Korts jnoi direct na aankomst achter het bord Kwalijk dat een man als Troost is ingeschakeld Forse winst Oegstgeest: 7-3 Alleen DDR compleet op titelstrijd roeien Staat de postcode rin een advertentie of brief?' Gebruikmdan alsu reageert en...vergeet ook uw eigen postcode niet. Nationale Ballet pleit voor muziektheater Binnen vijf minuten maakt u de lekkerste kipfilet: DINSDAG 31 OKTOBER 1978 BUENOS AIRES (ANP) - De meest opvallende gebeurte- Plf nis in de vierde ronde van de schaakolympiade in Buenos Aires was de aankomst van Kortsjnoj, die, alsof hij terug kwam van vakantie, onmiddellijk voor Zwitserland ach ter het bord ging zitten. Het is werkelijk verbazend tot welke krachtsinspanningen deze man in staat is. Een paar dagen geleden was hij nog in Azië, nu kwam hij vier uur voor het begin van de ronde op het vliegveld aan, hoorde dat zijn land tegen China moest, en besloot meteen om mee te spelen. Omdat dit wel een interessante wedstrijd was, en, zoals hij zei om eens te testen hoe de Chinezen tegen hem aan zouden kijken. Hij brak zijn partij tegen de Chinese kampioen Chi af in een slechts iets betere stelling, van slapen zal voorlopig dus wel niet veel komen. Nederland moest deze ronde tegen het eerste team van Argentinië, dat hier zonder zijn grootmeesters speelt. Een goede gelegenheid dus om de nederlaag van de vorige dag goed te maken, maar dat viel wat tegen. Bij de stand 1,5-1,5 werd er afgebroken. Timman speelde met wit tegen Emma. De Argentijn offerde in een Cordellvariant van het Spaans al snel een pion om met ongelijke lopers op aanval te spelen, en, zo dat niet mocht lukken, in het eindspel remisekansen te houden. Van aanval kwam niets en de remisekansen in het eindspel van torens en ongelijke lopers waren ook maar matig. De partij werd afgebroken in een stand waarin Timman uitstekende winstkansen heeft. Sosonko speelde met zwart een zeer goede partij tegen Hase. Hij kwam met enig voordeel uit zijn geliefde drakenopening en wikkelde met tactisch spel af naar een eindspel van alle zware stukken, waarin de grote activiteit van zijn torens zowel tot pion winst als tot een sterke aanval leidde. Ree kon net niet winnen van Campora. Hij was zeer goed uit de opening, een Caro-Kannverdediging gekomen, maar verrekende zich later, waarna het voordeel geheel verdween. Campora gaf nog een nieuwe kans, waardoor Ree tijdelijk een pion voor kwam, maar ondanks tijdnood van de Argentijn was het nog juist remise. Langeweg werd in een Siciliaan verrast door een pionoffer van Szmetan en moest toen een zeer moeilijke verdediging voeren. Szmetan benutte zijn aanval om het materiaal met rente terug te winnen en won tenslotte een eindspel waarin hij een pion meer had. Na vier ronden staat Engeland nog steeds bovenaan, maar de Sovjet-Unie zal na het uitspelen van de afgebroken partijen ten minste gelijk komen. Nederland is na deze ronde verder teruggevallen en staat nu op een matige gedeelde dertiende plaats. Dames Het Nederlandse damesteam won met 21/2-1/2 van Frankrijk, dezelfde score die concurrent Engeland de vorige ronde had gemaakt. Van der Mije won tegen een zeer bizarre openingsopbouw van Merlini al heel vlug een stuk. Vreeken speelde met zwart tegen Rucle-Petit een moeilijke partij, die tenslotte uitmondde in een toreneindspel waarin Vreeken een pion meer had, maar net niet kon winnen. Van Parreren speelde tegen War- kentin een zeer wilde partij, waarin zij een stuk offerde voor twee pion nen en een aanval die later beslissend bleek te