VOS-cursus geen luxe-praatgroep Weidse agenda Meer duidelijkheid in bouwbeleid met komst bouwnota UITGEDROOGDE BEUKEN IN BOS VANKRANTZ MOETEN GEVELD LEIDERDORP - De VOS- werkgroep Leiderdorp heeft de gemeente subsidie ge- vraagd voor drie VOS-cur- sussen in 1979. VOS bete kent: Vrouwen Oriënteren zich in de Samenleving. Daarmee wordt tevens het doel van de cursussen aan gegeven: dat vrouwen na denken en met elkaar praten over de situatie waarin ze leven. Daarbij kunnen on derwerpen aan de orde ko men als het gezin, de opvoe ding van de kinderen, werk, de gemeente, politiek, de samenleving en dergelijke. Uiteindelijk is de bedoeling van een VOS-cursus dat vrouwen inzicht krijgen in de situatie. Door dit alles wordt de deelnemende •er zelfvertrou wen gegeven, ontdekken zij waar hun mogelijkheden liggen om invloed te hebben op de gebeurtenissen om hen heen. Een VOS-cursus bestaat uit twaalf avonden die elk twee uur duren en is bedoeld voor vrouwen met alleen een la gere schoolopleiding en hooguit een of twee jaar ver volgonderwijs. De deel neemsters dragen zelf dertig gulden aan een cursus bij. Dat is natuurlijk onvol doende om de noodzakelijke kosten te dekken zoals de huur van ruimte, materiaal kosten, een financiële ver goeding voor een gast-spre- ker en voor de cursusleid sters. Daarom heeft de VOS- werkgroep (die de cursussen voorbereidt) de gemeente subsidie gevraagd voor de drie cursussen die men in 1979 wil houden: van januari tot en met maart, van april tot en met juni en van sep tember tot en met december. Vrouwen die zich voor deze cursussen willen opgeven kunnen terecht bij de leden van de VOS-werkgroep: Ma rijke Nuiver-Bus, tel. 891196, Dini Wamsteeker-Huizing, tel. 892461, Ellen de Krom- Van Hezik, tel. 892512. Inmiddels is in september, in de Koningin Julianaschool, al een VOS-cursus van start gegaan. Over het reilen en, zeilen van deze cursus ver tellen in bijgaand artikel Dini Wamsteeker, één van de begeleidsters en Ellen de Krom, lid van de VOS-voor- bereidingswerkgroep. DONDERDAG 19 OKTOBER 1978 De eerste Leiderdorpse VOS-cursus in de Julianaschool. Geheel links Dini Wamsteeker. LEIDERDORP - "Veel vrouwen kregen vroeger de kans niet om door te leren. Als er in een gezin een beetje geld was gingen de jongens voor. Van meisjes vond men het niet zo belangrijk dat ze verder leerden, die trouwden toch wel. ding en de tijd die je aan een cur sus moet besteden. Daarom heb ben we in september een VOS- cursus opgezet. En dat het aan slaat blijkt: het aantal deelneem sters is inmiddels van twaalf tot vijftien opgelopen." Tot nog toe hebben de Leiderdorp- se VOS-deelneemsters zich be ziggehouden met de thema's op voeding en werkloosheid. On derwerpen die z« zelf met hun cursusleidsters, naast Dini is dat Marijke Nuiver, hebben uitgeko zen. Hoog op het verlanglijstje staan nog de onderwerpen abor tus, drugs, de situatie van gastar beiders in Nederland en milieu. Daaraan worden de volgende bij eenkomsten besteed. Maar nu zitten die t mee. Door middel van een VOS- cursus krijgen zij alsnog de kans mee te praten en te denken over de dingen die om hen heen ge beuren, om informatie op te doen. Daaraan is veel behoefte, ook in Leiderdorp." Dini Wamsteeker, een van de twee begeleidsters van de eerste VOS- cursus in Leiderdorp, werd van uit haar werk als onderwijzeres met deze behoefte geconfron teerd. "Ik wist dat verschillende