'Emancipatie niet alleen vrouwenzaak' „Scheel was lid van de NSDAP" Zuiver Scheerwol Pure Mew Wool o Pure Laine Vierge Reine Schur-Wolle Scheerwol ,ny New Wool 3 Laine Vierge o Schur-Woiie M 40V. Polyester Dressuur bij LRJ Waddinxveen: plan voor „binnen tennis KERSTVERZILVERING KIÜkdiijfNOU In een kostuum van zuiver scheerwol komt u dit etiket tegen: En dit in bijvoorbeeld een broek van 60% scheerwol en 40%polyester: Als een kostuum, rok of broek of mantel gemaakt is van zuiver scheerwol (=100% scheerwol), dan ziet u een getekend knotje op het innaai-etiket. Daarbij staat ook altijd de tekst: zuiver scheerwol. Dat kan gewoon niet missen. Soms wordt scheerwol gemengd met iets anders, Dijv. katoen, nylon of polyester. Zo'n combinatie kunt u aantreffen in bijvoorbeeld sokken, kinderkleertjes, overhemden en meubelstoffen. Het zgn. Wolblendmerk geeft u dan de zekerheia' dat er minstens 55% scheerwol in zit. Op het innaai- etiket staat de samenstelling precies omschreven. U kunt dus steeds gemakkelijk aflezen wat u in handen heeft, Ln dat is natuurlijk uw volste recht. Voor méér informatie over Wol en de Wolmerkjes kunt u een brochure aanvragen bij het Internationaal Wol Secretariaat, Laan van Kronenburg 14, Amstelveen. Let op het innaai-etiket! UTRECHT (ANP) - "Emancipatie is geen zaak van vrou wen alleen. Dat heeft uw vereniging al tien jaar aange toond. Willen vrouwen gelijke kansen krijgen in de maat schappij en willen mannen zich gelijke rechten verwer ven op het gebied dat tot nu toe bijna alleen aan vrouwen was voorbehouden, dan moeten beide sexen werken aan de daarvoor noodzakelijke veranderingen". Dat zei staatssecretaris mevrouw Kraaijeveld-wouters van CRM, belast met emancipatiezaken, za terdag in Utrecht op de manifes tatie van man, vrouw, maat schappij (MVM) ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van deze actiegroep. De staatssecretaris toonde ver trouwen in de gunstige ontwik keling van de herverdeling van de rechten van man en vrouw al voegde zijn eraan toe dat er nog talrijke hindernissen te nemen zijn. PARACHUTIST VERONGELUKT TEUGE (ANP) - Een 48-jarige man uit Arnhem is gistermiddag tij dens het parachutespringen op het vliegveld Teuge verongelukt. De man, een ervaren springer, sprong van een hoogte van onge veer 2700 meter. Een onderzoek van de Rijks Luchtvaartdienst heeft uitgewezen dat de parachu te in orde was. Waarom het val scherm desondanks niet open ging, is vooralsnog een raadsel, aldus directeur G.J. Burgers van het vliegveld Teuge. Mogelijk is dat de parachutist tijdens zijn vrije val onwel geworden is. Ook mogelijk is dat zijn hoogtemeter niet goed heeft gewerkt, aldus de heer Burgers. Na het ongeval is alle vliegverkeer op Teuge ge stopt en heeft de heer Burgers het vliegveld gesloten. PAARDENSPORT - Speedy Voli- ta is gisteren bij de Grote Prijs van de stad Gelsenkirchen, een draverij over 1600 meter, als tweede geëindigd. Het Zweedse paard Pershing werd eerste. Speedy Volita verdiende voor zijn eigenaar ruim 23.000 gulden. Volgens de staatssecretaris wil de regering rolbeperkingen voor mannen en vrouwen doorbreken, terwijl zij er ook naar streeft dat achterstanden van vrouwen op het gebied van rechten, onder wijsniveau en persoonlijke le venssfeer worden ingehaald. Naar haar mening moeten die doel stellingen steeds in de gaten worden gehouden, wanneer er wordt gesproken over de herver deling van bezigheden. "Daaron der versta ik de betaalde arbeid buitenshuis, de onbetaalde ar beid binnenshuis en de diverse onbetaalde maatschappelijke ac tiviteiten", zei zij. Niet alleen vrouwen maar de laatste tijd ook steeds meer mannen ge ven er blijk van deeltijdarbeid te willen verrichten, om zodoende een groter aandeel te kunnen hebben in het gebeuren thuis, al dus de staatssecretaris. 