UYS krijgt eigen nu koekje van deeg: 1-4 Pech voor Lugduuum treffers doet VVSB das om tegen Lisse Jacht op meer WEER VERLIES ROODENBURG SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT LFC heeft nu eens geluk bij DHL: 1-2 DELFT - Had LFC vorige week beslist pech, toen de ploeg van trainer Swaak tegen de verhoudingen in verloor van HW, gisteren konden de Leidenaars zeker niet klagen over gebrek aan geluk. Te gen een vooral in de tweede helft sterker DHL werd met 1-2 gewonnen. Een overwin ning, die zijn basis vond in de eerste twintig minuten. Eerst was het Henk Brandt, die een door Bles Zuma doorgekopte voorzet achter DHL-doelman Karei t Rossum werkte en nog geen vijf minuten later was het weer Henk Brandt, die uit een scrimmage de vc sprong een nog florissanter aanzien gaf (0-2). Een op dat moment ook zonder twijfel verdiende voorsprong. Daarna kwam DHL echter sterk terug. De LFC-spelers dachten met schrik terug aan de onv wachte en onverdiende i derlaag tegen HW en angst kwam het spel uiter aard niet ten goede. Na rust ontstond er dan ook een ware belegering voor het doel LFC-doelman Sam Holswil- der. Een doelpunt bleef ook niet uit. Een zwakke uittrap van Holswilder kwam te recht bij Delfia-speler Lo van Dijk, die direct met t lobje doeltreffend uithaalde. De Delftenaren openden daarna een nog fellere jacht op de gelijkmaker. Met kunst en vliegwerk kon de Leidse verdediging echter schoten en kopballen van onder j deren René Swaart, Marcel Janson en Lo van Dijk schadelijk maken. Aan de andere kant was LFC met een enkele counter ook nog gevaarlijk. Bij één van die uitvallen schoot John Verschoor van dichtbij tegen doelman Van Rossum op. Blauw Zwart van slag af POELDIJK - Blauw Zwarts eerste competitienederlaag is een feit. Tegen het felle Verburch kregen de Wasse- naarders geen kans en verlo ren na een ruststand van uiteindelijk met 2-1. Het heeft er aanvankelijk niet naar uitgezien dat het zo zou lopen voor Blauw Zwart. Al in de vierde minuut leek de tweedeklasser op voor sprong te komen, toen Rob Gillissen na een voorzet van Peter Donath kon inknallen. De treffer werd ondanks de VVassenaarse protesten ech ter door scheidsrechter Van Berkel afgekeurd. Na een kwartier spelen leek Blauw Zwart andermaal te scoren. Ditmaal ging het feest niet door, omdat Rob Gillissen van dichtbij op Verburch-doelman Van Leeuwen schoot. Verburch kwam in de hieropvolgende periode meer en meer opzet ten, wat na 35 minuten in de eerste helft na een hoek schop van Hans van Stave ren in het eerste Westlandse doelpunt resulteerde. Met een strakke kopbal zorgde Henk van Bergenhenegou- wen voor 1-0. Na rust bleef Verburch de fel lere ploeg en had Blauw Zwart aan het technisch overwicht niet voldoende om op gelijke voet te komen met de Westlanders. Ver burch kwam tien minuten voor tijd zelfs op 2-0 via Aad van Staveren en liet het daarom in de slotfase een weinig afweten. Hierdoor kon Blauw Zwart nog terug komen tot 2-1 via Martin Hoogenboom, die met een fabelachtige lob wist te sco ren. Meer zat er voor Blauw Zwart evenwel niet in. LEIDEN - Dank zij een moeizame overwinning op streekgenoot VVSB heeft koploper SC Lisse zijn po sitie aan de kop versterkt. Het werd in Noordwijker- hout 1-2 voor de Lissena- ren. Een andere derby was BILJARTEN - Nederland heeft de driebanden-biljartwedstrijd tegen Belgie in Rijen verloren met 7-25. Voor de Nederlandse punten zorg den Van Bracht en Van der Smis sen die De Paepe versloegen, Po- peyus