Er is Niet opnieuw praten over Leidse Baan weinig gebeurd ieidse Emmastraat geen woonerf Jongerencentrum onderbrengen in boerderij Bos WASSENAARSE RAAD STEMT TEGEN MOTIE-LODDER Totaalplan voor wijk Oostdorp Algemene beschouwingen PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 19 DECEMBER 1978 WASSENAAR - De Wassenaarse raad heeft gisteren, tijdens de begrotingsbehande ling een motie van Lodder (Partij Wasse naar), die er op aandrong bij het college wederom stappen te ondernemen om te bewerkstelligen dat besprekingen over de aanleg van de Leidse Baan weer heropend worden, verworpen. De aanleg van deze weg zou dan moeten dienen ter ontlasting van het doorgaande verkeer door Wasse- "Er wordt aan het doorgaande verkeer niets gedaan, en ik ben van mening dat de Leid- sebaan en de Noordelijk Randweg wat uit het gezichtsveld verdwenen zijn en in de vergetelheid dreigen te raken", aldus Lodder eerder tijdens de algemene be schouwingen. Hij stelde voor een gedeelte van de financiële reserves te besteden aan de kosten van de Noordelijke Randweg. Ook D-66'er Nieuwenhoven liet zich in die richting uit. "Als wij als Wassenaarse ge meenschap deze Randweg belangrijk vinden dan is er nu financieel gezien de mogelijkheid toe". Wel keerde hij zich evenals de andere fracties (met uitzonde ring van het CDA) tegen de motie-Lodder omdat de oplossing voor de Leidse Baan bij andere gemeenten, waar deze weg doorheen zal lopen gezocht mocht wor den. De Leidse Baan zou groengebieden van andere gemeenten gaan aantasten en dat vindt Nieuwenhoven niet reëel. Eigen boezem CDA-er Van Klaveren wees erin dit verband - op dat men eens de hand in eigen boezem moet steken voordat men de ontlasting van de Wassenaarse wegen wil gaan af schuiven op andere gemeenten. "Er zijn 11.000 auto's in Wassenaar zelf. Wij moe ten ook de auto eens thuis laten en niet de schuld aan derden geven". Nieuwzwaag (WD) gaf aan dat de Noord oostelijke Randweg geen enkele zin heeft *als er geen aansluiting op Rijksweg 44 komt en daar wil Rijkswaterstaat niet aan beginnen. Burgemeester Staab zei daarop toe de Was senaarse behoefte aan randwegen nog eens aan te stippen in een gesprek met minister Tuynman van Verkeer en Water staat, dat binnenkort zal plaatshebben. Fietspad Twee andere moties van het CDA met be- trekkingjot het verkeer haalden het gis termiddag wel gemakkelijk. CDA-er Schelhaas opperde dat een fietspad langs de nieuwe verlengde Deylérweg noodza kelijk is omdat deze weg te smal is. In een motie vroeg de christen-democraat het college op korte termijn met voorstellen te komen voor een dergelijk fietspad, min stens tot aan de huizen bij de vroegere tramremise en voor een fietspad Kerke- hout, Bijhorst en Zijdeweg. Volgens wet houder Van Dingstee is de aanleg van een fietspad naar Kerkehout in eerste instan tie een zaak van grondtransacties, die door de provincie moeten worden afge rond. Een andere motie die het zonder enige problemen haalde was het voorstel van CDA-er Van Rij om de chaotische ver keerssituatie op het kruispunt Wittenbur- gerweg/Landscheidingsweg op zeer korte termijn te verbeteren door het plaatsen van verkeerslichten en een mogelijke re constructie daarvan. Een andere motie van het CDA die aange nomen werd had betrekking op de riool rechten. Het CDA was van mening dat de nieuwe heffing, ontstaan door het over nemen van de zuiveringstaak van het op pervlaktewater door het Hoogheemraad schap Rijnland, voor de minst draag- krachtigen een te zware belasting bete kent. Het gaat hierbij om een jaarlijks ex tra bedrag van 28,50 gulden