Rijnsburg popelt om te met bouw buitenbad beginnen Alphen hoopt op komst ANWB Lions-actie voor gehandicapten-sport Provincie verklaart bedoeling kunstwerk bij brug in Ter Aar... PAGINA 20 WOENSDAG 10 JANUARI 1979 Burgemeester van Rijnsburg na hartaanval in ziekenhuis RIJNSBURG - Burgemeester De Roos van Rijnsburg is vo rige week met een hartaanval in het ziekenhuis opgeno men. De Roos, 56 jaar, gaat thans goed vooruit. Hij ligt rtiet meer aan de bewakings apparatuur. Sinds gisteren hoeft er ook geen zuurstof meer te worden toegediend en is'ook het infuus verwij derd. Burgemeester De Roos Rijnsburg GROOTSCHEEPSE FEESTAVOND IN NOORDWIJKS HOTEL NOORDWIJK - De Stichting Sport en Recreatie Gehandi capten Bollenstreek krijgt een financieel steuntje in de rug. De Lions club Noordwijk, die 20 januari één jaar bestaat, zet allerlei acties op touw om haar doel te berei ken: wat meer financiële armslag voor de gehandicapte sporters. De organisatoren Van Stijn en Van Leeuwen: "De stichting is een niet of minzaam gesubsidieerde instelling die veel goed doet op haar gebied. Zij wordt echter permanent gehinderd door een gebrek aan geld. Elk jaar komt z(j tienduizenden guldens tékort. Dit jaar willen wij de opbrengst van ons jaarfeest daarom ten Wat houdt het feest in: voor 85,- gaan de deuren van hotel Noord zee in Noordwijk wagenwijd open. Daarvoor krijgen de men sen een entreekaartje waarvoor zij kunnen eten en drinken. Vele marktkraampjes zullen bij elkaar t Oudhollandse markt vormen onder meer zijn onderge bracht banketbakkers, groenten en fruit, vislekkernijen, patisse- Na twaalf uur 's avonds (het feest begint al om zes uur) gaat de kas sa van de bar rinkelen. Een flink stuk van elke bestede gulden gaat weer naar de stichting. Een deel van de overnachtingskosten gaat r de stichting. Black-Jacktafel Het gemeentebestuur heeft boven dien toestemming gegeven om een Black-Jacktafel in te rich ten. Erkende croupiers zullen de tafel exploiteren. En als de bank "lacht", "lacht" ook de stichting. Klap op de vuurpijl is een behen digheidswedstrijd met radiogra fisch bestuurde boten in het zwembad van het hotel. Met de Amsterdamse Magere Brug als decor. Glasblazers, houtsnijders, klom penmakers, mandenvlechters en tonnenkuipers completeren het geheel, dat uiteindelijk moet re sulteren in een cheque met vele nullen. "Het bedrag waarnaar wij streven noem ik liever niet", stelt één van de organisatoren, "maar de stich ting moet met dat geld een tijdje voort kunnen". De cheque zal nog dezelfde avond worden overhandigd. Hiervoor komt een bekend sportman naar de badplaats. Van Stijn: "De avond is al een suc ces bij honderd twin tig man, maar we stellen ons doel altijd wat hoger. We mikken op drie honderd man. En dat is haalbaar. Want nu al hebben zich zo'n hon derd mensen aangemeld". Het is de bedoeling van de Lions club Noordwijk om elk jaar een charitieve instelling te laten pro fiteren op haar "verjaardag". Daarvoor is zelfs een speciale on derzoekscommissie in het leven geroepen die gaat bekijken wie in aanmerking komt. KLM zal gemeente toch 1,5 ton betalen voor drank winkeltje (Van onze correspondent) HAARLEMMERMEER - De KLM en Aero Gronddienst BV op Schiphol hebben be sloten niet bij de Hoge Raad in cassatie te gaan tegen de door de gemeente Haarlem mermeer opgelegde aanslag voor drank- en horecabelas- ting. De aanslag gold voor de tax-free shop van de KLM en een klein winkeltje van Aero