met winst op Dielis en De, Wilde die remiseerde met De Pae pe. JUDO - Frankrijk heeft gisteren in Parijs de Europese titel voor lan denploegen heroverd op titelver dediger Sovjet-Unie. De Fransen zegevierden in de finale met 4-2. De Nederlandse judoploeg eindigde als vierde in poule 1. die tussen Teylingen en DOCOS. Hier bleef het 0-0. Tot een zelfde score kwam Hillegom in de thuiswedstrijd tegen Del- fia. In een gelijkspel ein digde ook het duel Spoor- wijk-Van Nispen (0-0). VVSB-SC Lisse 1-2 - Tegen de ver houdingen in nam SC Lisse al in de achttiende minuut de leiding. Een vrije trap van Theo Godyla bereikte ausputzer Jack van Rui ten die van dertig meter raak ko- gelde. WSB bleef ook daarna sterker, maar kwam vooralsnog niet verder dan een wegens bui tenspel afgekeurde treffer van Ruud Oostdam. Vlak voor rust kreeg Albert van der Burg nog een goede kans. Van dichtbij schoot hij tegen de paal. Na rust kwamen de Noordwijkerhouters al snel naast Lisse. Een corner van Henk van Maris werd door doelman Jan Zonneveld ver- Oranje-dames lusteloos: 0-3 RUINEN - Na de overwinningen van 2-1 op Zwitserland en 3-1 op Engeland, heeft het Nederlands damesvoetbalteam de derde in terland dit seizoen met 0-3 verlo ren van Denemarken. In het Drentse Ruinen bereikte de for matie van de Leidse bondscoach Ruud de Groot geen moment het niveau waarmee op 30 september in Vlissingen het sterke Enge land werd verslagen. De ploeg maakte een matte en lusteloze indruk. Met name in de tweede helft waren de Deense dames su perieur. Zeven minuten na de pauze werd Loes Camper bij een felle Deense actie zo in het nauw gebracht, dat zij de bal in het ei gen doel werkte. Een kwartier la ter volgde een fraaie treffer van uitblinker Kirsten Fabrin. De Deense herhaalde deze actie even later weer 0-3. VVSB-spclcr Leo van der Weijden haalt van dichtbij uit, maar voorstopper Jos Faas van SC Lisse kan nog net red ding brengen. keerd beoordeeld en Ruud Oost- dam strafte dat af (1-1). De jacht op een tweede treffer werd VVSB noodlottig. Bij een coun ter van Lisse was het weer Theo Godyla die invaller Harry van der Zwet in staat stelde er 1-2 van te Teylingen-DOCOS 0-0 - Beide ploegen hebben elkaar in het duel van gisteren weinig hoeven toegeven. DOCOS had met name in de tweede helft eén overwicht, maar de Teylingen-counters wa ren minstens zo gevaarlijk. De gebroeders Burghout stonden echtereen Sassenheims succes in de weg. Eerst was het Peter Burghout, die op knappe wijze schoten van Peter van der Vlugt en Peter van Rijn onschadelijk maakte. Toen hij zich in de vijfen twintigste minuut verstapte, kwam broer Hans in het Veld en deze deed het minstens zo goed. Aan de andere kant had Leo Dols aanmerkelijk minder te doen. Slechts zelden wist de Leidse aanval, waarin Jan Smits in de spits speelde en Sjaak Rietber gen naar de vleugel was verhuisd, zich kansen te crveren. Smits was nog het dichtst bij een doelpunt, maar hij schoot tegen Dols op. Na rust bleef DOCOS sterker en counterde Teylingen nog een paar keer heel gevaarlijk, maar doelpunten bleven aan beide zij den uit. Spoorwljk-Van Nispen 1-1 - Paal en lat stonden gisteren een Van Nispen-overwinning in de weg. Al na een kwartier trof George van Haasten met een schot de lat. Toen hij dat twintig minuten later met de paal hetzelfde deed, was Martien van Eeden in de buurt om er 0-1 van te maken. Vlak daarvoor was de ploeg uit De Zilk goed weggekomen, toen het grof spelende Spoor wijk een straf schop