„Geef Wassenaar nieuw zwembad9 Twijfel aan noodzaak van njongerenflat SPORTVERENIGINGEN IN BRIEF AAN GEMEENTERAAD Oud Wassenaar getekend na veel speurwerk [Le/cfee agenda Bas de Jeu brengt veertig jaar groente rond in Zoeterwoude Inbraken in Voorschoten PAGINA 2 MAANDAG 11 DECEMBER 1978 ZOETERWOUDE - De bekende Rijndijker Bas de Jeu heeft afgelopen zaterdag het feit herdacht dat hij gedurende veertig jaar in Zoeterwoude groente en fruit rondbrengt. Dit unieke jubileum vierde hij tegelijk met zijn 25-jarig huwelijksfeest. De vader en grootvader van Bas zijn hun levenlang groenteboer geweest en het lag dan ook voor de hand dat Bas in hun voetsporen zou treden. In de tijd dat hij met het uitventen van groente en fruit begon was er veel concurrentie en daarom strekte de wijk van de Jeu zich uit tot in Alphen. De trouw waarmee de Jeu zijn klanten bezoekt is nog steeds dezelfde, ondanks het feit dat er in de afgelopen veertig jaar veel is veranderd. Vroeger bezocht hij zijn klanten met paard en wagen, later met een driewielig motorwagentje en nu kan men Bas in een enorme electrische winkelwagen zien rijden. Voetballer Ook als voetballiefhebber geniet Bas de Jeu grote bekendheid. Als echte Rijndijker is hij vanzelfsprekend zijn leven lang Meerburgaanhanger. Hij heeft twaalf jaar in het eerste gespeeld en tegenwoordig manifesteert hij zich nadrukkelijk als supporter. Het is een iedeaal van Bas de Jeu over enkele jaren een winkel te beginnen in het dorp, want naarmate de jaren stijgen begint het langs de deuren lopen hem zwaarder te vallen. Voorlopig zal hij echter nog wel enige jaren tweemaal per week langskomen. LEIDEN LEIDERDORP ZOETER WOUDE VOORSCHOTEN WASSE NAAR. - Geboren: Jeroen, zn van A. D. J. Streefkerk en P. P. Doejaarden; Edwin P., zn van G. D. Verboon en K. van Houten; Pieter J., zn van P. Wild schut en W. van de Merwe; Sabine, dr van H. Janse en S. M. A. Nagtegaal; Jessie, dr van F. van Huis en H. M. Lansink; Alexander P., zn van P. J. de Klerk en M. E. G. Kraan; Eveline, dr van W. H. M. van den Boogaard en F. W. J. N. A. Veeren; Fanny, dr van J. Griekspoor en N. van Riet; Dave, zn van H. M. N. Groenewegen en A. G. M. van Diemen; Ingrid C. B., dr van B. J. M. ten Cate en G. M. Nijsing; Renske M.. dr van F. C. Bakker en J. M. J. Clijslagers; Joey S. S., zn van J. S. Lalloesingh en N. N. Basdew; Jeroen, zn. van B. J. C. Baak en M. H. G van Ruiten; Ferdinand C. M., zn van F. M. Giezen en C. C. M. Blom; Mattijs B., zn van G. van den Brink en C. S. den Haan; Femke M. dr van T. H. P. M. van de Voort en A. C. G. M. Louws; Rick, zn van H. C. Montanus en J. M. Over- dijk; Ruben P., zn van P. J. M. Tas en W. M. Zwinkels; Dan, zn van D. van der Eijk en G. Blijleven; Arjan, zn van W. A. L. den Edel en E. I. Bouwman; Britte, dr van C. F. Rijnbeek en G. W. M. Castelein; Danny, zn van C. van der Voort en M. W. van der Meij; Sofiyaan, zn van M. M. A. El Marsse en R. M. Bourras; Comelis, zn van C. van Duij- venvoorde en H. van Blitterswijk; Martin, zn van L. J. Ernst en M. L. van der Krans. Overleden: P. van Tongeren (1890); W. A. J. Tromp (1928); C. van der Horst (1901); I. W. Colpa (81) geh met C. M. van Riet; H. Ouwerkerk(61), geh. gew. met M. J. van Blitterswijk; L. P. M. Lehndorff (63), geh. gew. met J. G. L. Dorp; M. Heemskerk (95), geh. WASSENAAR - Drie Wassenaarse sportverenigingen die van het plaatselijke Sportfondsenbad gebruik maken vragen in een gezamenlijke brief aan de Wassenaarse ge meenteraad, te kiezen voor de bouw van een nieuw zwembad. Ook de raad van beheer van het Sportfondsen- bad komt in een brief aan de raad tot de conclusie dat nieuwbouw de voorkeur verdient boven een verbouwing van het bestaande bad. De drie verenigingen, WIK, de Zil- vermeeuwen en