'Dringend nieuwe leden nodig' "Be Vergroeiing" geen echt niveau [Le/cfee agenda Gitarist Bert Maas "zingt" in Dorpskerk LEIDSE POLITIE CONCERTEERDE Warmonds jeugdcircus "Atleta" bij twintigjarig bestaan Burgerlijke stand PAGINA 2 ZATERDAG 20 JANUARI 1979 WARMOND - "We hebben dringend behoefte aan nieuwe leden, want willen we een leuk programma in elkaar draaien, dan hebben we minimaal vijftien tot twintig kin deren nodig. En zou het niet vreselijk jammer zijn als zo'n uniek iets, als dit jeugdcircus is zou moeten verdwijnen door een gebrek aan jeugdige leden?" Aan het woord Hella Zwetsloot en Annie de Vroome, twee mede werksters van het Warmondse jeugdcircus Atleta, dat dit jaar zijn twintigjarig jubileum viert. In 1958 werd het circus opgericht door Cees Witsenburg. De eerste twee jaar werd er alleen maar ge traind, zodat pas in 1960 de eerste voorstelling werd gegeven. Al spoedig groeide Atleta uit tot één van de beste jeugdcircussen van Nederland, wat in het midden van de jaren zestig zelfs resul teerde in enkele tv-optredens. Leidster Hella Zwetsloot toen jeugdig artieste bij Atleta over die tijd: "In die periode leefden we helemaal voor het circus, geen training misten we, terwyl de kinderen van nu door het ont staan van vele andere mogelijk heden (sportclubs, buurtclubs) al gauw voor het circus verloren gaan". Atleta heeft op dit moment 21 le den, kinderen van 8-15 jaar, die iedere woensdag- en donderdag avond twee uur trainen onder de bekwame leiding van acht leid(st) ers, die voor het merendeel zelf actief zijn geweest als artieste(e). Optredens Atleta verzorgt zo'n twintig voor stellingen per jaar. Van het geld dat deze optredens opleveren kopen de leid(st)ers allerlei attri buten die aan het circus ten goe de komen. Zo beschikt Atleta over een komplete professionele mobiele circusuitrusting: kos tuums voor alle nummers, een decor, een piste, een nieuwe licht- en geluidsinstallatie, fiet sen en een staaldraadinstallatie. Voorzitster Annie de Vroome over de voorstellingen: "We treden overal in het land op, van Utrecht tot Groningen. Dan huren we een autobus voor het vervoer van de kinderen en een vrachtwagen voor onze spullen die we tijdens ons optreden nodig hebben. Bij na overal waar we optreden heb ben we succes en vragen ze ons om nog eens terug te komen In Warmond zelf treden we eenmaal per jaar op. Dit keer zal het optre den tijdens de Kaagweek plaats vinden. Huisvesting Rondom de trainingsruimte van Atleta is vorig jaar nogal wat te doen geweest. Want nadat be kend was geworden dat Atleta's oefenruimte "De Burcht" zou worden afgebroken, meldde de gemeente dat men geen andere oefenruimte beschikbaar had. Maar mede door goed werk van de Jeugdraad Warmond beschikt Atleta nu over de vernieuwde gymzaal achter Galerie "De Pomp". Hella Zwetsloot over de huidige huisvesting: "Natuurlijk zijn we erg blij dat we over dit lokaal kunnen beschikken, maar toch zitten we nog met een heel groot probleem. Het probleem van een bergruimte. Op dit mo ment moetien we een gedeelte van onze spullen onder het politiebu reau wegbergen, omdat er in de gymzaal geen ruimte voor is. Dit betekent dat we bij geen enkele training over al ons materiaal kunnen beschikken. Alleen het heen en weer brengen van de spullen zou al een paar uur in be slag nemen. Het afnemen van het ledental baart de leidsters zorgen. Annie de Vroome daarover "Het is voor ons een raadsel dat er bijvoor beeld uit een nieuwe wijk als En depoel totaal geen