Gronddienst, waar vliegtuig bemanningen drank kunnen kopen. De aanslag bedroeg voor de KLM ruim anderhal ve ton en voor Aero Grond dienst bijna tien mille. De gemeente Haarlemmermeer vond dat beide bedrijven ge wone slijtersactiviteiten ont plooiden. Dat vond ook de Belastingkamer van het Am sterdamse gerechtshof, die de gemeente in het gelijk stelde. „Er wordt drank verkocht aan particulieren voor gebruik elders. En dat is een slijtersac tiviteit", zo luidde de redene ring van gemeente en Belas tingkamer. Directeur J. C. van Balen van Aero Gronddienst zegt dat het bedrijf ervan afgezien heeft het bij de hoogste rech ter te zoeken omdat de kan sen op gelijk vrij gering wa ren. „De kosten die je dan moet maken zijn geweldig hoog. En omdat de aanslag voor ons niet zo groot is, was het niet zo aantrekkelijk". Voorlichter Harmsen van de KLM wil niet kwijt wat de overwegingen van de KLM zijn geweest om niet in cassa tie te gaan bij de Hoge Raad: „Wij hebben in overleg met onze adviseurs besloten het niet bij de Hoge Raad uit te vechten. Waarom niet, dat is onze zaak. Wij hebben geen behoefte aan nadere uit leg". Zowel de KLM als Aero Grond dienst zijn vanaf 1975 bezig geweest onder de gemeente lijke belasting uit te ko- Avondje praten over mennen van tuigpaarden RIJNSBURG - Oud-majoor Van der Touw, voormalig koetsier van de koninklijke stallen, zal van avond in Rijnsburg het één en ander komen vertellen over het mennen van tuigpaarden. Van der Touw doet dit voor de vereni ging van aangespannen paarden "In het Gareel". De bijeenkomst wordt gehouden in het Voorhof aan de Vliet noord zijde. Leden van de vereniging hebben gratis toegang, niet-leden betalen vijf gulden. RIJNSBURG - Kan Rijnsburg deze zomer nog zwemmen in het golfslagbad? Twijfels hierover leven bij Waterbos- directeur Snel. De firma "Compleetbouw" in Leerdam, dat het complex voor 3 miljoen moet gaan bouwen, zegt dat er geen problemen zijn als niet binnen al te lange tijd de opdracht afkomt. Wordt het echter eind februari of begin maart, dan kan Rijnsburg het zwemmen in het bui tenbad dit jaar wel vergeten. ALPHEN AAN DEN RIJN - Er bestaat een kans dat Alphen aan den Rijn verrijkt zal worden met een ANWB-filiaal. Er zijn gesprekken gaande tussen gemeente en toeristen bond. Wethouder J.W. Haanstra zei dinsdagavond in de commissie voor ruimtelijke ordening te hopen op een vestiging van de ANWB in de Aarhof-kantoorflat. Maar hoewel de gemeente staat te popelen de organisatie, met haar twee miljoen leden een publiekstrekker, binnen haar grenzen te halen, gaat de voorkeur van de Algeme ne Nederlandse Wielrijders Bond zelf toch in de eerste plaats uit naar vestiging van een kantoor in Gouda. de gemeente praten. We blijven in eerste instantie proberen ge schikte ruimte in Gouda te vin den. De plannen in Alphen, tweede keus, zijn daarom even in de ijskast gezet", aldus C.A. Kerkhoven, hoofd van de afde ling onroerend goed bij de ANWB. „In de markt" Het is Gouda óf Alphen voor de ANWB, waar men van mening is dat er momenteel in elk geval één regiokantoor ontbreekt in de driehoek tussen Den Haag, Rot terdam en Utrecht. De voorkeur voor Gouda berust daarbij op de meer centrale ligging in deze driehoek, op het grotere aantal inwoners en op de grotere trek kracht van Gouda voor de regio. Dat Alphen toch nog "in de markt" ligt vindt volgens Kerkhoven zijn oorzaak in het feit dat er in Gouda moeilijk geschikte ruimte is te vinden. "We