Hockeyploeg van Leiden 'vecht' tevergeefs: 2-3 s a Volleybalteams Leython winnen van NOVO Tactische opstelling LDG slaagt niet Avanti heeft weer kansje op herfsttitel Hattem bezorgt Leiden frustaties Uitstekende prestatie van Roomburg bij AMHC Heren van Gemini kansloos tegen Valkenberg!M SPORT LEIDEN - Als eerste ploeg in drie jaar wist Roomburg gis teren het Randwijckse AMHC op eigen veld te ver slaan: 0-1. Het damesteam van die club moest, ondanks beter veldspel, toestaan dat Cartouche een puntcndeling forceerde (1-1). De dames van Forescate en Leiden ten slotte waren hun tegenstan ders in het veld weliswaar de baas, de eindstanden toon den dit niet. Forescate ver loor met 0-2 van Laren, en Leiden ging met dezelfde cij fers ten onder tegen Zand- voort. AMHC-ROOMBURG 0-1 - Dat bij rust de stand nog dubbel blank was, had Roomburg met name te danken aan zijn doelman Ino Leyen, die me nigmaal het vuile werk voor zijn ploeggenoten moest op knappen. In de eerste helft kon Roomburg nog niet die offensieve kracht opbren gen, die het de tweede speel periode zou tonen. Toen werden de Randwijckers onder Lcidse druk gezet, wat slechts in één doelpunt re sulteerde. Kees Wendt door Hans van Eckdom met een diepe bal aangespeeld, be zorgde AMHC het onwenni ge gevoel, op eigen veld ver slagen te zijn. ZANDVOORT-LEIDEN 2-0 - Een voortdurend sterker Leiden is er ondanks alles niet in geslaagd koploper Zandvoort van zich af te houden. De Leidse dames za gen al vroeg een wegens shoot toegekende strafpush via de leggards van Marian Terborgh in de touwen gaan: 1-0. Ook na de hervatting had de staartploeg het betere van het spel, maar het nodige geluk ontbrak. Een treffer van Charlotte Bouvé werd afgekeurd omdat van buiten de cirkel was geschoten en een rake strafcorner van Jet Kei moest wegens foutief stoppen worden afgefloten. Ironisch genoeg scoorde Jet Kei enkele ogenblikken later alsnog, toen een Zandvoort- se inzet via haar stick in het Leidse doel belandde (2-0). LAREN-FORESCATE 2-0 - Met hun uitstekende tegen spel hadden de dames van Forescate een gelijk spel verdiend. Het mocht niet zo zijn. Nadat Laren enkele ogenblikken eerder de paal had getroffen, scoorde de ploeg tien minuten voor rust toch nog: 1-0. Met name in de tweede helft bleek dat Fo rescate niet zo goed "op schot" was. Enkele reële mo gelijkheden om gelijk te ko men gingen aan de Voor- schotensen voorbij, die één maal uit een strafcorner on gelukkig de paal troffen. Toen de Forescate-achter- hoede het zonder Els de Bu- vry moest gaan stellen, die met een blessure naar de kant moest, was de organisa tie te zwak geworden om La ren verder te kunnen weer staan: 2-0. CARTOUCHE-ROOMBURG 1-1 - Unaniem kwam Room burg na afloop tot de conclu sie dat het had moeten win nen. Maar het na 15 minuten gevallen doelpunt van Car touche bleek de ploeg al te veel. Enkele fraaie kansen om gelijk te komen gingen door onzorgvuldigheid van de Leidsen verloren. Laat in de tweede helft bracht Mau reen Meyer Roomburg toch nog langszij: 1-1. LEIDEN - LMHC heeft letterlijk gevochten in de eindfase van de wedstrijd tegen Hattem. Maar zelfs het op initiatief van Frits Verhey ontstane handgemeen kon niets meer aan de ongelukkige 3-2 achterstand veranderen. Wel werd er een hoop frustratie mee afgereageerd die Hattem de tegenstander had bezorgd Soms leek het erop alsof de "oude rot" in de hoofdklasse, Hattem, het verbeten strijdende Leiden niet helemaal serieus nam. Groot was de vreugde bij LMHC toen in de 15de minuut Hendrik Quirijns