P/Leiden wint in een slecht duel van Donar John Walker naar beste wereldtijd op 1500 m indoor Behandeling van zaak Mansveld uitgesteld MAANDAG 8 JANUARI 1979 SPORT LEIDEN - Het had een interessant duel moeten worden, Parker Leiden tegen Donar. Niets kwam er echter van terecht. Beide ploegen en met name Leiden speelden erg slecht, terwijl ook het scheidsrechterduo Ruessink en Van de Willigen er weinig goeds van bakte. Hiermee is de teleurstellende vertoning van zaterdagavond in de Vijf Meihal wel ongeveer verklaard. De Leidenaars mochten zich uiteindelijk nog het gelukkigste prijzen, want, zij be haalden een 104-95 overwinning. De mogelijke duels tussen "de beer van Groningen", Everett Fopma, en Leiden-aanwinst John Was hington waren voor velen reden om naar de topper Leiden-Donar te gaan. Maar ook daar kwam het bijna niet van. Toen Blom bij een stand van 17-12 Kip wisselde voor John Washington, koos Do- nar-coach al snel eieren voor zijn geld en haalde Fopma uit zijn ploeg. In een tijdsbestek van nauwelijks vijf minuten verza melde Washington vervolgens maar liefst drie persoonlijke fou ten. Blom haalde hem daarom maar weer naar de kant. Er waren nog geen twaalf minuten gespeeld of het werd al een wed strijdje vrije worpen nemen, want beide ploegen hadden toen al de grens van de tien persoon lijke fouten overschreden. De wedstrijd was het aankijken daardoor niet meer waard. Donar maakte er echter wel gebruik van om zijn 21-14 opgelopen achter stand te reduceren tot een 52-50 ruststand. In de tweede helft startte Blom zonder Plaat. De spelverdeler had evenals Bruinsma al vier per soonlijke fouten achter zijn naam. De taak van Plaat werd overgenomen door Collins, die daarvoor niet best had gespeeld Tot grote teleurstelling van het Leidse publiek had hij in de 20 minuten die hij had meegedaan zelfs een aantal vrije worpen op rij gemist. Niettemin verdeelde Collins het spel redelijk goed Dankzij hem en het goed verde digende spel van Woudstra en Bruinsma liep Leiden weg van zijn tegenstander. Bij 70-64 moest Washington met vijf per soonlijke fouten plaats maken voor Plaat. Washington speelde niet slecht, maar haalde bij lange na niet het niveau van de wed strijd tegen Rotterdam Zuid, waarin hij overigens ook het veld vroegtijdig had moeten verlaten met vijf P's. Hersenschudding Net als bij Leiden startte ook Donar in de tweede helft met twee Ame rikanen die vier P's hadden. Een van deze, Clinton Johnson, moest noodgedwongen al vroegtijdig de kleedkamer opzoeken. Bij een snelle uitval van Leiden probeer de Johnson een pass van Collins op Woudstra te onderscheppen Dat lukte hem gedeeltelijk want met een enorme knal vloog hij te gen de basket op. Het Leidse publiek reageerde er erg onspor tief op, want het juichte toen de Amerikaan met een hersen schudding werd afgevoerd i grotere voorsprong in de wedstrijd tegen Donar. Sid Het gat tussen Leiden en Donar was inmiddels tien punten (76-66) en de voorsprong werd groter. Woudstra en Collins, in de tweede helft goed voor 22 punten bouwde de marge uit naar 20 punten (97-72). Donar leek een geslagen ploeg. De Groningers kwamen echter te rug. Ze staan er trouwens om be