Weer wateroverlast in flat Burg. Wapsstraat e/bfee agenda Burgerlijke stand "TE WEINIG BOEKEN EN PERSONEEL Leiderdorp vraagt verenigingen feest te organiseren om 1200-jarig bestaan Zithoekjes en groen bij bejaardenhuizen PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 9 JANUARI 1979 Politie: Servicekosten beter hier storten ZOETERWOUDE - De flats aan de Burgemeester Waps straat in Zoeterwoude zijn weer in het nieuws. De veelal oudere bewoners werden afgelopen weekend voor de tweede maal in een week tijds "getrakteerd" op wate roverlast, veroorzaakt door een kapotgevroren centrale verwarming. Dweilen in Zoeterwoude. Dit weekeinde sprong w Enkele huiskamers kwamen daardoor blank te staan. Dat eerste keer (archieffoto). De ellende begon al bij de opleve ring van de flats, in augustus 1974. Er was toen nog geen water, geen licht en geen verwarming. Water en gas werden redelijk snel aangelegd, maar het duurde toch nog drie maanden voordat de bewoners over een verwarming konden beschikken. Hierna begonnen de problemen met de riolering. Van '75 tot en met '78 liep de riolering tot acht maal toe over. Pas nadat de be woners gezamelijk hadden ge protesteerd, werd het euvel aan de riolering verholpen. Nu levert de centrale verwarming problemen op. Vorige week zon dag sprong één van de reserveke tels van de c.v. Het naar beneden sijpelende water zette enkele huiskamers blank. Er moest een verwarmingsbedrijf uit Deventer te pas komen on ketel te herstellen. LEIDERDORP - De Oranjever eniging uit Leiderdorp kan rekenen op de hulp van veel andere Leiderdorpse vereni gingen en clubs om de festivi teiten rond het 1200-jarige be staan van deze gemeente mo gelijk te maken. Leiderdorp zit in een dermate slechte fi nanciële positie dat het ge meentebestuur de Oranjever eniging gevraagd heeft om alle evenementen te organise ren samen met andere Lei derdorpse verenigingen. Voor dat doel werd gisteravond een bijeenkomst in het dorps huis gehouden, waar bleek dat vrijwel alle feestplannen van de verenigingen zeer bruikbaar zijn. De verschil lende verenigingen en clubs zullen hun ideëen zoveel mo gelijk bundelen met andere Leiderdorpse verenigingen. Na een opsomming gemaakt te hebben van alle plannen bleek dat er een gevarieerd pro gramma opgesteld kan wor den. Zeker is in elk geval dat de festiviteiten rond het 1200- jarige bestaan van Leider dorp van 8 september tot en met 22 september gehouden zullen worden. De officiële opening van het nieuwe raadhuis in Winkelhof vindt plaats op 21 september. Op die dag zal vanaf het oude raad huis een défilé vertrekken dat eindigt bij het nieuwe ge bouw. Ook zal er een histori sche optocht gehouden wor- Verdere ideeën en attrakties die gisteravond in het dorpshuis geopperd werden waren on dermeer: parachutespringen, een draaiorgel-concours, een viswedstrijd, een ballonwed strijd, een wielerronde, te kenwedstrijden, een popfesti val, een gondelvaart, een vijf kamp met diverse sporten, puzzeltochten, een vuurwerk voorstelling en demonstra tiewedstrijden van diverse Leiderdorpse sportclubs. De Leiderdorpse Oranjevereni ging hoopt begin februari het eerste "draaiboek" klaar te hebben. De andere verenigin gen die aan het feest mee wer- ken kregen gisteravond de opdracht hun kosten zo snel mogelijk kenbaar te maken aan de OranjeverenigingDe heer W.CD. Van den Wijn gaard, voorzitter van het Oranjebestuur, vreesde met de beschibaar gestelde 30.000 gulden niet alles te kunnen be talen. "De evenementen zullen daar door onvermijdelijk een commercieel karakter krij gen. Maar op zo'n manier kunnen we veel meer doen", aldus