Weer hoofdluis Warmondse scholen _eidse agenda Oegstgeestenaren willen gewoon de feiten horen op Waterkwaliteit van de meren Zuid-Holland loopt nogal uiteen ■GSQ33ZEQZEB- UITGEVER VAN 50 JAAR OUDE „OEGSTGEESTER COURANT' MISVERSTANDEN ROND DE „PEDICULUS CAPITA' BURGERLIJKE STAND Drie gewonden bij autobotsing VRIJDAG 29 DECEMBER 197Ê OEGSTGEEST - "De krant is de spiegel van de sa menleving. Die moet je er in kunnen terugvinden." Aldus de Rijnsburgse drukker en uitgever C. Verhagen van het op 1 ja nuari vijftig jaar verschij nende nieuws- en adver tentieblad "De Oegstgees- ter Courant." "Daarom moet de krant ook de me ningen van de mensen verkondi gen en zowel tevreden als onte vreden gevoelens onder hen tot uitdrukking laten komen," ver klaart Verhagen het redactioneel beleid van dit weekblad. "Ook de bestuurders worden daardoor op de hoogte gehouden van wat er onder de mensen leeft. Maar ik vind niet dat een krant betwete rig mag zijn. Dat kom ik tegen woordig steeds meer tegen en dan denk ik, een journalist is toch ook maar een mens. Die behoeft heus niet te denken het allemaal beter te weten. Want hoewel een krant ook tot taak heeft schrij nende toestanden te signaleren moet wel het algemeen belang steeds in het oog worden gehou den," aldus Verhagen. Eerste jaren Samen met zijn broer A. Verhagen heeft hij in 1968 ook de uitgave van de Oegstgeester Courant overgenomen, nadat deze al sinds de oprichting dcor de familie is gedrukt. "Over de eerste jaren van de krant is veel onduidelijk," vertelt Ver hagen. "Wel weet ik dat in 1928 wekelijks 600 exemplaren van vier bladzijden werden gedrukt waarvan de produktiekosten zo'n dertig gulden bedroegen. En als er dan bijvoorbeeld onvoldoende advertenties waren en de krant met eigen reclame vol "gestopt" moest worden kostte de hele produktie maar vijftentwintig gulden." En om het verschil met tegenwoordig uit te drukken ver telt Verhagen erbij dat de pro duktiekosten van de huidige op laag van 8200 exemplaren rond de zesduizend gulden liggen. Hoewel de Oegstgeester Courant een huis-aan-huis verspreid or gaan is zijn er bijna 5000 Oegst geestenaren vrijwillig op geabonneerd. "We zijn wel altijd een abonnementenblad ge weest," aldus Verhagen, "maar grote en regelmatige adverteer ders eisten op een gegeven mo ment gratis verspreiding. Dat be tekent overigens niet dat we aan de leiband van de adverteerders lopen," merkt hij op. "Maar we zijn wel van hen afhankelijk en dat leidt tot een voorzichtige op stelling". Middenstand "V/ij staan als krant wel zeer posi tief tegenover de middenstand, omdat deze een belangrijk deel van de samenleving vormt. Neem nu bijvoorbeeld de feestverlich ting in de winkelstraten tijdens deze maand. Zonder die zou het er toch een stuk minder gezellig zijn." Maar ondanks dat Verhagen toe geeft dat de Sinterklaasviering mede sterk door de middenstand in leven wordt gehouden vindt hij ook dat het leven zonder Sin terklaasfeest zou verarmen. En een tikje filosofisch: "Wij gaan tegenwoordig wel van feest tot feest, een beetje soberder zou voor mij dan ook best mogen." Naast deze positieve kijk op de middenstand is het voortbestaan van Oegstgeest als zelfstandige gemeente een andere pijler van de redactionele achtergrond van de krant. "Daarom zijn wij ook sterk voorstander