UzqftK Time Out komt met ideeën voor nieuw ontmoetingscentrum eidse agenda Geboortecijfer loopt terug ZOETERWOUDE WIL ROLSCHAATSBAAN Meer dan duizend deelnemers aan herfstwandeltocht MAANDAG 23 OKTOBER 1978 MA WASSENAAR - De Stichting Jongerenkontakt "Time Out" uit Wassenaar heeft in een aanvulling op haar al eerder verstuurde beleidsnota aan de gemeente Wasse naar een plan ontvouwd voor een nieuw ontmoetingscen trum voor de jeugd. Zo'n centrum zou naar de mening van het bestuur van de stichting het best kunnen worden onder gebracht in gebouw Nijevelt in de Van Zuylen van Nijeveltstraat. het vroegere politiebureau. Het plan voor de nieuwe ontmoe tingsplaats ging vergezeld van plattegronden. Enkele van de plattegronden zijn op het gebouw Nijevelt afgestemd, maar ze zou den ook eventueel elders dienst kunnen doen. In de aanvulling op de beleidsnota wordt verder nog eens gewezen op de noodzaak van het aanstellen van een be roepskracht. Een tweede mogelijkheid voor een permanent onderkomen zien de opstellers van het schrijven aan de gemeente in de vroegere de pendance van het S. Adelbert- college in de Van Heeckeren- straat. Uit gebouw heeft echter al een andere bestemming meege kregen en moet gaan dienen als huisvesting van avondonderwijs en dagonderwijs voor volwasse- Boerderij Verder zou het gebouw Sion aan de Violieren weg en de boerderij Bos in het plan Ter Weer eventueel geschikt kunnen worden ge maakt door verbouwingen. De kansen op die boerderij zijn ech ter erg klein, omdat men er kleedgelegenheden wil onder brengen voor de daar aan te leg gen sportvelden. In het uitvoerige stuk van het stich tingsbestuur en de staf wordt nog opgemerkt dat het centrum zo veel mogelijk ook voor andere groepen open te stellen, zoals bij voorbeeld voor activiteiten voor bejaarden. In de aanvulling wordt wederom aandacht gevraagd voor de on houdbare situatie waarin Time Out zich op dit moment bevindt. Wekelijks vertoeven er in de kel derruimte van de SalvatorschooP 500 a 600 jongeren. Regenbui Gebouw Nijevelt, naar de mening een ontmoetingscentrum. Time Out het meest geschikt i ZOETERWOUDE - Burgemeester en wethouders van Zoeterwoude verzoeken de raad een bedrag van ruim f42.000 ter beschikking te stellen, voor de aanleg van een basketbalveld en een rolschaats- baan. De raad ging destijds al ak koord met dit plan. Burgerlijke stand LEIDEN - geboren: Eric, zv J.P. Koud- staal en H. 't Lam, Robert C., zv W.F. Stoute en L.M.A. Huijsdens; Barbara A.C., dv C. Winterkamp en P.G.W. Socci; OscarS., zv K.H.J. Damen en G. Roos; Bastiaan P., zv G.N. Koken J.M. Bosch; Menno, zv W. Hegeman en J. v.d. Meij; Christian, zv C. Slegtenhorst en T. Flaman; Gerard I., zv H. Schou- wenaar en J.A. van Wingen; Christina G., dv C.P. v.d. Berg en P.W.M. r H.J.P.M. Kokshoom en J.C.M.A. Matla; Abraham, zv G. de Best en J. v.d. Vijver; Havize, dv H. Güzel en S. Yilmaz; Jasper O., zv C.J. Kenter en W.J. Valstar. GETROUWD: P.J. van Putten en C. van jfchoonderwoerd den Bezemer; E.G.JWan Schaick en A.W. Pardon; J.J. de Keiser en .E.T. Zvara. OVERLEDEN: J.O.M. Marse ev Glas; C.W.J. Vlasveld ev van Log- chem; B.M. Timmermans; H. van Kuyen, C. Sierat, C.M. Bakker, A. Crama, M.M. Barning ev Van den Berg; D.J.W. Pieters. J. Uithol. Het is de bedoeling dat er op het gemeentelijk terrein, dat ligt in geklemd tussen Jan van Ban- ningstraat, Korte Miening en Zuidbuurtseweg, een asfaltlaag wordt aangebracht, die wordt voorzien van geschilderde lijnen voor het basketbalspel. Wanneer er niet wordt gebasketbald is het terrein geschikt om er te rol schaatsen. De gemeente Zoeterwoude is van mening dat, omdat er sinds kort voldoende parkeerruimte elders is