Woningbouw Leidse regio bleef achter eidse agenda Ontstaan van Merenwijk in bibliotheek Haagse telex centrale in gebruik „FLAIRCK": BROUWSEL VOL VAKMANSCHAP B en W: actie Vijfhovenhuis was onterecht Volgens prognoses provincie Zuid-Holland Internist Fontein officier O.N. UM.IJUM.'I. ZATERDAG 13 JANUARI 1979 Zaterdag OEGSTGEEST - De woningbouw in de Leidse regio is de afgelopen jaren (van 1975 tot 1978) achtergebleven bij de verwachtingen van de provincie Zuid-Holland. Volgens cijfers van de provinciale planologische dienst (ppd) wer den in die jaren gemiddeld zo'm 1700 woningen per jaar gebouwd, terwijl de provincie uitging van een kleine 2300 woningen per jaar. I Deze cijfers gaf PvdA-statenlid M. van der Molen gisteravond op een vergadering van de PvdA-streek- federatie Leiden en omgeving in Oegstgeest. Overigens benadrukt het statenlid dat de provincie zelf aangeeft dat de cijfers, zeker voor, de korte termijn, weinig be trouwbaar zijn. Volgens haar ge ven ze echter wel een tendens Het statenlid stelde zelf vast dat de gemeenten in de Leidse regio weinig houvast hebben aan de prognoses van het vorig jaar aan genomen streekplan Zuid-Hol land-West en '- zoals ze zei - "maar moeten proberen zoveel mogelijk te bouwen". De beperkte waarde van de provin ciale cijfers kwam naar voren uit een overzicht van de Leidse wo- ningbouwproduktie in de afge lopen jaren. PvdA-raadslid P Bordewijk gaf aan dat Leiden de prognoses van het streekplan (een kleine 11.000 woningen in de periode van 1975 tot 1990) mak kelijk haalt, hoewel de woning bouw sterk achterblijft bij de be hoefte. Bordewijk becijferde dat Leiden sinds 1975 al zo n 4500 woningen van de geplande 11.000 woningen heeft gebouwd. Volgens eigen plannen zal men in 1984 zo'n 9.000 woningen gebouwd hebben, exclusief de woningbouw in de wijken Leeuwenhoek, Goebel en Roomburg. Woningzoekenden Het Leidse PvdA-raadslid gaf daar tegenover de sterk stijgende wo ningbehoefte aan. Hij becijferde dat het aantal Leidse woningzoe kenden die nu geen woning heb- LEIDEN - Bewoners van de Leidse Merenwijk kunnen volgende week met eigen ogen zien hoe de wijk waarin zij wonen is ontstaan. In het nieuwe filiaal van de Openbare Bibliotheek Leiden aan de Rosmolen wordt, ter gele genheid van de officiële opening, volgende week een tentoonstel ling over het ontstaan van de Me renwijk gehouden. Foto's, maquettes, dia's en rappor ten die in de loop der jaren (vanaf 1958) over tie Merenwijk zijn ver schenen zijn op de tentoonstel ling te zien. Bovendien hangen er ongeveer 55 foto's die zijn bin nengekomen op de oproep om fo to's van het leven in de wijk te maken. Een jury, bestaande uit VW-direc- teur Dekker, *gemee^||evoorlich- ter Lelieveld en een vertegen woordiger van de bibliotheek zal volgende week donderdag, de of ficiële openingsdag van het fi liaal, de winnende foto's be kendmaken. Inwoners van de wijk zelf kunnen hun voorkeuren ook bekendmaken. Daarvoor is een speciale "publieksprijs" be schikbaar gesteld. Omdat het bibliotheekfiliaal een centraal punt in de café-arme wijk wil worden heeft het de di verse sociale-culturele voorzie ningen in de Merenwijk uitgeno digd om met een stand in de bibliotheek vertegenwoordigd te zijn. Zo zijn er volgende week stands van clubhuis Op Eigen Wieken, de Leidse Amateur Fo tografen, het Gastouderproject Merenwijk, het Interkerkelijk Vredesberaad en de Speelvoor- zieningen Slaaghwijk. Tijdens de openingsuren kunnen de wijk bewoners (ook met-leden