een overigens niet erg sterke strafcorner naar de Hattemse plank wist te sturen; 1-0. Lang heeft de ploeg niet van zijn voor sprong kunnen genieten, want het antwoord kwam nog diezelf de minuut. Hattem aanvoerder Patty Mundt scoorde, beduidend overtuigender dan Quirijns dat enkele seconden eerder had ge daan, uit een korte corner de ge lijkmaker. (1-1). Hattem liet het daar voorlopig bij, wat Leiden de kans bood om aanvallend spel te spelen. Zonder veel gevaar voor Hattem overi gens, want de Leidenaars be schikken niet over een spelver deler die behalve de nodige stuwkracht, ook de spreiding van het spel kan verzorgen. Met na genoeg alle aanvallen over rechts waren de Leidse acties door hun eenzijdigheid voorspelbaar ge worden voor de Hattemse ach terhoede, die zich desondanks niet kon veroorloven de aandacht te laten verslappen. Maar Hattem wekte niet de indruk voluit te spelen. Met een inciden tele uitval werd de Leidse ach terhoede opgeschrikt, zoals toen Remco Vogelzang achtereenvol gens De Regt en Quirijns uit speelde, maar te ver naast het doel was gekomen om gevaarlijk te worden. Kort voor de rust werd het gebeu ren op het veld weer even aan trekkelijk toen tweemaal het geel de hoogte in ging. Eerst voor de Hattemer van Anken die Jeroen Leenen wat te fors opzij zette; twee minuten later voor Leenen zelf die zich naar het oordeel van de scheidsrechter schuldig maakte aan spelbederf door het nemen van een vrije slag te ver hinderen. Leenen plaatste in het voorbijgaan zijn stick tegen de bal omdat hem niet de tijd was geboden om van de plaats van overtreding weg te lopen. Het geel was ook daarom verwonder lijk omdat er niet eerst "groen" aan vooraf was gegaan. Geïnspireerd Zoals gebruikelijk haalde Leiden na rust nog meer uit de kast. Hier toe geïnspireerd door een doel punt (in de derde minuut) van Frans Hiel, die na het trio Qui rijns, Wentrup en Verhey te heb ben ingepakt, Hattem op 2-1 tilde Inzet alleen bleek voor Leiden echter niet voldoende. De ploeg bleef het zoeken in individuele acties die door het zware veld onmogelijk eisen stelden aan de techniek van de spelers. In de 20ste minuut kreeg men ech ter loon naar werken. Frits ver hey winst ondanks de fysieke te genstand van enKele Hattem spelers tot doelman van Lint door te dringen, en deze vervolgens eenvoudig te omspelen. (2-2). Hattem spande daarna zich weer even optimaal in en wéér ontnam de ploeg Leiden binnen de mi nuut de vreugde Pierre-Paul Frits Verhey scoort ondanks Derckx toonde op zijn beurt so listische aspiraties en bracht Hat tem vallend weer voor: 3-2. De teleurstelling na de twee snelle antwoorden van Hattem op de even zovele zuur verdiende Leid se doelpunten, die in LMHC het heilige vuur deed ontvlammen De Leidenaars drukten met man en macht op de Hattemse verde diging die echter "ervaring" ge noeg had om zich daartegen te verzetten. Het aantal overtredin- Erik Pierik (r) 2-2 gen dat beide clubs reeds op hun conto hadden staan werd met een aantal zeer geraffineerde ob structies uitgebreid. Het was in die sfeer dan ook terecht dat Frits Verhey boos werd op Patty Mundt en aanstalten maak te om hem te lijf te gaan. Toen Chris Fontijn na een harde in greep van. een Hattemse verdedi ger zijn stick moest loslaten pak te Mundt het hout onmiddellijk op en wierp het enkele meters buiten de lijnen. Datgene wat Verhey daarop ter verdediging van zijn ploeggenoot Fontijn aanvoerde werd prompt met geel beloond. Ook de wissel Ruurd de Jong, voor Jeroen Leenen, door Grippeling op aandringen