SITUATIE DANAÏDEN HOPELOOS NEDERLAAG LEIDEN IBS3SÜI KIKIïiW Werkendam bedreigt koppositie LISC Foreholte op inzet geklopt YILAS PAKT HOOFDPRIJS TROTTERS TWEEMAAL LANGS BREDA 'maandag 23 oktober SPORT DEN BOSCH - Eenparig hieven de ijshockeyers van Den Bosch en Leiden Lions de beschuldi gende vinger in de richting van scheidsrechter Stigmeyer. alleen hij namelijk was er met zijn warrige spelleiding ver antwoordelijk voor geweest dat het Coupe NN-duel (uit slag 4-2) tussen die ploegen in een ordinaire gooi- en smijt partij had kunnen ontaar den. Eerst in de derde periode besloot Stigmeyer om toch maar iets tegen de wanorde lijkheden te ondernemen. Toen namelijk bestrafte hij Leiden Lions-speler Ted. Meyer en de Den Bosch-ac teurs Ton de Groot en Joop van Gurp. aanstichters als juist zij waren van een minu tenlang durende vechtpartij IJshockeyduel ontaardt in smijtpartij met een Match Penalty. Op dat moment was het kwaad echter allang geschied, nu Stigmeyer met zijn van ge brek aan overwicht getuigen de optreden de spelers te zeer een vrijbrief had gegeven om met alle ijshockey wetten ie spotten. Merkwaardig genoeg was de confrontatie vrij rustig be gonnen. In de eerste periode slaagden de Leidenaars er zelfs in een overwicht te ver werven. dat echter door ge brek aan koelbloedigheid en het betrouwbare optreden van Den Bosch-sluitpost Mi chel Geisteter niet in doelpun ten werd omgezet. Wat Leiden Lions niet lukte, da ar slaagde Den Bosch wel inNa acht m i- nuten opende Theo Habraken na een assist van Jack Brok de score. Dan Cuomo wist negen mi nuten later voorbereidend werk van Harrie Wielheesen nog wel in de gelijkmakende 1-1 om te zetten, maar nadat Ton de Groot een assist van Joop van Gurp had gebruikt om zijn ploeg op 2-1 te zetten, begon de nederlaag van Lei den Lions zich in feite al af te tekenen. Zeker, nadat de Japanse uit blinker Hitoshi Nakamura nog een derde treffer (doel man Rob de Jong liet de puck onderzijn schaats doorgaan), aan het Den Bosch-totaal toe voegde, waardoor de brigade van Paul Domm (opnieuw aan de kant wegens een armblessure) bij het ingaan van de laatste periode al voor een schier hopeloze taak stond. Een opgaaf, die nog eens extra werd bemoeilijkt toen Mari Saris tussen de vechtpartijen door voor 4-1 had gezorgd. Nadat de kruitdampen eni germate waren opgetrokken slaagde Ivan Kocanda er nog in om uit een assil van Dan Cuomo 4-2 te scoren. Periode standen: 1-12-0 en 1-1Aan tal strafminuten Den Bosch: 14, Leiden Lions: 34. Verdere uitslagen: HYS-Nijme- gen 7-1Heerenveen-Olym- pia Heist 7-4; Utrecht-Am sterdam 3-11 en Groningen- Tilburg 2-7. LEIDEN - In de derde klasse District van de korfbalcompetitie verraste Warmond vriend en vijand door Fluks Noordwijk met lege handen naar huis te sturen. Warmond boekte daarmee de eerste overwinning. 4f;-y |r 'AMT I De Danaïden heeft zich niet uit de onderste zone kunnen spelen, met 5-8 werd van Dalto verloren. Fides Pacta kwam daar wel uit. Winst op SOS betekende een duidelijke stijging naar een mid- denmootpositie. In de Westelijke eerste klasse B zag Ons Eiland I geen kans voor een verrassing te zorgen. Volkomen verdiend werd j van koploper O WO verloren. TOP kon daarom niet dichterbij komen, ondanks de winst op DSV. In de C afdeling blijft De Algemene door winst op Tjoba I koploper Zuiderkwartier op de hielen zitten. Zuiderkwartier kwam op het moeilijk bespeelba- j re veld van DKC geen enkel mo- J ment in gevaar 9-12. De Danaïden-Dalto 5-8 (4-4). On deraan in de Overgangsklasse wordt de situatie voor De Danaï den bijna hopeloos. Drie degra- I