kend. Bijna elke wedstrijd lopen ze een achterstand op, maar steeds blijkt dan weer dat de mannen van Stewart over een be tere conditie beschikken en daardoor uiteindelijk toch de punten pakken. Bij 92-83 waarschuwde Blom (tijdens een time out) zijn jongens daarvoor. Tevergeefs, want Franken en Fopma scoorden er rustig op los, terwijl de Groningers geconcen treerd en goed bleven verdedi gen. Het werd zelfs eventjes ake lig stil bij een stand van 92-87. Collins doorbrak met nog drie mi nuten te spelen de puntenloze pe riode bij Leiden. Vlak daarna konden de Leidenaars weer op gelucht adem halen, want Rogers beging een afspeelfout, waardoor Plaat Collins in de gelegenheid kon stellen om te dunken. De wedstrijd was toen beslist. Zon der Bruinsma en Kip (beiden hadden vijf P's) en met de wéér tegenvallende Oostveen maakte Leiden zijn minuten vol. Scores Leiden: Collins 32; Woud stra 24; Plaat 17; Bruinsma 16; Washington en Kip 7 punten. Donar: Zwiers 26; Franken 19; Fopma 16; Rogers 13; Scheltes 7; Limmen 6 en Bloemsma en Johnson 4 punten. HERMAN POOS Ondanks nieuwe coach nog geen winst voor dames P/Leiden LEIDEN - Ondanks een coach- en trainerswisseling hebben de bas- ketbalsters van P/Leiden de trieste nederlagenreeks van deze competitie niet kunnen doorbre ken. Onder leiding van de nieuwe coach Paul Rostdorff werd in Leiden met 34^12 (rust: 16-25) verloren van Red Stars. Volgens oud-coach Aad Baak, die de ploeg ook trainde (dat wordt nu gedaan door Bob Oostveen, een Nederlandse Amerikaan die sinds kort bij P/Leiden speelt) zijn de partijen niet met ruzie uit elkaar gegaan: "Mijn trainings- aanpak beviel de dames niet zo, waardoor het bezoek van de trai ningen ook beneden de maat was. Misschien dat het met Oostveen beter gaat. Als er een Amerikaan voor de ploeg staat, loopt men meestal wel wat harder". Nijssen Trotters bleek gisteren in Utrecht ook te sterk voor OSG. Onder leiding van topscorers Be- rendsen (16) en Pleij (14) werd na een ruststand van 16-36 de wed strijd afgesloten met de score 52-66. Zonder Kees van Diest, die zich om studieredenen heeft terugge trokken, maar met nieuwkomer Wim Petrici, won Luba zaterdag in Leiden van Red Stars. De rust brak aan met 40-38, terwijl het einde kwam met 80-69. Lodewijk Devilee scoorde 22 punten. Rijnsburgse Boys wint oefenduel RIJNSBURG-Opeen besneeuwd, maar redelijk bespeelbaar veld heeft Rijnsburgse Boys zaterdag een oefenwedstrijd gespeeld te gen Haarlem C. Dankzij twee treffers van Piet Haasnoot en Anne Ouwersloot (uit een penal ty) wonnen de Rijnsburgers dit aardige duel met 3-0. LONG BEACH - John Walker, de Nieuwzeelandse olympische kampioen op de 1500 meter en wereldrecordhouder op de mijl, was de grote ster van de eerste indoor atletiekwedstrijd van dit jaar in de Verenigde Staten. Bij de Mohammed Ali invitatie-wed strijden, die zaterdagavond voor 8500 toeschouwers in Long Beach werden gehouden, won Walker de 1500 meter in een tijd Marjan Goedhart in voorlopige atletiek-selectie voor EK-jeugd ARNHEM - Dertien jonge atleten, acht meisjes en vijf jongens, ma ken deel uit van de voorlopige KNAU-selectie voor de Europese jeugdkampioenschappen die van 16 tot en met 19 