van aanvoerder van Hen van Veen aangebracht, bracht Leiaen niet het gelijke spel waarop de ploeg wellicht recht had. ROLPH PAGANO LEIDEN - Avanti heeft een Tempo Team zonder Nico van Slobbe met 6-4 verslagen. Een logische zege wanneer wordt herdacht dat Ronald Rijsdorp voor Tempo Team onbespeelbaar was en in valler Karei Deken voor Louwers en Vriesekoop een "makkie" was. Avanti kon zich zelfs verlies in het dubbel permitteren en ook de wat teruglopende prestatie- curve van Bettine Vriesekoop be rokkende geen schade want Theo Louwers hield René Heyne met 21-19 eronder. Resultaat is dat Avanti weer een theoretische kans heeft op de herfsttitel die T.T. echter (wanneer van Slobbe weer present is) toch wel zal bin nenhalen. Docos was kansloos tegen het Hoo- ge Huys: 1-9. Twee zaken vielen op, de winst van Ed v.d. Berg op Kenyon en het goede verweer van Sjaak den Elzen (18-21,22-24) tegen Bert Schoofs. Rob v.d. Zeeuw ging uitgerekend in het treffen met Phoenix drie keer de mist in, daarmee Scylla een degradatie-zorgen houdend. Want niet met de "geplande" 6-4 winst maar met een teleurstel lende puntendeling keerde Scylla terug uit Delft. Van Zoelen en Regeer treft geen blaam. An ton van Zoelen combineerde klasse met zelfvertrouwen en is niet in gevaar geweest. Rob Re geer was na een paar weken af wezigheid erg gretig en tikte van Bemmelen en Platenburg van ta fel. Degradatie van team één eventuele promotie van team drie onmoge lijk. En die promotie heeft Scylla 3 nu het Trias met 8-2 klopte in eigen hand. De invallers Patrick Swier en Theo Bakker plakten op de koploper heel simpel het pre dikant "veel geschreeuw maar weinig wol" op. Het dubbel ging verloren en Johan Wessels liet alleen de hardste schreeuwer De Boer voor. Plat Scylla 2 walste Swift met 10-0 plat omdat van Gennip, van Veen en v.d. Zeeuw dit keer niet voor el kaar wensten onder te doen. Mizu is in moeilijkheden na de 8-2 de ceptie bij Wibats. Een terechte nederlaag omdat het Mizu-trio niet genoeg gemotiveerd was om een aantal nederlagen te ontlo pen. Mizu 2 is gedegradeerd na het 6-4 verlies tegen Scyllla 5 bij wie Jaap Azier zic-h twee keer een goed invaller toonde. Avanti 2 wordt geen kampioen. Dat is na de remise met Molenaar wel ze ker. P LEIDEN - In de volleybalcompetitie troffen de heren van Gemini K het met de arbitrage. Ondanks het feit dat Gemini/K door de leidsman vaak bevoordeeld werd, verloor men van Valkenberg/M. Deze ploeg had dermate veel lengte, dat er voor Gemini/K geen doorkomen, aan was. Een aanval van Leython, ingezet door Alie Oudshoorn. Het blok van NOVO is niet afdoende. Tot overmaat van ramp viel in de eerste set ook nog spelverdeler Nico Klein uit, hetgeen de setup's niet ten goede kwam. Met 10-15, 15-12,10-15 en 7-15 nam Valken berg de volle winst mee naar Am stelveen. Gemini/K 2 en Cito speelden een goede partij volley bal. Zowel in de eerste als tweede set verloor Gem/K op het nipper tje: 14-16 en 13—15. Vervolgens won Gem/K de derde set met 15-12, maar door onnauwkeurig heid in de aanvalsopzet verloor Gem/K toch de laatste set: 11-15 Donar verloor tegen het laagge klasseerde UVC in Utrecht no deloos met 3-1. De aanval bij Do- nar liep wel goed, maar de smas hers sloegen te veel uit. Hierdoor konden de Utrechters vrij simpel via 15-12, 13-15, 15-16 en 15-11 zegevieren. Bij de dames in de eerste divisie verloor Gemini/K van SW. Er werd zwak verdedigd, matig ge- passed en ook de set-up was te wisselend van kwaliteit. Wel werd de eerste set gewonnen (12-15). Daarna liep het gewoon niet meer en met 17-15, 15-7 en 15-13 werd het 3-1 voor SVV. Leyton-NOVO, een derby die altijd veel publiek trekt, was ook nu het aankijken ten volle waard. In Noordwijk kwam Leython het eerst tot vloeiende aanvallen, die twee setzeges (7-15. 