zijn. Uitslagen De gedetailleerde uitslagen van Nederland-Argentinië: Timman-Emma afgebroken; Sosonko-Hase 1-0; Ree-Campora remise; Langeweg-Szme- tan 0-1. De uitslag van Nederland-Frankrijk bij de dames is gedetailleerd: Van der Mije-Merlini 1-0; Vreeken-Ruck-Petit remise; Van Parreren-Warkentin 1-0. LEIDEN - In de Cleyn Duin hal in Katwijk werden gister avond twee wedstrijden in de zaalvoetbalcompetitie ge speeld. Glasbergen bleef Sjardin net aan de baas (2-1) terwijl het plaatselijke Cleyn Duin met 3-7 het onderspit dolf tegen Oegstgeest. Glasbergen-Sjardin 2-1 (1-1) Glasbergen had in deze wed strijd bijzonder veel moeite met het verrassend sterk spelende Sjardin. Vooral in de beginfase speelde de Leid- se ploeg een doelmatig partij tje zaalvoetbal waar de Rijns- burgse tegenstander moeilijk antwoord op kon vinden. Nadat Cock van Weerlee (3x) en Cees de Roode de koelbloe digheid misten om gemakke lijke kansen in doelpuuien om te zetten was het in de tiende minuut Ger Nagtegel- ler die een fout van doelman Sam de Mooy doeltreffend af rondde. Vier minuten later liet Piet Haasnoot de gelijk maker voor de Rijnsburgse ploeg aantekenen. Dezelfde speler liet voor het verstrijken van de eerste helft nog een mogelijkheid op 2-1 liggen. Kort na de doelwisse- ling kwam Glasbergen via een benutte Strafschop van Anne Ouwersloot op 2-1 voorsprong. Dit was het sein voor de Leidse ploeg om een krachtig offensief in te zetten. De formatie kreeg diverse mogelijkheden (Verschoor, De Roode en Nagtegeller) maar vond telkens een goed keepende Rijnsburg doelman Sam de Mooy tegenover zich. Door de wat vreemde beslissin gen van scheidsrechter Up- hoff leek de strijd in de slotfa se wat uit de hand te lopen. Zover kwam het niet. Het bleef bij 2-1. Cleyn Duin-Oegstgeest 3-7 (2-5) De thuisploeg had in deze wedstrijd weinig in te bren gen tegen het degelijk spe lende Oegstgeest. Cleyn Duin kwam in de beginfase welis waar via een doelpunt van Wim Haasnoot op 1-0, Oegst geest antwoprdde direct met treffers van Ton Werner, en Ge Perfors (3x) terwijl Wim Haasnoot de bezoekers ter wille was door zijn doelman Kees Kuyt te passeren. Wim Guyt schoot Cleyn Duin voor de doelwisseling naar 2-5. In de tweede helft bracht Ron Kamhues de Katwijkers nog tot 3-5 terug. Even leek het erop dat Oegstgeest een inzinking zou krijgen maar een schitterende goal van Ron van der Kolk (3-6) gaf het team weer zelfvertrouwen. Ondanks dat doelman Piet Pauw geblesseerd uitviel (Ron van der Kolk ging als doelman fungeren) kon de ploeg via een treffer van Ge Perfors naar 3-7 uitlopen. Programma voor a.s. woens dag: Groenoordhal 20.00 Swift-EKL Boys; THB hal: 20.25 Godyla VT-Landwer Johan, 21.20 Van Gerven- V.d.Plas. ROB ONDERWATER Gottfried klopt Louk Sanders PARIJS (AFP) - Bij het Grand Prix toernooi van Parijs heeft Louk Sanders het slecht getroffen. Hij moest gisteravond in de eerste ronde aantreden tegen de als eer ste geplaatste Brian Gottfried. De Amerikaan, die vijfde staat in de totaalrangschikking van de grand prixtoernooien, versloeg de Nederlandse kampioen met 6-4,6-1. Overige uitslagen: Bedel (Fra)-El Shafei (Egy) 6-3,5-7,9-7; Moore (Zaf}-Hardie (VS) 7-5,6-3; Mir (Spa)-Soler (Spa) 6-3, 6-4; Tom Gullikson (VSj-Kallquist (Zwe) 6-1. 