W armondse politie in nieuw onderkomen ^eidse agenda Bibliotheek onaangenaam verrast door nieuwe bouwplan-vertraging Aandacht voor jonge daklozen in Voorschoten PAGINA 2 STAD EN RAND DONDERDAG 2 NOVEMBER 1978 Slechte huisvesting voor land- en waterpolitie binnenkort voorbij WARMOND - In februari van het komende jaar zal de officiële opening plaats hebben van het nieuwe politiebureau in War mond. Zowel de "landdienst" van de politie die momenteel ge vestigd is in een piepklein ge bouwtje aan de Julianastraat 3a in Warmond als de rijkspolitie te water zal dan verhuisd zijn naar het voormalige Rabo-bankge- bouw aan de Dorpsstraat. Toen de bank in mei van dit jaar in een nieuw gebouw terecht kwam aan de Herenweg is de zaak rond een betere huisvesting van de politie aan het rollen gekomen. De politiemensen die werkten in het gebouwtje aan de Juliana straat kampten met een ruimte tekort en een slechte indeling van de kamers die ze hadden. "We hebben hier twee kantoortjes en een kleine opslagruimte. Er is totaal geen mogelijkheid om eens apart te zitten, mede door die ene ingang die we hier hebben. Het •verhoren van verdachten is hier ook nauwelijks mogelijk want er is geen privacy geboden", dit zegt opperwachtmeester Van Abs- woude van het postbureau in Warmond dat ressorteert onder de regionale politiepost in Sas- senheim, waar ook de groeps commandant zit. Verder is er in het gebouwtje, dat sinds 1970 verhuurd werd aan Justitie toen de Warmondse poli tie vanuit het oude gemeentehuis (bij de Pomp) naar de Juliana straat verhuisde, weinig berg ruimte. Zo moet een in beslag ge nomen bromfiets op technische in één van de twee kantoortjes op technische mankementen wor den gecontroleerd. "Zoiets is natuurlijk niet bevorder lijk voor de werksfeer. Met het gebouw van de Rabobank dat vrijgekomen is hebben we wel een geschikt gebouw in het cen trum van het dorp", aldus Van Abswoude. Ook de werksfeer in het bureautje van de rijkspolitie te water, in een vleugel van het historische Jan Steenhuisje, was door de minie me oppervlakte en de slechte toe stand van het huis niet te best. Er heeft enkele jaren geleden wel een restauratie op kleine schaal plaatsgevonden, maar toch moesten zowat om de twee jaar de plinten worden vervangen omdat ze waren aangetast door het vocht van de muren. Postcommandant Lödel van de wa terpolitie: "De dienstverlening aan het publiek wordt nu in het nieuwe gebouw ook veel beter. Omdat we regelmatig op het wa ter moeten zijn kwamen de men sen vaak bij het bureau voor ge sloten deuren te staan. Nu zal in het nieuwe gebouw altijd iemand aanwezig zijn al, is het iemand van de "landdienst". Eén van de grote voordelen van het nieuwe onderkomen aan de Dorpsstraat is dat beide korpsen, die samen gemiddeld zo'n tien personeelsleden hebben, de be schikking krijgen over een eigen binnenplaats met garage. Tot nu toe had zowel de rijkspolitie te water als de "landdienst" problemen met het onderbren gen van de auto's. De korpsen zijn verplicht om hun wagens wanneer ze niet gebruikt worden altijd achter slot en gren del te zetten vanwege de dure ap paratuur die erin zit. Dit was in de Julianastraat en in de Jan Steen laan niet mogelijk. De wagen van de Julianastraat moest voor de nacht altijd overgebracht worden naar Sassenheim waar hij wel in een garage kon. Verder komt er in het gebouw, waarvan de bovenverdieping voor de waterpolitie is gereser veerd, een hal met een zithoekje voor bezoekers, een loket, een wachtlokaal, een kamer voor de commandant en een personeels- kamer. Een passantenkamer waar iemand een tijdje vastgehouden kan worden en een verhoorkamer zullen verder ook in het gebouw aanwezig zijn. Vrij uniek voor een politiebureau is wel de kluis die dé bank heeft achtergelaten (het eruit halen schijnt duurder te zijn dan de overname van deze safe) en die de Warmondse politie wil gaan gebruiken voor het archief en de wapenopslag. Ook komt er beneden nog ruimte voor de berging van materiaal dat de waterpolitie nodig heeft voor de boot (onder andere vaten olie). Op de bovenverdieping, die zoals gezegd is bestemd voor de water politie