van de bouw van nieuwbouwwijk Haaswijk," zegt Verhagen. "Want dat bete kent dat Oegstgeest leeft. Alles wat leeft groeit namelijk. Het feit dat wij open staan voor alle me ningen heeft het ons hierbij wel eens moeilijk gemaakt. Want hoe lang moetje steeds maar weer in gezonden brieven van tegen standers van Haaswijk blijven plaatsen," vraagt hij zich af. Denk-wereld Het betrekkelijk weinig redactio nele commentaar in de Oegst geester Courant verklaart Verha gen als volgt "Oegstgeestenaren willen gewoon de feiten horen over wat er gebeurt en deze dan zelf interpreteren. Er heerst in Oegstgeest echt een denk-we reld, in tegenstelling tot Rijns burg dat veel meer een doe-we- reld kent," zo typeert Verhagen dit. 'Maar er is toch ook wel een groot verschil in verslaggeving tussen vroeger en nu. Want bijvoorbeeld verslagen van gemeenteraads vergaderingen waren eertijds bijna woordelijk weergegeven notulen, die als ware vervolgver halen in drie keer werden afge drukt. Tegenwoordig is het jour nalistieke verslag toch al meer een interpretatie van het gebeu ren in onze rubriek "Raadhuise- lijkheden", verklaart hij. De uitgever wenst de vroeger be langrijke redacteuren van de Oegstgeester Courant, de heren Bos en Donk, beslist niet onge noemd te laten. "Vooral de heer Donk heeft als gemeenteambte naar, vaak onder pseudoniem, regelmatig scherpe kritiek op het gemeentelijk beleid geuit. Maar de waardering voor zijn werk was toch algemeen," aldus Verhagen. "Maar ook de huidige redacteur, VRIJDAG Antoon Koch, die vaak vrijwel alleen de krant volschrijft, mag niet worden overgeslagen. Want de registratie van het plaatselijk gebeuren is voor een gemeente vreselijk belangrijk," zegt hij. "In de grote kranten staan het lande lijk en het wereldnieuws, maar wat er in een straat verderop ge beurt willen de mensen ook we ten." Zetfouten Verhagen ziet de toekomst dan ook zonnig in. Ondanks de voorspel de verwachte verandering in nieuwsvoorziening met de komst van Teletekst en Viewdata (nieuws op de tv) ziet hij de ge drukte krant niet verdwijnen. "Maar we zullen gewoon met de veranderingen meegroeien," zegt hij. Voor een nabijer toekomst heeft hij als goede voornemens voor 1979 iets anders om handen: "De klachten over de vele zetfouten in de krant moeten ophouden," zegt hij strijdvaardig, "en dat is het eerste waar we volgend jaar aan zullen gaan werken." HANS SONDERS Boom-verbranding in Voorschoten VOORSCHOTEN - Evenals voor- gaande jaren zal ook dit maal weer het verbranden van kerst bomen in de gemeente Voorscho ten geschieden onder toezicht van de dienst voor openbare werken. De kerstboomverbranding zal plaatshebben op maandag 8 ja nuari 1979, 's avonds om 7 uur, achter de brandweerkazerne op het voormalige NOC-terrein aan de Koninklijke Marinelaan. De kerstbomen kunnen vanaf woensdag 3 januari ter plaatse worden gedeponeerd. Het is niet toegestaan kerstbomen neer te zetten voor de vuilophaaldienst. Receptie VOORSCHOTEN - De nieuwjaars receptie van de gemeente Voor schoten wordt gehouden op woensdag 3 januari 1979. De bur gemeester van Voorschoten en zijn vrouw, de heer en mevrouw Van der Haar, ontvangen op die dag van 20.00-22.00 uur in de raadszaal van het "Huis der ge meente", Leidseweg 25 in Voor schoten. WARMOND - Op alle Warmondse scholen