augustus in het Poolse Bydgocz worden gehou den. Het meisjes-achttal bestaat uit; Marjan Goedhart, AAV'36 (Al phen aan de Rijn) verspringen, clubgenote Maaike Persoons, midden-afstand; Edine van Hee- zik, ADA (Amsterdam) versprin gen; clubgenote Marjo Wijnber- ARNHEM - Twee Nederlandse atle ten zullen in de komende weken deelnemen aan internationale wedstrijden. Gerard Tebroke van CIKO '66 loopt op 21 januari een internationale cross in het West- duitse Fuerth en de Haarlemse hoogspringer Ruud Wielart start op 10 februari in een indoorwed- strijd in het Franse Vittel. gen, vijfkamp; Thea den Hartog, Typhoon (Gorinchem) vijfkamp; Annie Moedt, Woldstreek (Sloch- teren) midden-afstand; Marjan Olieslager, Scheldesport (Ter- neuzen) sprint en Ingrid Stoot, Sprint (Breda) midden-af stond. De vijf jongens zijn: Mare Borg- hans, Caesar (Beek) midden-af stond; Marcel Klarenbeek, SOS (Soest) 400 m, Mario Westbroek, AV (Haarlem) sprint; Paul Wijn bergen, AV'23 (Amsterdam) tienkamp en Jan Zethof, AVA'64 (Aalsmeer) lange afstond. ATLETIEK - Harry Patist van Sprint uit Breda heeft zaterdag middag in Goes de Wallenloop gewonnen. Hij legde de 7800 me ter af in 23 minuten en 16 secon den. Tweede werd de Belg Dirk Geens van 3 minuten en 37.4 seconden. Walker was daarmee viertiende seconde sneller dan de Westduit ser HaraldNorpoth, die in 1971de beste tijd op deze afstand (indoor) realiseerde met 3.37.8. Ook de Amerikaan Paul Cummings, die als tweede eindigde, bleef binnen het record van Norpoth met 3.37.6. Walker was uitgelaten na zijn overwinning. De Nieuwzeelan- der werd sedert eind juni van het vorig jaar geplaagd door een hardnekkige blessure, waardoor hij afgelopen zomer geen wed strijden kon lopen. "Ik ben wel naar veertig dokters geweest maar niemand kon mij helpen. Ik dacht er al aan definitief te stop pen. Tenslotte heb ik een dokter in Boston gevonden, die opera tief de blessure heeft verholpen" Walker had in Long Beach niet willen lopen. "Toen ik hier aan kwam zonk de moed mij in de schoenen. Ik heb de laatste maanden 80 kilometer per week getraind. Hier moest ik lopen te gen jongens die tenminste het dubbele van die trainingsarbeid verrichten. Nu ik deze wedstrijd gewonnen heb, weet ik dat ik weer helemaal terug ben" In Long Beach zorgde Herman Fra- zier voor een nieuw officieus we reldrecord op de 500 meter met een tijd van 1 minuut en 1.2 se conden. Hij was eentiende van een seconde sneller dan een jaar tevoren bij dezelfde wedstrijd. Bijzonder spannend was de 60 meter heren. Harvey Glance ze gevierde in 6.62 seconden voor Steve Riddick (6.63) en Steve Williams (6.64). De voornaamste uitslagen zijn: He ren: 60 m: 1. Glance 6.62, 2. Rid dick 6.63, 3. Williams 6.64. 400 m: 1. Smith 47.2,2. Sanford 47.8. 500 m: 1. Frazier 1.01.2 (officieus wr), 2. Tufarillo 1.01.8, 3. Walker 1.01.8.800 m: 1. Belger 1.48.1.1500 m: 1. Walker (Nw-Zee) 3.37.4 (of ficieus wr), 2. Cummings 3.37.6,3. Maree 3.38.2. 3000 m: 1. Rose (Eng) 7.58.8,2. Bürkle 8.04.8.60 m horden: 1. Nehemiah 7.5, 2. Coo per 7.5, 3. Foster 7.6. Ven 1. Hay- nes 7.81 m, 2. Williams 7.80 m. Hoog: 1. Joy (Can) 2.18 m, 2. Gibbs 2.13 m. Hinkstapsprong: 1. Haynes 16.48 m, 2. Butts 16.46 m. Polshoog: 1. Ripley 5.18 m, 2. Tully 5.18 m, 3. Jessee 5.18 m. Dames: 60 m: 1. Deandra Carney 7.32 (Amerikaans ree), 2". Brenda Morehead 7.32, 3. Linda Haglund (Zwe) 7.51. 