Uitbreiding raadhuis De Paauw 1 niet nodig" ILe/cfee agenda 'W elzijns'-experimenten inVoorschoten toegestaan Burgerlijke stand GEEN FIETSPAD IN BERM LANGS TREKVAARTWEG Wassenaarse archieven toegankelijk gemaakt Tuinenkeuring in Wassenaar D'66 Wassenaar: 11 WASSENAAR - Uitbreiding van het raadhuis De Paauw in Wassenaar is niet nodig. Dat concludeert een werkgroep uit de Wassenaarse afdeling van D'66 in een door haar opgesteld rapport over de omstreden kwestie van de huisvesting van de "gemeentelijke diensten" Dinsdagavond 31 oktober begint er om 20.00 uur een bijeenkomst in het NPB-gebouw aan de Lange Kerkdam, waarop dit rapport ter discussie wordt gesteld. D'66 hoopt met haar inbreng een bij drage te leveren aan de al lang lopende discussie over dit on derwerp, nu de gemeenteraad in november gevraagd zal worden een beslissing te nemen. DINSDAG 24 OKTOBER 197$ Apotheken De werkgroep is er evenals het col lege van burgemeester en wet houders van uit gegaan dat "de Paauw" het bestuurscentrum Dronken man ramt nieuwe politiewagen LEIDERDORP - Een 57-jarige in woner van Bergen op Zoom heeft de afgelopen nacht omstreeks half één een nieuwe dienstwagen van de rijkspolitie te Leiderdorp total loss gereden. De dienstwa gen, bestuurd door de wacht meester der rijkspolitie P. de G. was achter de auto van de Bra bander, A.K. S., aangegaan, nadat was gemeld dat deze zich al slin gerend in de richting van Am sterdam begaf. Op rijksweg 4, tussen Alberts Cor ner en de afslag Roelofarends- veen, wist de politie de man tot stoppen te bewegen. Op het laat ste moment gaf hij echter plank gas, met als gevolg dat de dienst auto van de rijkspolitie volledig werd geramd. De andere auto werd zwaar beschadigd. Eén der inzittenden van de politiewagen liep bij het ongeval een pijnlijk been op. De man uit Bergen op Zoom bleek onder invloed van alcohol te verkeren. OEGSTGEEST- Een fietspad in de berm langs de Haarlemmertrek- vaartweg is niet mogelijk. Voor een dergelijk pad is de berm veel te smal. Dit is gebleken uit een onderzoek dat is ingesteld naar aanleiding van« vragen van de heer Van Veen in de raadsverga dering van april. Van Veen vroeg toen namens de CD A-fractie of in afwachting van een definitieve oplossing om de verkeersveiligheid te verbeteren, toch niet een voorlopig fietspad aangelegd kon worden in de berm van de Haarlemmertrek- vaartweg. Deze smalle weg krijgt dagelijks een paar duizend scholieren en tientallen auto's te verwerken. Sinds enkele maanden geldt er nu een verbod voor automobilis ten om over deze weg te rijden gedurende het zogenaamde Het Wasenaarse gemeentehuis. Volgens de werkgroep uit D-66 kan het zo blijven. Uitbreiding moet ergens anders plaatsvinden. van de gemeente dient te blijven, maar de schrijvers van het rap port menen wel dat de niet direct bij het bestuur betrokken afde lingen van de gemeentesecretaire beter elders kunnen worden ge huisvest. D'66 is naar eigen zeggen tot de ontdekking gekomen dat voor de bedoelde secretarie-afdelingen niet meer dan 1500 vierkante me ter vloeroppervlakte nodig is en dit is evenveel als de thans be schikbare ruimte in het raadhuis. Burgemeester en wethouders hadden in een eerder stadium la ten berekenen dat de vloerop pervlakte die nodig was voor de secretarie-afdelingen die recht streeks bij het bestuur betrokken zijn 2276 vierkante meter moest zijn. Dat betekende volgens B en W dat er aan een vergroting van "de Paauw niet te ontkomen valt. De "besparing" van D'66 op de door B en W berekende oppervlakte wordt gevonden door de afdeling bevolking en burgerlijke stand niet by de beleidsafdelingen te rekenen en bovendien door min der ruimte in het huidige raad huis beschikbaar te houden voor vergaderingen, archief en maga zijnen. Voorts zou bijvoorbeeld de conciërgewoning in het raad huis kunnen vervallen. De noodzakelijke uitbreiding zou volgens de werkgroep gevonden moeten worden in een nieuw ge bouw op de meer centraal gele gen gemeente werf (Johan de Wittstraat) waar al onderdelen van de technische diensten zijn gehuisvest. Aan nieuwbouw op die plaats zijn belangrijke voor delen verbonden omdat de