zijn onlangs door de schoolarts gevallen van hoofdluis geconstateerd. Op de School met de Bijbel gaat het in totaal om 7 kinde ren die last hebben van luis. Op de katholieke basisschool "De Leerhoeve" gaat het waarschijnlijk om één of twee kinderen per klas. Een sterk vergrote opname van de hoofdluis. Het diertje i gesignaleerd bij Warmondse scholieren. Er is geen sprake van eer wel een probleem. Hoewel er volgens het hoofd van de School met de Bijbel, de heer Bakkers, niet gesproken kan worden van een plaag, be schouwt hij het wel als een probleem: "Gedurende de laatste jaren is er telkens sprake van in cidentele gevallen. Maar dat probleem doet zich ook landelijk Dat laatste bevestigt de heer Anco- né, hoofd van "De Leerhoeve" Voordat hij in september naar Warmond kwam, was hij onder wijzer in Dordrecht. "Daar kwam het ook regelmatig voor. Het aan tal kinderen dat in Warmond last heeft van hoofdluis is niet alar merend". Voor de zomervakantie was er in Warmond ook een "opleving" van de hoofdluis. Door het ge zondheidscentrum werden toen op de kleuter- en lagere scholen folders uitgedeeld. "Voor de vakantie dachten we dat we de plaag de kop hadden ingedrukt. Maar tot onze grote verbazing kregen enkele kinderen na de zomervakantie opnieuw last van de luis", aldus wijkverpleegster Koster. Anconé wijst erop "dat we als school weinig kunnen beginnen. Het hangt er helemaal van af of de ouders bereid zijn de nodige aan dacht te besteden aan hun kinde ren. Wij kunnen slechts sugges ties geven". t Parlement, Nieuwe Rijn 52, club leenstaanden, 20 uur. Breehuys, Breestraat 19, soos Mirakel,! 20-24 uur; gehandicapten soos, 21-24 uur; eethuisje Repelsteeltje, 18-19.30; Nieuwe Rijn 20a, NVSH-trefcentrum, soosavond, vanaf 21.30 uur. Fred. Hendnkplantsoen 25. Leiderdorp informatieavond Baha'i gem., 20.15 uur. Leidse Schouwburg. Theater 20.15 t ZATERDAG Sanders, Levendaal (hoek Korevaar- straat). Antiekmarkt, 9.30 - 17 uur. Breehuys, Breestraat 19, swingavond voor middelbare scholieren, 20-24 uur. Leidse Schouwburg. Theater van de Lach met "Nee. schat, nu niet", klucht van Ray Cooney en John Chapman. 20.15 uur. ZONDAG Leids Vrijetijdscentrum, Oud- en Nieuwjaarsfeest, vanaf 22 uur. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de dienst waargenomen door de volgende artsen: Wyk I (Morswegkwartier. noord- binnenstad. Noorderkwartier enl Groenoord): J. van Leeuwen, v.d. Bran delerkade 28, tel. 120412 (zaterdag en zondag); H. Jasperse, Witte Singel 72, tel. 124961 (maandag): Wijk II (Kooi en Me- renwijk): Y. Groeneveld, Brikkenwal 19, tel. 133834 (zaterdag en zondag); P. Tan. Schoenerwal 13. tel. 210890 (maandag). Wijk III (Waard, Professorenwijk, Tuin- stadwijk en zuid-binnenstad): F. Mas tenbroek, Houtlaan 27, tel. 153157 (za terdag en zondag); S. Smit, Cobetstraat 43, tel. 130177 (maandag); Wijk IV (Zuid- Westen Haagwegkwartier): H. Klaassen, Witte Singel 69, tel. 123089 (zaterdag en zondag); F. Lahr, Zoeterwoudse Singel 11, tel. 120347. Leiderdorp - Dr. O. Du Ry van Beest Holle, Vlaskamp 16, Leiderdorp, tel. 891100 (zaterdag en zondag); dr. S.P. Ouwerkeri Loevestein 40, tel. 891037, spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur, Merelstraat 184a, tel. 891000. (maandag). Oegstgeest - J.B. Hugenholtz, Pr. Hen driklaan 4, tel. 155666 (zaterdag en zon dag); H.J. Roelants, Frans Halslaan 10, tel. 153747 (maandag). Voorschoten - F. Koopmans, R. Wag- nerlaan 69, tel. 6352 (zaterdag); S. v.d. Kooy, S. v.d. Oyelaan 13, tel. 6951 (zon dag); B. