BLOM HEEFT GENOEG VAN HAGENS Zuiderkwartier trekt aan langste eind tegen TOP (6-5) LEIDEN LIONS KRIJGT LES Leiden Lions polst Jean Martin Gevoelige nederlaag voor De Algemene Dames van P/Leiden ook tegen Juventus niet tot een zege Foreholte na verlies in benarde situatie MAANDAG 4 DECEMBER 1978 P/Leiden in laatste fase ten onder tegen Rotterdam Zuid (106-97) ROTTERDAM - Voor Parker Lei- den-coach is de affaire-Emill Ha- gens nu definitief van de baan. Hagens had voor de wedstrijd te gen Rotterdam Zuid de bus naar Maasstad gemist (hij kwam op ei gen gelegenheid) en toonde vol gens Blom tijdens de voorbe spreking voor dit toch belangrij ke competitieduel geen enkele interesse. "We bedrijven topsport en als-ie zo blijft dan kan hij met een vertrekken," riep Blom een tikje emotioneel uit na afloop van de verloren wedstrijd (106-97) te gen de ploeg van trainer Aijan de Bruin. Blom: "Hagens mist op dit moment de goede instelling. Als hij weg wil, laat hij het dan tegen mij zeg gen. Nu heeft hij het alleen via kranten laten blijken. Bij de teambesprekingen zit hij er apa- tisch bij, en op de bank als een zoutzak. Ook op de bank heb ik spelers nodig die volledig met de ploeg meeleven". Hagens, die door zijn houding tij dens de taktische bespreking van Blom te horen had gekregen dat hij niet welkom was op de bank van Leiden, had overigens wél een bruikbare kracht kunnen zijn in het duel tegen Rotterdam Zuid. Enerzijds omdat Leiden de zware Europa-Cup-wedstrijd te gen het Spaanse Badalona in het vooruitzicht heeft en anderzijds omdat Mitchell Plaat het in het tweede gedeelte tegen zijn direc te opponent Gerrit van Buuren knap moeilijk had. Het was ook Plaat die een paar minuten voor tijd de bal in de handen van Rot terdammer Freeman duwde, wens niet de enige, die in aan merking kwam voor een wissel. De gehele ploeg liet het afweten toen de ex-Flamingo-speler Gary Freeman zich eens goed met de ROTTERDAM - Hoewel Leiden-speler Sid Bruinsma vorige week zon dag in het duel tegen het Haarlemse Flamingo's na een handgemeen met Al Watson uit het veld werd gestuurd, speelde hij zaterdag wel mee tegen Rotterdam Zuid. Leid en-manager Van Egmond verwacht dat Bruinsma na een mondelinge behandeling wel geschorst zal wor den, maar hij denkt niet dat dit op korte termijn zal gebeuren. waarna Jaap Verkerk de marge tussen Rotterdam Zuid en Lei den onoverbrugbaar maakte (100-91). De Leidse spelverdeler was trou wedstrijd ging bezighouden. Met een totale score van 26 had Free man dan ook weer een belangrijk aandeel in de Rotterdamse over winning. Al dient wel te worden opgemerkt dat de Leidenaars met het Euro pa Cup-treffen tegen Badalona al in het achterhoofd, niet alles uit de kast haalden. Leiden lijkt in middels verzekerd van een plaats in de play-offs en om nu ook nog een 'last' van koploper te dragen is misschien iets te veel van het goede geëist. Dwalingen Hoewel het spelerspotentieel van beide ploegen borg zou moeten staan voor een regelrechte top per, kon daardoor een groot aan tal scheidsrechterlijke dwalingen van het duo Ruessink en Éisman niet helemaal aan voldaan wor den. Absoluut dieptepunt wat dat be treft was zonder meer de vijfde persoonlijke fout, die Bill Mallo- ry vijf minuten voor tijd moest incasseren. Voor iedereen - be halve dan voor Ruessink en Eis- man - was het duidelijk dat Lei den-speler Harry Kip in de fout ging. De twee scheidsrechters zagen het echter anders, met het gevolg dat Rotterdam Zuid de resterende tijd zonder Mallory moest spelen. Die tegenslag