geschapen, er een parkeerver bod kan worden ingesteld tussen de Bernardusschool en het nieu we Verenigingsgebouw de "Een denkooi". De gemeente spreekt van een op timale parkeervoorziening sinds de parkeerplaats naast "de Een denkooi" gereed kwam, zodat men maatregelen wil nemen om te voorkomen dat er zich opstop pingen voordoen in de straat. Tevens moet de raad beslissen over het uittrekken van ruim ander half miljoen gulden ten behoeve van de bouw van een school in Westeinde III. Daar wordt zoals bekend een zesklassige lagere school gebouwd en een kleuter school, bestaande uit twee werklokalen en een speellokaal. Er is niet meer dan 140 vierkante meter keldervloer beschikbaar, een vloer die trouwens overdag helemaal niet vrij is, omdat de kelder dienst doét als berging voor de fietsen van de leerlingen van de school. Een keldervloer die na een behoorlijke regenbui blank komt te stkan, zoals in het weekend van 7 en 8 oktober toen er op een avond zo'n 1600 liter re genwater moest worden verwij derd. In de plannen voor een nieuw cen trum, waar dat dan ook komen zal, zijn verschillende ruimten gedacht, zodat tegelijkertijd di verse activiteiten kunnen plaats hebben. Er is gedacht aan ruim ten voor biljart en tafeltennis, aan een dansvloer, een disco, een po dium, een bar, zithoeken, een leestafel, een zitkuil, een filmzaal en een bergruimte. Verder zijn nog een garderobe, kantoorruim te, vergaderkamers verwerkt in de gedetailleerde plannen van Time Out. Het stuk bevat infor matie over het werk van Time Qut en een begroting op jaarba sis. Inclusief de beroepskracht komen de lasten jaarlijks op 93.500 gulden. Aan bar-opbreng- sten en entreegelden hoopt men 50.000 gulden te kunnen ontvan gen. Naast een exploitatiesubsi die van de gemeente van 5000 gulden zou er een exploitatiete kort resteren van 34.650 gulden. Naast de goedgedocumenteerde in formatie die de stichting aan het gemeentebestuur heeft gestuurd, probeert men ook de bevolking nauwer bij de problemen te be trekken. Zo zijn er in heel Wasse naar grote affiches opgehangen met een plattegrond van een mo gelijk nieuw jongerencentrum. Volgende week zaterdag 4 no vember wordt op het Stadhou.- dersplein en in de Langstraat, door middel van stands informa tie gegeven over hun problema tiek. De al eerder aangekondigde informatie-en discussie-avond voor onder meer de leden van de raad is verschoven van woensdag 8 naar vrijdag 10 november. Collectegeld ZOETERWOUDE - Huize De Weipoort kan zich de zo begeerde disco-installatie aanschaffen. De activiteiten ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van dit Zoe- terwoudse tehuis voor geestelijk gehandicapten brach ten afgelopen zaterdag 10.625,42 netto op.Het streefbe drag van 3.500 gulden werd hiermee ruimschoots over schreden. Dit werd. mogelijk dankzij de overweldigen- 'werk c i show i i drumband VIOS. gestolen LEIDEN - De koster van de Mare- kerk ontdekte gisteren toen hij het collectegeld na de dienst van vijf uur wilde opbergen, dat de opbrengsten van twee eerdere collectes waren verdwenen. Het geld zat in drie linnen zakjes in een tas, die in een slechts zelden gebruikte ruimte van de kerk stond. De ruimte is wel van bui tenaf bereikbaar, maar dan moet men goed de weg weten. Om hoeveel geld het gaat is niet be kend. Het was opgehaald tijdens de ochtenddienst van gisteren en tijdens een trouwdienst op 19 ok tober. Voorschoten discussieert over deelname welzijnszorg VOORSCHOTEN - Moet de ge meente deelnemen aan bestuur lijke experimenten op het wel zijnsterrein? Deze vraag zal van- - avond centraal staan op een bij eenkomst die georganiseerd wordt door de gemeente Voor schoten in het Cultureel Cen