Zaal of veld... Het blijft mij om het even Kies uw zon bij de ABN. ABN Bank WEEKAANBIEDINGEN Hinault en Zoetemelk in zesdaagse van Rotterdam SUP© Alsdedooi invalt,ishet om de dooie dood niet afgelopen met de ijspret Doelman Wim Visser: 11 11 Boek op tijd. Nu is er nog keus. VROOMS DREESMANN Openingstijden MENKEN LEIDEN DE BISSCHOP WOENSDAG 10 JANUARI 1979 ADVERTENTIE LEIDEN - Voor Wim Visser maakt het geen verschil of hij nu op het veld of in de zaal als doelman fungeert. Een nogal weinig gehoorde kreet in de voetbalwereld waar de meeste beoefenaars het veldvoetbal nog steeds prefere ren. Wim Visser echter vindt beide "even belangrijk of onbelangrijk, het is maar hoe je dat ziet". Het is welhaast zeker dat Vissers evenredige belangstelling voor het veld- en zaalvoetbal gezocht moet worden in de goede presta ties van het zaalvoetbalteam van Sanitair Sjardin en de matige ver richtingen van LDWS in de bui tenlucht. De interesse voor het zaalvoetbal is overigens lang zaam gegroeid. Toen Visser, in het dagelijks leven personeels chefvan de sociale werkplaats in Den Haag, enkele jaren geleden met die zaalsport begon, "vond ik het maar niks. Als beginneling maak je veel fouten, hoofdzake lijk door een gemis aan ervaring. Maar na verloop van tijd begon ik er toch aardigheid in te krijgen omdat de prestaties van het team toen goed waren en ikzelf de kunst van het doelverdedigen be ter ging verstaan. Een ervaren keeper is erg belangrijk bij het zaalvoetbal". Op het ogenblik is de zaalvoetbal ploeg van Visser aan een opmer kelijke opmars bezig. De debu tant in de hoofdklasse - welis waar uitkomend met spelers die voorheen in de hoogste klasse ge speeld hebben - is op dit moment zelfs koploper, met gerenom meerde ploegen achter zich. Schakers Alphen staan op winst LEIDEN - Ook de vijfde ronde in de eerste klasse van de Leidse schaakcompetitie lijkt een spec taculair verloop te krijgen. Lei derdorp demonstreerde bij kop loper Lisse de stijgende vorm en brak af met een 2V*-2V2 stand, waarbij een verrassing in de lucht hangt. Alphen 1, dat op een gelijk aantal punten als Lisse staat (9) brak af met een 3-2 stand tegen een ver zwakt Philidor 3. Het Leidse team zag na Jongsma en Vergeer nu ook Hans Kuyf voor de ploeg verloren gaan, omdat ook deze speler nodig was in één van de twee KNSB-tientallen. Het totaalbeeld van de wedstrijd tegen Alphen is, dat de Alphena- ren de winst nog maar moeilijk kan ontgaan. Philidor 3-Alphen 1 gedetailleerd: P. Braggaar (w)-G. Moon (z) afg; V. Verstegen-J. Lambooy 0—1; A. Lubotsky-P. de Jong 0-1; G. v. d. Zijden-J. van Tol afg; K. v. Steenwijk-K. Idzerda afg: C. Gerritsen-J. Bruggeman afg; L. Barendse-R. de Boer afg; J. v. d. Wijngaard-W. Donker 1—0; J Paj- cin-H. de Kleynen 0-1; A. de Ru- T. Stelling 1-0. RUUD DOBBELAAR BBBmi 1 Wim Visser: "Verkeerde wissel kan nederlaag betekenen" Enthousiasme "We draaien op het ogenblik boven verwachting, hoewel we een uit stekende ploeg hebben natuur lijk. Cees de Roode en Cock Slin gerland bijvoorbeeld, zijn jon gens met een enorme ervaring. Die twee spelen het zaalvoetbal al zolang het in competitieverband gespeeld wordt. De ervaring en het enthousiasme van jonge kna pen als Gerrie Nachtegeller en Bart van der Weyden maken dat we een sterke ploeg hebben. De wil om te winnen is bij ons ook erg groot. Die drang leeft soms zo sterk dat sommige jongens er tij dens de wedstrijd wel eens te fel