Atleten gaan in Zwolle op jacht naar E K-limieten m ICO/ATHIBU Leiderdorp klopt Lisse; schakers Alphen op kop Geen vervolging van Anderlecht-spelers Zijl/LGB ontmoet Canottieri Eerste grote indoor-evenement Het zonnetje in huis. XSJ* Xs0P* VROOM DREESM ANN Schaats- kalender WOENSDAG 24 JANUARI 1979 SPORT PAGINA 15 BRUSSEL (ANP) - De procureur des konings in Brussel, Poelman, ziet af van een verdere vervolging van de spelers van de voetbalclub Anderlecht en Barcelona. Dat heeft hij gistermiddag bevestigd, nadat al eerder officieus was ge zegd dat deze zaak geseponeerd zou worden. Als reden voor het seponeren wordt genoemd dat België de goede verstandhou ding met Spaanse voetbalclubs niet in gevaar wil brengen. Het parket in Brussel blijft zich, al dus Poelman, overigens het recht voorbehouden dopingcontroles in de voetballerij uit te oefenen. Maar de procureur zei ook dat bij contacten met de Europese voet balbond de UEFA, gebleken was dat de bond bereid is zelf gere gelde dopingcontroles te organi seren, zoals dat bijvoorbeeld ook in de wielersport gebeurt. Het parket in Brussel liet op 18 ok tober vorig jaar een dopingcon trole houden toen Anderlecht een wedstrijd tegen Barcelona speel de. Verscheidene spelers van beide clubs weigerden zich aan die controle te onderwerpen. Het Amerikaanse ministerie van arbeid heeft sterk gesnoeid in het aantal buitenlandse voetballers dat dit jaar de Verenigde Staten mag binenkomen om te spelen bij ploegen in de Noordameri- kaanse liga (NASL). Van de 246 beroepsspelers voor wie de Amerikaanse voetbalbond in reisvisa heeft aangevraagd zullen er slechts 220 worden toegelaten. De 22 Amerikaanse ploegen mo gen elk niet meer dan 10 buiten landse spelers in dienst nemen. De maatregel heeft geen betrek king op de twee Canadese ploe gen die in de NASL uitkomen. LEIDEN - De Zijl/LGB is er in geslaagd het sterkste water- poloteam uit Europa naar Leiden te halen. De winnaar van de Europa Cup voor landskampioenen in 1978, het Italiaanse Canottieri Napoli speelt a.s. donder dagavond in het zwembad de Zijl tegen de Leidenaars aanvang 21.00 uur. In Canottieri Napoli spelen verscheidene van de spelers die Italië tijdens de laatste WK in Berlijn wereldkam pioen maakten. Topscorer en meest bekende international van Canottieri is D'Angelo. De Italianen spelen deze wedstrijd als voorbereiding op het van Hasselen toer nooi, dat jaarlijks door AZPC uit Amersfoort wordt georganiseerd. De leiding van dit voor Leiden unieke treffen is in handen van de heren Blom en Bookelman. Donderdag a.s. 21.00 uur Waterpolowedstrijd ZIJL/LGB - Canottieri Napoli (Ita) winnaar Eur. Cup I zwembad De Zijl Advertentie aangeboden door Mercasol. ADVERTENTIE en 365 dagen per jaar een bruin leventje leiden ARNHEM (GPD) - De Zwolse IJsselhal als permanente behuizing van de gerenoveerde KNAU-baan voor de gro te nationale wedstrijden en de Rotterdamse Ahoy als gastheer van grote internationale evenementen. Zo zien, kort voordat dit weekeinde in de Zwolse IJsselhal het eerste grote indoor-atletiekevenement wordt gehouden, de voorlopige plannen die de KNAy met het indoor-ge- beuren heeft er uit. Hoge Rijndijk 25, 2313 KG Leiden, tel. 071-141741 showrooms geopend: dinsdag t/m vrijdag 9-5 uur donderdagavond 7-9 uur en zaterdags 9.30 - 1.30 uur of 's avonds na afspraak „Veel is echter afhankelijk van dit indoor-seizoen, zeker voor wat betreft de Ahoy, waar op 10 en 11 februari de officiële interland te gen België wordt gehouden. As blijkt dat het publiek redelijk veel belangstelling toont, dan is het zelfs helemaal niet ondénk- baar dat wij in 1982 de Europese indoor-kampióenschappen gaan organiseren. De Europese Atle- tiekunie heeft hiervoor liefheb bers gevraagd. Wij hebben in middels de zaak bij de Ahoy neergelegd", vertelt