leek de Rotterdammers echter alleen maar te prikkelen. Snel werden aan alle Leidse illusies op een overwinning een einde gemaakt. Vooral forward Jaap Verkerk had in die laatste minuten een be langrijk aandeel in de Rotter damse score. Leiden, dat de for matie van coach De Bruin tot dan toe goed bleef volgen (29-29, 65-63 en 87-87), stortte in de laat ste minuten volledig in elkaar. Verkerk maakte daar dankbaar gebruik van en bracht de stand van 98-91 naar de einduitslag van 106-97. Scores Leiden: Collins 36, Plaat 19, Woudstra 18, Bruinsma 14, Van Rood en en Kip 4 en Kyle 2. Scores Rotterdam Zuid: Mallory 26, Freeman en Kruithof 24, Ver voorn 14. Verkerk 10 en Van Buu ren en Van de Lagemaat 4. Het schotpercentage bij Leiden was 52 procent, bij Rotterdam 60. HERMAN POOS LEIDEN - De dames van Par ker Leiden blijven verliezen. Nu was het Schiedamse Ju ventus. veel te sterk. Na een nog hoopgevende 29-21 rust stand gingen de Leidse bas- ketbalsters nog vrij fors ten onder (65-40). Het probleem schuilt bij Leiden in de leng te. Net als in vorige duels, konden de langere Schie damse dames zich eenvoudig meester maken van de re bounds. Tot overmaat van ramp raakte Leiden tien mi nuten voor tijd haar langste speelster, Annette Maassen, door een blessure kwijt. Ju ventus wist in de resterende minuten de voorsprong danig te verhogen. Topscoorster aan Leidse zijde waren Jos Oudshoorn en Ineke van der Laken, beiden met twaalf punten. Nijssen Trotters Nijssen Trotters heeft in het be- kertreffen tegen het een klas se lager spelende MSV uit Noordwijk nauwelijks problemen gekend. In de dit weekeinde gespeelde dubbel ging het zaterdag in Noord- wijk nog wat stroef. Na 32-35 bij de rust werd het uiteinde lijk 71-89 voor de Leidenaars (topscorers Maassen en Lam ping met respectievelijk 16 en 18 punten). Gisteren in de Leidse Merenwijk liep het voor Nijssen Trotters ge smeerd. Met 105-72 (rust 55-39) werd het een volkomen regelmatige overwinning. Dit maal waren Berendsen (28 punten)en Plomp (19 punten) opvallend succesvol. LEIDEN - In de over gangsklasse van de micro-competitie moest De Algemene een gevoelige neder laag incasseren. Op ponent KVS uit Sche- veningen won met groot gemak: 5-15. Ook De Danaïden verloor. HKC besliste in de laatste vijftien minuten de wedstrijd (11-7). In Geldrop speelde Fides Pacta gelijk: 9-9. De streek- derby Zuiderkwar- tier-TOP bood veel spanning. Tot aan de laatste minuut was niet zeker wie er zou winnen. Zuiderkwar tier trok met 6-5 aan het langste eind. De Algemene-K VS 5-15 (2-10) - De Leidse topploegen krijgen de laatste weken flinke tikken uit gedeeld. Vorige week verloor Fi des Pacta met grote cijfers van Samos (5-14), nu was zo'n zelfde lot voor De Algemene weggelegd. De Algemene heeft tegen KVS geen enkel moment kunnen im poneren. Tegenover een tech nisch vervolmaakt schot van de Scheveningers zette de ploeg van trainer/coach Bart Lambooy slechts wat armetierig aanvals- werk, waar de Scheveningse ploeg geen enkele moeite mee had. Bij KVS draait alles om Dik van Arkel en Klaas Alblas. Beide spelers bezitten een dodelijk schot, en als zij ook maar even de ruimte krijgen is het direct raak. Binnen drie minuten stond De Al gemene al met 0-2 achter. Een openingsfase die meestal voor Ruud van Vliet is weggelegd. Maar omdat De Algemene haar eerste micro-team uit 10 spelers laat bestaan, moet er elke week een vaste basis-speler reserve staan. Ditmaal was Ruud van Vliet aan de beurt, zodat hij niet aan scoren toekwam. Of dat de nederlaag