ge- meentewerf minder excentrisch gelegen is dan de Paauw, betere verbindingen biedt via het open baar vervoer en bovendien een versterking kan betekenen van het dorpscentrum, aldus D'66. schoolspitsuur", tijden waarop de meeste scholieren van en naar school gaan. Toch blijken nog veel automobilis ten het verbod dat geldt tussen 7.30 uur en 9.30 uur en 15.00 uur en 17.00 uur te negeren. Ver scherpte controle van de politie heeft de laatste tijd een grote hoeveelheid bekeuringen opge leverd. De verbodsbepalingen zijn van tij delijke aard totdat de provincie met definitieve plannen komt voor deze weg. Het Oegstgeester gemeentebestuur heeft er inmid dels bij Gedeputeerde Staten (het dagelijks bestuur van de provin cie) op aangedrongen spoedig tot actie te komen wat de Haarlem- mertrekvaartweg betreft, mede omdat tot "op heden ons daarvan niets is gebleken", aldus het col lege van burgemeester en wet houders. LEIDEN - Geboren; Nathalie P.H., dv P B. Roozeboom en G. H. de Waard; Karin, dv C. de Koning en E. W. van der Blom; Josephina, dv C. Hazenoot en J. C. M. Koot; Johannes G., zv J. G. Boutier en W J. Ruwaard; Gijsbert G., zv A. van Eg- mond en J. C. Spaanderdam; Suzanne M., dv J. L. Weijburg en D. J. Molijn; Danielle, dv D. de Mooij en A. Haasnoot; Sjaak, zv H. T. Kuipers en C. Stavleu; Adrianus W., zv A. J. F. Datema en J. C. E. Koster; Kim, zv D. Corbet en M. J. S. Pieterse; Maarte, dv J. P. M. Hoeks en M. Blok; Vincent R., zv A. L. M. van Re- mundt en A. G. Somsen; Jan M., zv M. M. Veerling en F. J. M. Koot; Nadine, dv F. G. Kieft en S. O. L. Rein; Silvia M., dv G. F. Ringler en M. Ligthart; Helena C„ dv C. Pluimgraaff en J. Hoek; Shirley, dv M. Moerland en D. I. Markus. Overleden: M. A. Vreeburg (1903), geh met J. C. van Ruiten; S. van Weeghel (1911); A. Schuls (1901), geh gew met E Drillenburg; G. de Kok 1914), geh met P. van der Berg; L. G. Habig (1928); M. P. A. Bellingroth (1914). geh gew met G. Zwa nenburg; C. F. van Zutphen (1915); A. Smouter (1918), geh gew met D J. Wol vers; A. de Jong (1928); J. Merceij (19125); L. van de Ree (1888), geh gew met J. H. van Heukelingen. Getrouwd: E. van der Hoeven en M. S. de Zoete; C. Holverda en D. Mens; J. C. Duindam en J. F. Beekman; D. van Leeuwen en L J. Scheeringa; F. G. P. H Oyen en M. H. I. Semwy; A. J. van Berge Henegouwen en P. van Egmond. Ondertrouwd: E. Gilmez en W. Gijsman; P. L. Mieremet en A. Koenen; P. Hart man en J. J. van den Beukei; G. Aalbers- berg en R. R. Albertina; D Brandt en W Neuteboom; J. van Gelderen en W. A. van Deudekom; I. P. Kluivers en W. Stellingwerf; P. G. van Nood en J. H. M. de Kier. LEIDERDORP - Geboren: Vanessa, dv J. G. Ouwehand en C. W. Sinteur (Lei den); Jochem J. P., zv W. J. A. M. Koen- raadt en E. H. M. Jacobs; Irma, dv R. S. T. Nijhuis en P. J. E. Verhoef (Voorscho ten); Stephanie A., dv M. C. du Prie en M. E. Boon (Leiden); Jan W.P., zv P. G. de Geus en B. E. Benschop (Wassenaar); Cornelis N., zv E. de Vreede en M. N. Overdijk; Wouter, zv L. J. S. M. HiUen en H. Ouwendijk; Wilhelmina C., dv N. Sloos en C. W. A: de Jonge (Leiden); Gerdine M., dv F. W. M. de Rooij en W. C. M. Raaphorst (Leiden); Sander L., zv L. A; Houweling en M. Vliem; Mirella, dv D. Vijlbrief en M. C. Samson (Leiden); Ma rie-Louise P., dv J. J. Blokhuizen en P M. M. Meerpoel; Joukje H., dv F. T Bosman en T. G. Jongejan. Overleden: A. A. van Hijkoop (73), geh gew met E. C. A. M. Voss (Leiden) Getrouwd: S. Chotoe en R. S. K. Ibra him; J. Zwikker en L. T. Schutte. Ondertrouwd: P. J. Borreman en A. Ba- velaar; P. N. C. Heijnen en L. Bavelaanr \erkoopmiddag KATWIJK - In één van de zalen van de Bethelkerk wordt morgen een verkoopmiddag gehouden. De "vrouwenvereniging" en de "jonge meisjesvereniging" van de christelijk gereformeerde kerk zullen zelfgemaakte, voor het dagelijks gebruik nuttige, goederen aan de man brengen. Om drie uur begint de verkoop. Leiderdorp De avond-, nacht- en zondagsdienst d» apotheken in de regio Leiden word van 20 tot 27 oktober, waargenome door. Apotheek Leiden Zuid-Wes Brahmslaan 20, tel. 763134; Apothee Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, té 071-155482. Indien het na 11 uur 's avonds niet mee mogelijk is met het openbaar vervo^ de apotheek te kómen, kan me uitsluitend voor spoedrecepten va een taxi, tel. 122444, gebruik maken Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, te 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude-Rd. - G^ zondheidscentrum, Berkenkadi spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uu| tel. 