CHAOS IN IRAN NEEMT TOE Gevaar voor een olieramp bij Spanje lijkt geweken Ook buiten Nederland ijselijke taferelen Philips-directeur Schuitema terug in Nederland Moorden op Kennedy en King complot 979 DINSDAG 2 JANUARI 1979 PAGINA 13 DEN HAAG - De 34-jarige Philips-direc- teur Frits Schuitema, die zondag door de Salvadoriaanse guerrillabeweging FARN in vrijheid is gesteld, is terug in Nederland. De vrijlating, zondagmorgen half drie Nederlandse tijd, volgde op de verschijning van kranten in El Salvador waarin een advertentie was opgenomen met de oproep te luisteren naar een uit zending van de Nederlandse Wereldom roep. In deze op Midden-Amerika ge richte uitzending, twee uur nadat Schui tema was vrijgelaten, werden door de FARN uitgezochte delen uit het mani fest van de FARN voorgelezen in de Spaanse taal. Aanvankelijk hadden de „Nationale ver zetsstrijdkrachten van El Salvador" geëist dat het manifest, dat door Philips op 2 december in tal van Nederlandse en buitenlandse kranten was geplaatst, in Salvadoriaanse kranten zou worden ge publiceerd. De Salvadoriaanse regering had opname van dit, tegen het bewind van president Carlos Humberto Romero gerichte manifest evenwel bij herhaling verboden, ook nadat er van de kant van Philips meermalen op was aangedron gen. De publikatie van een door Schuitema getekende advertentie in de kranten, die de oproep inhield naar de Wereldomroep te luisteren, was evenwel een ook voor de regering van dat land aanvaardbaar compromis geweest. Za terdag hadden de ontvoerders, die nog twee Britten en een Japanner in gijzeling hebben, laten weten dat Schuitema zon dag op het middaguur in vrijheid zou kunnen zijn indien het manifest in de ochtendbladen van zondag zou zijn ver schenen. Schuitema is zondag ongedeerd vrijgela ten. Geblinddoekt hadden zij hem uit een auto gezet, op ongeveer vier kilome ter van zijn woonhuis. Hij rukte zijn blinddoek af en begon te rennen, tot en kele minuten later een taxichauffeur hem oppikte en naar huis bracht. De taxichauffeur had de politie meegedeeld dat Schuitema er bleek uit zag, maar overigens in goede gezondheid leek te verkeren. Volgens Philips in Eindhoven heeft Schui tema zijn hele gevangenschap moeten doorbrengen in een kamer van drie bij drie meter. Daarentegen zou hij goed zijn verzorgd en voortdurend op de hoogte zijn gehouden van alle ontwik kelingen, doordat hem kranten ter hand werden gesteld. Schuitema zou zijn drie medegevangenen nooit hebben ontmoet. Het zijn de Britse bankiers Ian Massie en Michael Chatter- ton, alsmede de Japanse textieldirecteur Takeo Suzuki. Zij werden begin decem ber ontvoerd, enkele dagen na Schuite ma (24 november). De eisen die de FARN stelt om deze drie mannen de vrijheid te-willen hergeven, zijn dezelfde als die voor Schuitema, maar daarnaast de vrijlating van politie ke gevangenen in El Salvador. Inzake Schuitema had die eis ook gegolden, maar volgens een mededeling van Phi lips van afgelopen vrijdag had de FARN die eis laten vallen. In 1977 heeft de FARN een andere Japan ner van hetzelfde textielbedrijf ont voerd. De gestelde eisen werden niet in gewilligd. Enkele maanden later is deze Japanner vermoord. Sjapoer Baktiar Rudolf Hess opgenomen in ziekenhuis KEULEN - Rudolf Hess, de nu 84- jarige voormalige plaatsvervan ger van Hitier, wordt op het ogenblik in het Britse militaire ziekenhuis in West-Berlijn be handeld. Deze laatste gevangene in Spandau, de gevangenis voor oorlogsmisdadigers in Berlin, lijdt aan storingen in de bloed somloop en verlies van het ge zichtsvermogen. De militaire art sen stelden bij hem een vernau wing van de bloedvaten vast waarvan aderverkalking de oor zaak is. Hess is al meerdere malen in het gevangenisziekenhuis behan deld. Tweemaal probeerde hij zelfmoord te plegen: op 28 no vember 1959 sneed hij met scher ven van zijn bril de linkerpols