Verkorting arbeidstijd op jaarbasis Nieuw systeem woningverdeling IE ICO/ATHIBU Als dit nu eens uw kind weid... Bijzonder aanbod van Pander. Pander Lezers schrijven Extra concert van „Santana" Het zonnetje in huis. Jubileumshow LPKV in Vijf Ho venhuis 1 %*iry VRIJDAG 3 NOVEMBER 1978 LEIDEN PAGINA 11 Bij Leidse federatie van woningbouwcorporaties LEIDEN - De nieuwe Leidse fede ratie van woningbouwcorpora ties zal een ander systeem gaan invoeren voor de woonruimte verdeling. Het bestuur van de fe deratie heeft een voorstel uitge werkt om te komen tot een cen traal bureau voor de registratie van woningzoekenden. De wo ningbouwcorporaties in Leiden, die in hoge mate afhankelijk zijn van de gemeentelijke overheid, zullen volgens dit voorstel meer gaan samenwerken met de ge meente. Het huidige woonruimteverde- lingsbeleid is gebaseerd op de woonruimtewet van 1947. De si tuatie van vandaag de dag is ech ter volkomen anders. Er is een tekort van bepaalde soorten wo ningen en voor bepaalde soorten inwoners zoals één- en tweeper soonshuishoudens. Voor die ver anderde situatie is daarom naar een nieuwe methode van regi stratie en woningtoewijzing ge zocht. De huidige methode wordt onder meer gekenmerkt door een voor de woningzoekende duister blij vend toewijzingsbeleid, aldus de federatie. Voorts wordt te weinig rekening gehouden met de ver- huiswensen van de mensen. Veel mensen wonen in een voor hen niet geschikte woning of een door hen niet meer geschikt geachte woning, maar worden niet als ur gent aangemerkt. Zij weten veel al niet hoe zij aan een geschiktere woning kunnen komen. De wo ningbouwcorporaties ervaren de toegepaste "distributieregels" daarom in toenemende mate als een groot bezwaar. Het doel van het nieuwe registra tiesysteem is volgens de federatie om de woningzoekende gelukki ger te huisvesten. Uitgangspunt van de nieuwe methode is om alle woningen van de woningbouw corporaties (inclusief de Leidse Woningstichting) in gezamenlijk overleg en onder gezamenlijke verantwoordelijkheid van de woningcorporaties toe te wijzen. Zij nemen gezamenlijk verant woordelijkheid voor het onder dak verschaffen in hun woningen van Leidse ingezetenen en eco nomisch gebondenen, die op de door hen beheerde woningen zijn aangewezen. Dit geldt alleen voor zover zij over passende woningen beschikken voor bepaalde groe pen, dus bijvoorbeeld niet voor de huisvesting van alle werkende jongeren. De federatie zal verder meer reke ning gaan houden met de voor keuren van woningzoekenden en met bewoners die een andere woning wensen. De urgentiebe paling zal geschieden door mid del van een puntentelling. Een stichting, waarin woningbeheer ders en gemeente beide deelne men, zal het registratie- en toe wijzingsbeleid uitvoeren. De ge meente voert het vergunningen beleid. Uiteraard is men gebon den aan de door de gemeente vastgestelde woonruimteveror dening. De federatie spreekt in het voorstel verder de wens uit naar meer openheid in de regi stratie en toewijzingsprocedure. en 365-dagen per jaar een bruin leventje leiden Hoge Rijndijk 25. 