datiekandidaten, ZKV, AKC en De Danaïden hebben een zo grote achterstand ten opzichte van de middenmoot, dat ontkomen daaraan bijna niet meer kan. De Danaïden kwam deze wedstrijd weer niet goed uit de startblok ken. Hoewel Eric Filemon de 0-1 achterstand wist weg te werken, keek de ploeg halverwege de eer ste helft tegen een 1-4 achter stand aan. Hennie Devilee en we derom Eric Filemon (2x) zetten De Danaïden voor rust naast Dal to. Een Dalto dat completer was en in het dames sextet een grote re voorsprong had op De Danaï den. Na de rust kon Danaïdens tweede aanval wederom niet tot scoren komen en dit werd door Dalto goed uitgebuit: 4-6. Toen halverwege de wedstrijd Hennie Devilee voor 5-6 zorgde, schakel de Dalto reeds op balbezitspel over. Uit dit zeer goed verzorgde spel kwamen uiteindelijk nog twee doelpunten, die De Danaï den niet meer kon inlopen: 5-8. Fides Pacta-sos 10-9 (5-5). Een minieme zege, maar wel ver diend. Tot halverwege de eerste helft moest Fides Pacta toestaan dat SOS een 1-3 voorsprong be zat. Goed aangeefwerk van Hen nie Piket stelde Jan Heinrichs in staat voor 2-3 te zorgen, maar SOS kwam nog op 3-5. In de laat ste minuten voor rust zorgden Diet Rijsbergen en Daan Carré er voor dat de Leidse ploeg met 5-5 ging rusten. Na rust een fel SOS, dat binnen 10 minuten met 5-8 voorkwam, maar het sterkere spel van de Leidenaars kwam nog op tijd. Vier doelpunten op rij van Dik Onderwater, die drie maal tot scoren kwam, Daan Car ré, Wim Piket en Yvonne Neute boom zetten Fides op 9-8. Nog eenmaal kwam SOS langszij, maar in de laatste minuut zorgde Dik Onderwater voor de brood nodige overwinning. Overige doelpunten van Patricia Gott- District. Crescendo kreeg een ge voelige nederlaag te incasseren. Ondanks het 2-5 verlies tegen Terheyden zag het nog wel kans zich aan de leiding in 2C te hand haven. Doelpunten: Louis Kok en Wilfred Cornelisse. Fiks zag in 2B een gelijkspel verloren gaan door een strafworp in de laatste minuut die De Regenboog benut te. Warmond kwam in 3A beter voor de dag. Verrassend werd van Fluks gewonnen. De eerste verdediging van Warmond zag kans veel aanvallen van Fluks voortijdig te onderscheppen zo dat de Noordwijkers niet of nau welijks gevaarlijk konden wor den. Jan van Amersfoort zorgde voor 1-0, maar een in die eerste periode sterker Fluks kwam op 1-3 door doelpunten van Kees Imthorn (2x) en Jan Verloop. Warmond herstelde zich voor treffelijk en kwam langszij door Hans van Huis en Renee Lauw. In de tweede helft zorgde Bart van Zandwijk voor de" eerste over winning: 4-3. GERT GRESSIE West IB. Ons Eiland is er niet in geslaagd om de uitwedstrijd te gen de nog ongeslagen koploper O VVO te winnen. Met 11-8 werd verdiend verloren. De gehele wedstrijd heeft Ons Ei land tegen een achterstand aan HELMOND (ANP) - Het Neder lands korfbalteam heeft gisteren in Helmond de 83ste interland te gen Belgie met 5-3 gewonnen, na een ruststand van 2-2. Het score- verloop was: 6. Ron Vergeer 1-0; 36. Carlo de Waele 1-1, 36. Joos Lconhard (strafworp) 2-1,41. Mare van Leuvel (strafworp) 2-2,46. Jac Mathis 2-3, 53. Jan van de Peut (strafworp) 3-3, 61. en 80. Majka Duivenvoorden 4-3 en 5-3. Zater dag speelden de Nederlandse ju nioren in het Belgische Kontich met 6-6 gelijk tegen België. moeten kijken. Bij de rust ston den de Brahmslaanbewoners al met 5-3 achter. In de tweede helft heeft Ons Eiland dit verschil niet meer kunnen overbruggen. Steeds als de ploeg naderde, stel de O WO er een treffer tegen over. Leidse doelpunten: Nan Degenaars (2x), Wim Nijenhuis (2x), Barry van Duin, Olga Soe