open. Sindsdien draagt hij een bril met plastic glazen. Op 22 fe bruari verleden jaar probeerde hij opnieuw met een tafelmes zijn polsen door te snijden. Hess zit nu al 37 jaar wegens oor logsmisdaden achter de tralies, waarvan 31 in Spandau, dat on der gemeenschappelijk beheer van de Fransen, Russen, Engel sen en Amerikanen staat. Het is trouwens de enige instelling waar de vier grote mogendheden nog samenwerken. Deze samenwer king is mede de-oorzaak dat Hess als enige van de grote nazi-figu ren nog gevangen gehouden wordt. Dit ondanks interventies van bijvoorbeeld wijlen Chur chill, de Duitse schrijver Golo Mann, Nobelprijswinnaar Otto Hahn en organisaties als Amnes ty International. Nog steeds zeggen de Russen „nee tegen de invrijheidstelling van Hess. Voor de Russen is Hess, die in mei 1941 op eigen gezag en te gen de wil van Hitier naar Enge land ging en om op eigen houtje vredesonderhandelingen te be ginnen, een van de hoofdfiguren achter de oorlog van Hitier tegen de Sowjet-Unie. Hess stond we gens het voorbereiden van deze oorlog terecht in Neurenberg, samen met topfiguren uit het Derde Rijk als Baldur von Schi- rach, de admiralen Donitz en Raeder en Albert Speer en ande ren werd hij als gevangene num mer 7 na zijn veroordeling tot le venslang opgesloten in Spandau. Zijn laatste medegevangenen Albert Speer en Von Schirach werden op 30 september 1966 vrijgelaten. Sindsdien is Hess de best bewaakte gevangene ter we reld. 42 soldaten en officieren, alsmede justitiepersoneel en koks en schoonmaaksters waken over en zorgen voor de grij saard. FRETILIN-leider - De leider van het Fretilin, de beweging die strijdt voor onafhankelijkheid van Oost-Timor, is in een gevecht met Indonesische militairen ge dood, zo heeft Jakarta gisteren officieel bekendgemaakt. Vol gens deze mededeling is de 37-ja- rige Nicolau Doe Reis Labatoin in een zes uur durend vuurge vecht gedood door een Timorees lid van de Indonesische strijd krachten. Lobato zou tevoren verscheidene Fretilinleden heb ben neergeschoten toen deze zich wilden overgeven aan de Indone siërs. TEHERAN-WASHINGTON-ATHENE-PARIJS - Het massale verzet in Iran tegen het aanblijven van de sjah, bereikte rond de jaarwisseling een nieuw hoogtepunt. Volgens onbevestigde berichten uit de stad Masjad heeft het leger daar zondag bij betogingen 700 mensen doodgeschoten en werden meer dan 1000 demonstran ten gewond. Ook elders in Iran was het onrustig. Hoewel het er zater dag naar uitzag dat de sjah het land zou verlaten, werd dit zondag weer met grote stelligheid ontkend. Wel is de be jaarde moeder van de sjah m gezelschap van een aantal leden van de keizerlijke familie en regeringsfunctionaris sen zaterdagochtend in Los Angeles in de Verenigde Sta ten aangekomen. Generaal Gholam Reza Azhari, de premier van Iran, heeft de sjah gisteren het ontslag van zijn mili taire regering aangeboden. Vol gens de Iraanse radio zal zijn functie voorlopig worden waar genomen door zijn vice-premier Azhari kreeg vorige week een hartaanval en voelt zich te ziek dm zijn functie naar behoren uit te oefenen. Vrijdag verzocht de sjah Sjapoer Baktiar, een 63-jari ge vroegere voorman van het Na tionaal Front (de gebundelde op positiepartijen) een burgerrege ring te vomen, die de macht moet overnemen van het militaire be stuur. Baktiar verwacht tegen het einde van deze week een nieuwe rege ring te kunnen presenteren. Naar verluidt probeert Baktiar een constructie te vinden, waarin voor een groot deel aan de eisen van de oppositie wordt tegemoet gekomen, zonder dat de sjah hoeft af te treden. Wel zouden de bevoegdheden van de monarch sterk worden beperkt. Inmiddels hebben echter zowe* Ajatollah Khoemeini de in Parijs in ballingschap levende religieu ze oppositieleider, als Karim Sanjabi, de leider van het Natio naal Front, de pogingen van Bak tiar bij voorbaat