'Steeds meer mensen praten en denken erover en kiezen voor deeltijdarbeid. Indien de bevor dering van deeltijdarbeid wordt gekozen als "tussenstap" op weg naar de verkorting van de ar beidsdag, meen ik dat wij heel voorzichtig te werk moeten gaan, wil ons einddoel inderdaad be reikbaar zijn. We moeten er voor al voor waken dat die deeltijdar beid geen tweede-rangs-werk wordt", zei de staatssecretaris. Hotelgast verdacht ROTTERDAM (ANP) - De politie in Rotterdam heeft gisteren de 22-jarige M.P. J. uit de Britse stad Reading aangehouden. Hij was een van de gasten in het hotel 'Commerce" in Rotterdam, waar vrijdagavond brand uitbrak. De man wordt ervan verdacht dat hij het vuur heeft aangestoken. De cabaretier Jos Brink heeft in het afgelopen weekeinde na een voorstelling in het Cultureel Centrum in Amstelveen het eer ste exemplaar van zijn lp 'Le ven kan je leren' ontvangen. De lp werd hem overhandigd door Toon Hermans, die de voorstel ling had bijgewoond. WASSENAAR - Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de Wassenaarse manege Sant horst werden gisteren door de Leidse Rij-en Jachtclub NBVR- dressuurwedstrijden georgani seerd. De lichte dressuur werd gejureerd door de Amsterdam mer Roosen. Christine Verhoog won met Nakel de L 2-proef. De L 4 leverde een zege op voor me vrouw Heyn met Furioso. Uitsluitend voor LRJC werd om de Don Vasco-wisselbeker gereden. Barbara Huiskamp eiste die met het paard Osnar voor zich op. De Don Vasco-wisselbeker werd be schikbaar gesteld door het echt paar Vellenga ter herinnering aan het legendarische paard Don Vasco. De proef wera'beschreven en gejureerd door Vellenga zelf. Burik met Nitro schreef de middel zware proeven M 2 en M 4 op zijn naam. Ineke de Groot tenslotte werd met het paard Brandy eer ste in de zware dressuurklasse Z Hal naast zwembad WADDINXVEEN - Over een klein jaar zal Wad dinxveen ook „binnen" kunnen tennissen. Dat wil zeggen: als de Waddinx- veense gemeenteraad vol gende week woensdag in stemt met het plan om naast het zwembad een tennishal te bouwen. De tennishal, met drie banen, zal inclusief kleedkamers en een kantine 1.4 miljoen gaan kosten. Verwacht wordt dat de hal 1 ok tober volgend jaar in gebruik kan worden genomen. Voor de huur van een baan zal doordeweeks (maandag tot en met vrijdag) overdag 24,50 per uur worden neergelegd, 's Avonds en op zaterdag en zondag moet rneer huur worden betaald: 28,50. In de berekeningen wordt ervan uitgegaan dat de banen in het winterseizoen (1 oktober tot 1 HZC ook uit Europa Cup ROME - HZC/De Robben is giste ren op teleurstellende wijze uit geschakeld in de halve finales van het toernooi om de Europese waterpolobeker voor bekerwin naars. De Hilversumse formatie won de laatste ontmoeting tegen Topolcany met 8-5. Rote Erde uit Hamm verloor, evenals de Rob ben (3-5) van Canottieri Napels met 3-6, waardoor de Hilversum se formatie en de Westduitse ver tegenwoordiger evenveel punten (3) bezaten. Bovendien was het doelsaldo van beide verenigin gen gelijk, zodat viermeterwor- pen de beslissing moesten brengn omtrent plaatsing voor de eindstrijd. Tegen deze druk was de vrij jonge ploeg van coach Harry Vriend niet bestand. Voor de eerste keer plaatste Rote Erde uit Hamm zich voor de eindstrijd tezamen met Canottie ri Napels, bekerhouder Ferenc- varos uit Boedapest en Korcula uit Joegoslavië. De laatste twee kwalificeerden zich via de halve finalegroep die in Dubrovnik ge speeld werd. mei) voor 90 procent bezet zullen zijn, terwijl verwacht wordt dat er ook gedurende het zomerseizoen, zij het in veel mindere mate, ge bruik zal worden gemaakt van de tennishal. Geschat wordt dat de hal jaarlijks 243.000 aan huur op zal brengen. Dat bedrag valt pre cies weg tegen de jaarlijkse lasten die daar tegenover staan, zodat gerekend wordt op een sluitende exploitatie. Het plan is om als gemeente de hal te laten bouwen en de kantine en het dagelijks beheer te