respectieve lijk 88,50 gulden. In de motie wordt het college gevraagd zo spoedig mogelijk met voorstellen te ko men die ertoe strekken dat de bestaande vrijstellingsregeling van het betalen van rioolrechten wordt uitgebreid, zodat aan de minst draagkrachtigen een gehele of gedeeltelijke compensatie door Rijnland wordt verleend. A. Lodder (Partij Wassenaar): "Besprekingen over aanleg Leidse baan heropenen WASSENAAR - Voor 1 juni van het komende jaar zal het college van burgemeester en wethouders van Wassenaar een totaalplan voor de verbetering van de wijk Oostdorp aan de raad moeten voorleggen. Een motie met deze strekking, ingediend door mevrouw Van der Heiden (Werkend Wassenaar) werd gistermiddag tijdens de be grotingsbehandeling in de Was senaarse gemeenteraad aange nomen. De inspraak van alle be trokkenen moet in dit plan wor den geregeld. "Er moet niet worden gewacht tot de realisering van een woonerf in de Pieter Maritzstraat. We moe ten verder gaan met een totaal plan waarin prioriteiten kunnen worden gesteld en de inspraak procedure kan worden gere geld." zo zei mevrouw Van der Heiden. in haar algemene beschouwingen had zij al laten blijken het zeer te betreuren dat realisering van het woonerf in de Pieter Maritzstraat weer was uitgesteld. Al in 1972 bestonden er plannen voor ver betering van deze wijk. Dit jaar pas werd pas een enquete die on der de bewoners in '72 werd ge houden, uitgewerkt. Wethouder Van Dingstee noemde de motie van Werkend Wassenaar een welkom steuntje in de rug. Hij zei dat het in de bedoeling ligt een werkgroep in te stellen om de zaak goed te behandelen. LEIDERDORP - In zijn hoedanigheid van ere-vcorzitter van de Leiderdorpse oranjevereniging overhandigde burgemeester Van der Have gistermiddag een zilveren legpenning met bijbehorende oorkonde aan de heer W. Chr. Hendriksen. De overhandiging vond plaats namens de Federatie van Nederlandse Oranjeverenigingen. De heer Hendriksen heeft zich gedurende dertig jaar ingezet voor de kinderfeestenoptochten en avond vullende programma's voor ouderen die de oranjevereniging jaarlijks organiseert. Namens het bestuur van de Leiderdorpse oranjevereniging kreeg Hendriksen een leren poef cadeau WASSENAAR - Alle fracties van de Wassenaarse gemeenteraad hebben zich gisteravond achter een motie van het CDA ge schaard, waarin wordt aange drongen op huisvesting van het jongeren-centrum 'Time Out' in boederij Bos, gelegen in het plan "Ter Weer." Het college van burgemeester omdat nu opnieuw geen concrete beslissing is genomen. Eerder hadden zij wethouder Dijkstal 3139 handtekeningen overhan digd waarmee gepleit werd voor nieuwe huisvesting. Verder had den zij via een schrijven aan alle raadsleden laten weten met de motie van het CDA akkoord te gaan. wethouders moet die maatregel De ligging van boerderij Bos, dicht uitvoeren als nietvoor de februa ri vergadering van de raad andere concrete oplossingen worden aangedragen voor de huisves tingsproblematiek van "Time Out." Het jongerencentrum is momenteel gehuisvest in de kel der van de Salvatorschool, waar ruimtegebrek en lekkages een onhoudbare toestand scheppen. Leden van "Time Out", die gister avond massaal aanwezig waren op de publieke tribune verlieten zwaar teleurgesteld de raadszaal PW HEEFT GEEN SPUT WARMOND - Na drie maanden deelname aan het Warmondse college van burgemeester en wethouders heeft Progressief Warmond gisteravond rapport cijfers uitgbdeeld. Dat was het gevolg van het voorbehoud dat de progressieven maakten toen zij in september een wethouder leverden. Met name twijfelde PW toen