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 071-762159 (maandag). Warmond - A. de Gijzel, Oranje Na- ssaulaan 10, tel. 10834 (zaterdag en zon dag); F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 10030 (maandag). Apotheken De avond-, nacht- zondags- en nieuw jaarsdagdienst in de regio Leiden, wordt van 29 dec. tot 5 jan. waargenomen door. Apotheek Kok, Rapenburg 9, Leiden, tel. 124807, Voorschoten, tel. 2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men, uit sluitend voor spoedrecepten, van een taxi tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 071-410131, spreekuur ma. 154500. Voorschoten - Gezondheidscventrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. S. Posthuma, Kagerplein Het Warmondse gemeentebestuur deed dat onlangs in een grote publikatie in het plaatselijke ad vertentieblad. Daarin werden uitvoerige richtlijnen gegeven SOS-dienst voor de bestrijding va" hoofdluis. Sassenheim, tel. 02522-11463. Over de hoofdluis (Pediculus Capitabestaat een groot aantal misverstanden. Zo zou zij zich alleen op hoofden met lange, vette, of ongewassen haren vestigen. Dit is onjuist Wel treedt gemakkelijker be smetting op bij lange haar dracht. Lang haar laat zich ook veel moeilijker ontdoen van hoofdluis. Hoofdluis voedtzich uitsluitend met bloed &l niet met stof. huidschilfers en andere af- scheidingsproduktenzodat het diertje dus niet per se op vuile hoof den voorkomt. Het is wel zo dat een goede li- chaamshygiëne tot sneller ontdekken van de hoofdluis leidt en daardoor tot een bete re behandeling. Er bestaat ten onrechte angst voor verspreiding van de menselijke hoofdluis door huisdieren. De luis leeft uit sluitend. op het hoofd van de mens en verspreiding vindt plaats doordat de luis letter lijk overstapt van hoofd naar hoofd. In het Nederlandse klimaat kan de luis een be staan buiten het hoofdhaar niet langer dan ongeveer 24 uur overleven, hij zal verhon geren en uitdrogen. Bij een onderzoek is gebleken dat luizen zich ook kunnen verspreiden via mutsen sjaals en jassen. Kinderen die hun jassen en andere kleding stukken apart opborgen wer den minder door luis ge plaagd dan kinderen die van een gemeenschappelijke kap stok gebruik maakten Er zijn diverse oorzaken aan te wijzen voor de opkomst van de hoofdluis. Eén van deze oorzaken is de verhoogde weerstand van de luis tegen de bestaande bestrijdings middelen. Een ander is het feit dat de hoodluis min of meer was vergeten omdat ouders, verzorgers en onderwijzend personeel er niet op verdacht waren. Besmette personen bleven daardoor langer on opgemerkt, zodat de luis gele genheid kreeg zich verder te verspreiden. Een derde oor zaak is van psychologische aard: Besmette personen en ouders van besmette kinderen schaamden zich en wachtten te lang met de behandeling zodat de luis opnieuw gele genheid kreeg zich verder te verspreiden. Hoofdluis kan worden bestre den door het gebruik van be paalde haarspoel-middelen, die verkrijgbaar zijn bij dro gist en apotheek. LEIDEN LEIDERDORP - Geboren: Samantha D. d.v. P. J. Bnscóe en A. Vermeulen; Matthias