de Wassenaarse Reddingsbrigade, stellen dat het zwembad in het geheel niet meer voldoet aan de eisen van deze tijd en voor de bestaande vereni gingsactiviteiten en voor gewen ste zwemactiviteiten geheel on geschikt is. Door de eisen die de sportbonden stellen aan zwembaden waar zwem- en polosport wordt beoe fend en waar examens worden afgenomen kunnen in het Was senaarse bad zwemwedstrijden op ietwat lager niveau niet meer worden georganiseerd. Ook mo gen wedstrijden uit de hogere klassen van de waterpolocompe- titie niet in het Wassenaarse bad gespeeld worden. Beweegbare vloer De verenigingen denken aan een nieuw bad van 15x25 meter, met een diepteverloop van 2 naar 3,30 meter en een gedeeltelijk be weegbare vloer zodat dit bad ook geschikt gemaakt kan worden voor recreatie en zweminstructie. De zwembadaccommodatie dient geschikt te zijn voor tenminste 300 deelnemers. Voor het ele mentair zwemonderricht en zwemmen voor bejaarden en ge handicapten dient een apart bas sin beschikbaar te zijn van gerin gere omvang en diepte, waarin de temperatuur van het water gere geld kan worden, zo stellen de sportverenigingen. Het zwembad kan, aldus de vereni gingen, pas echt functioneel ge noemd worden als het behalve als zwemaccommodatie tevens ge schikt is al contactcentrum in ruimere zin. De verenigingen zullen moeten kunnen beschik ken over ruimten, die zij, los van de activiteiten in het zwembad, kunnen benutten. Kritiek In de brief van de Raad van Beheer van het Sportfondsenbad wordt er nog op gewezen dat het be staande bad tot vele jaren na de oprichting uitstekend heeft ge functioneerd. Meer moderne in zichten en de bouw van nieuwe zwembaden hebben ertoe geleid dat het Wassenaarse bad niet meer aan de eisen van deze tijd beantwoordt. Er is vanuit de burgerij veel kritiek op het ontbreken van recreatieve mogelijkheden, het esthetisch aanzien, het hygiënische peil als gevolg van de materiaalkeuze de inrichting en de moeilijke toe gankelijkheid voor bejaarden en gehandicapten. Als in het zwembad geen enkele wijziging of verbetering zou wor den aangebracht, dan mag ver wacht worden, dat het bezoe kersaantal (nu geraamd op 240.000 per jaar) zal dalen tot 180.000. Als nu betrekkelijk een voudige verbeteringen worden aangebracht dan vergt dit een in vestering van 400.000 duizend gulden. Er mag dan gerekend worden op een relatief kleine toename van het bezoekersaan tal, zo wordt in de brief gesteld. Zou men het bad uitbreiden met een instructie-familiebad, waar voor een bedrag van 1.750.000 gulden nodig zou zijn, dan lijkt een bezoekersaantal van 240.000 per jaar redelijk, maar dan is er nog niets gedaan aan de.proble men van de plaatselijke vereni gingen. Bouwt men een nieuw bad, waarmee 6 miljoen gulden gemoeid is, dan mag gerekend worden op 314.500 bezoekers per jaar. In een aparte brief pleit de sport vereniging WIK nog voor het bouwen van een sportzaal bij het zwembad. De vereniging maakt op het ogenblik gebruik van ze ven verschillende accomodaties over geheel Wassenaar verspreid. In de begrotingsvergadering van de Wassenaarse raad (18 december) zal onder meer gediscussieerd worden over de besteding van een aantal miljoenen guldens uit de reserves. Ook het sportfond senbad is een van de projecten dat van een deel van die reserve moet gaan profiteren, althans volgens het college van burge meester en wethouders. Naast de bouw van een compleet nieuw bad, met eventueel daarbij sociaal-culturele ruimten en een schoolsportgebouw voor zo'n 6 miljoen gulden houdt het college verder de mogelijkheid open voor een vernieuwing van het be staande bad, waarvoor dan een investering van 2,5 miljoen nodig zou zijn. Het Sportfondsenbad voldoet niet meer aan de eiser ontbreken van recreatieve