ingaan. Dat zit nu eenmaal in ons spel opgesloten". "Wat ons deze competitie eveneens tot een goed draaiend team maakt is dat we kunnen beschik ken over tien geliwaardige spe lers. In een wedstrijd kunnen er weliswaar maar acht gebruikt worden; maar het verleden heeft ons geleerd dat niet iedereen, al tijd beschikbaar is. Gé Dubbel- deman en Bles Zuma, toch niet de slechtste spelers, spelen nor maal gesproken bij de i maar houden zich altijd beschik baar voor het stand aard team. Daarom kennen wij geen moeilijk heden met teleurgestelde spelers die vinden dat ze tekort gedaan worden". "De aanwezigheid van de sponsor werkt natuurlijk ook positief. Na afloop van een wedstrijd staat al tijd een pilsje klaar, het materiaal is altijd goed verzorgd en af en toe is er een dineetje. Het werkt al leen maar sfeerverhogend. Be taald wordt er, om dat even uit de wereld te helpen, pertinent niet". Kritiek Alles lijkt dus koek en ei bij het Leidse zaalvoetbalteam. Toch plaatst de 29-jarige doelman, in het veld uitkomend voor LDWS, enige kanttekeningen. "Ik weet dat wij in de Leidse zaalvoetbal wereld niet zo'n erge beste naam hebben. De spelers zelf kunnen daar niets aan doen. Het is een randfiguur, die met zijn gedra gingen de vereniging in een kwaad daglicht stelt. De spelers trekken zich er niets van aan en denken alleen aan het zaalvoet bal". Over de coaching is Wim Visser be paald niet tevreden. "Het komt te vaak voor dat ik, of iemand an ders, Koos (Honsbeek, de coach - red.) moet bijsturen. De rol van die persoon moet op dit niveau zeker niet onderschat worden. Een verkeerde wissel kan ge makkelijk een nederlaag beteke nen. Het is nog niet voorgeko men, maar we zijn wel een paar keer door het oog van de naald gekropen". Dat Visser als doelman aan een goed seizoen bezig is bewijzen niet alleen de cijfers (hij is de minst gepasseerde doelman) maar ook de uitverkiezing in het districtsteam van West II. Een te rechte keuze, hoewel Godyla- doelman Wim van Harskamp eveneens voor die uitverkiezing in aanmerking had gekomen, wa re het niet dat die doelverdediger door omstandigheden niet meer regelmatig voor de Lissese for matie kan uitkomen. Kansen Over de kampioenskansen is Visser nog voorzichting. "Het zal gaan tussen Glasbergen, Godyla en Sjardin. Van der Plas reken ik niet tot de kanshebbers. De moti vatie zal ook zeker van doorslag gevende betekenis zijn. Wed strijden, die gemakkelijk lijken, moeten serieus worden opgeno men. Nu al zie ik dat een jongen als John Verschoor niet bepaald overloopt van interesse. John is een goede voetballer, alleen zijn hautaine houding komt bij som migen weieens verkeerd over. Als je op dit niveau wilt presteren moet je er geen gasten tussen hebben die zich niet voor de volle honderd procent inzetten". ROB ONDERWATER De Spaanse zon. Waterskiën, zwemmen en niksdoen aan de stranden van Mallorca. Op excursie naar Valldemosa en de grotten van Drach. Parels kopen en na de tapas de lekkerste paella van het eiland ontdekken. De Griekse zon. Neerstrijken op het strand van Rhodos. Uitvoerig de oude stad verkennen. Wat aardewerk meenemen voor thuis. Een ex cursie maken naar de Acropolis van Lindos. Op een terrasje bij de haven luisteren naar de Bouzoukia. De Oostenrijkse zon. Genieten van de bergen in Tirol. Na een Enzian smullen van Kalbsbraten en Apfelstrudel. Vissen en bergbeklimmen. Zeilen op de Achensee. Snuffelen in sfeervolle