van de bibliotheek) in het onderkomen aan de Rosmolen binnenlopen om één en ander te bekijken. Woensdagmiddag is er een spe ciale middag voor de kinderen. De schrijver van "Wipneus en Pim", de heer Wijckmade, zal een toelichting op zijn boekjes ko men geven. Onder leiding van Wipneus en Pim-illustrator de Leidenaar Joop Walenkamp wordt er vervolgens een teken wedstrijd gehouden. Het is de bedoeling dat de kinderen ver kleed als de figuren die in het boekje voorkomen naar de bibliotheek komen. Ter gelegen heid van de kindermiddag is de bibliotheek voor wat het uitlenen betreft deze week op dinsdag- in plaats van woensdagmiddag ge opend. Tenslotte zal wethouder Schoute het filiaal, dat nu al een record aantal lezers trekt, donderdag middag om twee uur officieel openen. ben in drie jaar (van 1975 tot 1978) is gestegen van 1.000 tot 2300. Volgens hem wordt deze sterke stijging van 'eigen woningzoe kenden' voor een deel veroor zaakt door een te sterke bouw van dure huizen in de afgelopen ja- De sterke stijging van het aantal woningzoekenden, die zich over al voordoet, wordt sterk veroor zaakt door het feit dat steeds meer mensen op jongere leeftijd eigen woonruimte willen. Alleen in Leiden loopt het aantal wo ningzoekenden volgens Borde wijk per jaar met 1.000 op. Op de bijeenkomst van de streek- federatie werd van verschillende kanten gepleit om de woning markt in Leiden en omgeving als één geheel te zien. De Leidse wethouder Waal gaf aan dat zijn collega Verboom sinds enige tijd probeert met collega's in de regio overeenstemming te bereiken over het aangaan van een regio naal vestigingsbeleid. Daarmee wordt bedoeld dat de ge meenten een beleid voeren bij het toelaten van woningzoekenden en de voorwaarden voor toewij- Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Niels zv C. L. Koe mans en W. C. Tukker (Leiden); Maar- tje dv J. W. M. Witteman en C. A. van der Salm (Oegstgeest); Jan zv G. Hof land en M. F. Mulder (Leiden); Jeroen zv A. de Vrije en F. Kraaimaat (Voor schoten); Boris zv A. J. Zonneveld en C. M. A. H. de Kort (Leiden); Laura dv M. C. Payne en G. P. A. M. Lefferts (Leiden); Bartholomeus zv M. H. Groenewcud en J. J. J. M. Zwart (Lei den); Gijsbert zv G. de Bock en M. Sjardijn; Eveline dv P. A. de Groot en R. Blok (Leiden); Armando zv G. P Nijenhuis en N. C. Francke (Leider dorp); Patricia dv R. J. Nieuwenburg en G. van Prehn (Oegstgeest); Floren tine dv G. A. P. van Geest en L. H. Rave (Leiderdorp); José zv J. Cortes en A. Spierenburg (Leiden); Nicolette dv H. B. Paats en Y. M. Geervliet (Lei den); Patricia dv A. J. M. Loenen en C. J. M. van Duivenvoorden (Voorscho ten); Anita dv B. Kok en P. Beeren- fenger (Leiden); Miranda dv J. B. C. Kagenaar en G. W. van Vliet (Leider dorp); Ying zv S. G. Nio en G. L. N. Liem (Leiden); Robert zv B. W. Hesel- den en J. M. Acton (Voorschoten); Erik zv D. Carree en C.L. Meijer (Lei den); Floris zv H. J. van der Bijl en P M. van der Geijn (Leiden). Ondertrouwd: G. F. de Bruijn en G. H. Roggeveen (Leiderdorp); D. J. van Iperen (Leiden) en A. S. van Gent (Leiderdorp); F. J. J. Battes en L. van der Meer (Leiderdorp). OEGSTGEEST - De afgelopen nacht is voor duizenden guldens aan kleding weggehaald uit de winkel van Haasnoot aan de Pas sage in Oegstgeest. De daders hebben met een baksteen een winkelruit ingegooid. Hoe laat dat gebeurde is onbekend, want geen enkele omwonende heeft iets gehoord. Behalve de etalage werd ook de winkel grondig doorzocht. De politie, die van