Ganzen wei krij gt nieuw straatdek L eidse\ agenda Antiekbeurs Voorschoten Warmond beperkt gebruik vuurwerk Eerste paal Spinbaan-woningen Saaie bespreking van begroting Oegstgeest SPOEDIG BOUW POLITIEBUREAU ZOETERWOUDE Fietspad in plan Lommerlust voorbarig BURGERLIJKE STAND Winkels Wassenaar maandag ochtend gesloten VRIJDAG 27 OKTOBER 197 WARMOND - Met de kleinst mogelijke meerderheid (6 stemmen vóór en 5 tegen) is de Warmondse gemeenteraad gisteravond akkoord gegaan met een herbestrating van een deel van de Ganzenwei. Volgens de gemeente is de bebou wing in Endepoel, waar de Gan zenwei ligt, nu zover gevorderd dat de daar aanwezige noodbe- strating vervangen kan worden door nieuwe bestrating. WD-er Corijn voerde in de verga dering van gisteravond aan het niet verstandig te vinden een deel van de Ganzenwei te herbestra- ten (kosten rond de 175.000 gul den) als er nog zwaar bouwver- keer over deze weg heen moet naar de nog resterende bouw plaatsen in Endepoel. Mevrouw Dalhuisen (PW) voerde hetzelfde bezwaar aan en bracht het idee naar voeren de buitenzijden van de drie delen van Endepoel te be straten en een centrale weg over te laten voor het bouwverkeer. "Ingereden" Bonjer (WD) was van mening dat eerst nog maar gewacht moet worden met een beslissing over het al dan niet herbestraten van de Ganzenwei, omdat verschil lende mensen suggesties naar vo ren hebben gebracht voor een andere plek voor het bouwblok (met zo'n zestig wooneenheden) in Endepoel. Burgemeester De Vreeze wees de bezwaren van Corijn en Dalhui sen ("geen herbestrating op plaatsen waar het bouwverkeer overheen moet en waar in de toe komst dan opnieuw bestraat moet worden") van de hand door te stellen dat de huidige bestra ting al zover is "ingereden" door het bouwverkeer dat er geen ver zakking meer zal plaatsvinden, ook niet als de Ganzenwei is her- bestraat. Hij voegde er nog aan toe dat men in deze buurt nu al twee jaar met de nood bestrating van de Ganzenwei zit. "Wachten met herbestrating kan bovendien WARMOND - "Menselijk leed, dag in dag uit, moet niet alleen tot na denken stemmen, maar tot han delen. Het vuurwerk zou dan ook eigenlijk geheel verboden moe ten worden Daarom onthou ik mij bij het stemmen". Dat zei gis teravond raadslid Timmerman van Progressief Warmond in de plaatselijke gemeenteraadsver gadering. De raadsleden moesten een beslis sing nemen over een voorgestel de wijziging in de politie-veror- dening waarin onder andere werd gesteld dat het gebruik van vuurwerk beperkt dient te wor den tot vijf dagen voor de jaar wisseling. Momenteel is het vuurwerk al weken tevoren ver krijgbaar. Naast Timmerman had zijn partijgenoot Van der Zalm ook onoverkomelijke bezwaren tegen het gebruik van vuurwerk. Hij ging ervan uit dat het aan schaffen van vuurwerk niet al leen geldverspilling is, maar ook buitengewoon gevaarlijk. Burgemeester De Vreeze kon wel meegaan met deze principiële opstelling van beide politici. "Maar we moeten er van uitgaan dat tot nu toe nog helemaal niks geregeld was wat het gebruik van vuurwerk betreft. De nu voorge stelde regeling is in elk geval al een manier om controle uit te oe fenen, ook voor wat de opslag van het vuurwerk betreft". Evenals WD-er Bonjer vond De Vreeze 31 december eigenlijk vroeg ge noeg voor het afsteken van vuurwerk, maar de voorgestelde regeling moest in groter verband (regionaal en landelijk) bezien worden. Bonjer stelde voor in toekomstig overleg met andere burgemees ters van omliggende gemeenten over de politieverordening aan te dringen op een verdere beper king van de dagen waarop vuur werk afgestoken mag worden. De Vreeze had er geen moeite mee dat toe te zeggen. Mr. Vrolijk naar Warmond WARMOND - De commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. Vrolijk