Opnieuw geld voor Leiden The Omen II is teveel voorspelbaar Slecht debuut vanpremiersvrouw Ifo ICOUkTHBBU Het zonnetje in huis... Schaatsagenda Stadsvernieuwing drie wijken goedgekeurd Opknapplan Groenoord-Maredijk U AKI l!l/!l Weinig griezelwerk in vervolg i Regisseur Richard Donner moet een paar jaar geleden een voor uitziende blik hebben gehad, toen hij The Omen vervaardigde. Een duivelsfilm, die waarschijn lijk weinig beroering had gewekt, ware het niet dat even daarvoor The Exorcist de kassa's had doen kraken. In dat spoor leverde ook The Omen een veelvoud van zijn produktiekosten op en het open einde dat Donner zijn eersteling (hij was tot dan toe alleen voor televisie werkzaam) had gegeven, bleek achteraf commercieel een meesterzet. Zoals de laatste jaren gebruikelijk, bij grote filmsuc cessen moest er van The Omen een vervolg komen en dat was in dit geval natuurlijk een koud kunstje. Archeoloog Carel Burgenhagen, die als enige wist dat in de kleine Damien Thorn de Antichrist welig tierde, wordt in het begin vlot om zeep geholpen, waarmee de weg weer vrij is voor myste rieuze ongelukken. Het is inmid dels al zeven jaar later. Damien woont nu bij zijn oom en tante in de Verenigde Staten en bezoekt The Omen II; regie; Don Taylor; hoofdrollen: William Holden Lee Grant; theater: Studio; leef tijd: 16 jaar. samen met hun zoontje Mark de militaire academie. Mensen, die Damien niet helemaal vertrou wen, bezwijken onder zijn dode lijke blik (opvallend dat een an dere duivelsfilm The Medusa Touch een zelfde gimmick ken de) of worden door een kraai naar de andere wereld geholpen. Uit eindelijk ruikt ook de familie lont. Oom Richard krijgt de ma gische dolken in handen, waar mee Damiens vader in de vorige Omen tevergeefs probeerde het kereltje te vermoorden. ("Pappa, doe het niet", riep het sekreet nog). Hoe het nu afloopt zal ik hier niet verklappen, al is het wel een veel minder verrassend slot dan in Ri chard Donners Omen. Daar zijn een aantal oorzaken voor aan te wijzen. Om er twee te het Verhaal is erg voorspelbaar. Iemand die ook maar het gerings te vermoedt, heeft in feite zijn doodvonnis getekend. Gegaran deerd dat hij of zij binnen vijf mi nuten de pijp uit is. Ten tweede mist Don Taylors Omen het grie zelige van zijn voorganger. Zoals het in een duivelsfilm betaamt vond bijvoorbeeld daarin een priester zijn einde in een knette rend onweer, terwijl een van een kerktoren gevallen gigantisch kruis zich door zijn hart boort. Zo hoort dat te gaan in een duivels film, maar The Omen II mist dat soort gruwelijkheden. Zelfs het uitstekende optreden van Jona than Scott-Tay lor als Damien kan dat niet compenseren. BART JUNGMAN RICHMOND - Liz Taylor gaat zich steeds meer manifesteren als vrouw van de politicus'. Hier applaudiseert zij in het Capitool in Richmond voor echtgenoot John Warner, nadat hij was gekozen als Senator. Veel kritiek op eerste film Margaret Trudeau ADVERTENTIE en 365 dagen per jaar een bruin leventje leiden Hoge Rijndijk 25, 2313 KG Leiden, tel. 071 -141741 showrooms geopend dinsdag t/m vrijdag 9 - 5 uur donderdagavond 7-9 uur en zaterdags 9.30 - of 's avonds na afspraak MONTREAL, CANADA (Reuter) - De Canadese pers heeft zich