3-6, 6-3; Cox (Gbr)- Caujolle (Fra) 6-1, 6-3. ADVERTENTIE Kortsjnui bestudeert zijn stelling tegen de Chinese kampioen Chi Cor Brom woedend over uitspraak Ajax-arts Rolink: HAMILTON (NIEUW ZEELAND) (ANP) - Alleen Oost Duitsland is met een complete ploeg aanwezig bij de wereldkampioenschappen roeien, die morgen op het Karapi- romeer in Nieuw Zeeland begin nen. Alleen bij de tweeën zonder stuurman en de skiffeurs zullen halve finales worden geroeid Bij alle andere nummers gaan de winnaars van de series over naar de eindstrijden en komen de ove rige ploegen uit in de herkansin gen. Bij de nummers waèrin halve fina les worden geroeid gaan de eerste drie aankomende boten over naar de halve eindstrijden, de overige ploegen strijden in de herkansin gen om de resterende drie plaat sen in de volgende ronde. De loting voor de voorwedstrijden ADVERTENTIE had voor Nederland de volgende resultaat: Heren: TWEE ZONDER STUURMAN: Eerste serie: Ierland, Nederland (Phocas), Oost Duitsland, Bulga rije, Groot Brittannie. Tweede serie: Canada, Frankrijk, Australië, Oostenrijk, Joegosla vië. Derde serie: Nieuw Zeeland, Noorwegen, Sovjet Unie, Ver enigde Staten. VIER ZONDER STUURMAN: Eerste serie: West Duitsland, Groot Brittannie, Tsjecho Slowakije, Sovjet Unie, Australië, Frankrijk. Tweede serie: Zwitserland, Nieuw Zeeland, Nederland, (Aegir/Ne- reus), Spanje, Canada, Oost Duitsland. DAMES: Vier met stuurvrouw: Eerste Serie: China, Verenigde Sta ten, Canada, Bulgarije, Oost Duitsland. Tweede serie: Sovjet Unie, Roeme nië, Nederland (Nereus), Nieuw Zeeland. SKIF: Eerste serie: Verenigde Staten, Polen, Nederland (Sietsk: Boom stra, Skida), Canada, Australië, Oostenrijk. Tweede serie: Sovjet Unie, Oost Duitsland, Roemenie, China, Hongarije, Bulgarije. DUBBEL VIER: Eerste serie: West Duitsland, Ne derland (Willem III, De Laak, De Hunze, Nereus) Sovjet Unie, Au stralië. Tweede serie: Roemenie, Bulgarije, Oost Duitsland. SCHAKEN - Irina Levitina en Li- dia Semenova zijn op de eerste plaats geëindigd in het toernooi om de schaaktitel bij de dames van de Sovjet-Unie. Het toernooi had aan waarde ingeboet door de afwezigheid van vier belangrijke Russische schaaksters, onder wie wereldkampioene Maja Tsji- boerdanidze. cup uitgegeven computer-rang lijst van de beste springruiters van Europa prijkt de Nederlan der Henk Nooren op de zesde plaats. Johan Heins is achtste. De ranglijst wordt niet aangevoerd door wereldkampioen Gerd Wilt- fang, maar door de Ier Eddie Macken. LAUSANNE (GPD) - Trainer Cor Brom van Ajax heeft zich gisteravond tijdens een persconferentie naar aanleiding van het UEFA-Cupduel tegen Lausanne Sport plotseling geschaard in het rijtje trainers dat de pers „een gebrek aan objectiviteit en een grote dosis sensatiezucht" ver wijt. Brom, die in woede ontstak, moet in werkelijkheid erg kwaad zijn geweest op Ajax-arts Rolink, die op een vraag wat hij vindt van de situatie dat drie spelers van Ajax - Van Dord, Krol en Everse - zich met hun blessures hebben ge wend tot de fysiotherapeut Ted Troost (ex-AZ'67) als antwoord gaf: ,.Ik vind het niet juist dat zij zijn medewerking hebben inge roepen. Ik vind het positief dat de spelers er alles aan doen om zo snel mogelijk te genezen, maar het blijft kwalijk. Troost heeft namelijk de medische wetten aan zijn laars gelapt. Hij heeft geen overleg gepleegd, hij heeft in het geheel geen informatie ingewon nen en dat terwijl de fysiothera peut niet mag werken zonder toe stemming van de behandelende arts, en dat ben ik". „Troost werkt zonder enige diag nose. Ik weet best dat een aantal Ajacieden in het verleden ook de hulp hebben ingeroepen van een fysiotherapeut buiten Ajax. Maar toen lag de situatie anders omdat Salo Muller een speciale binding had met Ajax en wel degelijk overleg