brengt maandag 4 de cember een werkbezoek aan Warmond., Het dagprogramma is nog niet vastgesteld maar ver wacht wordt dat Vrolijk van 10 tot 18 uur de gemeente bezoekt en in de namiddag een gesprek met de raadsleden heeft. Mariënhaven Wat de opmerking van Bonjer be trof over de ingebrachte alterna tieven voor het bouwblok (voor personeelsleden van het ver pleeghuis Mariënhaven), stelde De Vreeze dat Mariënhaven eige naar van de grond is waarop ge bouwd gaat worden. Verder gaat het hierbij om een bestemmings plan dat er al zo'n vijf jaar ligt. Hij gaf dan ook aan dat als zich be paalde omstandigheden voor doen de gemeente nog wel be paalde detailpunten kan wijzigen in het plan maar dat de omtrek ken van het geheel nu wel zijn vastgesteld. Van de kant van Ma riënhaven verwachtte hij ook geen positieve houding ten op zichte van de alternatieven. Direkteur gemeentewerken Spaink van de gemeente War mond wees er ook nog eens op dat de Ganzenwei-weg nu al zo stevig is, dat zonder problemen tot herbestrating van een gedeel te kan worden overgegaan. Er zou hoogstens later nog wat her- bestratingswerk nodig zijn in een bocht over een stuk van enkele tientallen meters. Wel stelde hij nog vooreen bak, die op het mid den van de weg zal worden aan gebracht en die een drempel- funktie krijgt om het verkeer te dwingen de snelheid te minde ren, nog niet te plaatsen. Volgens hem zou zo'n bak nu een obstakel vormen voor het passerende bouwverkeer. Duurder Wethouder Van Schagen (CDA) liet weten dat het voorstel van me vrouw Dalhuisen aanzienlijk duurder zou worden dan de plannen die er nu lagen. Het CDA stelde zich volledig achter het college (5 stemmen) en vond aan zijn kant nog wethouder Van der Zalm (PW). De WD en PW steunden het voorstel niet. Het herbestraten van de Ganzen wei in zijn geheel is volgens bur gemeester en wethouders nog niet mogelijk omdat er nog nieu we bouwactiviteiten ontwikkeld moeten worden in dat gebied. Het ligt wel in de bedoeling de Ganzenwei tot "woonerf' te ma ken. WASSENAAR - Zo enthousiast stelde wethouder Van Dingstee gistermiddag de heimachine in werking dat zijn veiligheidshelm erbij afvloog. Zijn enthousiasme was voorstelbaar. Want na lang wachten ging eindelijk de eerste paal voor 122 woningen in het ge bied "De Spinbaan", in Wasse naar gelegen tussen Kerkstraat en Storm van 's Gravensande- weg, de grond in. Het merendeel van deze woningen zullen door het Rotterdamse bouwbedrijf Kruithof in de vrije sector wor den uitgevoerd. Daarnaast zullen ook 20 premie-huurwoningen worden neergezet voor Wasse- naarse gegadigden. De niet-ge subsidieerde woningen zullen eveneens bij voorkeur aan inge zetenen van Wassenaar worden verkocht. ZOETERWOUDE - Met de bouw van een postbureau voor de rijkspolitie bij het gemeentehuis zal in het eerste kwartaal van 1979 worden begonnen. Dit schrijft het gemeentebestuur van Zoeterwoude in zijn aanbie dingsbrief bij de gemeentelijke begroting voor 1979. Hoewel het er eerst naar uit zag dat dit niet zou gebeuren zullen er toch twee dienstwoningen bij het bureau worden gebouwd. Het Zoeter- woudse politiekorps zal op gelij ke sterkte blijven als thans. Ook wil het gemeentebestuur het komend jaar iets doen aan het kruispunt Veldzichtstraat - Dr.Bouwdijkstraat-Reiger. Hoewel het kruispunt bij de Veldzichtstraat pas is aangelegd bij het begin van de bouwwerk- zaamheden aan Westeinde II is het in die korte periode al berucht geworden. Het kruispunt is bij zonder onoverzichtelijk. Daarom wil het gemeentebestuur dit kruispunt veranderen. Boven dien zullen in de Veldzichtstraat verkeersafremmende maatrege len worden genomen. Ook de Hoge Rijndijk wordt als gevaarlijk gekenmerkt. Dit wordt pas anders als rijksweg 11 wordt aangelegd, wat echter