Spreekrecht voor burgers in Wassenaar VROLIJK BEKIJKT SITUATIE WARMOND leidse agenda RAADHUISKWESTIE WEER AAN DE ORDE Afscheid van Verkouden apen in noodhospitaalbij dierentuin-directeur Oegstgeestenaar maakt de f30 miljoen vol op veiling van EMM PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 4 DECEMBER 1978 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. By automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Maandag Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Troef, Noordeinde 2a. fotografie; yoga; Nederlands, 19.30-21.30 uur; huisvrou wengroep, di. van 0-11.30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, yoga; t'ai chi, 19.30 uur; gitaar; Go-club, 20uur. Breehuys, Breestraat 19, ma., di., do. en vr. overblijfsoos, 12-13.15 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Tlnnosence", 20 uur. Gemeentehuis, gemeenteraad, 19.30 Apotheken De avond- en nacht en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 1 tot 8 dec., waargenomen door Apotheek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel. 120136; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men, uitslui tend voor spoedrecepten, van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum Leiderdorp, Ber kenkade, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. B. Wennekers, Oude Rijn 91 A Leiden, tel. 071-141889. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeiude 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar,'tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier: Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrydag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck .32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dierenbescherming Asiel melding zwerfdieren, mevr. A. van Dewall, Kloksteeg 6, tel. 140917. Onderwij swinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur Dienstencentrum Hooglandse Kerkgracht 32, tel. 140483 Algemene informatie dag. 9.00-10.00 uur Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere donder dagavond van 7-8 uur. Rutgershuis Papengracht 26. Spreekuren ma. en vr. 14-15 20-21 uur, wo. 9-10, do 19-20 uur Tel. 126802. WASSENAAR - Presentjes, koffie en enorme stuk ken speculaas gingen zaterdagmiddag rond in het Wassenaarse Jeroenhuis, terwijl Sint Nicolaas een praatje maakte met de bejaarde aanwezigen. Een groot aantal leden van de Wassenaarse Katho lieke bejaard en vereniging zorgde ervoor dat het zaaltje van het Jeroenhuis propvol zat bij het be zoek van de bijna jarige Sinterklaas. De feestmid dag begom met een optreden van een groep dan seresjes van het dans en expressiecentrum "Wa- zoem uit Zoetermeer onder leiding van Ewalda Buiting. Daarnaast verscheen mevrouw Hendriks-Wijering, die de zakelijke leiding heeft over "Wazoem", nog met haar zus op de planken om liedjes ten gehore te brengen. Na dit optreden kon de voorzitter van de Bejaarden vereniging Van den Berghen Sint Nicolaas ver welkomen. Voor hun bijzondere betrokkenheid bij deze vereniging kregen wethouder Van der Klaauw en gemeentevoorlichter Zonneveld nog een extra presentje van Sinterklaas. WARMOND - De commis saris van de koningin in Zuid-Holland mr. Vrolijk, Oud-wethouder uit Wassenaar overleden WASSENAAR - Oud-wethouder Th. J. M. Rees van den Ende uit Wassenaar is vorige week op 83- jarige leeftijd overleden. De heer Rees van den Ende is een halve eeuw werkzaam geweest in het volkskredietwezen. Hij richtte in 1926 de Nationale Volksbank op en vervulde tal van functies op het gebied van het gezinskrediet. In Wassenaar kreeg hij bekendheid door zijn werk als