Vakantie mei e Gaat u straks op vakantie? LEIDSE SPAARBANK Du Rieu-school gaat dicht op 1 augustus DIT JAAR GAAN WE TWEE WEKEN EERDER NAAR HETGARDAMEER DAN HET RUHRGEBIED. HET STAAT TIJDIG IN DE KRANT. CDA-ers boos op het college over Pesthuys "Bedrijven via vaste regels verplaatsen" Breestraat bedankt gemeente voor asfalt Boerderij voor 'Nieuw Minerva Niet gedacht dat te hard rijden me mijn rijbewijs kan kosten bankwerkers ~»rrandstad uitzendbureau deeluitmakende van de Nutsspaarbank LEIDEN - De CD A-raad si eden Kramp-Heitink en Van der Waals zijn verbaasd dat burgemeester en wethouders een bestemming van het Pesthuys voor het Academisch Ziekenhuis willen toestaan. De beide raadsleden hebben eerder gepleit om te proberen het Legermu seum in het gebouw te behouden of het complex anders een andere museumfunctie te eeven. In schriftelijke vragen aan het college tonen de beide CDA-raadsleden zich verbaasd dat B en W in het vorige week verschenén programma van eisen voor de Leeuwenhoek melden dat het Academisch Ziekenhuis belangstelling heeft voor het monumentale complex en het college hier positief tegenover staat. Kramp-Heitink en Van der Waals verwijten het college dat hun in oktober gestelde schriftelijke vragen over het behoud van het Legermuseum ondanks het verstrijken van de termijn - nog steeds niet zijn beant woord. De beide raadsleden noemen deze handelwijze van het college 'weinig correct'. LEIDEN - Wethouder Fase (economische zaken) moet van de Leidse gemeenteraad snel met beleidslijnen komen voor de verplaatsing van bedrijven uit de binnenstad. Vanuit de raad werd gisteravond van ver schillende kanten aangedrongen op algemene voorwaarden voor deze materie. De gemeenteraad nam tevens met algemene stemmen een motie van CD A-er Bleijie aan, waarin de wethouder werd verzocht om bij ver plaatsing van bedrijven uit de binnenstad steeds vervangende ruimte elders in de stad aan te geven. Üeze herhaling van een oude motie werd door het college overgenomen. De discussie over de bedrijfsverplaatsingen kwam aan de orde bij een voorstel om een bijdrage van 35.000 gulden beschikbaar te stellen voor de verplaatsing van garagebedrijf 'De Citroënspecialist' naar Voorscho ten. x Dit bedrijf moet in Leiden uiteen gemeentelijke vestiging aan de Uiterste gracht (vroegere complex verhuisbedrijf Mostert). Overigens verleende de raad de bijdrage moeizaam. Bij de wethouder werd aangedrongen de vergoeding niet eigen gemeentelijke fondsen, maar via de stadsver- nieuwings-regeling van het rijk te bekostigen. Wethouder Fase zei dit zelf ook na te streven. LEIDEN - De gemeente Leiden heeft van de bewoners van de Breestraat een bedankje gekregen voor de asfaltering van de straat. Breestraat-be- woner H.A.M. Kreugel, die eind vorig jaar het initiatief nam om bij de gemeente te pleiten voor asfalt in de Breestraat, schreef B en W en de raad een bedankbriefje. „De leefbaarheid is thans wat de trillingen betreft normaal en een aanmer kelijk verschil meteen maand geleden", schrijft de heer Kreugel. Overi gens verzoekt hij de gemeente om ook het gedeelte voor het stadhuis te asfalteren. Dit deel is bewust buiten de asfaltering gehouden vanwege het monumentale karakter van het stadhuis en de stenen versiering van 'Oud Leiden' in het wegdek. Behalve van de bewoners vaii de Breestraat heeft de gemeente ook een bedankje gekregen van de Stichting Leidse Binnenstad. Deze organisa tie van het bedrijfsleven bracht het college een compliment voor de wijze waarop de asfaltering is uitgevoerd. DINSDAG 9 JANUARI 1979 Toekomstige dependance aan de Hoge Morsweg LEIDEN - Hotel-restaurant 'Nieuw-Minerva' krijgt in de toekomst een dependance aan de Hoge Morsweg. De Leidse gemeenteraad ver kocht gisteravond een boer derij in deze omgeving aan de eigenaresse van dit restau rant. De koopster wil de boerderij restaureren en in richten als dependance van haar zaak. De gemeenteraad keurde de verkoop met enkele tegen stemmen goed. De PvdA-le- den Koning en Ranner, de PSP-leden Passchier en Van der Putten alsmede