van de hand ge wezen. Zij zeggen pas tevreden te zijn als de" sjah aftreedt. Geschorst Tot zaterdag was Baktiar nog de tweede man van het Nationaal Front. Hij werd geschorst omdat hij de formatieopdracht van de sjah had geaccepteerd zonder overleg te plegen met zijn achter ban en omdat hij, volgens Sanja bi, „een afwijkende mening heeft over de toekomstige rol van de keizer". In kringen van het kei zerlijk hof werd zondag verno men dat de sjah pas van plan is het land te verlaten als de pogin gen van Baktiar zullen sla gen. Na een weekeinde vol verwarring over de vraag of de sjah al dan niet zou vertrekken, vertoonde hij zich gisteren voor het eerst sinds november weer in het openbaar. Samen met keizerin Farah poseerde hij in de tuin van zijn paleis in Teheran voor pers fotografen. Hij vertelde tegen journalisten dat hij wel „op vakantie zou willen als de toe stand dat mogelijk maakt" Daarmee sprak hij eerdere be richten tegen als zou hij op zeer korte termijn „voor rust en medi sche controle naar het buitenland gaan". Zolang de onlusten voort duren, denkt hij er niet aan te ver trekken. Ondertussen trad het Iraanse-leger harder op tegen anti-sjah-de- monstranten dan ooit. Volgens Ajotollah Shirazi, een van de is lamitische leiders in de „heilige stad" Masjad, hebben militairen daar zondag bij onlusten 700 mensen doodgeschoten. Er zou den meer dan 1000 gewonden zijn gevallen. Volgens Shirazi is er in de lijkenhuizen geen plaats meer en kunnen de ziekenhuizen geen gewonden meer opnemen. Het is onduidelijk in hoeverre de cijfers van de Ajatollah betrouw baar zijn. Een aan een ziekenhuis verbonden arts noemde het aan tal van 700 „in hoge mate over dreven". Voor zover hij wist, zouden ongeveer 50 doden zijn gevallen en enkele honderden gewonden. Volgens de Iraanse oppositie zou het bloedbad in Masjad zijn aan gericht door militairen, die trouw zijn gebleven aan de sjah en ver gelding wilden voor de dood van zeven militairen en politieman nen op zaterdag. Ook waren drie leden van de beruchte militaire politie van de sjah, de SA VAK, berecht door een door een woe dende volksmenigte gevormde „volksrechtbank" en daarna op gehangen. Volgens berichten van ooggetuigen zouden militairen onder meer met tanks op de me nigte zijn ingereden. De artsen in Masjad hebben de se cretaris-generaal van de Ver enigde Naties. Kurt Waldheiin, gevraagd te bevorderen dat de „slachtpartijen van het leger" in de stad ophouden. „Elke dag zijn wij getuige van zinloze geweld daden jegens een weerloze be volking", aldus de artsen. Radio Teheran meldt dat zondag in dertien Iraanse steden is betoogd tegen de sjah. In de meeste ge vallen liepen de demonstraties uit op vechtpartijen en brand stichtingen. Alleen al in Teheran zouden, volgens onbevestigde berichten, zondag twaalf mensen zijn doodgeschoten en ook in de stad Karaj zouden doden zijn ge vallen. Ook zaterdag ging de bevolking van Iran massaal de straat op om gehoor te geven aan een oproep van Khoemeini, die een dag van nationale rouw had uitgeroepen In vier provinciesteden richtte de woede van de menigte zich tegen Amerikaanse en Britse gebou wen en instellingen van andere landen. Zo werden de Britse con sulaten in Ahvas, Sjiraz en Mas jad aangevallen en moest het le ger betogers verjagen, die in de stad Tabriz het Amerikaanse consulaat tot doelwit hadden ge kozen. Het Turkse consulaat daar brandde tot de grond af. De fa briek van Pepsi-Cola in Masjad stond zondag in lichterlaaie. De Nederlandse ambassade in Te heran heeft zondag de Nederlan ders in Iran aangeraden zo spoe dig mogelijk te vertrekken. Het advies is gericht tot vrouwen en kinderen en anderen, van wie de aanwezigheid in Iran niet drin gend vereist is. De Nederlanders zullen Iran op eigen gelegenheid verlaten, dus met bestaande reismogelijkheden. Een paar da gen geleden waren er nog onge