bepaald niet opgetogen getoond over het debuut van Margaret Trudeau, de van haar man gescheiden levende echtgenote van de Candese eerste-minis- ter, als filmactrice. Over de film zelf, ..de Engelbewaarder" die in Montreal in première is gegaan, schreef een recensent: „God zij dank hoefde ik het entreebiljet niet zelf te betalen". Mevrouw Trudeau speelt in de film 'Annie'. een vrouw uit Montreal die op haar vakantie mannen als vliegen van zich moet afslaan. Zij raakt uiteindelijk verliefd op ene Aldo. een privé-detective die door een jaloerse echtgenoot op haar dak is gestuurd om haar in de gaten te houden. De recensent van de Montreal Gazette vindt Margaret aantrekkelijk ge noeg om te zien, maar ze lijkt voor de camera's weinig op haar gemak en alles wat ze doet wordt een overtrokken karikatuur. De Toronto Globe and Mail vindt het scala aan gelaatsuitdrukkingen van Margaret Tru deau beperkt, maar toch weer uitgebreid genoeg om het gebrek aan dialoog op te vangen. De Canadezen die gepassioneerde bedscènes verwachten, komen bedro gen uit. Er is één keer een snelle opname van een zij van mevrouw Trudeaus romp en, wat een der recensenten noemde enkele .onschuldi ge' scènes van de kersverse actrice in bed. De verwachting is dat ,de Engelbewaarder' in Canada toch een succes zal zijn, omdat de Canadezen hun voormalige eerste dame wel eens als actrice aan het werk willen zien. Blijvers "Even en oneven" Bud Spencer en Terence Hill in bloedloze ge vechten. Luxor, Leiden en Euro 1 en 2, Alphen. "De wraak van de roze panter" Hoofd-inspecteur Clouseau als o.a. Toulouse Lautrec, de peet vader en vele anderen ver mommingen, Lido 1, Leiden. "Jaws 2" Haaien jagen op men sen en andersom, Lido 2, Lei den. "Grease" Voor wie er niet ge noeg van kan krijgen. Camera, Leiden en Euro 3, Alphen. "An unmarried woman" Scheiden doet voor de verande ring eens niet lijden, Lido 3, Leiden. "The Genius" Terence Hill solo, Trianon, Leiden. Nieuw in Alphen "Slap shot" Paul Newman als coach van een ijshockeyteam in nood. T)rie maffe gebroeders komen hem uit de moeilijkhe den helpen. Euro 4. Kindermatinee Haagse bioscopen APOLLO 1: "Jaws 2", dag. 2, 7 en 9.30 uur. zo. 1. 7 en 9.30 uur. 12 jaar. APOLLO 2: "Bambi". dag. 1.30, 3.30, 7.15 en 9.15 uur. ma. en di. 1.30, 7.15 en 9.15 uur AL. ASTA "Force 10 from Navaro- ne". dag. 2.30. 7 cn 9.30 uur, zo. 1.30, 4. 7 en 9.30 uur. 12 jaar BIJOU: "Grease", dag. 2, 7.30 en 9.45 uur, zo. ook 4.15 uur. AL. CALYPSO: "Grease", dag. 2.15, 7 en 9.30 uur, zo. 1.45, 4.15, 7 en 9.30 uur. AL. CAMERA. "Rude journee pour la reine", dag. 2.15,7 en 9.30 uur, zo. 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. 16 jaar. CINEAC: "Lucky Luke, de ballade van de Daltons", dag. 1.30 en 3.30 uur. AL. "Piranha", dag. 7 en 9.30 uur, ma. en di. ook 1.30 en 4 uur. 16 jaar. CORSO: "Even en oneven", dag. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur, ma. di. en woe. 2, 6.45 en 9.30 uur. AL. DU MIDI: "Jaws 2", dag. 2, 6.45 en 9.30 uur, zo. 1, 3.30, 6.45 en 9.30 uur. 12 jaar. EURO: "Dokter Zjivago", dag. 1.30 en 7.30 uur, za., zo. en woe. 3.30 en 7.30 uur. 12 jaar. METROPOLE 1: "Revenge of the Pink Panter", dag. 1.15, 4, 6.45 en 9.30 uur, ma., di. en woe. 2. 