PPR-lid Beijen stemden tegen de transactie. Zij verklaarden zich tegen omdat de grond verkocht wordt en niet in erf- pacht is gegeven. De verkoop van de boerderij is een moeizame transactie ge weest De gemeente was eer der in principe rond met een andere gegadigde. Deze trok zich terug omdat de gemeente de boerderij tijdens de duur van de transactie verwaar loosd zou hebben. Na deze stukgelopen transactie kwam de gemeente voor een lagere prijs tot overeenstem ming met de eigenaresse van 'Nieuw Minerva'De oor spronkelijke gegadigde kwam daarop met een scha declaim. De gemeente heeft nu voorlopi ge overeenstemming bereikt met deze betrokkene om hem een vergoeding ter grootte van het verschil tussen zijn bod en de uiteindelijke ver koopprijs te verlenen. De ge meenteraad moet deze ver goeding nog goedkeuren. Te weinig leerlingen LEIDEN - De openbare lagere school aan de Du Rieustraat in de Burgemeesterswijk gaat dicht. Dat gebeurt met ingang van 1 augustus van dit jaar. De Du Rieuschool heeft al lange tijd te weinig leerlin gen. Aan het begin van dit schooljaar is er al besloten om geen eerste klas meer te vor- De beslissing om de school op te heffen viel gisteravond in de gemeenteraad. Aan het experiment met de opvang van kinderen van buitenland se werknemers op deze school komt dan dus ook een einde, maar de experiment zou op 1 augustus toch zijn beëindigd, zo bleek uit woor den van wethouder Tesselaar (onderwijs). De 25 Turkse en Marokkaanse kinderen kre gen op de Du Rieuschool in hun eigen taal les van een Turkse en een Marokkaanse onderwijzer. Volgens wethouder Tesselaar zal er geprobeerd worden om op een andere lagere school in Leiden wéér een experiment op te starten, waarbij kinde ren van buitenlandse werk nemers ófwel in speciale klassen ófwel in „gemengde" klassen worden onderge bracht. Of er dan ook weer Turkse of Marokkaanse on derwijzers benoemd kunnen worden hangt af van een spe ciale subsidie die in Europees verband wordt gegeven. Tesselaar herhaalde nog eens de verwachting dat de "leegloop" van Leidse scho len zich in de komende vier jaar wel zal voortzetten. Dat als gevolg van het nog steeds dalende geboortecijfer. De sluiting van de Du Rieu school komt trouwens nog een jaar eerder dan leerkrach ten en ouders van de school hadden verwacht. Het nieuwe jaar is begonnen, ook bij het kantongerecht. Voor rechters en officieren betekent dat weer een jaar met duizenden wetsovertreders. Dat zijn dan wel de kleintjes, hoofdzakelijk verkeersovertreders, maar met zijn allen zullen zij ook dit jaar onze wegen weer knap gevaarlijk maken. Hij of zij die zich in dit nieuwe jaar heeft voorgenomen niet meer zo snel te rijden,niet meer met een borrel op achter het stuur te kruipen of niet meer zonder rijbewijs te gaan rijden zal toch in veel gevallen nog even worden herinnerd aan gemaakte fouten in het vorige jaar. Zo begon het jaar al meteen goed voor automobilist De R.,die vorig jaar op rijksweg vier met een snelheid van 160 kilometer per uur had gereden. De man vroeg zich af hoe de politie dat had kunnen constateren "Een duidelijke zaak", aldus rechter Oomen:"Ze hebben u over twee kilo meter gevolgd met een constante snelheid van 150 kilometer en zagen toen de afstand tussen hen en u nog langzaam groter worden. Bovendien is te hard rijden voor u bijna een dagelijkse bezigheid." Verkeersschout Van der Ham zei er erg kort over te kunnen zijn, en was dat ook voor zijn doen." De heer De R. rijdt altijd te hard. Want als je met zo'n waslijst van bekeuringen komt als hij, kun je stellen dat je ze elke dag maakt, omdat de pakkans bijzonder klein is." Omdat de man zijn rijbe wijs nodig heeft voor de uitoefen ing van zijn beroep, wilde de schout hem nog een faire kans geven: driehonderd gulden boete en een voorwaarde lijke ontzegging van het rijbewijs voor vier maanden. "Ik vind het nogal hoog",presteerde De R. het te reageren. "Ik had helemaal niet gedacht dat je voor te hard rijden je rijbewijs kwijt zou kunnen raken." "Nogal hoog, uw snelheid ja", zei rechter Oomen, en maakte