winkelstraatjes. Déliinesischezon. Bruin worden op het zandstrand bij de oude muren van Sousse. Couscous eten en mintthee bestellen. Lederwaren uitkiezen op kleurige markten. Op excursie naar Carthago. Zwemmen en waterskiën zoveel als u wilt. zwemmen of paardrijden. Verse vis eten met een glaasje Aquavit. Kijken of er nog wat houtsnij werk in uw kofter kan. De Amerikaanse zon. De Indonesische zon. De Nieuwe Wereld zien vanuit uw bestemming in Florida. Naar Disneyworld natuurlijk, naar Miami Beach en Kennedy Space Center. Op z'n Amerikaans steaks en hotdogs eten. Tot rust komen op de stranden of in actie komen op het water. De Franse zon. In de Périgord varkens naar truffels zien wroeten en die toch lekker blijven vinden. Jeu de boules spelen met de mensen uit het dorp. Bij de wijnboer de cru gaan proeven. Verslingerd raken aan een tongstrelende bouillabaisse. Wat plaatselijke delicatessen meenemen om thuis na te genieten. De Noorse zon. De rust en stilte opzoeken van de ongerepte natuur. Wandelen door wouden en langs fjorden. Bergtochten maken, zeilen, Naar de mystieke pracht van het eiland Bali. Tochten maken langs sawa's, dessa's en warme stranden. Tempels bezoeken en de Kecak-dans zien. Zilver en "batik op de kop tikken. Elke dag wat anders kiezen uit de Indonesische en Chinese keuken. BoekbiideABN. Het adres waar u ook de andere reiszaken regelt, zoals vreemd geld, Eurocheques of reischeques en verzekeringen. Bij onze reisverkopende kantoren vindt u geselecteerde reizenpro- gramma's bij elkaar van onder meer: Holland International, ANWB, Swiss Chalets-Interhome, BBI, FTS, Fred. OJsen Lines, Scanialux, YugotoursBig Ben Tours, North Sea Ferries, Olau LineTownsend Thorescn, en nu ook ArkeReizen! Behulpzaam vertrekpunt voor uw vakantie. ADVERTENTIE ROTTERDAM (ANP) - Het deel nemersveld voor de negende zesdaagse van Rotterdam, die van 18 tot en met 23 januari in het sportpaleis Ahoy' wordt gehou den, is - zoals altijd imposant. Naast de erkende baanrenners als Sercu, Pijnen, Venix, Peffgen en Clark, zijn het voor het groot ste deel de voornaamste wegren ners van het afgelopen wegsei- zoen vertegenwoordigd. Natuurlijk Gerrie Knetemann, de wereldkampioen, die in Gent (met Sercu) en Maastricht (met Pijnen) al twee zesdaagsen op zijn naam schreef. Knetemann rijdt opnieuw met Pijnen. Ook Jan Raas, winnaar van drie klassiekers, is vertegenwoor digd. Raas vormt een koppel met stayerswereldkampioen Wilfried Peffgen. Rads weigerde overi gens met Sercu te rijden. "Dan moet ik me elke avond waar ma ken". Post contracteerde ook de twee besten uit de laatste ronde van Frankrijk. Bernard Hinault start aan de zijde van de West duitser Günther Haritz en Joop Zoetemelk met diens landgenoot Udo Hempel. Gerben Karstens rijdt met Roy Schuiten. Opvallende afwezigen in het 26 renners tellende veld zijn de Duitser Gregor Braun en Didi Thurau en de Belgische oud-we reldkampioen Freddy Maertens. Post verklaarde dat. "Thurau en Braun kregen van hun sponsors geen toestemming meer om nog zesdaagsen te rijden. Zij moeten het wegseizoen voorbereiden. Hetzelfde geldt voor mijn renners na de zesdaagse van Rotterdam. Maertens begon enkele weken geleden weer te sukkelen met zijn polsblessure en zal nooit vol doende in conditie zijn. Boven dien meldde hij zich vorig jaar op het laatste moment af en dat vond ik toen ook niet fair". De opzet van de zesdaagse is enigs zins gewijzigd. Op vijf avonden