6.45 en 9.30 uur. AL. METROPOLE 2: "Water schapsheuvel", dag. 1.15,4,6.45 en 9.30 uur, ma., di. en woe. 2, 6.45 en 9.30 uur AL. METROPOLE 3: "Moord op de Nijl", dag. 2 en 8.15 uur. AL. METROPOLE 4: "Dag dokter", dag. 2. 6.45 en 9.30 uur, zo. 1.15, 4. 6.45 en 9.30 uur. AL. METROPOLE 5: "Ik ben verle gen, maar ik red me wel", dag. 1.15, 4, 6.45 en 9.30 uur, ma., di. en woe. 2, 6.45 en 9.15 uur. AL. "Donald Duck" Lido 3, Leiden. "Bambi" Studio, Leiden. "Lucky Luke" Trianon, Leiden. "Sjors en Sjimmie en de tover ring" Euro 4, Alphen. ODEON 1: "Bambi", dag. 1.45, 4.15,6.45 en 9.30 uur. di. en woe. 1.45. 6.45 en 9.30 uur.AL ODEON 2: "Waterschapsheu- Nachtfilms vel" da6- 4M- 6.15 en 9.15 Uur, ma., di, en woe. 2. 6.45 en 9.15 uur. AL. "Love and Death" Camera, R,even8e Leiden. Pink Panter dag. 2. 4.30, 6.45 "Sexroute in Bangkok,' Rex, en 9.15 ma-. di. en woe. 2, Leiden. b-45 en 915 uur- AL- "El Condor" Euro 1, Alphen. OD_EON 4; "Fedora", dag. 1.45, "De uitbrekers" Euro 2, Al- 4.1a, 6.4o en 9.30 uur. ma., di. en phen. woe- 145- 6 45 en 9-30 uur. 16 "Sex games Swedish style" Jaar- Euro 3, Alphen. "Slap shot" Euro 4, Alphen. Rex "Eros roulette" Een gokje PASSAGE: "Even en oneven dag. 1.30, 4. 7. en 9.30 uur. ma.] di. en woe. 2, 7 en 9.30 uur. AL. STUDIC 2000: "Bambi", do., vr., za. en woe. 1.30, 3.45, 7 en 9.30 uur, zo. 1, 7 en 9.30 uur, ma. en di. 2, 7 en 9.30 uur. AL. DE UITKIJK: "Herfstsonate", dag. 2, 7 en 9.30 uur. 16 jaar. LEIDEN - Minister Beelaerts van Blokland (volkshuisves ting/ruimtelijke ordening) heeft ook goedkeuring ver leend aan de stadsvernieuwing in de Leidse wijken Pan cras-Oost (tussen Hooigracht en Herengracht), Haven wijk-Zuid (tussen Haven en Zijlsingel) en de Camp (ach ter Haarlemmerstraat). Gisteren werd al bekend dat de bewindsman de plannen voor Maredorp goed keurde De minister heeft voor de drie wij ken in totaal een kleine 25 mil joen gulden aan rijksbijdragen in het vooruitzicht gesteld. Bij het rijk is overigens nog flink ge schrapt in de gemeentelijke plannen. Leiden had bij het rijk voorstellen vooreen totaal van bij 47 miljoen gulden ingediend. Bij de gemeente Leiden bestond gisteren tevredenheid over de af gekomen goedkeuringen. De mi nister keurde de plannen voor Pancras-Oost, Havenwijk en de Camp op de valreep van vorig jaar goed. Bij latere goedkeuring zou Leiden een jaar langer op het geld hebben moeten wachten. Bij de goedkeuring heeft minister Beelaerts een aantal plannen af gewezen of aangehouden. De bewindsman stelt nog geen geld beschikbaar voor een parkeerga rage op het Driessenpleih (Pan- KvK overweegt verhoging van subsidie VVV LEIDEN - De Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijn land gaat onderzoeken of de sub sidie aan de WV Leiden kan worden verhoogd. Dat is gister middag tijdens de nieuwjaars vergadering besloten. Momen teel krijgt de WV nog een sym bolisch bedrag van 325 gulden per jaar. Verscheidene leden van de Kamer van Koophandel wil den dat dit bedrag aanzienlijk zou worden verhoogd, omdat de WV ook van belang is voor het be drijfsleven. Wel werd als voorwaarde gesteld dat de subsidie aan de VVV Lei den ook ten goede moest komen aan andere VVV's in de regio. Dat hoeft niet zo'n