aan de mogelijkheid om goed samen te werken binnen het college. PW-wethouder Van der Zalm was niet erg gelukkig met de opstelling van burgemeester De Vreeze in de vorige raadspe riode en twijfelde eraan of hij van zijn collega-wethouder Van •Schagen (CDA) voldoende steun zou krijgen. Maar bij het tussen tijds opmaken van de balans komt Van Schagen er niet slecht af. Voor "collegialiteit, inzet, ijver en durf' krijft hij een ruime vol doende. Van der Zalm stelde dat het veelvuldige overleg van de wethouders tot een goede sa menwerking heeft geleid. De conclusie was dan ook dat PW geen spijt heeft van deelname aan het Warmondse college. bij het Adel bertcollege, met nabijheid fietspaden, straten en busverbindingen en de wijde op zet van het gebied waardoor ge luidsoverlast tot een minimum beperkt zou zijn zagen de jonge ren als positieve punten. Naast deze gunstige aspecten voerde "Time Out" de vervallen staat van de boerderij als ongunstig Het jongerencentrum is van me ning dat renovatie en misschien zelfs aanbouw noodzakelijk is. 'Time Out" verwacht dat de kos ten van een dergelijk ingrijpen net zo hoog zullen zijn als die voor nieuwbouw. Van de kant van de jongeren wordt gehoopt op een realisatie binnen lVz jaar. In de motie die door CDA-er Otte tijdens de behandeling van de besteding van de saldi-reserves (rekening houdend met de zelf werkzaamheid van de jongeren, zo wordt gesteld) besteed wordt voor de oplossing van het huis vestingsprobleem. Enkele raadsleden wezen er wel op dat de boerderij zelf nog be woond is en vroegen zich af of de bewoners wel van de transactie plannen op de hoogte zijn. Vanuit het college werd daar op geantwoord dat de boerderij al jaren een sterk aflopende zaak is en dat het echtpaar dat daar gratis woont moet vertrekken als er een andere woonruimte is gevonden. Bij de behandeling van de beste ding v.d. saldi- reserves stond bij alle fracties het jeugd- en jonge renwerk voorop Otte (CDA) zag verder wijkgerichte voorzienin gen voor ouderen als een belang rijke factor waar geld uit de re serves naar toe kan. Wethouder Dijkstal^ zei hoe dat het beleid juist wordt op verspreide winsten voor bejaarden. Ook het wo.on- en leefklimaat moet volgens hetCDA hoge prioriteit krijgen bij de besteding van de saldi-re serves. Hijvoerde daarbii pen nieuw element; het aanschaffen van wisselwoningen voor men sen uit renovatie buurten, die nu in sta-carvans worden onderge bracht gedurende de opknap beurten aan hun huizen. Otte meende dat ook de accomodaties voor schoolsport en sociaal en cultureel werk moeten worden verbeterd. Het CDA vindt een nieuw zwembad (kosten 4 mil joen) op zijn plaats. Goulooze (PvdA) wees er bij de be handeling van het wensenlijkstje van zijnpartijop dat naast Time Out onder andere ook het jeugd- gebouw Nijevelt, de kinder werkplaats en de Van Woesik- padvindersgroep aandacht beho ren te krijgen. Hij was verder van mening dat geld uit de reserves moet worden besteed om wijkac- comodaties onder andere in Ker- -kehout, Oostdorp en Deijleroord te verbeteren. Hij pleitte verder voor voorzieningen voor bejaar de en speelvoorzieningen. Het idee van de wisselwoningen kon hij steunen en een ander punt dat hij nog inbracht was een mogelij ke voorfinaciering van het fiets padenplan. Wat het zwembad betreft denkt de PvdA in eerste instantie aan ver betering annex uitbreiding van het bestaande bad. Hierbij werd wel een bedrag genoemd: 2 mil joen gulden. Mevrouw Van der Heijden (Werkend (Werkend Wassenaar) liet naast de al door de andere fracties genoemde prioriteiten weten dat er