DEZE MEDEDELING OVERSLAAN KAN U UW SPAARPREM IE VAN DE OVERHEID KOSTEN! Er gaat niets boven de tribune DE ZILVERVLOOT. SPAAREFFECTEN. PREMIE SPAARPLAN. Conditie basis Leython-zege SPAREN HEEFT ZIN VOOR HET HELE GEZIN. Winterspelen van '84 kosten 200 miljoen Agostini gaat in Formule I rijden... t ZATERDAG 9 DECEMBER 1978 VARIA PAGINA 13 Zulk lekker weer was hel nu ook weer niet. En de wedstrijd kwam van A tot Z'78 op de te levisie. bovendien word ik na tuurlijk ook al een dagje ou der, maar wat me toch het meest tegenstond was Ajax de boot in te zien gaan. Een de cennium lang hebben we niet beter geweten of Ajax won zijn thuiswedstrijden voor de Europa Cup. ook als er per se gewonnen moest worden om een elders opgelopen achter stand in te halen. Dat was een stilzwijgende overeenkomst tussen Ajax en zijn publiek, of Ajax en zijn reputatie mis schien. want dat Ajax- publiek.daar heb ik geen hoge mijter van op. Zelfs tot voor kort, tegen Atletico Bilbao, lukte het nog om een 2-0 ach terstand in te lopen en via een 3-0 thuisoverwinning in winst om te zetten, maar het Ajax van nu is het Ajax van vijf jaar geleden en zelfs het Ajax van acht weken geleden niet meer, dus ik wist wel ze ker dat de ex-club van Cruijff de ex-club van Puskas niet meer uit de Europa Cup zou kunnen stoten. En de dan daar toch vrieskou te gaan zitten kijken naar de executie van een voormalige geliefde, van wie je afscheid hebt genomen met de klassieke woorden: „Wij blijven altijd vrienden..." Daar zag ik erg tegenop Maar ja, mijn perskaart lag klaar, en ik bedacht ook: stel dat ze, op de een of andere wonderlijke wijze, met 3-0 of 4-0 winnen, dan zou ik me toch knap lullig voelen, thuis voor mijn beeldbuis! Ik had er kunnen zitten en ik zat er niet. Dus komaan, geen lammena digheid, met f risse moed erop af! Gelukkig bleek ik dooreen over daad aan belang stelling tot de journalisten te behoren voor wie geen plaats n op de perstribune, zodat ik links op de eretribune tussen het „gewone publiekmocht zitten op een gereserveerde rij die tevoren al bepleisterd was met zitkussentjes om nog ex tra gereserveerd te ogen. Wijsgeworden door eeuwen lang stadionbezoek was ik bijtijds gaan zitten, en ik zat nog maar net of naast me nam een onjournalist plaats, die het verbod van de suppoost daar plaats te nemen gene geerd had. Voor alle zekerheid had men namelijk de aller oudste suppoost van de NA- VO-landen bij die verleidelij ke, bekussende open rij neer- geplant, tei"wijl er, zoals be kend, bij Ajax althans bij zulk soort wedstrijden altijd meer bezoekers zijn dan zit plaatsen, hoewel er natuur lijk nooit meer kaartjes ver kocht worden dan er plaatsen zijn. Vermoedelijk is de breed te van de plaatsen uitgedok terd in een warme zomer maand, zonder rekening te houden met de twee centime ter extra dikke kleren ter lin ker- en ter rechterzijde van iedere bezoeker, waardoor honderd koukleumen op een rijtje al gauw vier meter meer plaats in beslag nemen dan in de zomer deftigs en belangrijks als een gratis toegankelijke sport journalist in beslag nam. Ge durende de wedstrijd bleek hij ook veel meer recht op die plaats te hebben dan ik. want elke keer als de Spaanse scheidsrechter tegen een Aja- ciedfloot vond hij die man een waardeloze d weil, en zelfs zag hij (zonder zelfs maar de we duwe van de Hongaarse i'er- dediger in kwestie te raad plegen). kort voor het eind een loepzuivere handsbal in het strafschopgebied van een Hongaar die verder niemand Illegaal De illegaal die naast me was komen zitten liet zich natuur lijk niet intimideren door een hoogbejaarde suppoost, en had daarnaast het ijzersterke argument dat hij 30 gulden had betaald voor een zit plaats en daarom ook wilde zitten. Ik kan me niet heugen dat ik ooit. v>oor wat dan ook, dertig gulden voor een zit plaats heb betaald, dus leek