nog wel even zal duren. Al herhaaldelijk heeft het gemeentebestuur er op aangedrongen dat het gedeelte tussen de Burgemeester Gmeetsweg en rijksweg 4 vast wordt aangelegd. Nu rijksweg 11 definitief langs de spoorlijn Leiden-Alphen komt te lopen kan Zoeterwoude het be stemmingsplan "Landelijk Ge bied" afronden. VOORSCHOTEN - Gister avond begon voor de achtste maal in Voorschoten de an tiekbeurs in het Cultureel Centrum. Allerlei soorten antiek, van vazen tot lam pen, borden, beeldjes en poppen, kan men daar be zichtigen en kopen. De beurs wordt georganiseerd door Het Nut Voorschoten. Ook de komende dagen is de antiek beurs nog open. Vandaag nog tot 22.30 uur, morgen van 10 tot 18 uur en zondag van 11 tot 18 uur. OEGSTGEEST - "Het personeels beleid is een zaak van het College van Burgemeester en Wethou ders zelf', reageerde burgemees ter Van Eijzinga gisteravond hef tig. Duidelijk wilde de burge meester stellen dat het praten over promoties van individuele ambtenaren geen zaak is om in een openbare raadsvergadering te behandelen. De burgemeester gaf dit antwoord aan de CDA'er Van Hazel tijdens een speciale commissievergadering. Van Ha zel wilde weten of met de goed keuring van de gemeentebegro ting volgende maand de raad ook het ontwerp voor de opbouw van het gemeentepersoneel zou goedkeuren. Dit ontwerp is de raad enkele maanden geleden als praatstuk voorgelegd. Maar dat was volgens wethouder Thorn niet het geval. Als de raad de be groting zou goedkeuren zou slechts worden ingestemd met zeven extra personeelsleden voor gemeentewerken en de secreta- Deze dicussie was het enige leven dige onderdeel van de gister avond in een speciale commis sievergadering gehouden be spreking van de gemeentelijke begroting voor 1979. Aan de orde, kwamen de 135 door de verschil lende fracties ingediende vragen over deze begroting, die het ge meentebestuur schriftelijk had beantwoord. De behandeling van deze vragen nam zo veel tijd in beslag dat de raadsvergadering die daarna zou worden gehouden naar volgende week dinsdag werd verschoven. Slechts één agendapunt werd nog behandeld: of Oegstgeest zich moest aanmelden bij het rijk voor een experiment met decen tralisatie van het welzijnsbeleid. Dit experiment houdt in dat de gemeente de beschikking krijgt over een bepaald geldbedrag dat zij zelf onder de ter plaatse opere rende welzijnsinstellineen moet LEIDEN- Geboren. Miriam dv H.vd Slok en A van Eijk: Robbin zv J A. Van der Steen en K.Y. Woord; Antonius zv G A. van der Voort en J.C. Turenhout. Michiel zv E.R.M. van der Sommen en G.P.E.M. van Acker; Bob zv A.P. Borg- hart en P C. Haakmeester; Mey dv K.O. Liem en F.C. Westerhof; Eva dv M.J.J. Rademakers en K R. Habraken; Ferry zv J F. Kielt en A. Smit; Kim dv H. Bins- bergen en E L. de Bruin; Francesco zv M.V. Cornacchia en G.M. Mulder; Rem- co zv G.P de Haas en M.J. Bizot; Ingnd dv P. van Putten en A.E. Kloet; Cornells zv C van Duijn en L van der Plas; Fre- derik Johannes zv M.J. van Koetsveld en M.S. de Jong; Deniz zv M. Mercan Krugei r A. Varkevi i P.A. C P van Rees (1915) gehuwd geweest met H.G. Struiwig; A.C.M. van den Berg (1949); C.J. Rood (1912); C A. Versteeg (1917); G J. da Costa (1918); P. Drieber gen (1881) gehuwd geweekt met C. Hou wer; A. de Vet (1916); Mw A. Frölieh (1889); J. Brussaard (1958) zv B. Brus- saard en J. van den Ouden; J. Schouten (1932) gehuwd met W. van Oosten; A.C.G. Woerlee (1896) gehuwd geweest met W. Zandbergen; E.M. Hoogkamer (1895) gehuwd geweest met J. Meijer; M B A. Afqur (1928); F A. Grimbergen (1897) Gehuwd: M Iskarous en M.M. Kervers; N.J. Westerbeek en Y.C L. Honders; E F Rietbergen en J.C.B van Hooven; L.H Stallinga en J. den Boef; G broekema en M.A. Donkervoort; P.J. Otgaar en J Klein: A.J. Nederhof en JVÏ.G.A. van