reactie komt op onze oproep voor kinderen vanaf een jaar of acht. We zijn nu bezig met plannen voor een cam pagne met als doel ledenwerving. Deze campagne bestaat uit het houden van een open dag in de zomervakantie, we hopen alleen wel dat de gemeente haar toe stemming hiervoor verleent". Negen jeugdige leden van het Warmondse jeugdcircus Atletatonen een deel van hun repertoire. Telefonische inlichtingen over het circus kan men verkrijgen onder telefoonnummer 01711-11475 en 01711-10221. Men kan zich daar ook opgeven als lid. Het eerstvolgende optreden van Atleta is op 22 februari om 2.00 uur 's middags in de Chr. Dinar- kerk te Zoeterwoude. Dit is een van de weinige keren dat Atleta in de buurt van Leiden optreedt. Er staan dan een twintigtal at tracties op het programma zoals: Cascadoors-acrobatiek, De Sta- nely's-rijwielact en De Suzettes- op de staaldraad. DINK BINNENDIJK LEIDEN - Er bestaat een zeer redelijke kans, dat binnen af zienbare tijd, nat het bekend worden van de subsidie-toe kenningen aan de diverse to neelgezelschappen door het ministerie van een algehele staking onder acteurs en ac trices zal uitbreken. Dit o.m. om te ageren tegen de grote werkeloosheid onder toneel spelers. Teveel acteurs en ac trices zijn aaangewezen aan gewezen kortstondige free lance-contracten, waarna de afvloeiingsregeling weer dreigt. Carolien van den Berg, Bart-jan Bart-Jan Boekhorst, Hetty Heyting, Annette Nijder en Theo Nijland van het theater-, kollektief 'Hare Majesteit' hebben zich middels de to: neelmanifestatie 'De Ver groeiing' voorlopig aan die dreiging weten te onttrekken. Zj maakt (lees: schreven, componeerden, produceer den en regiseerden) deze voorstelling, die gisteravond het LAK-theater in Leiden aandeed. Men heeft een thea tervoorstelling willen maken, waarin het groeiproces van vijf kinderen centraal staat. Vooral vóór de pauze geven de acteurs en de actrices duide lijk aan hoe de wereld van volwassenen er voor de kin deren uitziet. Na de pauze wordt het accent voorname lijk gelegd op de oudere jeugd, en de problemen waarmee zij wordt geconfron teerd. 'De Vergroeiing', hoe gemotiveerd ook gespeeld, reikte gisteravond nergens naar werkelijk niveau. De re gelmatige theaterbezoeker kon zich, mits beschikkend over enige kritische zin, niet ontrekken aan de indruk, dat hij werd geconfronteerd met drie actrices en twee acteurs, die dei.ANSLUITING' de 'aansluiting' hadden gemist, wordt in het begeleidend programma hoog opgegeven van de toneelcarrière, toneel carrière, ieder van hen achter de rug heeft, indruk maakt dit allerminst. Het Met goede wil kan alleen van Carolien van den berg Berg worden, dat zij zich in het verleden op het toneel 'zichtbaar' heeft gemaakt. Dat gebeurde in Herman van Veen's volkstoneelstuk 'Ju kebox 2008'. Daarin maakte zij beslist indruk, die zij gis teravond binnen 'De Ver groeiing' continueerde. Hetty heyting Heyting een zeker talent ook niet ontzegd wor den, maar lijkt toch teveel in de op kinderen geènte kunst vorm te zijn blijven stken. steken, zijn de afzonderlijke onderdelen zi 20 voorspel baar, dat men zich in verwon dering afvraagt, of de kennis, opgedaan tijdens de lesuren aan de 'Amsterdamse thea terschool' THeheaterschool' beter in praktijk hadden kunnen worden gebracht. Het talent is er wel, maar komt werkelijk nergens aan de op pervlakte. Een stage-periode bij een toneel-gezelschap lijkt hier dè aangewezen weg. Maar daarvoor ontbreekt het de gezelschappen aan fina- ciéle