dan, Coby Degenaars en Jan van Klakeren. Pernix verbeterde de positie in de ze klasse enigszins door Vitesse met 6-5 te verslaan, hoewel dat zeer zwakke team het de Leide naars toch nog erg moeilijk wist te maken. Het werd voor Pernix echter alleen maar zó moeilijk omdat de ploeg geen kans zag van Vitesse weg te lopen. Vele scho tel) tolden net uit de mand of gin gen net over. Door veel plaatsfou- ten kwamen de Leidse Houtbe woners ook niet in hun eigenlijke ritme. Pernix doelpunten: Kees Hortensius (2x), Peter Kuiper, Jakko Breed veld (2x) en Alice Tielemans. TOP heeft de tweede plaats in deze afdeling weten te handhaven. Hoewel de uitslag (7-9) niet op een groot krachtsverschil duidt, kan gezegd worden dat TOP heer en meester was. Bij de rust leidde TOP slechts met 2-4, maar na de rust liep het uit naar 4-9. De Sas- senheimse doelpunten waren van: Wilma Kühn (3x), Ineke Westerbeek, Jacqueline Wester beek, Annemiek König. Dirk Meijer, Wijnand van Vliet en Pe ter Cigaar. West IC. Nog steeds staat Zuider kwartier ongeslagen aan kop in West IC. De voor de geelblauwen altijd moeilijke uitwedstrijd te gen DKC werd zonder al te veel moeite gewonnen: 9-12. In de eer ste helft onderschatte Zuider kwartier de Delftse ploeg. Zo doende stond DKC bij rust nog gelijk: 6-6, ondanks een 0-3 en 4-6 voorsprong van Zuiderkwartier. In de tweede helft waren de Lei denaars zich bewust van deze "misstap" en herstelden zich keurig. De 7-9 voorsprong die halverwege op het scorebord prijkte kwam niet meer in gevaar en werd rustig uitgebouwd tot 9-12. Doelpunten: Rens Henze (3x), Wil de Wit (2x), Eric van Lunteren (2x), Els Lardé, Dirk J. de Kreek, Toos van Dam, Ineke den Hertog en Ruud v. d. Mark De Algemene blijft goed volgen. In een snelle wedstrijd zegevierden de Leidenaars met 13-9 over het Zeeuwse Tjoba, dat De Algemene lang heeft kunnen volgen. Na een interessante openingsfase - bin nen 25 minuten 5-5 - duurde het tot diep in de tweede helft voor dat De Algemene zich helemaal los kon maken. De doelpunten van Hennie Rusman en Wim van Vliet in deze fase waren voor de einduitslag uiteindelijk bepa lend. Leidse doelpunten: Truus van Vliet, Martin Filippo, Wim van Vliet (4x), Hennie Rusfnan (3x), Ruud van Vliet (2x), Sannie Rusman en Hennie Waasdorp. LEIDEN - De hardnekkige blessures van Els Vijfvinkel en Ingrid Goede- gebuure waren zaterdagavond voor de dames van Parker Leiden op nieuw een obstakel op weg naar de winst. Het team van coach Aad Baak verloor met gering verschil van de Rosmalense Black Eagles. Leiden startte met een strakke persoonlijke verdediging, die echter weinig ef fect sorteerde. De Brabantse speelsters konden makkelijk onder de basket komen en daardoor is de 25-33 ruststand grotendeels verklaard. Baak was toen al overgeschakeld naar een zone-verdediging, en al snel in de tweede helft kwam Leiden dichterbij (31-35). Uiteindelijk bleef de voorsprong van Eagles toch onaangetast: 51-57. Leiden bezet in de eer ste divisie nu een positie net onder de middenmoot. Kampioen LISC had het in het eerste divisiduel tegen BC Werkendam erg moeilijk. Pas in de laatste minuut kon de winst worden veilig gesteld: 94-93. LISC handhaafde daarmee wel zijn ongeslagen positie achter lijstaanvoerder Jumpers uit Den Haag. dat zich deze week van een tweede Amerikaanse speler (naast Phil Filer) verzekerde: John Martin. Titelprolongatie lijkt voor de Leidenaars dan ook nog ver weg. Trotters had geen moeite met Breda Pioniers in de tweede ronde van de strijd om de Nederlandse beker. Vrijdagavond werd Breda met 99-80 verslagen en zaterdag haalden