Moll; B. van der Klis en J P. van Diggel- len; W.M. Kant en KA. van Zeijl; F.K van de Rijt en 1 Y. Medendorp WARMOND - Een meerderheid van de Warmondse gemeente raad (Progressief Warmond en VVD) zette gisteravond de voet dwars bij het vaststellen van het bestemmingsplan Lommerlusl. Het bezwaar van de twee fracties spitste zich toe op een fietspad dat onlangs in het bestemmings plan werd opgenomen. Dit fiets pad (dat moet komen tussen het Schiphollijnviaduct over de Oranje Nassaulaan en de nieuw bouwwijk Lommerlust) is een eerste stuk van fietspaden aan weerszijden van de Oranje Na ssaulaan. De fractie van Progressief War mond en WD willen zich eerst ZOETERWOUDE - De rijdende telefoonwinkel van de PTT doet dinsdag 31 oktober Zoeterwou- de-dorp aan. Van 10 tot 15.30 uur kan men er terecht voor informa tie over bijvoorbeeld wijziging van bestaande telefooninstalla ties, verhuizing en nieuwe aan sluitingen. Voorts wordt de appa ratuur van de PTT gedemon streerd. In de telefoonwinkel kunnen bovendien telefoons voor gekleurde toestellen wor den omgeruild en meeluisterap paraatjes worden gemonteerd. nauci oriënteren op het totale plan alvorens ze meewerken aan opname van een deel daarvan in het bestemmingsplan Lommer lust. Het belangrijkste knelpunt bij de aanleg van de fietspaden is het behoud van het karakter van de Oranje Nassaulaan. Een belangrijke reden voor het ver tragen van het bestemmingsplan vormde ook de inspraakmoge lijkheid van de bevolking. In het plan dat ter inzage heeft gelegen was hel fietspad nog niet opge nomen. De fracties van PW en VVD hechtten eraan om de be volking opnieuw de mogelijk heid te geven te reageren. Dat kan nog gedurende een maand. Tenslotte sprak mevr. Hajonides van de VVD haar ongenoegen uit over de manier waarop burge meester De Vreese het fietspa denplan in de commissie ruim- teljke ordening had gepresen teerd. Zij was van mening dat de commissieleden overrompeld waren en niet voldoende tijd hadden om een weloverwogen advies uit te brengen. Burge meester De Vreese wees die kri tiek resoluut van de hand. "Ik acht. de commissieleden capabel genoeg om zich in korte tijcl te oriënteren óp een plan en de voet dwars te zetten als zij dat nodig vinden", aldus De Vreeze. verdelen. De gemeenteraad be sloot gisteravond zich voor dit project op te geven. Dat gebeurde op de valreep. Want vóór 1 no vember moet de aanmelding bij het rijk binnen zijn. WASSENAAR - De W; Ondernemers Vereniging heeft de plaatselijke winkeliers gead viseerd hun zaken voortaan op maandagochtend te sluiten en vrijdagavond koopavond te hou den. Het is de bedoeling dat de winkeliers zich zo veel mogelijk aan dit advies houden om de ko pers duidelijkheid te verschaffen over de uren dat de winkels ge opend zijn. Tot voor enkele jaren was de alge mene regel dat de winkels woensdagmiddag waren geslo ten. Maar hiervan werd onder an dere afgeweken door het winkel centrum Stadhoudersplein dat op woensdagmiddag de winkels openhield om ze op maandagoch tend te sluiten. Volgens het advies van de Wasse- naarse Ondernemers Vereniging zullen de winkels in Wassenaar in het vervolg op maandag open zijn van 13 tot 18 uur, van dinsdag tot en met vrijdag van 8.30 tot 18 uur. vrijdagavond bovendien van 19 tot 21 uur, en zaterdag van 9 tot 16 Zoeterwoude wil meedoen aan welzijns- experiment ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude gaat zich bij het rijk aanmelden als belangstellende voor een experiment met het ge meentelijke welzijnsbeleid. Dit experiment houdt in dat ervaring wordt opgedaan met meer in vloed van de gemeente op het ei gen welzijnsbeleid. De gemeen ten die aan het experiment mee doen krijgen de beschikking over een bepaald geldbedrag dat zij naar eigen inzicht onder de