KNAU-se- cretaris Bart Kappenburg. Het zou dan de tweede keer worden dat de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie de Europese elite ontvangt, want in 1973 stond de zelfde Rotterdamse hal twee da gen in het teken van de Europese titelstrijd. Faillissement. De Nederlands Israëlitische Gemeente te Den Haag verkeert aan de rand van een faillissement. De financiële tekorten zijn zo opgelopen dat zij gedwongen is binnenkort een aantal personeelsleden te ont slaan. Onder hen is de opperrab bijn Ansbacher die vorig jaar sep tember de opengevallen plaats van opperrabbijn Fink innam. De moeilijkheden zijn begonnen met de aankoop van de hervorm de Goedevrijdagkerk in 1974. De gemeente moest daarvoor 1,5 miljoen geven, terwijl de ver bouwing een bijna even groot bedrag vergde. Bovendien gaf het bestuur indertijd toestem ming voor de bouw van een geld verslindend ritueel bad. Dat is overigens wegens constructie fouten, nooit m gebruik geno men. Het oude synagoge-com plex aan de Wagenstraat bleek onverkoopbaar omdat het op de monumentenlijst staat. Ver wacht wordt dat de gemeente Den Haag nu wèl toestemming tot verkoop zal geven. Opneming van de Haagse gemeen te in het ressort van de Israëliti sche gemeente Rotterdam zou een oplossing van de moeilijkhe den zijn. Dat wordt nu overwo gen, zoals ook de aanstelling van een "lagere", minder kostbare voorganger. Het joodse onder wijs in Den Haag komt niet in moeilijkheden. Beroepingswerk. Hervormde Kerk: beroepen te Baarn P. Koeman Oene, te Elburg J. T. W. Quak Vianen. Gereformeerde Kerken: beroepen te Harderwijk A.S. Rienstra Anjum, te Kampen J.C. de Moor Rotterdam-Hille- gersberg, te Kampen S. Landheer Zoetermeer. Chr. Geref. Kerken: beroepen te Utrecht-Noord R. van Beek Baarn. Geref. Gemeenten: bedankt voor Rock Valley (Ver. Staten) en voor Poortvliet A. Moerkerken Nieuw- Beyerland, voor Hoofddorp R. Boogaard Leiden. Remonstrant se Broederschap: aangenomen naar Hengelo M. D. Koster Mep- pel. Brazilië. De Rooms-Katholieke Kerk in Brazilië heeft een rapport gepubliceerd over moorden, ar restaties en martelingen waarvan rooms-katholieke leiders de laat ste tien jaar het slachtoffer zou den zijn geweest. Het 38 pagina's tellende rapport beslaat een pe riode van militair bewind van 1968 tot 1978. Het beschuldigt de opeenvolgende regeringen van het vervolgen van de kerk omdat deze hun schendingen van de mensenrechten aan de kaak stelt. Voorlopig zijn het. alleen de KNAU- bestuurderen die zich al een beetje bezighouden met een eventueel Europees kampioen schap, in 1982, de nationale top heeft een andere Europese titel strijd voor ogen, die van 24 en 25 februari aanstaande in We- Daaraan gaan drie wedstrijden, die de honger naar de indoor-atletiek moeten stillen, vooraf. En die honger is er. Het komende week- einde, wanneer in Zwolle rond de nationale meerkampstrijd de open oostelijke kampioenschap pen worden gehouden, wordt de Overijsselse hoofdstad namelijk overspoeld door 1500 atleten. Een week later bij de Nederlandse kampioenschappen bedraagt dit (geselecteerde) aantal ruim ze venhonderd. Overigens een niet onverwacht groot aantal, want de Groningse Martinihal blijft dit seizoen geslo ten voor de atleten omdat de baan daar in een te slechte conditie verkeert, „al durf ik nu al te zeg gen dat Groningen volgend jaar weer meedraait", aldus Bart Kappenburg. De Zwolse organisatoren zien zich voor een enorme opgave ge plaatst. Het zag er eerst zelfs naar uit dat zaterdag en zondag de wedstrijd tegen het middernach telijk uur afgesloten zou kunnen worden. Dat was natuurlijk niet haalbaar. Door de korte loop- nummers nu op twee plaatsen in de hal te verwerken hoopt men toch op een redelijke tijd klaar te zijn. Hoewel dit weekeinde alleen de ze venkampers en vijfkampsters