trum. De bijeenkomst is bedoeld voor in stellingen, organisaties en groe peringen die dan over deze vraag van gedachten kunnen wisselen en erop in kunnen gaan of de ge meente zich voor zulke experi menten moet opgeven. De experimenten die van de rege ring uitgaan zijn bedoeld om er achter te komen of de opzet van de ontwerp-kaderwet Specifiek Welzijn in de praktijk zal vol doen. De ontwerp-wet gaat er van uit dat alle (welzijns) instellingen die nu geheel of gedeeltelijk door het rijk gesubsidieerd worden in de toekomst op de gemeenten zijn aangewezen. De instellingen en de bevolking zullen in dat geval ook meer in vloed op het welzijnsbeleid en de subsidiepolitiek van de gemeen- te krijgen. 'Goede samenwerking tussen de gemeente en allen die betrokken zijn bij welzij nsactiviteiten in Voorschoten zal dan, meer nog dan op dit moment, noodzakelijk zijn" zo stelt de gemeente. EHBO-Zoeterwoude organiseert cursus ZOETERWOUDE - Bij voldoende belangstelling zal de Zoeter- woudse EHBO-afdeling Sint Li- duina weer een EHBO-cursus or ganiseren. Deze zal dan begin volgend jaar beginnen. Een cur sus omvat 16 lessen. De lessen worden gegeven in het Wit-Gele Kruisgebouw aan de Korte Mie ning. Voor nadere inlichtingen: mevrouw Overdevest Eloutstraat 19 telefoon 1816. Klaverjassen Met het lengen van de avonden worden kaartspelen weer een ge liefd tijdverdrijf. De volksuniver siteit K O en de Nederlandse klaverjasfederatie springen daar op in met een cursus internatio naal klaverjassen. In vier lessen worden de goede spelregels ge leerd. De eerste van deze lessen wordt morgenavond van 8 tot 10 uur gegeven in het Dorpshuis aan de Kerklaan in Leiderdorp. Verkoopmiddag De Vrouwen Zendingskring Oegstgeest houdt woensdag van 2 tot 7 uur een verkoopmiddag van onder andere fraaie handwerken, babykleertjes en kunstvoorwer pen. Artikelen voor de verkoop kunnen worden ingeleverd bij (onder andere) mevrouw Brouwer te Velde, Van Oldenbarnevelt- straat 34 in Leiden en mevrouw Kalsbeek-Koenen, Bernhardlaan 22 in Oegstgeest. De goederen worden verkocht in de grote zaal van het Zendingshuis, Leidse- straatweg 11 te Oegstgeest. Verkoopmiddag (2) In Wassenaar houdt de Neder landse Vereniging van Huisvrou wen een verkoopmiddag na afloop van de lédenvergadering die don derdag om 10 uur in het NPB-ge- bouw aan de Lange Kerkdam wordt gehouden. In datzelfde ge bouw worden creativiteitsartike- len verkocht ten bate van het pro ject 'waterputten voor India'. Antiekbeurs Ook in Voorschoten worden deze week verkoopdagen georgani seerd en wel van antiek. In het Cultureel Centrum houdt het Nut van 26 tot en met 29 oktober voor de achtste maal een antiekbeurs. Openingstijden: donderdag van 19 tot 22.30 uur, vrijdag van 14 tot 22.30 uur, zaterdag van 10 tot 18 uur en zondag van 11 tot 18 uur. Antiek voor de Nuts-stand kan woensdag 25 oktober van 10 tot 22 uur in het Cultureel Centrum worden ingeleverd. Bevolking Wassenaar neemt af WASSENAAR - De daling van het geboortecijfer die in 1973 begon nen is zet zich regelmatig voort. In de loop van '77 verminderde het aantal ingezetenen van Was senaar met 346, exact hetzelfde getal waarmee ook in 1976 het aantal daalde. Op 1 januari van dit jaar bedroeg het aantal ingezete nen 27.538, 1 juli was dit volgens een voorlopige telling 27.367. Het maximum aantal inwoners van Wassenaar werd bereikt op 1 ja nuari 1973 toen er 28.762 mensen in Wassenaar woonden. In 5 jaar tijd is het bevolkingscijfer dus met bijna 1400 teruggelopen. Bekijkt men het bevolkingsverloop per wijk, dan blijkt in de toch "nieuwe" wijk Zijlwatering en Deijleroord de teruggang het grootst te zijn (in 1977: 224 inwo ners minder) en dat