hebben nogal wat ruimte nodig vooreen kantoor. In Leiden beslaan we zo'n 600 vier kante meter in het nieuwe kan toor. Zoiets hebben we voor elk kantoor nodig, want we willen al tijd ons totale pakket kunnen aanbieden. We wachten de mo gelijkheden in Alphen en Gouda gewoon af en dat wisselt nogal. Nu praten we weer in Gouda, maar misschien keren we straks weer bij Alphen terug. We zullen zeker niet tegelijkertijd in Al phen en Gouda een kantoor ves tigen. Misschien zijn er wel mo gelijkheden voor kantoren zowel in Alphen als Gouda, maar dat zullen we pas bekijken als er één staat". Overigens heeft de ANWB tegen de Aarhof-kantoorflat, in principe wel een geschikte ruimte, ook wel enige bedenkingen omdat de benedenverdieping gedeeltelijk in gebruik is (muziekhandel). "We willen eigenlijk de hele be nedenverdieping van de Aar- hofflat. Nu er een deel van in ge bruik is is het voor ons iets te klein". Aldus Kerkhoven, die laat weten dat het overigens nog wel even kan duren voordat de ANWB zich daadwerkelijk in Gouda of Alphen vestigt. kerk Katwijk "Het Portret KATWIJK - Oecumene. Dat is het onderwerp van een avond, die morgen in Katwijk wordt gehou den. Prof. dr. H. Berkhof, voorzit ter van de Raad van Kerken, houdt een lezing over het onder werp "Oecumenische bewust wording". Deze bijeenkomst is vanaf 20 uur in de grote zaal van de Ontmoe- tingskerk. Vanaf half acht tot dat moment is er gelegenheid tot sa menzang. Er wordt onder leiding van L. Haasnoot gezongen uit het Liedboek der Kerken. van samenzijn KATWIJK - De Soefibeweging or ganiseert zaterdag "het Portret van Samenzijn". Dit is een maal tijd met tussendoor gelegenheid voor het houden van allerlei klei ne evenementen. Dat kunnen zijn: verhalen vertellen, gedich ten voordragen, muziek maken, naar een film kijken en dergelij ke. Het samenzijn is zaterdag om 19 uur in Huize Sonmarc aan de Hogeweg 4. Men kan informatie krijgen en zich opgeven via tele foonnummer 01718-7237J. Organisatie zelf heeft voorkeur voor Gouda-filiaal Prof. Berkhof praat over oecumene in Alles hangt af van Gedeputeerde Staten, het dagelijks bestuur van de provincie. Wanneer zij op kor te termijn het licht op groen zet ten hoeft er nog niets aan de hand te zijn. Laten zij Rijnsburg nog "even" wachten op de goedkeu ring dan wordt het pas volgend jaar dat in het buitenbassin van het Waterbos kan worden ge- Hoop Toen de gemeenteraad in septem ber het krediet van 3 miljoen goedkeurde, ging het gemeente bestuur ervan uit dat vóór de jaarwisseling uitsluitsel vanuit Den Haag binnen zou zijn. De provincie liet het echter afweten. Ondanks herhaalde verzoeken van de gemeente Rijnsburg om de zaak met spoed af te handelen. Gedeputeerde Staten zochten herhaalde malen contact met burgemeester en wethouders, omdat zij nadere gegevens over het zwembad plan wilden heb ben. Zwembad-directeur Snel verwacht dat in de eerste week van februari de toestemming wel binnen zal zijn. "Echt hoor'1j(*telt hij, "we staan gewoon te springen om aan de slag te kunnen. De aanvullen de informatie die het provinciaal bestuur wilde, ging uitsluitend over de tekeningen. Ik verwacht dat tegen het plan zelf niet al te veel bezwaren zullen bestaan. En financieel kan Rijnsburg het rond krijgen. Ik dacht dat een maand of drie wachten op de goedkeuring een normaal ver schijnsel is", aldus Snel. De twijfels die Snel heeft of het zwembad wél of niet op tijd ge reed zou zijn, zijn gerechtvaar