moeders met het idee rondliepen een cursus te gaan volgen. Niet direct een moedermavo, of een opleiding om een diploma mee te behalen, maar iets algemeners Een op de maatschappij gerichte cursus, waarin zij met anderen kunnen praten over de dingen die hen interesseren en daar vragen over te stellen. Dat is nu precies wat in een VOS-cursus kan, zon der dat direct al te hoge eisen worden gesteld aan je vooroplei- Minister opent, clubgebouw ZOETERWOUDE - Minister Til Gardeniers zal vanavond om acht uur het nieuwe verenigingsge bouw (multifunctioneel cen trum) in Zoeterwoude openen. Deze opening van het nieuwe ge bouw aan de Oranjelaan zal te vens het begin van een feest weekend in het gebouw inluiden. De verenigingen die van het ge bouw gebruik gaan maken heb ben een uitgebreid programma samengesteld. Tegelijkertijd met de opening vanavond zal ook de naam van het nieuwe vereni gingsgebouw bekend gemaakt worden. Ook dit zal gebeuren door mevrouw Gardeniers. Morgen is ervan 11.00 uur tot 15.00 uur een sportinstuif voor jongens en meisjes van 8 tot en met 14 jaar. 's Avonds is er van 20.00 uur tot 21.30 uur een sportaemonstra- tie in de sportzaal (turnen, vol leybal en een jazz-demonstratie). De organisatie van dit feeston- derdeel is in handen van Jan van Heek. Verder begint er ook om 20.00 uur nog een klaverjasavond, georga niseerd door het orai\jecomité in de zalen 't Witte Huis en Musea- del. Zaterdag is er van 9.00 uur tot 10.30 trimmen in de sportzaal on der leiding van Jan van Heek. Vanaf 10.30 uur kunnen de Zoe- terwoudse peuters terecht bij de poppenkast die gehouden wordt in de peuterspeelzaal. Dit gaat tot ongeveer 12.00 uur duren. Twee uur later begint de kinderfilm over de welbekende herdershond Rin-tin-tin georganiseerd door de bibliotheek in de zalen 't Witte Huis en Muscadel. Het parochiële dames- en herenkoor treedt 's avonds op in de sportzaal; aan vang 20.10 uur. Om 21.30 kan ie dereen zich in het feestgewoel gaan storten in de zalen van 't Witte Huis en Muscadel. The Old Black Horse Saloon Band ver zorgt de muziek. De laatste feestdag is zondag. Dan begint om 13.00 uur een musical in 't Witte Huis en Muscadel, georganiseerd door de kabouters. Van 14.00 uur tot 15.00 uur komen de topspelers van de tafeltennis vereniging "Avanti" een demon stratie geven. De organisatie hiervan is in handen van de nieuw opgerichte tafeltennisver eniging "Meerburg". De gymnastiekvereniging met de zelfde naam komt ook nog met een demonstratie vanaf 15.00 uur. Van 16.00 uur tot 17.00 uur op nieuw een demonstratie, nu van badminton, allemaal in de sport zaal. Tijdens deze dagen zullen de verenigingen Oud Zoeterwoude en de Kunstkring Zoeterwoude een expositie houden in de ont moetingsruimte en in de zaal 't Schippershuis. Niet alles snappen Dini Wamsteeker. "We beperken ons bij het praten niet strikt tot het te behandelen onderwerp. Ook andere zaken die ermee te maken hebben kunnen aan bod komen. Dat is ook het voordeel van zo'n VOS-cursus. De deel neemsters hoeven niet alles te snappen, ze kunnen en mogen ook vragen stellen, graag zelfs. De reikwijdte van zo'n cursus gaat heel wat verder dan alleen die twee uurtjes eens in de week. Zo werden de deelneemsters er bij het onderwerp werkloosheid bij voorbeeld toe gestimuleerd ook eens de krant daarover te lezen Dat er moeilijke woorden in zo'n krantebericht staan geeft niks. Die kun