probleem te zijn, omdat de WV Leiden een steunpunt is voor andere VW's in de regio. eras). Hij noemt de exploitatie en noodzaak 'nog onzeker' Bij de gemeente was men in ieder geval ingenomen met het feit dat het idee voor een parkeergarage niet vierkant is afgewezen, zoals aanvankelijk dreigde. Leiden wil de komende tijd verder werken aan het idee van de parkeergara ge en hoopt in de toekomst als nog geld van het ministerie los te krijgen. Grachten De minister heeft verder een streep gehaald door het plan om de Ui terste Gracht (Pancras) open te graven. Hij vindt de kosten voor opengraven te hoog. Het open graven van de Minnebroeders gracht (Havenwijk) heeft de be windsman nog aangehouden. Hij wil eerst meer informatie hoeveel dit plan kost. Verder schrapte minister Beelaerts het plan voor de aanleg van een passantenhaven in de Haven. Hij vindt deze voorziening geen vorm van stadsvernieuwing om dat de passantenhaven geen en kele functie krijgt voor de wijk. De gemeente is verder optimistisch over de woningbouwplannen in Pancras. Leiden wil op de plaats van de oude fabriekscomplexen van Van Wijk en Zaalberg wo ningwetwoningen bouwen. Aan vankelijk leek het erop dat het ministerie bij de toekenning van geld voor de stadsvernieuwing de voorwaarde zou verbinden dat de helft van de woningen in de pre mie-sfeer gebouwd wordt. De minister heeft nu bepaald dat de gemeente oVer de woningverde ling overleg moet plegen met de hoofdingenieur-directeur voor de volkshuisvesting in Leiden. Volgens wethouder Waal (stads ontwikkeling) betekent dit dat de mogelijkheid voor volledige wo- ningwetbouw open blijft. Kritiek Overigens kritiseert de minister bij zijn goedkeuring van de plannen voor de drie wijken dat Leiden ten dele slechts kleine gebieden (Havenwijk en de Camp) voor Pancras-Oost toen deze nog niet gedempt wa i deze weer open te graven. (archief-foto). Van het rijk krijgt Leiden aanwijzing als stadsvernieu wingsgebied heeft ingediend. Volgens de bewindsman staat dit een totaalbeleid voor een geheel gebied in de weg. Wethouder Waal verbaasde zich gisteren over deze kanttekening van de minister. Hij wees erop dat Leiden bij de eerste aanzetten voor de stadsvernieuwing aan hét rijk heeft voorgesteld de gehele binnenstad als stadsvernieu wingsgebied aan te wijzen. Dit idee is toen op amtelijk niveau afgewezen. ^a aanwijzing van Pancras. Ha venwijk en de Camp zal Leiden in de loop van dit jaar plannen bij het rijk indienen om de wijken Transvaal (tussen Morssingel en Morsweg) en Groenoord (tussen Maresingel en Willem de Zwij gerlaan) aan te wijzen. LEIDEN - De gemeente gaat een verbeteringsplan maken voor de wijken Groenoord en Maredijk en omgeving. Bij het verbeteren van de wijk wordt onder andere gedacht aan het opknappen van de huizen en aan het vernieuwen of verbeteren van de indeling van straten, pleinen en plantsoenen. De plannen van de gemeente ver keren overigens nog in een vroeg stadium. Om een goed verbete ringsplan te kunnen maken zal het eerst nodig zijn dat de be staande situatie goed wordt on derzocht. Dat laatste zal gebeu ren door middel van een verken- ningsonderzoek. De dienst ge meentewerken hoopt in januari met dat onderzoek te