onbenut het. Tien minuten na rust werd het uit een scrim mage toch nog 1-1. Even latei- was het Martien van Eeden, die het houtwerk nog eens op de proef stelde. Hillegom-Delfïa 0-0 Een in de eerste helft beter Hillegom kon dat overwicht door het goede keeperswerk van Jan Heijdra niet in doelpunten omzetten. John van de Velden leek Wl lis- waar te scoren, maar aan zun doeltreffend schot was buiten spel voorafgegaan. Na rust kwam Delfia wat meer aan aanvallen toe, maar resultaat bleef uit. LEIDEN - Behalve een spiegel had Xerxes gisteren ook nog een zak vol koek mee naar Leiden gebracht. Een spiegel om voor te houdende koek om uit te delen. En UVS hapte er 'blind' in om uiteindelijk met een wrange nasmaak te blijven zitten. Want het recept kwam zo bekend voor, uit welk kookboek had Xerxes dat nu in vredesnaam gehaald Het glaswerk kwam goed van pas en daarop realiseerde UVS zich wat het geproefd had. Het o zo bekende koekje van eigen deeg. Of zeg maar koek, een 4-1 nederlaag kan moeilijk met een verkleinwoord afgedaan worden. Zeker als er helemaal niets geflatteerd aan is. Met de neus op de feiten gedrukt, om nog maar eens een cliché uit de kast te halen. Dat werd UVS gisteren inderdaad en op niet mis te verstane wijze. Op alle fronten werden de Leidenaars overklast, zowel op tempo als in technisch opzicht en op het gebied van inzet en concentratie. Op gezette tijden werd UVS zelfs 'gedold', zoals dat tegenwoordig heet en daar had UVS allerminst op gerekend. Dat was wel het laatste wat men verwachtte. Want, de inmiddels najaren weer eens zelfbewust rondstappende blauw- witten hadden vantevoren een heel ander verloop en een heel andere uitslag van dit duel voor ogen. De wedstrijd tegen Xerxes moest de rehabilitatie worden van het onverdiend verloren treffen van vorige week tegen Blaüw Wit en tevens wilde men de weer iets gegroeide supportersschare laten zien hoe gemakkelijk het momenteel allemaal wel gaat. Het zou best moeten kunnen, immers er werd de laatste tijd toch goed gevoetbald en daarnaast had Xerxes toch nog maar nauwe lijks van zich doen spreken 7 Het bleek een aardige misvatting. Een staaltje van overschatting van de eigen mogelijkheden en onderschat ting van de tegenstander Natuurlijk, UVS had recentelijk leuk gepresteerd maar - en dat werd nu zomaar vergeten - dit bleek uitsluitend en alleen mogelijk op basis van een zeer grote inzet, die, gepaard aan wat technisch vernuft van enkele spelers en wat taktische vondsten de nodige punten opgeleverd had. Hoe fataal het kan zijn om die wilskracht maar een keer thuis te laten bleek tegen Xerxes. UVS tikte een uur lang het balletje ongeïnteres seerd rond. Toen stond het 0-3. En kon alleen een wonder de Leidenaars nog redden. Daarover later. Eerst Xerxes. Dat hield, zoals gezegd, UVS een door exact de tot nu toe zo succesvolle formule hanteren. Een hoog tempo, afwisselend breed e tende gretigheid en dit alles samen te laten gaan met een goed i een knappe techniek. Het stak schril af bij het steriele spelletje dat de Leidenaars ditmaal op de grasmat legden en het was niet verwonderlijk dat UVS - Xerxes, zij het dan in omgekeerde volgorde, veel gelijkenis vertoonde met eerder gespeelde duels in de Kikkerpolder. Alleen toen liep de tegenstander dus achter UVS aan. Nu was dat andersom en Xerxes bleek geenszins van plan het hier slechts bij te laten. Doelpunten moesten er komen. En ze zouden er komen ook. Nadat Koos Hannaart eerst van dertig meter de bal op de lat