je je laten uitleggen. Vaak is het een hele verademing als dan blijkt dat ook anderen daar moeite mee hebben. Dini en Marijke weten nog niet of de vrouwen die op dit moment aan de VOS-cursus deelnemen één cursus genoeg zullen vinden. "Misschien moet er nog een ver volgcursus van twaalf avonden komen", meent ook Ellen de- Krom, die meehelpt de cursussen voor te bereiden. "We willen hoe dan ook volgend jaar met VOS- cursussen doorgaan. Er zijn zelfs al nieuwe aanmeldingen binnen Maar om de kwaliteit niet minder te laten worden is subsidie van de gemeente nodig. Je kunt van de vrouwen die de cursus begelei den niet verwachten dat zij dat gratis doen. Daarvoor gaat er veel te veel tijd inzitten. Het is niet al leen de cursusavond zelf, de be geleidsters moeten de cursus ook voorbereiden en nabespreken, wat hier in Leiderdorp in een werkgroepje wordt gedaan. Dan moeten ze per keer allerlei zaken regelen, afspraken maken met gastsprekers, de informatie voor de cursisten op papier zetten en zovoort Bovendien mag je zo'n cursus niet zomaar geven: bege leidsters moeten eerst een traiT ning volgen." "Nee, de VOS-avonden zijn beslist geen luxe-praatavonden", vindt ook Dini Wamsteeker, noch voor de deelneemsters noch voor de begeleidsters. "Maar ze zijn wel dubbel besteed. Want met elkaar praten en nadenken over bij voorbeeld opvoeding komt niet alleen de cursisten ten goede maar ook hun kinderen." WASSENAAR - In de bouwnota die de raad van de ge meente Wassenaar binnenkort krijgt voorgelegd, zal een duide lijk beeld worden gegeven van de behoefte binnen de gemeenten aan woonruimte. De gegevens die hiervoor noodzakelijk zijn worden verleend aan interne ge gevens, de uitkomsten van een onderzoek van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening over alleenstaanden en twee-persoonshuishoudens en uitkomsten van het onderzoek naar de huisvesting van bejaar den, opgesteld door het Provin ciaal Opbouworgaan Zuid-Hol land. Ook de al gehouden enquê tes worden in dit nieuwe rapport verwerkt. Daartegenover komt een overzicht van de nog beschikbare bouw plaatsen in Wassenaar te staan om het rapport compleet te ma ken. Verder is in studie welke lo- katies, die nu in bestemmings plannen nog niet voor woning bouw bestemd zijn, toch nog wel als zodanig zouden kunnen func tioneren, zonder het karakter van de gemeente aan te tasten. Bij nieuwbouw zal in ieder geval voorrang gegeven worden aan het vinden van een oplossing voor de lagere inkomensgroepen, althans zo mag worden ge concludeerd uit de aanbiedings brief bij de begroting voor het volgend jaar. Deze pas versche nen brief geeft verder nog onder het hoofdstuk "woningbouw" aan dat renovatie van woning wetwoningen en verbetering respectievelijk verfraaiing van de woonomgeving zullen worden bevorderd. De gemeente wil bij de provincie aandringen op spoedige realise ring van het provinciale fietspa denplan binnen Wassenaar, zo wordt gesteld. De raad krijgt bin nenkort een plan voorgelegd voor een recreatieve fietsroute tussen de Raadhuislaan en de Zijdeweg. Uitbreiding speelruimte ZOETERWOUDE - De gemeente raad van Zoeterwoude moet in de vergadering van 25 oktober aan staande beslissen over uitbrei ding van de peuterspeelzaal "De Floddertjes". Volgens mededelingen van de "Stichting Kinderspeelzalen Zoeterwoude", die de peuter speelzaal exploiteert, is er drin gend behoefte aan een nieuwe