komt verder nog een ka mer voor het bergen van scheepsbenodigheden, een ka mer voor de commandant, voor het personeel en een theorielo kaal. Een vooruitgang is verder nog de aanwezigheid van een zoge naamde vrijgezellenkamer die een alleenstaande nieuwkomer voor het plaatselijke korps kan huren. Zo kunnen de huisves- 430ntmoetingsmiddag Een initiatiefgroep in Leiderdorp organiseert ontmoetings- en ontspanningsbijeenkomsten voor mensen die voor korte of langere tijd zonder werk zijn. t-v j j Deze ontmoetingsmiddagen L)onderCiclg worden wekelijks gehouden op donderdagmiddag van twee tot vier uur in gebouw "Sjelter", Heemraadlaan 67 in Leiderdorp. Inlichtingen zijn verkrijgbaar onder telefoonnummer 893135. De toegang is vrij voor iedereen die behoefte heeft aan gezellige ontspanning. Gymnastiek Het huidige bureautje van de "landdienst": brommers technisch controleren de twee kantoortjes.. tingsproblemen van nieuwe per soneelsleden vrij simpel worden opgelost. Bij de kamer is een keukentje en een douche/wc aanwezig. Toen het voormalige gebouw van de Rabobank door de Rijksge bouwendienst werd gekocht, was al duidelijk dat het te groot zou zijn voor één van beide korpsen. Samenvoeging van beiden lag dus voor de hand. Het korps dat voor Warmond on derbezet is (door ziekte is de sterkte teruggebracht tot vier personeelsleden bij de landpoli- tie terwijl de organieke sterkte voor deze gemeente zes zou moe ten zijn), blijft wat de sterkte be treft ook zo ongeveer in het nieu we gebouw gehandhaafd. De wa terpolitie lijdt nog sterker onder het probleem van onderbezetting omdat zij met een beperkt aantal mensen het watergebied van Heemstede tot Rotterdam moet controleren De 'landdienst' werkt in de Julia nastraat momenteel met vijf mensen. De waterpolitie met vier. In januari komt er voor de eerste post een wachtmeester bij en tot 1980 voor de waterpolitie hoogstwaarschijnlijk twee Van Abswoude en Lödel tekenen nog aan het jammer te vinden dat de post niet wordt opgenomen in het Automatisch Telefonisch Doorkoppelingssysteem (ATD) dat binnenkort ingevoerd zal worden en waarbij het bellen van een nummer voldoende is om de centrale alarmpost te bereiken Voor Warmonders betekent het verder dat gebeld moet worden naar Sassenheim als hun post niet bezet is. Sassenheim wordt wel aangesloten op de ATD. De verbouwing van de voormalige bank tot politiebureau is in volle gang. Half september begonnen, half februari klaar: een kluis, een ruimte voor scheepsbenodigdheden en een vrijgezellenkamer. alles is aanwezig Belangstellenden zijn van harte welkom op de jubileum- gymnastiekdemonstratie van de Wassenaarse Sportvereniging "WIK", die vijftig jaar bestaat. Zaterdag a.s. om 19.30 uur be gint het turnfeest in de sporthal aan de Dr. Mansveltkade, waar aan alle gymnastiek- afdelingen van de verenigingen zullen deelnemen. Zangvereniging Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan houdt de Christelijke gemengde zangvereniging "Zingt de Heere" te Zoeterwou- de morgenavond van 19.30 tot 20.30 uur een receptie in het ver enigingsgebouw "Ons Huis", Kosterspad te Zoeterwoude. Heropening De geheel vernieuwde Iektuur- shop "Het wapen van Oegst- geest" wordt morgenochtend heropend. De zaak is gevestigd aan de De Kempenaerstraat 97 in Oegstgeest. Voetencontróle Chiropodist (voetdeskundige) J. de Vries, Santhorst 1 te Leider dorp houdt a.s. zaterdag weer zijn voetencontrole-dag voor kinderen van vier tot vijftien jaar. De controle is geheel gratis. Om wachttijd te voorkomen is het nodig dat men zich telefo nisch aanmeldt onder nummer 071-890221, na 10 uur. Excursie Het nut in Voorschoten organi seert a.s. zaterdag een excursie naar de vuilverbranding in Lei den. De excursie begint om 10 uur. Deelnemers wordt verzocht een kwartier voor de aanvang aanwezig te zijn in de Gabriël Metzustraat, vlakbij de Groenoordhallen. Jaarvergadering De vrouwencontactgroep "Samen kom je verder" in Oegstgeest or ganiseert a.s. maandag om 19.45 uur haar feestelijke jaarverga dering. De avond wordt gehou- - den in gebouw Taberna, Julia- nalaan 1 Oegstgeest. Ledenvergadering De buurtvereniging "Nieuw Was senaar" houdt a.s. maandag te 20.00 uur de algemene ledenver gadering in kasteel "De Witten- burg". Na het huishoudelijk ge deelte zal de heer G.J. Boven, van politie te Was- en ander vertellen over de taken van de Wasse naarse politie. Mogelijke combinatie met muziekschool Leiderdorp LEIDERDORP - Het be stuur van de Leiderdorpse bibliotheek heeft het col lege van B en W van deze gemeente per brief drin gend om overleg verzocht. Aanleiding hiertoe is het verzoek van burgemeester en wethouders aan het WARMONDER RIJDT AUTO OP BUNKER WARMOND - Op de Herenweg, ter hoogte van de Julianalaan in Warmond, is de automobilist S. uit Warond gisterochtend met zijn auto van de weg geraakt, te gen twee bomen aangebotst en langs een lantaarnpaal ge schampt. Daarna is hij met zijn auto nog over het fietspad heen- geschoten en tegen de restanten van één daar aanwezige bunker tot stilstand gekomen. S. kwam er zonder verwondingen vanaf. De auto werd totaal ver nield. De twee bomen zijn zoda nig beschadigd dat er een boom- chirurg aan te pas moet komen om te kijken of ze nog te herstel len zijn. Volgens S. zelf was een klapband de oorzaak van het on geluk. bibliotheekbestuur (on geveer twee weken gele den gedaan), om de plan nen vöor een nieuwe bibliotheek nog even in de kast te houden. Het gemeentebestuur heeft dit ge vraagd om een mogelijk samen gaan van de bibliotheek en de streekmuziekschool in één ge bouw te kunnen onderzoeken. Daarnaast zou het bibliotheeks- bestuur de eisen voor de nieuwe bibliotheek moeten herzien, om dat één en ander waarschijnlijk erg (te?) veel geld zou gaan kos ten. Het plotselinge oponthoud heeft het bibliotheekbestuur onaange naam verrast. Dirtha Tichler, voorzitter van dit bestuur: "We zijn ontzettend bang dat de bouw van een nieuwe bibliotheek nu weer wordt vertraagd. Dat zou onduldbaar zijn. Vooral omdat ons nu eindelijk allerlei toezeg gingen waren gedaan. In feite hadden we al groen licht gekre gen. We zouden al onze eisen voor een nieuwe bibliotheek kunnen verwezenlijken, mits we maar binnen het gestelde bedrag van 2,5 miljoen zouden blijven." Op zich heeft het bibliotheekbe stuur geen bezwaar tegen een samengaan met de streekmu ziekschool. "Maar nu weten we in feite nóg niks", verwoordt Tich ler de teleurstelling. "Want stel dat het onderzoek van het ge meentebestuur uitwijst dat er "iets anders" moet komen dan wat oorspronkelijk de bedoeling was. Dan blijft de vertraging in de bouw van een nieuwe biblio theek niet tot zes weken beperkt, de tijd die het gemeentebestuur voor het onderzoek zegt nodig te hebben. Dan zal alles veel langer gaan duren. Dat kan echt niet Wassenaarse parfumeur ridder in ON WASSENAAR - De Wassenaarder J.H. Migchels is gisteren op grond van zijn verdiensten als voorzitter van de stichting Par fumerie Vak-examens en als oud- voorzitter van de 's Graven- haagsche Passage Maatschappij" onderscheiden met het ridder schap in de orde van Oranje Na ssau. Mighels, die een zaak heeft in de Haagse Passage, werd onder scheiden in het raadhuis van zijn woonplaats. Zijn functie van voorzitter van de Raad van Be heer droeg hij in 1977 over en ook zijn functie van voorzitter van de stichting Parfumerie Vakexa mens heeft hij inmiddels overge dragen aan een jongere opvolger. Teleurstelling Voor Dirtha Tichler is de teleur stelling extra groot. De toezeg gingen aan het bibliotheekbe stuur werden door het vorige college van B en W gedaan Daarin was Tichler, als wethou der van onderwijs en culturele zaken, onder meer met de biblio theek belast Maar: "Wij hebben het biblio theekbestuur alleen gevraagd even pas op de plaats te maken", verdedigt Irma Gehner, die Tichler als wethouder is opge volgd. met het beleid van de nieuwe ploeg van burgemeester en wethouders. "De problema tiek van de streekmuziekschool is net zo ernstig. Het bestuur daarvan heeft ook een bouwplan gemaakt dat ongeveer 2,5 mil joen moet gaan kosten. Maar pas in de periode 1980-i:J82 hebben we de financiële ruimte om wat aan de problemen vna de mu ziekschool te doen." "De enige mogelijkheid om dat naar voren te halen is naar ene