om de nationale titel strijden, duikt een groot deel van de Nederland se top al in Zwolle op, jagend op de limieten die er staan voor deelneming aan de Europese kampioenschappen Koen Gijsbers: op jacht De atleten worden daarbij ge steund door een naar verwach ting vrij snelle baan die geheel van kunststof is voorzien. Nieuw voor Zwolle, zoals het ook een primeur is dat er gelopen kan worden op een rondbaan met verhoogde bochten. In Zwolle is men lang aan het dok teren geweest o"m een zo ideaal mogelijke formule te verwezen lijken. Daartoe werd men ook ge dwongen, want het was een ver eiste om de baan binnen een be perkt aantal uren te kunnen op bouwen en ook weer af te breken. Pas op de vrijdagavonden kan men namelijk in de IJsselhal te recht. De constructie, zoals die dit week einde ten doop wordt gehouden, stoelt op een stalen onderbouw in de vorm van tafels, waarop de baan dan uitgelegd kan worden. ..Blijkt inderdaad dat die opbouw nu slechts een kwestie is van een tiental uren, dan wordt het wel licht zelfs mogelijk de baan naar andere hallen te transporteren", oppert Bart Kappenburg. „maar we gaan er toch wel van uit dat Zwolle in de komende jaren de nationale kampioenschappen blijft houden". Dit weekeinde begint op die ver nieuwde Zwolse baan dus de jacht op de limieten voor de EK, die op 3 en 4 februari een vervolg krijgt bij de officiële Nederlandse kampioenschappen. Vooral die laatste wedstrijd in Zwolle is een belangrijke, want na afloop wordt de ploeg bekendgemaakt die op 10 en 11 februari in de Ahoy tegen België aantreedt. Dat belooft een aantrekkelijke in terland te worden, waarbij ook de jeugd wordt betrokken. Aan trekkelijk omdat de Belgen met hun sterkste ploegen komen, moeten komen, want de Belgi sche bestuurderen hebben be paald dat degenen die straks voor de EK van Wenen in aanmerking willen komen, in Rotterdam zul len moeten starten. Uiteraard be schouwt de KNAU die interland ook als een belangrijke selectie wedstrijd. Op dit ogenblik is nog weinig te zeggen van een Nederlandse af vaardiging naar Wenen. Het ko mende weekeinde, wanneer sterke atleten als Klaas Lok, Coen Gijsbers, Joost Borm. Arno Kormeling, Sylvia Barlag, Wilma Hillen en anderen die oostelijke open-titelstrijd al aangrijpen om limieten te scoren, zal er wat dat betreft enige klaarheid kunnen komen. ADVERTENTIE LEIDEN - Het eerste tiental van de Alphense schaakver eniging heeft zich stevig aan kop van de Leidse schaak competitie genesteld, nu de ploeg zelf de winst op Phili- dor3 heeft veilig gesteld, terwijl rivaal Lisse 1 definitief op verlies werd gezet door Leiderdorp. eerste instantie "slechts" in 2lk- 2xh: 3 uitspeel- en 2 arbitragepar tijen moesten hierin de beslissing brengen. In de eerste zitting had den De Goede en Voskuylen voor regelmatige Leidcrdorpse zeges gezorgd, terwijl Lommerse en v. Hal hetzelfde ten gunste van Lis se deden. De tot dan toe zo succesvolle Lisse- naren hadden het tegen mid denmoter Leiderdorp zeer moei lijk, waarbij de afgebroken par tijen weinig goeds voorspelden. De eerste tegenvaller voor Lisse bij het uitspelen kwam toen Se- lier zijn pluspion tegen Michels in winst wist om te zetten; immers met de verwachte zege van G. J. Goedhart op Kamps kwam Lei derdorp met 4'/2-3'/2 (Lemmers versloeg W. Goedhart) al zeer dicht bij de totaaloverwinning. Deze werd inderdaad een feit toen de arbiters de beide arbitra- Nadat Aphen de voorsprong op Philidor 3 tot 4,fe-2,/2 uitgebreid had, bestond er aan Philidor-zij- de nog steeds hoop op een gelijk spel. Deze hoop werd echter prompt de grond in geboord toen v. Steenwijk de draad kwijt raak te bij het uitspelen tegen Idzerda en pardoes werd matgezet (2,/2-51/ 2). De Boer had het daarna, in wat eerst als sleutelpartij tegen Ba- rendse gepland was, meteen