van De Algemene zou hebben gewerkt, wees coach Bart Lambooy van de hand. KVS was in zijn ogen voor De Algemene een te sterke tegenstander, speelde completer en profiteerde uitstekend van de schotvaardig heid. Hennie Rusman zag na 0-3 nog wel kans de stand uit een strafworp te verkleinen, maar tussen de 15e en 25e minuut liep KVS uit van 1-3 naar 1-8. Na de rust (2-10) ontliepen de ploegen elkaar nauwelijks. KVS zag geen kans de vaart in de wedstrijd te houden. De ploeg had in de eerste helft kennelijk te veel gegeven, want de zuiverheid in de schoten nam zienderogen af. Bij De Algemene was echter nauwelijks verbetering te be speuren. De anders zo zuivere schutter Wim van Vliet had geen richtingsgevoel en ook Janny van Iterson was niet in staat om haar Zaalvoetbal LEIDEN - In de hoofdklasse van de zaalvoetbalcompetitie komen vanavond in sporthal Cleijn Duijn in Katwijk om acht uur Cleijn Duijn en Godyla VT tegen elkaar uit. Een uur later staat het duel Glasbergen-Swift 't W. op het programma. Woensdag worden in dezelfde klas se twee wedstrijden afgewerkt in de Groenoordhal. Om acht uur San. Sjardin-V/d Plas BMW en om negen uur Oegstgeest-EKL Boys. doorbraken af te ronden. V oor De Algemene scoorden: Henny Rusman, Wim van Vliet, Martin Filippo en Wim van Iterson en Janny van Iterson. HKC-De Danaiden 11-7 (5-4) - Een niet geheel fitte Danaïden-ploeg heeft tegen het Hardinxveldse HKC een onverwachte nederlaag geleden. Een grieperige Eric Fi- lemon kwam slechts tot éénmaal scoren en werd in de tweede helft vervangen door Bob Schrama. Tot 6-7 in de tweede helft ging de strijd gelijk op, maar in het laatste kwartier schoot HKC met scherp. 11-7. Doelpunten: Cees Chris- tiaanse 3x, Hans v.d. Leek 3x en Eric Filemon. Geldrop-Fides Pacta 9-9 (3-7) - Gedurende bijna de hele wed strijd heeft Fides Pacta een voor sprong gehad. In de eerste helft zagen de Leidenaars zelfs kans om een voorsprong te creëeren van 3-7. De ploeg van Hans van Zonneveld speelde zeer beweeg lijk en het schot, waaraan het in de voorafgaande ontmoetingen ontbrak, bleek nu geen probleem op te leveren. In de tweede helft bleef Fides Pacta aan de goede kant van de score. Tot 6-9 had Fi des de wedstrijd in handen. Een eindsprint van Geldrop bleek echter niet afgeweerd te kunnen worden. Geldrop liep in tot 9-9, en sleepte zo toch nog een on verwacht punt uit dit treffen. Doelpunten van Fides Pacta: Ni co Pikaar 2x, Daan Carree, Dik Onderwater 3x, Wim Piket, Hen nie Piket en Yvonne Neuteboom. Zuiderkwartier-TOP 6-5 (3-4) - Zuiderkwartier is er in geslaagd de belangrijke streekderby tegen TOP winnend af te sluiten, daar mee voorkomend dat TOP op de ranglijst te ver zou weglopen. Nu staan beide ploegen weer in pun ten gelijk met Het Zuiden als eni ge koploper. Zuiderkwartier en TOP speelden in de Universi teitshal een matige wedstrijd, maar de spanning vergoedde veel. Door Toos van Dam en Eric van Lunteren kwamen de geelblauwen op 2-0, maar omdat het tweede aanvalsvak van de Leidenaars niet tot scoren kwam, kreeg TOP tijd en kansen genoeg om gelijk te komen. De Sassen- heimers bezaten bij rust zelfs een 3^4 voorsprong. Na de rust kwam Zuiderkwartier weer goed uit de startblokken. Via 4-4 (Dirk Jan de Kreek) kwam de ploeg van coach Wim AMSTERDAM - Het lesgeld, dat Menken/Leiden Lions zaterdag avond voor het 3x20 minuten du rende onderricht in snel en effi ciënt ijshockey aan De Bisschop/ Amsterdam verschuldigd was had aanzienlijk hoger kunnen uitvallen. Met de 7-0, die de Amsterdammers op de