digd. Immers, Compleetbouw heeft 150 werkbare dagen nodig om het goilsiagbad te bouwen. Een eenvoudige rekensom leert dat indien men nu met de werk zaamheden zou beginnen het bassin pas in september zou kunnen worden opgeleverd. En dan is het zwemseizoen inmid dels achter de rug. De twijfels van Smel zijn dus niet ongegrond. Gelijktijdig •Compleetbouw ziet echter nog wel een oplossing om toch op tijd het bad op te leveren. Woordvoerder Van der Zee van dit bouwbedrijf: "We zouden, als we binnenkort kunnen gaan.beginnen, een paar onderdelen tegelijk kunnen aan pakken. Als we volgende week de opdracht krijgen kunnen we wel wat extra mankracht inzetten. Voor ons is dat geen punt, wij kunnen elke gewenste dag aan de slag gaan. De plannen liggen kant en klaar. Van die kant hebben we dus geen problemen te verwach ten. Gaat het veel langer duren, dan zie ik het somber in". Het niet kunnen zwemmen in het nieuwe bad heeft voor het Water- bos ook consequenties. Over dit jaar zijn er géén inkomsten, maar wél lasten. Daar tegenover staat echter dat er geen energiever bruik is. En dat scheelt ook en kele tienduizenden gulden. "Maar", rekent Snel, "het gaat wel geld kosten". Prijsverhoging Dat pas dit jaar met de bouw zou kunnen worden begonnen, bete kent niet dat het bad aanzienlijk meer gaat kosten dan de uitge trokken 3 miljoen. Daarover is vanuit Rijnsburg al contact ge weest met de aangewezen bou wer. Zelf zegt de woordvoerder van Compleetbouw: "Ach, dat valt allemaal wel mee. De rege ring is matig in het doorvoeren van haar prijsverhogingen. Als het zwembad inderdaad wat duurder wordt zal het slechts om luttele bedragen gaan." Zwembad-directeur Snel in Rijnsburg: "We staan gewoon te springen om aan de slag te kunnen met de bouw van het nieuwe golfslagbad" TER AAR - Het onlangs onthulde kunstwerk bij de nieuwe brug in Ter Aar (over het Aarkanaal) heeft in het dorp de nodige vragen opgeroepen. Niet alleen bij de bevolking, ook bij het gemeente bestuur. De vroede vaderen van het dorp hebben dan ook bij de provincie aangeklopt om aan de weet te komen wat de precieze betekenis is van het kunstwerk. De plastiek is namelijk betaald uit een spe ciale provinciepot. Er zijn indertijd liefst 246 kunstenaars aange schreven met de vraag of zij iets wilden maken voor Ter Aar. Van hen reageerden er 29. Na een eerste selectie bleven er 5 over, van wie uiteindelijk Frans de Wit met de opdracht ging strijken. De provincie is nu op de proppen gekomen met de uiteenzetting dat het hier gaat om "geïntegreerde kunst bij een brug". Ir. I. B. van Creveld van provinciale waterstaat (tevens lid van de beel dende kunst commissie van 'de provincie) omschrijft het door Frans de Wit vervaardigde kunstwerk als volgt: "Een hm-hoge staalconstructie (niet duidelijk is wat de letters "hm" betekenen, red.), te plaatsen daar waar het brughuisje van de oude brug stond. Om daarmee aan te geven de verdwenen ophaalbrug, die door zijn hoogte een blikvanger was midden in het dorp, een centrum dat met de nieuwe vlakke basculebrug verdwijnt. De staalconstructie lijkt haast een boom. De ronde vorm van de plaats is bedoeld als tegenhanger van het rechthoekige nieuwe brughuis Niet bekend is of het gemeentebestuur begrijpend heeft geknikt bij het lezen van deze tekst en uitleg. De staalconstructie van Frans de Wit bij de nieuwe brug in Ter Aar: "Het lijkt haast een boom"

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 20