geen nieuwe accomodaties gebouwd moeten worden als die er al zijn. Zij dacht daarbij onder meer aan de aula van het Adelbertcollege en aan 3 gymnastie-lokalen van ditzelfde college die 's avonds leeg staan. Een nieuwe sportzaal zag zij danook helemaal niet zit ten. Wel sprak zij de behoefte aan een nieuw zwembad uit. D'66er Nieuwenhoven had felle kri tiek op de manier waarop de be steding van de finachiele reser ves bespreekbaar was gemaakt. Hij verweet het college dat in de notitie over de welzijns accomo daties, waar de reserves voor be stemd kunnen zijn, totaal geen inhoud was te ontdekken. "Er had al veel eerder aan de slag moeten worden gegaan. Er wordt alleen maar gezegd dat negen projecten belangrijk zijn in deze gemeente, maar dat wisten we al een half jaar geleden."Wat het zwembad betreft wilde Nieu wenhoven eerst duidelijk zien of er behoefte aan is. Hij waar schuwde voor te .optimistische verwachtingen rond het- bezoe kersaantal omdat er ook nog goe de zwembaden in Voorschoten, Scheveningen en Leiden zijn. "Als het college duidelijk kan aantonen dat een zwembad nodig is, dan zal ik het steunen". Hij vroeg verder nog een advies van het VNG omtrent de behoefte aan een bad. Wethouder Dijkstal gaf in zijn antwoord aan dat het zwembad niet meer aan de eisen voldoet. Van het college kwam de toezeggfing dat verdere studies zullen worden ontwikkeld om te bezien wat nu met het zwembad moet worden gedaan. WASSENAAR - "Over de saldi-reserves praten we pas vandaag, de wijk Oostdorp ligt er nog even troosteloos bij, de woningnood is toegenomen, er is geen verkeersplan, de sportnota hebben we nog steeds niet gezien, het welzijnsplan staat op een laag pitje en het accommodatieprobleem is alleen maar groter geworden". Dit zei mevrouw Van der Heiden Wer kend Wassenaar gisterochtend tijdens de algemene beschouwingen van de Wassenaarse gemeenteraad, na eerst gesteld te hebben dat het afge lopen jaar "in feite weinig is gebeurd". Mevrouw Van der Heiden zei bezwaren te hebben tegen de verhoging van de reinigingsrechten met 15%. Zij zag deze verhoging en die van de watertarieven samen met de verplichte aankoop van vuilniszakken als een onevenredige lastenverzwaring voor de mensen met lagere inko- De PvdA keerde zich in haar algemene beschouwingen ook tegen deze verhoging. Greep stelde dat het beleid weinig samenhangend is ge weest: "De laatste tijd worden hier en daar gronden aangekocht, zonder dat bestemmingen daarvoor in een groter kader worden afgewogen. Er worden sportvelden aangelegd maar onduidelijk is voor welke sporten. Een behoorlijk stuk bedrijfsterrein is nog in geen enkel bestemmings plan geregeld. Er wordt een recreatiepark in Ter Weer geprojecteerd, maar aan verwezenlijking daarvan heeft kennelijk niemand dringend behoefte. Voor de tweede maal binnen drie jaar wordt er onderzocht waar wordt gebouwd. Het wordt hoog tijd dat er weer samenhang gaat komen" Besluitvorming Volgens Nieuwenhoven D'66 laat de besluitvorming nogal eens te wensen over. Hij dacht hierbij met name aan de raadhuiskwestie, de saldi-reser ves, het zwembad en de investeringslijst. Lodder stelde namens de Partij Wassenaar dat het geen goede zaak is een groot bedrag van de financiële reserves voor enkele zaken te besteden, terwijl achtergebleven zaken, zoals de riolering "in de verdrukking ra ken". Nieuwenhoven vroeg het collge van b en w in het kader van een beleid dat de burgers dichter bij een bestuur brengt van tijd tot tijd eens.een werkbezoek aan een wijk te brengen. Burgemeester Staab zei daarop dat dit wel eens gebeurt, maar dat