de voorzitter, die samen met het Oranjebestuur nog wil proberen de bejaarden in de Leiderdorpse ziekenhuizen een bloemetje aan te bieden. Droevige toestand Bewoner H. DE Knegt: "In de eer ste drie jaar waren de flats eigen dom van beleggingsmaatschap pij "Wereldhaven" met als be heerder Interned Beheer B.V. Van deze maatschappij hadden we het Leidse schoonmaakbe drijf Planjer toegewezen gekre gen, en het moet gezegd worden, Planjer heeft ons nog vrij vaak uit de brand geholpen". „Sinds makelaardij De Haan BV (uit Den Haag) de flats echter on der beheer heeft gekregen is er sprake van een droevige toe stand. We hebben wel een tele foonnummer van één of andere servicedienst gekregen, maar wanneer er iets aan de hand is, jdan is dit bedrijf totaal onbereik baar. Een vreemde situatie, als je bedenkt dat we 85 gulden servi ce-kosten per maand moeten be talen", aldus De Knegt. Makelaardij De Haan ontkent ech ter dat er serviccproblemen zou den zijn. Woordvoerder Van Dul- link: ,,A1 diverse malen hebben wij een servicedienst richting Zoeterwoude gestuurd, en vol gens ons is altijd alles zonder problemen opgelost". "Grove leugen" De Knegt noemt deze uitspraak een grove leugen. "Bij mijn weten moet de eerste servicedienst nog arriveren". De flatbewoner krijgt hierbij steun van de Zoeterwoud- se politie, die de afgelopen jaren al vaker als "servicedienst" heeft moeten optreden. Woordvoerder Wassenaar van de Zoeterwoudse politie zegt zelfs schertsend: "De bewoners kunnen hun service kosten beter op het politiebureau storten, want van die zogenaam de servicedienst hebben de be woners niet veel te verwachten". Afgelopen zondag heeft de politie weer moeten ingrijpen. De cv-ke- tel had het begeven, waardoor opnieuw wateroverlast ontstond. De toestand was nu zelfs zo erg dat door het opgevroren trap penhuis verschillende bewoners hun flat niet konden bereiken. Aan deze benarde situatie maak te de Zoeterwoudse politie een eind door de toegangsdeur tot de cv-ketel te forceren met een breekijzer. De flat aan de Burg. Wapsstraat in Zoeterwoude: het afgelopen week einde voor de tweede maal in één week geplaagd door wateroverlast. De de slechte servicedienst. bewoners hebben veel klachten t De Knegt beschouwt de houding van makelaardij De Haan als een soort intimidatie-politiek. "De Haan wil deze flats namelijk als koopwoningen aan gaan bieden en tracht op deze wijze de bewo ners als het ware uit de flat te ja gen". Overigens zal De Knegt zelf per 1 februari de flat gaan verla ten. Hij is daar beslist niet rouwig Te koop "We willen inderdaad de flats te koop aanbieden, maar dan gaan we echt niet over tot een soort van intimidatie-politiek. De wonin gen moeten 119.000 gulden op brengen en de huidige bewoners hebben het volste recht om tot koop over te gaan" zo zegt Van Dullink. De Knegt tekent daarbij aan dat makelaardij De Haan daarbij "vergeet" te vertellen dat er plannen zijn om achter de flat een autoweg aan te leggen, zodat het met de rust in deze flats gedaan is. Ook de gemeente Zoeterwoude gaat volgens sommige bewoners niet geheel vrijuit. Gemeentese cretaris Wingelaar bestrijdt dit echter. "Als de bewoners een of ficiële klacht indienen bij bur gemeester en wethouders van Zoeterwoude, dan kunnen we pas maatregelen nemen. We kunnen echter niets doen als we geen schriftelijke klacht ontvan gen". Bibliotheek Oegstgeest: ~j£e openbare bibliofneek aan de Homeruslaan in Oegstgeest is te gering om op langere termijn verantwoord biblio theekwerk te verrichten, dit stelt het bestuur van de Stichting Algemene Openbare Bibliotheek Oegstgeest, bij de