het me wijs en redelijk dat ik mijn buurman niet op hoge toon verweet dat hij de gere serveerde plaats van zoiets Een echte Ajax-supporter dus, net als trouwens die andere mensen om mij heen. Ik be grijp nu eindelijk, waarom het toch leuk kan zijn om tegen betaling van een tamelijk hoog vast bedrag genood zaakt te zijn elke thuiswed strijd van Ajax bij te wonen, wil je uit de kosten komen. Ie dereen in mijn omgeving kende elkaar van alle vorige wedstrijden. Snoepjes en heupflesjes cognac gingen als joints van hand tot hand, of mond tot mond, er was veel conversatie over en weer, en toen Clarke de strafschop mocht nemen, draaide een middelbare supportster voor me zich om, omdat ze, net als Truüs van Hanegem in de tweede minuut van de finale om het wereldkampioenschap tegen West-Duitsland, de aanblik van deze ingrijpende gebeurtenis niet kon verdra gen. Bij volgende strafschop pen zou ze misschien weer wel kijken, stelde ze mij ge rust... ,Een scheidsrechter die in de 48e minuut van de eerste helft een strafschop aan de thuisclub geeft... Goed hé!?",zei iemand in de rust opgetogen. En toen Geert Meyer, die zijn avond niet had, geblesseerd raakte en vervangen moest worden, zei een bejaarde supporter achter me, die twee even be jaarde dames met ijsmutsen op bij zich had zitten: „God dank, weg met dat kreng!" Terecht Toen wist ik dat ik terecht de televisie had verlaten, want Koen Verhoeff kan nog zo vaak dingen zeggen als: „...Oeki Hoekema, weliswaar een Fries, maar hij speelt toch goed", de teksten van de tri buneverslaggevers kan hij nog steeds niet leveren. Ook had ik niet graag de war- ming-up van de Hongaren gemist, die de toeschouwers wat honend gejoel ontlokte De veldspelers deden met hun tienen op een rijtje steeds ge lijktijdig dezelfde lichaams oefeningen, daarin voorge gaan door hun aanvoerder Pinter, die als een soort tam- bour-maitre optrad. Ging hij met zijn armen molenwieken, dan deden de anderen het hem na. Ging hij wijdbeens met zijn handen in zijn zij de heu pen losmaken, dan deden de anderen in het rijtje het ook. Holde hij snel vooruit om-het ^printje te laten eindigen in een sprong met kopbeweging, dan deden de anderen het hem Op een teken van de leider split sten zij zich volgens een vaste choreografie in groepjes van twee, die met de handen op el- kaars schouders bepaalde ru- grekoefeningen uitvoerden Ik dacht nog: ik hoop niet dat ze straks winnen, anders gaan de Ajax-spelers hun warming-up voortaan ook zo uitvoeren! Overigens herin ner ik me dat PSV in de tijd van trainer Kurt Linder een dergelijke gechoreografeerde warming-up beoefenden, zij het niet zo militaristisch (Honved is de legerclub van Hongarijeals we woensdag avond te zien kregen. Geluk kig won Ajax, met 2-0. .Een verdiende overwinning!" zei ik voldaan tegen iedereen die dat na afloop in de perskamer horen wilde, want men liep er rond alsof er een nederlaag geleden was. Als het Ajax te gen Honved net zo meegezeten had als het Bayern Munchen laatst tegen Ajax meezat, zou het zelfs 6-0 zijn gewordenals je alle reële seoringsmogelijk- heden even verzilverde. Maar de 2-0 was toch ook al heel mooi - tegen een legerploeg moet u rekenen! Het ware publiek vond dat ook. )rA-jax' A-jax!" klonk het gescan deerd, toen de ploegen het veld voorgoed verlieten. Het leek wel een wereldkampioen schap schaatsen .waarbij Ard Schenk de 1500 meteren Kees Verkerk de 10.000 meter had den gewonnen, maar Kornel Pajor als kampioen was ge huldigd NICO SCHEEPMAKER ADVERTENTIE Klinken de woorden Zilver vloot, spaareffecten of Premie Spaarplan u bekend in de oren? Dan bestaat de kans dat u deze maand (d.w.z. 29 december op z'n laatst) uw belasting vrije premie van de overheid moet aan vragen. Doorlezen dus. Want 't gaat om geld waar u recht op hebt. Als u meevaart op de Zilvervloot is het in uw