W.H. z v W.H.T. de Grood en A.M. Onderwater; Karin A. d.v. G. Ververen L. Fruneaux; Jo hannes W.A. zv J.A. Stemfoorten J. P. van der Voorn; Eefje d.v. L.M.E. Schouten en V.G.J.M. van der Wielen; Maaike dvB.C. Landsman en M.A.M. Resink; Ida G.E. d v J. van Rossen en J L. van Vliet; Annemiek M. d vJ. P. de Ruiter en N. Mooten; Marlies d. v A.A. Jansen en J. Smit; Susan d v G. van den Bosch en L.R.M. van Batum; Fatima d v M. Imaghri en K. Darhour; Sandv C.dvF. B. Kasifa en L.Y Kla- vert; Mariska d v C. Kleijne en A. Sie- ra; Willem zv J.P. Klinkenbergen D J. Zwaan; Dennis A F. z v G.J.H. V. Bosch en A Heemskerk; Catharina E.A. d v W. Veltman en A.J.M.J. Dijk- G.A.C. Meilof; Johanna E.M. J H.N. Schouten en H.A.M. de Boer; Nienke C. d v A.J. van de Giessen en S.A. de Vreugd; Tamar d.v. R.G.W. ALPHEN/NIEUWKOOP - De waterkwaliteit van de grote plassen rond Alphen en Nieuwkoop wisselt. Het water van de vaarwe gen in de omgeving van Alphen daarentegen is "zeer redelijk". Dit laatste geldt zowel voor de Oude Rijn, Gouwe, Aarkanaal als de Drecht. Dit blijkt uit een onderzoek dat de pro vincie vorig jaar heeft ver richt. Met het water van de Reeuwijkse en Nieuwkoopseplassen is het wat minder goed gesteld Welis waar is de kwaliteit van dit water nog redelijk, maar de verontrei nigingsgraad van het water is in een aantal gevallen toch aan de hoge kant, constateert provin ciale waterstaat. Langeraar Met de Langeraarse Plassen is het slechter gesteld. De kwaliteit van het water is minder goed dan die van de Reeuwijkse en de Nieuw- koopse plassen en het water is te sterk verontreinigd. Dat geldt bijvoorbeeld niet voor de Braas- semermecr Dat water wordt door provinciale waterstaat ge kenschetst als "biologisch ge zond". Het water is weinig ver ontreinigd en ook de zuurstoftoe stand is erg goed. Provinciale wa terstaat vindt dat hier, ten opzich te van voorgaande jaren sprake is van een lichte verbetering t)e waterkwaliteit in en rond Wad- dinxvecn daarentegen is onvol doende. De oorzaak daarvan moet volgens provinciale water staat vooral worden gezocht in de lozing van de zuiveringsinstalla tie in Waddinxveen op het pol- Bacteriologisch Provinciale Waterstaat heeft ook onderzoek verricht naar de bac teriologische kwaliteit van het water. Het is mede daarvan af hankelijk of het water geschikt, minder geschikt dan wel onge schikt is als recreatiewater, sproeiwater of drinkwater voor De bacteriologische kwaliteit van het water in Braassemermeer is over het algemeen gelijk geble ven. Op een drietal plaatsen waar gemeten werd is de kwaliteit ech ter achteruitgegaan. Een oorzaak daarvan kan provinciale water staat moeilijk aangeven. De kwaliteit van het water in de Langeraarse plassen is aan vaardbaar. zij het dat verbetering wenselijk is. De al in 1976 gecon stateerde verbetering van de bac teriologische kwaliteit lijkt zich door te zetten, aldus de onder zoekers. Ook in Nieuwkoop wordt (met uit zondering van één punt) de bac teriologische kwaliteit van het water langzamerhand beter. In Slikkendam, waar onder meer gemeten werd, bleek het water zelfs een klasse beter dan in 1976. Een uitzondering vormen de monsters die in de Noordeinder- plas zijn genomen. Daar wordt het water langzamerhand steeds slechter, al is dat nog niet tot uit drukking