van de vier maanden voorwaardelijke ontzegging drie maanden, om er zeker van te zijn dat het ministerie niet zal aarzelen ze ten uitvoer te leggen als De R. binnen twee jaar weer een dergelijke overtreding begaat. Een scholier uit Leiderdorp ging vorig jaar in Scheveningen op school en maakte daarvoor gebruik van de diensten van de Nederlandse Spoor wegen. Zonder te betalen af en toe. Blijkbaar vond de jongeman dat hij te weinig zakgeld kreeg. Rechter Van Dijke trok echter een andere, hem geëigende conclusie: "U krijgt zeker erg veel zakgeld, dat u zich al die boetyes kunt veroorloven?" De scholier deed echter of zijn neus bloedde, of wist hij echt van niets? Hij zei maar twee keer zonder kaartje te hebben gereisd, terwijl de documen tatie van rechter Van Dijke alleen al voor maart '78 vijf keer vermeldde. Ook wist de scholier niet van het veranderen van de einddatum van zijn NS-abonnement van 12 in 27 maart, terwijl hij het volgens de documen tatie van de rechter destijds wel had toegegeven. Vanwege dat laatste had de officier zelfs overwogen om hem valsheid in geschrifte ten laste te leggen. Gezien zijn jeugdige leeftijd heeft hij daar maar vanaf gezien. De straf voor het reizen zonder kaartje viel dan ook gisteren extra hoog uit: zestig gulden boete en een week hechtenis voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Verdachte Van D. wist nog best hoe en wanneer hij bekeurd was. Het was dan ook een gedenkwaardige dag; toen Santana optrad in de Groenoordhal en de verkeerssituatie toch al niet zo ordelijk was, had hij gedacht: ik ga maar met mijn auto over het fietspad, dan ben ik er sneller. Op zijn weg kwam hij een agent van politie tegen die zei: rijdt maar door. Een tweede agent liet hem echter stoppenen overlegde met de vorige agent, die het toen ineens wel nodig vond. om de Santana-fan te bekeuren. De officier van justitie nam de agenten gisteren in bescher ming en eiste veertig gulden boete, wat rechter Van Dijke ook oplegde. Een duur popconcert. Voor wie zich met de heer Pater (ingezonden brief in deze krant van 22 dec.) heeft verbaasd over de boete van 75,- voor een taxi-chauffeur die door rood licht had gereden (zoals in de krant van 19 dec. vermeld); dat klopt ook niet, het was onze fout. De taxi-chauffeur had namelijk niet door rood licht (waarop inderdaad f 100,- boete staat), gereden, maar had te snel gereden. MARGA WUIS direct werk op kantoor voor: op L.T.S.-niveau voor een bedrijf in Zoeterwoude, voor de op- en ombouw van stalen mallen. Hele dagen, voor enkele weken. Bel ook onze banenlijn (071-130137) deze geeft op ieder moment van de dag inf<a»atie over de beschikbare ba nen. Leiden, Kort Rapenburg 6, tel. 071-149541 Alphen. Vondelstraat 18. tel. 01720-93505 (tussen 14.00 en 17.00 uur) Katwijk, Cleijn Duijnpark 12. tel. 01718-71215 (tussen 14.00 en 17.00 uur. jonge medewerker Bloemkwekerij Van Klaveren De Baan 30 Oude Wetering tel. 01713-3292. ring BONTMANTELS en bonthoeden vergelijkbaar 20% a 30% goedkoper. Het bespaart U veel geld. Volle garantie. Credietservice mo gelijk. Het Bontpaleis, Hoog straat 153, Rotterdam-C., tel. 010-143337. Binnen geh. Ned. reisgeld v. 2 pers. terug. Koopavond tot 21 uur ge opend. VOOR AL UW PLAAT- EN SPUITWERK St. Aagtenstraat 14. Leiden, tel. 125709. GEVRAAGD GEMEUBILEERDE WOONRUIMTE met gebruik van keuken in Leiden of omgeving van Alphen aan den Rijn voor onze EngelSe werkne mers. TEL. 020-251576. Dan wensen wij u vast een goede reis en een plezierige vakantie. Maar voor u gaat, moet er natuurlijk nog wel het een en ander geregeld worden. De Nutsspaarbank kan daarbij het nodige doen zoals: de verzorging van buitenlands geld, reis- of eurocheques, niet te vergeten de onontbeerlijke reisverzekering, het verhuren van een kluisloket voor het veilig stellen van uw waardevolle bezittingen, het verstekken van recreatiekredieten. Wij zullen het op prijs stellen iets te mogen bijdragen aan een voor u zorgeloze vakantie. voor iedereen... en altijd dichtbij

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 14