college-afrekening plaat sten, kwam Leiden Lions er on gemeen genadig van af, nu het klasseverschil tussen 'leermees ter' en 'leerling' zo onmetelijk groot was. Op werkelijk alle onderdelen van het spel waren de hoofdstedelijke ijshockeyers verre superieur aan hun Leidse tegenstrevers, in zo danige mate zelfs dat de Paul Domm-formatie bij tijd en wijle compleet werd 'gedold'. Het in de nationale bekerstrijd als tweede geëindigde team - Hee renveen had zich vrijdag via een 6-3 zege op Nijmegen al van de bokaal verzekerd - verkeerde za terdagavond in een te grootmoe dige stemming om Leiden Lions er met de roede van Langs te ge ven, zodat de Ton Menkenhalbe- woners 'de zevenklapper' in feite als een Sinterklaassurprise mochten begroeten. Metselaar op 5-4 door een doel punt van Joep van Dam. In de spannende slotfase kwam TOP eerst nog gelijk 5-5. Carla Akse besliste toen de wedstrijd in het voordeel van de Leidenaars: 6-5. Sassenheimse doelpunten van: Ineke en Ilse Westerbeek, Bert Staal, Dirk Meijer en Jan Sim- melink. WION-Pernix 9-7 (3-2) - In de spekgladde Ommoordhal te Rot terdam heeft Pernix een onver wachte nederlaag moeten incas seren. Eén van de oorzaken was de schotloosheid van het eerste aanvalsvak in de eerste helft. De rust ging in met een 3-2 achter stand. Na de rust kwam Pernix duidelijk beter voor de dag. De achterstand werd omgezet in een 4-6 voorsprong, maar de wi- themden zagen geen kans om de wedstrijd definitief in hun voor deel te beslissen. In plaats van 4-7 werd het nu 8-6. Voor Pernix was toen de tijd te kort om de wed strijd nog een andere wending te geven 9-7. Doelpunten: Peter Kuipers 2x, Kees v.d. Kraan 2x, Kees Hortensius, Liesbeth Bro- kaar en Kees Brokaar. Kinderdijk-Ons Eiland 10-11 (4-5) - Een goed draaiend Ons Eiland heeft de in de beginfase opgelo pen achterstand 3-0 goed weten te verwerken. Patrick Verra 2x, Julia Arnoldus 2x en Wim Nijen- huis bogen de achterstand om in een 4-5 voorsprong bij rust. In de tweede helft liep Ons Eiland uit tot 4-7. Kinderdijk kwam wel dichterbij maar de ploeg van Piet Weerheim behield de greep op de wedstrijd. Tot 7-11 was er geen vuiltje aan de lucht. Een sterke eindsprint van Kinderdijk deed Ons Eiland nog wankelen. Maar bij 10-11 floot de goed leidende scheidsrechter af. Overige doel punten: Yvonne v.d. Steen 2x, Piet Beekman, Rob Hasselbach en nogmaals Wim Nijenhuis en Julia Arnoldus. DES-Fluks 8-6 (4-1) - In een slecht gespeelde wedstrijd heeft Fluks beide punten in Delft moeten la ten. Het slechte schot van de Noord wij kers in de eerste helft verschafte DES de mogelijkheid om tot 4-1 uit te lopen. In de tweede helft haalde Fluks nog wel tot 4-3 op, maar via 6-3 en 7-4 bleef DES aan de positieve zijde van de score. Eindstand: 8-6. Doelpunten van: Jan Verloop 2x, Tineke Verloop, Corrie v.d. Hoek, Kees Imthorn en Peter v.d. Berg. Leiden Lions kreeg met die 'krap uitgevallen nederlaag de belo ning voor de ontroerende ijver, waarmee die equipe de lessen van Amsterdam volgde. De problemen, die de volgelingen van bondscoach Hans Westberg de Leidenaars voorschotelden mochten voor die laatsten welis waar van een te ingewikkelde constructie zijn, gezegd moet evenwel worden dat de 'blauw- witten' ook na de snel opgelopen 4-0 achterstand (goals van Guus Bakker, Ruud Koekkoek, Keith Linning en Corkie de Graauw) bleven doorploeteren voor een beter resultaat. Crescendo-Het Zuiden 13-15 (4-8) - Ondanks het verlies boekte Crescendo een goed resultaat te gen het vorig jaar nog in de Over gangsklasse uitkomende