het idee nog verder in overweging zal worden genomen. Volgens het PvdA moet Wassenaar een middelgrote gemeente blijven. Om het vertrekoverscnot tegen te gaan telde de PvdA dat een bouw van 180 woningen per jaar nagestreefd moet worden. Verder wordt gesteld dat op het terrein van de welzijnsvoorzieningen toch zeker zo'n drie projec ten in het komende jaar moeten worden gerealiseerd, waardoor de ge meente ook een bijdrage kan leveren aan de bestrijding van de werk loosheid. Het CDA ziet het toegezegde schema van bestemmingsplannen ("over de Hoge Klei dient zo mogelijk het eerste gesproken te worden") tegemoet, evenals de woningbouwnota en de behandeling van het verkeerscircula tieplan. Zeer hoog genoteerd bij de christen-democraten de leefbaarheid van de oudere woonbuurten, zoals Kerkehout en Oostdorp. Ook de aanleg van fietspaden achter de fractie van groot belang. De VVD wees er in haar algemene beschouwingen op dat de grote finan ciële reserves niet alleen zijn ontstaan door een goed finacieel beheer, maar ook doordat er de laatste jaren in Wassenaar weinig is gebeurd. Wat voorlichting betreft, dachten de liberalen onder andere aan een gemeen telijk informatiecentrum, kennismakingsbijeenkomsten voor nieuwe bewoners, brochures, folders etcetera. Een zorgelijke post noemde de VVD het onderwijs Kostenstijgingen door het toenemende vandalisme werden daarbij aangestipt. Dinsdag Gerard Branatstraat 6, informatieavond Baha'i gem., 20 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, woe. van 10-12 uur, tel. 130983. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21 uur. Vrijetijdscentrum, publiciteitgroep, jazzballet, zelf kleren maken, tekenen en schilderen, 20 uur. KWJ, Noordeinde 2A, geopend ma. t/m vr. van 10-17 uur, klachtenspreekuur di. van 17-20 uur. Antonius Clubhuis, vergadering Leid- sche Vereeniging van Postzegelverza melaars, 20 uur. Stationsplein 210, jaarvergadering VW 17 uur. Deylzicht Rijksstraatweg, Wassenaar, bingo-avond Deylknotsen, 20.30 uur. Aula, Adelbert college, Wassenaar, kerstviering voor bejaarden 20 uur. Gemeentehuis, Leiderdorp, cie. onder wijs, 20 uur. Gemeentehuis, Oegstgeest, schoolraad, Woensdag Nieuwe Rijn 20 A, vrouwencafé, 21 uur. Troef, "Meidengroep", 20-22 uur; sport, 18.30 uur. Vrijetijdscentrum, volksdansen, 19.30 uur; etsen, jazzballet, tekenen en schil deren, gitaar, pottenbakken, 20 uur. Breehuys, scholierensportcafé, 15-17.30 uur; eethuis Repelsteeltje, 18-19.30 uur. Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechtskun dige dienst leden van het CNV Leiden, 19.30-20.30 uur. Vredeskerk, Burggravenlaan, kerst- zangdienst, 20 uur. Stadhuis, energiebedrijf Rijnland, 20 Maranathakerk, Ned. Chr. Vrouwen bond, 20 uur. Rijksherbarium, kerststukje maken, 20 Donderdag Troef, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars, van 20-21.30 uur, tel. 140866. Nieuwe Rijn 20A, werkgroep homofilie, open café, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vry advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur, te,. 130983. Vrijetijdscentrum, sportcafé, fotografie, saxofoon, Go-club, 20 uur. 3e Binnenvestgracht kantine Clos en Leembruggen ruilavond philatelica, 19.30 uur. Stadsgehoorzaal, gospel-kerstconcert, m.m.v. de groepen The Burning Cand les, The Challengers en Len Magee, 20 Schouwburg, cie. schouwburgzaken, 16 Volkshuis, kerstconcert, 19.30 uur. Sjelter, Leiderdorp, ontmoetingsmid dag werklozen, 14-16 uur. Gemeentehuis Zoeterwoude, voorlich tingsbijeenkomst Europese verkiezin gen, 14 uur; begrotingsvergadering, 18.30 uur. Gemeentehuis, Leiderdorp, extra