZH-directie wordt gevraagd de snelheden van de bussen in de Steenstraat en de 2de Binnenvestgracht te beperken. Voor de laatste straat zal bovendien van de gemeente gevraagd worden die te asfalteren om lawaai- en trillingsoverlast tegen te gaan. Driessen: Politiek onverstandig

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 3