Het Zuiden. In de tweede helft, die met een 4-8 achterstand was in gegaan, zag Crescendo tot het eind dicht bij Het Zuiden te blij ven. Pas in de laatste minuut werd de wedstrijd beslist. Voor Crescendo scoorden: Joke Geijer 3x, Piet l'Amie 4x, Louis Kok 2x, Juist daarom was het zo misplaatst dat speler/coach Paul Domm zijn teammaten geregeld de Zwarte Piet toeschoof. Dit temeer, omdat de aanvalscomposities, die de Amsterdammers uit hun zak grabbelden ook Domm vet boven de mijter gingen. Leiden Lions kon zaterdagavond eenvoudig niet beter, was nu eenmaal niet opgewassen tegen de tweemaal per dag trainende thuisclub. Waar bij de Lions het opportunisme tot kunst verhe ven móét worden, speelden de Amsterdammers de puck voort durend rond. 'Schaakten' die LEIDEN -Het bestuur van Menken Leiden Lions stelt momenteel naarstig pogingen in het werk om de voormalige speler/coach Jean Martin als verdediger naar Lei den terug te halenHoewel Mart in als bedrijfsleider van de Roosen- daalse kunstijsbaan druk bezet is, staat hij in principe niet on welwillend tegenover een terug keer naar Leiden. Bestuurslid Ton Menken: Hij is met ingang van 1 januari weerspeel- Wilfred Cornelisse 2x, Ria Baak en John Huigsloot. Dubbel Zes-Fiks 4-11 (2-9) - Een regelmatige overwinning van Fiks op koploper Dubbel Zes, dat kennelijk zo teleurgesteld was dat met nog vijf minuten te spe len kwaad het speelveld verliet. Voor Fiks scoorden: Dirk Jan El- zenga 4x, Robert v d Kraan 5x, Herma Tobé en Aad Kretsch. GERT GRESSIE spelers het speelobject als het ware in de richting van de goed keepende Ed Nienhuis. Met name het vierde doelpunt was het produkt van een eminent staaltje denkwerk, ontsproten uit de brein van Corkie de Graauw. Met een messcherpe pass door kliefde hij het Leidse defensie- bolwerk, als gold het een stuk borstplaat, vond in Ejay Queen en Francis Dobbelaar twee ideale tussenstations, waarna hij zijn werkstuk hoogstpersoonlijk met een achteloos tikje voltooide. Het enïge denkwerk, dat de Leiden Lions in de eerste periode tegen- gerechtigd. In feite is hij nog al tijd lid van onze club. Vanwege een schorsing mag hij echter tot die datum niet spelen. We gaan deze week met Martin rond de ta fel zitten". Leiden Lions zal overigens op 7 ja nuari een vriendschappelijke ontmoeting spelen tegen het Tsje chische Kladno.dat in dat land in de hoogste divisie uitkomt. LEIDEN - De vertegenwoordig sters van de regio Leiden in de landelijke eerste klasse, Forehol te zal alle zeilen moeten bijzetten om in deze competitie het hoofd boven water te houden. Gisteren bleef de Voorhoutse formatie in Winterswijk weer aan de ver keerde kant van de score. WWV toonde zich nu met 9-7 sterker dan de pupillen van trainer Wim Geerlings. Hij moet nog altijd Hannie Boskamp, altijd goed voor tenminste twee treffers per wedstrijd, missen. In de tweede klasse kwam HVS, voor deskundigen de opvolgster van Foreholte in de eerste klasse, tegen een keihard BDC niet ver der dan 11-11. Met de rust was de stand ook gelijk (5-5). Oase ging in de derde klasse met 8-11 onderuit tegen Hermes. Met de rust stond de Haagse koploop- ster maar een puntje voor, 6-5. Het was voor Oase overigens een nederlaag met ere, want Helma van der Geest cs. schotelden de DAMMEN - De damvereniging IJmuiden is zaterdag kampioen van Nederland geworden. Dank zij een 9-11 overwinning op RDG behaalde IJmuiden de titel. RDG had aan een 10-10 gelijkspel ge noeg, om zelf kampioen te wor den. over al dat geweld had kunnen stellen was een schot