ge meenteraad, 19.30 uur; vergadering be- Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 15 tot 22 dec waargenomen door Doeza Apotheek, Doezastraat 31, Leiden, tel. 121313: Apotheek Van Breest Smallen- burg, Loevestem 6. Leiderdorp, tel. 890000. Indien het na 11 uur's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsluitend voorspoedrecepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. Gezond- Berkenkade, Leider- In Leiderdorp 154500. Voorschoten Gezondheidscentra aaals- laan, tel. 4641. Warmond zr. A. Vriend, Hoge Wei 203, Sassenheim, tel. 02522-12022. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koombrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van LEIDERDORP - De verkeersvei ligheid in de Leiderdorpse Em mastraat zal minder ingrijpend worden verbeterd dan enkele bewoners wel zouden willen. Er zullen op de plek waar de brand gangen uitkomen op de straat paaltjes komen en misschien zal de bestrating op die plek worden veranderd. Dit besloot de raadscommissie voor verkeer en vervoer gister avond. Vorig jaar al verzochten enkele bewoners van de Emma straat het Leiderdorpse gemeen tebestuur een woonerf van hun straat te maken met verkeers drempels om de snelheid van de auto's af té remmen. Dit plan stuitte op hevig verzet van andere Emma straatbewoners die hele maal geen nieuwe verkeersmaat regelen in hun straat wensten. Het woonerf is toen door het ge meentebestuur afgewezen. De spelende kinderen kunnen in de huidige situatie nog steeds via de brandgang de straat op rennen. Het nieuwe voorstel om alleen iets aan deze gevaarlijke situatie te doen stuitte gisteravond we derom op verzet van de andere bewoners. In agressieve bewoor dingen maakten zij de voorzitter van de commissie, wethouder Bezemer, duidelijk dat zij als te genstanders in de meerderheid Wethouder Bezemer was van me ning dat de veiligheid iets is waar het gemeentebestuur verant woordelijk voor dient te zijn: "Deze maatregelen zullen het straatbeeld niet aantasten. Ver der zal alles in overleg met de be trokkenen worden aangelegd. Deze verkeersmaatregelen, waarvan ik mij niet kan voor stellen dat ze iemands persoon lijke belangen schaden zullen bij wijze van proef worden uitge voerd. Als ze goed werken kun nen ze tezijnertijd in de hele Oranjewijk worden toegepast, want door bestaan soortgelijke gevaarlijke situaties" aldus Be- In tegenstelling tot dit besluit wilde de wethouder, evenals de andere commissieleden, wachten met in de Frederik Hendriklaan een richtingsverkeer in te stellen. Twee bewoners van deze straat pleitten gisteravond voor deze verkeersmaatregel omdat dit hun de enige oplossing leek om de overstekende kinderen ongeluk ken te besparen. Na een verkeersongeval dat een half jaar geleden in de Frederik Hendriklaan plaatsvond zijn er borden geplaatst die de naderen de automobilist waarschuwen voor overstekende kinderen. Eén van de bewoners de heer van der Mooren, vond het een schande dat de gemeente na het ongeluk dat zijn dochter is overkomen verder niets aan de situatie heeft gedaan. "Het is een gevaarlijke straat waar 's morgens veel kin deren over moeten steken. Pak die waarschuwingsborden maar in en zet er borden neer voor een richtingsverkeer. Dat zou ten minste een wezenlijke oplossing zijn," aldus van der Mooren. De commissieleden oordeelden de straat echter niet gevaarlijk ge noeg om vooruitlopend op de to tale plannen voor de buurt alvast andere verkeersmaatregelen te LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f 232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2