wethouder van Sociale Zaken en Volkshuisves ting in de jaren vijftig. Hij was toen tevens voorzitter van het ...Maatschappelijk Hulpbetoon" lid van de raad van beheer van het Sportfondsenbad Wassenaar en bestuurslid van de Wassenaar- sche Bouwvereniging. Zijn wethouderschap was van kor te duur. De heer Rees van den Ende volgde in '55 mr. Van Moor- sel op en stelde zich in 1958 niet verkiesbaar bij de gemeente raadsverkiezingen. In 1964 werden zijn grote verdien sten gehonoreerd met een be noeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Wegens zijn belangrijk werk op rooms-ka- tholiek maatschappelijk terrein werd hij begiftigd met een hoge pauselijke onderscheiding, die van Ridder in de Orde van St. Gregorius de Grote. is vandaag in de gemeente Warmond geweest voor een werkbezoek. Na zijn ontvangst op het gemeen tehuis door burgemeester en wethouders en een gesprek met hen heeft hij de handelskwekerij Humako BV bezocht. Vanmid dag volgde er een rondrit door de gemeente. Daarbij bezocht Vro lijk de bedrijven van Padox (houtindustrie), aannemings maatschappij Panagro en Schot tel Nederland BV (scheepsbouw) welke zijn opgenomen in het be stemmingsplan "Zuid" StedebouwKundige ir. Paans ver strekte Vrolijk nog een toelich ting op het bestemmingsplan "Warmonderhek" en de daarmee samenhangende beheersrege ling. Vanmiddag volgde nog een korte rondvaart met de politieboot en een bezichtiging van de werk zaamheden rond de verbreding van de Groote Sloot. Mevrouw Vrolijk bezocht vanoch tend nog samen met de vrouw van burgemeester De Vreeze het bejaardenhuis. St. Liduina. Naast een bezichtiging van het complex woonden de beide dames een volksdansles bij. Actuele gemeentelijke vraagstuk ken kwamen aan de orde tijdens de extra raadsvergadering die aan het eind van de middag door Vrolijk bezocht werd. Er werd onder meer ingegaan op plaatse lijke problemen rond het verkeer de huisvesting en het welzijn. 58 WASSENAAR - Directeur Louw man van het Dierenpark Wasse naar heeft zijn huis als nood-die- renhospitaal ingericht. In het weekeinde heeft hij tien zieke chimpansees opgenomen. Deze dieren werden zaterdagavond op Schiphol in beslag genomen. Er waren geen vereiste papieren voor hun doorreis naar Dene marken en Spanje aanwezig. De dieren vallen onder de onlangs van kracht geworden wet op de bedreigde uitheemse diersoor ten. waardoor het in- en doorvoe ren van deze soort aan vergun ning onderworpen is. Op verzoek van het minsterie zijn de dieren ondergebracht bij de directeur van het dierenpark. Zij zijn zwaar verkouden en hebben koorts. De leeftijd van de dieren varieert van twee maanden tot twee jaar. Volgens het dierenpark is het de eerste keer dat een dergelijk aan tal dieren in beslag genomen is na inwerkingtreding van de nieuwe wet. Volgens de directeur zelf moet nog worden onderzocht waar de die ren definitief ondergebracht kunnen worden. verpleegster WASSENAAR - In Wassenaar moet de gemeenteraad vol gende week maandagavond in een extra-vergadering be slissen over het al of niet invoeren van spreekrecht voor burgers in commissie-vergaderingen. Er wordt wat dit spreekrecht be treft een onderscheid gemaakt tussen "belangstellende" en "belanghebbende". Beiden moe ten zich op de dag van de verga dering vóór 12 uur 's middags melden bij de secretaris van de betreffende commissie. De be langstellende burgers krijgen di rect na de opening van de verga dering gelegenheid hun zegje te doen gedurende 5 minuten. De belanghebbenden komen aan het woord bij de behandeling van het betreffende agendapunt. Ook voor hen geldt een