er slechts twee gedeelten yan Wassenaar zijn waar het aantal inwoners in 1977 iets gestegen is, namelijk in villapark "de Kieviet" en omge ving Schouwweg (+34) en in Wassenaar Zuid (+31). In de periode van juli '77 tot en met juni '78 kwamen 640 misdrijven ter kennis van de Wassenaarse recherche. Dat is aanzienlijk minder dan in de overeenkom stige perioden van de twee voor afgaande jaren, toen dit totaal respectievelijk 743 en 790 be droeg. Vooral het aantal inbraken in woningen, koffietenten, be drijfspanden, scholen blijkt aan zienlijk verminderd te zyn, na melijk van 289 in de vorige perio de tot 149 in de genoemde perio de. Wel toegenomen is het aantal misdrijven in de categorie bele diging, vernieling, heling, ver duistering, oplichting en joy-ri- ding, namelijk van 64 tot 97. Het aantal verkeersongevallen be droeg in Wassenaar in de ge noemde periode 767. Daarvan bleven in 606 gevallen de gevol gen beperkt tot materiële schade. In 146 gevallen was spralje van licht, gewonden, in 8 van zwaar gewonden, terwijl bij 7 ongeval len doden vielen. Het inschrijfbureau voor de CJV- ken WASSENAAR - Meer dan 1000 en thousiaste wandelaars hebben zaterdag de herfstwandeltocht van de Wassenaarse wandelgroep van het CJV tot een succes ge maakt. Dit voor het derde achter eenvolgende jaar. De tocht die leidt over 5,10,15 en 25 kilometer wordt steeds populair der in en zelfs buiten de provin cie. Het bewijs hiervoor wordt gevormd door het jaarlijks stij- -wandeltocht moest zaterdagochtend aan de tapende band deelnemers afwer- gende aantal deelnemers en het meedoen van wandelaars van ver buiten Zuid Holland (onder an dere Den Helder en Ede). Erg enthousiast waren de Wande laars over de 5 kilometertocht (339 deelnemers) die hen door het recreatiepark "Duinrell" voerde. De 10 kilometer met 433 wande laars ging door de buitenplaatsen "Rust en Vreugd",. "Backersha- gen" en "de Paauw". De 164 wandelaars voor de 15 kilometer- tocht wandelden door het villa park "De Kieviet" en het duinge bied. Het parcours voor de 25 ki lometer voerde de 94 deelnemers door het polderlandschap, de bossen en duinen. Ook het buiten "Raaphorst" lag op de route. De datum voor het volgende jaar staat nu alweer vast. Dan wordt de herfsttocht 20 oktober gehou den. de belangstelling van de Zoeterwoudse bevolking vopr dit tweede lustrum van Huize De Weipoort. Met als hoogtepunten het optreden van Conny Vink (foto), de veiling van door bewoners van De Weipoort gemaakte werkstukken (opbrengst 642 guldend) en de discotheek. Het festijn werd 's avonds besloten met een groot i Goudse glazen Aanstaande woensdag wordt weer een culturele ochtend ge houden, eveneens door het Nut in samenwerking met de UW. De heer N. Mezelaar vertelt dan over goudse glazen. Dit gebeurt in 'De Werf, aanvang 10 uur. Tuinenkeuring Burgemeester Staab zal vanavond om 20 uur de prijzen uitreiken van de jaarlijkse tuinenkeuring in Wassenaar door de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde. Hij doet dit in het Je- roenhuis. De tuinarchitect G. F. G. Smit spreekt vervolgens over 'Het gehele jaar kleurenvariatie in uw tuin'. Schrijfavond Amnesty International Zoeter woude organiseert morgen, op de dag van de Verenigde Naties, een schrijavond ten behoeve van een drietal politieke gevangenen in tunesië, Taiwan en Rusland. Am nesty doet dit in 'Ons Huis' aan het Kosterpad, te beginnen om 20 uur. Grondwaarheden Mevrouw G. Dunnewolt spreekt morgenavond om 20 uur in 't Camphuys te Oegstgeest over 'Grondwaarheden in verschillen de wereldgodsdiensten'. Deze avond wordt georganiseerd door de Theosofische Vereniging. Meditatie Ook morgen wordt een inleidende lezing gehouden