2313 KG Leiden, tel. 071-141741 showrooms geopend: dinsdag t/m vrijdag 9-5 uur donderdagavond 7-9 uur en zaterdags 9 30 - 1.30 i of 's avonds na afspraak ABYA-Leiden bereid tot actie LEIDEN - Tijdens de bondsraadsvergadering van de Al gemene Bond van Ambtenaren (ABVA) vandaag in Apel doorn heeft de afvaardiging van de afdeling Leiden ge pleit voor een arbeidstijdverkorting op jaarbasis. Dit houdt in dat er niet gediscussieerd hoeft te worden over een vrije vrijdagmiddag of een 7-urige werkdag, maar dat per bedrijfstak bekeken moet worden wat de gunstigste arbeidstijdverkorting is, waarbij wel het aantal uren dat per jaar gewerkt wordt vaststaat. pmm Ambtenaren Het voorstel tot deze flexibele ar beidstijdverkorting werd giste ren met algemene stemmen aan genomen door de ledenvergade ring van de ABVA-Leiden. De Leidse ABVA wil de arbeidstijd verkorting al op 1 januari 1979 in voeren. Ook stelde men expliciet dat de FNV ervoor moet strijden dat de werknemers geen cent hoeven in te leveren voor de in voering van een kortere werk week. De ledenvergadering ver wierp een voorstel tot invoering van een 7-urige werkdag. Verder nam men een voorstel aan om als compensatie van onder meer de Aan de Technische Hogeschool in Delft zijn geslaagd voor het doc toraal examen werktuigkundig ingenieur J. van Aalst (Leiden), R.R. Kramers (Koudekerk a.d. Rijn), R.T.G. Prins (Oegstgeest), natuurkundig ingenieur S.P. van Ginniken (Wassenaar) en J.P.J de Valk (Leiden.) Aan de Erasmusuniversiteit in Rot terdam is F.A.W.M. Rhoen (Al phen aan den Rijn) geslaagd voor het doctoraal examen economi sche wetenschappen. Aan de Leidse universiteit zijn ge slaagd voor het doctoraal examen sociologie W.J.A. v.d. Gent (Lei den), H.F. van Zoelen (Leiden). J.H.L. Vprst (Leiden), doctoraal Frans mej. A.J. van Riel (Leiden), notarieel recht Ch.F. Lie (Lei den), P.A. Ie Congé Kleyn (Lei den) mr. F.G. van Hees (Leiden) en mej. M.E. Illes (Leiden), fiscaal recht C.J.W. Koek (Leiden), Z. Dullink (Leiden), G.J. van Veen (Wassenaar), F. Bergman (Lei den), R.J. Vos (Leiden), wiskun de T.A. Visser (Leiden), W. Land heer (Leiden), H.A.N.M. de Klerk (Noordwijkerhout), mej. C.M. van Saarloos (Leiden), M.T.S. Kroon (Leiden), rechten H.F. Wessels, H.S.M. Lindeman G.E. Tulp, mej. G.M.A.J. van Reijen, A.M. Weimar, mevr. B.N.C.M. Beek-Amans J.J. Buirma, S. v.d. Berg, mej. F.M.C. Dekker, M.R.E. Gelok, J.J.S. Hennephof, mej. T.J. Kranenburg, mej. E.C.C. Si mon Thomas, O P. G. Vos. R. Strobel, J.M. Tieman, J.H.N. Westenbroek, J.S.A. van Zuuren, J.K. Schmitz, mej. M.C.I.M. Dijn- stee en J.H.A. Eraan, Nederlands P.C. v.d. Plank (Leiden) en mej. E.J. Krol (Leiden). LEIDENAAR HOOGLERAAR AAN DE VU LEIDEN-Dr. R. H. C. Janssen, die in Leiden klinisch pathologisch onderzoek verricht, is benoemd tot hoogleraar in de klinische psychologie en persoonlijk heidsleer aan de Vrije Universi teit in Amsterdam. verhoging van de sociale premies nu een looneis te stellen, iierbij werd gedacht aan 0,5 procent. De ABV A-leden discussieerden aan de hand van een notitie van het afdelingsbestuur met betrek king tot het concept-arbeids- voorwaardenbeleid van de FNV Men kwam tot een aantal voor stellen, waarvan de belangrijkste -- Een ongeschoonde prijscompen satie tot 40.000/45.000 gulden. -- Vervroegde pensionering voor 55 jaar. Invoering van vijf- in plaats van vier-ploegendiensten. Verbod op overwerk. Recht op educatief verlof voor langere duur. -- Strenge straffen voor werkgevers die zwart werken mogelijk ma ken. Verder spraken de ongeveer 40 ABV A-leden uit dat de buiten landse werknemers dezelfde