spreektijd van 5 minuten, om informatie te ver strekken, een toelichting te ge ven of vragen van commissiele den te beantwoorden. De voorzitter kan de belangheb benden toestemming geven lan ger te spreken of een tweede keer aan het woord te komen. Dit is het voorstel van burgemeester en wethouders waar de raad vol gende week over moet discussië ren. Raadhuiskwestie Het college zal maandagavond de raadhuiskwestie nog eens in een openbare discussie aan de orde stellen. De vraag "hoe nu verder gaan?" zal daarbij aan de raads leden worden voorgelegd. Deze al lang slepende kwestie (ook wel de "raadhuiskwestie" genoemd) kreeg twee weken geleden hele maal een geruchtmakend karak ter toen de WD fractie via een perscommuniqué een geheel nieuw standpunt naar voren bracht dat maandag 20 november werd gepubliceerd. In diezelfde avond gehouden raadsvergadering had het college van burgemeester en wethouders (bestaande uit WD- en CDA-le- den) een voorstel op tafel gelegd rond de financiële gevolgen van huisvesting van de gemeentelijke diensten in een nieuwbouw. Zo als bekend willen B en W een volledige concentratie van de gemeentelijke diensten door een nieuwbouw aan het huidige raadhuis. Tegen De Wassenaarse WD-fractie keer de zich echter unaniem tegen nieuwbouw die aan het bestaan de raadhuis De Paauw gebouwd zou moeten worden. Twee leden van de fractie (de beide WD- wethouders) staan wél achter de concentratie van het ambtelijk apparaat maar geen van de frac tieleden is voorstander van enige aanbouw aan het huidige raad huis. Deze plotselinge opstelling van de WD was voor burgemeester Staab toen reden om het voorstel van B en W van de agenda af te voeren. PvdA-er Greep bleef er in die raadsvergadering op aan dringen het voorstel alsnog te behandelen. De burgemeester reageerde daarop geirriteerd en kapte vervolgens elke discussie af. Zij Hij zei de voor het college nieuwe houding van de WD in de zaak het noodzakelijk maakte het voorstel in te trekken voor nader beraad. "Steekspel" Greep meende dat de raadsleden en de publieke tribune (die volge pakt zat) recht had op aandacht voor het voorstel. Burgemeester Staab besloot het "steekspel" door op te merken dat "wij hier niet zitten voor de tribune" CDA-fractievoorzitter Otte heeft la ten weten zich door de WD-frac tie "verraden" te voelen. Hij zou met zijn WD-collega een "hartig woordje wisselen" zodra deze van een buitenlandse reis zou zijn teruggekeerd. Van der Donk WASSENAAR - In kleine kring (op eigen verzoek) heeft mevrouw D.A.A. van der Donk-Laane, die ruim 23 jaar werkzaam is geweest als verpleegster bij de Gemeen telijke Geneeskundige en Ge zondheidsdienst afscheid geno men, om gezondheidsredenen kreeg zij eervol ontslag uit ge meentedienst. Wethouder Van der Klaauw memo reerde in zijn toespraak in de burgemeesterskamer van het Wassenaarse raadhuis aan haar loopbaan als verpleegster. Haar opleiding in het rooms-katholie- ke ziekenhuis St. Johannes De Deo in het Westeinde in Den Haag werd in oktober 1945 afge sloten met het behalen van het diploma. In Breda volgde zij een opleiding voor kraamverpleegster. Vervol gens was zij 6 jaren werkzaam in verschillende ziekenhuizen, on der meer in Brussel en Londen. Tweemaal maakte zij als verpleeg ster een pendelreis naar Indië, eenmaal in militair verband en eenmaal met een schip van de Rotterdamse Lloyd. Daarna volgde zij een opleiding voor wijkverpleging en werkte zij ruim 2 «sC/*jaar in deze sector van de gezondheidszorg in Bre da. In 1955 toen de gemeente Wasse naar de Gemeentelijke Genees kundige en Gezondheidsdienst had