beginnen. Dit betekent dat er dan ambtenaren van de afdeling volkshuisvesting en stedebouw in de wijken op pad zullen gaan. Zij zullen de be staande situatie bekijken en be schrijven. Al die gegevens wor den verzameld, en in kaart ge bracht. Zo ontstaat er een duide lijk overzicht van de stand van zaken in de wijken. Aan de resul taten van dit onderzoek zullen echter nog geen conclusies wor den verbonden. De gemeente wil over resultaten van het onderzoek gaan praten met vertegenwoordigers uit de wijk. De bedoeling is om via dat overleg gezamenlijk te komen tot het opstellen van een verbete ringsplan voor de wijken. Als het zover is kan pas daadwerkelijk een begin worden gemaakt met de verbeteringen. Toertochten Hollands Mcrendistrict, toertochten over 20 km (merentocht) en 50 km (molentocht). Starten tussen 09.00 en 15.00 uur. Aanmel den in Oud Ade (Clubhuis watersportvereniging Vcnnemeer. Leidseweg), Rijpwetering (café De Vergulde Os. Koppoellaan), Hoogmade (hotel Van der Ploeg), De Kaag (café Kaagzicht, Bui tenkaag, Huigsloterdijk 390) en Oude Wetering (clubhuis Braas- semermeer. Noorderhemweg). Niedorp, toertochten c r 20 t 40 kilometer, start 13.00 Alblasscrwaard, molentochten over 15,45 en 70 kilometer. Starten vanaf 09.00 uur in Alblasserdam, Goudriaan, Groot-Ammers, Bleskensgraaf, Oud-Alblas en Nieuw Lekkerland. Waterland, toertochten over 30 en 60 kilometer. Start tussen 10.00 en 14.00 uur in Ilpendam en Den lip. WEDSTRIJDEN Woubrugge, IJsclub Woubrugge houdt vanavond op het onderge spoten tenniscomplex schaatswedstrijden voor leden boven de 35 jaar. Aanvang half 8. Morgenmiddag om 2 uur ringsteekwed strijden met paarden, ook voor leden, op dezelfde baan. Warmond, de Warmondse ijsclub organiseert morgenochtend om half elf jeugdschaatswedstrijden op de ijsbaan van Poelmeer aan de Or. Nassaulaan. Zaterdagmiddag om 2 uur beginnen daar de Warmondse kortebaankampioenschappen voorleden van de ijs- club die in Warmond wonen. Zondagmiddag worden distrietskoppelwedstrijden gehouder voor heren van het district Sassenheim. Inschrijven vanaf 11.3C uur op de ijsbaan. Aanvang 13.00 uur. Zoeterwoude, voetbalvereniging Meerburg organiseert morgen een schaatswedstrijd voor de jongste leden. Om half tien starter de D-en E-junioren en de A-, B-.en C-junioren beginnen om twee uur. Zondag zijn de clubkampioenschappen voor senioren. De wedstrijden worden gehouden op de Meerburgerwetering. 50 kilometer. Aanvang Ammerstol, kampioenschappen van Zuid-Holland voor heren se nioren Oangebaan). Aanvang 13.00 uur zaterdag. Maasland, langebaan-wedstrijden voor dames senioren over 4< kilometer om het toerkampioenschap en het kampioenschap langebaan van Zuid-Holland. Aanvang: 11.00 uur zaterdag. In schrijven: Het wapen van Maasland. Den Hoorn, langebaan-wedstrijden voor senioren over 100 kilome ter om het toerkampioenschap en het kampioenschap langebaai van Zuid-Holland. Aanvang 11.00 uur zaterdag. Start in Schip luiden. Westerlaiul-Wieringen, kampioenschap kortebaan Noord-Hol land-Utrecht voor heren. Start: zaterdag 13.30 uur. Hazerswoude, afvalwedstrijd 14 uur zaterdag. Hoogmade, korte baan heren 13.30 uur zondag.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 19