de Leidenaars opnieuw flink uit, ondanks het gemis van Eric Brendsen (blessure): 124-49. Lamping (23-18) en Ruijsenaars (25-22) waren de belangrijkste scorers. Leiderdorp kwam niet in de volgende ronde, de éénpuntszege in eigen huis tegen Sea Devils werd gisteren gevolgd door een fikse nederlaag met 38 punten verschil. Ook de jeugd haalde het niet: MSV Noordwijk won tweemaal (77-72, 78-74). LEIDEN - Eindelijk veel speeltijd voor Emill Hagens, gefluit voor Dave Kyle bij zijn eerste optreden in Leiden: ziedaar de twee belangrijkste gebeurtenissen uit de ver der volstrekt oninteressante basketbalwedstrijd tussen Parker Leiden en Frisol Rowic. De landskampioen won zaterdagavond in de matig bezette Vijf Meihal (1000 toe schouwers) volgens verwachting met straatlengte ver schil: 110-69. Leiden-coach Henny Blom heeft in het verleden bij herhaling ver klaard ongevoelig te zijn voor de kritiek die vanuit de media over hem wordt uitgestort. Een direct verband tussen de opvallende, maar overigens zeer terechte, ba sisplaats voor Emill Hagens en de vele kritiek over het uitblijven daarvan in een eerder stadium, zal Blom zeker ontkennen. Feit is dat international Hagens zater dagavond voor het eerst sinds zijn uitstekende optreden in Zweden, de ruimte kreeg om zijn klasse te tonen. Emill Hagens kreeg vanaf het begin het publiek aan zijn zijde, niet zo verwonderlijk omdat het spel van de Utrechtenaar een soort na tuurlijke aantrekkelijkheid bezit. Hagens is razendsnel, bezit een wonderbaarlijke balbehandeling die hem in staat stelt om ogen schijnlijk oncontroleerbare bal len in bezit te krijgen en is bo vendien zeer brutaal. Al die ingrediënten, die hem vorig seizoen al tot een begeerd object van Leiden maakten en die hem ook internationale erkenning opleverden, kwamen tegen Ro wic Weer eens naar voren. Verde digend deed Emill Hagens goed werk tegen de kwikzilvenge Amerikaan Moore, die deson danks zijn nieuw verworven po sitie als topscorer van de eredivi sie (de opvolger van Arthur Col lins?) waarmaakte. Moore scoor de 32 punten. Rowic steunde voornamelijk op Moore en zijn landgenoot Des- GOLF - De jonge Amerikaanse profspeler Bob Wadkins is in de Engelse plaats Tadworth winnaar geworden van het open Europese golfkampioenschap. ATLETIEK - De Amerikaan Bill Rogers heeft voor de derde achter eenvolgende keerde internationale marathon van New York gewonnen in een tijd van twee uur, 12 minuten en 11 seconden. BADMINTON - De Deense bad mintonclub Gcntofte heeft in de Westduitse plaats Göppingen de Europese beker voor landskam pioenen gewonnen. De Denen wonnen hun drie wedstrijden in de finalegroep tegen Klagenfurt (7-0), Belfast (6-1) en Mülheim (5-2)» mond Dennis (18 pnt). Na 15 mi nuten spelen hadden de twee Amerikanen in totaal 23 van de 27 Dordtse punten achter hun naam staan. Daarmee is de zwakte van de zeer jeugdige debutant in de eredivisie al aangetoond. Neder lands talent is er in voldoende mate René Ridderhof speelde sterk), maar mist ervaring en kracht tegen de veel meer gerou tineerde topploegen. De eenzijdige wedstrijd kende be halve de basisplaats van Hagens nog een verrassing, namelijk het wegblijven van Dave Kyle uit diezelfde beginopstelling. Henny Blom toonde daarmee aan ernst te maken met zijn voornemen om Jimmy Woudstra te laten spelen op de plaats die Vic Bartolome twee weken geleden onvrijwillig verliet. Het Leidse publiek had aanvankelijk maar weinig waar dering voor Kyle, die zelfs met enig gefluit werd begroet. Dave Kyle (schot 1 uit 4, 9 re bounds) kreeg in de eerste helft slechts twee minuten