400 m: 1. Pam Jiles 54.2. 800 m: 1. Francie Larrieu 2.05.4. 1500 m: 1. Debbie Heald 4.17.2. Ven 1. Kathy McMillan 6.30 m. Gerard Tebroke (Ciko'66) won gisteren in Egmond aan Zee een John Walker (153) tussen Paul Cummings (links) en Sydney Maree "Nu weet ik dat ik helemaal terug ben", zei Walker nadat hij de race had gewonnen. halve marathon. Pas in de laatste van de 21 kilometer slaagde Te broke er in Theo Verbeek (Trias) van de leiding te verdringen. Te broke liep de 21 kilometer in 1 uur 12 minuten en 50 seconden. Zijn voorsprong op Verbeek be droeg veertig seconden. De snel ste dame onder de 1600 deelne mers was Marjan Wokke (Zaan land), die als 86ste finishte in 1 uur 27 minuten en 55 seconden. I Ad Buys (Phoenix) heeft gisteren in Someren de Donk-cross ge wonnen. Hij versloeg in de eind sprint van deze 9000 meter lange wedstrijd Cor Vriend (HAC). Bram Wassenaar van De Bataven uit Leiden werd derde. Op het be sneeuwde maar niet zware par koers rond het open lucht theater De Donck in de bossen van So meren had Vriend niet voldoende afstand kunnen nemen van Buys, die hem als enige had kunnen volgen. Buys liep de afstond in 29 minuten en 36 seconden. Vriend finishte twee seconden later. Wassenaar maakte een tijd van 29.53. De wedstrijd bij de dames, die 3000 meter moesten afleggen, leverde in 11 minuten en 8 seconden een overwinning op voor Annie van Stiphout. De nationale veldloop kampioene had drie seconden voorsprong op Carla Beurskens van Festina. ROTTERDAM - De Zweedse voet baller Enquist, die een week sta ge heeft gelopen bij Feyenoord, zal weer terugkeren naar zijn ei gen land. De Rotterdamse eredi visieclub zal de achttienjarige voetballer geen contract aanbie den. "Dat was ook niet de bedoe ling", aldus directeur Peter Ste- phan, "want hij was hier op eigen verzoek en op eigen kosten. Maar we hebben inmiddels wel gezien, dat hij een goede voetballer is, misschien komen we later nog eens bij hem terug" Feyenoord had de Zweed onder meer mee laten spelen in de oe fenwedstrijd van zaterdag bij Ex celsior. Daarin speelde Enquist als libero bij Excelsior een ver dienstelijke wedstrijd. Bij de sta dionclub, die met 3-2 verloor speelde de 23-jarige IJslander Amie Sveinsson mee. Hij blijft tot het einde van de competitie stagelopen bij Excelsior. Over de selectie van jonge talenten, is bij Feyenoord nog geen beslis sing genomen. Donderdag ko men de betrokkenen bijeen om de rapporten te bespreken en om te bepalen wie mag deelnemen aan de tweede trainingsweek; de zogenaamde crocusweek in fe bruari. Tot de jeugdige talenten die aan de verse Feyenoord-week hebben deelgenomen behoorden onder andere Peter de Waard van de Zeeuwse zaterdagvierdeklas ser Kapelle en de tweeling Paul en Marcel v.d. Blom van de Leid se hoofdklasser UVS. De behandeling van het hoger be roep dat Feyenoord bij de KNVB had aangetekend tegen de straf die Aad Mansveld was opgelegd na de wedstrijd bij Twente, is uit gesteld. De zaak, die dinsdag avond zou