morgen gealarmeerd werd, vond op grote afstand een aantal ja pons, die de daders op straat hadden laten liggen. LEIDEN - De oud-directeur van het Rijkszuivelstation in Leiden, Ir. J. B. Roos, is gisteren overle den. Ingenieur Roos zal aan staande woensdag in Den Haag worden gecremeerd. Industriebonden gaan samen LEIDEN - De industriebond NW en de industriebond NKV in Lei den en omgeving hebben beslo ten om een federatie te vormen. Die federatie zal tot 1 januari 1981 als grote afdeling van de Indus triebond FNV blijven bestaan, daarna vloeien beide afdelingen definitief binnen de industrie bond FNV ineen. Het gaat om de afdelingen Leiden, Voorschoten en Warmond van de Industrie bond NKV en de afdelingen Lei den, Voorschoten en Oegstgeest van de Industriebond NW, die samen 2300 leden hebben. Om tot een federatie te komen waren twee besprekingen nodig. Botsingen LEIDERDORP - Gladheid was er de oorzaak van dat gisteravond op de provinciale weg van Leiden naar Roelofarendsveen een tien tal auto's betrokken raakte bij een kettingbotsing. Dat gebeurde nadat op het viaduct bij de afslag naar Hoogmade de weg in een ijsbaan was veranderd. Eén auto raakte total-loss, het verkeer moest van half zeven tot acht uur over één rijbaan worden geleid. In Voorschoten liep de 52-jarige X.H. uit die plaats een ontwrichte knie op toen hij, ook door de gladheid, tegen een stilstaande auto reed. Dat gebeurde gister avond op de Prins Bernhardlaan. zing van woningen. Op deze wijze wordt bereikt dat woningzoe kenden die in de ene regio-ge meente niet terecht kunnen, in de buurgemeente woonruimte toe gewezen krijgen. De bijeenkomst van de Streekfede- ratie was de eerste van de PvdA- organisatie. De streekfederatie is een contact-orgaan tussen de PvdA-afdelingen in de Leidse re gio. de Federatie is vooral be doeld om op natuurlijk niveau (wethouders en raadsleden) on derlinge contacten op te bouwen. Voorzitter T. Kohlbeck, fractie voorzitter van de PvdA in de ge meenteraad van Oegstgeest, kondigde aan dat het federatie bestuur dit jaar zal werken aan de totstandkoming van een overleg orgaan van de regiogemeenten. In de Leidse regio bestaat al en kel jaren geen echt overleg en is verhouding tussen Leiden en de omliggenden gemeenten lange tijd slecht geweest. Sanders, Levendaal/hoek Korevaar- straat, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Breehuys, Swingavond voor middelbare scholieren, 20-24 uur. Nieuwe Rijn 20 A, vrouwencafé, 21 uur. LAK-theater, "Willem de Zwijger", mu ziektheater, 20.30 uur. Leidse Schouwburg, one-man-show Frans Halsema, 20.15 uur. Stadsgehoorzaal, concert door het Resi dentie-Orkest, 20.15 uur. Zondag Middelweg 19 c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. Stadsgehoorzaal, koffieconcert door het Erasmus-trio, 11.30 uur. LAK-theater. kindervoorstelling De Leidse Poppenkeet, 15 uur. Volkshuis, "Femke" ontmoetingscen- "Flairck", zoals het gisteravond te z LEIDEN - De internist dr.J F.L. Fontein is g istermiddag benoemd tot officier in de Orde van OranjeNassau.De heer Fontein kreeg de koninklijke onderscheiding omdat hij 35 jaar als internist in het Leidse Diaconesse-zieken- huis werkzaam is geweest. Hij is tevens oud-directeur van de bloedbank in Leiden. De heer Fontein is per 1 januari met pensioen gegaan. Op de foto: de heer Fontein ontvangt zijn onderscheiding uit handen van burge meester Vis van Leiden. LEIDEN/DEN HAAG - In het ge bouw van het telefoondistrict Den Haag aan de Torenstraat in