veer 400 Nederlanders in Iran, van wie ongeveer de helft in Te heran. Ook de Amerikaanse, Britse en Canadese ambassades, alsmede die van verscheidene andere westelijke landen, heb ben hun onderdanen dringend geadviseerd het land te verlaten Geen van de ambassades maakte echter melding van speciale „nood vluchten De aftocht uit Iran van de naar schatting 100.000 buitenlanders zal echter met de nodige proble-. men gepaard gaan. De luchtha ven van Teheran is gisteren ge sloten, na zondag al onder mili tair beheer te zijn geplaatst Iraanse verkeersleiders en ander luchtvaartDersoneel zijn op nieuw in staking gegaan. De sta kers hebben laten weten dat ze alleen medisch noodzakelijk ver voer zullen toestaan. In geen ge val mogen Amerikaanse of Israë lische vliegtuigen landen. Eerder dit weekeinde slaagden nog eni ge honderden buitenlanders er in r Demonstranten in Iran werpen barricades op va om per vliegtuig Athene te berei ken. Op het vliegveld staan nu lange rijen wachtenden. Uit Singapore en de Filippijnen werd gemeld dat de Verenigde Staten dit weekeinde hun zeven de Pacific-vloot vanuit steunpun ten in Japan en de Filippijnen naar het westen van de Indische Oceaan hebben gezonden om eventueel in de Perzische Golf opererende marine-eenheden te versterken. Zo zou het vliegdek- schip Constellation van de Filip pijnen op Chinese Ze dekschip Midway te ontmoeten Deze eenheden zouden in het oosten van de Indische Oceaan worden gereedgehouden om in geval van alarm sneller de Perzi sche Golf te kunnen berei ken. De Amerikaanse marine heeft be vestigd dat de Constellation en de haar escorterende vaartuigen zich inderdaad in deZuidchinese Zee bevinden, maar het weigerde berichten uit Washington te be vestigen dat de vlootformatie op dracht heeft gekregen op te sto men naar Iran. Gezien tegen de achtergrond van de toezeggingen van de Amerikaanse president Jimmv Carter om de sjah alle denkbare steun te verlenen, krijgt de veronderstelling in Amerikaanse politieke kringen, dat de VS desnoods actief ten gunste van de sjah zouden willen interveniëren, opnieuw voed sel. (Van onze correspondent) LA CORUNA - Het gevaar voor een olieramp voor de Noordspaanse haven La Coruna lijkt geweken. Dit zeiden marine-autoriteiten uit die plaats vanmorgen. De Griekse tanker Andros Patria wordt langzaam in westelijke richting weggesleept. Maandag nacht omstreeks middernacht heeft de zeesleper Typhoon van de BV Bureau Wijsmuller vast kunnen maken aan de tanker. Men kan nog niet zeggen waar het schip heen gaat. Volgens Lloyds Register of Shipping (de verzeke ringsmaatschappij) "Zijn er niet veel havens die het schip zouden wjllen toelaten in de toestand waarin het verkeert en terwijl er olie uit lekt". Drie van de 37 opvarenden van de Griekse tanker Andros Patria hebben de scheepsramp voor de kust van Galicië (Noordwest- Spanje) overleefd, toen het schip op oudejaarsochtend door de zware slagzee een scheur van meer dan 16 meter opliep. Vol gens een van de overlevenden sprongen onmiddelijk na de ramp. waarbij een ontploffing plaatsvond, 34 man in een red dingsboot overboord. De drie overlevenden hebben zich het lijf gered doordat zij wegens de zwa re zeegang weigerden in een red dingssloep te stappen. Onder de omgekomen personen bevinden zich de kapitein van de tanker, zijn vrouw en zijn zoon. De Griekse tanker was met een la ding van 208.000 ton olie aan boord van de Perzische Golf op weg naar Rotterdam. Door de ontploffing zijn drie olietanks ge raakt, waardoor 15.000 ton olie uit het schip is gestroomd. De brand, die na de ontploffing volgde, werd door de hoge golven geblust. Het gevaar van verder scheuren of zinken van het schip is door de later opgetreden kal mere zeegang voorlopig gewe ken. Onmiddelijk na de ramp begaven de Spaanse schepen die zich in de buurt bevonden naar de plaats van het ongeluk, maar