speeltijd toebedeeld. Erg weinig, niet al leen voor een Amerikaan maar vooral ook voor een speler die binnen een totaal vreemde ploeg in vorm moet komen. Het wordt steeds duidelijker dat Leiden on doordacht heeft gehandeld met het wegzenden van Bartolome. Een van de Leidse spelers ver woordde het na afloop: "Je moet natuurlijk geen goede center wegdoen voordat je zeker weet dat je er weer een goede voor te rugkrijgt". Emill Hagens: eindelijk speelruimte bij Leiden. Kvle dus buitenspel, ook na de rust (54-37) kwam hij maar korte tijd (7 minuten) in het strijdperk. Óp dat moment was de wedstrijd al lang beslist. Kyle kreeg de han den nu wel op elkaar door op spectaculaire wijze zeer letterlijk zijn kont tegen Moore en Dennis aan te gooien, hetgeen zijn land genoten op de grond deed belan den en "het beest" Kyle deed ze gevieren in de rebound. Ondertussen liep het in het veld niet erg soepel voor Leiden.De acties van Hagens, die daarmee het falende schot van Mitchell Plaat neutraliseerde, en het goe de schieten van Bruinsma (12 uit 14, twee keer een serie van 6 uit 6) hadden al snel voor een veilige marge met de Dordtenaren ge zorgd. In de tweedé helft echter scoorde Leiden in 5 minuten slechts 2 punten en pas toen Jimmy Woudstra (7 uit 7 raak) een solo begon, kwam er weer le ven in de ploeg: 64-43, 83-58, 91-60. Collins had een off-day en Hans van Rooden vervulde een soort van pendeldienst met de spelers- bank. Rowic bleef evenwel machteloos, de nederlaag viel toch nog met grote cijfers uit: 110-69. De scores: Hagens 17, Bruinsma 28. Woudstra 19. Plaat 16, Kip 6, van Rooden 2, Collins 20, Kyle 2. Aan de kop van de eredivisie won EBBC met 89-83 van Donar. dat in de tweede helft het gemis van de geblesseerde John Franken voelde. Flamingo's won voor het eerst. Amstelveen was slachtof fer: 79-72. HANS JACOBS. ROTTERDAM (ANP) - Vijftig re- produkties om de herinnering van het bezoek aan het Van Gogh-museum levend te houden en veertig duizend (snel in waar de verminderende) dollars vor men de neerslag van het zesdaag se cultureel/sportieve bezoek dat Guillermo Vilas aan Nederland heeft gebracht. De geldprijs vormde de beloning voor de spor tieve inspanningen van de Ar gentijnse speler/dichter met het winnen van vijf partijen in het wereldsterrentoernooi. De laatste partij, de finale gister middag in het Rótterdamse sportpaleis, was verhoudingsge wijs voor de linkshandige Vilas één van de gemakkelijkste uit de reeks: 7-5, 6-1 tegen Tim Gullik- son. Zeker in vergelijking tot woensdagavond jl. in Zwolle, toen hij de 27-jarige Amerikaan pas in de tiebreak van de beslis sende set klopte. De rechtshan- dige van de Amerikaanse ten- nistweeling had zaterdagavond in de halve finales in Haarlem verrassend gewonnen van John McEnroe (6-7. 6—1. 6-2), terwijl Vilas had afgerekend met de winnaar van de laatste twee jaar Ilie Nastase (6-3, 6-4). Bii de ver liezers was daarmee de wil tot winnen definitief verdwenen. Zij maakten gistermiddag van hun partij om de derde prijs (nog al tijd zo'n 12.000 dollar waard) een kolderiek gebeuren, dat met ten nis niets en met show alles te ma ken had. McEnroe won met 6-4, 7-5. Het was een goede compen satie voorde finale, die weliswaar van goed gehalte was, maar die eindigde voordat het echt span nend kon worden. Betty Stöve heeft zaterdag de fi nale van het damesenkelspel van het toernooi in Brighton (GBR) verloren van de Roemeense Vir ginia Ruziei. De seteijlërs waren LEIDEN - In de regionale eerste klasse dames verloren de zaal hand halsters van Foreholte in Den Haag met 10-11 van Wings in een