goedkopere opzet toe te werken. Dat zou kunnen dooréén gebouw neer te zetten voor de streekmu ziekschool en de bibliotheek. Een aantal ruimtes zou dan gezamen lijk kunnen worden gebruikt en dat bespaart kosten. Wat we willen proberen is dus, voor hetzelfde bedrag als wat was uit getrokken voor de bibliotheek, alvast een gebouw neer te zetten waarvan beide instellingen ge bruik kunnen maken. Eventueel De huidige bibliotheek in Leiderdorp. Tot "aangename verrassing" van het bestuur moeten rond de nieuwbouwplannen nu weer pas op de plaats worden gemaakt. De gemeente wil thans onderzoeken of de nieuwe biblio theek in één gebouw kan komen met de streekmuziekschool. is te beginnen met de biblio theek, waar de muziekschool aan vast kan worden gebouwd". Het onderzoek naar deze mogelijk heid moet in elk geval op 22 no vember zijn afgerond, want dan heeft Gehner een gesprek hier over met het bestuur van de streekmuziekschool. Wellicht wordt daarvóór nog met het Voorschoten, Raadhuis, openbare werken, 20 uur. Vrijetijdscentrum, breestraat 66, film "Pas si mechant que ca" 21 uur. Troef, Noordeinde 2a, voorlichting dienstweigeraars, 20-21.30 uur. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open café avond 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis Leidseweg 33 Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Inva- lidenbond 19-20 uur. Architectenwinkels, Hoogl. Kerkgracht 32 vrij advies 19.30-21.30 uur; Pieters kerkhof vrij advies 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, vrij. van 14-16 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, sport- café, go-club, 20 uur. Stadhuis, commissie onderwijs en so ciaal-maatschappelijke aangelegenhe den, 20 uur, commissie ruimtelijke or dening 20 uur. Rapenburg 102, schrijfavond Amnesty International, 20 uur. Schouwburg, Oude Vest 43, blijspel "volgend jaar zelfde tijd" 20.15 uur. Lak-theater, Levendaal 150, film 19, 21 i 23 l t Toonkunst- Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst in de regio Leiden, wordt waarge nomen van 27 okt. tot 3 nov. door Apotheek "Tot Hulp der Mensch- heid", Rosmolen 13, tel. 121060; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsluitend voor spoedre- cepten van een taxi, tel. 122444, ge bruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude-Rd. - Gezondheidscentrum Berkenkade, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur, tel. 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. B. Wennekers, Ou de Rijn 91a, Leiden, tel. 071-141889 SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsleeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon '149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hog'endorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur. Morskwartier: Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Dierenbescherming Onderwij swinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325. geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur Dienstencentrum bibliotheeksbestuur overlegd, zoals dit bestuur in zijn brief aan burgemeester en wethouders heeft verzocht. Zeker lijkt wel, dat vóór het eind van de maand nog geen duide lijkheid is te verwachten over de vraag of het bibliotheeksbestuur kan doorgaan met het ontwikke len van plannen of niet. VOORSCHOTEN - Uit een onlangs gehouden enquete blijkt dat ongeveer 20c,c van de woningzoekenden in Voorschoten bestaat uit jongeren. Op grond van deze gegevens deed de raadscommissie voor welzijn en on derwijs een beroep op wethouder Marselis zo spoedig mogelijk enige proefprojecten voor jongerenhuisvesting op te zetten. De commissie, die gisteravond vergaderde, dacht daarbij aan de moge lijkheid flats door een geringe ingreep om te vormen tot een huisves tingsmogelijkheid voor drie tot vier jongeren. In dezelfde vergadering kwam de verhuur van de gemeentelijke boerderij "Corneliahoevc" aan de orde. De huurder, een sloopbedrijf, blijkt de historische ramen uit de stal te hebben gesloopt. Omdat er voor de boerderij een aspirant-koper is, zal wethouder Marselis de zaak laten onderzoeken. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2