deze kon den wegens de woeste golfslag niets uitrichten. De reddingshe likopters van de Spaanse marine waren volgens deskundigen veel te laat ter plaatse. Gisteravond had men zes lijken van beman ningsleden geborgen. Voor het leven van de overige opvarenden wordt gevreesd, aangezien men twee omgeslagen reddingsboten heeft gesignaleerd. Vier Spaanse slepers en een Ne derlandse sleepboot zijn op weg om de Andros Patria vandaag op sleeptouw te nemen. Als men er vandaag niet in slaagt om de Griekse tanker op tijd weg te krijgen, bestaat het gevaar dat het schip verder kan gaan scheuren of breken, want volgens de weer kundige dienst wordt er storm verwacht. Een verdere uitbreiding van de ge vreesde olievlek zou fataal kun nen zijn voor de teelt van schaal dieren, oesters, mosselen en an dere schelpdieren aan de Galici- sche kust. WASHINGTON - De moorden op de Amerikaanse president John F. Kennedy en dominee Martin Luther King, zijn niet het werk geweest van één man, maar waar schijnlijk van een complot. Dat is de conclusie van een speciale commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, die za terdag een voorlopig rapport heeft uitgebracht. Het oordeel van de commissie staat lijnrecht tegenover die van de commissie Warren, die destijds vaststelde dat alleen Lee Harvey Oswald verantwoordelijk was voor de moord op Kennedy, op 23 no vember 1963 in de stad Dallas in Texas. Uit nieuw akoestisch bewijsmate riaal „valt met grote waarschijn lijkheid af te leiden dat twee per sonen op president Kennedy hebben geschoten", schrijft de commissie. Dit bewijsmateriaal bestaat uit een bandopname van de mobilofoon-installatie van een motoragent, die per ongeluk op „zenden" stond, toen de schoten werden afgevuurd. Met destijds nog niet bekende onderzoeksap paratuur heeft men kunnen vast stellen dat niet alle schoten uit dezelfde richting kwamen. Uit de bandopname blijkt dat vier ko gels op Kennedy zijn afgevuurd en niet drie, zoals lot dusver werd aangenomen. Een van de kogels zou zijn afgevuurd vanaf een grasveldje, terwijl de andere drie kwamen uit het gebouw waarin Oswald zich bevond. De commissie zegt niet wie ver antwoordelijk kunnen zijn ge weest voor de samenzweringen of wie de tweede schutter was. Wel wijst zij de mogelijkheid af dat Cuba, Cubaanse bannelingen uit de Verenigde Staten of de Russische regering bij de samen zwering waren betrokken. Ook de georganiseerde misdaad acht zij niet verantwoordelijk, maar afzonderlijke leden van deze groepen zouden wel aan een sa menzwering kunnen hebben deelgenomen. Ook zouden de CIA (de Ameri kaanse geheime dienst), de FBI (de federale recherche) niet bij de moord op Kennedy zijn betrok ken. Wel stelt de dat de CIA „nalatig is geweest in zijn taakuitoefening". Volgens de commissie van het Huis heeft de FBI de mogelijkheid van een samenzwering bovendien niet voldoende onderzocht. Scherpe kritiek wordt geleverd op de commissie-Warren, omdat ook deze te weinig heeft gezocht naar een mogelijk complot. De aanslag op dominee King had, volgens de commissie, door de FBI kunnen worden voorkomen. De FBI heeft, als gevolg van wat genoemd werd „een campagne tegen King" door de afdeling binnenlandse inlichtingen van het bureau, „op grove wijze mis bruik gemaakt van zijn bevoegd heden en heeft nagelaten reke ning te houden met de mogelijk heid dat dr. King lichamelijk let sel zou kunnen worden toege bracht", aldus het rapport. Dat het plan voor de moord op King in Memphis, Tennessee, op 4 april 1968 het werk is geweest van eveneens zeer onwaarschijnlijk. Ook in dit geval denkt de com missie aan een samenzwering. Wel staat vast dat James Earl Ray. die later wegens moord werd veroordeeld. King met een schot heeft gedood. Ray werd in januari 1968 in Londen gearres teerd en bekende vrijwel onmid dellijk schuld. Later probeerde hij zijn bekentenis