financiële Subsidie heet dat. De cirkel circel gesloten. BERT KOEKEBAKKER. Het Leidsch Politie Muziekgezelschap tijdens het concert gisteravond in de Stadsgehoorzaal. LEIDEN - Het Leidsch Politie Muziekgezelschap gaf zaterdag avond met zijn brassband en het tamboerkorps het 59ste dona- teurswinterconcert in de Stadsgehoorzaal. Zoals gebruikelijk voor de aanvang van het concert een woord van welkom, uitge sproken door hoofdinspecteur J.H. la Rivière, voorzitter van het L.P.M.G., in het bijzonder tot enige met name genoemde geno digden, onder wie burgemeester A.J. Vis en echtgenote. Misschien is het meest belangrijk dat de politie met deze jaarlijkse concerten een vaste band onderhoudt met een aantal stadgeno ten, en dat zij dit tracht te doen op een voor haar kunstzinnige wijze. Het is een vorm van amateuristische kunstbeoefening en men mag daarom geen al te strenge maatstaven gebruiken. Dat er niettte- min een paar namen worden genoemd als de euphonium-solisten Ben Kievits en Gabri Hage, alsmede Rein Quint, de trombone solist, is een bewijs dat L.M.P.G. L.P.M.G. paar mensen binnen zijn gelederen telt, voor wie deze kunstbeoefening meer is dan ontspanning alleen. Cees Brugman leidde de brassband met vaste hand. Dat niet alles naar wens verliep was een samenloop van omstandigheden, zoals de te laag gestemde, of liever de ontstemde vleugel, die voor soliste Corrie Stehouwer geen prettig medium was om van haar kunst te getuigen. De Fantasie voor dwarsfluit en piano van Fauré viel in dit programma wat uit de toon, en was geen geluk kige keuze. Er viel veel goeds te beluisteren bij het tamboercorps onder leiding van Roel Paling en bij het gezamenlijk optreden van beide muziekcorpsen onder leiding van Anne Westra. Tot slot een woord van grote waardering voor de deskundige toe lichting van het programma door Ad Kersten. BEP RIJNDERS LEIDEN - Geboren: Sandra dr. v. H. Es- selink en T. M. van Dam, Jeroen z. v. G. A. Bijkerk en Q. M. G. van Noort, Maartje d. v. J. Zandbergen en J. de Best, Mirjam d. v. A. J. J. Pronk C. S. Timmerije, Maar ten z. v. Q. H. T. M. van Koolwijck en H. C. Albers, Marjolein d. v. P. M. G. War merdam en A. P. M. Westgeest, Dennis z. v. T. van der Plas en M. E. Vlasman, Ed win z. v. F. M. G. van Diercndonck en M. Pajardo, Dammis z. v. D van 't Zelfde en M. Sliggers, Rozamarijntje d. v. C. van Duijn en H. C. Vooys, Agnes d. v. G. C. M. Boucharraba en N. Ahmar. Getrouwd: J. P. Slingerland en M. H. Jansen, A. Frishert en A. W. Holswilder, S. N. Abdul-Hamid en B. Capellan Ortiz. Ondertrouwd: M. de Grauw en J. C. Sloos, A. Neuteboom en G. B. Mark, R. L. C. Nihin en Y. M. Labordus, D. P. de Gunst en G. Prijn, G. P. van der Meij en F. J. Burger, H. L. A. Zwarts en R. Kok, J. E. M. C. L. van der Ploeg en H. M. Stijn- tjes, I. R. Kruit en J. J. Bavelaar, H. Nor- tier en C. N. van Heeringen, J. T. Witte- man en C. M. Vintges. Overleden: J. Koudijs (1899), A. M AT- TERS (1908), H. C. Vorst (1886), J. Amol- dus (1885), S. Paul (1913). LEIDERDORP - Het gitaartrio Dik Visser had een zieke, maar kon door K. en O in de Dorpskerk vervangen worden door Bert Maas, die nu een sologitaar-reci tal verzorgde. De pauze maakte me duidelijk, dat er algemene te vredenheid over hem bestond. Ondanks een geheugenfout, die hem, met verontschuldiging het fragment deed overdoen. Dat verstoorde niets in de band toehoorder-speler en buitendien komt een invaller clementie toe. Feit werd, dat dit concert een boeiende aangelegenheid zou