eigen belang 0111 nü direct 11a te kijken wanneer u daarmee bent begonnen Want was dat in 1969, dan hebt u uiterlijk tot het eind van deze maand de tijd 0111 uw spaarpremie binnen te halen. U weet wel die 10 procent (belastingvrij) overspaarbedrag- plus-rente U moet de premie aanvragen bij de instelling waar u hebt gespaard. Doe dat. Nü1 Natuurlijk de Zilvervloot blijft varen. Alle jongeren van 15 t/nt 20 jaar kunnen aanmonsteren Vraag een folder aan bij „De Zilvervloot" postbus 51,2500 RR Den Haag Kijkeven 11aof u in 1971 spaareffecten kocht, want u kunt nog tot het eind van deze maand spaarpremie daarover aanvragen. U weet wel: de 35% spaarpremie (belastingvrij) over maximaal f250,-van het aankoopbedrag uit 1971 Ook hier moet u de premie aanvragen bij de instelling waar u hebt gespaard. Voor dit jaar voorbij is' Tussen haakjes: u kunt ieder jaar opnieuw deelnemen aan de spaareffectenregeling. E11 nu jaarlijks een spaarpremie over f 500,- van de gekochte spaareffecten verdienen. Vraag de folder „Sparen in spaareffecten aan bij postbus 51, 2500 RR Den Haag. Hebt u in 1973 gespaard volgens de voorwaarden van het Premie Spaar plan? Dan kunt u dit jaar voor de laatste keer uw premie aanvragen over het gespaarde bedrag. Dat sparen kon gebeuren door middel van spaarbewijzen, effecten effectenbewijzen, levensverzekering, spaarkasinschrijving, via aflossing op hypotheek of garantiekrediet of via een bedrijfsspaarregeling. U weet dat die 20% spaar premie belastingvrij is en dat u die alleen kuilt aanvragen bij de instelling waar u in 1973 hebt gespaard. Niet vergeten. Want 11a 29 december is het te Iaat! Overigens: deelnemen aan het Premie Spaarplan gaat niet meer. LEIDEN - Voor de volleybalcom- petitie van de eerste klas heren, bestreden Ridderveld en Leyton elkaar in een pittig duel. Ridder veld begon overdonderend, vooral door de harde Molenwiek serves van o.a. Johan Kooistra, die in een mum van tijd 6-1 op het scorebord bracht. Na een wissel aan Leytonzijde (Ruud Lutjen- huis kwam binnen de lijnen) was de Passing beter en kon Leyton wat terug gaan doen. Vanaf dat moment werd het een gclijkop- gaande strijd. Ridderveld liep nog uit naar 13-6, maar punt voor punt kroop Leyton naderbij, door voortreffelijk benutten van de goede set-up's, door Louis Clo- quet. Een paar ongelukkige bal len aan Ridderveld-zijde brach ten de winst bij Leyton: 14-16. De tweede set gaf een zelfde spcl- beeld. Leyton kwam met 14-15 op setpoint, maar verloor door een ongelukkige bal: 18-16. Daarna was de conditie van Leyton beter, waardoor die ploeg met 8-15 en 6-15 de zege naar zich toe trok. RVV en Blok'77 deden wat hun po sitie op de ranglijst rechtvaardig de, en dat was gelijk spelen: 2-2. WW had thuis de grootste moei te met het Alphense DAC en kon na een langdurig en boeiende partij toch niet verder dan 2-2 rei ken. SKC speelde uit tegen WVC een erg leuke partij. WVC startte traditioneel sterk en won de eer ste set (9-15). In de tweede set keerde SKC de rollen om (15-9). Daarna liep WVC uit naar 6-12, maar SKC kon terug komen tot 10-12, voordat een misser aan SKC-kant de balans in het voor deel van WVC deed uitslaan (10-15). De laatste set was het weer een en al SKC. dat toen pas met de hoge ballen van WVC aan buitenkant geen moeite meer had en ook zelf aan aanvallen toe kwam. (15-5). De 2-2 was hier de juiste uitslag. Gemini/K 3 had tegen Orion wel de stijgende lijn te pakken, maar Orion was gewoon te sterk. Met 15-7, 15-10 en 15-12 werd het 3-0 voor de koploper Orion Gem/K 4 kon in een slechte wedstrijd te gen Orion 2 niet de juiste motiva tie vinden. Daarvoor was de te genstand te gering. Met zo weinig mogelijke moeite behaalde men toch de volle winst, tegen deze degradatie-kandidaat (8-15, 11-15 en 12-15). Bij de dames had NOVO 3 toch meer moeite met VCO dan ver wacht