echter in'te trekken en zei hij dat men hem de moord op King in de schoenen wilde schuiven. Volgens commissie-voorzitter Louis Stokes, democratisch af gevaardigde uit Ohio, heeft de commissie met betrekking tot de moord op dominee King „de om trek van een samenzwering aan gegeven", waarin de inmiddels overleden advocaat John Su therland uit St. Louis 50.000 dol lar zou hebben uitgeloofd voor de moord op King. De commissie geeft in haar voorlo pige rapport geen concreet be wijsmateriaal voor de theorie dat ook de moord op King een sa menzwering is. In de loop van volgende week zal de commissie een volledig rapport publiceren, waarin meer onthullingen wor den verwacht. Dik ingepakt tegen de w. terse kun trotseert dit in worn tjevan Moskoueen temperatu van 37 graden onder nul. Keulen (GPD) HAAG-KEU LEN - De plotselinge winter, met sneeuwstormen en een temperatuur van -15 tot -20 graden Celcius, heeft in Noord-Duitsland een noodsi tuatie geschapen zoals in geen jaren meer is voorgeko men. Op Oudejaarsavond wa ren 80 gemeenten door sneeuwmassa's - die versper ringen van soms 4 meter hoogte vormden - ingesloten en verstoken van elektrici teit. Pas gisterochtend lukte het bergingscommando's van Bundeswehr en de brand weer 40 plaatsen uit hun iso lement te verlossen. Honder den mensen werden per heli kopter uit gestrande voertui gen en treinen bevrijd en naar ziekenhuizen gevlogen. Ve len hadden door de barre koude bevriezingsverschyn- selen. Voor 12 mensen kwam alle hulp te laat. Men vreest nog meer doden te i den. Militairen met nieuwjaarsverlof werden in de loop van de dag naar de kazernes teruggeroe pen om 3000 kameraden af te lossen. Het noodalarm voor de door stormvloed bedreig de dijken aan de kust van Sleeswijk-Holstein w vandaag ingetrokken. Het door felle sneeuwstormen opgestuwde water had op vele plaatsen de dijkkruinen bereikt. Van Neder-Saksen richting Berlijn is het verkeer zowel op de grote autowegen alsook via de rails bijna mogelijk. De D-treinen. die men probeert door te laten rijden, hebben soms 10 i vertraging. Jobstijdingen komen wegens de koude-ir val ook uit de Eiffel, waar d wegen sinds zondagochtend niet meer berijdbaar zijn. De koudegolf uit het noorden heeft inmiddels ook de Beier se Alpen bereikt, waar het gis teren nog regende. Hier sneeuwt het nu. Met zorg zien vele vakantiegangers hun te rugkeer naar hun woonplaat sen tegemoet. Elders in Eu ropa sloeg de winter evereens grimmig toe. Moskou ging za terdagmorgen gebukt onder temperaturen van 37 graden onder nul. terwijl het buiten de stad zelfs 45 graden vroor - gesproken werd van een mi- ni-ijstijd. Engeland beleefde de koudste winter in vijftien jaar en in Parijs lag de kou- grens gistermiddag precies boven de stad: in het noorden vroor het vier graden, ten zui den van de Seine was het ne gen graden boven nul. In Praag zakte de temperatuur van plus 12 zondag naar min 18 gisteren. Op vele autowegen in Europa liep het verkeer vast in sneeuwstormen en door gladheid. De files liepen op tot 30 en 50 km. Ook treinen kwamen vast te zitten; in het geval van een trein van Parijs naar Brussel doordat de Fransen er een lokomotief voor hadden gezet die niet op de Belgische netspanning kon ryden. De passagiers moesten de nacht elders doorbrengen. ware sneeuwval heeft Groot- Brittannië de zwaarste winter in vijftien jaar bezorgd. In Londen konden zelfs de am bulances niet meer uitrijden en in Cornwall kon de politie de weg niet meer op om ge- stranden te ontzetten. Bij Falkirk in Schotland hebben treinpassagiers twaalf uur opgesloten gezeten alvorens zij ontzet konden worden. Bij Falmouth aan de Noordzee kwamen drie bemanningsle den van een treiler om het le ven toen de sterke wind hun schip op de rotsen wierp. Acht anderen werden door helikopters gered.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 13