Den Haag werd gisteren een mo derne semi-electronische tele- graafcentrale in dienst gesteld. De centrale is bedoeld voor uit breiding van de capaciteit van het landelijk telexnet, en wordt be stuurd door twee computers. Een van dé voordelen van de nieu we telexcentrale is een snellere totstandkoming van de verbin dingen. De centrale stelt de PTT bovendien in staat om de abon nees meer faciliteiten te bieden, zoals verkort kiezen en "tranfere- ren", dat is het automatisch laten doorlopen van oproepen naar een ander toestel. Op de centrale is onder meer een "concentrator" (een vooruitge schoven onderdeel van de Haag se centrale) in Leiden aangeslo ten. Alphen aan den Rijn, Delft en Naaldwijk volgen de komende twee jaar. Daarnaast telt de cen trale 1500 telexnummers. Jaar lijks komen daar tot en met 1984 Maandag Ontmoetingscentrum, hoek Bos- huizerlaan, bejaardensoos Zuid- West, 14.30 uur. Troef, Noordeinde 2 A, fotografie; yoga, Nederlands, 19.30-21.30 uur; huisvrouwengroep, di. van 9-11.30 uur. Vrijetijdscentrum, yoga; t'ai chi, 19.30 uur; gitaar, Go-club, 20 uur. Breehuys, ma., di., do. en vr. over- blijfsoos, 12-13.15 uur. Stadhuis, cie. algemene bestuurlij ke aangelegenheden, 20 uur. Kijkhuis, film van Ferreri, 20 uur. Nieuwe Rijn 20 A, film van de Leid se Werkgroep Homofilie, 20.15 Poelmeer, Oegstgeest, opening overdekt zwembad, 17 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie, welzijn, 20.30 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. ruimtelijke ordening en openba re werken, 20 uur. artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, noord-binnenstad, Noorderkwar tier en Groenoord): R.M.G. Taytelbaum. Hogewoerd, 138, telefoon 120266; Wijk II (Kooi en Merenwijk): F.B. Kruis, Kla proos 34, telefoon 126371; Wijk III (Waard, Professorenwijk, Tuinstadwijk en zuid-binnenstad): W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, telefoon 126866; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwar- tier): van zaterdag 10 uur tot zondag 8 uur vm.: B. Roos, telefoon 766123, van zondag 10 tot 24 uur. A. van Rijn, Melis- setum 5, telefoon 210797. Leiderdorp - De weekenddienst wordt waargenomen door L. Middendorp en P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, telefoon 410070. Zaterdag en zondag spreekuur van 12.30-13.00 uur op Hoofdstraat 40. Oegstgeest - J.W. de Haan, Oranjelaan 26, telefoon 156505. De weekenddienst gaat in op zaterdag 10 uur en eindigt i de Leidse Stadsgehoorzaal. De stoelen stonden keurig in een rij. Daarop een zeer gemeleerd Kern Ensemble in Kapelzaal Het waren (helaas) weinigen die gisteravond de gladde wegen hadden getrotseerd om in de Ka pelzaal van K. en O. het Amster damse Kern ensemble te beluis teren, dat gevormd werd door Ronald Masin (viool) Maria Ke ieman (altviool), Bob Reuling (cello) en Rinus Groot( piano). Jammer, want dit ensemble had zoveel moois te bieden. Men trad op als duo trio en kwartet en het merkwaardige was dat in al die verschijningsvormen het niveau verschilde. Twee leden van het Kern Ensemble vielen op cellist Bob Reuling met zijn fraaie toonvorming en pianist Rinus Groot met zijn mooi ge nuanceerd toucher en zijn onbe twist stimulerend leiderschap. Ronald Masin hield niet overal dezelfde volle warme getinte toon. In Schumann (Pianokwar tet in Es op. 47) hoorden we zelfs hier en daar een wat onzuivere in tonatie. Maar dat Masin als violist van grote klasse is bewees hij in Schubert s Pianotrio op.99. Trouwens op hoog niveau