Plan tot verbetering van d'Oude Morsch Jaarorde Hutspotten zuster Yan Leeuwen Massaal Raadslid wil koude-toeslag bij standtrekker Actief in vrije tijd Schaap in weiland doodgevroren DEZE EN VOLGENDE WEEK INSPRAAKAVONDEN Heilsoldate voor werk onderscheiden Voorlichting over riolering CLUBMATCH KYNOLOGEN LEIDEN MAANDAG 8 JANUARI 1979 Makrobiotiek Op woensdag 10 januari zal in het Gesprekscentrum aan de Vrouwenkerkkoörstraat 17 de eerste avond worden gehou den van een lezingencyclus over makrobiotiek. De lezin gen worden gegeven door Al- fons Zwetsloot van het Oost- West-centrum. Op deze avond zal een inleiding worden ge houden over de filosofie van het jing en het jang. Oud-Leiden De Vereniging Oud-Leiden or ganiseert morgenavond een lezingenavond in het stedelijk museum De Lakenhal" aan de Oude Rijn 28-32. Dr. M. A. van Dongen, voorzitter van de vereniging zal spreken over het onderwerp "Een Leidse madonna van 1445". De avond begint om kwart over acht. Filinen lezing De Leidse Vrouwen Raad orga niseert in samenyjerking met de Stichting Bijstand Bui tenlandse Werknemers een bijeenkomst in 't Want, Noordeinde 2a op woensdag 10 januari. Op deze bijeen komst zal de film "Vrouwen van Marrakesj" worden ver toond, waarna mevr Joke Kolthoff, gezinsfunctionaris bij de stichting een praatje zal houden over haar werk voor de gezinnen van buitenlandse werknemers. Met name het lesgeven in de Nederlandse taal aan vrouwen van bui tenlandse werknemers. De toegang is gratis en de bijeen komst begint om half tien 's ochtends. Transcendente Medi tatie In het Rijksmuseum voor Vol kenkunde, Steenstraat 1, wordt woensdag 10 januari een inleidende lezing gehou den over transcendente medi tatie. De lezing wordt georga niseerd door de Stichting on derwijs in de wetenschap der creatieve intelligentie en be gint om acht uur. De toegang is gratis en er is gelegenheid tot het stellen van vragen. het gezellig druk aan de Witte Singel. Helaas liet de dikte van het ijs niet zoveel LEIDEN - Een paar honderd kin deren heeft zaterdag op de Witte Singel in Leiden deelgenomen aan het gekostumeerde schaat senrijden. De deelnemende kin deren zorgden door de meest ori ginele en leuke kostuums - van een mannelijk spook tot een vrouwelijke sinterklaas - voor een aantrekkelijk schouwspel. Dit door het Leidsch Dagblad georganiseerde schaatsfeest trok een massale belangstelling. Door deze grote toeloop - de organisa tie schatte het publiek 's morgens en 's middags bij elkaar op 3.000 a 4.000 mensen - viel een deel van het programma enigszins in het water. De vele toeschouwers brachten te veel gewicht op het ijs, waardoor snel scheurvorming en daarmee water op het ijs ontstond. Om veiligheidsredenen werd het op treden van de verschillende ar tiesten - de gebroeders Grimm, de Havenzangers en de Boeren- kapel - verplaatst naar het aan grenzende parkeerterrein van het Leidsch Dagblad. Onder de meest aantrekkelijk ver klede schaatsjeugd werden vijf tig prijzen verdeeld. In de och tenduren gaven de jeugdige deelnemers zich ook nog over aan enkële winterse zeskampspel letjes op het ijs. Naast het ijs ging warme erwtensoep snel van de hand. Een overgebleven partij soep werd 's middags onder win kelend publiek in de Haarlem merstraat uitgevent. LEIDEN - In een weiland aan de Vrouwen weg (bij rijksweg 4) in Leiden is zondag een doodgevroren schaap aange troffen. Het dier bevond zich met 12 andere schapen zon der voldoende beschutting en voedsel in de open lucht. Een tweede schaap moest als gevolg van in de harde sneeuw opgelopen verwon- dingen worden afgemaakt. De andere schapen zijn zon dag via een dierenarts onder dak gebracht. Tegen de eige naar van de schapen - J. V. uit Zoeterwoude - is proces-ver baal opgemaakt wegens die renmishandeling. gevraagd bijstandstrek kers een koude-toeslag te verlenen. Volgens het raadslid is de normale uitkering niet berekend op de ex tra uitgaven voor verwarming en kleding, die bij de koude weers omstandigheden noodzakelijk zijn. Daarnaast wil Hoeven dat de ge meente extra uitkering verleent aan personeel van de buitendien sten, zoals reiniging, brandweer en GG/GD, dat volgens het raadslid onder moeilijke om standigheden extra inspannin gen heeft moeten