blijken, want Maas liet horen, dat een gitaarspeler met voeltoppen aan de vingeren, die de classici- teit van geest en gemoed uitstro men lopen, geen tokkelaar is, die er op wacht z'n glissando's tre molo's en vibrato's te etaleren, 't Had best een beetje gemogen, WARMOND-De verbreding van de Warmondse Groote Sloot is on danks de vertraging door de vorst een eind gevorderd. Weliswaar ligt sinds Kerstmis het werk stil, maar men rekent er op dat in het voorjaar de nieuwe rietaanplant kan plaatsvinden. Het riet krijgt vervolgens een jaar de tijd om "wortel te schieten". Daarna wordt de Groote Sloot een druk bevaren route. De Groote Sloot, die momenteel nog verboden is voor motorboten, zal waarschijnlijk begin 1980 voor alle vaarverkeer worden openge steld. Dat is noodzakelijk omdat de gemeente Warmond rond dat tijdstip wil beginnen met de bouw van een brug naar het eiland Koudenhoorn. In de vorige raadsvergadering is daartoe be sloten. Alternatieven voor de brug, zoals een pontveer en een Verbreding Groote Sloot vordert tunnel, zijn toen van de lijst afge voerd. De Heidemaatschappij is inmid dels begonnen met het maken van een ontwerp voor de brug naar Koudenhoorn. Bij de WD-fractie in de Warmondse gemeenteraad bestaan bezwaren tegen de ge volgde procedure. De VVD be weert dat bij de besluitvorming belangrijke informatie ontbrak. In schriftelijke vragen aan het college van burgemeester en wet houders zal deze fractie één dezer dagen daarover opheldering vragen. De kosten van de verbreding van de Groote Sloot (2 miljoen) en de bouw van een brug (1 miljoen worden gedekt met de opbreng sten van de zandwinning in het Joppe. Vooral de kosten die met de verbreding van de Groote Sloot zijn gemoeid, vormen een tegen valler. De gemeente Warmond had gehoopt voor onder andere de rietaanplant subsidie te krijgen. Maar de provincie heeft al in de zomer van vorig jaar laten weten dat er wat dit betreft niets bij de overheid valt te halen. Een en an der betekent een extra belasting van de exploitatieopzet van Koudenhoorn. Tijdens de begro tingsbehandeling voor 1979, die nog op zich laat wachten, zal worden beslist over de recreatieve voorzieningen op Koudenhoorn. Maandag Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Troef, Noordeinde 2A, fotografie, yoga, Nederlands, 19.30-21.30 uur; huisvrou wengroep, di. van 9-11.30 uur. Vrijetijdscentrum, yoga. t'ai chi, 19.30 uur; gitaar. Go-club, 20 uur. Breehuys, ma., di., do. en vr., overblijf- soos, 12-13.14 uur. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Clubhuis Op Eigen Wieken, Valkenpad, schrijfavond Amnesty International, 20 Stadhuis, cie. politionele aangelegenhe den, 16.30 uur; cie. algemeen en be stuurlijke aangelegenheden, 20 uur. Dorpshuis, Leiderdorp, lezing Albeda, Zaterdag Sanders, Levendaal/hoek Korevaar- straat, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Breehuys, swingavond voor middelbare scholieren, 20-24 uur. Leidse Schouwburg, cabaret Ivo de Wijs "Formule 2", 20.15 uur. LAK-Theater, Poppentheater Lucas Goudzwaard en Dato de Weerd met drie 1 Japanse vertellingen, 20.30 uur. VVV-kantoor, Stationsplein, start mo len-wandeltocht, 9-13 uur. Rijnlands Lyceum, Oegstgeest, komedie "Bedden", 20 uur. V.d. Marckstraat, Zijlkwartier, Leider dorp, galabal van de Rijnschuimers, 20.30 uur. Zondag Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. LAK-theater, kindervoorstelling pop pentheater Lucas Goudzwaard en Dato de Weerd "Het verhaal van de soldaat", 