ruimte, omdat de wachtlijst van peuters steeds groter wordt. Aanvankelijk stonden er onge veer dertig peuters op de lijst, die vier maanden moesten wachten. Nu is de wachtlijst uitgegroeid tot tachtig peuters, die pas over ongeveer negen maanden aan de beurt zijn. Omdat de Stichting meent dat zij met een dergelijke wachtlijst haar sociale functie niet naar be horen kan verrichten, is met het bestuur van de Hervormde Jeug draad overeenstemming bereikt over de huur van een extra ruimte van "Ons Huis", voor het onder brengen van nog een speellokaal. B en W adviseren de raad de Stich ting Kinderspeelzalen een extra subsidie te verlenen, ter dekking van de gestegen exploitatiekos ten en een eenmalige subsidie voor de inrichtingskosten. LEIDERDORP/LEIDEN - Geboren; Désirée C. dv U.F. Dornsiepen en E.C. van Reinisch (Leiden); Wilhelmina H.J., dv H.T.B.J. van der Zon en J.C.M. van Stokkel (Leiden); Dennis, zv. P. Brou wer en M. Bodijn (Leiden); Peter, zv. F.W. de Wit en M. Jansen (Leiden); John zv. F.W. de Wit en M. Jansen; Sophia W., dv. P.H. Cramer en S.A.W. van Nievelt (Leiden); Robby, zv. W.C.M. van Steijn en A. Nell (Leiden); Jessica, dv. G.F. La res en T. J.E. Comet (Leiden); Steven A., zv. A.J.G. Welter en A. Verhage (Oegst- geest); Esther, dv. J.H.P. Scheren en W.C. Overtoom (Leiden); Petrus C.G., zv. C.G. Boere en J.M.G. van der Starre (Zoeterwoude); Lisette M., dv. N.J.C.A. Overdevest en L.J.M. van Slingerland; Niels, zv. A. Hansen en M. Polane (Lei den); Martijn J.F., zv. P.A. Helle en A. Wezel (Leiden); Michiel P., zv J.M. Ha- gebeek en AP. van der Winden; Maikel, zv. C.P. Leugering en M.M. Geuke (Lei den); Maaike J., dv. J.N.C. Toor en C Kwerreveld (Voorschoten). Overleden* P. Corba (79), geh. met H. Bedrijf aan landelijk deel Oostdorperweg WASSENAAR - Er zal nog worden gezocht naar een vestigingsplaats voor de firma Van den Dool, een andere dan die aan het meest lan delijke deel van de Oostdorper weg in Wassenaar. Wel wordt nu al de artikel-19 procedure in wer king gezet (een procedure die vooruitlopend op een bestem mingsplan de mogelijkheid schept alvast met bouwwerk zaamheden te beginnen) die no dig is om de vestiging van de fir ma aan de Oostdorperweg moge lijk te maken. Van den Dool wil langs het meest landelijke gedeelte van de weg twee loodsen en een bedrijfswo ning bouwen. Het bedrijf bevindt zich nu op gemeentegrond aan de Hofcampweg, die nodig is voor de uitbreiding van de Wasserij Heidinga en voor een nieuw be drijfspand van de firma West geest, die nu nog in de kom van het dorp is gevestigd. Tegen de vestiging aan de Oostdor perweg waren twee bezwaren van omwonenden ingediend. Een van hen, Briët had zich er toen hij aan de Oostdorperweg een boerderij kocht met de be doeling die te laten verbouwen, van vergewist dat het gebied in de omgeving een agrarische be stemming had volgens het in 1975 vastgestelde plan Landelijk Ge bied. Hij protesteerde ertegen dat het gemeentebestuur met behulp van de zogenaamde artikel 19- procedure deze kort geleden vastgestelde bestemming weer ongedaan wil maken om de firma Van den Dool aan de bedrijfs ruimte te helpen. Burgemeester en wethouders stel den in hun voorstel aan de raad dat zij een vestiging van het be drijf op die plaats uit planologi sche overwegingen aanvaard baar achten. De raad toonde nu in haar vergadering begrip voor zo wel de noodzaak om vcor Van den Dool