voorzieningen, het estetisch lijkheid. deze tijd. Vanuit de burgerij is er veel kritiek op het het hygiënisch peilde inrichting en de toeganke- In Wassenaar WASSENAAR -Het Wassenaars college van burgemeester en wethouders betwijfelt voorals nog de noodzaak van het bouwen van een flat voor werkende jon geren. Zolang niet voorzien kan worden in de woningbehoeften van oudere alleenstaanden, aan staande en jonge gezinnen en bejaarden menen B en W dat aan WASSENAAR - In het Wasse naarse raadhuis De Paauw is vrijdagavond het boek "Was senaarse oudheden" van Rq- bert van Lit ten doop gehou den. Tegelijkertijd werd een expositie geopend van onge veer de helft van de tekenin gen die de jeudige Wasse naarder voor dit boekwerk maakte. Uitgever H. Heuff uit Nieuw koop bood burgemeester Staab van Wassenaar een eer ste exemplaar van het nieuwe boekje aan. Robert van Lit,23 jaar en op het ogenblik dienstplichtig mili tair heeft voor het samenstel len van het boekje uren speurwerk in de plaatselijke archieven achter de rug. Het resultaat daarvan zijn ruim 100 fraaie tekeningen en een vlot leesbare tekst. Al bladerend in het boekje kwam burgemeester Staab vrijdagavond tot de conclusie dat er nog heel veel moois in Wassenaar te genieten valt, naast de rijkdotfi aan natuur schoon. Hij beloofde met het gemeente bestuur de nog aanwezige oudheden zoveel mogelijk voor het nageslacht te zullen bewaren. Robert van Lit kwam enige ja- Uitgever Heuff rechtsoverhandigd burgemeester Staab het eerste Oudheden"Tekenaar Robert van Lit (midden) staat voor zijn tentoonc. ren geleden in contact met de plaatselijke amateur-histori cus Van der Kleijdie zich niet alleen met historisch onder zoek, maar ook met opgravin gen bezig hield. Voor Van Lit was daarmee de eerste aanzet gegeven. Hij onderhield ver der contact met de werkgroep "Ter Weer" en nam deel aan opgravingen in de gemeente. Bij het schrijven en tekenen van het boek kreeg Robert veel steun van Van der Kleij en van de oud-voorzitter van de historische vereniging "Oud Wassenaar", mr. Van Gor- cum. Aan beiden bood Robert van Lit een exemplaar van zijn boek aan. De expositie in het gemeente huis duurt tot en met vrijdag 22 december en is behalve tij dens de kantooruren ook tij dens raads- en commissiever gaderingen in de avonduren te bezichtigen. de bouw van zo'n flatgebouw niet bij voorbaat voorrang gegeven mag worden. Wél kan bij het voorbereiden van nieuwe woningen in evenredig heid rekening gehouden worden met de behoeften van werkende jongeren. Op de vraag vanuit de gemeentecaad of er een moge lijkheid bestaat een flat te bou wen voor werkende jongeren, antwoorden B en W dat bezien moet v/orden of er behoefte aan bestaat. Van de 258 ingeschreven woning zoekende alleenstaanden zijn er 53 in de leeftijdsgroep van 18 tot en met 25 jaar (21 meisjes en 32 jongens). B en W zullen in de eerste helft van '79 met een woningbouwnota komen waarin deze zaak nog na der aan de orde komt, zo wordt beloofd. Verder komt er in de loop van '79 nog een nota over de brandweer en in september volgt een onderwijs-nota. De commissie algemene zaken heeft verder een notitie ontvan gen van de politie. Een voorstgl over de gemeentelijke voorlich ting zal ook binnenkort op tafel komen, althans zo wordt door B en W VOORSCHOTEN - Van een in de Korte Vliet ter hoogte van Voor schoten gelegen boot van Pro vinciale Waterstaat is vrijdag nacht voor 16.000 gulden aan ge reedschappen gestolen. Van de boot die bij het opslagterrein van de Waterstaat lag werden electri sche apparaten (cirkelzagen, bo ren enzovoort) ontvreemd. In dezelfde nacht werd een ruit van een Doe-het-zelf-zaak aan de Admiraal de Ruytersingel in Voorschoten ingeslagen en uit de etalage werd voor zo'n 6000 