ter plaatse opererende welzijnsin- stellingen moeten verdelen. De gemeenteraad besloot deze week dat wel een voorbehoud gemaakt moest worden ten aan zien van de financiële conse quenties als aan het experiment zou worden meegedaan. Slechts een beperkt aantal van de ge meentes die zich bij het rijk als belangstellende voor dit project aanmelden zullen ook werkelijk als welzijnsproeftuin worden aangewezen. Vrijdag Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdoij SË| informatieavond Baha'i gem., 20.15 uu jf'4 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club v. J leenstaanden, 20 uur; avond Selskl Fryslan, 20 uur; ledenvergadering Pvdj 20 uur. Volkshuis, NW-avond over jeug| I werkloosheid, 20 uur. Groenoordhal, Pasar Gambir, 15-23 ij Bejaardenhuis Zuydtwijck, Aalt Noorderwierlaan 50, bazaar en rot) f melmarkt 19-22 uur. Troef, Noordeinde 2a, Arabische avonJ 20 uur. Vrijetijdscentrum, optreden Kaz Lux q k John Schuurman, 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, gemeenh Cultureel Centrum, Voorschoten, ar| tiekbeurs tot 22.30 uur. Don Boscohuis, Zoeterwoude, klave jasconcours. Leidse Schouwburg, "Pompend rem men" Rients Gratama, 20.15 uur. LAK-Theater, het Malle Theater md "De Bakfiets" van Arabal, 20.30 uur. Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt. 9.30-17.0( Breehuys, Breestraat 19, swingavonj voor middelbare scholieren, 20-24 uuq Groenoordhal, Pasar Gambir, 15-22.3 Kopermolen, najaarsmarkt, 10-17 uur De Vlietschans, Apollolaan, national majorettenconcours, gehele dag. Camphuys, Oegstgeest, ruilbeurs ski spullen, vanaf 12 uur. Cultureel Centrum, Voorschoten, tiekbeurs, 10-18 uur. SKA, Herenweg 45, Warmond, open huis, 15-19 uur. Ons Huis, Zoeterwoude, avond i Casa Materna, 20.15 uur. LAK-Theater, toneelgroep De Vlek "Het Web", 20.30 uur. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen word de weekenddienst van zaterdag 1( uur v.m. tot zondag 24 uur, waarge nomen door de volgende artsenj i Wijk I vMorswegkwartier, noord binnenstad. Noorderkwartier el Groenoord): R. M. G. Taytelbaurri Hogewoerd 138, tel. 120266; Wijk i] (Kooi en Merenwijk): Groeneveld, Argusvlinder 10. tel. 141373; Wijl III (Waard, Professorenwijk, Tuin stadwijk en zuid-binnenstad): W de Bruyne, de Laat de Kanterstraaj 32, tel. 126866; Wijk IV (Zuid Wes| en Haagwegkwartier); van zaterdag 10 tot zondag 8 uur vm.: A. Boer, Kennedy laan 46, tel. 310420; van zal terdag 8 tot zondag 24 uur: B. Roos tel. 766123. Leiderdorp - De weekenddiensl wordt waargenomen door J. van de Beek en J. van der Leden, tel 894539. Zaterdag en zondai spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofdstraat 8, tel. 894539. Oegstgeest - De weekenddienst van zaterdag 10 tot maandag 7 uul v.m.. wordt waargenomen door J B. Hugenholtz, Pr. Hendriklaan 4 tel. 155666. Voorschoten - B. van Beusekom Piet Heynlaan 6, tel. 071-763551 terdag); C. Meijer, Chopinlaan 16 tel. 2493 (zondag). Warmond - L. J. H. Lemper: Churchilllaan 13, Voorhout, lel 02522-10140. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdiens in de regio Leiden, wordt waarge nomen van 27 okt. tot 3 nov. door Apotheek "Tot Hulp der Mensch heid", Rosmolen 13. tel. 121060 Apotheek Voorschoten. Leidsewej 66. Voorschoten, tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur 's avonds niel meer mogelijk is met het openbaa vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsluitend voor spoedre cepten van een taxi, tel. 122444, ge bruik maken. Wijkverpleging Leiderdorp/Zoeterwoude-Rd. Gezondheidscentrum Berkenkade, spreekuur ma t/m do. van 14—15 uur. tel. 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. B. Wennekers, Ou de Rijn 91a, Leiden, tel. 071-141889 SOS-dienst LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2