een andere vestigings plaats te vinden, als voor de be zwaren van Briët, die zich be roept op een nog maar enkele ja ren geleden vastgesteld bestem mingsplan. De raad besloot tenslotte de artikel 19-procedure in te zetten maar vroeg verder de uitdrukkelijke toezegging van wethouder Dingstee om verder te zoeken naar een andere plek voor Van den Dool. Eerste huizen Hoge Rijndijk Oostbewoond ZOETERWOUDE - De sleutels van de eerste zeven woningen van in totaal 66 woningwetwoningen in het nieuwbouwplan "Hoge Rijn dijk Oost" in Zoeterwoude, zijn vandaag overhandigd. Dit wo ningencomplex dat in opdracht van de woningbouwvereniging "Willibrord" wordt gerealiseerd bestaat uit 58 eengezinswonin gen, 6 woningen voor één- of tweepersoonshuishoudens en 2 woningen met voor gehandicap ten aangebrachte voorzieningen. De bouw van deze woningen is uit gevoerd door V.d. Vorm B.V. uit Papendrecht. Dit bouwbedrijf heeft kans gezien acht maanden na het slaan van de eerste paal de eerste woningen op te leveren. Burgerlijkje stand Selier; A. de Koning (75), geh. met J. de Graaf (Leiden); J.G. Chaudron (75); A. de Graaf (57); geh. met P. Groen (Leiden); A. Kwik (45), geh. met M. van Teylingen; A.L. de Jong (82), geh. gew. met P. Ver hard; G.S. Zuiderduin (64), geh. gew. met J.H. Pellenkoft (Leiden); A Loo- mans (75), geh. met N. van den Aker (Zoeterwoude); P. van der Sterre (63), geh. met G.W. Kat; M.H. Fontein (82), geh. gew. met J.E. Staffeleu (Leiden); W. Lasschuijt (62), geh. met J. Rijnsburger (Leiden). Ondertrouwd: J. Stegeman en J.G.S. Schouten; J.D. Verheijdt en S.AC. Pfundt; M.G. Boonekamp en AE.M. van" Leeuwen. LEIDEN - Geboren: Olof zv J. Grooten- boer en M. Klinkenberg; Andreas Adrianis zv A. P. C. van Leeuwen en C. van Reeken; Lijda Callista db J. van den Houten en L. Pos; Franciscus Jeroen zv J. J. Schipper en G. van Delft; Elisabeth nes Jacobus zv J. J. Sollie en I. Marijt; Jan Willem zv P. J. Kuijper en P. K. H. F. Jalink; Rudolf Herman zv R. Lameijn e Smittenaar en C. M. Ticheloven. Overleden: P. W. Geuke (1886); E. D. Osinga (1978); C. van Bilderbeek (1911); J. C. van der Upwich (1908) echtgenote Anotbpkpn van H. J. Jesse; J. van den Hoed (1910); J. LIieKen H. Lardée (1929); P. A. L. Krux (1937) echtgenote van C. J. de Meester; C. Kop Donderdag leuwe Rijn open café avond. 21-24 u__. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur Ag. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Achitektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Achitektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur tel. 130983. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, sport- café; fotografie; saxofoon; Leidse Go- club, 20 uur. 3e Binnenvestgracht, kantine Clos en Leembrugge, ruilavond philatelica, 19.30 uur. LAK-theater, LAK-Cinema: "Stroszek van W. Herzog, 19, 21 en 23 uur. Augustinus, film "Het Rendez-vous". Antonius Clubhuis, open-avond FNV- Vrouwen, 20 uur. Stadsgehoorzaal. voorlichtingsavond Stichting onder eigen dak, 20 uur. Stadhuis, cie. economische aangelegen heden, 20 uur; cie. ruimtelijke orde ning, 20 uur. Oranjelaan, Zoeterwoude, opening Mul tifunctioneel Centrum, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, begelei- dingscie. Oude-Dorp, 20 uur. (1897) gehuwd geweest met J. Koet; J. Atema (1914); J. J. Dotremont (1916) echtgenote van S. C. Ellis; W. J. Wim- mers (1966); S. H. van Eijbergen (1904); L. Hoppenbrouwer (1904) gehuwd ge weest met N. Libochant. Gehuwd: J. J. Hartevelt en D. R. van den Berg; F. Schmal en S. S. Verhoeven; H. Heieneman en A. P. H. Schreuder; J. H. Jansen en S. C. C. M. Boelee; W. Wester kamp en W. M. G. Trommelen; H. van Hoogdalem en J. E. de Ru; A. G. M. Driessen en E. C. M. van der Geest; W. Meelis en F. W. L. Buurma. Ondertrouw: A. C. H. Bokern en C. J. M. Verhoeven; C. A. Keijzer en C. J. W. M. E. Neuteboom; R. van Kooperen en J. W. A. P. Poptie; R. C. Musch en W. H. M. de Jong; A. W. H. M. Ruiter en T. Hoogen- dorp; R. E. Zaaijer en N. L. Stoop; A. van Zoeren en D. Grobben. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 13 tot 20 oktober door: Centraal Apotheek, Breestraat 74, Leiden, tel. 071-120552. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38. te. 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude-Rd - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, tel. 410131. Spreekuur ma. t/m do. van 14-15 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. B. Wennekers, Oude Rijn 91a, Leiden, tel. 071-141889. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uür, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur. Dierenhulpdienst bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10. woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Dierenbescherming Onderwij swinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vry- dag van 12-17.30 uur WARMOND - De droge zomer van 1976 zal ook binnen de gemeen tegrenzen van Warmond zijn tol eisen. Ruim 10 imposante beu ken in het bos van de Stichting Zuid-Hollands Landschap gaan waarschijnlijk dit najaar voor de bijl. Dood In ons land werden vorig jaar al vele honderden beuken neergehaald. De Stichting Zuid-Hollands Landschap heeft de situatie wat langer willen aankijken. Dat het hier om een verstandige houding gaat, blijkt wel uit het feit dat een aantal ten dode opgeschreven bomen zich heeft hersteld. Van 14 beuken is nu onomstotelijk vast komen te staan dat ze dood zijn of op korte termijn het loodje zullen leggen. Binnen het bestuur van de Stich ting is uitvoerig gepraat over de maatregelen die genomen moe ten worden. Men is tot de slotsom gekomen dat alle bomen langs de Dwarslaan (vlak bij het Huis te Warmond) moeten worden ge kapt. Daarbij gaat het om 8 dode en 3 levende beuken. Voor deze bomen is een kapver- gunning bij de gemeente aange vraagd. Het ligt in de bedoeling om de Dwarslaan aan te planten met jonge eiken. Daarmee wil het Zuid-Hollands Landschap een aanzet geven voor een nieuwe aanplant voor het nageslacht. "Het twee eeuwen oude bos is zo langzamerhand aan z'n eind en de stichting moet nu gaan denken over de toekomst van het bos" aldus bestuurslid Sevenster. Middenlaan Bij het opruimen van de beuken langs de Dwarslaan zal ook wat laaghout sneuvelen. Wel denkt het stichtingsbestuur erover om een jonge linde en een vogelkers te verplaatsen. Ook aan de Mid denlaan wordt gehakt. Tenmin ste 6 beuken zullen daar het veld Hoewel men in de rest van het bos de dode bomen laat staan ten be hoeve van insecten, vogels, vleermuizen en paddestoelen, is de stichting van mening dat de dode beuken langs de lanen een te groot gevaar voor de bezoekers opleveren. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. per post f 59,60 Jaarabonnement fl55,50 J aarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2