gekomen in de klasse aanduiding (aanvaardbaar, maar voor verbetering vatbaar). De bacteriologische kwaliteit van het water in de Alphense Zand- winplas was vorig jaar nog aan vaardbaar, maar bleek ten op zichte van vorige jaren wel terug gelopen. De terugval was niet zo danig dat dat gevolgen had voor de klasseaanduiding. i v M.H. Daniëis e (1904); J. Stammes (1893); C A Bogers (1915) echtg van W. C Landwehr; A. Kopre (1922); C.J. Val- kenburgh (1939); M van der Meer (1911) geh gew met C.J. van der Laan. G Kooien (1914); J.J.M. Zitman (1896) geh gew met C Lepelaar: A.M. Kabel (1929); L. van Sonsbeek (1886): H. van Stigt (1902), D. Holswilder (1904); J.B van Rooij (1906); G.E. van Veen (1905) geh gew met J.H. van der Steen en W.T. Steenvoorden; J. Verheul (1919); L. van Bladel (1911); H.C.J. van Gin- hoven (1896); A.W.M. van der Hom van den Bos (1924); A.L.J. Zandber- VOORSCHOTEN - In de eerste helft van januari zal de gemeente Voorschoten een begin maken met de reconstructie van de oost zijde van de Leidseweg-Noord, namelijk het gedeelte tussen de Piet Heynlaan en de Voorscho- terweg. De weg zal voor het verkeer in noordelijke richting berijdbaar blijven. Het doorgaande verkeer en het verkeer in zuidelijke rich ting wordt via borden omgeleid. gen (1905); M.T.P.H. Bruijnen (1895) geh gew met P J Nieuwesteeg; A.G. Hasselbach (1888) geh gew met F.J. Barens en J. van den Berg; J.H. de Vries (1927)echtg. van C.J. de Boer; J. Bijvank (1888); D. van der Blom (1890); T.P. Rotteveel (1889); Y.J. Pep pelenbons (1968); C. Ravensbergen (1930). Getrouwd: W van Rijn en G.H.C. Beurse: R J.H. de Rooij en C.A.J. Dickhoff; F.L. Fernandes en S.P.A. Copra; J.C. van Diest en E.M. Jamet; G.J. Rijsbergen en C. Crama; J. Boot en E. van Elk; A.J. Jacinto en H.J.T. Klein; C.J. Montagneen W.J. Bekooij; J.W. Wielinga en J.M.A. Hanselaar; C A. Keijzer en C.J.W.M.E. Neute- Ondertrouwd: M. El Kadi en P. Glasber gen; F.A. Aué en V.I. Souisa; V.F. Thunnissen en RA. Paulussen; J.P. Slingerland en M.H. Jansen; L.K. Li en M.C. Prins; P A. Tutein Nolthenius en M.C.B.J.E. Puylaert; J.HF Fal- kenburg en C M. Schwartz; R.M. Stam en W.J. vein der Kloot Meijburg, M.Y. Sayed en J.A.N. Helfenstein. Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkejen. Dag en nacht bereikbaar Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordemde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat- /ogels e.d. in de gemeenten Leiden, Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). VOORSCHOTEN - Bij een gecom pliceerd verkeersongeluk zijn gisteravond in Voorschoten drie personen gewond geraakt. De 56- jarige H.H.T. uit Voorschoten reed ter hoogte van de Zilverfa- briek de Leidseweg op, terwijl op dat moment uit de richting Lei den een auto, bestuurd door de 22-jarige A.Y. uit Den Haag na derde. De laatste kon een botsing niet meer voorkomen en raakte de eerste auto in de flank. Een derde auto, eveneens uit de richting Leiden, en bestuurd door de 34- jarige J.J. van G. reed vervolgens in op de ravage. Twee personen zijn met ernstige verwondingen vervoerd naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den, een derde, afkomstig uit Leidschendam. kon na behande ling in Antoniushave op eigen kracht naar huis. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2