had geknald nam Xerxes afstand door een fraaie treffer van Strik die op maat werd bediend door Nippius. Het duurde daarna nog tot de tiende minuut na rusteer Xerxes het overwicht in meer doelpunten kon uitdrukken. Eerst verlengde Reinders een kopbal van opnieuw Strik, vervolgens knalde Rijsdijk nummer drie binnen na een snel genomen vrije trap van ex-Ex- celsior-spelér Van der Spek. Opvallend bij alle drie de doelpunten was hoe nochalant UVS zich in defensief opzicht opstelde Typerend voor het ongeconcentreerde optreden. Het wonder dat UVS nog zou kunnen redden bleef uit, al scheelde het weinig of het zou nog zover gekomen zijn. UVS werd wakker toen Hannaart aangaf dat het wel degelijk kon door een korte solo met een verwoestend schot te bekronen: 1-3. Vlak daarop scoorde Bekooy na aangeven van Van Seggelen. die daarvoor zelf tweemaal dicht bij een doelpunt was geweest. 2-3 en het feest kon beginnen. Maar het ging niet door. omdat de grensrechter als enige 'hands' geconstateerd had en de arbiter de glaszuivere treffer van Bckoov alsnog ongeldig verklaarde Een tegenvaller voor UVS, dat dit snelle succesje wellicht nog had kunnen uitbuiten. Inplaats van 2-3 (of meer) werd het uiteindelijk 1-4 (Hoogervorst) omdat Xerxes vlak voor het einde toch weer eens sneller handelde dan UVS voor mogelijk hield En de eerlijkheid gebied te zeggen, dat met deze uitslag het recht beslist geen geweld werd aangedaan. UVS had het maar te slikken, dat Xerxes loon naar werken kreeg. AD VAN KAAM i Seggelen probeert het alleen r komt niet verder dan de rand van het strafschopgebiedBekooy (10) en Veraer(links) staan Hermes DYS heeft geen moeite met Leidenaars Namelijk i de Désar-formatie te diep spel. een ontzet- SCHIEDAM - Roodenburgs sterkste wapen was tot nu toe de verdediging. In de wedstrijd tegen Hermes DVS (5-0) kreeg de Leidse achterhoede gisteren evenwel maar liefst vijf treffers, bijna evenveel als in al de voorgaande com petitieduels tesamen, te verwerken. Roodenburg- trainer Ger Linkerhof zag er na afloop bleek van: "De ploeg loopt wanhopig naar zijn vorm te zoeken. Daar door ontbreekt het ons aan durf. Iedereen is bang iets fout te doen, met als ge volg dat niemand iets goed doet. We zullen weer uit gebreid moeten praten" Of veel zal uitmaken is zeer de vraag. Wim Verhoorn, trainer van de Schiedammers, die zich goed kon voorstellen, dat Linkerhof zich niet al te best moest voelen zag meer heil in een ander tac tisch concept, want de opdracht waarmee Linkerhof zijn mannen het veld in had gestuurd was in zijn ogen allerminst geslaagd te noemen: "Roodenburg speelt veel te bekrompen. Kwalitatief hoeven die jongens voor geen enkele ploeg onder te doen, maar er lopen teveel mensen rond met de verkeerde taak". Tegen Hermes DVS bleek dat dui delijk. De Leidenaars kwamen er echter niet aan te pas en vooral de verdediging kon het niet bijbe nen. In de eerste vijftien minuten gleden de Schiedamse voor- waartsen met het allergrootste gemak langs hun directe oppo nenten. Keer op keer kon de bal in de doelmond geplaatst wor den, waar in die beginfase even veel malen een reddende Leidse voet verder onheil wist te voor komen. Met de aanval was het bij de Leide naars helemaal droevig gesteld. Roodenburg startte met een tweemansvoorhoede, bestaande uit Richard Klein en John van der Leest. Volgens tactisch plan moesten deze spitsen bij een eventuele aanval gesteund wor den vanaf het middenveld. Door wie is tijdens de wedstrijd niet duidelijk