14-16), ople verden. Maar NOVO, gesteund door de aanhang, kwam terug- 15-8. In de vierde set stelde Ley thon echter definitief orde op za ken en met de aanvallend uit blinkende Marian Bloemzaad werd het 7-15 voor Leython. Gem/K had het erg moeilijk in Den Haag bij Tromp/M. De al wat ou dere Tromp-ploeg scoorde veel met slimme prikballen, terwijl ook de "floater-serve" een te sterk wapen was voor de Voor- schotense dames. Gem/K leed dan ook een verdiende 3-1 ne derlaag (15-6, 15-11,7-15 en 15-1). In de promotieklasse heren werd er eveneens een NOVO 1-Leython derby gespeeld en ook hier won Leython. In een klein uur werd de versterkte NOVO-ploeg kansloos naar een 0-3 nederlaag gespeeld. Aan NOVO zijde was het spelverdelen zwak, terwijl aan Leythonzijde de aanvallende Frits Jans een sterke partij speel de. Setstanden: 5—15, 11-15 en 7-15. De grote verrassing in de LEIDEN - In de Eerste klasse B van de landelijke damcompetitie heeft het Groningse Houdt Stand alleen de leiding genomen door te winnen van het Leidse Dam Ge nootschap. DC Assen, dat tot de zevende ronde de leiding met Houdt Stand deelde, staat nu op de derde plaats met twee punten achterstand. DC Assen verloor met grote cijfers van Ons Genoe gen (Utrecht), dat nu de tweede plaats ingenomen heeft, met slechts één punt achterstand op Houdt Stand. Met nog twee ronden voor de boeg houdt dit in, dat de strijd om het kampioenschap tussen deze drie ploegen zal gaan. Houdt Stand heeft daarbij duidelijk de betere kansen, aangezien alleen nog te gen de zwakkere teams moet worden gespeeld: DC Bussum en DC Heemstede. Ons Genoegen speelt nog tegen Roxy Dual II en LDG, terwijl DC Assen Constant en DC Uithoorn nog nog krijgt te bekampen. In de degradatiezone is een ver schuiving opgetreden ten gunste van het Rotterdamse Constant, dat met 9-11 wist te winnen van mede-degradatiekandidaat RD II. Constant en LDG staan nu op een gedeelde één na laatste plaats. LDG heeft daarbij het voordeel dat het een aanmerke lijk beter bordgemiddelde heeft. RD II staat op de laatste plaats en voor de Groningers lijkt het doek al gevallen te zijn. In de wedstrijd tegen Houdt Stand hadden de Leidenaars gekozen voor een tactische opstelling. De zwakkere spelers namen aan de bovenste borden plaats, terwijl de sterkeren wat lager plaats na men. Deze tactiek slaagde bijna. De LDG'ers misten op het nip pertje de overwinning. Wanneer Fred Ong een (zeer moeilijk) eindspel niet in remise had laten eindigen en Heemskerk in ge lijkwaardige stelling de partij niet cadeau had gegeven dan hadden de Leidenaars met 11-9 deze match gewonnen. Nu verlo ren ze met 9-11. Gedetailleerde uitslag: 1. Wim Heemskerk - J. Stokkel 0-2, 2. Evert Bronstring - N. Hofman 2-0, 3. Sam van der Kwartel - S. Buurke 0-2,4. Fred Ong - B. Key- zer 1-1, 5. André van der Kwartel - H. Kolk 2-0, 6. Hein van Winkel - H. Lammerts 2-0, 7. Henk de Koning - H. de Koning 1-1, 8. Wim Kleyn - B. Begeman 0-2, 9. Peter Bronstring - W. Verhagen 0-2, 10. J. Zaalberg (res) - P. De- hem 1-1, totaal 9-11. JOOP BURGERHOUT promotieklasse heren was onge twijfeld het 3-0 verlies, dat kop loper NOVO 2 leed tegen DOS De Schoonhovense ploeg was in verdedigend opzicht erg fel en kwam zelf tot goed aanvalsspel Toen daarna de arbitrage op een