presentatie van de begroting voor 1979. De bibliotheek heeft nu 26.450 boe ken. Het aantal boeken dat een bibliotheek heeft is afhankelijk van het aantal inwoners van de gemeente waarin deze openbare bibliotheek zich bevindt. Vol gens de provinciale norm zou de openbare bibliotheek in Oegst geest 29.000 boeken moeten heb ben. het bestuur wijst er op dat dit tekort aan boeken vooral knelt in een bibliotheek met een tweeledige functie. Met de twee ledige functie wordt gedoeld op het werk van de bibliotheek als openbaar uitlecninstituut en als schoolbibliotheek voor het Rijn lands Lyceum. Onderbezetting Verder meldt het betuur in de in leiding nog eens de onderbezit- -ting aan personeel. De Secretaris Van Velzen van het bibliotheek- bestuur: "We hebben nog twee mensen no dig om uit de noodsituatie te ko men waarin we nu zitten, en dan hebben we in totaal nóg te weinig krachten volgens de provinciale I VOORSCHOTEN - De Voor schotense rijkspolitie blijft ook na het intreden van de dooi doorgaan met het voederen van de in het wild levende dieren en vogels. Inwoners kunnen hun oude broden en ander voedsel afgeven aan het loket van het groepsbureau van de politie aan de Leidseweg in Voorschoten. norm. Maar dit is overal in Zuid- Holland zo". In de Oegstgeester "Openbare" werken 2 full-time krachten (1 hoofdbibliothecaresse en 1 schoolbibliothecaresse) en ver der enkele medewerkers op part part-time-basis. Door het ontbreken van personeel en het vooruizicht dat er ook de komende jaren op dit gebied een tekort zal zijn ziet het bestuur af van concrete voorstellen omtrent het opzetten van een artoteek (kunstwerken) of een discotheek (platen en muziekcassettes). Wel wil het bestuur nieuwe ontwik kelingen op dit gebied in het oog houden. De bibliotheek zal ook contacten leggn met K en O en andere instellingen in de ge meente die zich met sociaal-cul tureel en educatief werk bezig houden. Financieel gezien staat de biblio theek er verder niet slecht voor. Voor 1979 is de begroting slui tend (510.323 gulden baten en las ten) en ook voor 1980 heeft men een vooruitzicht gegeven met een eveneens sluitende begroting (521.250 gulden uitgaven en in komsten). In vergelijking met de begroting van '78 is er nauwelijks sprake van nieuwe ontwikkelingen. Een u itbreiding van de activiteit komt tot uitdrukking in de post "do cumentatie en vakliteratuur". Steeds meer wordt volgens het bestuur op de bibliotheek een be roep gedaan informatie te ver schaffen welke nog niet in boek vorm aanwezig is. In de loop der De "openbare" in Oegstgeest heeft een tweeledige functie: schoolbibliotheek en openbaar uitleeninstituut. Het tekort aan boeken is vooreen bibliotheek met zo'n dubbele functie nog duidelijker zichtbaar,zo meent het bestuur jaren is daarvoor het bezit aan in formatie-mappen behoorlijk uit gebreid. Tijdschriften De vraag naar artikelen uit tijd schriften is erg groot, maar het opzetten van documentatiesys teem hiervoor is tijdrovend, zo stelt het bestuur, het bestuur ziet een aanzienlijke verlichting voor de bibliotheek als er een abon nement zou komen op een maan delijks verschijnende opgave van tijdschriftenartikelen uit ruim 120 Nederlandstalige tijdschrif ten. Volgens secretaris Van Velzen is het tijdschriftenmateriaal nu wel al groter in de openbare biblio theek Oegstgeest dan in menige andere bibliotheek, maar het be stuur wil toch graag voorstellen in de richting van een dergelijke opzet aan de gemeenteraad door geven. deze voorstellen worden toegevoegd aan suggesties die door de gepieenteraad bij de be handeling van het bibliotheek plan zijn gedaan. OEGSTGEEST - Het senioren-convent (de fractievoorzitters van de verschillende partijen) uit de Oegstgeester gemeenteraad heeft zich uitgesproken voor het aanleggen van een groenvoor ziening met beschutte zitgelegenheid op strookjes grond van in totaal 484 vierkante meter, gelegen tussen de 43 bejaardenwo ningen op de hoek van de Admiraal de Ruyterlaan en de Tromp- laan. In januari 1977 is dit stukje grond al eens ter discussie geweest. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van burgemeester en wet houders om de grond te verkopen aan de eigenaars/bewoners van de zogenaamde carportwoningen aan de Aert van Neslaan. Dit plan stuitte echter op veel bezwaren bij diverse raadsleden. Daarop kwamen B en W met vier andere plannen; bouw van bejaardenwoningen, groenaanleg met beschutte zitgelegenheid, trapveldje voor de jeugd of verkoop aan bewoners. Het tweede hier opgesomde plan heeft nu de voorkeur gekregen. De dienst gemeentewerken heeft opdracht gekregen de plannen nader uit te werken. De kosten worden geraamd op 12.000 gul den. De commissie voor financiën en culturele zaken en openbare wer ken en sport zullen zich vanavond over de financiële kant moeten uitspreken. LEIDEN: Geboren: José Manfred zv N. Fokker en M.C. Montes Bor- rego; Femkje Annechien Maartje dv L. Jonker en M.T.B. de Rijk; Tom zv D.M. Werséwel en M.C.S. van de Reep de Witt Hamer; Gerard zv P.P.K.A.A.M. van der Veek en C.W.M. Kerkhof; Mirjam dv W.J. Vijlbrief en I. Schlagwein; Ellen dv J. van Vliegen en C.J. Zaadnoor- dijk; Johanna dv J. van Delft en S.H. den Haan; Aline Cornelia dv J. van der Plas en A. Vlieland; Jac queline Suzanne Helene dv J.W.B. Renee en G.J. van Maaren. Overleden: P. Schaper (1896); E.V. van den Nieuwenhof (1911) ge huwd geweest met L. Maitimo; H.A.A. Spronck (1918) gehuwd ge weest met B.A.J. Andreoli; M. Gor- gone (1964); Z. van Ginhoven (1911); J.C. van Kessel echtgenote van J. Teske; T.S. Maas (1887). VERWARMING KAPOT: SCHOOL VERHUIST DINK BINNENDIJK. VOORSCHOTEN - De onderwij zers van de Nutschool aan de Elstlaan in Voorschoten, kwa men gisteren xn onverwachte moeilijkheden. De centrale ver warming bleek namelijk kapot. Voor de kinderen was dit op zich wei een plezierige omstandig heid. De vindingrijkheid van het onder- wijsteam temperde echter al weer snel de vreugde van de kin deren. De Nutschool heeft voor lopig onderdak gekregen in de leegstaande school rondom het Cultureel Centrum, waar tot voor enige maanden de dependance van 't Rembrandt' uit Leiden ge vestigd was. Zwemcursus Bij de Wassenaarse Reddingsbri gade kan men dit jaar terecht voor zwemopleiding, training zwemmend redden, conditie training of zo maar wat zwem men. De lesavonden zullen plaatsvinden op donderdag avonden in het Sportfondsen- bad Wassenaar tussen 17.45 uur en 22.15 uur. Voor goed gezonde jongelui van 16 jaar en ouder or ganiseert de WEB verder vanaf 16 januari a.s. een uitgebreide opleidings- en oefenprogram ma. Kaartavond Voor de derde maal organiseert de KPJ in Zoeterwoude dit winter seizoen een competitie-kaart avond. De liefhebbers van kla verjassen en kruisjassen kunnen vrijdag om acht uur terecht in het Don Bosco. Koffieconcert In het Cultureel Centrum aan de Prinses Marijkelaan 4 te Voor schoten wordt zondag een kof fieconcert gehouden. De jonge tenor Hein Meens geeft een lie- derenrecital met liederen van o.a. Richard Strauss en Henri Duparc. De toegang is gratis en het concert zal om 12.00 uur aanvangen. Rally-tourtocht De Wassenaarse carnavals-ver eniging "De Deylknotsen" orga niseert zaterdagavond een ge zelligheidstourtocht. Inschrij vingen voor deze avond-rally kunnen geschieden in café-res taurant "de Sport" vanaf 19.00 uur en het vertrek is gepland op 19.30 uur. Telefonische informa tie kunt u inwinnen op het nummer 12717. atstraat 6, informatieavond Baha'i gem., 20 uur. Breehuys, Ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, woe. van 10-12 uur, tel. 130983. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21 uur. Troef, Noordeinde 2a, talencursussen; cabaret, 20-22 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, publi- citeitsgroep, jazzballet; zelf kleren ma ken; tekenen en schilderen, 20 uur. KWJ, Noordeinde 2a, Beweging Wer kende Jongeren, klachtenspreekuur, 17-20 uur, ma t/m vr. geopend van ma. t/m vr. 10-17 uur. Korte Mare 4, lezingavond Rozekruisers Genootschap, 20 uur. Lakenhal, Oude Singel, lezingavond Ver. Oud Leiden, 20.15 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, cie. openba re werken en sport, 19.30 uur; cie. finan ciën en culturele zaken, 19.30 uur. Gemeentehuis Voorschoten, openbare vergadering WD-fractie, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. maat schappelijk welzijn, 20 uur. Woensdag Museum v. Volkenkunde, avond over transcendente meditatie, 20 uur. Scheppingskerk, Leiderdorp, lezing over diamant en bewerking daarvan, 20 Gemeentehuis Oegstgeest cie. onder wijs en maatschappelijke aangelegen heden, 20 uur. Gemeentehuis Warmond, cie. financiën en economische aangelegenheden, 20 Gemeentecentrum, Lytweg 7, Oegst geest, lezing over energie, 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. wel zijn, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21 uur. Troef, Noordeinde 2a, "Meidengroep", 20-22 uur; sport, 18.30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volks dansen, 19.30 uur; etsen; jazzballet; te kenen en schilderen; gitaar; pottenbak ken, 20 uur. Breehuys, Breestraat 19, scholierencafé, 15-17.30 uur; eethuis Repelsteeltje, 18-19.30 uur. Donderdag Troef, Noordeinde 2a, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars, 20-21.30 uur, tel. 140866. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- /rij advies, 19.30-21.30 uur. ivwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur, tel. 130983. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, sport- café; fotografie; saxofoon; Go club, 20 Leidse Schouwburg, Noordercompag nie met "Helden" van Bernhard Shaw, 20.15 uur. Gesprekscentrum, Vrouwenkerkkoor- straat, lezing over vivisectie, 20 uur. Rapenburg 100, schrijfavond Amnesty International, 20 uur. Stadhuis, cie. onderwijs, 20 uur. Gorlaeuslaboratorium, informatieavond over De Leeuwenhoek, 20 uur. NPB-gebouw, Lange Kerkdam, Wasse naar, gespreksgroep 40+-\ Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 5 tot 12 jan., waargenomen door Apo theek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, Leiden, tel. 071-120502 en Apotheek Beker, Lytweg 4, Oegstgeest, tel. 071-255482. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden -Jnterkruis, Middelweg 38, tel. 121753 (ten zuiden van de Rijn); tel. 134604 (ten noorden van de Rijn). Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum Leiderdorp, Ber kenkade, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. 1-15 u Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. T. Miedema, Kagerplein 307, Sassenheim, tel. 02522-10542. Dierenartsen Leiden - De weekenddienst wordt waargenomen door: F. Muurling, Plant soen 23, Leiden, tel. 071-125057. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnementf 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en In cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2