15.00 uur. Artsen LEIDEN - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, noord-binnenstad, Noorderkwar tier en Groenoord); van zaterdag 10 tot zondag 8 uur vm.: Nieuwenhuis, Bevrij dingsplein 60, tel. 768918; van zondag 8 tot 24 uur A. Ravesteijn, Bevrijdings plein 60, tel. 768918; Wijk II (Kooi en Me- renwijk): G.E.J. Pieterse, Zoeterwoudse Singel 109, tel. 124403; Wijk III (Waard, Professorenwijk, Tuinstadwijk en zuid binnenstad): J. de Bruyne, Kernstraat 11, tel. 141225; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): van zaterdag 10 tot zondag 8 uur vm.: A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 310420; van zondag 8 tot 24 uur. W. Schellekens, Paganinistraat 24, tel. 764035 Leiderdorp - De weekenddienst wordt waargenomen door O. Du Ry van Beest Holle en M.P. Hennink, Vlaskamp 16, tel. 891100. Zaterdag en zondag spreek uurvan 12.30-13 uur op Vlaskamp 16, tel. 891100. Oegstgeest - De weekenddienst van za terdag 10 tot maandag 7 uur vm., wordt waargenomen door E.W.F. van Walch- ren, Oranjelaan 29, tel. 152130. Voorschoten - W. van Dam, Palestrina- laan 29, tel. 3960 (zaterdag); A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 762159 (zondag). Warmond - J. Hoornweg, Kievitspark 19, Voorhout, tel. 02522-11393. Dierenartsen Leiden - De weekenddienst wordt waargenomen door A.W. Helder, Her- I melijnvlinder 36, Leiden, tel. 071-146686. Apotheken De avond- en nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 19 tot 26 jan., door: Apotheek Leiden Zuid-West, Brahms- laan 20 tel. 763134 en Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan met uitslui tend voor spocdrecepten van een taxi, tel. 122444'gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn, tel. 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Leiderdorp, Ber kenkade, tel. 410131, spreekuur ma. t/m maar aan arpeggia's ontbreekt het vaak niet in deze literatuur. Bert Maas stelt zich gelijk met een harpist in het zoeken naar rese- nans en doet ook door met een persoonlijk "toucher" in de sna ren te grijpen. Daarmee geeft hij een zuivere expressie, een zuive re gloed, een zuiver beeld. In openleggen van karakterver schillen kan hij z'n kansen nog vergroten. De gitaar heeft een rijk origineel repertoire van vijf eeuwen in een scala van facetten van amoureus en speels tot abstract. Uit het in- begrepene heden moet ik als markant een hoogwaardige cyclus van Badings noemen met inventies erin, die ik weinig min der aansla dan sommige uit bij voorbeeld Schamann's Carnaval. Daar er geen programma was en ik me zou kunnen vergissen, geef ik de zonder titels op een bord aangegeven namen: Anon (En gels), Bach, Scarlatti, Sor, Tarre- ga, Lauro, Albeniz, Radings, Bar rios. Deze laatste bood zulke ge raffineerde (en watervlugge) klankjes, dat ik er "muggendans" voor noteerde, boven een carous- sel doorwentelen van de basso- beweging. Kortom, Bert Maas opdreef speelt niet meer, maar zingt. KEES VERHOEF. Kinderprogramma HILVERSUM (ANP) - Onder de ti tel "J.J. de Bom, voorheen de Kindervriend" zal de VARA-te- levisie met ingang van april van dit jaar dertien afleveringen gaan uitzenden van een nieuwe kin derserie, waarin de medespelen den, het Schrijverscollectief en regisseur Frans Boelen van de „Stratemaker-op-zee-show" te rugkeren op het beeldscherm. do. - 114-15 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. A. Vriend, de Hooge Wei 203, Sassenheim, tel. 02522-12022. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2