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, t<i 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond-zr. S. Posthuma, Kagerplei 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar, Vertrouwelijk. krii gt nieuwe Burgerraadsman Koornbruesteee 7. Telefnr Professor Van der Gouw biedt burgemeester Staab de vijf dikke boek werken aan, waarin het resultaat van het werk van de Amsterdamse studenten is vastgelegd. WASSENAAR - Vijf dikke boek werken met een totaalgewicht van viereneenhalve kilo werden gistermiddag aan burgemeester Staab van Wassenaar aangebo den. De aanbieding van de boe ken werd gedaan door professor dr. J. L. van der Gouw uit Voor schoten, die de afgelopen jaren de supervisie had over een aantal studenten van de Amsterdamse universiteit die zich bezighielden met het ordenen en beschrijven van Wassenaarse archieven. Twee studenten, Marion van Bus- sel-Eijlander en Roelof C. Hol werkten geruime tijd als stagiai res op het Wassenaarse raadhuis aan een inventarisatie van het gemeentelijk archief uit de pe riode van 1811 tot 1896. Een werkgroep van 16 studenten werkte daarna nog aan de periode 1631 tot 1811. Het resultaat van dit historisch werk werd gistermiddag onder aanwezigheid van alle medewer kenden getoond. Professor Van der Gouw lichtte in zijn toe spraak het belang toe van het door zijn studenten verrichte werk. De archieven zijn nu toe- gankelij k en bruikbaar geworden voor iedereen die zich daarin wij verdiepen, zo werd gesteld. Het werk van de groep beperkte zich niet tot het gemeente-ar chief. Ook dé archieven van de hervormde gemeente, de rooms- katholieke parochie St. Willi- brordus en van de plaatselijke af deling van de Hollandse Maat schappij van Landbouw, die aan de gemeente in bewaring gege ven werden, zijn op deze wijze bewerkt. De Haarlemmertrekvaart wegVoor een j berm te smal te zijn. VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten mag gaan experi menteren op welzijnsgebied. Dat vonden de vertegenwoordigers van Voorschotense instellingen en groeperingen die hierover gis teravond met het gemeentebe stuur van gedachten wisselden. Samen vormden zij echter niet meer dan een handjevol van alle in Voorschoten opererende or ganisaties. Alleen vertegeriwoor- digers van "Vliet en Horst', 'De Lindehoeve', de VOS-cursussen, de vrouwenraad en bejaarden- werk- en zorg waren op deze door het gemeentebestuur georgani seerde bijeenkomst komen op dagen. Afwezig waren de sport verenigingen, ontspanningsver enigingen en 'clubs'. Toch krij gen ook deze verenigingen - voorzover zij overheidssubsidie krijgen - binnenkort te maken met de ontwerp-kaderwet speci fiek welzijn. Deze nieuwe wet werd gisteravond besproken. Als dze wet in wer king treedt krijgt de gemeente een bepaald subsidiebedrag van het rijk om te verdelen onder alle verenigingen die op het welzijns gebied werkzaam zijn. Nu is al bekend dat dit bedrag onvol doende zal zijn om de subsidie verlening op de oude voet voort te zetten. Alleen als de verschil lende instellingen inzicht geven in hun werkzaamheden en plan nen kan het geld eerlijk worden verdeeld. Daarnaast zal moeten worden samengewerkt tussen alle organisaties in de welzijns sector. Dit alles moet gebeuren op basis van een door de gemeen te op te stellen welzijnsplan. speelzaal LEIDERDORP - De nieuwe peu terspeelzaal aan de Bolderik- kamp 152 in Leiderdorp wordt vrijdag 27 oktober officieel in ge bruik genomen. Nanny Kuiper, schrijfster en vertaalster van kin derpoëzie, zal de speelzaal om 4 uur openen. Vervolgens is er een receptie en gelegenheid de peu terspeelzaal te bekijken. Subsidies in Wassenaar drieëneenhalf procent hoger WASSENAAR - Het college van burgemeester en wethouders van Wassenaar stelt voor de