geworden. Niet alleen omdat Roodenburg vrijwel niet tot aanvallen kwam, maar ook omdat die aanvulling er gewoon niet was. Na een half uur in de eerste helft moest Roodenburg voor het eerst het moede hoofd buigen na een laag schot van Theo Kornaat( 1-0 Verrassend genoeg kreeg Roo denburg vlak hierna nog kans op de gelijkmaker via Peter van Houten en John van der Leest. Na deze korte Leidse opleving kreeg Hermes DVS weer de overhand, wat op slag van rust tot 2-0 leidde na een solo van Piet Klepke. Na rust kwam Jan Kromwijk in het veld voor de geblesseerde Han Tisseur, die zich waarschijnlijk een vrolijker rentree had voorge steld. Even leek Roodenburg iets terug te gaan doen. Verder dan een knal van Wim Ligtvoet op de lat kwamen de Leidenaars echter niet. De Schiedamse aanval, met in de hoofdrol aanvoerder Theo Kornaat, werd daarentegen steeds sterker. Eerst mocht Leo Hagen voor 3-0 en even later kon invaller Theo Juistinga de eerste bal, die hij raakte, langs doelman Nievaart schuiven(4-0). Uitblin ker Theo Kornaat schreef tenslot te zijn tweede en Hermes' vijfde treffer op zijn naam (5-0). Daarmee kreeg Hermes DVS niet eens teveel WALTER VAN DER ES NAALDWIJK-Lugdunumtot voor gisteren koploper in de tweede klasse, heeft zijn eerste nederlaag van dit seizoen te slikken gekre gen. In de lastige uitwestrijd te gen Westlandia leed Lugdunum een onverdiend 1-0 verlies. Een nederlaagwaarover de teleurge stelde trainer Ruud de Groot na afloop het volgende kwijt wilde. „De hele tweede helft dicteren we het spel. Wacht je eigenlijk op de verdiende treffer en clan ga je nog opzo'n manier de boot is". Met dit laatste bedoelde de Leidse oefen- meester op de communicaties toornis die vijf minuten voor tijd in de Leidse verdediging ont stond. Het u cis Westlandia spits Jos van de Wilk, die totaal onge dekt uit een corner van Frans Vollebregt de belangrijke 1-0 kon inkoppen. Lugdunum, gehandicapt door het Vijf minuten voor tijd de boot in ontbreken van Hans den Hertog en Andre Pracht (vervangers wa ren Ben de Roo en Leo Wetselaarj. kwam zeer sterk uif de startblok ken. Vooral het 4-4-2 systeeem van de Leidse ploeg zorgde voor nogal wat verwarring in de Westlandse verdediging. Met name voorstopper Peter van Schie wist geen raad met de steeds weer om beurten in de spits op duikende middenvelders. Er kwamen dan ook verscheidene kansen, maar eerst vond kort na het begin FransSjardin doelman Aad van Marrewijk op zijn weg en een kwartier later was het Koos Bekooy, die na zich schitte rend te hebben vrijgespeeld net naast mikte. Maar omdat West landia zich na deze moeilijke openingsfase goed herstelde, ont spon zich in de eerste helft een spannende westrijd, met voor beide doelen verscheidene hache lijke situaties. Laatste man van WestlandiaGeorge van Holsteyn mocht zich tot tweemaal toe ge lukkig prijzen met de wat lako- nieke leiding van scheidsrechter Van Tourt: eerst legde hij Frans Sjardijn neer in het strafschop gebied, terwijl enkele minuten la ter Daan Kooymans tegen het gras werd gewerkt, waarbij vooral dit laatste geval sterk aan een strafschop deed denken. Ook Westlandia kreeg leuke mogelijk heden, maar uitstekend keepers werk van Wim Eradus zorgde er voor dat de rust met een rechtvaardige 0-0 stand inging Na rust beheerste Lugdunum vrijwel het gehele spel. totdat vijf minuten voor tijd een gebrek aan concentratie de Leidse ploeg als nog opbrak. DINK BINNENDIJK

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 15