rechten (ook met betrekking tot huisvesting e.d.) moeten krijgen als de Nederlanders. Het FNV en de aangesloten leden moeten meer dan tot nu toe misstanden op dit terrein signaleren. Kop pelbazen en uitzendbureaus moeten verboden worden. De taak van de uitzendbureaus moet worden overgenomen door de arbeidsbureau's. Aan het eind van de vergadering van gisteravond bleek dat de Leidse ABVA-leden in tegen stelling tot veel andere ABVA- afdelingen bereid zijn tot actie tegen de bezuinigingsplannen van de regering. Een oproep van een van de leden om deze actie bereidheid uit te dragen werd met luid applaus begroet. In deze krant van woensdag 25 ok tober 1978 schrijft u op de voor pagina dat ambtenaren toch be reid zijn in te leveren. Niets is minder waar. Het heeft geen zin de oude discus sie opnieuw te voeren en uit te leggen waarom niet. Wel moet in dit verband worden herinnerd aan de brief van de minister van binnenlandse zaken waarin de berekeningen van prof. Halber- stadt c.a., overigens één van de vele rekenaars als het om ambte narensalarissen gaat, als onjuist van de hand worden gewezen. Wat is er dan op dit moment aan de hand. De werkgroep waar uw ar tikel over spreekt werd aanvan kelijk ingesteld om het trendsys teem (ambtenaren volgen nauw gezet de lonen in het bedrijfsle ven) nader te bezien, verder niets. De ambtenarenbonden hebben altijd op het standpunt gestaan dat voornoemd systeem "be spreekbaar" is, daarbij uiteraard ook in overweging nemend dat het trendsysteem in aanwijsbare gevallen ten nadele van de amb tenaar kan uitvallen. Gezien de discussie in het parlement over Bestek '81, waarbij bleek dat de meerderheid van de Kamer, zon der de resultaten van het overleg af te wachten, van mening is dat ambtenaren "dubbel gepakt" moeten worden, dientengevolge het dat overleg verontachtza- mend, is de taakstelling van de in de aanvang genoemde werk groep noodgedwongen gewij zigd. Gedwongen door het feit dat. de tweede kamér het overleg, willens en wetens, heeft door kruist was o.m. de Algemene Bond van Ambtenaren van me ning dat aan Tweede Kamer in de werkgroep moest worden deel genomen om tenminste de be langen van de laagst betaalden, de postbode, de vuilnisman, de conciërge enz., zo veilig mogelijk te stellen. Feit blijft dat de ambtenarenbon den nog steeds niet willen "inle veren", althans niet meer dan an deren. Keer op keer is die hou ding met goede argumenten on derbouwd. Tot op heden heeft niemand dit kunnen ontzenu wen. Wij zullen ons als ambtena renbonden moeten afvragen of het huidige overleg met de minis ter van binnenlandse zaken over de arbeidsvoorwaarden van de ambtenaren mede gezien de "klucht" in het parlement bij de discussies over Bestek '81, geen wijziging behoeft. Van een open en reëel overleg waarvan de uit komst niet te voren vaststaat, de gevleugelde woorden van de heer Wiegel, is tot op heden niets maar dan ook niets terechtgekomen. De heer Wiegel en met hem de meerderheid van de Kamer heb ben het overleg als niet ter zake ontkracht. Argumenten tellen niet meer, alleen macht. H. K. Matters, sekretaris ABVA-afd Leiden Struikheide 9 Leiden LEIDEN - De belangstelling voor het concert dat de Ame rikaanse formatie Santana op 17 november in de Leidse Groenoordhallen zal geven is zo groot dat de organisatoren een extra concert hebben in