ieder jaar uit te keren subsidies aan instel lingen te verhogen met 372 pro centvoor 1979. Dat is dan het per centage van'de gemiddelde kos tenstijgingen. Als gevolg van die verhoging zal de schoolsportcommissie over '79 een bedrag van 2856 gulden ont vangen, de Wassenaarse Raad voor Jeugd en Jongeren 2289 gulden, de nuts bibliotheek 3019 gulden en de Vereniging van Vrienden van het Residentie-or kest 2493,75 gulden. Het subsidiebedrag aan de avond mavo zal verhoogd worden tot 15.083.25 gulden, aan de zomer vakantie-activiteiten tot 6226 gulden, aan de Kulturele Kern Wassenaar tot 750 gulden en aan de VW Wassenaar tot 7433 gul den. De subsidie aan de vereniging Het Wassenaars Kruiswerk die het gezondheidscentrum exploiteert is voor het volgend jaar vastge steld op 438.950 gulden. Een subsidieverzoek van de stich ting Huize Willibrord voor be- jaardengymnastiek in dit bejaar dentehuis willen burgemeester en wethouders afwijzen, omdat men versnippering van de subsi diëring van allerlei activiteiten wil voorkomen. Er zijn in Wassenaar al twee instan ties die een subsidie voor bejaar- dengymnastiek ontvangen na melijk de stichting UW en de diakonie van de hervormde ge meente. Bovendien is in de ver- zorgingsprijzen van bejaarden tehuizen al een bedrag inbegre pen voor ontspanning van be jaarden. Deze subsidies zullen komende dinsdag behandeld worden in de commissie maatschappelijke voorzieningen. Deze commissie zal zich verder nog buigen over vragen die gesteld zijn naar aan leiding van het toetreden tot de regionale jeugdtandverzorging. WASSENAAR - "De aantrekke lijkheid van Wassenaar is voor een belangrijk deel te danken aan de zorg die de ingezetenen aan hun tuinen besteden." Dit zei burgemeester Staab gisteravond bij de prijsuitreiking van de jaar lijkse tuinenkeuring. Dit is een gebeurtenis die wordt georgani seerd door de Wassenaarse afde ling van de Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plant kunde. Wassenaar is hiertoe in zes rayons verdeeld, waardoor iedere tuin eens in de zes jaar voor beoorde ling in aanmerking komt. Dit jaar werden de tuinen gekeurd in midden Wassenaar. Dat is het ge bied dat ongeveer wordt be grensd door de Kerkeboslaan, Groot Haesebroekseweg, Pape gaaienlaan, Backershagenlaan en Rust en Vreugdlaan met nog en kele gebiedjes daarbuiten, zoals de Hertelaan en Raaphorstlaan. Mooiste tuinen in dit rayon had volgens de jury de heer R. Huis- ma, Raaphorstlaan 11. Tweede en derde werden respectievelijk de familie Van Beek, Hazelaan 15 en de heer Van Vliet, Oudermeu- lenlaan 4. Onder de twintig be kroonde tuinen waren ook die Koornbrugsteeg 7, Telefoon 14317! (kantooruren). Spreekuren ma., di. er wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2i (voormalig marinecomplex), tel. 130775) Geopend: maandag en woensdag varj 1 O. 15 an 111 IT" dincrlort on /I nni4rtn/4 1 r* .tn. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Vooi hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken eri gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartien! Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk- Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Dierenbescherming Onderwij s winkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur Dienstencentrum Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Advocaten spreekuur Rutgershuis FIOM Fiom, bureau v. hulpverl. bij zwanger schap en alleenstaand ouderschap. Ter- weepark 2, tel. 151068. Kontaktgroep Praat en kontaktgroep Leiden, tel. van de Hongaarse ambassade en van oud-wethouder Bastet van Den Haag, tevens lid van het hoofdbestuur van de tuinbouw- vereniging. In zijn toespraak tot de prijswin naars gaf de burgemeester ook zijn eigen filosofie over tuinieren aan de openbaarheid prijs. "De natuur moet zijn loop hebben; laat dus zo veel mogelijk alles groeien." Hij voegde er direct aan toe dat zijn vrouw die opvatting niet deelt. Als dus de burgemees terswoning aan de Prinses Ma- rielaan er ordentelijk uitziet is dat aan mevrouw Staab te danken. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singeï 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2