en men moest zelfs van een set afstand doen. Desondanks was de 3-1 zege verdiend. NOVO 2 en S'70 vochten een erg belang rijk duel uit. De winnaar zou aan- sluitng met de middengroep krij gen terwijl de verliezer gedoemd was terug te vallen naar de de- gradatiegroep. S'70 startte erg sterk en NOVO verloor dik met 3-15. In de tweede set een gelijk- opgaande strijd, tot 13-14 in het voorddel van S'70. dat driemaal de kans kreeg om het uit te ma ken. maar even zoveel keer faal de. Nu werd het 16-14 voor NO VO, dat daarna in de laatste set geen moeite meer had met het aangeslagen S'70. Kennelijk is hier de promotie van derde naar tweede en nu dus eerste klas toch iets te snel gegaan, want men durft een aanval niet genoeg af te maken. LUSV 2 had tegen VCL slechts de beschikking over één spelver- deelster en dat was beslist te wei nig. In een zwakke wedstrijd won VCL toch wel verrassend via 4-15, 15-5, 8-15 en 12-15, met 1-3. Orion rekende gedecideerd af met Gem/K 4 (3-0). Leytonö bood RW meer tegenstand dan ver wacht. Met name de inzet was groter dan de voorgaande wed strijden. Maar een opgebouwde voorsprong kon men toch niet vasthouden. De grotere slag krachtvan RW besliste 0-3. Ley ton 4 en DAC 2 hadden duidelijk te leiden van de zwakke arbitra ge. Hiervan werd vooral Leython het slachtoffer, want het kostte hen één punt. Nu werd het over- diend, voor DAC, 2-2. GER RENES ADVERTENTIE SERAJEVO (ANP) - De Olympi sche Winterspelen van 1984, die in Serajevo in Joegolavië worden gehouden, zullen gemeten naar de hedendaagse prijzen een in vestering vergen van ruim 103 miljoen dollar, oftewel ruim 200 miljoen gulden. Zo werd gisteren van officiél zijde uit de Joegosla vische stad medegedeeld. De voorlopige begroting houdt geen rekening met invoerrechten, die op tafel moeten komen voor in buitenland aan te trekken mate rialen. Van de tolale som wordt ongeveer een zesde deel besteed aan de or- LE CASTELET (ANP) De West- duitse formule 1 coureur Jochen Mass die eind augustus op Silver- stone zwaar gewond raakte toen hij met zyn wagen tijdens een testrit buiten de baan raakte, rijdt Deze week testte hij zijn nieuwe wagen op het Zuidfranse circuit van Le Castelet. Toch was Mass nog niet tevreden. 'Ik heb nog veel last van mijn rechterbeen.' zei hij na de test. Daarom heb ik problemen met gas geven. Naast de rentree van Mass was de entree in de formule 1 van de Ita liaan Giacomo Agostini opzien barend. De exmotorcourcur die vorig jaar een vergeefse poging deed het autovak in de formule 2 onder de knie te krijgen heeft toch besloten in de formule 1 klasse te gaan rijden. Agostini kwam met een Williams op de baan, maar noteerde over de drie kilometer een slechte trainings- tijd. ganisatie van de spelen. Het ove rige deel wordt opgeslokt door nieuwbouw van de diverse ac commodaties De deelstaat Bos nia-Herzegovina, waarvan Sera jevo de hoofdstad is, zal tweeder de van de kosten voor zijn reke ning nemen. Vijf andere Joego slavische deelstaten zorgen voor het ontbrekende gedeelte. Voorzien van het Sacra ment der Zieken is heden van ons heengegaan, mijn lieve vrouw, onze zorgza me moeder, schoonmoeder en oma JOHANNA A. M. E. CREYGHTON- BERBÉE Zij was 69 jaar H. P C CREYGHTON kinderen en kleinkinderen 8 december 1978 St. Jacobshofje 8 Doezastraat 25, Leiden Wij herdenken haar tijdens een avondmis in de Paro chiekerk van de H. Lodewijk (Steenschuur) op maandag 11 december om 7 uur. Na de avondmis gelegenheid tot condoleren in de kerk. Wij herdenken haar tijdens de Eucharistie in genoem de kerk op dinsdag 12 de cember om 10.00 uur, waarna te ca. 11.30 uur de begrafenis plaatsvindt op de R.K. afdeling van de be graafplaats "Rhijnhof'. Na de begrafenis gelegen heid tot condoleren in de ontvangkamer van de be graafplaats.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 13