gelast. In enkele weken tijd waren alle kaarten voor het concert uit verkocht. Organisator Jos Reinards heeft daarom in sa menwerking met manager Bill Graham besloten om de zelfde avond een extra con cert te geven dat om 23.00 uur begint. Het eerste concert be gint om 19.00 uur. De tournee die Santana op het ogenblik door Europa maakt begon 31 oktober met een op treden in een uitverkocht Wembly Empire Pool in Lon den. LEIDEN - De Leidse Pluimvee- en Konijnensportvereniging (LPKV) bestaat zeventig jaar. Dankzij de prettige samen werking tussen deze vereni ging en het Vijf Hovenhuis kan aan dat jubileum een ex tra feestelijk tintje worden gegeven door het houden van een jubileumshow in het clubhuis aan de Hoflaan 169. Die expositie wordt gehou den op zondag 12 november. Op de tentoonstelling zullen meer dan driehonderd dieren te zien zijn. Bijvoorbeeld gro te- en dwerghoenders van verschillende rassen zoals de Noordhollandse blauwen en de Chinese zijdehoenders. Verder zijn er sier- en water vogels en een zeer gevarieer de collectie sierduiven en ca via's. De jubileumshow wordt bo vendien opgeluisterd met een grote inzending konijnen. Va riërend van de grote Vlaamse reuzen in verschillende kleurslagen, de Franse han goren. de Californians, de Bezetting Voor de tweede maal komen de Leidse studenten sociologie in het nieuws met een bezetting van het Sociologisch Instituut. Het komische in deze hele affaire is, dat zij de subfaculteitsraad ver wijten, dat deze de benoeming van dr. Dieter Lapple op politieke gronden tracht tegen te houden. Zouden de betreffende studen ten aannemelijk kunnen maken dat zij de benoeming vn dr. Lap ple op andere dan politieke gron den eisen? Ik heb zo het gevoel dat hier een zeer rode pot de ketel verwijt dat hij zwart ziet. Trou wens, het feit dat zij naar de botte bijl van een bezetting grijpen toont al aan, dat hun argumenten zeer zwak zijn, dan wel geheel ontbreken. Hun "gelijk" is dan hetzelfde als dat van een kaper die, met een pistool in de vuist, tijdelijk de "baas" is over een heel vliegtuig, en daar iedereen zijn destructieve wil kan opleggen. H. J. Peeters Rijnzichtweg 38 Oegstgeest Blauwe Weners, de Nieuw- zeelanders, de Alaska's, de Tans, de Hollanders tot de kleine Pooltjes. De bezoekers die vragen heb ben over de geëxposeerde dieren kunnen terecht bij LPKV-ers die alle informatie verschaffen. De show is ge opend van tien uur 's morgens tot vijf uur 's middags en de entreeprijs bedraagt twee gulden voor volwassenen en vijftig cent voor kinderen be neden de veertien jaar. De LPKV werd op 1 mei 1908 in Leiden opgericht en mag zich nog steeds verheugen in een grote wervingskracht in en buiten Leiden. Van de meer dan honderd leden die de ver eniging nu telt, woont meer dan de helft in de gemeenten buiten Leiden zodat van een regionale vereniging mag worden gesproken. Ook lan delijk gezien slaat de LPKV geen slecht figuur. Men be hoort tot groep van middel grote kleinedierensportver- enigingen in Nederland. Fietsenchaos Daar ik in korte tijd enkele malen in Leiden ben geweest, trof mij de fietsenchaos bij het station. Als treinreizigster uit het station komend, moetje wel oppassen je benen en kleren niet te beschadi gen. Zoals afgelopen zaterdag toen ik het station via de uitgang die het dichtst bij het Schuttersveld ligt verliet, daar