bepaald moment ook nog blun derde in het nadeel van NOVO waardoor men mentaal aangesla gen raakte, was het snel gebeurd met NOVO, dat zelfs niet het ge noegen smaakte ook maar één set binnen te halen (3-0). Doordat ook LUSV kansloos ver loor, zijn de ploegen aan de top weer dichter bij elkaar gekomen LUSV startte in Waddinxveen redelijk tegen Be Fair (14-16), maar daarna ging het snel berg afwaarts met de studenten. Mede door een zwakke mentale instel ling bij de Leidse spelers kon Be Fair gemakkelijk winnen (15-12 15-10 en 15-3). Bij de dames ook verlies voor LUSV, dat in DAC een tegen stander had, die aanmerkelijk frisser en actiever voor de dag kwam. Bij LUSV werd wel hard gewerkt, maar er kwam niets uit. Met 7-15, 11-15 en 8-15 was de winst voor DAC. Leython 2 speelde tegen koploper Tornade 2 een knappe partij. Het verloor de eerste set 6-15, maar met 15-13 was de stand weer ge lijk. Daarna was de beurt aan Tornado (1-15), maar met 15-7 werd het 2-2. De laatste set ging gelijk op tot 11-11 maar daarna drukte Tornado zij het wat ge lukkig door naar 11-15. Leython 3 hoopte tegen VOY op de volle winst, maar dat pakte ge heel anders uit. Geen der dames had de normale vorm, hetgeen resulteerde in een 15-10,15-10 en 15-6 nederlaag. Zowel in de eer ste als tweede set had men nog een 8-10 voorsprong, maar daar na stokte het ritme en besliste VOY de partij. Gem/K blijft winnen. Nu werd Thor met een 3-0 nederlaag ge confronteerd. Vooral de sterke serve stond garant voor uiteinde lijke zege, 15-6, 15-8 en 15-7). Dames Dat Scylla bij de dames een goede middenmoter is maar te wissel vallig voor het bezetten van de koppositie, maakte Amsterdam met 7-3 duidelijk. Nora Bakker ontbreekt af en toe (invalster Zoetemelk incasseerde een nul) en Stephine van Gennip krijgt van trainer-coach Theo Bakker voorlopig nog de-vrije hand zich technisch te ontwikkelen. Daar entegen mag Sandra de Kruiff gezien haar positie niet meer ver liezen. Tot nu toe gebeurde dat niet en ook het Amsterdam-trio kon daar niets aan veranderen. Avanti blijft in moeilijkheden na de 6-4 nederlaag bij Tanaka. Degra deren hoeft niet maar als het ge beurt zou dat vooral sneu zijn voor Brigitte Kooter, die aan een prima seizoen bezig is en ook nu weer drie keer scoorde. Geluk is met Blauw Zwart DEN HAAG - Dank zij een moei zame 0-1 overwinning op het Haagse HW, blijft Blauw Zwart meedraaien in de top van de tweede klasse. Pas drie minuten voor tijd kwam die zege tot stand. Na een scherpe voorzet van Ren van der Ham werd de opkomen de Pieter Donath door de HW- ausputzer Peter Entrop naar be neden getrokken. De uitstekend leidende scheids rechter Van der Berg gaf terecht een strafschop, die door Ben Conradi werd benut. Daarmee kreeg Blauw Zwart eigenlijk iets teveel van het goede. Een gelijk spel had de verhoudingen mis schien iets beter weergegeven. Het eerste kwartier was in elk geval wel duidelijk voor Blauw Zwart. Schoten van Donath en Ren van der Ham gingen echter over of naast. HW moest het in die fase voornamelijk van de counter hebben. Kansen kwamen er voor Dick Peshar en Rob Vermeulen, die alleen voor doelman Pieterse miste. De Hagenaars kwamen in de twee de helft erg sterk uit de startblokken. Mare van Loenen en Frank Bijloos sprongen echter onzorgvuldig met de kansen om. Na twintig minuten nam Blauw Zwart weer het heft in handen. De Wassenaarse ploeg moest ech ter tot vlak voor tij d wachten voor dat overwicht in een doelpunt ge stalte kreeg.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 18