verpach ten aan een derde. Huurop brengst en organisatie blijven echter in handen van de gemeen te. Opgemerkt wordt verder dat in de kantine de nadruk zal liggen op de verkoop van koffie en fris dranken. "Restaurant- of snack barachtige ontwikkelingen zul len door ons niet worden toege staan", aldus B en W in hun voor stel aan de gemeenteraad. Squash Bekeken is ook of de tennishal mo gelijk gecombineerd zou kunnen worden met bowling- en lof squashbanen. „Met betrekking tot bowling lijkt de benodigde investering in samenhang met de tennishal echter niet rendabel", stellen burgemeester en wethou ders. Niet uitgesloten is, dat dit wat squash betreft wèl het geval zou kunnen zijn. Maar tot cp he den is deze sport in Nederland nog niet erg aangeslagen, vinden B en W. Daarom stellen zij dat wellicht in een later stadium een dergelijke ruimte aan de hal kan worden vastgebouwd. Op 20 november vergadert de commissie sportzaken over het voorstel om in Waddinxveen een tennishal te bouwen. De gemeen teraad moet op 22 november over het voorstel beslissen. BLOKKEER ERUIT OLSZTYN - PVC/Blckkeer is uit geschakeld in het volleybaltoer nooi om de Europese beker voor landskampioenen. De Rijswij- kers verloren zaterdag in Polen de tweede wedstrijd voor de eer ste ronde van AZS Olsztyn met 1-3. PVC/Blokkeer had vorige week het eerste duel met 3-2 ge wonnen. BONN (DPA) - President Walter Scheel van West-Duitsland is tij dens de laatste wereldoorlog lid van Hitiers NSDAP geweest. Vrijheidsstraf wordt bekort DEN HAAG (ANP) - Iemand met een vrijheidsstraf van meer dan drie dagen maar minder dan twee maanden, krijgt vanaf 1 decem ber vrij op zaterdag als zijn straf op zondag zou aflopen. Iemand die een vrijheidsstraf van meer dan twee maanden ondergaat krijgt al op vrijdag vrij als zijn straf op zondag af zou lopen. Voor straffen die op een officiële feest dag aflopen, geldt met ingang van 1 december een soortgelijke re geling. Dit is het gevolg van en kele veranderingen in het straf recht en het strafprocesrecht die op 1 december in werking treden De veranderingen zij o.m. geba seerd op een in de praktijk ont stane behoefte. Dit heeft een woordvoerder van het bureau van de president, zater dag in Bonn meegedeeld. Na de berichten over het lidmaatschap van de NSDAP van de voorzitter van de Westduitse bondsdag, Karl Carstens, was er ook een on derzoek ingesteld naar het verle den van president Scheel. Scheel was van 5 oktober 1939 tot het eind van de oorlog soldaat. Scheel ontving het bericht dat hij lid van de NSDAP was geworden in december 1942 tot hij aan het front in Rusland was. De West duitse president heeft geen stuk ken meer waaruit blijkt hoe hij lid van de partij van Hitler is gewor den. Hij kan zich over deze perio de niet veel meer herinneren en kon dus niet met zekerheid zeg gen of hij al dan niet een verzoek om lid te mogen worden heeft in gediend. Vast staat alleen dat een dergelijk verzoek niet kon wor den ingediend in de periode dat hij in dienst was. De woordvoerder bevestigde dat Scheel na 1945 als 'politiek onbe smet' te boek is gesteld. Scheel heeft nooit ontkent lid van de NSDAP te zijn geweest. LEIDEN BOTERMARKT 18-TEL. 122473 FED. BOUWBOND N\?V-NKV afd. Leiden dinsdag 14 november, woensdag 15 nov. £-12 uur, 14-16 uur, 19-19.30 uur adres: Doezastraat 3, Leiden. De broek gaat vrijuit in corduroy. Zit perfekt, ziet er prima uit. In smalle rib van 100% katoen. In alle kleuren die de mode kent: zwart, donkerbruin, grijs, beige en marine. Merk: He-Man. En alleen deze week extra aantrekkelijk geprijsd: van 38,- voor 35,-. opmerkelijke -opmerkelijke prijzeny Soepele uni-japonstof in wol/polyester. Verkrijgbaar in 10 verschillende mode kleuren: 140 cm breed per m. 19,- p.m. Verschillende ruiten in wol/polyester: voor het maken van rokken.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 11