over Transcen dente Meditatie, dit keer in het Gemeente Centrum, Prinses Ma- rijkelaan 4 in Voorschoten. De le zing, die wordt georganiseerd door de Stichting onderwijs in de wetenschap der creatieve intelli gentie begint om 20 uur. Kindermiddag Het Wassenaarse Nutsdeparte- ment houdt aanstaande woensdag een kindermiddag voor de 6 tot 12- jarige kinderen van leden en spaarders. Dan zullen in het Astratheater aan de Langstraat films worden vertoond. Aanvang 14.30 uur. Fietser onder vrachtwagen LEIDEN - Vanochtend omstreeks tien uur is bij een ongeluk op de Lammenschansweg een 69-jarige Leidenaar zeer ernstig gewond geraakt. Zijn beide benen werden overreden door de achterwielen van een vrachtauto. In het Aca demisch Ziekenhuis werden in zijn rechterbeen zes botbreuken geconstateerd en in het linker been vier. De man fietste naast de vrachtauto over de Koninginnelaan. De chauffeur van de vrachtauto, ie mand uit Naaldwijk, stopte voor de rijbaan van de Lammen schansweg, met de bedoeling die recht over te steken. De fietser minderde zodanig snelheid dat hij uit balans raakte en voor de achterwielen van de vrachtauto viel toen die weer optrok. Een 24-jarige fietser uit Leiden heeft een zware hersenschudding opgelopen bij een aanrijding op de Lammenschansweg. Het ge beurde gisteren omstreeks half vyf. De fietser reed vanaf de Ko ninginnelaan de Lammen schansweg op, in de richting van het centrum. Hij deed dat echter aan de verkeerde kant van de vluchtheuvel, in de verkeerde richting en werd door een tege moetkomende auto (bestuurd door een 27-jarige Leidenaar) ge raakt. Maandag Ontmoetingscentrum, hoek Bosj huizerlaan, bejaardensoos Zuid! West, 14.30 uur. Troef, Noordeinde 2a, fotografie! yoga; Nederlands, 19.30-21.30 uur; huisvrouwengroep, di. van 9-11.30 Vrijetijdscentrum, Breestraat 66 yota; t'ai chi, 19.30 uur; gitaar; Go- club, 20 uur. Breehuys, Breestraat 19, ma., di, do. en vr. overblijfsoos, 12-13.15 uur. 't Bruggehoofd, Steenschuur lil amateurfotografie, 20 uur. Clubhuis Op Eigen Wieken* sdirijfavond Amnesty Internatio- Sterrewacht, jaarvergadering ENWB, 20.15 uur. J Holiday Inn, spreekbeurt minister) Ginjaar, 20.15 uur. Stadsgehoorzaal, discussie met sta tenleden "Basis voor het beleid", 20, Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 uur. Voorschoten, Cultureel Centrum,' vergadering over experimenten opj welzijnsgebied, 20 uur. Leidse Schouwburg, Amsterdams; Apotheken J De avond-, nacht- en zondagsdienst der' apotheken in de regio Leiden wordt van 20 tot 27 oktober, waargenomen T door. Apotheek Leiden Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 763134; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel.; L 071-155482. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men 2 uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude-Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur, tel. 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. S. Posthuma, Kagerplein 1 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van j 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk I Bureau Maatschappelijk werk, Oude I Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht It), woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur. Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur. Morskwartien Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin stadwij k: Heienstraat 45, vrijdag i 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Dierenbescherming Onderwij swinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur Dienstencentrum LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden by voor-, uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2