dienen, is tot nader or der verschoven. Stephan wist gisteravond nog niet tot wanneer "Er is geen andere datum vastge steld en ook geen reden opgege ven" Wel heeft Feyenoord in- BEVERWIJK - Het afgelopen weekeinde heeft Ajax overeen stemming bereikt met de 17-ja- rige Frank Janssen van de Be- verwijkse amateur-tweedeklas ser De Kennemers. Frank Jans sen, die ook in onderhandeling was met AZ'67 zal vlak voor de wedstrijd Ajax-Haarlem een tweejarig contract onderteke nen. De verbintenis gaat in per 1 juli van dit jaar. middels bericht gekregen uit Tsjecho Slowakije dat trainer Je- zek nog twee jaar mag blijven en werd met PEC Zwolle overeen stemming bereikt om het achter stallige competitieduel op woensdag 21 februari te spelen. De supporters van Feyenoord de den «n het afgelopen weekeinde ook van zich spreken, maar dan in negatieve zin. Tijdens de vriendschappelijke wedstrijd Excelsior-Feyenoord vernielden de "fans" zaterdag reclamebor den op Woudenstein. Na de 3-2 nederlaag die "hun" Kuipclub voor 500 kijkers had geleden, sto ken zij vuurwerk af in een tram, waarin bovendien passagiers werden lastiggevallen. De goals van Excelsior werden gescoord door Pot (2x) en Struis. Voor Feyenoord scoorden Melis en Notten. Ook andere betaalde clubs speel den oefenwedstrijden in het af gelopen weekeinde. De voor naamste uitslagen zijn: BREDA: NAC-WHS 3-0 (2-0). Doelpuntenmakers: Vreijsen 2x (lx uit een strafschop) en Moho- rovic. Toeschouwers: 500. ST. MICHELSGESTEL: St. Mi- chelsgestel-PSV 1—5 (1—3). Doel puntenmakers voor PSV: René van de Kerkhof (2x), Lubse, Deij- kers en Van der Kuijlen. St. Mi- chelsgesteL- Van Breugel. Toe schouwers: 1200. HANAU: FC Hanau-Roda JC 0-1 (0-1). Koster 0-1. Toeschouwers: 650. Dick Nanninga viel na twin tig minuten geblesseerd uit. ROTTERDAM: CW-Sparta 1-5 (0-1). Doelpuntenmakers voor Sparto: Morgan (2x), Valke (2x) en Visser. Voor CW: Nap (straf schop). Toeschouwers: 1000 Scheidsrechter Stekelenburg. SCHIEDAM - De eerste-divisie- vereniging SW speelde gisteren in Schiedam vriendschappelijke tegen de Rotterdamse ama teurclub HOB. SW won met 3-1 Alle Schiedamse doelpunten werden gemaakt door Peitsman. Van der Weelen scoorde voor de amateurs. Er waren 50 toeschou- ZAALVOETBAL Het zaalvoetbalprogramma van de ze week ziet er als volgt uit. Van avond in de Cleyn Duinhal: 20.00 uur Glasbergen-Oegstgeest; 21.00 uur Cleyn Duin-Van Ger- ven. THB Hal: 20.25 uur Godyla- EKL. Voor woensdag staan er twee wedstrijden op het pro gramma. Wasbeekhal: 20.30 uur Landwer-Van der Plas. Groenoordhal: 20.00 uur Swift- Sjardin. Zaalvoetbal- toernooi van LFC LEIDEN - De Leidse tweedeklasser LFC organiseert op zondag 14 januari een zaalvoetbaltoernooi voor selectiespelers van voetbal clubs uit Leiden en de regio. In de Groenoordhal zullen de stan daard-en reserveteams aantreden van 18 verenigingen. Deelne mende clubs zijn: UVS, Lugdunum, LDWS, LFC. DOCOS, UDO, DOSR, Foreholte, SJC, Randstad Sport, ZLC, SJZ, Oranje Groen, VTL, Unitas Leiden, VNL, VNA, Sleutels. Met de reeks van 240 wedstrijden wordt op 14 januari om 10 uur begonnen. De finale begint om 16.30 uur.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 11