zijn er in sprintwedstrijden voor de drie snelste koppels winst ronden te verdienen, evenals in de demy wedstrijden. Voorts wordt er niet meer gekoerst op de zondagavond. Op de zodagavon- den was het bezoekersaantal al tijd het kleinst. Het volledige programma van de zondagavond is verschoven naar de zondag middag. De overige dagen wordt om 19.00 begonnen tot 's nachts twee of drie uur. De zesdaagse eindigt op dinsdagavond 23 ja nuari om middernacht. René Pijnen en de Australiër Danny Clark hadden dinsdag ochtend de leiding in de 15de zesdaagse van Bremen. Het duo moest alleen Didi Thurau en Pa trick Sercu in dezelfde ronde dulden. Op een ronde volgden de Westduitsers Wilfried Peffgen en Albert Fritz. Toch kwam de ware liefde. Dub belroman: Niets is tevergeefs; Moeder, daar is Amy, door Annie Oosterbróek-Dutschun. Uitgeve rij Zomer Keuning, Wagenin- gen. 24.50 ADVERTENTIE uit de broodwinkel VOLKOREN ca. 800 gram 1,49 STAR RAVIOLI 1,09 7-UP 1 /1 liter uit onze diepvries IGLO BOERENKOOL pak a 450 gram yté 1,19 VENDA CHOCOLADE TABLETTEN melk, puur of melk/ hazelnoot 200 gram 2^ 2,45 B0URSIN met knoflook of peper 150 gram 2^5 2,39 Timmeren: leer het zelf, door Mar J. Groen. Zomer Keuning. 17.50 Paddestoelen in kleuren, door Dr. P. Joly Zomer Keuning. 24.50 Geluk ligt achter de heuvels. Ro man van Catherine Cookson. Uitgeverij Elsevier, Amsterdam. 24.50 Liefde voor al wat leeft. Nieuwe belevenissen van een dierenarts, door James Herriot. Elsevier, 29.50 Van gene zijde. De Manitóu. Occul te thriller van Graham Masterton. Elsevier, 18.90 Aan tafel met een buitenlander. Recepten uit Portugal, Spanje, Italië Joegoslavië. Griekenland. Turkije en Marokko. Uitgeverij Zorn, Alphen a/d Rijn. 5.90 Jeanne D'Arc, door Edward Lucie- Smith. Elseviers historische bibliotheek. Elsevier, Focus, 39.50 De Lage Landen 1780 - 1940. An derhalve eeuw Nederland en België, door Prof. Dr. E.H. Koss- mann, Elseviers historische bibliotheek. Elsevier Focus. De donkere stroom, door Utta Da- nella. Roman. Elsevier, 28.50 Herodes de Grote. Koning der Jo den, moordenaar of politiek ge nie? doorG. Prause.Uitgeveri j H. Meulenhoff, Amsterdam, 37.50 Schoolatlas Mava/Havo/VWO. Samenstellingen redactie: Essel- te Map Service. Stockholm en Meulenhoff Educatief, Amster dam. 42.50 Oma weet het beter. Meer dan 2500 adviezen, antwoorden, recepten en huismiddelen door E. Kalck- hoven Smit. Tiebosch Uitgevers- en Produktiemaatschappij, Am sterdam. 14.90 Wie past bij wie. Informatie over de keus van een levenspartner, door W. Douma en K. de Hoog. Uitgeverij L.J. Veen, Wagenin- gen. 13.90 Een heel jaar rond, door Joan Walsh Anglund. Uitgeverij Zo mer Keuning, Wageningen. 7.90 Zeven dagen per week (dus ook zondag) van 8.00 tot 11.30 van 13.30 tot Vrijdagavond: Hockeyavond. Tegen Noodzakelijke voorverkoop aan de kassa van de ijsbaan Vondellaan 41 Leiden tel. 071-769344 Ruime winst ijshockeyers Sowjet-Unie AMSTERDAM (ANP) - Het ijshoc- keyteam van de Sowjet-Unie heeft zijn Nederlandse toernee andermaal met een zege (10-3) verrijkt. Gisteravond werd Am sterdam het slachtoffer van de Russische dadendrang. Voor de Sowjets scoorden Boris Mikhailov (2), Helmut Balderis (2), Vladimir Petrov, Makarov, Anton Golikov, Victor Golikov, Kapushtin en Prirodin. De /^n- sterdamse treffers kwamen ^m de stick van Ron Berteling, Keith Linning en Francis Dobbelaar.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15