leveren om het openbare leven in gang te hou den. Hoeven wijst erop dat de GG en GD de afgelopen week extra mate rieel moest inzetten en de brandt weer vele malen uitgerukt is om assistentie te verlenen. Gezien het tijdelijke karakter van de zaak vraagt het raadslid het col lege snel een beslissing te nemen. LEIDEN - De gemeente Leiden begint in de loop van dit jaar met een omvangrijk verbeteringsplan in de binnenstadswijk d'Oude Morsch (omgeving tussen Gal gewater, Steenstraat, Nieuwe Beestenmarkt en MorsDoort). Alle straten in deze wijk krijgen nieuwe riolering en een nieuwe bestrating. Daarnaast worden de kademuren van de Beestenmarkt en Kort Galgewater vernieuwd. Voor deze wijkverbetering heeft de gemeente ongeveer 3,5 miljoen gulden beschikbaar. Volgens de plannen worden in april/mei eerst de kademuren langs het Kort Galgewater en de Beesten markt aangepakt. Tegen de tweede helft van het jaar begint de gemeente dan aan de verbete ring van de verschi]le.ndéstraterï. De aanpak van de riolering, de be strating en de kademuren in en bij d'Oude Morsch is dringend nodig. De buurt bezit nog vele beerputten en loost voor een deel op de singel. Bij flinke regenval zit. men geregeld met waterover last en de bestrating is op vele plaatsen verzakt. De kademuren verkeren evenals op vele plaatsen elders in de stad, in zeer slechte staat. Bij de nieuwe inrichting van de straten volgt de gemeente het idee dat het afgelopen jaar in de Morsstraat is uitgevoerd. Om de parkeeroverlast tegen te gaan, worden vaste parkeervakken gemaakt, waarbij het parkeren op andere plaatsen wordt verhin derd door paaltjes. De voetgan gers krijgen de beschikking over bredere stoepen. Voor fietsers komen op enkele plaatsen - zoals bij de Koetso- theek - klemmen. Verder wordt elke straat voorzien van nieuw groen in de vorm van kleine boompjes. Het Kort Galgewater krijgt zo parkeervakken met bo men en enkele visstoepen. De nieuwe inrichting gaat niet in alle straten even ver. De Steen- straat, 2e Binnenvestgracht, St. Aagtenstraat en Nieuwe Bees tenmarkt worden beperkt aan gepakt, vanwege het vele verkeer dat hier doorkomt. De Beesten markt blijft verder buiten de plannen. De toekomst van dit plein - parkeergebied of iets an ders - moet in de gemeente nog in discussie komen. De plannen voor de straatverbete ring in d'Oude Morsch worden deze en volgende week in de buurt gepresenteerd op een vier tal inspraakavonden. Alle vier de bijeenkomsten zijn in cafe Lisc (le Binnenvestgracht 22) en be ginnen élk om acht uur. Vanavond (maandag) is er een bij eenkomst voor de bewoners van de Narmstraat en Kruisstraat; morgen (dinsdag) voor de bewo ners van de le Binnenvestgracht; maandag 15 januari voor bewo ners van de Steenstraat, 2e Bin nenvestgracht, Beestenmarkt en dinsdag 16 januari voor bewoners van de st. Aagtenstraat en Nieu we Beestenmarkt. - Zoekt U een goed Ankerhorloge reeds vanaf 40.- of Electronic-QUARTS SEIKO - CASIO - CERTINA - PRISMA - CITIZEN - JUNGHANS - EWE - ANKER Horloger v. d. Water Haarlemmerstraat 181 Altijd voordelig EIGEN ATELIERS LEIDEN - Het CPN-raads- lid Hoeven heeft burge meester en wethouders LEIDEN - Zuster Van Leeuwen van het Leger des Heils in Leiden is on derscheiden met de jaar orde van de carnavalsver eniging De Hutspotten. Zij kreeg deze onderschei ding voor haar vrijwillige en belangeloze werk voor het Leger des Heils Zuster Van Leeuwen maakt zich al enkele jaren verdienstelijk voor het Leger door praktisch dage lijks geld in te zamelen. Zij doet dat op een vaste plaats, in het postkantoor aan de Gerestraat. Door haar vaste aanwezigheid maakt zij ook vele belangrijke menselijke contacten, De onderscheiding werd haar za terdagavond op het nieuwjaars bal van de Hutspotten in het An- tonius Clubhuis uitgereikt. Zus ter Van Leeuwen nam de onder scheiding in vol ornaat (in uni form en met collectebus) in ont vangst. Na de uitreiking hield zij een speciale collecte onder de vele carnavalsvierders op het nieuwjaarsbal. Het carnavalsgedruis barstte in het nieuwe jaar in Leiden op twee plaatsen los. De Hutspotten vier den met een uitgebreid pro gramma en vele aanwezigen hun nieuwjaarsbal in het Antonius Clubhuis. De 'Jolige Hutspotters' uit Noord