duel waarin de strafworpen als pepernoten uit de zak van Sin terklaas rolden. De Haagse ploeg kreeg met deze zege overigens beslist, teveel van het goede. Re den overigens voor Wings - train- ster, de oud internationaal Tjits de Groot, om breeduit lachend de zaal uit te stappen. "Inzet telt ook mee" aldus haar commentaar. HVS debuteerde in de regionale tweede klasse met een alleszins verdienstelijk gelijkspel tegen de Blinkert, 10-10. In de regionale derde klasse won Oase met een treffer in de laatste seconde van Hel ma van der Geest van UVG (11-10), en verloor Northa met 8-13 van de reserves van Ancora. Het gebeuren in de afdelings eer ste klasse werd beheerst door de winst van de heren van Saturnus op CWP. 19-15 en de geroutineer de winst van de dames van MMO op de jonge reserves van ANIMO, 14-10. Het keurige gelijke spel van de heren van Olympia '72 in de afdelings tweede klasse tegen VELO, in de vorige competitie nog een geduchte concurrent van Saturnus voor een plaats in de eerste klasse en nu stellig.weer kanshebber, mag zeker als een goede start van de competitie worden aangemerkt. Ook de he ren van HW'70 begonnen met winst, 20-18 tegen HMSH, maar MMO kon het stuk niet redden tegen EGAC Ondo uit 's-Graven- zande, 18-24 In de afdelings der de klasse verloren de dames van HW'70 met 6-13 van EGAC ON DO, wonnen de dames van Olympia '72 van VELO 2 (12-9) en verloren de dames van Saturnus met 4-6 van Quintus 3, De reser ves van Northa wonnen in de af delings vierde klasse van Rijns- uever. dat defensief nog veel te leren heeft. 10-18 Foreholte miste twee strafworpen en scoorde er vijf. De missers, maar ook de treffers kwamen van Nel Geerlings. Als zij in de slotfa se van de wedstrijd bij de stand 10-10 niet van de zeven meter had gefaald, zou wellicht Wings ge veld zijn. Nu persten de pupillen van Tjits de Groot er nog een of- fensiefje uit dat hen zowaar de winst bracht in de laatste secon de. 11-10. Dat verlies had Fore holte, behalve dan door de gemis te strafworp, aan zichzelf te wij ten. Bij de stand 10-9 met nog twee minuten te spelen moest een speelster van Wings het strafbankje opzoeken. Foreholte aan de leiding en met een speel ster meer. Een knullig weggege ven break-out werd door Wings dankbaar verzilverd en zoals Tj its de Groot terecht opmerkte "de inzet werd beloond" met de volle winst. Coach Carel Garon was lichtelijk teleurgesteld over het 8-6 verlies van Northa. dat prominenten als Ineke Konijneburg en Thea Ter- heide node miste bij Ancora. Ly- dy Vink was bij Northa topseoor- ster met 4 treffers, Oase heeft tegen UVG laten zien dat het niet meer alleen van Hei- ma van der Geest moet komen. Topscoorster was Marjan van der Geest met 3 doelpunten. De heren van Sanocel/Saturnus hadden in de eerste helft grote moeite om zich staande te hou den. Een voorsprong van 6-3, werd door fouten in de defensie bijna geheel prijsgegeven. Daar kon de goed keepende Cor Bak ker. vervanger van de gebles seerde Bart van der Boogaard, weinig aan verhelpen. De rust ging toch in met een voorsprong door een strafworp van Anton Klok. Na de hervatting domi neerde Saturnus. Peter Waalwijk en Wim van Leeuwen hadden het vizier op scherp staan. Zij scoor den respectievelijk vijf - en vier maal. De heren van HW'70 traden in een geheel nieuwe combinatie aan en het zal nog wel even duren voor dat die combinatie ingespeeld is. Bij MMO moet het nog teveel komen van Gerard Eisgeest. On danks de persoonlijke dekking die hij kreeg scoorde hij overi gens nog negen treffers.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 19