gul den aan boren en hulpstukken gestolen. De politie heeft nog geen duidelijke aanwijzingen omtrent beide diefstallen. Wat de woningbouwnota betreft, deze zal zich toespitsen op de planologische kant van het vraagstuk; waar kan nog worden gebouwd welke types en hoeveel woningen? De vraag of in Oostdorp bejaar denwoningen gebouwd zouden kunnen worden na afbraak van thans bestaande woningen willen burgemeester en wethouders lie ver bezien in het kader van het bestemmingsplan voor deze buurtschap dat te zijner tijd ge maakt moet worden. Verkeersbord met paal en al door caféruit LEIDEN - Bij de "Blauwe Huzaar' een café aan de 2e Binnenvest gracht in Leiden, is vannacht rond vijf uur een verkeersbord met paal en al door de ruiten ge gooid. De daders zijn er onmid dellijk na hun gewelddadige actie vandoor gegaan. De Leidse poli tie heeft het bord in beslag geno- LEIDERDORP - De afdeling Leiderdorp van de Nederlandse christenvrouwenbond houdt op 13 december aanstaande haar kerst-avond in gebouw Irene, Hoofdstraat 82 in Leiderdorp. De aanvang is om 20.00 uur. Hond bijt schaap WARMOND - Een hond heeft za terdagmiddag in een weiland aan de Oranje Nassaulaan in War mond een stel schapen opgejaagd en één van de dieren zodanig ge- oeten dat het later door een nood- slachting moest worden afge maakt. De eigenaar van de hond zal het schaap vergoeden. BURGERLIJKE STAND MAANDAG Gemeentehuis Benthuizen, raadsverga dering, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, raadsverga dering, 20 uur. Stadhuis Leiden, gemeenteraadsverga dering 19.30 uur. Leidse Jeugd Actie, Noordeinde 2a, open avond 19.30 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17, film "Liefde en anarchie" 20 uur. Herensingel 3, vergadering ABOP- vrouwen 20 uur. Ontmoetingscentrum hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid West 14.30 uur. Troef, Noordeinde 2a, fotografie, yoga, Nederlands, 19.30-21.30 uur, huisvrou wengroep di. van 9-11.30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, yoga, t'ai chi, 19.30 uur. Breehuys, Breestraat 19, ma., di., en vr. overblijfsoos 12-13.15 uur (voor scholie ren) Kantine NEM, ingang 5 Meilaan, ruil- en veilingavond "De Postzegelvrienden", 20 uur. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Holiday Inn, Haagse Schouwweg 10 streekcommissievergadering 20 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 8 tot 15 december door apotheek Cen traal, Breestraat 74, Leiden, tel. 120552. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude - Gezond heidscentrum Berkenkade Leiderdorp, spreekuur ma. t/m do. 14-15 uur, tel. 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum val. Waalslaan tel. 4641. Warmond-T. Miedema, Kagerplein 307 Sassenheim, teL 05222-10542. DIERENARTSEN G .Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405 (van zat. 13 uur tot maandag 09 SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig, marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden Rembrandtslraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur. Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier: Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 iiur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dierenbescherming Asiel melding zwerfdieren, mevr. A. van Dewall, Kloksteeg 6, tel. 140917. Onderwij s winkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur Dienstencentrum Hooglandse Kerkgracht 32, tel. 140483 Algemene informatie dag. 9.00-10.00 uur Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel 142497. Dag en nacht bereikbaar. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Hoofdredacteur Han Mulder Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f 226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2