musiceerden ook Rinus de Groot en Bob Reuling. Schubert.s trio was tot in de fi nesses uitgewerkt, met kleine beweeglijke en geaccentueerde trekjes, met verfijnde nuances in de frasering, dat in zijn totaal toch in brede contouren werd gete kend. Dit was een meesterstuk! Interessant was de opening van het programma met een Duo voor viool en cello van Martinu, uitge voerd door Ronald Masin en Bob Reuling. Een technisch zeer moeilijk werk, dat Masin en Reu ling aanvankelijk brachten met een grote en volle toon, in een strak gespannen sfeer. Door heel kleine oneffenheden verslapte dit wat, maar de realisatie was toch bijzonder knap. Na de warme toejuichingen aan het slot, liet het Kern Ensemble zich verleiden tot een toegift, hetgeen ik, na Schubert, toch heb be treurd omdat het het sluitstuk en het hoogtepunt was van het pro gramma. Alles wat daaraan werd toegevoegd kon alleen albreuk dóen. BEP RIJNDERS publiek. Ouderen, jongeren en zij, die zich te jong voelen om oud genoemd te worden, maar te oud zijn om voor jong door te gaan. Daarvóór, op het podium, één meisje en drie jongens. Sylvia Houtzager, studente viool (met bijvak harp) aan het Amsterdams conservatorium bij Leo Boelens, afkomstig uit Delft. Zij verving Judy Schomper, die sinds een maand niet meer aan "Flairck" is verbonden. Sylvia deed prachtige dingen op haar viool, waar het publiek doodstil naar luisterde. Uit haar spel spreekt een enthousiasme, dat zich in Nederland onder mu sici slechts met de grootste moei te laat ontdekken. Zij speelt een muzikaal spel met Peter Week ers, die dwarsfluit, piccolo, panfluit en bamboefluit op weer galoze wijze beheerst. "Flairck" wordt gecompleteerd door Erik en Hans Visser, de eer ste in volstrekte beheersing op zes- en twaalfsnarige gitaar, sitar, mandoline en mandola en de laatste op akoestische basgitaar, klassieke gitaar en twaalfsnarige gitaar. De superlatieven om het, voor een volledig uitverkochte Leidse Stadsgehoorzaal gegeven concert, te omschrijven zijn niet zomaar lukraak gekozen. Toege geven, "Flairck" lijkt een brouw sel, rechtstreeks uit het Zuid franse laboratorium van Willem Duys. Zondagmorgen tussen Letty de Jong, Thijs van Leer, Louis van Dycke en de Anita Kerr-Singers lijkt onvermijde lijk. Liever moeten we stilstaan bij het vakmanschap en de klasse van deze overwegend zeer jonge mensen. Zij bleken gisteravond in staat om een zaal volledig aan zich te binden. Vooral "Variaties Op Een Dame" (tevens de titel van hun eerste elpee) en "Dub belspel" sprongen er in het bij zonder uit. Peter Weekers weet zijn optreden het beste te "ver kopen", door bijv. tijdens een WARMOND - De Warmondse afdeling van de Katholieke Na tionale Bond voor EHBO organi seert vanaf 16 januari aanstaande een cursus EHBO. Opgave is mo gelijk bij G. van der Lans, Van Wijckstraat 2. Warmond (tel. 10693) en bij G. Kipping, Schip- persdam 6 in Warmond (tel. 10864). moeilijke solo op de dwarsfluit een leeg bekertje de zaal in te schoppen en door half schert send een doedelzak te demon streren. Erik en Hans Visser zijn eerder de uiterst serieuze, zeer geconcen treerde musici, die elk accoord met de grootste zorg omringen. Hoewel Scrooge-naturen zullen beweren, dat de grote belang stelling werd veroorzaakt door de opvallend lage toegangsprijs (vijf gulden), houden wij het er voor lopig maar op, dat het muzikaal niveau van "Flairck" voor het publiek de enige motivatie vormde. Een prachtig concert, dat K&O, net als een doelpunt, moet herhalen. Alleen niet ver traagd; eerder zo snel mogelijk. BERT KOEKEBAKKER ongeveer duizend nummers bij. De bouw en het uittesten van de nieuwe centrale heeft een jaar geduurd. J. A. v.d. Horst Voorschoten - J.H. Vrijenhoek, V.d. Oyelaan 38, telefoon 2356. (zaterdag); F Koopmans, R. Wagnerlaan 69, telefoon 6352 (zondag). Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, telefoon 10030. apotheken De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 12 tot 19 januari door Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, Leiden, telefoon 071-123553; Apo theek R. van Breest Smallenburg, Loe- vestein 6, Leiderdorp, telefoon 071-890000. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men. uit sluitend voor spoedrecepten van een taxi, telefoon 122444 gebruik maken. in archiefraad wijkverpleging LEIDEN - De Leidenaar J. A. van der Horst is benoemd tot lid van de landelijke archiefraad. De heer Van der Horst maakte tot vorig jaar deel uit van de Leidse gemeenteraad. Hij is als archiva ris werkzaam op het ministerie van binnenlandse zaken. De ar chiefraad staat onder voorzitter schap van mr. dr. O. de Gour (oud-burgemeester van Haar lem). Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tele foon ten noorden van de Rijn 134604, te lefoon ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, telefoon 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis. Lijtweg 7, tele foon 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, V.d. Waalslaan telefoon 4641. Warmond - Zr. C. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, telefoon 02523-3137. dierenartsen Leiden - De weekenddienst wordt waargenomen door. G. Roest, Haag- huishof 5, Leiderdorp, telefoon 071-890405. SOS-dienst Telefonische hulpdienst. telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. LEIDEN - De actie van het Vijfho venhuis (het aanbieden van een oorkonde aan B en W voor het niet beantwoorden van brieven) was onterecht. Met de actie is de indruk gewekt dat de gemeente op geen enkel verzoek of geen enkele vraag van het Vijfhoven huis is ingegaan. Dat antwoorden burgemeester en wethouders op vragen die het PSP-raadslid Passchier stelde naar aanleiding van die actie en kele maanden geleden. Het college houdt vol dat over tal van zaken het afgelopen jaar met het Vijfhovenhuis contact is ge weest. Zo zijn in de eerste helft van '78 ver tegenwoordigers van de dienst gemeentewerken in het buurt huis geweest om klachten van buurtbewoners aan te horen en te verhelpen. Op verzoeken als bij voorbeeld een inrit in het trottoir voui invaliden is volgens B en W wel degelijk (hoewel niet schrif telijk) ingegaan. Ook het verzoek om de speelweide aan de Hoflaan te egaliseren is ingewilligd. Po gingen om met het Vijfhovenhuis een verkeerscirculatieplan voor de wijk Zuid-West op te zetten mislukten echter, zodat de ge meente los van het buurthuis een ontwerp-verkeerseirculatieplan, in procedure hebben gebracht. B en W schrijven verder de indruk te hebben dat hun aan vertegen woordigers van het Vijfhoven huis gedane mededelingen niet of onvoldoende aan het stich tingsbestuur worden doorgege ven. Het kan voorkomen dat ook andere instellingen of inwoners lang op antwoord moeten wach ten, zo schrijft het college naar aanleiding van de vragen van het raadslid, maar urgente zaken zouden zoveel mogelijk met voorrang worden behandeld. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232.10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2