de trap niet normaal kon verlaten, maar alleen door over, op de grond liggende fiet sen te stappen. Dit waren echt geen fietsen die er voor een dagje neergezet waren maar er al langere tijd lagen. Is dit een taak voor de politie of de Ned. Spoorwegen? Mijn inziens de politie. Hopend dat dit schrijven enig re sultaat heeft en de bezoeker Lei den vanuit het station, normaal kan betreden. Mevr. C. E. Cok Jeroen Boschlaan 25 Zwijndrecht Bra?id door onjuist aansluiten van kachel LEIDEN - In de woonkamer van een huis aan de Zijlsingel ont stond gisterochtend omstreeks kwart over acht brand doordat de dakbetimmering in de buurt van een brandende gevelkachel vlam vatte. Volgens de brandweer had de be woner die de kachel zelf na ver bouwingswerkzaamheden had gelnstaleerd, dit op een onjuiste wijze gedaan. De brandweer kon het vuur snel blussen zodat er nauwelijks schade ontstond. Wel moest de eerstehulpdienst er aan te pas komen omdat de 22-jarige vrouw des huizes en haar zoontje van een jaar door de rookontwikke ling in de kamer onwel waren geworden. Ze werden ter plaatse onderzocht en hoefden niet naar het zieken huis. Brugklas Staatssecretaris Klaas de Jong Ozn (die niet alleen niet het buskruit, maar zelfs niet het artikel ozon heeft uitgevonden, - U weet wel: de chemische milieuzuivere sub stantie die na onweer even in de lucht is) - staatssecretaris Sin terklaas de Jong Ozn heeft, zo le zen wij, een rapport ontvangen van een commissie, en het ant woord gekregen dat hij nodig had en verlangde. De slechte resultaten met de mammoetbrugklas moeten lei den tot verlenging van de slechte- resultaten-ervaringen-periode: we krijgen er binnenkort een ex tra brugklasjaar bij. Pas dan zal verantwoorde schifting tussen leerlingen in 'geschikt' en 'onge schikt' mogelijk zijn, pas dan de liefst zolang mogelijk uitgestelde beslissing. "Geschift' of 'ongeschift', die com missie? Wie zal het durven uit maken, wanneer redelijkheid van mogelijk beleid overwoekerd moet worden door de onredelijk heid van een onmogelijk, hoewel bestuurlijk bruikbaar, zij het menskundig leugenachtig, voor oordeel? Drs. C. G. de Kruiff brugklasdocent Sted. Gymn. Julianalaan 13 Oegstgeest ADVERTENTIE Bel: 020-767676 Ned II 22.20 uur Gisteravond zag u de reportage over kinderen in ontwikkelings landen in Avro's Televizier Magazine. De Stichting Foster Parents Plan Nederland, een niet-commer- ciële organisatie, houdt zich bezig met financiële adoptie van kinderen in die landen. Voor 45,- per maand helpt u zo'n kind aan voedsel, medische verzorging en onderwijs. Bel voor informatie of haal een folder bij één van de 3200 Rabobanken. Stichting Foster Parents Plan Nederland Joh. Vermeerstraat 24, Postbus 5000, Amsterdam. Tel. 020- 76 76 76. Deze publikatie is mogelijk dankzij F* 1 de medewerking van de llUftJUUUllll UB ADVERTENTIE Echte traditionele Wing Chair. I itermate comfortabel. Heefteen loskeerbaar zitkussen en extra arm- beschermers. Keuze uit twee stoffen*, een bruin-beige effen -* velours strié of een gebloemde jacquard veefstof (beide met Scotchguard finish). Komt ii snel exen langs want de voorraad is beperkt. Kom kijken bij Pander Leiden: Breestraat 146/Botermarkt 21-22 Den Haag - Amsterdam - Rotterdam - Eindhoven - Leiden - (»i ingen - Enschede

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 11