georganiseerd en twee eigen ambulances aanschafte, werd mevrouw Van der Donk (toen nog mejuffrouw Laane) benoemd tot verpleegster le klasse. Wethouder Van der Klaauw dankte de scheidende zuster voor het vele belangrijke werk dat zij voor de gemeenschap heeft gedaan, niet in het minst bij de vele hon derden ongevallen op straat. Expositie In de Warmondse galerie "De Pomp" is tot en met 15 december een expositie van Manon van Maarle en Conny van den Dool. Manon van Maarle exposeert gehaakte hanglampen en die- ren-wandlappen. Conny van Dool is aanwezig met keramiek. Vanaf 15 december volgt er dan een kerstexpositie in "De Pomp" aan de Dorpsstraat. Op 16 december is een kerstmarkt waar de bezoekers zelf iets kun nen maken rond de kerst. De verkoop van de gemaakte din gen is voor een goed doel. Bevolkingsonderzoek In de gemeente Voorschoten is van woensdag 6 december tot en met donderdag 14 december een be volkingsonderzoek naar tuber culose. Het onderzoek zal wor den gehouden in het Pastoor van Bemmelen Gezondheidscen trum aan de Jan Evertsenlaan. Woensdag van 14.00 uur tot 16.15 uur en van 17.30 uur tot 19.45 uur. Donderdag van 14.00 uur tot 16.15 uur en van 17.30 uur tot 19.45 uur. Deze onderzoeken zijn dan voor de bewoners van de wijken Noord Hofland en Ade- geest. Van 11 tot en met 14 december vinden de onderzoeken plaats in het Ds Fortgens gezondheids centrum aan de Prof. Van der Waalslaan 25. Wie geen oproe- pingskaart en ouder is dan 41 jaar moet zich in verbinding stellen met het gemeentehuis (2141 toestel 44) in Voorschoten. Spreekuur Het spreekuur van de Warmondse woonruimteadviescommissie gaat morgenavond niet door. Het is verplaatst naar volgende week dinsdag. Tussen 19.30 uur en 20.30 uur op het gemeente huis. Mevr. Hoogeveen overleden Op 80-jarige leeftijd is dit week end in Zoeterwoude mevrouw M. C. Hoogeveen overleden. Zij was 32 jaar in deze plaats actief als wijkverpleegster. Voor haar ver diensten heeft zij de eremedaille in de orde van Oranje Nassau ge had. Henny voorzitter Sportfondsenbad De heer B. Henny is benoemd tot voorzitter van de raad van beheer van het Wassenaarse Sportfond senbad. Hij volgt de heer Dijkstal op, die is afgetreden na zijn ver kiezing tot wethouder. Als nieuw lid in de raad van beheer is het gemeenteraadslid Barning be noemd. Koper Hooijmans (links) en kweker Wesselman, die zaterdag de f30 miljoen "vol" maakten op de bloemenveiling in Roelofarendsveen, krijgen van EMM-directeur Meima een cadeau-mand aangeboden. ROELOFARENDS VEEN - De EMM-vei- ling in Roelofarends veen heeft zaterdag voor het eerst in haar 60-jarig bestaan voor meer dan f30 miljoen verkocht aan bloemen en planten in één jaar. Bloemenhandelaar L. Hooij mans uit Oegstgeest maakte zaterdag met de aankoop van een partij gele rozen (van de Veense kweker Th. J. M. Wes selman) de f30 miljoen vol. Daarvoor werd de klok even stilgezet. Veiling-directeur Meima sprak zijn vreugde over deze mijlpaal uit: "Vorig jaar waren we er dicht bij, maar toen kwamen we toch niet verder dan ruim f29 miljoen" Meima gaf met een paar cijfers de ontwikkeling van de vei ling aan: in '67 werd er voor f 10 miljoen geveild in Roelo farendsveen, in '71 20 mil joen. Zowel de kweker als de koper van de "mijlpaal"-ro- zen kregen van de directeur een grote feestmand. Meima zelf was de avond ervóór in het zonnetje gezet (12J/2 jaar directeur) tijdens een feest rond het 60-jarig bestaan van de veiling. De eraan gepaard gaande receptie werd druk bezocht door kwekers en bloemenhandelaren.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2