pleegde". „Ofschoon onze eigen fysiothera peut, Wolff, tijdelijk afwezig is omdat hij met de roeiploeg in Nieuw-Zeeland is, vind ik niet dat zo'n man als Troost moet ik van mening dat het drietal dat bij Troost is geweest niet meer door onze eigen fysiotherapeut kan worden geholpen. Boven dien zullen ze de kosten zelf moe ten betalen", aldus Ajax-arts Ro link. Die, aan duidelijkheid weing te wensen overlatende, mening leidde ertoe dat Brom in woede ontstak: ..Ik kan dit soort verha len op dit moment niet gebrui ken. Ik ben verre van gelukkig met deze situatie. Als de spelers dit zouden lezen, zouden ze niet eens meer willen spe len" Overigens werd tijdens de perscon ferentie ook bekend dat zowel Van Dord als Krol in actie zullen komen tegen Lausanne. Gearresteerde fans snel voor rechter AMSTERDAM (ANP) - Vijf van de acht supporters die zater dagavond na de wedstrijd Ajax-Feyenoord op verden king van openlijke geweld pleging in vereniging zijn gearresteerd, zullen op woensdag 8 november voor de politierechter in Amster dam terecht staan. De overi ge drie, die nog minderjarig zijn zullen op vrijdag 3 no vember in een besloten zit ting door de kinderrechter worden berecht. De verdachten, in de leeftijd van 15 tot 22 jaar, zijn in de loop van maandag heenge zonden na te zijn voorgeleid aan de officier van justitie en de rechter-commissaris res pectievelijk de kinderrech ter. ADVERTENTIE worden ingeschakeld. Wij heb ben altijd nog een fysiotherapeut als Molet. Bovendien hebben we de hele staf van het Sint Lucas- ziekenhuis achter ons. Wat moet die van deze gang van zaken den ken. Deze situatie moet worden uitgesproken. In ieder geval ben ADVERTENTIE ptt post POSTJE coder* Gebruik 'm goed. AMSTERDAM - Leden en mede werkers van het Nationale Ballet in Amsterdam hebben in een brief aan de gemeenteraad hun onrust, angst en verbazing uitge sproken in verband met de ont wikkelingen en verwikkelingen rond het te bouwen muziekthea ter in de hoofdstad. Zij wijzen op publicaties waarin gesproken wordt over de mogelijkheid dat de bouw van het muziektheater niet door gaat of ernstig wordt vertraagd nu de opera huisves ting aangeboden heeft gekregen in Scheveningen. 'Het geestelijk goed van mensen te beschermen, ontwikkelen en propageren is uw verantwoorde lijkheid", aldus de brief die met ongeveer 90 handtekeningen van dansers en medewerkers van het Nationale Ballet, gisteren werd overhandigd aan burgemeester Polak van Amsterdam. Wat wij willen is verder werken, ons ontwikkelen, aldus de onder tekenaren. Daartoe hebben wij een nieuw theater nodig. De om standigheden waaronder wij tot nu tpe hebben gewerkt en geleefd zijn diep treurig. "Sprong van Ackermann was goed" PARIJS (ANP) - Pierre Dasriaux, de secretaris van de internatio nale amateur atletiek federatie (IAAF) is van plan naar het con gres van de bond, dat van 2 tot en met 5 november op Rhodos wordt gehouden, filmmateriaal mee te nemen, dat zijn stelling als zou de sprong van de Oostduitse Rosemarie Ackermann over 2.01 meter, tijdens de laatste Europe se kampioenschappen in Praag geldig zijn geweest, kracht bij moet zetten. Volgens Dasriaux werd het afval len van de stok veroorzaakt door de hevige schok van het matras, waarop Ackermann terecht kwam. "De film wijst uit dat zij de hoogte goed gepasseerd was". Als de sprong van Ackermann goed geweest zou zijn, had zij samen met Europees kampioene Sara Simeoni uit Italië het wereldre cord in bezit gehad. ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 11