deden het in samen werking met de stichting Slaaghbuurt in het wijkcentrum Lector psychotherapie - Dr. R.E. Abraham, chef de clinique van de Psychiatrische Universiteitskli niek in Leiden, is benoemd tot gewoon lector in de psychiothe- rapie aan de universiteit van Lei den. Dr. Abraham is sinds 1968 verbon den aan de Psychiatrische Uni versiteitskliniek te Leiden. In 1970 werd hij daar benoemd tot chef de clinique. In datzelfde jaar promoveerde hij in Amsterdam tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift over genees middelen reclame. LEIDEN - Omstreeks mei begint de gemeente Leiden met de ver nieuwing van de riolering van een deel van de Kooi (Decima- straat, Bloemstraat, deel Sie- boldstraat). Een maand eerder, vanaf begin april, pakt de dienst gemeentewerken de vernieu wing van de riolering in de Da Costastraat aan. Voor beide projecten houdt de ge meente volgende week voorlich tingsavonden. Woensdag 17 ja nuari is er voor de Kooi een voor lichtingsavond in clubhuis "De Zevensprong", een dag later, de 18e, is er voor de bewoners van de Da Costastraat een voorlich tingsavond in clubhuis 'Wester kwartier'. Beide vooriicntings- avonden beginnen om acht uur. In de straten in de Kooi gaat het om een volledige vernieuwing van de riolering. In de Da Costastraat moeten alleen de huisaansluitin gen vernieuwd worden. Het werk in deze straat wordt gecombi neerd met de herindeling van het wegdek, die op stapel staat. 'Op eigen wieken' in de Meren- wijk. Op het nieuwjaarsbal van de Hut spotten presenteerden de midi- garde - de meisjesgroep van 9 tot 15 - hun nieuwe kostuums. Het bal werd opgeluisterd door de 'Big Band Formation' uit Voor schoten, 'Valery and the Cosy Sound' en de Leidse balletgroep 'Kadans'. 'De Jolige Hutspotters' luisterden hun nieuwjaarsbal op met de boerenhofkapel 'De Dorsvlegels', het eigen majorettepeloton en de dansmariekes van 'The Little Stars'. De nieuwe prins Will I en zijn gemalin Coorie I woonden het bal bij. Tegels los in het Plesmanviaduct LEIDEN - Bij het Plesmanviaduct onder de spoorlijn in Leiden zijn bij het inzetten van de dooi grote aantallen tegels los geraakt. Ge meentewerken heeft zondag als voorzorgsmaatregel tegen onge lukken hekken geplaatst. Deze situatie heeft zich in het ver leden al vaker voorgedaan bij het Plesmanviaduct. De door de vorst geforceerde tegelwanden laten bij hogere temperaturen onder druk van de trilling van het treinverkeer los. Presentator Hans Versnel met een aantal kinderen die verkleed op het ijs rondreden. LEIDEN - Op zondag 18 maart zal in de Leidse Groenoordhallen weer de jaarlijkse clubmatch van de kynologenvereniging Rijn land worden gehouden. Tot 3 februari bestaat de gelegen heid om in te schrijven voor alle rassen. Honden die een of meer kampioenschappen in Nederland hebben behaald worden onderge bracht in de zogenaamde "kam pioensklasse". Voor honden die ouder zijn dan zeven haar is er een speciale veteranenklasse Nieuw dit jaar is een wedstrijd "junior handling"dat wil zeg gen het voorbrengen van honden door jongeren. In de Groenoordhallen zullen tij dens de clubmatch ook weer vele stands aanwezig zijn zoals die van de Leidse dierenbescher ming. de Dierenambidance en Amivedi. de vereniging die een registratie bijhoudt van vermiste en gevonden poezen en honden. Inschrijven kan men via de volgen de telefoonnummers: 071-121760 (van 9 tot 20 uur) en 01721-9668 (van 19 tot 22 uur). Dr. Adriaanse hoogleraar godsdienst wijsbegeerte LEIDEN - Aan de Leidse universi teit is dr. H.J. Adriaanse be noemd tot gewoon hoogleraar in de godsdienstwijsbegeerte de zedekunde en de encyclopedie van de godgeleerdheid. Prof. Adriaanse was al wetenschappe lijk hoofdmedewerker bij de sys tematische vakgroep van de fa culteit der godgeleerdheid. Prof, Adriaanse kwam in 1974 als wetenschappelijk medewerker in functie aan de Leidse universi teit. Daarvoor was hij van 1966 tot 1969 remonstrants predikant in Den Haag en van 1972 in Amers foort. Hij promoveerde in 1974 in Leiden cum laude tot doctor in de godgeleerdheid op een proef schrift over de vergelijking tus sen de theologie van Karl Barh en de filosofie van Edmund Hus- serls.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 3