van Harrie Wielheesen (voorbereidend werk van Erwin van Diermen en Frank Dobbelaar), dat voorlangs ging. Voor de rest was voor Leiden de koek op, dicteerde Amsterdam ook in de tweede en derde perio de het spelbeeld volledig. Met name Ejay Queen, Corkie de Graauw en Dave Smith strooiden daarbij, alsof het om pepernoeten ging, kwistig smulpasses in het rond. Rendement leverde al die dienende arbeid vooralsnog miet op, omdat vooral Keith Linning tot tweemaal toe de vereiste con centratie bij de afwerking niet wist op te brengen.Waarna de fender Guus Bakker (tiende mi nuut tweede periode eraan te pas moest komen om met één man meer (Mathewson zat op de straf bank) zijn ploeg op 5/0 te bren gen. Eerst in de slotfase verhoogden Chuck Huizinga en Tjakko de Vos het 'leergeld' voor Leiden Lions tot 7-0. Een alleszins draaglijke rekening, die door de even vriendelijke als superieure hoofdstedelingen bewust zo laag leek te zijn gehouden. Vandaar dat de Leiden Lions-acteurs hun 'bisschoppelijke makkers' na af loop zonder wild geraas bedank ten voor de les GERARD VAN PUTTEN vele kijkers een pittige, goede wedstrijd voor en dwongen Her mes tot een uiterste krachtin spanning. Northa werd door de reserves van Quintus met 11-9 teruggewezen, ruststand 4-6. Na de hervatting wist Northa de achterstand om te buigen in een 8-6 voorsprong, maar terwijl Northa vroeger ge vreesd was voor de eindsprint, is de formatie van trainer Carel Ca- ron nu juist kwetsbaar in de slot fase. De heren van Sanocel/Sa- turnus blijven winnen en dat is voor de leider in de eerste klasse van de afdeling (Rijnstreek uit Alphen), bepaald geen gerust stellende gedachte. Plezierig is dat de handbalheren in de regio Leiden zich flink beginnen te roeren. Het is lang geleden dat ploegen uit de Leidse regio de dienst uit maakten in de eerste klasse. Gis teren hielden de roodwitten, be kwaam gecoached door Hans Kagie, met 23-17 de oude glorie van Hellas gedecideerd achter zich. In de tweede klasse kon HW70 met 16-13 net overeind blijven tegen het Noordwijkse MSV, dat zonder wisselspelers binnen de lijnen kwam. Bij MSV was doelman Chries Haasnoot de absolute uitblinker. Bij HW70 werd Jan Lamboo gemist. De he ren van Oase hadden in de derde klasse geen problemen met Velo 3, rust 9-4, eindstand 17-6. Anton van Noort (6 treffers) en Kees Wassenaar (5 treffers) waren bij Oase de toonaangevende figuren. Foreholte verdedigde tegen WW onzeker en kon in de aanval geen tempo ontwikkelen. In elk geval niet voldoende om de Winters- wijkse defensie onder druk te houden. Toch leek er in deze wedstrijd tenminste nog een puntje voor Foreholte haalbaar Na een Winterswijkse explosie - van 3-2 werd het 6-2 - mocht Nel Geerlings voor Foreholte drie maal vanaf de zeven meter probe ren raak te schieten, 5-6. Een aangeslagen WWV kon de voor sprong nog wel handhaven, maar dat ging met veel pijn en moeite. Coach Wim Geerlings gokte toen volkomen terecht op "alles" met een persoonlijke dekking. De moed werd niet beloond, WWV liep uit naar 9-7. De heren van Sanocel/Saturnus behoefden te gen het geroutineerde Hellas 3 geen moment tegen een achter stand aan te kijken. De rust ging in met een 9-5 voorsprong. Na de hervatting kwam Hellas terug tot 11-10, maar de Hagenaars moes ten toen de tol van hun inspan ning betalen: 23-17. De gehele roodwitte garde scoorde in deze wedstrijd, met als topscorers An ton Klok en Peter Waalwijk, bei den 6 maal,, en Henk Verwey, 4 maaj. FRANK BONTE

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 13