een stuk gemakkelijker en maakte er tenslotte 2,/2-61/2 van. Braggaar deed nog iets terug door Moon te verslaan, zodat de eindstand op 3'/2-6'/2 voor Aphen uitkwam. Lisse 1-Leiderdorp 1 eindigde in gepartijen Thorn Leason-v. Os- nabrugge en J. v. Dijk-Goeman tot remise verklaarden. De gedetailleerde uitslag Lisse- Leiderdorp: Lommerse (w)-v. Santvoordt (z) 1-0; Rossdorf-De Goede 0-1G. v. Dijk-Toorman lh- lh\ J. v. Dijk-Goeman 'fe-'fe; Kamps-G.J. Goedhart 0-1; v. d. Griendt-Voskuylen 0-1; v. Hal- Minnigh 1-0; Lemmers-W. Goed hart 1-0. Tot. 4i/2-5i/2. Grootste concurrent van Aphen is nu LSG 3 dat nog maar op ëën matchpunt achterstand staat, en de kansen in eigen hand heeft, want in de zesde ronde treden de Leidenaars aan tegen datzelfde Alphen. Mogelijkerwijs gaat dus in deze voorlaatste ronde de be slissing om het kampioenschap vallen. Onderaan moeten Kat wijk en Bodegraven een nek aan nek race uitvechten om van de 2e degradatieplaats af te komen. De stand na de 5e ronde: 1 Aphen 1 9 matehpunten-31'/2 bordpunt; 2 LSG 3 8-28: 3 Lisse 1 7-31'fe; 4 Philidor 3 6-31; 5 Leiderdorp 1 6-26'/2; 6 Katwijk 1 2-20; 7 Bode graven 2-lSlk, 8 Philidor 4 0-13. RUUD DOBBELAAR gÜ HEINEKENS PILS PIJPJES vang^ff voor 0,49 PUSZTA- G0ULASH BLIK 400 gram van J<08 voor 1 ,79 VENDA- HALVARINE 500 gram van CWS voor 0,79 J0DEK0EKEN Bus a 17 stuks 2,35" voor 1,95 KANIS GUNNIK 0PL0SK0FFIE POT 200 gram TvW voor 6,95 <0 «Otóffiffï* fj MIA TOERKESTAN GROF BROOD van 2^6 voor 1,98 Leiden DEN HAAG (ANP) - Op de schaatska- lender staan voor deze week de vol gende wedstrijden: OUD ADE (ZH): toertochten 30,60 en 90 kilometer in Merendistrict. Start v.a. 9.00 uur in Rijpwetering (De Vergul den Vos), Oude Wetering (Clubhuis SV Braassemermeer), Hoogmade (De Ploeg) en Buitenkaag (Kaagzicht). El ke dag vanaf woensdag 24 januari. Kagerplassen/Braassemermeer/Ven- nemeen toertochten 20.30,50,60 en 90 km. Elke dag start vanaf 9 00 uur. Startplaatsen: De Kaag: 02524-278 Vennemeer 01712-8220, Roelofa- rendsveen 01713-132326. Hoogmade 01712-8545 en Rijpwetering 01712-8273. Ouderkerk aan de IJssel: woensdag: he ren seniorenwedstrijd korte baan. Aanvang 19.30 uur. Inschrijven aan de baan v.a. 19.00 uur. Tel. 01808-2142 en 1568. Lekkerkerk: woensdag, nat heren se nioren korte baan. Aanvang 19.00 uur. Donderdag: korte baan junioren a. en b. heren, 19.00 uur. Inschrijven voor beide wedstrijden van 18.00 tot 18.30 uur 01805-1141 en na 18.00 uur 01805-1317. Zoetermeer woensdag korte baan heren 19.30 uur. Aanmelden tot 18.00 uur 079-311268 of tot 19.15 uur aan de baan (Tuyl-sportpark). Monnickendam: woensdag tot en met zondag: Gouwzeetochten naar Mar ken. Start op het Hol. 15. 30 en 45 km vanaf 10.00 uur. 02995-4864. Polsbroek: woensdag: heren korte baan. Aanvang 19.30 uur 01822-301. Zevenhuizen: woensdag: nationale kor te baanwedstrijden dames. Aanvang 19.30 uur. Informatie: 01802-2244 of 1415. Oud Ade: woensdag. Officiële mara thonkampioenschappen district Sas- senheim, dames en heren. Landijs- baan Oud Ade organisatie ijsvereni- ging Alkemade. Zevenhuizen en Bleiswijk: woensdag, donderdagen vrijdag: Rottemeertoer- tochten vanaf 10.00 uur. Start en in formatie aan de banen. Leiderdorp: donderdag: nationale kop pelwedstrijd heren. Aanvang: 19.00 uur. Inschrijven tot 17.00 uur 071-891653. De KwakeL donderdag: junioren-jeugd- 10-14 uur. Start bij Fort. 02975-64847. Rijpwetering: Zaterdag 27 januari af- valwedstnjden. Inschrijven tussen 12.30 en 13.00 uur bij cafe "De Vergul den Vos" of telefonisch 01712-8507 van 9.00-12.00 uur. Woubrugge - Donderdag: op de Woud- wetering korte baan wedstrijden voor heren. Zaterdag a.s. organiseert de IJsclub Woubrugge nationale kam pioenschappen korte baan. Inlichtin gen 01729-8264. ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15